23.5.2015 | Svátek má Vladimír


21.5.2015 BEST OF HYENA: Záhadné mizení

hyena
Poprvé se to takto záhadně stalo minulý týden a zjistil jsem to až po hodině. Včera jsem na to přišel hned. Ale po první zkušenosti se už snadněji hledala.
více


15.5.2015 BEST OF HYENA: Vyřešená záhada

hyena
Gari s Norou vběhnou do řepky, já na ně zavolám a ony vyběhnou. Jenže vyběhnou dvě stě metrů dál.
více


11.5.2015 BEST OF HYENA: Bezmoc

hyena
Jdete se svými pejsky na procházku. Jsou poslušní, dá se říci hodní, jako třeba naše Gari a Nora. Pobíhají, veselí se, čmuchají, zkoumají.
více


5.5.2015 BEST OF HYENA: Případ s matrací

hyena
V Břežanech mám ateliér a Nora v něm měla svůj pelíšek. Pak nastoupila na scénu Gari. Pelíšek zůstal a z psů v ateliéru hostujících se stal jeden pelíškový a jeden... ležel na dece.
více


29.4.2015 BEST OF HYENA: Už běháme, ale ofafrně

hyena
Gari už nekulhá, ovšem hlavně proto, že neběhá. Moc neběhá. Koupil jsem jí postroj, kšírečky, protože musí chodit na vodítku.
více


21.4.2015 BEST OF HYENA: První klíště

hyena
Dnes jedu s Gari na veterinu, aby se jí znovu podívali na nohu – chudák pořád ještě kulhá, i když míň. Takže chodím na procházky jen s Norou a tam taky Nora klíště nachytala.
více


15.4.2015 BEST OF HYENA: Zase malér

hyena
Hrom do police, to je charakteristika naší Gari. Už dvakrát pokousaná a teď pro změnu kulhá. Následek zápolení s Norou, tahaly se o míček.
více


3.4.2015 BEST OF HYENA: Solidarita

hyena
Nějak se stalo, že psice se začaly budit dřív, než měly ve zvyku. Po čtvrté se začnou mlít – podotýkám, že mají pelechy u nás v ložnici, ťapou a nechávají se zahánět do pelechu a zase ťapou.
více


27.3.2015 BEST OF HYENA: Rozpolcená bytost

hyena
Ten noční rituál už jsem tu jistě nejednou popisoval. Jdu sypat ptáčkům do krmítka semínka na ráno. Nora je z toho rozčilená.
více


23.3.2015 BEST OF HYENA: Nastal čas tajtrlíků

hyena
Myší louka je zorána a nyní dokonce uvláčena. Pejskové ji v tuhle roční dobu milují.
více


18.3.2015 BEST OF HYENA: Pěkný den, pěkný výkon

hyena
Slunečná neděle, teplota dosáhla čtrnácti stupňů na obou teploměrech, jak je máme na verandě vyvěšené.
více


9.3.2015 BEST OF HYENA: Konec prázdnin

hyena
Jarní prázdniny strávila moje vnučka Dominika zčásti u nás ve Zvoli. Uteklo to, skončily výlety s Gari a Norou do lesa, naposledy jsme vylezli na Anapurnu.
více


3.3.2015 BEST OF HYENA: Vytí na ptáčky

hyena
Když se setmí a ustává denní shon, je čas na dosypání slunečnicových zrnek do krmítka.
více


25.2.2015 BEST OF HYENA: Rozbalil jsem kornout

hyena
Tlapka se Garině už zahojila, nebo spíš skoro zahojila, takže si jí nelíže, nebo skoro nelíže. Ten kornout, to je umělohmotná zábrana, která se nasazuje pejskům a kočičkám.
více


18.2.2015 BEST OF HYENA: Hodná

hyena
Ráno byly Gari s Norou na procházce hodné. Pobíhaly kolem mne, pořád jsem je měl na očích, nikde nešmejdily a nemizely. Ani jednou jsem nemusel tahat píšťalku z kapsy. Pak kolem poledne s nimi byla venku Ljuba.
více


