30.11.2015 | Svátek má Ondřej


12.11.2015 BEST OF HYENA: Pejskové v mlze

hyena
Když jsme měli jenom Noru, koupil jsem jí svítící obojek. Ten vydržel asi tři procházky, tedy, abych upřesnil – vydržel na psím krku.
více


4.11.2015 BEST OF HYENA: Kde je?

hyena
Najednou Nora zvedla hlavu a rozhlížela se. Pak Gari. Kde je? Neviděly mne u lesa. On nám utek! Musíme ho najít! Nechal nás samotné, na holičkách!
více


30.10.2015 BEST OF HYENA: Hlídání tlapky

hyena
Nora si poranila v lese levou zadní tlapku. Když řeknu někomu zasvěcenému do našich psích záležitostí, že máme ve smečce poranění, dotyčný pokýve hlavou: no jo, ta Gari, kdypak ta dojde k rozumu!
více


23.10.2015 BEST OF HYENA: První

hyena
Nora čeká, zda se vydáme vlevo nebo vpravo, ale Gari se už žene vpravo. Má to důvod, prakticky vždycky jdeme vpravo, ale kdybych se rozhodl opačně, zavolal bych ji, ona by se okamžitě vrátila a na rohu by zase byla první.
více


16.10.2015 BEST OF HYENA: Levitace

hyena
Den zahajujeme ranním čuráním. Nora se ho účastní poctivě, důkladně, ale Gari vystrčí nos, zkoumá kvalitu podkladu a málokdy ho shledá vyhovujícím. Mokrý a studený? To není nic pro ni.
více


13.10.2015 BEST OF HYENA: Ťapičky

hyena
Je to něco jako přírodní zákon: jakmile se někde betonuje a motá se kolem toho pejsek, dříve či později se v ploše čerstvého betonu objeví otisky. No a vidíte, u nás se včera betonovalo a ani Gari, ani Nora se do betonu nepodepsala.
více


6.10.2015 BEST OF HYENA: Banda nevděčná

hyena
Moc si to pejskové užili. Pak do toho nastoupila Sára se Sally a zatímco jsem opravoval plot, všechny čtyři řádily na zahradě, načež se vrátila Ljuba z pole role a šla s nimi na procházku.
více


29.9.2015 BEST OF HYENA: V pasti

hyena
Odvezl jsme auto do Zierovy autoopravny v sousedním Ohrobci. Vozívám s sebou pejsky, protože pak se vracíme oklikou do Zvole, jdeme cestou na Homoli a za zvolskými humny to zalomíme k fotbalovému hřišti a pak okrajem vesnice k lesu, až navážeme na obvyklou lesní trasu.
více


22.9.2015 BEST OF HYENA: Planetární systém

hyena
Tak jsme se konečně dočkali, Blanka už blankuje, sláva je ovšem pokažena vědomím, že se stavba nejdelšího městského evropského silničního tunelu opozdila o čtyři roky a že stála dvakrát tolik, než se počítalo původně.
více


15.9.2015 BEST OF HYENA: A my se bojíme

hyena
Gari i Nora jsou hodní, neprací pejskové. Salašníci a zlatí retrívři jsou také hodní pejskové, neprací. Naši neprací pejskové běželi lesní cestou Zvole-Březová a najednou se zastavili.
více


9.9.2015 BEST OF HYENA: Min jest

hyena
Dětství jsem strávil ve vesnici Slapy. Na místní márnici, hned u kostela, tam zbyl z konce války nápis azbukou: MIN NĚT. Bylo to takové uklidňující zjištění, že tam na cestě, kudy jsme chodil do školy, není žádné minové pole.
více


3.9.2015 BEST OF HYENA: Kdo hledá, najde

hyena
Léto je slunečné, horké a suché. Pátrám v paměti, kdy bylo teplejší a sušší, snad v sedmačtyřicátém, ale to mi byly dva roky a vzpomínky tedy nejsou dost živé.
více


28.8.2015 BEST OF HYENA: Kus svinstva

hyena
To svinstvo mělo černou barvu, bylo to slizké, ohebné a na jedné straně chlupaté. Viselo to Garině z tlamy a ta potvora se toho nechtěla vzdát. Musel jsme jí rozpáčit čelisti, svinstvo vypadlo a hned se ho zmocnila Nora.
více


24.8.2015 BEST OF HYENA: Že by liška?

hyena
Uslyšel jsem štěkot. Zvláštní, hodně silný, hrozivý. Takhle naše pejskyně neštěkávají, uvědomil jsem si a vyrazil, co hůlky stačily.
více


17.8.2015 BEST OF HYENA: A v tom zmatku

hyena
Odpoledne jsem s pejsky vyrazil jen na krátkou procházku. Tedy, šel jsem zkoušet nový polarizační filtr od české firmy VF, takže jsme opravdu zašel jen za dva rohy a zkoumal ho.
více


12.8.2015 BEST OF HYENA: Zase ve čtyřech

hyena
Ráno na procházce jsme potkali Věru s Pepíkem a s nimi nezbytně i Fanánka a Pepinku. Fanánek vypadá výborně, zhubnul a je z něho štíhlý dalmatinský fešák.
více


