24.3.2017 | Svátek má Gabriel


24.3.2017 BEST OF HYENA: Jeden, nebo dva

Hyena - Best of
Koupil jsem pejskům hračku. Tedy, dvě hračky: dva házecí míčky, takovou tu kouli s popruhem, ten popadnete a tu věc hodíte a pejsek letí jako šílenec a chytne to a přinese vám to a pak čeká, že mu to hodíte znovu. Skvělá věc, nepochybně skvělá pro pejska.
více


17.3.2017 BEST OF HYENA: Nora pod dekou

hyena
Neděle odpoledne, Ljuba v ateliéru, já sám doma s pejsky. Chvíle k odpočinku, pěkně po obědě. Kanapíčko, přes oči si položím pejskovic plyšáka, krokodýla od Vaška Větvičky (pořád jho ještě neroztrhaly, Vašku, a že je to let!). Nemůžu usnout.
více


10.3.2017 BEST OF HYENA: Bez obvazu

Hyena - Best of
Garina už je bez obvazu, už nemá na pravé tlapce bakuli sestávající z několika vrstev vaty a obinadel a lepítek a všeho možného. Už tam má jen jednu ušlechtilou fusekli vyřazenou z mé výbavy. No a provozně je to horší než před tím.
více


3.3.2017 BEST OF HYENA: Nevídáno neslýcháno

hyena
Gari je trpělivý pacient, to je překvapující zpráva dne! Má na tlapce obvaz a kupodivu si ho ani nelíže, natož aby se ho snažila rozcupovat. Ljuba s ní byla jen na malinké procházce, a zase kupodivu se Gari nedomáhá delšího výletu.
více


24.2.2017 BEST OF HYENA: Tajemné zvuky

hyena
Sedím u počítače a pracuji. Pejskové jsou na svých stanovištích v hloubi domu. Mají své pelechy na několika místech, je to složitá a pro veřejnost nepodstatná topografie.
více


17.2.2017 BEST OF HYENA: Vypínací světlušky

Hyena - Best of
Elektrifikace proniká i do psího světa! Na večerní procházky dostávají Gari s Norou světelné obojky.
více


7.2.2017 BEST OF HYENA: Před třemi lety

Hyena - Best of
Padla mi pod ruku tři roky stará fotka. Taky sněžilo – je pořízena opravdu před třemi lety. Garinka byla u nás nová a Nora ji vychovávala. Velmi přísně. Říkal jsem jí, Noro, kroť se, ona nebude vždycky takovéhle pindě, ona vyroste a dá ti kouř...
více


1.2.2017 BEST OF HYENA: Jak to bylo?

hyena
Potkali jsme Cífu a to je hned pořádné rodeo. Cífa chápe, že má proti sobě společenství a že toho mnoho nezmůže, nicméně se snaží. Ten rej, který vždycky vznikne, je hodně prudký. Zvažuju ho z hlediska energetického.
více


25.1.2017 BEST OF HYENA: Svítíme!

hyena
Pejskové chodí na procházku i po setmění a Ljuba jim opatřila svítící obojky. Nora coby hodný pejsek má modrý, andělský, kdežto Gari má čertíkovský. Obojky mají dva režimy blikací a třetí stálesvítící.
více


20.1.2017 BEST OF HYENA: Jsou to čáry

Hyena - Best of
Ve čtvrtek chodívám odpoledne na vycházku s našimi pejsky a s Ronnym našich přátel. Je to pes velký jako piáno, leonbergr, prý vyšlechtěný na lov lvů, odtud jeho jméno. Ronny je hodný a opravdu si ho nedovedu představit, jak rdousí pána pouště, ale nechme legendu legendou.
více


13.1.2017 BEST OF HYENA: Ve sněhu

Hyena - Best of
A najednou je tady sníh! Nemáme ho tady ve Zvoli mnoho, sotva pár čísel, ale o zábavu je postaráno. Když napadl, vedl jsem pejsky na procházku – obvyklá cesta: naší ulicí, pak zahnout doprava, po cestě přes pole k lesu.
více


27.12.2016 BEST OF HYENA: Na druhé straně

hyena
Garina není milovník zimy. Den zahajujeme ráno – vypouštím pejsky z domu, tedy z domovních dveří, na přední zahradu. Ta je jaksi obětována či vyhrazena psím tělesným potřebám.
více


