24.9.2021 | Svátek má Jaromír


24.9.2021 FEJETON: Otevřený dopis do Bruselovic

Pavel Bouda
letter
Vážení, už jsem u vás pár roků nebyl. A také se tam hned tak nedostanu. Ale udělali jste ze mě pamětníka, co zažil mezi vámi více než dvě desetiletí. Logicky to zahrnovalo i jejich přelom, pak také přelom dvou století a nakonec ještě dvou tisíciletí. Jenomže všechny ty roky ze mě udělali vykopávku,...
více


24.9.2021 GLOSA: Na Červeném Hrádku 2

Petr Novák
Situace, jak víme, je závažná. Nestudoval jsem žádné statistiky, čísla jsou přece obecně známá, tak nač nosit dříví do lesa, že…. Ale vemu si z lesa příklad.
více


22.9.2021 GLOSA: Tisíc miliónů

Vladimír Simanov
Poprvé u nás vyšla knížečka Zákony profesora Parkinsona (od Cyrila Northcote Parkinsona) v roce 1966. Co jsem se tehdy nasmál zdánlivě humorným příkladům ze státní byrokracie Británie!
více


18.9.2021 CHTIP: Ještě si zajděte na ušní

Chechtavý tygr
„Haló, recepcia? Môžete mi niekoho poslať na izbu 303? Hádam sa tu so ženou a vyhráža sa, že vyskočí z okna!“
více


18.9.2021 GLOSA: Několik vět o státní správě

Vladimír Simanov
Ministryně práce a sociálních věcí Maláčová presentovala návrh na plošné navýšení platů zaměstnanců státní správy o 3000 Kč měsíčně. Načasování se jí nepovedlo, neboť právě „jak z udělání“ některá media informovala o úředníkovi pobírajícím slušný plat a pravidelné odměny, který se nakonec za mírné...
více


11.9.2021 CHTIP: Židovský humor 73

Tomáš Vodvářka
Jedna paní jela Egged autobusem v Jeruzalémě a četla novinový článek obsahující statistiku života a smrti.
více


4.9.2021 CHTIP: Znásilnil mě medvěd

Chechtavý tygr
Jak se vykroutit z ožehavé otázky: Ona: „Jaké jsou podle tebe ideální míry?“ On: „1648-1815-1919; vestfálský, pařížský a versaileský.“
více


28.8.2021 GLOSA: Evropa a ropa

Petr Fiala
Prvotním důvodem zavádění elektromobilů není ani snaha zavést technologickou inovaci, ani starost o životní prostředí. Je jím snaha o omezení moci ropných států. Západní politici o to usilují od počátku sedmdesátých let, kdy se ukázalo, že cenou ropy lze ovlivnit politickou situaci na Západě.
více


28.8.2021 CHTIP: Židovský humor 72

Tomáš Vodvářka
„Kapitáne,“ přiřítí se na můstek námořník, „potápíme se! Díra na pravoboku!“ „Nepanikařte!“ říká kapitán, aniž by vytáhl dýmku z úst. „Je na palubě kněz?“
více


21.8.2021 CHTIP: Každý to vidí jinak

Chechtavý tygr
Ján, 43 rokov. Po očkovaní sa zastavil v krčme, kde prehral na automatoch celú výplatu. Imro, 51 rokov. Potom, ako oznámil rodine, že sa bol očkovať, prišla na týždňovú návštevu svokra.
více


14.8.2021 ZÁBAVA: Tajné zasedání MOV

Zdeněk Roller
APV (Agentura Pravda vyděsí) přináší zprávu o tajném zasedání Mezinárodního olympijského výboru. To víte, tady se všechno hned rozkecá.
více


14.8.2021 CHTIP: Tchyně teď umře?

Chechtavý tygr
Námorný kapitán sa chystá na svoju prvú plavbu. Radí se s bývalym kapitánom: „Čo by som si mal vziať so sebou na cestu?“
více


