22.9.2020 | Svátek má Darina


19.9.2020 CHTIP: Já to vyprávím každýmu!

Chechtavý tygr
Mladý abstraktní malíř se oženil se slečnou z lepší rodiny. Po čase se jejich přátelé ptají, jak se jim daří.
více


19.9.2020 VÍKENDOVINY: Ztraceno v hubě

Václav Vlk st.
Já vím, že je známější titulek, dnes už snad dokonce hláška „ztraceno v překladu“. Ale já více znám systém „ztraceno v hubě“. Tedy na cestě mezi mozkem či jeho částmi a vlastní hubou. V mozku prý jsou dvě centra řeči, a to Brocovo centrum řeči se prý věnuje jenom tvorbě samotné řeči, přičemž...
více


12.9.2020 CHTIP: Jednohubky

Chechtavý tygr
„Pane, bohužel vám už moc času nezbývá.“ Pacient: „Můžu si ještě něco přát než umřu?“
více


5.9.2020 CHTIP: Z pamětí ošklivého chlapce

Chechtavý tygr
Po letech se do vlasti vrátil Čechoaustralan a kamarád ho provádí po Praze. Když pak jdou na kafe, host říká: „Dlouho jsem tu nebyl. Česky jsem nezapomněl, ale jednomu jsem nerozuměl.“
více


29.8.2020 VÍKENDOVINY: Do Krumlova. Na grog!

Václav Vlk st.
Český Krumlov byl za mého mládí romantická díra kousek od Šumavy, samý starý baráky, z nichž opadávala omítka, obyvatelstvo smíšené, někde až čistě cikánské. Dnešní Romové si tehdy říkali Cikáni, stát je nutil chodit pracovat a bydleli i v centru Krumlova.
více


29.8.2020 CHTIP: Židovský humor XLVIII.

Chechtavý tygr
Potká Roubíček Kohna: „Teda poslechnou, Kohn, voni maj nádherný hodinky! Kde k nim přišli?“
více


22.8.2020 CHTIP: Na patologii

Chechtavý tygr
Pacient povídá doktorovi: „Až umřu, tak do úmrtní zprávy napište, že jsem umřel na AIDS.“ Doktor se tomu diví a povídá: „Vy nemáte AIDS, ale rakovinu.“
více


19.8.2020 FEJETON: Jak mi málem ohořel

Václav Husák1
„Bylo léto, zrály maliny…“ zpíval mi do ucha Karel Hála a jeho Matylda se toulala někde kolem mne. Skutečně bylo léto a doopravdy zrály maliny. Bylo totiž 12. srpna 2020 a v Sadské byl i přes velmi pozdní faunovo (Husákovo) odpoledne ještě docela slušný „pařák“.
více


15.8.2020 VÍKENDOVINY: Záchodky i lidi jsou všude stejný

Václav Vlk st.
Postával jsem se skupinkou jiných pánů u zábradlí z nerezové oceli v obrovské a dlouhé a široké a přehledné chodbě mezinárodního letiště Ben Gurion v Tel Avivu. Barák, jak říkal můj kamarád Hynek, “sám mramor, chrom a beton“, výkřik to moderní architektury.
více


15.8.2020 CHTIP: Židovský humor XLVII.

Tomáš Vodvářka
Aaron Bergman, obchodní cestující zkouší získat nového zákazníka, majitele malé továrny. Na úvod mu nabídne mu krabici doutníků.
více


8.8.2020 VÍKENDOVINY: Bouře na moři

Václav Vlk st.
Už jste byli někdy v ponorce? Ne? Já jo! A dokonce nejen v tý, co ji soudruzi bulharští námořníci vystavovali v parku ve Varně, ale ve skutečný. V Bulharsku. Ve Varně. V přístavu.
více


8.8.2020 CHTIP: Kráječka okurek

Chechtavý tygr
Moje přítelkyně si dneska oblékla dres Sparty. Dělá nějaký projekt a chtěla poznat, jak budou lidé z Ostravy reagovat. Dnes už byla poplivána, polita kávou, bylo jí vynadáno do šílených krav, málem dostala po hubě, jestli jí nehrabe, a to nechci vidět, co se stane, až vyjde z bytu.
více


