Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

J28i44ř57í 52S60k48á31l32a

26. 6. 2024 23:41

Příroda je moudrá, autor je spíš na scifi. Ale astronomie by mu měla jít. Že mu vypadlo 22 hodin, je omluvitelné. Ale že si plete znamení a souhvězdí - inu primáš nebo primář ...

KV

Klíšťata a lidovci, stejný tribus Loxodidae, roztoči. Lidovci mají stejný charakter, přicucnout se kamkoliv. Mají 3%, ale tváří se jako gerojové. Traktorista se nadýmá, jako Ilja Muromec.

RV

Místo, kam se klíště na naše tělo přisaje je důležité. Když si tam nevidíme a žijeme sami(což je v této době značně rozmáhající se jev), je to celkem prekérka. Celkem by mě zajímalo, zda někdo zkoumá míru objevenosti a tedy i odstraněnosti přisátých klíšťat vzhledem k tomu, zda dotyčný žije sám nebo v páru či v kmenu - partě (to začíná být též moderní a nutno to tedy započíst.)

Foto

U komárů je to tak, že krev sosají jenom samičky. Potřebují to jako přísun kvalitních surovin k plození dalších komárů.

Když jsem se v dubnu 1990 nastěhoval do Nových Butovic, tak z de skoro ještě nikdo nebydlel. Rozestavěná byla jenom jižní číst, terá je mnohem menší než ta severní. Obě části rozděluje trasa metra.

Nedaleko stanice Nové Butovice byl rozestavěn nějaký obchoďák. V první polovině devadesátých let byl jakákoli výstavba téměř zastavena. Docházelo k privatizaci. Vznikaly nové stavební firmy, které začaly používat jiný stavební materiál.

Rozestavěný obchoďák byl opuštěn a žádná firma neměla zájem s tím něco udělat, Trvalo spoustu let, než nějaký developer projevil zájem. Ten zdevastovaný objekt nechal zbourat a začaly se stavět moderní budovy.

V době, když tam byly trosky nedostavěného obchoďáku, hromadila se v nich voda. I v rozestavěné části NB vznikaly taková menší jezírka. No a v tom se líhli komáři.

Několik prvních let jsem v bytě zaznamenal komáry. Čekali na chvíli, až usnu, aby mě začli sosat. Vlastně začly, protože to byly samičky.

Když jsem zaznamenal, že kolem mě něco bzučí, tak jsem ten hmyz lehce odehnal. Pak jsem opatrně vylezl z postele, rožnul a začal hledat tu potvoru. Seděla na stěně kousek od místa, kde jsem měl původně hlavu. Naučil jsem se to rozplácnout na stěně. Není to jednoduché. Musiíte se dlaní pomalu blížit a pak obrovskou rychlostí plácnout.

Po nějakém čase komáři z NB zmizeli. Domnívám se, že ten obrovský roj, který obklopil Ondřeje Neffa, když vycházel z lesa, nebyli komáři.

Foto

Klíšťata jsou pěkné mrchy. V životě jsem nezaznamenal, že by se na mne některé přisálo, ale boreliózu jsem si prodělal. Následkem toho jsem získal neuropatii, v noci občas nespím, protože mě brní nohy a přelézt plot nebo nebo na sousedovu třešni je také už nad moje schopnosti. A dát si panáčka slivovice nebo dvojku vína znamená noc bez spánku a hledání polohy,kdy by mě do nohou nechytaly křeče. Kvůli tomu už tu slivovici, třešňovici,hruškovici nabudu mít kam dávat. A mít vydezinfikovanou špíž kvli tomu, že police neudržela zatížení mi přijde jako dost zbytečný luxus.

PC

Jo, ale ani klíšťata to nemají jednoduché ....

Baví se dvě klíšťata ... "To je zase den ... je trprve poledne a už mě třikrát vytočili ..." ;-D

ED

Aha - tak to tedy dělají.

Přisají se někam, kam na ně ani nevidíte a ani nedosáhnete.

Krásný podnět....;-)

IL

I54v24o 16L82y21č75k19a

26. 6. 2024 9:16

Nedávno jsem se setkal s případem, kdy se klíště zakouslo mezi půlkami kousek od análu:-)

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz