18.2.2018 | Svátek má Gizela


16.2.2018 BEST OF HYENA: Případ s chlebem

Hyena - Best of
Nora našla v lese patku tvrdého chleba. Kdybych jí do misky naservíroval tvrdý chleba, podívala by se na mě opravdu hodně ošklivě. Patka nalezená, to je ale kořist a ona ji poctivě nesla dva kilometry a několikrát odvrátila Garinčin útok.
více


9.2.2018 BEST OF HYENA: Rozdílný přístup

hyena
Spíš je to přískok nebo dokonce vskok. Do auta skáče první Gari. Bez rozmýšlení udělá hup a už je tam. Pak se otočí a čumí, kde je Nora.
více


2.2.2018 BEST OF HYENA: Zbloudilec? Uprchlík!

Hyena - Best of
Odpoledne jsem byl na louce za Oleškem jenom s Garinkou, Nora má pořád tu vachrlatou tlapu a musí se šetřit. Jdeme (já jdu, ona lítá kolem ě jako kometa) a najednou, kde se vzal, jezevčík. Pořádně velký a hladem doma jistě netrpí. Macek jezevčík, dalo by se říct.
více


26.1.2018 BEST OF HYENA: Příklad z počtů

Hyena - Best of
Do ranní probíhačky po louce na Oleškem se nám vloudila matematika. Dorazili jsme tam v počtu tří, tedy já a Gari s Norou, a vida, oni už tam úřadovali kamarádi v počtu čtyř, Pepík s Věrou a pejskové Fanánek a Pepinka.
více


19.1.2018 BEST OF HYENA: První divák

Hyena - Best of
Ljuba se učí roli do nové divadelní hry. Nechápu, že je něco takového možné – jde o monodrama, tedy o divadelní kus s jedním jediným hercem a tím hercem je ona. Rozumíte tomu správně – půl druhé hodiny bude na jevišti a všechno, co tam řekne, se musí naučit.
více


11.1.2018 BEST OF HYENA: Na blátě

Hyena - Best of
Vánoce na blátě, pejskové na blátě. Ještě že máme ten koutek v garáži, odtok ven čili trativod, hadice s kohoutem, aj tu teplou vodu potvory mají, a přitom se ksichtí, jako by je z kůže stahoval.
více


22.12.2017 BEST OF HYENA: Film pod psa

Hyena - Best of
Dnes to nebude o pejscích – až zítra. Pejskové byli včera večer doma zavření, protože jsem s Dominikou byl v kině na Hvězdných válkách.
více


19.12.2017 BEST OF HYENA: Prohnanost

Hyena - Best of
Vrátil jsem se domů někdy kolem osmé večer. Ljuba ještě nebyla doma, věděl jsem ale, že než odjela do města, pořádně pejsky prohnala.
více


8.12.2017 BEST OF HYENA: První sníh

Hyena - Best of
O prvním sněhu vím já – viděl jsem ho z okna, na Gari s Norou to šeredné překvapení teprve čeká. Už zapomněly, jaké to je, běhat v tom bílém studivém. Na útrapy se snadno zapomíná.
více


4.12.2017 BEST OF HYENA: Ta moje kapsa

Hyena - Best of
Musím připustit, že si nemůžu na psí nepřízeň stěžovat. V sobotu jsme byli navštívit kamarády, mají pejska. Zájem z jeho strany byl veliký, hned při příchodu do domu.
více


27.11.2017 BEST OF HYENA: Najust

Hyena - Best of
V neděli byla Ljuba v práci a vracela se v poledne s obědem pro mne a Dominiku: polívka a kuřecí řízek se šťouchanými brambory. Dominika se nad polívkou ofrňovala, a tak ji dostali pejskové.
více


20.11.2017 BEST OF HYENA: Citlivá duše

Ondřej Neff
Mám samozřejmě na mysli Norinku, naši rodinnou intelektuálku. Citlivost k intelektuálství neodmyslitelně patří. Někdy přechází až k přecitlivosti. Tak například včera. Večer jsme se dívali na nějaký film, pouštěli jsme si ho z DVD.
více


13.11.2017 BEST OF HYENA: Úplněk

Hyena - Best of
Ono se tvrdí, že psi vyjí na měsíc. Nikdy jsem psa na měsíc výt neslyšel. Ostatně, ono to samo vytí je taky takové divné…
více


3.11.2017 BEST OF HYENA: Vichřice

Hyena - Best of
Je mi vždycky trapné po živelní pohromě vykládat o tom, že nám vítr zavál deku do jezírka. Ale přece jen musím podat referát. Tentokrát vichřice neodfoukla deku do jezírka, tentokrát nám rozlomila krásnou borovici, ulomila její nejhezčí a největší větev a vcelku ji zmrzačila. Což mě pochopitelně...
více


30.10.2017 BEST OF HYENA: V mlze

Hyena - Best of
Koukám z okna a za oknem bílá tma. Mlhy jsou tady u nás ve Zvoli velmi často – obvykle se táhnou do Břežan a pak jako když utne. Včera jsme se taky na louce u Oleška, naší sousední vesnice, toulali v mlze.
více


20.10.2017 BEST OF HYENA: Světelní pejskové

Hyena - Best of
Večer jsem byl se svou Dílnou fotit několik instalací Signal festivalu. To je v Praze už několik let velká událost, sestává letos z dvaceti instalací světelných objektů, některé jsou v budovách, jiné pod širým nebem.
více


13.10.2017 BEST OF HYENA: A přece se vychovává

Hyena - Best of
Gari dostala kvůli svým výchovným huhuhu na budku. Hned druhý den následovalo další setkání – naše dvě pejskyně a cizí peskyně. Jedna byla decentní holčička, jako je naše Nora, a druhá byla živá, temperamentní.
více


20.9.2017 BEST OF HYENA: Pozůstatek

Hyena - Best of
Na někdejší „woodstockové louce“ (konaly se tam popinové festivaly) trůní vrak auta. Ejhle rozdíl v názoru: Gari s Norou jsou nadšené, já… jak to říct slušně, nejsem nadšený. Tuším, že vrak má nějakou souvislost s „Branným dnem“, který tam byl o víkendu, ale možná je to jenom shoda událostí.
více


13.9.2017 BEST OF HYENA: Spací kufr

Hyena - Best of
Kdybyste porovnávali Noru a Gari, pak asi prohlásíte Garinku za větší torpédo. Nora je Paní Opatrná a té se nestalo, že by se napíchla na břevno nebo spadla z vodopádu. Na dobrodružství je Gari specialista.
více


6.9.2017 BEST OF HYENA: Od teď pořád

Hyena - Best of
Až na další, pochopitelně: mám na mysli zapršené počasí. Je září, astronomicky sice pořád ještě trvá léto, ale co je to platné, září, to už je měsíc podzimní a k podzimu deště jaksi patří.
více


1.9.2017 BEST OF HYENA: Kde lišky dávají dobrou noc

Hyena - Best of
Louku v Olešku, kam chodíme s Gari a Norou na procházku, vroubí les. Na jednom místě jsou v něm poschovávané domky. Ono je to tam celkem hodně obydlené, i hlouběji v tom lese jsou domy. Ono je celé to Oleško tak trochu domo – leso – park.
více


30.8.2017 BEST OF HYENA: Psí oči

Hyena - Best of
Už je z toho specifický pojem – dělat psí oči. Nikdo ale nedovede dělat psí oči líp než pes. Jako včera. Obědval jsem v restauraci U rybníka u nás ve Zvoli. Je tam na terásce zahrádka, z ní výhled na rybník (trvám, že nejhezčí široko daleko), moc rád tam chodím.
více


25.8.2017 BEST OF HYENA: Vítáme vítáním

Hyena - Best of
Byl jsem celý minulý týden pryč, fotil jsem ve Skotsku na ostrově Skye. Pár fotek mám na digineffím Facebooku. Vracel jsem se v sobotu – byl jsem tam s kamarádem Michalem Houdkem.
více


11.8.2017 BEST OF HYENA: V pasti

Hyena - Best of
Gari vběhne do každých otevřených vrat a Nora vběhne všude tam, kam vběhla Gari. Nicméně Gari je přeborník ve vbíhání. Její nejvyšší výkon: vběhla do vrat a pak do dveří a vbíhala tak dalece, že se ocitla v ložnici v prvním patře – jednoho souseda u nás v ulici.
více


