20.10.2016 | Svátek má Vendelín


12.10.2016 BEST OF HYENA: Ranní vstávání

Hyena - Best of
Což o to, ráno se vstává. Ovšem je sakra rozdíl, jestli vás probudí sluníčko anebo zdali budík drnčí do černočerné tmy. Dnes jsme vstávali milosrdně, v sedm. Tma už nebyla černočerná, spíš tak nějak šedočerná, ovšem po sluníčku ani stopy. A bude hůř.
více


7.10.2016 BEST OF HYENA: Molekuly

hyena
Byl to moc hezký výlet. Vyrazili jsme ze Štěchovic podle vody, já s Ljubou a oba pejskové. Sluníčko svítilo, příroda pestrá a šumivá, všude pohoda. Na břehu řeky, přímo v osadě Ztracenka, ležela mrtvá ryba. Objevila ji Gari a vyválela se v ní.
více


30.9.2016 BEST OF HYENA: Kostička

hyena
Původně byla jedna. Kostička, tedy objekt tvaru spíše kulového, původu zřejmě hovězího, kus kloubu nebo tak něco. Kde se to vzalo u nás na pozemku a posléze doma, to opravdu netuším. Ta věc byla jedna, teď tu vídám dvě. Překously tu prakost a udělaly z ní dvě dceřiné kosti?
více


22.9.2016 BEST OF HYENA: Zapovězeno

Hyena - Best of
Pejskové jsou konzervativní a vyznávají rituály. To, co je dnes, má být stejné jako včera a předevčírem, zkrátka odjakživa, jak si myslí tříletá Gari a pětiletá Nora. Nebylo tedy slýcháno, aby nesměly vyběhnout dveřmi kuchyně ven do zahrady.
více


16.9.2016 BEST OF HYENA: Batolení s Ronym

hyena
Rony je veliký chlupatý pes. Ne snad, že by nedokázal běhat, to on se dovede rozběhnout a upaluje za Garinou velmi zdatně a překvapivě dlouho. Dnes mu to upalování moc nešlo.
více


9.9.2016 BEST OF HYENA: Ještě o homeopatikách

Hyena - Best of
Psal jsem tu několikrát, jak Garině mizí následkem aplikace homeopatik Graffites a Thuya Occidentalis ředění 9 bolák na noze. Červíček ve mně hledal a vyhlodal pochybu, že to mizení je důsledek toho, že se bolák zmenšil natolik, že si ho přestala všímat a okusovat.
více


2.9.2016 BEST OF HYENA: Učenliví psi

Hyena - Best of
Jeli jsme autem na výlet, já s Ljubou a vzadu pejskové v jejich celkové vaničce, připoutaní ke kovovým chytátkům na kšandičkách. Jak má být. Bylo horko a otevřel jsem jim okno, jen tak napůl, aby jen frňáky, vystrčili, ale nic víc.
více


29.8.2016 BEST OF HYENA: Léčba pokračuje

Hyena - Best of
Garině se výrazně zmenšilo to ošklivé místo, které vzniklo, když jí otekl vpich po injekční jehle a jak ji to svědilo, kousala si to a olizovala. Dokonce říkala paní doktorka, že by bylo třeba to vyříznout a že až jí jednou necháme čistit zub, dělá se to pod narkózou, udělá se to při jednom.
více


23.8.2016 BEST OF HYENA: Výlet s koncem nikoli ideálním

hyena
Podnikli jsme ho včera: zprvu ideálně vypadal. Výlet na kolech, směr Řitka, tam je v lese u silnice na Řevnice parkoviště. Odtud se jede po moc pěkné asfaltové lesní cestě na Skalku, to je barokní památka, kostelík Maří Magdaleny, klášter s poustevnou a křížovou cestou.
více


17.8.2016 BEST OF HYENA: Houbaření

hyena
Našel jsem už tři houby a to znamená, že houby rostou zběsile. Však je také nás zvolský les (a jistě i jiné lesy) plný nahrbených postav. Pak ty lidi potkáváte na cestě domů, ve tváři výraz blaženého vytržení, v ruce bachratou tašku.
více


12.8.2016 BEST OF HYENA: Rušná neděle

hyena
Máme hodně zakamenovanou zahrádku, skromně tomu říkáme zahrada japonského typu. Ale je to v podstatě japonská zahrada jak má být a od neděle je ještě japonštější, protože jsme usadili poslední zásadní kámen.
více


8.8.2016 BEST OF HYENA: Případ krvavé tlapy

hyena
Kouknu a co vidím: Nora má krvavou tlapu! Hrklo ve mně. Je srpen, kdy naposled jsem jel s krvácejícím psem na veterinu? Na jaře to byla Gari napíchnutá na klacek a šest neděl nato Nora s tříslem rozpáraným od jednoho rozpustilého ňafíka.
více


3.8.2016 BEST OF HYENA: Bojíme se bouřky

hyena
Bojíme se bouřky, jak kdo. Gari se bouřky nebojí vůbec, já se bojím trochu a Nora hodně. S mým báním je to samozřejmě složitější. Leknu se, a to tak, že hodně, když to řachne vedle do baráku nebo možná nám do baráku, těžko to poznat!
více


26.7.2016 BEST OF HYENA: Kvílení za plotem

hyena
Musel jsem je rozdělit. Nora kliduje, aby se jí zhojila namožená tlapka, takže chodím na procházku jenom s Gari. Nějak se stalo, že jsem sice vyšel z vrátek jenom s Gari, ale Nora proklouzla na zahradu.
více


20.7.2016 BEST OF HYENA: Raději pryč

hyena
V sousední ulici máme kontejnery na tříděný odpad. Jsou na prázdné parcele, ta je zanedbaná, zarostlá, samé křoví a bejlí. Pejskům se tam moc líbí. Jdeme tedy ve třech, já nesu plastový pytel a nějaké krabice a Gari s Norou běží napřed, podívat se, co pěkně hnusného se dá v křoví najít.
více


29.6.2016 BEST OF HYENA: Kdyby tolik neječela

hyena
Ano, kdyby tolik neječela, jaký by to byl příjemný, rozumný pejsek! Řeč je o Noře. Navykla si opouštět dům s jekotem, který rve uši. Tedy, dům... Je to složitější. Když ji večer vypouštím dveřmi z jídelnokuchyně na zahradu, jekotem konkuruje cirkulární pile.
více


17.6.2016 BEST OF HYENA: Přísný kos

hyena
Pejskové nelibě nesou, že cosi kutíme kolem našeho zahradního jezírka. Musí se vyměnit voda, a tak je po část dne vypnutý oběh vody, a tudíž i potůček je prázdný. Ten potůček, ze kterého pejskové rádi pijou.
více


9.6.2016 BEST OF HYENA: Ospalé ráno

hyena
Dnes zase ranní vstávání – tentokrát je to kvůli Ljubě, která musela časně do ateliéru. Obvykle dodělávám Hyenu ráno, tak tomu i dnes. Na rozdíl od jiných ranních seancí za mnou nesedí dvě dychtivé psice, nikdo nečeká, kdy řeknu „tak“ a vstanu na znamená, že procházka je na pořadu dne.
více


3.6.2016 BEST OF HYENA: Pracovitá

hyena
Nora se má k dílu, Gari nikoli. Nora tedy je, dá se říci, děvče pracovité, kdežto Garině práce nevoní.
více


31.5.2016 BEST OF HYENA: Vítězem nad živly

hyena
Tři dny čtu na mobilu, že se blíží krupobití. Včera dopoledne ještě hezky, pak se zatáhlo a já si říkal, už je to tady. A opravdu. Skoro se setmělo, začalo to burácet a do střešních veluxových oken začaly bušit kroupy.
více


24.5.2016 BEST OF HYENA: Honba za kocourem

hyena
Včera jsem tu psal o našich psích holkách a o jejich zálibě v pronásledování kocourů. Ljuba nafotila vyvrcholení té akce. Je z toho vidět, že i ten kocour má z honu potěšení.
více


18.5.2016 BEST OF HYENA: Solidarita

hyena
Nora už běhá bez svorek na ráně v třísle. Paní doktorka jí svorky vytahala, Nora při tom stála na stole a třásla se, až kolem sněžilo, jak jí bílé chloupky lítaly. Gari jsme vzali s sebou jako duchovní oporu.
více


11.5.2016 BEST OF HYENA: Věci se vracejí do normálu

hyena
Tenhle týden by snad měli Noře vytáhnout ty ocelové svorky z rány, má jich tam snad dvacet. Dohlížíme na ni a když to není možné, musí nosit na hlavě trychtýř – a chudák Gari taky, protože by jí ránu lízala.
více


4.5.2016 BEST OF HYENA: Zdravotní buletin - že by znovu?

hyena
Vás už to může nudit, ale já se nebavím: při odpolední procházce se na Noru vrhli čtyři psi a roztrhli jí kůži na slabině na levém boku. Takže znovu veterina, Anna si odvezla domů Garinu, aby Noře nepomáhala léčit ránu a máme o zábavu postaráno.
více


