26.8.2016 | Svátek má Luděk


23.8.2016 BEST OF HYENA: Výlet s koncem nikoli ideálním

hyena
Podnikli jsme ho včera: zprvu ideálně vypadal. Výlet na kolech, směr Řitka, tam je v lese u silnice na Řevnice parkoviště. Odtud se jede po moc pěkné asfaltové lesní cestě na Skalku, to je barokní památka, kostelík Maří Magdaleny, klášter s poustevnou a křížovou cestou.
více


17.8.2016 BEST OF HYENA: Houbaření

hyena
Našel jsem už tři houby a to znamená, že houby rostou zběsile. Však je také nás zvolský les (a jistě i jiné lesy) plný nahrbených postav. Pak ty lidi potkáváte na cestě domů, ve tváři výraz blaženého vytržení, v ruce bachratou tašku.
více


12.8.2016 BEST OF HYENA: Rušná neděle

hyena
Máme hodně zakamenovanou zahrádku, skromně tomu říkáme zahrada japonského typu. Ale je to v podstatě japonská zahrada jak má být a od neděle je ještě japonštější, protože jsme usadili poslední zásadní kámen.
více


8.8.2016 BEST OF HYENA: Případ krvavé tlapy

hyena
Kouknu a co vidím: Nora má krvavou tlapu! Hrklo ve mně. Je srpen, kdy naposled jsem jel s krvácejícím psem na veterinu? Na jaře to byla Gari napíchnutá na klacek a šest neděl nato Nora s tříslem rozpáraným od jednoho rozpustilého ňafíka.
více


3.8.2016 BEST OF HYENA: Bojíme se bouřky

hyena
Bojíme se bouřky, jak kdo. Gari se bouřky nebojí vůbec, já se bojím trochu a Nora hodně. S mým báním je to samozřejmě složitější. Leknu se, a to tak, že hodně, když to řachne vedle do baráku nebo možná nám do baráku, těžko to poznat!
více


26.7.2016 BEST OF HYENA: Kvílení za plotem

hyena
Musel jsem je rozdělit. Nora kliduje, aby se jí zhojila namožená tlapka, takže chodím na procházku jenom s Gari. Nějak se stalo, že jsem sice vyšel z vrátek jenom s Gari, ale Nora proklouzla na zahradu.
více


20.7.2016 BEST OF HYENA: Raději pryč

hyena
V sousední ulici máme kontejnery na tříděný odpad. Jsou na prázdné parcele, ta je zanedbaná, zarostlá, samé křoví a bejlí. Pejskům se tam moc líbí. Jdeme tedy ve třech, já nesu plastový pytel a nějaké krabice a Gari s Norou běží napřed, podívat se, co pěkně hnusného se dá v křoví najít.
více


29.6.2016 BEST OF HYENA: Kdyby tolik neječela

hyena
Ano, kdyby tolik neječela, jaký by to byl příjemný, rozumný pejsek! Řeč je o Noře. Navykla si opouštět dům s jekotem, který rve uši. Tedy, dům... Je to složitější. Když ji večer vypouštím dveřmi z jídelnokuchyně na zahradu, jekotem konkuruje cirkulární pile.
více


17.6.2016 BEST OF HYENA: Přísný kos

hyena
Pejskové nelibě nesou, že cosi kutíme kolem našeho zahradního jezírka. Musí se vyměnit voda, a tak je po část dne vypnutý oběh vody, a tudíž i potůček je prázdný. Ten potůček, ze kterého pejskové rádi pijou.
více


9.6.2016 BEST OF HYENA: Ospalé ráno

hyena
Dnes zase ranní vstávání – tentokrát je to kvůli Ljubě, která musela časně do ateliéru. Obvykle dodělávám Hyenu ráno, tak tomu i dnes. Na rozdíl od jiných ranních seancí za mnou nesedí dvě dychtivé psice, nikdo nečeká, kdy řeknu „tak“ a vstanu na znamená, že procházka je na pořadu dne.
více


3.6.2016 BEST OF HYENA: Pracovitá

hyena
Nora se má k dílu, Gari nikoli. Nora tedy je, dá se říci, děvče pracovité, kdežto Garině práce nevoní.
více