4.8.2015 BEST OF HYENA: Léčba ližbou

hyena
Momentálně tu máme lízače dva, Gari i Noru. Garinka má dvě ranky na tlapce a Nora se někde drápla na stehně. Jde o poranění nepatrná, ale jedna jako druhá se svými jazyky snaží dodat ráně vážnosti a významu.
více


28.7.2015 BEST OF HYENA: Zpátky z Afriky

hyena
Včera jsme se vrátili s Ljubou z Afriky, začali jsme v Jihoafrické, převážně byli v Botswaně a cestu zakončili v Zimbabwe.
více


8.7.2015 BEST OF HYENA: Jak jsem jel dělat chytrýho

hyena
Jenže do toho se nějak zamíchaly holčičky Dominika se Sárou, Dominika jela se mnou, Sáru jsem posílal domů, vycházely domovními dveřmi, ale pejskové byli na zahradě.
více


30.6.2015 BEST OF HYENA: Strašlivé zlobení

hyena
Pejskové zlobili od rána. Tedy, ráno to s nimi ještě šlo, ale v poledne jsem na ně už musel hodně řvát. Nezdálo se, že by si z toho něco dělali.
více


24.6.2015 BEST OF HYENA: Učit se, učit se, učit se

hyena
Gari umí kumštík, kterému říkáme kuklík. Dovede se zavrtat do deky na svém křesílku tak, že si ho natáhne přes hlavu a dokonale se zakuklí.
více


19.6.2015 BEST OF HYENA: Prasátkův konec

hyena
Tak jsme se v tom střídali, první uviděla sele divokého prasete u nás za humny Ljuba, následujícího dne jsme ho potkal v lese já a včera byla řada na Ljubě.
více


12.6.2015 BEST OF HYENA: Chvála dvojrozměrnému životu

hyena
Pejskové toho moc nenačtou a kdyby četli, možná by ocenili novelu Jiřího W. Procházky o životě v dvojrozměrném světě.
více


8.6.2015 BEST OF HYENA: Autem

hyena
Občas se pejskové vezou autem. Ano, měli by sedět v kufru, v prostoru pro náklady. Jenže ony tam jsou většinou náklady, krabice, tašky a občas taky suché větve a někdy, pánbu mě netrestej, štěrk a písek.
více


2.6.2015 BEST OF HYENA: Já nic, já pes

hyena
Osivo už vzrostlo, jsou to deseticentimetrová stébla, a pole se táhne od nově založené aleje spojující Šmoulov s lesem až k rybníku a odtud dál, k Březové.
více


26.5.2015 BEST OF HYENA: Není nad originál

hyena
Ráno si pejskové mysleli, že jde o nějaký omyl. Ranní čurání? Vystrčili čumáky a že prý to počká. Nepočkalo, pršelo dál.
více


21.5.2015 BEST OF HYENA: Záhadné mizení

hyena
Poprvé se to takto záhadně stalo minulý týden a zjistil jsem to až po hodině. Včera jsem na to přišel hned. Ale po první zkušenosti se už snadněji hledala.
více


15.5.2015 BEST OF HYENA: Vyřešená záhada

hyena
Gari s Norou vběhnou do řepky, já na ně zavolám a ony vyběhnou. Jenže vyběhnou dvě stě metrů dál.
více


11.5.2015 BEST OF HYENA: Bezmoc

hyena
Jdete se svými pejsky na procházku. Jsou poslušní, dá se říci hodní, jako třeba naše Gari a Nora. Pobíhají, veselí se, čmuchají, zkoumají.
více


5.5.2015 BEST OF HYENA: Případ s matrací

hyena
V Břežanech mám ateliér a Nora v něm měla svůj pelíšek. Pak nastoupila na scénu Gari. Pelíšek zůstal a z psů v ateliéru hostujících se stal jeden pelíškový a jeden... ležel na dece.
více


29.4.2015 BEST OF HYENA: Už běháme, ale ofafrně

hyena
Gari už nekulhá, ovšem hlavně proto, že neběhá. Moc neběhá. Koupil jsem jí postroj, kšírečky, protože musí chodit na vodítku.
více


21.4.2015 BEST OF HYENA: První klíště

hyena
Dnes jedu s Gari na veterinu, aby se jí znovu podívali na nohu – chudák pořád ještě kulhá, i když míň. Takže chodím na procházky jen s Norou a tam taky Nora klíště nachytala.
více


15.4.2015 BEST OF HYENA: Zase malér

hyena
Hrom do police, to je charakteristika naší Gari. Už dvakrát pokousaná a teď pro změnu kulhá. Následek zápolení s Norou, tahaly se o míček.
více


3.4.2015 BEST OF HYENA: Solidarita

hyena
Nějak se stalo, že psice se začaly budit dřív, než měly ve zvyku. Po čtvrté se začnou mlít – podotýkám, že mají pelechy u nás v ložnici, ťapou a nechávají se zahánět do pelechu a zase ťapou.
více


27.3.2015 BEST OF HYENA: Rozpolcená bytost

hyena
Ten noční rituál už jsem tu jistě nejednou popisoval. Jdu sypat ptáčkům do krmítka semínka na ráno. Nora je z toho rozčilená.
více


23.3.2015 BEST OF HYENA: Nastal čas tajtrlíků

hyena
Myší louka je zorána a nyní dokonce uvláčena. Pejskové ji v tuhle roční dobu milují.
více