21.5.2022 | Svátek má Monika


16.5.2022 CHTIPY: Kohn a spol.

Chechtavý tygr
Panu Kohnovi přejel brýle motocykl. S podrobnostmi nebudeme zdržovat, v každém případě měl za dva dny letět do Vietnamu a tak žebral ve velké prodejně optiky, aby mu nové brýle s bifokálními skly zhotovili do zítřka. „To nedokážeme,“ říkal pan šéf v bílém plášti „a ujišťuji vás, že by to do zítřka...
více


9.5.2022 FEJETON: Jak jsme se sousedy diskutovali o Ukrajině

Tomáš Procházka
Tak jsme se náhodně potkali u poštovních schránek s panem Dvořáčkem a paní Ratlíkovou (já jí tak říkám…). A samozřejmě jako ústřední téma hovoru - Ukrajina.
více


7.5.2022 CHTIP: Návštěva v leprosariu

Chechtavý tygr
Jeden pacient mohl na fešné spolupacientce oči nechat a také to udělal. Pak ji požádal o ruku a dostal ji. Jinému z toho údivem spadla čelist a další jen zuřivě koulel očima (které posbíral na podlaze).
více


6.5.2022 FEJETON: Máš děsnej outfit, muži

Tomáš Vodvářka
„Máš děsnej autfit.“ sdělila mi moje žena poté, co jsem vyšel ze šatny, jsa – dle mého – dobře oblečen na jakousi společenskou akci.
více


2.5.2022 FEJETON: Lesk a bída pumpičkáře

Václav Regner
cyklistika přední kolo
Miluji rána. Probouzím se do dalšího dne a těším se, co zajímavého přinese. Nežiji sám. V garsonce, v osmém patře paneláku bydlím se svým přítelem, novým horským kolem. Snídám jen vlažný čaj s kusem chleba, pořádnou snídani si dopřeji až za odměnu v kanceláři.
více


30.4.2022 CHTIP: Židovský humor 90

Tomáš Vodvářka
„Drahý pane Silbersteine! Blahopřeji vám k dědictví! Váš zesnulý strýc vám odkázal tři domy v Londýně, dva v Paříži, banku v New Yorku, golfový klub v Sydney, námořní jachtu, hotovost sedm set tisíc dolarů a loveckého psa.“
více


30.4.2022 GLOSA: Malý sloupek o malém národu

Vít Procházka
Na levici, na pravici zní s pomalu kypící úporností: tato válka není pro nás. Jsme příliš malí. Čeho v ní chceme dosáhnout? Když se velcí perou, jejich věc, ale my máme své hájemství. Útulné, rozkošně zabydlené.
více


28.4.2022 SVĚT. Den Země

Luboš Zálom1
22. dubna se po celém světě koná největší liturgická oslava světového environmentalistického náboženství, tzv. Den Země.
více


27.4.2022 POLITIKA: Dotazník správného občana

Jan Keller
Úřad vlády rozjel novou iniciativu boje proti dezinformacím nazvanou „Braňme Ukrajinu, braňme Česko“. V jejím rámci mimo jiné vyzývá občany, aby nahlašovali ty, kdo v jejich okolí šíří dezinformace.
více


23.4.2022 USA: Loutky a loutkovodiči

Lawrence Kadish
Útočí odboroví bossové, loutkovodiči, mocní hráči, prospěcháři a tuneláři na Ústavu a americké volební zákony?
více


23.4.2022 CHTIP: Židovský humor 89

Tomáš Vodvářka
Sedí Rabinowitz na lavičce před svým domem. Jde kolem Silberstein a zeptá se ho, nad čím přemejšlí.
více


22.4.2022 FEJETON: O Červené Karkulce

Zdeněk Roller
Za městem, v dosahu MHD, nicméně jen několik minut chůze od lesa, stál typizovaný rodinný domek vyrobený na klíč firmou AAAA. V něm žila matka s dcerou, které se říkalo Červená Karkulka podle její červené moderní a lehké čepice (250,- Kč) zakoupené přes aplikaci BBBB.
více


18.4.2022 ZÁBAVA: 21. století

Zdeněk Roller
Málo platné, dnešní technika má takové schopnosti, že až jeden žasne. Moc by mě zajímalo, jestli si autoři sci-fi někdy představovali, že technika bude fungovat právě TAKHLE. Ti nejlepší z nich asi ano.
více


16.4.2022 CHTIP: „Proboha, proč brečíš?“

Chechtavý tygr
Žena přijde domů a z ložnice slyší podezřelý hluk. Nakoukne a zpod zmítající se deky slyší vzdechy a orgastické výkřiky.
více


14.4.2022 FEJETON: Vesmírní lidé nadělují k Velikonocům

Zdeněk Roller
Vesmírní lidé jsou skromní, ale tentokrát oslovili naši Agenturu Pravda vyděsí, abychom podali světu zprávu o jednom jejich dobrém skutku.
více


9.4.2022 CHTIP: Židovský humor 88

Chechtavý tygr
Hubené Rosenbaumové utekl manžel. Vypravila se za rabínem. „Rebelebn, podívej se do svých učených knih a řekni, jestli se mi vrátí.“
více


2.4.2022 CHTIP: Proč máte na hlavě cihlu?

Chechtavý tygr
Jedna kamarádka se ptá druhé, kde bere peníze na to bezva oblečení, co pořád nosí. Ta vysvětluje: „Víš, manžel, když se chce milovat, musí zaplatit. Jen tak symbolicky, sto korun, ale když si to dám stranou, za chvíli je toho docela dost.“
více


30.3.2022 ZÁBAVA: Udílení cen

Zdeněk Roller
Státní vyznamenání byla také předávána k takovému podivnému datu, tak proč by Agentura Pravda vyděsí nemohla udílet svá ocenění právě teď?
více