20.12.2016 BEST OF HYENA: Konec neúplatného

hyena
Konec neúplatného, respektive neúplatné. Garinka opravdu není asketa a misky si neodpírá, ale venku, tam ona spěchá. Na přivolání přiběhne, to ano, ale frolíčka si nevezme, na to nemá čas. Spěchá někam jinam, je v ustavičném pohybu.
více


13.12.2016 BEST OF HYENA: Když Podger parkuje

hyena
V krátké době tu mám druhou podgerovskou historku. Včera jsem byl na tiskovce firmy Zoner o nové verzi jejich Photo Studia X. Zaparkoval jsem u tramvaje na nábřeží v Podolí u zastávky Kublov. Pravda, zaparkoval jsem jaksi naknap a na férovku u přechodu, ale čumákem jsem byl mimo přechod, takže jsem...
více


7.12.2016 BEST OF HYENA: Možná mimozemšťan

hyena
Nevšiml bych si toho, kdyby Nora nezačala trojčit. Chovala se, jak to dělával nebožtík Gordon s ježkem. Moc rád by si s ním pohrál, jenže píchal ho do tlapek. Ta věc taky měla na sobě ostny.
více


2.12.2016 BEST OF HYENA: Nasazena mastička

hyena
Je to s Gari tak: když nespěchá, běhá po všech čtyřech. Když spěchá, bere to po třech. Potíž spočívá v tom, že spíš spěchá než nespěchá. Garinka je pejsek, který má naspěch.
více


25.11.2016 BEST OF HYENA: Následky oteplení

hyena
U nás je to větší spotřeba vody. Ze zmrzlých procházek se holky vracely suché. Teď přivádím domů bahňáky. Ony mají u zadních nohou takové faldíky a odtud bych mohl kutat zeminu zednickou lžící.
více


18.11.2016 BEST OF HYENA: Zase ve sněhu

hyena
Nebylo ho u nás ve Zvoli mnoho, spíš to byl poprašek. Každopádně se pejskové vracejí z procházek spíš jako bahňáci než sněhuláci. Sníh je ale třeba zaznamenat, je to důležitý mezník v toku času.
více


11.11.2016 BEST OF HYENA: Zpátky ke kamnům

hyena
Gari se nikdy nehrnula ráno ven. Nora ano, ta vyběhne a udělá, co je třeba, však se to pozná podle fleků na trávníku. Gari je decentní. Ta jen opatrně vykráčí a zase zakráčí a když se chce vyčůrat, tak kupodivu (skoro) vždycky na cestičce vydlážděné žulovými kostičkami.
více


4.11.2016 BEST OF HYENA: Dvojka

hyena
Vraceli jsme se z procházky v podvečer. Už padlo šero, lampy ještě nesvítily. Bílá Nora se mi batolila kolem nohou. Kde je ale Gari? Ulice vypadala jako temný tunel. Neměl jsem obavy.
více


28.10.2016 BEST OF HYENA: Ach, my muži

hyena
Obvykle ve čtvrtek chodíme na procházku s Ronym. Tento milý hodný leonbergr má vždycky radost, když nás vidí. Dneska ho Gari hned seřvala, ještě na jeho pozemku, před jeho kotcem.
více


21.10.2016 BEST OF HYENA: Asistent

hyena
Večer jsem si připravoval ilustrační fotky k článku o nočním focení v mém Digineffu. Potřeboval jsem na ulici stativ postavit s odstupem dvaceti minut na přesně stejné místo. Fotil jsem u nás v ulici, před domem, Gari s Norou asistovaly.
více


12.10.2016 BEST OF HYENA: Ranní vstávání

Hyena - Best of
Což o to, ráno se vstává. Ovšem je sakra rozdíl, jestli vás probudí sluníčko anebo zdali budík drnčí do černočerné tmy. Dnes jsme vstávali milosrdně, v sedm. Tma už nebyla černočerná, spíš tak nějak šedočerná, ovšem po sluníčku ani stopy. A bude hůř.
více


7.10.2016 BEST OF HYENA: Molekuly

hyena
Byl to moc hezký výlet. Vyrazili jsme ze Štěchovic podle vody, já s Ljubou a oba pejskové. Sluníčko svítilo, příroda pestrá a šumivá, všude pohoda. Na břehu řeky, přímo v osadě Ztracenka, ležela mrtvá ryba. Objevila ji Gari a vyválela se v ní.
více