11.2.2015 BEST OF HYENA: Politicky korektní polibek

hyena
Ohlédnu se a ony se líbají! Obvykle se snaží chytit jedna druhou za obojek. Nekoušou se a obě zjistily, že obojek je vhodné uchopitadlo. Ještě lepší by bylo to plandavé ohaří ucho, ovšem to je uchopitadlo bolavé.
více


6.2.2015 BEST OF HYENA: Znovu s Roníkem

hyena
Po dlouhé době opět vycházka s Roníkem! Naposledy to bylo loni, pak byly Vánoce, cestování naše i cestování Roníkových pánů, Roník byl v psím hotelu. Teprve včera zase spolu.
více


30.1.2015 BEST OF HYENA: Je to bestie!

hyena
Je to bestie, rozkousala košík na plyšáky. Řeč jde samozřejmě o Gari. Seděl jsem u počítače a pracoval a za zády se ozývaly žvýkací zvuky. Nevšímal jsem si toho. V blízkosti pejsků pořád slyšíte nějaké zvuky a museli byste se uvšímat, kdybyste každému věnovali pozornost.
více


23.1.2015 BEST OF HYENA: Dva pomocníci

hyena
Hodně foukalo, vítr v lese nalámal spoustu suchých větví. Při procházkách s pejsky je nosím domů a opírám o stěnu před garáží, ba i autem jsem si pro ně zajel. Vysušené větve skvěle hoří v krbu. Postupně se z větví stala malá barikáda, a tak jsme se do nich s Ljubou pustili, pěkně v podvečer, s...
více


20.1.2015 BEST OF HYENA: Mládež vychovávati

hyena
Gari je už dospělá, je to mladá psí dáma se vším, co k věci patří. Nora je též psí dáma, o tři roky starší. Potkali jsme čtyřměsíční štěně. Křiklavé, hemživé, jak už štěňata bývají.
více


14.1.2015 BEST OF HYENA: Zpátky ze Srí Lanky

hyena
Minulou středu jsme se s Ljubou vrátili ze Srí Lanky – náladu jinak skvělou kazí ta šílená zpráva z Francie. Ze zážitků se pak vyloupne jen jeden, z posledních dnů, ty jsme trávili u moře – na vzpamatování po programu fyzicky dosti náročném.
více


26.12.2014 BEST OF HYENA: Podger v Benátkách

hyena
V uplynulých dnech jsme byli s Ljubou na cestách a to je vždy zdroj podgerovských příhod. Odjezd autem bez mobilu a chvatný návrat pro něj anebo o hodinu dříve zadaný odjezd z garáže na letišti, takže nás závora nechtěla kvůli vypršené parkovací době pustit, to jsou drobnosti pro Podgery...
více


18.12.2014 BEST OF HYENA: Jsou to slečinky

hyena
Někdy je to opravdu zarážející, jak si ty holky troufají na chlapáky bez přehánění třikrát i čtyřikrát těžší, než jsou ony. Nora si navykla na ně i štěkat a Gari, ta zatím moc neštěká, ale už jí to taky někdy uštěkne.
více


11.12.2014 BEST OF HYENA: Podger s hupcukem

hyena
Už dlouho jsem tu neměl žádnou podgerovskou, a tak tu to máme. Stalo se, že jsem objednal paletu dřeva do krbu. Vyschlého, tvrdého. Prodávají to tam v kubíkových a půldruhakubíkových paletách.
více


9.12.2014 BEST OF HYENA: Opět sníh

hyena
Nora je už otrlá sněhomilka, dalo by se říct sněžnice, kdežto Gari loví v paměti: kdepak já jsem to bílé viděla? Ale ano, viděla, ale byla tehdy malinká, pouhé štěňátko, když jsme ji přivezli z Měšínské hájovny a poprvé byla na procházce – 27. ledna tohoto roku.
více


3.12.2014 BEST OF HYENA: Gari v pasti

hyena
Je to výzkumnice a šmejdilka a jako taková se zatoulala na pozemek někdejšího prasečáku na okraji Zvole. Z prasečáku zbyla zvolna se rozpadající budova, ale kolem pozemku je pořád více méně souvislý plot.
více