1.8.2020 VÍKENDOVINY: Plavky jsou také oděv

Václav Vlk st.
Doba se mění, a jak říkal soudruh president Antonín Zápotocký, lidově zvaný Tonda Zápotonda, „co bylo, není“. Tedy trošičku to je, ale hodně málo. Páč už jsem dědek, mohu konstatovat, že to není poprvé. Co nám výlety k moři někdo zatrhnul.
více


1.8.2020 CHTIP: Židovský humor XLVI.

Tomáš Vodvářka
David Cohen plánoval požádat o ruku Sáru Feinbergovou a chtěl k tomu použít diamantový prsten, který se v rodině předával několik generací. Kámen nebyl nikdy oceněn, takže Davida napadlo požádat o pomoc kamarádku z dětství.
více


30.7.2020 FEJETON: Kočka v domě

Tomáš Vodvářka
Už jsem kdysi psal, že nechci zvíře v domě. Stačí prý jedno, co si není schopno uklidit fusekle. Člověk míní, kočka mění.
více


25.7.2020 GLOSA: Vítězové a poražení

Zbyněk Petráček
Vedete-li beznadějnou válku, doporučuje se toto: „Vyhlaste vítězství a stáhněte se.“ Tak se Američané stáhli z Vietnamu, Izraelci z Libanonu a čeká to i NATO v Afghánistánu.
více


25.7.2020 VÍKENDOVINY: Bonaparte a myš

Václav Vlk st.
Opilec je v zásadě osoba protivná a nevítaná. Hlavně v případě, že jde o cizího opilce. A vůbec nejhroznější je cizí opilec, který se netrefil do správného „časoprostoru“. Tím nemyslím nic scifistického, tím myslím, že dotyčný opilec je v jiném místě, než jej očekáváte, anebo jen v jiné časové fázi...
více


25.7.2020 CHTIP: Vůně čerstvých koblih

Chechtavý tygr
„Haló, policie? Jel jsem autem a srazil jsem dvě slepice.“ „No, tak je položte na krajnici. Ať je další auta nerozmažou po vozovce.“
více


18.7.2020 CHTIP: Židovský humor XLV.

Tomáš Vodvářka
Synagoga v Edgware pořádala oblíbenou šábesovou bohoslužbu pro děti. Přišla chvíle na rabínovo krátké kázání. Děti byly vyzvány, aby se usadily. Malá Ema měla na sobě opravdu hezké šaty, a když se posadila, rabín se k ní naklonil.
více


18.7.2020 VÍKENDOVINY: Námořní pěchota

Václav Vlk st.
Jak je obecně známo, ženy milují uniformy. Je to logické. Chlap v uniformě bude většinou schopen udělat i padesát „kliků“ za sebou. To je občas dost podobné s klasickým sexem, že. Je statečný, urostlý a oholený. A má umyté nohy. To je u chlapů z hlediska žen dost důležité. A také záleží na barvě...
více


17.7.2020 FEJETON: Adaptace románu aneb Harry Potter korektně

Harry Potter
PRODUCENT: Blahopřeji, vynikající scénář. Vy máte teda fantazii. To vám řeknu! SCÉNÁRISTA: No je to vlastně adaptace románu...
více


11.7.2020 CHTIP: Nalejte si...

Chechtavý tygr
Paní Macháčková šla po náměstí a potkal ji kněz: „Jak se máte, paní Macháčková, neoddával jsem vás před dvěma lety?“ „Ano, otče, byl jste to vy. Mám se dobře.“
více


4.7.2020 CHTIP: Židovský humor XLIV.

Tomáš Vodvářka
David Silverstein, začínající herec, se zamiloval do Shiry Rosenbaumové, a tak šel požádal Mojšeho, jejího otce, o její ruku.
více


27.6.2020 VÍKENDOVINY: Pokrok musí bejt, vy kluci pitomí…

Václav Vlk st.
Ta věta v tom slavném románu o Švejkovi, kterého dnešní mládež už skoro určitě nečetla, je samozřejmě trochu jinak. Mluví se tam o pořádku, ale já si to léta převádím takhle. Názory na pokrok jsou různé. Slavný ředitel patentového úřadu navrhl v Americe v 19. století, aby se úřad zrušil, že už je...
více