30.9.2016 BEST OF HYENA: Kostička

hyena
Původně byla jedna. Kostička, tedy objekt tvaru spíše kulového, původu zřejmě hovězího, kus kloubu nebo tak něco. Kde se to vzalo u nás na pozemku a posléze doma, to opravdu netuším. Ta věc byla jedna, teď tu vídám dvě. Překously tu prakost a udělaly z ní dvě dceřiné kosti?
více


22.9.2016 BEST OF HYENA: Zapovězeno

Hyena - Best of
Pejskové jsou konzervativní a vyznávají rituály. To, co je dnes, má být stejné jako včera a předevčírem, zkrátka odjakživa, jak si myslí tříletá Gari a pětiletá Nora. Nebylo tedy slýcháno, aby nesměly vyběhnout dveřmi kuchyně ven do zahrady.
více


16.9.2016 BEST OF HYENA: Batolení s Ronym

hyena
Rony je veliký chlupatý pes. Ne snad, že by nedokázal běhat, to on se dovede rozběhnout a upaluje za Garinou velmi zdatně a překvapivě dlouho. Dnes mu to upalování moc nešlo.
více


9.9.2016 BEST OF HYENA: Ještě o homeopatikách

Hyena - Best of
Psal jsem tu několikrát, jak Garině mizí následkem aplikace homeopatik Graffites a Thuya Occidentalis ředění 9 bolák na noze. Červíček ve mně hledal a vyhlodal pochybu, že to mizení je důsledek toho, že se bolák zmenšil natolik, že si ho přestala všímat a okusovat.
více


2.9.2016 BEST OF HYENA: Učenliví psi

Hyena - Best of
Jeli jsme autem na výlet, já s Ljubou a vzadu pejskové v jejich celkové vaničce, připoutaní ke kovovým chytátkům na kšandičkách. Jak má být. Bylo horko a otevřel jsem jim okno, jen tak napůl, aby jen frňáky, vystrčili, ale nic víc.
více


29.8.2016 BEST OF HYENA: Léčba pokračuje

Hyena - Best of
Garině se výrazně zmenšilo to ošklivé místo, které vzniklo, když jí otekl vpich po injekční jehle a jak ji to svědilo, kousala si to a olizovala. Dokonce říkala paní doktorka, že by bylo třeba to vyříznout a že až jí jednou necháme čistit zub, dělá se to pod narkózou, udělá se to při jednom.
více


23.8.2016 BEST OF HYENA: Výlet s koncem nikoli ideálním

hyena
Podnikli jsme ho včera: zprvu ideálně vypadal. Výlet na kolech, směr Řitka, tam je v lese u silnice na Řevnice parkoviště. Odtud se jede po moc pěkné asfaltové lesní cestě na Skalku, to je barokní památka, kostelík Maří Magdaleny, klášter s poustevnou a křížovou cestou.
více


17.8.2016 BEST OF HYENA: Houbaření

hyena
Našel jsem už tři houby a to znamená, že houby rostou zběsile. Však je také nás zvolský les (a jistě i jiné lesy) plný nahrbených postav. Pak ty lidi potkáváte na cestě domů, ve tváři výraz blaženého vytržení, v ruce bachratou tašku.
více


12.8.2016 BEST OF HYENA: Rušná neděle

hyena
Máme hodně zakamenovanou zahrádku, skromně tomu říkáme zahrada japonského typu. Ale je to v podstatě japonská zahrada jak má být a od neděle je ještě japonštější, protože jsme usadili poslední zásadní kámen.
více


8.8.2016 BEST OF HYENA: Případ krvavé tlapy

hyena
Kouknu a co vidím: Nora má krvavou tlapu! Hrklo ve mně. Je srpen, kdy naposled jsem jel s krvácejícím psem na veterinu? Na jaře to byla Gari napíchnutá na klacek a šest neděl nato Nora s tříslem rozpáraným od jednoho rozpustilého ňafíka.
více


3.8.2016 BEST OF HYENA: Bojíme se bouřky

hyena
Bojíme se bouřky, jak kdo. Gari se bouřky nebojí vůbec, já se bojím trochu a Nora hodně. S mým báním je to samozřejmě složitější. Leknu se, a to tak, že hodně, když to řachne vedle do baráku nebo možná nám do baráku, těžko to poznat!
více


26.7.2016 BEST OF HYENA: Kvílení za plotem

hyena
Musel jsem je rozdělit. Nora kliduje, aby se jí zhojila namožená tlapka, takže chodím na procházku jenom s Gari. Nějak se stalo, že jsem sice vyšel z vrátek jenom s Gari, ale Nora proklouzla na zahradu.
více