7.8.2021 CHTIP: Židovský humor 71

Tomáš Vodvářka
Chaim zdědil velikánský diamant. Zašel s ním ke klenotníkovi. Ten pečlivě prozkoumal kámen a řekl: „To je unikátní diamant! Ten je opravdu strašně drahý! Netroufám si ho zpracovat! Co kdybych udělal chybu?! Kdepak, ten si netroufnu zbrousit, opravdu ne!“
více


6.8.2021 FEJETON: Ivan, Lukáš i Kristína se už přiznali

Jiří Macků
Žijeme olympiádou, nejposvátnějším setkáním národů celého světa prostřednictvím svých sportovců. Vše jiné je v těchto dnech odsunuto stranou, nikoho doma nezajímají uslibované volební programy ani žblebty opozice.
více


4.8.2021 SKLERÓZA: O hledání ztracených věcí

Jura Jurax
klíče
Každému se občas stane, že v omezeném prostoru rodinného domu, vily, bytu, garáže, dílny něco pohřeší a je postaven před nutnost pohřešené nalézt co možno nejdříve, nejlépe ihned. Je tedy nucen iniciovat a poté v chodu udržet proces hledání v ideálním případě završený nalezením hledaného objektu.
více


31.7.2021 CHTIP: Žába za pět stovek

Chechtavý tygr
Zkušený advokát prohraje obhajobu obžalovaného z loupeže. Jeho klient se k němu otočí a říká: „A co teď bude dál?“
více


30.7.2021 FEJETON: Legrácky s (ne)přechylováním

Zdeněk Roller
V okruhu mých známých je i jeden, který přejal příjmení své ženy. Nicméně v mužské podobě, bez -ová. Takže vlastně přejal jméno otce své ženy. Není to nedůsledné, jmenovat se po tchánovi a ne po manželce?
více


29.7.2021 FEJETON: Muž sám doma

Tomáš Vodvářka
Myslím, že ten, kdo je ženatý déle než 2-3 roky, při zjištění skutečnosti, že se žena vzdálí na několik dní mimo domov, pocítí bušení srdce, jež však není dáno trudným steskem, ale náhlým uvědoměním si šancí dělat cosi, co za běžného stavu přítomnosti manželky prostě nejde
více


24.7.2021 CHTIP: Židovský humor 70

Tomáš Vodvářka
„Zdravím jich, Katz, jak jde život? Co obchody? Co doma, děti? Co mladá paní? A propos, mladá paní….to věděj, že se jejich mladá paní slejzá s Móricem Sternů odnaproti? Nevěděj? Věděj, ono je to možná lepší, že to nevěděj. Maj pravdu, zůstanou u toho, že nic nevěděj. Gut šabes!“
více


17.7.2021 CHTIP: Já si pokaždé převlékám tričko

Chechtavý tygr
Víte, proč vlak na kolejích drncá? Rozebereme si problém: Vlak, to je vlastně lokomotiva a vagóny. Vagóny se jenom vezou, takže je zanedbáme.
více


15.7.2021 FEJETON: Řekni heslo, nebo jsi synem smrti!

Tomáš Vodvářka
Jednou z charakteristik dnešní doby jsou hesla. Ne ta na předvolebních plakátech, ta jsou k smíchu či k pláči. Ale ta, kterými se prodíráme na internetu.
více


13.7.2021 FEJETON: Jak jsem se stal rasistou

Vratislav Hlubuček1
Mám rád zeleninu, blanžírovanou a osmaženou na másle. Výborně se hodí k masu. Takové fazolky a hrášek dovedou s vepřovou krkovičkou a trochou bramboru vytvořit takovou chuťovou symfonii, za kterou by se nemusel stydět ani Bach či Händel.
více


10.7.2021 CHTIP: Židovský humor 69

Tomáš Vodvářka
Mojše má jedenáct dětí, každý rok přírůstek, jako zvon na věži. Už se doma nemůžou vejít. Vydá se tedy za rabínem se svým trápením.
více