7.8.2017 BEST OF HYENA: Máme tu pumu!

Hyena - Best of
Pumu jsme tu měli už dlouho, ale v kleci, pod zámkem, v jakési pidizoo u nás ve Zvoli. No a volala sousedka Andrea, že puma utekla. Pak se to dostalo do rádia a telefony se netrhnou.
více


1.8.2017 BEST OF HYENA: Pozor, jed!

hyena
Po obědě jsme si připravili pochoutku – borůvky s posypem hnědého cukru. Je to pochoutka náramná a zbude po ní tklivá vzpomínka. Garina se šmrdolí kolem. Proč bych jí nenechal prázdnou mističku vylízat?
více


28.7.2017 BEST OF HYENA: Před bouřkou

Hyena - Best of
Hlásili, že začne opravdu hodně pršet, snad i kroupy přijdou, rozhodně ale bouřka. Jak s pejsky? Mají nárok na odpolední procházku.
více


21.7.2017 BEST OF HYENA: Prga

Hyena - Best of
Taky jste říkali prga, když vám bylo dejme tomu osm let? Prga je první a prga je u nás Gari... jak v čem. Když se nastupuje do auta, je prga vždycky. Zajímavé je, že je prga, i když se jede na výlet, nejčastěji na louku v Olešku.
více


17.7.2017 BEST OF HYENA: Sám doma

Hyena - Best of
Nemusíte být Sherlock Holmes, abyste poznali, že jsem doma sám. Ljuba je s Annou Marií a rodinou bráchy na cestách a já hlídám barák s Garinkou a Norou. Jistě jste to poznali podle toho, že se o Ljubě nezmiňuju.
více


12.7.2017 BEST OF HYENA: Klíšťata vyřešena?

Hyena - Best of
Po každé procházce chytání klíšťat – statistika selhává, jednou chytnu 6 kusů na Gari a 3 na Noře, podruhé je to opačně, zákonitost žádná. Zvláštní je, že jde z 80 % o klíšťata pochodující, nikoli zakousnutá, tento poměr je více méně stálý.
více


7.7.2017 BEST OF HYENA: Jdeme do mlhy

Hyena - Best of
Jak slíbili, tak splnili, slibovali konec slunečného počasí a máme tu mlhu jako trám. Nebo k čemu přirovnat mlhu? Je to prostě mlha mlhácká a já se ráno vypravuju s pejsky, kteří mají převážně barvu mlhy.
více


28.6.2017 BEST OF HYENA: Náhlé zmizení Gari

Hyena - Best of
Dochází k němu poměrně často, jistě jednou denně. Je s námi a najednou tu není. Jev zvaný Mizení Gari (bylo by možné pro něj použít automobilní zkratku MG) je komplikovaný tím, že Gari se neúčastní všech akcí, zvláště pak spojených se zahradními pracemi.
více


23.6.2017 BEST OF HYENA: Báli jsme se bouřky

Hyena - Best of
Byly za noc tři, ta poslední, to už byl jen takový bouřkový vejškrabek, jedno zahřmění, ale ty dvě před tím, kolem půlnoci a pak bůhví kdy, to byly bouřky práskací a přívalové. Výsledek?
více


16.6.2017 BEST OF HYENA: Invaze klíšťat

hyena
Včera po procházce našla Ljuba na Noře pět a na Gari sedm klíštat. Většina se ještě nestačila zakousnout, jen tak si ty potvory hledaly místečko, pobíhaly po kožíšcích a zkoumaly, kde je to nejlepší. Máme na to takovou tu pinzetku na pérko, umělohmotné chňapátko.
více


9.6.2017 BEST OF HYENA: Děláš fóry? Tak běž!

Hyena - Best of
Vyzkoušeli jsme na Garinu léčbu neklidem. Po procházce všichni nastoupeni v autě. Ljuba i já, vzadu sedí Nora. Gari obejduje kolem a dělá, že neslyší, když na ni volám. No tak zabouchnu dveře a rozjedu se.
více


2.6.2017 BEST OF HYENA: Nový pejsek na obzoru

Hyena - Best of
Nikoli na našem obzoru! To naši kamarádi Karel a Hanička dostali od mladých štěňátko mopse, holčičku jménem... a to je zatím poněkud nejasné. Pracovní název má Megie, ale také se o ní hovoří jako o Margot, zatímco Karel vymýšlí všelijaké exotické názvy jako Exekuce a podobně.
více