10.5.2021 | Svátek má Blažena


8.5.2021 CHTIP: Židovský humor 64

Tomáš Vodvářka
Roubíček se nechá pokřtít a provokativně nosí okolo krku zlatý kříž. Jednou jde do sauny a potká tam Kohna.
více


1.5.2021 CHTIP: Vy jste náš nový babysitter?

Chechtavý tygr
Potkají se dva kamarádi. „Tak co, jak se máš, co děláš?“ „A A Ale cho cho cho dí dím na na na tu tu lo lo logo logo logopedii.“
více


1.5.2021 GLOSY: Zase bouře ve sklenici vody

Tomáš Vodvářka
Vzhledem k současnému dění na naší politické scéně přináší naše agentura Hádám naprosto ověřené informace z nezávislých zdrojů.
více


27.4.2021 SPOLEČNOST: Na partnery pro rande je třeba zavést kvóty!

Tomáš Zdechovský
Kanadští výzkumníci přišli před třemi lety s šokujícím zjištěním, které zcela nepochopitelně vzbudilo jen malý ohlas. Podle výsledků jejich studie by si totiž jen 12 % lidí vybralo na rande transmuže nebo transženu.
více


24.4.2021 CHTIP: Židovský humor 63

Tomáš Vodvářka
Jistá židovská máma darovala synovi k narozeninám dvě kravaty, puntíkovou a pruhovanou. Druhý den se synáček objeví v puntíkované.
více


24.4.2021 MÉDIA: Kdo bude dabovat mimozemšťany?

Kateřina Lhotská
V poslední době se množí oprávněné požadavky na to, aby filmové postavy příslušníků jednotlivých ras a etnik dabovali pouze herci téže rasy nebo etnika. Je to nepochybně správný směr a lze mu vytknout jediné – je málo ambiciózní.
více


17.4.2021 CHTIP: Židovský humor 62

Tomáš Vodvářka
Oděsa, kavárna. Najednou se rozhouká siréna. – Promiň, Fimo, ale povinnost volá.
více


10.4.2021 CHTIP: Tchyně má pohřeb

Chechtavý tygr
Medvěd má vypracovaný seznam zvířátek, která sežere. Přijde liška: „Medvěde, máš mě na seznamu?“
více


9.4.2021 GLOSY: Přepište dějiny!

Zdeněk Roller
Dějiny se zdaleka nepřepisovaly poprvé při hokejovám finále v Naganu. Ale vždy předtím i potom se přepisovači snažili přijít s nějakými - byť třeba podvrženými - novými historickými fakty.
více
5.4.2021 ZÁBAVA: Konečně tunel pod Atlantikem

Karel Stryczek
Lidstvo od nepaměti touží překlenout moře, spojit kontinenty. V soutěži o nejlepší návrh propojení Evropy se Severní Amerikou zvítězil projekt tunelu, jehož realizaci má na starosti Světová nadace tunelářů World Tunnel Foundation.
více


3.4.2021 CHTIP: Židovský humor 61

Tomáš Vodvářka
Jásir Arafat požádal, aby se v Oslo vedlo zvláštní jednání o “odvěkém palestinském území”. Jicchak Rabin nakonec s jednáním souhlasil.
více


3.4.2021 VÍKENDOVINY: Chaloupky pod horama, co se to stalo s váma

Václav Vlk st.
Dneska, když to píšu, je venku krásně. To, aby se vláda, epidemiologové a všichni bojovníci proti Covidu picli.Dneska, když to píšu, je venku krásně. To aby se vláda, epidemiologové a všichni bojovníci proti covidu picli. V Paříži, v Berlíně i v Praze policajti rozhání davy lidí, na které sluníčko...
více


2.4.2021 CIZRNA: Operace apartajt

vet
Zatimco si obyvatelstvo okupovanych českych zemi spokojeně uživa pětatřicateho dňa ze svojeho 14-denniho porobení zvaneho Lock-Down syndrom, v zemi, kaj se pravě nachazam, je pokrok už podstatně dale.
více


2.4.2021 ZÁBAVA: I staří piráti se rozhodli jít s dobou

Pavel Strunz
Před nedávnem se přejmenovala frakce pirátské strany Mladí piráti na „Mladé pirátstvo“. Důvodem byla větší inkluzivita.
více


1.4.2021 AKORD: Kdekoliv, nejen Na Výtoni

Weinberger
Verše na zabití i na potěšení.
více


1.4.2021 MROŽOVINY: Lodě Liberty a Československo

František Novotný
Úvodem musím čtenáře zklamat, žádná loď Liberty nikdy pod československou vlajkou neplula, třebas na rozdíl od Poláků, kteří po válce zakoupili 14 lodí, jež se staly základem jejich obchodního loďstva. J
více
30.3.2021 CENZUS: Jak jsem se sečetl

neff
Jednou za deset let stát vyhlašuje akci zvanou sčítání lidu. Je to skvělá příležitost pro humoristy, ale také aktivisty všech stupňů rozčilení, od vlažných kritiků až po rozvášněné kverulanty.
více


30.3.2021 FANTOMAS: Mám v sobě čip

Zdeněk Roller
Před pár lety jsem se podíval na rámcově vzdělávací programy z přírodních věd pro základní školy. A žasnul jsem: tohle že je všechno, co mají umět?
více


30.3.2021 POVÍDKA: Než zemře Kellner

Ivo Fencl
Autor o následující hříčce: Povídku (víc hříčku) jsem napsal pod vlivem skutečného tajného závodu Diamond Race, kde se utkám s Petrem Kellnerem.
více
18.3.2021 DIVADLO: Děvče s copy se tam topíííííííí

Václav Vlk st.
Už dlouho jsme nebyli v divadle. Já nevím, jak vám, ale mně to nějak chybí. Patří to do kultury. Ofšem? Co je to vlastně „dívadlo“, jak říkal Jan Werich?
více


17.3.2021 MIKROPOVÍDKA: Knížecí úsudek

Martin Regner
Některé české šlechtické rody během svého vývoje skomíraly, jiné se naopak bohatě větvily. Lobkowiczů bývalo jako smetí, byli příbuzní skoro se všemi knížaty a hrabaty v zemi.
více