Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MP

Vlčák sice pustil z hlavy mravence, ale jeho myšlenky nepřešly na Mohylu. Nějakou pořádnou mohylu!

Dále cituji dnešní tisk:

Na místě budoucí dálnice z D35 z Hradce Králové do Jičína našli archeologové pozůstatky nejdelší pravěké mohyly v Evropě. Měří na délku 190 metrů. Podobné stavby v Evropě přitom mívají nejvýše mezi 100 až 160 metry. Mohyla se datuje do 4. tisíciletí před naším letopočtem.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/nejvetsi-mohyla-archeologicky-nalez-d35-sadova.A240617_143604_ln_domov_lvot

KV

Zážitky z Českého Rudolce, hraniční pásmo 1985. Dostal jsem povolenku k lovu srnce s veškerými bumážkami, jakožto výzkumník Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti. Český Rudolec krásná příhraniční obec, jen ten zámek tam nechali zpustnout. Tamní fořt mi pošeptal, dej pozor, tady je každý druhý bonzák, nejhorší jsou školou povinní zmetci. Strážci hranic. Vybaven povoleními jsem se odebral na posed, řádně ohlášen na vachu PS. Proč to píši, asi po půlhodině najednou po šprdlících posedu se ke mne šplhá NKO harpyje. Uviděl jsem psovoda a volám, odvolej vlkodlaka, nebo dostane 30.06 Sprg. Odvolal, blbost by odnesl canis domesticus. Bordel na evidenci PS, lampasáci mne zapoměli zaevidovat a bigoši mohli přijít k úhoně, včetně vlkodlaků (a že tam měli i stanice SUP). Byla to docela komunisticky veselá doba, Gusta Husák, hnusák, poloviční rusák. A Lipno? Na rekreaci bych tam nejel, možná tak na sumce, aby jim nevyžrali candáty.

VH

Každý má své vzpomínky, které si rád probere s partou kamarádů. Naštěstí ne každý je grafoman a cítí potřebu banálními zážitky zaneřádit prostor k diskusi. Udivuje mne, že NP takové "planiny" uveřejní, i když je pan Vlk vlajkovou lodí NP, inserentem a reklamním agentem svých literárních plodů. Občas na výplody přibližně stejně starého pána jako já nahlédnu , a přitom se hluboce zastydím. Stáří, které si myslí, že každý plk z mládí je nutno předat různorodé veřejnosti, je směšnosmutné. :-/

JJ

J31u39r40a 92J68u73r38a43x

17. 6. 2024 14:34

Vaše péče o vysokou literární úroveň Psa je skoro dojemná ... :-)

Tak holt Vlka nečtěte, on to Kafka fakt není ... :-)

Já páně Vlkovy vzpomínky na dobu, kterou sám pamatuji, docela rád čtu; a mám za to, že trocha srandy mi literární vkus nezničí ...

IO

Jenom snad to, že 50. léta a začátek 60. byla ve Střední Evropě výjimečně chladná.

Na nejstarší meteorologické stanici světa v pražském Klementinu naměřili někdy 4. července 1963 v poledne jenom 4 stupně Celsia.

To mělo několik následků:

1. "Odborníci" nás varovali před nadcházejícím "globálním ochlazování". To bylo po tom, co rok 1947 byl velmi horký a suchý a "neurodilo se". Ti co ještě žijí nás tedˇ podobně nevědecky varují před "globálním oteplováním a katastrofální změně klimatu".

2. Nezbytnou výbavou na letní kanoistické cesty po Lužnici byl teplý svetr a tlusté ponožky.

3. Lidé této generace na to nemohou zapomenout a chytá je šílenství, když je 35 stupnˇů Celsia jak to tam tedˇobvykle máte. Synovec na návštěvě v New Yorku si stěžoval kdzž jsme měli pouhých 26 stupnˇů Celsia: "Fuj to je horko!"

ZJ

Závidím. Aston Vám tyto bláboly uveřejňuje. Mně ani řádku. Máme přece svobodu slova a projevu.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz