14.12.2018 | Svátek má Lýdie


12.12.2018 BEST OF HYENA: Dvě ve třech

Hyena - Best of
Obřad potkávání má svá pravidla. Hlavní potkávač je Gari. Vidí pejska a hned k němu běží a seznamuje se. Vrtí ocáskem, kroutí se, dává všemi prostředky najevo radost a ujišťuje, že od ní žádné nebezpečí nehrozí.
více


7.12.2018 BEST OF HYENA: Vstávání a rituály

Hyena - Best of
První fáze, otevření očí. Otevře je Nora. Tak to bývá, jakkoli je to proti jednoduché logice – ten, kdo jde spát poslední, vstává první. Gari vždycky jde spát první a vždycky vstává poslední.
více


30.11.2018 BEST OF HYENA: Obrácení?

Hyena - Best of
Nora je prokazatelně větší čuně než Gari. Dokáže se zbahnit i za nejhoršího sucha, vždycky někde najde nějaký zdroj bahna a důkladně se jím pokryje.
více


21.11.2018 BEST OF HYENA: Bohorovný klid

Hyena - Best of
Kočka na střeše, to je vrchol drzosti, přinejmenším je to vrchol drzosti podle názoru našich pejsků. Jakmile se kočka na střeše sousedovic domu objeví, seskočí Gari a Nora ze svých křesílek a bok po boku řvou a poskakují u prosklených dveří a domáhají se vypuštění do zahrady.
více


13.11.2018 BEST OF HYENA: Kočka leze dírou…

Hyena - Best of
...a pes taky! Když to dopadne dobře. Stává se, že nejčastěji Gari vleze někomu na pozemek, tentokrát se to stalo Noře.
více


9.11.2018 BEST OF HYENA: Babymlok

Hyena - Best of
Potkali jsme na procházce malinkého mloka. Mločí děťátko, skutečného babymloka. Nora si ho nevšimla, zkoumavá Garina k němu opatrně čuchla. Nelíbilo se mu to, schoval se za list.
více


5.11.2018 BEST OF HYENA: Jak jsme oslavili 28. říjen

Hyena - Best of
Je to trochu jako v pohádce o pejskovi a kočičce, aspoň ten začátek tak vypadá. S pejsky jsme byli na dlouhé procházce, nachodili jsme s nimi sedm kilometrů (v dešti) a pak Ljuba ještě další dva.
více


29.10.2018 BEST OF HYENA: Priority

Hyena - Best of
Ráno vypouštím pejsky, aby se vyčurali. Vždycky běží první Nora, jindy ale musí být první Gari, to je její zásada - být prga. Ono je to pochopitelné, protože Gari má jakousi esteticko-společenskou averzi proti čurání na zahradě.
více


24.10.2018 BEST OF HYENA: Kde je Gari

Hyena - Best of
Není to výzva k celostátnímu pátrání – vždyť já vím zcela přesně, kde Gari je. Neztratil jsem ji ze zřetele od pěti patnácti: to zazvonil budík a vyburcoval Ljubu, ta má v ateliéru nástup před úsvitem.
více


12.10.2018 BEST OF HYENA: Potvora rozumí všemu

Hyena - Best of
Včera se mi šichta trochu protáhla, Ljuba byla v divadle, a tak jsem seděl u počítače do půl jedenácté. Nora ležela kousek ode mne na podlaze. Kdepak je Garina, napadlo mě a šel jsem se podívat.
více


5.10.2018 BEST OF HYENA: Byl to sršáň

Hyena - Best of
Sršeň ten, nebo ta sršeň? Učenci se nejsou schopni dohodnout ani v tomto punktu. Zdá se však, že exemplář právě tohoto druhu hmyzu mě seknul nejdřív do tváře a pak do krku, stalo se to letos v létě a já z toho měl polízanici ještě čtrnáct dní.
více


21.9.2018 BEST OF HYENA: Kočka na stromě

Hyena - Best of
Klasický to jev, kočka na stromě. Dvakrát v životě jsem tahal kočku dolů, jednou úspěšně, podruhé neúspěšně – bylo to v zimě, mrzlo až praštělo, já za ní lezl a ona přede mnou prchala a vylezla tak vysoko, že už jsem za ní nemohl.
více


14.9.2018 BEST OF HYENA: Kanci přicházejí

Hyena - Best of
Někdejší Woodstocková louka je zas rozrytá prasečími rypáky, louce říkáme podle hudební slavnosti, která se tam nedaleko Oleška několikrát odehrála (doslova), pak ji vypudili poslechunemilovní občané na jinou louku, až letos skončila u nás ve Zvoli a celá naše čtveřice před ní prchla – referoval...
více


7.9.2018 BEST OF HYENA: Opět Houdini

hyena
Nastupovali jsme do výtahu: Gari s Norou jako první, jak jinak, za nimi já. Ještě jsem se ohlédl, aby si některá nezapomněla ocásek mezi dveřmi. Stiskl jsem tlačítko do suterénu a věnoval se úvahám o nesmrtelnosti chrousta. Dojeli jsme, dveře se otevřely a vyběhla Nora. Jako první.
více


31.8.2018 BEST OF HYENA: Zkušenost

Hyena - Best of
V Břežanech krásně vyčistili jezírko u Keltského parku. Dlouho trvalo, než bylo zase plné vody, teď už je, jak má být, plavou po něm kachny a v rákosí skřehotají žáby.
více


20.8.2018 BEST OF HYENA: Nezdrhnou

Hyena - Best of
Tuhle otázku dostávám od lidí neznalých často. Někdo zvoní u vrátek, jdu otevřít. To znamená, že jdeme otevřít, Gari, Nora a já. Nora s řevem, my s Gari mlčky.
více


15.8.2018 BEST OF HYENA: Buxusové ošetřování

Hyena - Best of
Buxusový masakr pokračoval. Vysvětlím těm, kdo nečetli předchozí referát – potvora zvaná zavíječ zimostrázový nám napadla všech šest keříků zimostrázu neboli buxusu.
více


8.8.2018 BEST OF HYENA: Chůvička

Hyena - Best of
V těchto vedřinách bývá u nás Anna s Eliáškem – máme tu samozřejmě taky vedro, ale nějak se líp snáší ve Zvoli na zahrádce za barákem, než na sídlišti v Praze.
více


3.8.2018 BEST OF HYENA: Putovní kost

Hyena - Best of
Holky občas najdou na louce kost. Střídavě ji nosí po celou dobu procházky a jedna pak tu kost propašuje do auta.
více


27.7.2018 BEST OF HYENA: Pojď taky štěkat

Ondřej Neff
Máme na zahradě smuteční vrbu. Je to už pořádný strom, dosahuje výšky patrového domu se sedlovou střechou, kmen má dole tlustý, ve výšce dvou metrů rozvětvený. Nora vyběhne ze dveří, utíká k vrbě a štěká do její koruny.
více


23.7.2018 BEST OF HYENA: Načatá

Hyena - Best of
Okusování bačkor, to je doména štěňat, že? Nikoli stoprocentně. Mám pantofle, jsou to pantofle látkové, z nějaké chlupaté tkaniny. Mám je už několik let a není na nich nejmenší psí zubní stopa. Přistály mi na noze už po štěněcí éře.
více


18.7.2018 BEST OF HYENA: Příklady táhnou

Hyena - Best of
Garina není štěkací pejsek. Jako štěně dlouho neštěkala vůbec, až jsem si říkal, jestli může být pes němý. Opravdu není němá, štěkací ale není dodnes. Zato Nora je uječená a uštěkaná megera a jsem moc rád, že se mi konečně podařilo ji odnaučit štěkat na cyklisty.
více


13.7.2018 BEST OF HYENA: Mihotavý les

Hyena - Best of
Zkáza pokračuje. Rozsáhlé plochy dubového porostu mezi Březovou a Oleškem vypadají jako les uprostřed zimy. Na některých stromech nevidíme už ani zbytky listů, všechno sežraly housenky bekyně velkohlavé.
více


4.7.2018 BEST OF HYENA: Voják se stará…

hyena
Opět se to osvědčuje ta dávná zásada, že voják se stará a voják má. Když jdu s pikslou pro granule, mám Garinu v patách. Při plnění piksly vždycky nějaká upadne a Gari ji sebere. Inu, voják se stará, voják má.
více


15.6.2018 BEST OF HYENA: Žádost o grant

Hyena - Best of
Nora má výrazně lepší pelech než Gari. Pravda, nemyslím si to ani já, ani Ljuba, je o tom přesvědčena Gari. Její den začíná tím, že vleze Noře do pelechu a roztahuje se tam a Nora vrčí a chňape.
více


11.6.2018 BEST OF HYENA: Všechno v pořádku

Hyena - Best of
Sedím u počítače a píšu. Co bych taky jiného dělal, že. Vedle psacího stolu je kanapíčko. Na něm si dávám dvacet, když je po obědě čas. Pejskové mají povoleno se na něm taky válet.
více


6.6.2018 BEST OF HYENA: Zeleno v lese

Hyena - Best of
Zeleno bohužel není jenom na stromech, i cesty jsou pokryté doslova útržky listů buku a dubu.
více


30.5.2018 BEST OF HYENA: Síla a chytrost

Hyena - Best of
Gari už je silnější než Nora. Dostala se do vrcholu sil a Nora ve svých sedmi letech už je na sestupu. Gari běhá rychleji, skáče svižněji, všude se hrne první.
více


23.5.2018 BEST OF HYENA: Ozvi se!

Hyena - Best of
Volám, hledám. Jdu se podívat do garáže, jdu do kotelny, někdy se stane, že tam psisko tiše vklouzne člověku za zády a zůstane tam, když netušící člověk odejde a zavře za sebou. Nic, garáž i kotelna prázdné.
více


18.5.2018 BEST OF HYENA: Zase do louží

Hyena - Best of
Konečně zapršelo! Vyrůstal jsem na vesnici a tehdy byli lidé citlivější na počasí v tom smyslu, že vnímali svoji závislost na jeho rozmarech.
více


11.5.2018 BEST OF HYENA: Úžasňáková

Hyena - Best of
Možná jste viděli ten animovaný film Úžasňákovi – o rodině superhrdinů. Je tam chlapeček, který je superrychlý – dovede se pohybovat tak svižně, že ho není vidět. Vzpomněl jsem si na něho včera.
více


4.5.2018 BEST OF HYENA: Jak to bylo s Verdim

Hyena - Best of
Před pár dny jsem tu psal o zmizelém pejskovi: za stěračem jsem měl papírek s výzvou, jestli neuvidím pejska atd., a kdyby jo, že mám zavolat na číslo. Na číslo jsem zavolal, omylem. No a nakonec jsem dostal SMS, že se pes našel, jmenuje se Verdi a je v pořádku.
více


25.4.2018 BEST OF HYENA: Rozlomena

Hyena - Best of
Ranní procházka, Woodstocková louka, klasické aranžmá pro drama, jež se mělo rozvinout. Ukázalo se totiž, že teplo je spíš optické než faktické a že tričko s krátkými rukávy nedokáže vzdorovat rannímu chladu. Ljuba se rozhodla vrátit do auta pro mikinu.
více


18.4.2018 BEST OF HYENA: Jezírko v Břežanech

Hyena - Best of
V Břežanech vypumpovali a vyčistili jezírko na pokraji Keltského parku. Vidím na ně z okna své pracovny, vidí na ně i pejskové, protože ze zimní zahrady mohou pozorovat vodní život.
více


13.4.2018 BEST OF HYENA: Jaro jak se patří

Hyena - Best of
Jaro vypuklo na plné pecky. Na zahradě kvetou krokusy a už taky vyletěly včely. Voní to a bzučí to a svítí sluníčko – a pejskové se už vyhřívají před domem, Garina si zabere rohožku a Nora se válí po trávníku.
více


5.4.2018 BEST OF HYENA: Krvavá noha

Hyena - Best of
Ljuba se vrátila s pejsky z procházky a kouká, Gari má krvavou nohu. To už tu dlouho nebylo, řešili jsme Norinčinu nohu, teď se zájem přesouvá
více