26.10.2020 | Svátek má Erik


24.10.2020 CHTIP: Židovský humor 50

Tomáš Vodvářka
Pan Kohn slouží jako agent u britské MI6. Jednou jej zavolá řídící důstojník a povídá: „Pane Kohn, máme provás delikátní a důležitý úkol. Ne, nic si nepiště, musíte si to pamatovat.
více


23.10.2020 FRANCIE: Proč Marianne pláče...

Marian Kechlibar
Na minulý článek mi došlo hodně reakcí, z toho pět z Francie samotné; zdá se, že zaťal do živého. Úplně první věc, kterou musím vyřídit, je námitka týkající se Gazy, odkud se Izrael stáhl v rámci mírového procesu v době, kdy ještě Hamás nebyl u moci.
více


17.10.2020 CHTIP: On si myslí, že jsem Bůh!

Chechtavý tygr
Kněz a pastor stojí u silnice a drží ceduli s nápisem KONEC SE PŘIBLÍŽIL! OBRAŤTE SE, DOKUD NENÍ POZDĚ! Dohodnou se, že ceduli ukážou každému projíždějícímu autu. „Vlezte mi na záda, náboženský fanatici!“ zakřičí první řidič a prosviští kolem nich.
více


21.10.2020 FEJETON: Nezničitelné é-ání

Pavel Chrastina
Je opravdu nezničitelné? Navzdory tomu, že „é-ání“ lze težko přežít bez psychické úhony? O tomto ošklivém jevu jsem se zmiňoval už před lety, článek se jmenoval Naši roztomilí é-áci.
více


15.10.2020 FEJETON: Vím, jak zastavit kovida

Ladislav Jakl 1
Celý národ se potýká se zákeřnou nemocí. Zástupy imunologů se snaží zamezit jejímu šíření, státní orgány zavádějí další a další drastická opatření. Přitom existuje jednoduché řešení. Ano, já znám recept, jak kovid zastavit a zničit. Prozradím vám ho.
více


10.10.2020 CHTIP: Židovský humor XLIX.

Chechtavý tygr
S Mojšem Schlauchbruchem to jde ke konci. Zavolá svého syna: “Árone, voní to tady po jablečném štrůdlu, přines mi kousek.”
více


3.10.2020 CHTIP: Sova houká jinak!

Chechtavý tygr
Pavel je velice smutný. Jeho přítel chce vědět, co je příčinou jeho smutku. „Můj dědeček je mrtvý,“ odpověděl Pavel.
více


1.10.2020 FEJETON: U nebeské brány

Antonín Randa
nebeská brána
„Promiňte. Nevěděl jsem. Víte, já dneska umřel a řekli mi, že se mám hlásit u nebeské brány. Tak jsem tady. Já normálně na ulici zdravím „Dobrý den“, ale když jsem teď v nebi, napadlo mě, že se to bude víc hodit, že je to vlastně jako v kostele.“
více


29.9.2020 FEJETON: Dáme párty

Pavel Landa
Ani v tuto chvíli nevím, jak bych vám měla outfit kolegyně X popsat. Není to ani overdressed, ale ani unterdressed, tedy ani koktejlky, ani džíny, jestli mi rozumíte, ale něco mezi tím.
více


26.9.2020 CHTIP: Já tak daleko nedohodím

Chechtavý tygr
Řidič autobusu a kněz zemřou ve stejný den. Přijdou ke svatému Petrovi a ten pošle řidiče okamžitě do nejvyššího nebe, zatímco na kněze se ani nepodívá.
více


19.9.2020 VÍKENDOVINY: Ztraceno v hubě

Václav Vlk st.
Já vím, že je známější titulek, dnes už snad dokonce hláška „ztraceno v překladu“. Ale já více znám systém „ztraceno v hubě“. Tedy na cestě mezi mozkem či jeho částmi a vlastní hubou. V mozku prý jsou dvě centra řeči, a to Brocovo centrum řeči se prý věnuje jenom tvorbě samotné řeči, přičemž...
více


19.9.2020 CHTIP: Já to vyprávím každýmu!

Chechtavý tygr
Mladý abstraktní malíř se oženil se slečnou z lepší rodiny. Po čase se jejich přátelé ptají, jak se jim daří.
více


12.9.2020 CHTIP: Jednohubky

Chechtavý tygr
„Pane, bohužel vám už moc času nezbývá.“ Pacient: „Můžu si ještě něco přát než umřu?“
více


5.9.2020 CHTIP: Z pamětí ošklivého chlapce

Chechtavý tygr
Po letech se do vlasti vrátil Čechoaustralan a kamarád ho provádí po Praze. Když pak jdou na kafe, host říká: „Dlouho jsem tu nebyl. Česky jsem nezapomněl, ale jednomu jsem nerozuměl.“
více


29.8.2020 VÍKENDOVINY: Do Krumlova. Na grog!

Václav Vlk st.
Český Krumlov byl za mého mládí romantická díra kousek od Šumavy, samý starý baráky, z nichž opadávala omítka, obyvatelstvo smíšené, někde až čistě cikánské. Dnešní Romové si tehdy říkali Cikáni, stát je nutil chodit pracovat a bydleli i v centru Krumlova.
více


29.8.2020 CHTIP: Židovský humor XLVIII.

Chechtavý tygr
Potká Roubíček Kohna: „Teda poslechnou, Kohn, voni maj nádherný hodinky! Kde k nim přišli?“
více


22.8.2020 CHTIP: Na patologii

Chechtavý tygr
Pacient povídá doktorovi: „Až umřu, tak do úmrtní zprávy napište, že jsem umřel na AIDS.“ Doktor se tomu diví a povídá: „Vy nemáte AIDS, ale rakovinu.“
více


19.8.2020 FEJETON: Jak mi málem ohořel

Václav Husák1
„Bylo léto, zrály maliny…“ zpíval mi do ucha Karel Hála a jeho Matylda se toulala někde kolem mne. Skutečně bylo léto a doopravdy zrály maliny. Bylo totiž 12. srpna 2020 a v Sadské byl i přes velmi pozdní faunovo (Husákovo) odpoledne ještě docela slušný „pařák“.
více


15.8.2020 VÍKENDOVINY: Záchodky i lidi jsou všude stejný

Václav Vlk st.
Postával jsem se skupinkou jiných pánů u zábradlí z nerezové oceli v obrovské a dlouhé a široké a přehledné chodbě mezinárodního letiště Ben Gurion v Tel Avivu. Barák, jak říkal můj kamarád Hynek, “sám mramor, chrom a beton“, výkřik to moderní architektury.
více


15.8.2020 CHTIP: Židovský humor XLVII.

Tomáš Vodvářka
Aaron Bergman, obchodní cestující zkouší získat nového zákazníka, majitele malé továrny. Na úvod mu nabídne mu krabici doutníků.
více


8.8.2020 VÍKENDOVINY: Bouře na moři

Václav Vlk st.
Už jste byli někdy v ponorce? Ne? Já jo! A dokonce nejen v tý, co ji soudruzi bulharští námořníci vystavovali v parku ve Varně, ale ve skutečný. V Bulharsku. Ve Varně. V přístavu.
více


8.8.2020 CHTIP: Kráječka okurek

Chechtavý tygr
Moje přítelkyně si dneska oblékla dres Sparty. Dělá nějaký projekt a chtěla poznat, jak budou lidé z Ostravy reagovat. Dnes už byla poplivána, polita kávou, bylo jí vynadáno do šílených krav, málem dostala po hubě, jestli jí nehrabe, a to nechci vidět, co se stane, až vyjde z bytu.
více


1.8.2020 VÍKENDOVINY: Plavky jsou také oděv

Václav Vlk st.
Doba se mění, a jak říkal soudruh president Antonín Zápotocký, lidově zvaný Tonda Zápotonda, „co bylo, není“. Tedy trošičku to je, ale hodně málo. Páč už jsem dědek, mohu konstatovat, že to není poprvé. Co nám výlety k moři někdo zatrhnul.
více


1.8.2020 CHTIP: Židovský humor XLVI.

Tomáš Vodvářka
David Cohen plánoval požádat o ruku Sáru Feinbergovou a chtěl k tomu použít diamantový prsten, který se v rodině předával několik generací. Kámen nebyl nikdy oceněn, takže Davida napadlo požádat o pomoc kamarádku z dětství.
více