3.7.2021 CHTIP: Já tu provádím dezinsekci

Chechtavý tygr
„Slyšel jsem, že nechceš letos pustit svoji ženu na hory. Je to pravda?“ „Ano. Nemůžeme si to dovolit.“
více


26.6.2021 CHTIP: Židovský humor 68

Tomáš Vodvářka
Dudu Greenberger četl svoje ranní noviny, když se najednou zarazil u rubriky Úmrtí. Něco se mu tam nezdálo, jak ji jen tak přelétl očima, ale ono se mu nemělo co zdát, stálo tam jeho vlastní jméno.
více


25.6.2021 ZÁBAVA: Když Čehún volí

Vít Procházka
volební urna volby
Varování Nebezpečnostní rady státu: následující text obsahuje pokus o satiru. Nemáte-li s něčím podobným zkušenost, okamžitě vstaňte a rychlým krokem se přesuňte na nejbližší půdu.
více


19.6.2021 CHTIP: Na zkušené

Chechtavý tygr
Tyhle boty bych si moc přála, miláčku, ale zapomněla jsem si doma peněženku.
více


18.6.2021 POVÍDKA: Pravda o Dominikovi

Milan Dřevojánek
Bylo to ve vlaku, jel jsem s kamarádem Pepou z jednoho našeho stranického mítinku. Ona tam přistoupila s nějakou svojí partou a hned bylo vidět, že je v ní jednička.
více


12.6.2021 CHTIP: Židovský humor 67

Tomáš Vodvářka
Pan a Paní Goldbergovi jsou těsně po svatbě. „Miláčku,“ vyzvídá Mojše,“ vzala by sis mne, i kdyby mi můj papá neodkázal takové jmění?“
více


11.6.2021 KRAMÁŘSKÁ PÍSEŇ: Vraždění Gríši Rasputina

Ivo Fencl
Letos uplyne 105 let od slavně neslavné likvidace přítele carské rodiny Gríši Rasputina. Roku 1916, kdy byl úkladně zavražděn, už se kramářské písně příliš neskládaly.
více


5.6.2021 CHTIP: Ježíš mě zachrání!

Chechtavý tygr
Lord s lady mají svatební noc. Lady už leží jen tak na posteli a vtom přichází lord z koupele a praví: „Lady, mám na vás velkou prosbu, můži si vás prohlédnout?“
více


29.5.2021 CHTIP: Židovský humor 66

Tomáš Vodvářka
Drobná stará dáma prodávala na rohu ulice preclíky za 25 centů. Každý den v době oběda kolem jejího stánku procházel mladý muž a dal jí čtvrťák, aniž by si preclík vzal. To trvalo déle než tři roky.
více


22.5.2021 CHTIP: Kde je kořalka?

Chechtavý tygr
Vrátil se mi formulář Sčítání obyvatel, že mám chybu v kolonce „Rodinný stav“. Přitom jsem to tak hezky rozepsal.
více


15.5.2021 CHTIP: Židovský humor 65

Tomáš Vodvářka
„Poslechnou, Steigerwald, já jsem slyšel, že vaše paní je pohádkově bohatá a že měla neskutečné věno, ale jak jste si ji mohl vzít? Je hrbatá, zrzavá a šilhá!“
více


14.5.2021 POVÍDKA: Na den Petrem Arenbergerem, ministrem zdravotnictví

Ivo Fencl
Jen den po tragické smrti miliardáře Petra Kellnera na Aljašce procitl Petr Arenberger ve své ordinaci poblíž pražského Hlavního nádraží; procitl jako ministr zdravotnictví České republiky.
více


12.5.2021 FEJETON: Nejslavnější reklama

Zdeněk Roller
Agentura Pravda vyděsí tentokrát zapátrala v minulosti a objevila něco, co by nevymyslel ani Dan Brown.
více