26.3.2022 CHTIP: Židovský humor 87

Tomáš Vodvářka
Roubíček zvoní v pět ráno u rabína, který se za chvíli objeví v županu a rozespale se ptá: „Co je?“ „Rabi, omlouvám se, že ruším, ale jaké požehnání se říká před pitím kávy?“ ptá se
více


23.3.2022 FEJETON: Pokrok nezastavíš

Tomáš Vodvářka
Jsem pamětníkem dávných časů přístrojů zvaných Consul, Zeta, Remington a dokonce i Underwood. Čas však nezastavíš a každý od fochu je nucen čelit novým výzvám.
více


19.3.2022 CHTIP: Proč nesmím škrtit kamaráda?

Chechtavý tygr
Stojí nervózní chlap na mostě, na krku má provaz a k němu přivázaný veliký kámen. Vidí ho ženská, rychle k němu běží a řve: „Počkejte, počkejte sakra, neskákejte...”
více


12.3.2022 CHTIP: Židovský humor 86

Tomáš Vodvářka
Goldstein a Rosenkrantz žijí v Tel Avivu, oba jsou spisovatelé, a jak už se to občas přihodí, nemůžou se vystát. Goldstein právě vydal knihu, a když na něj Rosenkrantz jednou na ulici natrefil, přitočil se k němu.
více


5.3.2022 CHTIP: Nepřežila to…

Chechtavý tygr
Potkají se dva lékaři: „Tak jsem zjistil přímé fyziologické propojení mezi prdelí a okem.“ „Neříkej, to není možné, jak jsi na to přišel?“
více


26.2.2022 CHTIP: Židovský humor 85

Tomáš Vodvářka
Když dobrý židovský chlapec začne chodit s dobrou židovskou dívkou, přeskočí mezi jejich matkami jiskra.
více


19.2.2022 CHTIP: Ženská, co ty jsi zač?

Chechtavý tygr
Letem Helsinky-Toronto cestovalo čtyři sta cestujících. Letecká společnost ale udělala chybu – dodala jen dvě stě obědů, tekže posádka byla v těžké situaci. Jedna chytrá letuška však přišla s nápadem.
více


12.2.2022 ZÁBAVA: Odhalené kontakty s Kremlem

Jiří Macků
Jako autor co chvíli řeším nějaké dilema. Rád bych se vyjádřil k těm nejzásadnějším problémům našeho současného dneška, ale hned si uvědomím, že na to nemám ani potřebné vzdělání, ani potřebnou drzost.
více


12.2.2022 CHTIP: Židovský humor 84

Tomáš Vodvářka
„Pane doktore, jmenuji se Mojše Silberstein, cítím se hodně zle, proto jsem vás vyhledal. Mám dokonce sebevražedné nutkání. Co bych podle vás měl udělat?“
více


11.2.2022 FEJETON: Vláda postkatastrofální obrody

Martin Mařák
Nový styl vlády postkatastrofální obrody je jako životadárný vánek, místo donášení a poníženého doprošování bruselské vrchnosti se vyjednala vzájemná dohoda, místo tahání souseda a zároveň zásadní regioná.lní mocnosti spolku V4
více


5.2.2022 CHTIP: Kalorické tabulky

Chechtavý tygr
Přijde 85letý děda k doktorovi na pravidelnou prohlídku, všechno v pořádku, doktor se ho ještě ptá, jestli mu něco neschází, děda že jemu ne, ale že jeho stará je hrozně hluchá. Doktor povídá, že než si ji zavolá na vyšetření, ať děda udělá takový test.
více


29.1.2022 CHTIP: Židovský humor 83

Tomáš Vodvářka
Syn odjíždí studovat na univerzitu a otec mu klade na srdce: „Synu, jedno mi slib, v žádném případě si neber šikse!“
více


22.1.2022 CHTIP: Mně se líbí spíš starší

Chechtavý tygr
Dřevorubec kácel stromy u řeky. Najednou mu sekera spadla do řeky. Začal naříkat a vtom se zjevil Bůh.
více


15.1.2022 CHTIP: Židovský humor 82

Tomáš Vodvářka
Privoz, trh v Oděse. U stánku stojí prodavačka s telefonem u ucha, na pultu leží spodní prádlo, kalhoty, punčocháče:
více


14.1.2022 FEJETON: Na paměť divadelníka

Pavel Landa
Populárním, kdysi možná nejpopulárnějším roudnickým ochotníkem byl pan Bartoníček, majitel jediného místního fotoateliéru. Ochotníkům sloužil jako maskér a vlásenkář, a když všechny nalíčil a příslušné paruky učesal a nasadil, také si sám něco zahrál.
více


8.1.2022 CHTIP: Co je absolutní stáří?

Chechtavý tygr
Policie hledá muže, který prodává přes internet sušičku prádla na solární energii za 800 Kč. Sušiček se zatím prodalo třicet tisíc. Lidem, kteří si ji objednali, přišla poštou šňůra na prádlo.
více


1.1.2022 CHTIP: Židovský humor 81

Tomáš Vodvářka
Potkají se dva muzikanti: „Hirsch, voni prej založili kapelu, s kým tam hrajou?“ „Naja, je tam Taube, Pick, Ivanov a já…
více


1.1.2022 ZÁBAVA: Kdo for prezident? Zdroje jsou! (2)

Jiří Macků
Druhý díl abecedního představení kandidátů na prezidentský stolec, jak to prostřednictvím Wheel of Fortune (Kola štěstí) občanstvu nabízí autorem zkonstruovaný nezávislý a neovlivnitelný KGB neboli Koordinační generátor blouznivců.
více