27.6.2020 CHTIP: Hospoda U Sudu

Chechtavý tygr
Třídní setkání po šedesáti letech ... přišlo jen šest bývalých spolužáků. Šli do restaurace, dali si výtečnou večeři, vypili víno, zavzpomínali a cítili se skvěle.
více


26.6.2020 FEJETON: Korektní korekce státních symbolů

Antonín Staněk
cham1
Hnutí Black Lives Matter sestavilo seznam několika desítek soch, které by chtělo odstranit, protože jsou rasistické - patří mezi ně Oliver Cromwell, admirál Nelson, objevitelé a cestovatelé kapitán James Cook nebo Francis Drake, nebo Kryštof Kolumbus .
více


24.6.2020 FEJETON: Zábava v nebi

Ondřej Neff
Letos to bude už patnáct let, co jsme se přestěhovali s mou paní z města na venkov. V mé rodinné větvi z tatínkovy strany jsem se tak stal prvním vesničanem po dlouhé době.
více


20.6.2020 VÍKENDOVINY: Kéž lavičko, kéž bys promluvila

Václav Vlk st.
Hrdinný tenor šedesátých let pěl lyrickou píseň, v které požadoval, aby lavička promluvila. To byl nápad naštěstí neuskutečnitelný, ne­boť v případě realizace by byl v tehdejší době znač­ně nebezpečný. Lavičky v parku totiž bývaly v slunných dopoledních využívány k od­počinku maminkami s kočárky...
více


20.6.2020 CHTIP: Židovský humor XLIII.

Tomáš Vodvářka
Rok 1958. V kavárně v Paříži se náhodou potkají pánové Kohn a Roubíček. Padnou si do náručí, vždyť se deset let neviděli. A hned se ptají, jak se tomu druhému vedlo.
více


18.6.2020 KORONAVIRUS: Sedm nejbizarnějších výroků...

Tomáš Zdechovský
Hloupost a bizár kvetou v každé době, a tak ani období pandemie koronaviru rozhodně nebylo výjimkou. Na druhou stranu se nad tím ale můžeme společně zasmát a prodloužit si tak život! Tak pojďme na to.
více


13.6.2020 CHTIP: Objednal mě na čtvrtek!

Chechtavý tygr
„Dobrý den. Manželka má teploty a začala kašlat. Obávám se, že má ten virus. Není na to nějaký lék, nějaký prášek, který bych mohl koupit?“
více


6.6.2020 CHTIP: Židovský humor XLII.

Tomáš Vodvářka
Saddám Husajn seděl ve své kanceláři a přemýšlel, na koho by zaútočil, když najednou zazvonil telefon.
více


5.6.2020 FEJETON: Pohřbili ypsilon

Lubomír Kurz
školství tabule
Pracovnici Zlepšovatelského ústavu ve Staré Bedně vypracovali návrh úprav českého pravopisu, který m.j. konečně řeší otázku měkkého a tvrdého „i“, resp. „y“. Podle nového návrhu se bude ve všech slovech používat pouze měkké „i“, kterému byla dána přednost před tvrdým.
více


30.5.2020 CHTIP: Ta je taky těhotná

Chechtavý tygr
Albert Einstein se v nebi rozkoukával už nějakej čas, ale teprve nedávno se konečně osmělil a zaklepal na dveře kanceláře Pánaboha...
více


29.5.2020 FEJETON: Ne moc daleko

Pavel Landa
Říkal to nejspíš i váš dědeček o té chalupě na druhém konci vsi, která „byla daleko, tři prdele daleko“. Dědeček nebyl žádný sprosťák, to vůbec ne; šlo nejspíš o nějakou délkovou míru, která za jednotku měla jednu prdel.
více


23.5.2020 CHTIP: Židovský humor XLI.

Tomáš Vodvářka
Jeden ješiva bocher z Oděsy dostal vzácnou propustku k návštěvě Moskvy. I nasedl na vlak a v přeplněném společném vagonu třetí třídy dokonce nalezl volné místo. Na následující stanici přistoupí mladý muž a usedne proti němu.
více