19.4.2021 | Svátek má Rostislav


17.4.2021 CHTIP: Židovský humor 62

Tomáš Vodvářka
Oděsa, kavárna. Najednou se rozhouká siréna. – Promiň, Fimo, ale povinnost volá.
více


10.4.2021 CHTIP: Tchyně má pohřeb

Chechtavý tygr
Medvěd má vypracovaný seznam zvířátek, která sežere. Přijde liška: „Medvěde, máš mě na seznamu?“
více


9.4.2021 GLOSY: Přepište dějiny!

Zdeněk Roller
Dějiny se zdaleka nepřepisovaly poprvé při hokejovám finále v Naganu. Ale vždy předtím i potom se přepisovači snažili přijít s nějakými - byť třeba podvrženými - novými historickými fakty.
více


3.4.2021 CHTIP: Židovský humor 61

Tomáš Vodvářka
Jásir Arafat požádal, aby se v Oslo vedlo zvláštní jednání o “odvěkém palestinském území”. Jicchak Rabin nakonec s jednáním souhlasil.
více


5.4.2021 ZÁBAVA: Konečně tunel pod Atlantikem

Karel Stryczek
Lidstvo od nepaměti touží překlenout moře, spojit kontinenty. V soutěži o nejlepší návrh propojení Evropy se Severní Amerikou zvítězil projekt tunelu, jehož realizaci má na starosti Světová nadace tunelářů World Tunnel Foundation.
více


2.4.2021 ZÁBAVA: I staří piráti se rozhodli jít s dobou

Pavel Strunz
Před nedávnem se přejmenovala frakce pirátské strany Mladí piráti na „Mladé pirátstvo“. Důvodem byla větší inkluzivita.
více


2.4.2021 CIZRNA: Operace apartajt

vet
Zatimco si obyvatelstvo okupovanych českych zemi spokojeně uživa pětatřicateho dňa ze svojeho 14-denniho porobení zvaneho Lock-Down syndrom, v zemi, kaj se pravě nachazam, je pokrok už podstatně dale.
více


3.4.2021 VÍKENDOVINY: Chaloupky pod horama, co se to stalo s váma

Václav Vlk st.
Dneska, když to píšu, je venku krásně. To, aby se vláda, epidemiologové a všichni bojovníci proti Covidu picli.Dneska, když to píšu, je venku krásně. To aby se vláda, epidemiologové a všichni bojovníci proti covidu picli. V Paříži, v Berlíně i v Praze policajti rozhání davy lidí, na které sluníčko...
více


1.4.2021 MROŽOVINY: Lodě Liberty a Československo

František Novotný
Úvodem musím čtenáře zklamat, žádná loď Liberty nikdy pod československou vlajkou neplula, třebas na rozdíl od Poláků, kteří po válce zakoupili 14 lodí, jež se staly základem jejich obchodního loďstva. J
více


1.4.2021 AKORD: Kdekoliv, nejen Na Výtoni

Weinberger
Verše na zabití i na potěšení.
více


30.3.2021 POVÍDKA: Než zemře Kellner

Ivo Fencl
Autor o následující hříčce: Povídku (víc hříčku) jsem napsal pod vlivem skutečného tajného závodu Diamond Race, kde se utkám s Petrem Kellnerem.
více


30.3.2021 FANTOMAS: Mám v sobě čip

Zdeněk Roller
Před pár lety jsem se podíval na rámcově vzdělávací programy z přírodních věd pro základní školy. A žasnul jsem: tohle že je všechno, co mají umět?
více


30.3.2021 CENZUS: Jak jsem se sečetl

neff
Jednou za deset let stát vyhlašuje akci zvanou sčítání lidu. Je to skvělá příležitost pro humoristy, ale také aktivisty všech stupňů rozčilení, od vlažných kritiků až po rozvášněné kverulanty.
více
18.3.2021 DIVADLO: Děvče s copy se tam topíííííííí

Václav Vlk st.
Už dlouho jsme nebyli v divadle. Já nevím, jak vám, ale mně to nějak chybí. Patří to do kultury. Ofšem? Co je to vlastně „dívadlo“, jak říkal Jan Werich?
více


17.3.2021 MIKROPOVÍDKA: Knížecí úsudek

Martin Regner
Některé české šlechtické rody během svého vývoje skomíraly, jiné se naopak bohatě větvily. Lobkowiczů bývalo jako smetí, byli příbuzní skoro se všemi knížaty a hrabaty v zemi.
více


13.3.2021 CHTIP: Židovský humor 60

Tomáš Vodvářka
Izák byl věčný smíšek a miloval kanadské vtipy. Proto asi dal svému synovi jméno Jehova, aby se mohl na svatbě vysmát jeho svědkovi.
více


8.3.2021 FEJETON: Je čas na puč a juntu

Zdeněk Holásek
Vláda, s jakousi tichou podporou nepodporou Sněmovny, vyhlásila nový nouzový stav s omezením vycházení a přesouvání z okresu do okresu a dalšími opatřeními.
více


6.3.2021 CHTIP: Konečně začaly politické vtipy

Chechtavý tygr
Vymysleli cigarety bez nikotínu, kávu bez kofeínu, autá bez vodičov a lietadlá bez pilotov.
více


27.2.2021 CHTIP: Židovský humor 59

Tomáš Vodvářka
Moshe dokončil studium a je na návštěvě u svých rodičů. Nyní si říká Max, nosí oblek od Bosse, hodinky od Cartiera, boty od Santoniho, tričko od Hermese.
více


20.2.2021 CHTIP: Pepo, sednout!

Chechtavý tygr
Píšem pomaly, pretože viem, že nevieš rýchlo čítať. Už nebývame tam, kde sme bývali. Tvoj otec čítal, že najviac dopravných nehôd sa stane v dvadsaťkilometrovom okruhu od bydliska, preto sme sa presťahovali.
více


13.2.2021 CHTIP: Židovský humor 58

Tomáš Vodvářka
Starý Žid umírá a požádá o poslední šálek kávy s dvěma kostkami cukru. Přinesou mu kávu a muž ji pije s velkým potěšením.
více