21.7.2018 | Svátek má Vítězslav


18.7.2018 BEST OF HYENA: Příklady táhnou

Hyena - Best of
Garina není štěkací pejsek. Jako štěně dlouho neštěkala vůbec, až jsem si říkal, jestli může být pes němý. Opravdu není němá, štěkací ale není dodnes. Zato Nora je uječená a uštěkaná megera a jsem moc rád, že se mi konečně podařilo ji odnaučit štěkat na cyklisty.
více


13.7.2018 BEST OF HYENA: Mihotavý les

Hyena - Best of
Zkáza pokračuje. Rozsáhlé plochy dubového porostu mezi Březovou a Oleškem vypadají jako les uprostřed zimy. Na některých stromech nevidíme už ani zbytky listů, všechno sežraly housenky bekyně velkohlavé.
více


4.7.2018 BEST OF HYENA: Voják se stará…

hyena
Opět se to osvědčuje ta dávná zásada, že voják se stará a voják má. Když jdu s pikslou pro granule, mám Garinu v patách. Při plnění piksly vždycky nějaká upadne a Gari ji sebere. Inu, voják se stará, voják má.
více


15.6.2018 BEST OF HYENA: Žádost o grant

Hyena - Best of
Nora má výrazně lepší pelech než Gari. Pravda, nemyslím si to ani já, ani Ljuba, je o tom přesvědčena Gari. Její den začíná tím, že vleze Noře do pelechu a roztahuje se tam a Nora vrčí a chňape.
více


11.6.2018 BEST OF HYENA: Všechno v pořádku

Hyena - Best of
Sedím u počítače a píšu. Co bych taky jiného dělal, že. Vedle psacího stolu je kanapíčko. Na něm si dávám dvacet, když je po obědě čas. Pejskové mají povoleno se na něm taky válet.
více


6.6.2018 BEST OF HYENA: Zeleno v lese

Hyena - Best of
Zeleno bohužel není jenom na stromech, i cesty jsou pokryté doslova útržky listů buku a dubu.
více


30.5.2018 BEST OF HYENA: Síla a chytrost

Hyena - Best of
Gari už je silnější než Nora. Dostala se do vrcholu sil a Nora ve svých sedmi letech už je na sestupu. Gari běhá rychleji, skáče svižněji, všude se hrne první.
více


23.5.2018 BEST OF HYENA: Ozvi se!

Hyena - Best of
Volám, hledám. Jdu se podívat do garáže, jdu do kotelny, někdy se stane, že tam psisko tiše vklouzne člověku za zády a zůstane tam, když netušící člověk odejde a zavře za sebou. Nic, garáž i kotelna prázdné.
více


18.5.2018 BEST OF HYENA: Zase do louží

Hyena - Best of
Konečně zapršelo! Vyrůstal jsem na vesnici a tehdy byli lidé citlivější na počasí v tom smyslu, že vnímali svoji závislost na jeho rozmarech.
více


11.5.2018 BEST OF HYENA: Úžasňáková

Hyena - Best of
Možná jste viděli ten animovaný film Úžasňákovi – o rodině superhrdinů. Je tam chlapeček, který je superrychlý – dovede se pohybovat tak svižně, že ho není vidět. Vzpomněl jsem si na něho včera.
více


4.5.2018 BEST OF HYENA: Jak to bylo s Verdim

Hyena - Best of
Před pár dny jsem tu psal o zmizelém pejskovi: za stěračem jsem měl papírek s výzvou, jestli neuvidím pejska atd., a kdyby jo, že mám zavolat na číslo. Na číslo jsem zavolal, omylem. No a nakonec jsem dostal SMS, že se pes našel, jmenuje se Verdi a je v pořádku.
více


25.4.2018 BEST OF HYENA: Rozlomena

Hyena - Best of
Ranní procházka, Woodstocková louka, klasické aranžmá pro drama, jež se mělo rozvinout. Ukázalo se totiž, že teplo je spíš optické než faktické a že tričko s krátkými rukávy nedokáže vzdorovat rannímu chladu. Ljuba se rozhodla vrátit do auta pro mikinu.
více