31.5.2016 BEST OF HYENA: Vítězem nad živly

hyena
Tři dny čtu na mobilu, že se blíží krupobití. Včera dopoledne ještě hezky, pak se zatáhlo a já si říkal, už je to tady. A opravdu. Skoro se setmělo, začalo to burácet a do střešních veluxových oken začaly bušit kroupy.
více


24.5.2016 BEST OF HYENA: Honba za kocourem

hyena
Včera jsem tu psal o našich psích holkách a o jejich zálibě v pronásledování kocourů. Ljuba nafotila vyvrcholení té akce. Je z toho vidět, že i ten kocour má z honu potěšení.
více


18.5.2016 BEST OF HYENA: Solidarita

hyena
Nora už běhá bez svorek na ráně v třísle. Paní doktorka jí svorky vytahala, Nora při tom stála na stole a třásla se, až kolem sněžilo, jak jí bílé chloupky lítaly. Gari jsme vzali s sebou jako duchovní oporu.
více


11.5.2016 BEST OF HYENA: Věci se vracejí do normálu

hyena
Tenhle týden by snad měli Noře vytáhnout ty ocelové svorky z rány, má jich tam snad dvacet. Dohlížíme na ni a když to není možné, musí nosit na hlavě trychtýř – a chudák Gari taky, protože by jí ránu lízala.
více


4.5.2016 BEST OF HYENA: Zdravotní buletin - že by znovu?

hyena
Vás už to může nudit, ale já se nebavím: při odpolední procházce se na Noru vrhli čtyři psi a roztrhli jí kůži na slabině na levém boku. Takže znovu veterina, Anna si odvezla domů Garinu, aby Noře nepomáhala léčit ránu a máme o zábavu postaráno.
více


8.4.2016 BEST OF HYENA: Gari je po operaci

hyena
Je mi líto, žádné legrační příhody ze života pejsků neposkytnu. Gari se zotavuje po čtvrteční operaci, kdy jí vytáhli z těla kusy dřeva zaražené před měsícem do těla. Moc si přejeme, aby tam už žádný kus nezůstal.
více


1.4.2016 BEST OF HYENA: Jedna miska, druhá miska

hyena
Má svoji misku a Nora má svoji misku. Dostane svůj příděl a Nora taky dostane svůj příděl. Jedí a dojedí. Pak se jdou vzájemně podívat, jestli v té druhé misce něco nezbylo.
více


23.3.2016 BEST OF HYENA: Statečná

hyena
Dopoledne jsem vezl Gari na kontrolu na veterinu. Zastavili jsme, zaparkovali. Otevřel jsem jí dveře.
více


16.3.2016 BEST OF HYENA: Už běhá po čtyřech

hyena
V pátek návštěva veteriny - rána se zatáhla od čtvrtka večera na polovinu. Paní doktorka povolila - ba dokonce doporučila - vycházky, i delší. Navštívili jsme tedy zase tu louku za Oleškem.
více


11.3.2016 BEST OF HYENA: Jak se daří Garince

hyena
Jde to líp i hůř. Hůř v tom, že jsme měli jet na převaz v neděli a museli jsme tam i v sobotu i v neděli. Příští převaz by měl být v úterý, ale uvidíme, zda nebude nutné jet na veterinu i v pondělí. To dobré je, že se rána nezanítila, pejsek nemá horečku a zdá se, že začíná došlapávat i na tlapku...
více


4.3.2016 BEST OF HYENA: Zastrčený nos

hyena
Ráno vysunula Gari nos ze dveří a hned ho zasunula: do toho nepůjdu! Ale šla. Byla to cesta hodně zarúbaná. O polámaných větvích a popadaných stromech asi nemusím laskavému čtenáři nic vykládat, chumelilo všude stejně.
více


2.3.2016 BEST OF HYENA: Šiška? Ne! Flaška

hyena
Pravda je, že šišku flaškou nenahradíš, to ví Nora velmi dobře, a tak jsme i dnes hráli šišku, tu kopanou / hokej na lesní cestě. Pak ale Nora kápla na opuštěnou flašku, třetinku, z plastu.
více