30.7.2020 FEJETON: Kočka v domě

Tomáš Vodvářka
Už jsem kdysi psal, že nechci zvíře v domě. Stačí prý jedno, co si není schopno uklidit fusekle. Člověk míní, kočka mění.
více


25.7.2020 GLOSA: Vítězové a poražení

Zbyněk Petráček
Vedete-li beznadějnou válku, doporučuje se toto: „Vyhlaste vítězství a stáhněte se.“ Tak se Američané stáhli z Vietnamu, Izraelci z Libanonu a čeká to i NATO v Afghánistánu.
více


25.7.2020 VÍKENDOVINY: Bonaparte a myš

Václav Vlk st.
Opilec je v zásadě osoba protivná a nevítaná. Hlavně v případě, že jde o cizího opilce. A vůbec nejhroznější je cizí opilec, který se netrefil do správného „časoprostoru“. Tím nemyslím nic scifistického, tím myslím, že dotyčný opilec je v jiném místě, než jej očekáváte, anebo jen v jiné časové fázi...
více


25.7.2020 CHTIP: Vůně čerstvých koblih

Chechtavý tygr
„Haló, policie? Jel jsem autem a srazil jsem dvě slepice.“ „No, tak je položte na krajnici. Ať je další auta nerozmažou po vozovce.“
více


18.7.2020 CHTIP: Židovský humor XLV.

Tomáš Vodvářka
Synagoga v Edgware pořádala oblíbenou šábesovou bohoslužbu pro děti. Přišla chvíle na rabínovo krátké kázání. Děti byly vyzvány, aby se usadily. Malá Ema měla na sobě opravdu hezké šaty, a když se posadila, rabín se k ní naklonil.
více


18.7.2020 VÍKENDOVINY: Námořní pěchota

Václav Vlk st.
Jak je obecně známo, ženy milují uniformy. Je to logické. Chlap v uniformě bude většinou schopen udělat i padesát „kliků“ za sebou. To je občas dost podobné s klasickým sexem, že. Je statečný, urostlý a oholený. A má umyté nohy. To je u chlapů z hlediska žen dost důležité. A také záleží na barvě...
více


17.7.2020 FEJETON: Adaptace románu aneb Harry Potter korektně

Harry Potter
PRODUCENT: Blahopřeji, vynikající scénář. Vy máte teda fantazii. To vám řeknu! SCÉNÁRISTA: No je to vlastně adaptace románu...
více


11.7.2020 CHTIP: Nalejte si...

Chechtavý tygr
Paní Macháčková šla po náměstí a potkal ji kněz: „Jak se máte, paní Macháčková, neoddával jsem vás před dvěma lety?“ „Ano, otče, byl jste to vy. Mám se dobře.“
více


4.7.2020 CHTIP: Židovský humor XLIV.

Tomáš Vodvářka
David Silverstein, začínající herec, se zamiloval do Shiry Rosenbaumové, a tak šel požádal Mojšeho, jejího otce, o její ruku.
více


27.6.2020 VÍKENDOVINY: Pokrok musí bejt, vy kluci pitomí…

Václav Vlk st.
Ta věta v tom slavném románu o Švejkovi, kterého dnešní mládež už skoro určitě nečetla, je samozřejmě trochu jinak. Mluví se tam o pořádku, ale já si to léta převádím takhle. Názory na pokrok jsou různé. Slavný ředitel patentového úřadu navrhl v Americe v 19. století, aby se úřad zrušil, že už je...
více


27.6.2020 CHTIP: Hospoda U Sudu

Chechtavý tygr
Třídní setkání po šedesáti letech ... přišlo jen šest bývalých spolužáků. Šli do restaurace, dali si výtečnou večeři, vypili víno, zavzpomínali a cítili se skvěle.
více


26.6.2020 FEJETON: Korektní korekce státních symbolů

Antonín Staněk
cham1
Hnutí Black Lives Matter sestavilo seznam několika desítek soch, které by chtělo odstranit, protože jsou rasistické - patří mezi ně Oliver Cromwell, admirál Nelson, objevitelé a cestovatelé kapitán James Cook nebo Francis Drake, nebo Kryštof Kolumbus .
více