18.4.2018 BEST OF HYENA: Jezírko v Břežanech

Hyena - Best of
V Břežanech vypumpovali a vyčistili jezírko na pokraji Keltského parku. Vidím na ně z okna své pracovny, vidí na ně i pejskové, protože ze zimní zahrady mohou pozorovat vodní život.
více


13.4.2018 BEST OF HYENA: Jaro jak se patří

Hyena - Best of
Jaro vypuklo na plné pecky. Na zahradě kvetou krokusy a už taky vyletěly včely. Voní to a bzučí to a svítí sluníčko – a pejskové se už vyhřívají před domem, Garina si zabere rohožku a Nora se válí po trávníku.
více


5.4.2018 BEST OF HYENA: Krvavá noha

Hyena - Best of
Ljuba se vrátila s pejsky z procházky a kouká, Gari má krvavou nohu. To už tu dlouho nebylo, řešili jsme Norinčinu nohu, teď se zájem přesouvá
více


28.3.2018 BEST OF HYENA: Bum

Hyena - Best of
Posledně Garina ukradla Ronymu kost. Společně chodíme ven ve čtvrtek, kost tedy s námi pobývá už několik dní. Jde o kost hovězí, je to jen fragment, spíš úřezek – má tak 8 cm v průměru a je říznutá na 8 cm délky.
více


21.3.2018 BEST OF HYENA: Potvora jedna mazaná

Hyena - Best of
Máme pravidelný okruh. Po Woodstockové louce na vyhlídku nad Vltavou, odtud k Domečkům je to půl druhého kilometru na Obrátku, tam se otáčíme a jdeme po Koňské dráze k autu – místopisné údaje nenajdete ani na té nejpodrobnější speciálce, jsou naše.
více


14.3.2018 BEST OF HYENA: Věci příští

Hyena - Best of
Vstávám a koukám – sníh se sněhem! Pejskové jsou ještě zavrtaní do svých pelíšků a já tu sedím a klepu do klávesnice a přemýšlím o věcech příštích, tedy hodně příštích.
více


6.3.2018 BEST OF HYENA: Nepotápěj se

Hyena - Best of
Jedna od druhé se učí? Samozřejmě. Nora naučila Garinu mnohým dovednostem. Tak například už i Gari „dělá horníka“: jak mají obě svoje křesílka, Nora si sedne a tlapkami drásá opěradlo. Je to znamení, abychom šli a přikryli ji dekou.
více


28.2.2018 BEST OF HYENA: Ranní vstávání

Hyena - Best of
Čas od času, jako třeba zrovna dnes, Ljuba vstávala v pět. Ano, i tak brzy se natáčí v televizních ateliérech.
více


21.2.2018 BEST OF HYENA: Zmrzlé louže

Hyena - Best of
Z louže se pít musí, to je zásada našich pejsků. Vše, co je ulovené, je lepší než to, co je doma naservírované, tady máte na příkladu psa příklad a vysvětlení jednoho z vůdčích rysů lidské povahy.
více


16.2.2018 BEST OF HYENA: Případ s chlebem

Hyena - Best of
Nora našla v lese patku tvrdého chleba. Kdybych jí do misky naservíroval tvrdý chleba, podívala by se na mě opravdu hodně ošklivě. Patka nalezená, to je ale kořist a ona ji poctivě nesla dva kilometry a několikrát odvrátila Garinčin útok.
více


9.2.2018 BEST OF HYENA: Rozdílný přístup

hyena
Spíš je to přískok nebo dokonce vskok. Do auta skáče první Gari. Bez rozmýšlení udělá hup a už je tam. Pak se otočí a čumí, kde je Nora.
více


2.2.2018 BEST OF HYENA: Zbloudilec? Uprchlík!

Hyena - Best of
Odpoledne jsem byl na louce za Oleškem jenom s Garinkou, Nora má pořád tu vachrlatou tlapu a musí se šetřit. Jdeme (já jdu, ona lítá kolem ě jako kometa) a najednou, kde se vzal, jezevčík. Pořádně velký a hladem doma jistě netrpí. Macek jezevčík, dalo by se říct.
více


26.1.2018 BEST OF HYENA: Příklad z počtů

Hyena - Best of
Do ranní probíhačky po louce na Oleškem se nám vloudila matematika. Dorazili jsme tam v počtu tří, tedy já a Gari s Norou, a vida, oni už tam úřadovali kamarádi v počtu čtyř, Pepík s Věrou a pejskové Fanánek a Pepinka.
více


19.1.2018 BEST OF HYENA: První divák

Hyena - Best of
Ljuba se učí roli do nové divadelní hry. Nechápu, že je něco takového možné – jde o monodrama, tedy o divadelní kus s jedním jediným hercem a tím hercem je ona. Rozumíte tomu správně – půl druhé hodiny bude na jevišti a všechno, co tam řekne, se musí naučit.
více


11.1.2018 BEST OF HYENA: Na blátě

Hyena - Best of
Vánoce na blátě, pejskové na blátě. Ještě že máme ten koutek v garáži, odtok ven čili trativod, hadice s kohoutem, aj tu teplou vodu potvory mají, a přitom se ksichtí, jako by je z kůže stahoval.
více


22.12.2017 BEST OF HYENA: Film pod psa

Hyena - Best of
Dnes to nebude o pejscích – až zítra. Pejskové byli včera večer doma zavření, protože jsem s Dominikou byl v kině na Hvězdných válkách.
více


19.12.2017 BEST OF HYENA: Prohnanost

Hyena - Best of
Vrátil jsem se domů někdy kolem osmé večer. Ljuba ještě nebyla doma, věděl jsem ale, že než odjela do města, pořádně pejsky prohnala.
více


8.12.2017 BEST OF HYENA: První sníh

Hyena - Best of
O prvním sněhu vím já – viděl jsem ho z okna, na Gari s Norou to šeredné překvapení teprve čeká. Už zapomněly, jaké to je, běhat v tom bílém studivém. Na útrapy se snadno zapomíná.
více


4.12.2017 BEST OF HYENA: Ta moje kapsa

Hyena - Best of
Musím připustit, že si nemůžu na psí nepřízeň stěžovat. V sobotu jsme byli navštívit kamarády, mají pejska. Zájem z jeho strany byl veliký, hned při příchodu do domu.
více


27.11.2017 BEST OF HYENA: Najust

Hyena - Best of
V neděli byla Ljuba v práci a vracela se v poledne s obědem pro mne a Dominiku: polívka a kuřecí řízek se šťouchanými brambory. Dominika se nad polívkou ofrňovala, a tak ji dostali pejskové.
více


20.11.2017 BEST OF HYENA: Citlivá duše

Ondřej Neff
Mám samozřejmě na mysli Norinku, naši rodinnou intelektuálku. Citlivost k intelektuálství neodmyslitelně patří. Někdy přechází až k přecitlivosti. Tak například včera. Večer jsme se dívali na nějaký film, pouštěli jsme si ho z DVD.
více


13.11.2017 BEST OF HYENA: Úplněk

Hyena - Best of
Ono se tvrdí, že psi vyjí na měsíc. Nikdy jsem psa na měsíc výt neslyšel. Ostatně, ono to samo vytí je taky takové divné…
více


3.11.2017 BEST OF HYENA: Vichřice

Hyena - Best of
Je mi vždycky trapné po živelní pohromě vykládat o tom, že nám vítr zavál deku do jezírka. Ale přece jen musím podat referát. Tentokrát vichřice neodfoukla deku do jezírka, tentokrát nám rozlomila krásnou borovici, ulomila její nejhezčí a největší větev a vcelku ji zmrzačila. Což mě pochopitelně...
více


30.10.2017 BEST OF HYENA: V mlze

Hyena - Best of
Koukám z okna a za oknem bílá tma. Mlhy jsou tady u nás ve Zvoli velmi často – obvykle se táhnou do Břežan a pak jako když utne. Včera jsme se taky na louce u Oleška, naší sousední vesnice, toulali v mlze.
více