28.11.2014 BEST OF HYENA: Rekord překonán

hyena
Celou procházku byly hodné, motaly se kolem mne, potkávaly pejsky a hrály si s nimi, na zavolání přiběhly, poslouchaly povely a pak, na dohled domova, zmizely, aby se objevily.
více


25.11.2014 BEST OF HYENA: Vidí pes televizi?

hyena
Mohu zodpovědně prohlásit, že naše pejsky naprosto nezajímá ani Miloš Zeman, ani Andrej Babiš, ani náš vztah k Tibetu a k ukrajinské krizi. Velmi byli zaujati pořadem Prima Zoom, kde se ukazoval život jezevců. Ani Nora, ani Gari nikdy nepotkala jezevce, a možná proto je dokumentární film o...
více


20.11.2014 BEST OF HYENA: Vyorané myši

hyena
Naše pejskyně mají mnoho dobrých vlastností a k těm nejlepším patří jejich nechuť k brzkému vstávání. V létě je to mírně horší než v zimě, protože je brzy světlo. V tuto dobu je tma skoro do sedmi, takže nehrozí nebezpečí vpádu horkých čenichů pod peřinu.
více


14.11.2014 BEST OF HYENA: Útěk v řetězech

hyena
Vyhlídka Máj je mimořádně zajímavá turistická destinace. Je to kousek od Štěchovic, proti proudu Vltavy. Řeka tam tvoří meandr až komicky podobný Podkově na řece Colorado, jenom menší, ale ne zas tak dramaticky menší. Tam jsme se vypravili v sobotu na výlet, i s pejsky.
více


10.11.2014 BEST OF HYENA: Gari má narozeniny

hyena
Právě před rokem se narodila naše Gari. Drželi jsme jí palce, aby se výročí dožila – v poslední době má na kontě sérii sebezničujících výkonů. Ještě včera jsem jí z tlamy vyrval igelitový pytlík, který se chystala pozřít
více


4.11.2014 BEST OF HYENA: Rvačka o kost

hyena
Nebyl jsem u toho, nicméně vše naznačuje, že se Gari emancipuje: obě dámy dostaly kostičku. Uplynul Čas Č a jedna kostička sežrána, druhá zůstala. Je mnoho důvodů k domněnce, že ta sežraná prošla Garinčinými útrobami, ale to už nikdo nedokáže. Zbyla tady kostička jedna, na dva psy, a ti se poprali.
více


29.10.2014 BEST OF HYENA: Megera jedna prohnaná

hyena
Ve čtvrtek chodíváme na procházku s Roníkem. Nejinak i tento čtvrtek. Ještě posledně to bylo trochu napínavé, Gari měla na hlavě ten svůj kornout a bál jsem se, že ji Roník převálcuje.
více


24.10.2014 BEST OF HYENA: Věčná kostička

hyena
Kdybych měl psát hodně podrobnou kroniku, asi bych se dopustil kronikářského přestupku a bez důkazů a svědectví bych zaznamenal, že Nora a Gari si přitáhly jakési fragmenty kostí z předpředminulé procházky s Roníkem. Nerad bych to ale odpřisáhl před hrdelním soudem.
více


21.10.2014 BEST OF HYENA: Narůstá opatrnost

hyena
Je to už skoro týden, co se Gari poranila v lese, a pořád nevíme, zda jí tu díru do těla udělal klacek anebo kanec. Spíš si s Ljubou myslíme, že druhá varianta je ta reálná, ale na výsledku to nic nemění.
více


15.10.2014 BEST OF HYENA: A mně nedali(y)

hyena
Velikost ještě neznamená výhodu. Z trojice Ronny – Gara – Nora je Ronny jistě ten největší. Rozhodně není nejrychlejší a tak na poslední procházce ostrouhal, když se ty dvě mrňavé bestie zmocnily každá své kosti a hryzaly a jemu nedaly, takže se mohl jen bezmocně olizovat.
více