25.2.2016 BEST OF HYENA: Temná síla

hyena
Kdybyste u nás zazvonili a já bych seděl u počítače a pejskové by se mi pelíškovali za zády, vyslali byste signál, cosi jako povel. Gari i Nora by se vymrštily a běžely ke schodům a hnaly by se dolů, jak hezky píše Sienkiewicz, jako rozvodněná bystřina. Rozdíl by mezi nimi byl.
více


17.2.2016 BEST OF HYENA: Procházka předjarním lesem

hyena
Jdeme lesem, pejskové se mihotají kolem mne v okruhu deseti, dvaceti metrů. Ucítím závan hnoje. Zpozorním. Aha, nějaké prase zase vyvezlo sajrajt do lesa, musím dát pozor, aby se v něm Nora nevyválela.
více


10.2.2016 BEST OF HYENA: Legální kost

hyena
Nakonec se Garině podařilo kost ukradenou Roníkovi nejen pronést do domu, ale i uznat za legitimní součást výbavy domácnosti. Sám nevím, kolik to bylo pokusů, než se jí to podařilo. Bezpočtukrát jsem kost zabavil a vyhodil, ovšem nikdy ne do popelnice.
více


1.2.2016 BEST OF HYENA: Tak přece ona

hyena
Samozřejmě že mě napadlo, že třeba Garině křivdím. Psal jsme o rozkousaném jablku v pelechovitém oddílu mého auta a dodal k tomu, že jablko dovnitř zatáhla Gari. Na podání trestního oznámení to podezření opravdu nestačilo.
více


26.1.2016 BEST OF HYENA: To bylo leknutí

hyena
Ono je to všechno fyziologicko-fyzikálně pochopitelné. Prsty musí být zkřehlé v mínus sedmi. No a ten iPhone je teplý, protože byl celou dobu v kapse. Zapadl do sněhu, jeho teplý povrch natavil sníh kolem sebe, ale ten hned zmrzl.
více


19.1.2016 BEST OF HYENA: Pantofel a kost

hyena
Vrátím se k události páteční. To přišla Ljuba, částečně pobavena, částečně pohněvána, a že prý našla Garině v pelechu tu kost, kterou ukradla Ronymu a od té doby se ji snažila propašovat do domu.
více


12.1.2016 BEST OF HYENA: Nordická lest

hyena
Ljuba se včera uchýlila k nordické lsti. Zavedla Gari s Norou ke vchodovým dveřím – vedou do přední zahrady, ta je, podotýkám, oddělena plůtkem od té větší, zadní zahrady.
více


6.1.2016 BEST OF HYENA: Tichá noc? Zítra snad

hyena
Píšu tyto řádky večer – obvykle si nechávám líčení psích příhod na ráno. Jenže ráno jedu s autem do servisu na garanční prohlídku, a tak tedy pracuju v nestandardní hodinu.
více


30.12.2015 BEST OF HYENA: Ukradená kost

hyena
Tak je to nazváno naplno – Gari tu kost ukradla Roníkovi, když jsme byli předminulý čtvrtek společně na psí procházce v lese. Ronny má na zahradě svého domu nezjistitelný počet fragmentů hovězí kosti a Gari má neobyčejný talent na objevování podobných artefaktů.
více


21.12.2015 BEST OF HYENA: V zimě nečurám

hyena
Tedy, já ano, ale Gari ne, přinejmenším ráno. Teď v pondělí to už máme za sebou, ještě potmě.
více


14.12.2015 BEST OF HYENA: Ty di pryč

hyena
Včera jsem vzal holky na procházku za Okrouhlo. To je naše sousední vesnice, je tam kilometr dlouhá polní cesta k lesu, pak se jde podél lesa zase kilometr a třetí kiláček vede lesem zpátky k autu.
více


4.12.2015 BEST OF HYENA: Dnes Nora

hyena
Kdo má psa, si dovede představit, jak hledí. Jak hledí, nevysvětlím tomu, kdo psa nemá. Jen to podotknu, že když pes hledí, něco se musí přihodit.
více


12.11.2015 BEST OF HYENA: Pejskové v mlze

hyena
Když jsme měli jenom Noru, koupil jsem jí svítící obojek. Ten vydržel asi tři procházky, tedy, abych upřesnil – vydržel na psím krku.
více