8.4.2016 BEST OF HYENA: Gari je po operaci

hyena
Je mi líto, žádné legrační příhody ze života pejsků neposkytnu. Gari se zotavuje po čtvrteční operaci, kdy jí vytáhli z těla kusy dřeva zaražené před měsícem do těla. Moc si přejeme, aby tam už žádný kus nezůstal.
více


1.4.2016 BEST OF HYENA: Jedna miska, druhá miska

hyena
Má svoji misku a Nora má svoji misku. Dostane svůj příděl a Nora taky dostane svůj příděl. Jedí a dojedí. Pak se jdou vzájemně podívat, jestli v té druhé misce něco nezbylo.
více


23.3.2016 BEST OF HYENA: Statečná

hyena
Dopoledne jsem vezl Gari na kontrolu na veterinu. Zastavili jsme, zaparkovali. Otevřel jsem jí dveře.
více


16.3.2016 BEST OF HYENA: Už běhá po čtyřech

hyena
V pátek návštěva veteriny - rána se zatáhla od čtvrtka večera na polovinu. Paní doktorka povolila - ba dokonce doporučila - vycházky, i delší. Navštívili jsme tedy zase tu louku za Oleškem.
více


11.3.2016 BEST OF HYENA: Jak se daří Garince

hyena
Jde to líp i hůř. Hůř v tom, že jsme měli jet na převaz v neděli a museli jsme tam i v sobotu i v neděli. Příští převaz by měl být v úterý, ale uvidíme, zda nebude nutné jet na veterinu i v pondělí. To dobré je, že se rána nezanítila, pejsek nemá horečku a zdá se, že začíná došlapávat i na tlapku...
více


4.3.2016 BEST OF HYENA: Zastrčený nos

hyena
Ráno vysunula Gari nos ze dveří a hned ho zasunula: do toho nepůjdu! Ale šla. Byla to cesta hodně zarúbaná. O polámaných větvích a popadaných stromech asi nemusím laskavému čtenáři nic vykládat, chumelilo všude stejně.
více


2.3.2016 BEST OF HYENA: Šiška? Ne! Flaška

hyena
Pravda je, že šišku flaškou nenahradíš, to ví Nora velmi dobře, a tak jsme i dnes hráli šišku, tu kopanou / hokej na lesní cestě. Pak ale Nora kápla na opuštěnou flašku, třetinku, z plastu.
více


25.2.2016 BEST OF HYENA: Temná síla

hyena
Kdybyste u nás zazvonili a já bych seděl u počítače a pejskové by se mi pelíškovali za zády, vyslali byste signál, cosi jako povel. Gari i Nora by se vymrštily a běžely ke schodům a hnaly by se dolů, jak hezky píše Sienkiewicz, jako rozvodněná bystřina. Rozdíl by mezi nimi byl.
více


17.2.2016 BEST OF HYENA: Procházka předjarním lesem

hyena
Jdeme lesem, pejskové se mihotají kolem mne v okruhu deseti, dvaceti metrů. Ucítím závan hnoje. Zpozorním. Aha, nějaké prase zase vyvezlo sajrajt do lesa, musím dát pozor, aby se v něm Nora nevyválela.
více


10.2.2016 BEST OF HYENA: Legální kost

hyena
Nakonec se Garině podařilo kost ukradenou Roníkovi nejen pronést do domu, ale i uznat za legitimní součást výbavy domácnosti. Sám nevím, kolik to bylo pokusů, než se jí to podařilo. Bezpočtukrát jsem kost zabavil a vyhodil, ovšem nikdy ne do popelnice.
více


1.2.2016 BEST OF HYENA: Tak přece ona

hyena
Samozřejmě že mě napadlo, že třeba Garině křivdím. Psal jsme o rozkousaném jablku v pelechovitém oddílu mého auta a dodal k tomu, že jablko dovnitř zatáhla Gari. Na podání trestního oznámení to podezření opravdu nestačilo.
více


26.1.2016 BEST OF HYENA: To bylo leknutí

hyena
Ono je to všechno fyziologicko-fyzikálně pochopitelné. Prsty musí být zkřehlé v mínus sedmi. No a ten iPhone je teplý, protože byl celou dobu v kapse. Zapadl do sněhu, jeho teplý povrch natavil sníh kolem sebe, ale ten hned zmrzl.
více