25.4.2017 | Svátek má Marek


20.4.2017 BEST OF HYENA: Pomýlená Nora

hyena
Nevím, jak jí to vysvětlit, a nevím ani, zdali má smysl se o to pokoušet: Nora si myslí, že má suchý jazyk. Když vylezu ze sprchy, líže mi nohu.
více


5.4.2017 BEST OF HYENA: Jeden vydělá

hyena
I když je patálie – někdo na ní může vydělat. Tak třeba patálie s Garinčinou nohou. Musel bych se podívat do starých Hyen, abych si připomněl, kdy si rozřízla tlapku. Kulhá pořád, už je to jistě tři neděle, možná měsíc!
více


31.3.2017 BEST OF HYENA: Ptáčkové na volno

hyena
Skončila sezóna krmení ptáčků. V garáži mám ještě půl pytle (spíš pytlíku) slunečnicových semen. Že prý se už ptáčkové přikrmovat nemají, že by si odvykli a začali se flákat.
více


24.3.2017 BEST OF HYENA: Jeden, nebo dva

Hyena - Best of
Koupil jsem pejskům hračku. Tedy, dvě hračky: dva házecí míčky, takovou tu kouli s popruhem, ten popadnete a tu věc hodíte a pejsek letí jako šílenec a chytne to a přinese vám to a pak čeká, že mu to hodíte znovu. Skvělá věc, nepochybně skvělá pro pejska.
více


17.3.2017 BEST OF HYENA: Nora pod dekou

hyena
Neděle odpoledne, Ljuba v ateliéru, já sám doma s pejsky. Chvíle k odpočinku, pěkně po obědě. Kanapíčko, přes oči si položím pejskovic plyšáka, krokodýla od Vaška Větvičky (pořád jho ještě neroztrhaly, Vašku, a že je to let!). Nemůžu usnout.
více


10.3.2017 BEST OF HYENA: Bez obvazu

Hyena - Best of
Garina už je bez obvazu, už nemá na pravé tlapce bakuli sestávající z několika vrstev vaty a obinadel a lepítek a všeho možného. Už tam má jen jednu ušlechtilou fusekli vyřazenou z mé výbavy. No a provozně je to horší než před tím.
více


3.3.2017 BEST OF HYENA: Nevídáno neslýcháno

hyena
Gari je trpělivý pacient, to je překvapující zpráva dne! Má na tlapce obvaz a kupodivu si ho ani nelíže, natož aby se ho snažila rozcupovat. Ljuba s ní byla jen na malinké procházce, a zase kupodivu se Gari nedomáhá delšího výletu.
více


24.2.2017 BEST OF HYENA: Tajemné zvuky

hyena
Sedím u počítače a pracuji. Pejskové jsou na svých stanovištích v hloubi domu. Mají své pelechy na několika místech, je to složitá a pro veřejnost nepodstatná topografie.
více


17.2.2017 BEST OF HYENA: Vypínací světlušky

Hyena - Best of
Elektrifikace proniká i do psího světa! Na večerní procházky dostávají Gari s Norou světelné obojky.
více


7.2.2017 BEST OF HYENA: Před třemi lety

Hyena - Best of
Padla mi pod ruku tři roky stará fotka. Taky sněžilo – je pořízena opravdu před třemi lety. Garinka byla u nás nová a Nora ji vychovávala. Velmi přísně. Říkal jsem jí, Noro, kroť se, ona nebude vždycky takovéhle pindě, ona vyroste a dá ti kouř...
více


1.2.2017 BEST OF HYENA: Jak to bylo?

hyena
Potkali jsme Cífu a to je hned pořádné rodeo. Cífa chápe, že má proti sobě společenství a že toho mnoho nezmůže, nicméně se snaží. Ten rej, který vždycky vznikne, je hodně prudký. Zvažuju ho z hlediska energetického.
více


25.1.2017 BEST OF HYENA: Svítíme!

hyena
Pejskové chodí na procházku i po setmění a Ljuba jim opatřila svítící obojky. Nora coby hodný pejsek má modrý, andělský, kdežto Gari má čertíkovský. Obojky mají dva režimy blikací a třetí stálesvítící.
více


20.1.2017 BEST OF HYENA: Jsou to čáry

Hyena - Best of
Ve čtvrtek chodívám odpoledne na vycházku s našimi pejsky a s Ronnym našich přátel. Je to pes velký jako piáno, leonbergr, prý vyšlechtěný na lov lvů, odtud jeho jméno. Ronny je hodný a opravdu si ho nedovedu představit, jak rdousí pána pouště, ale nechme legendu legendou.
více


13.1.2017 BEST OF HYENA: Ve sněhu

Hyena - Best of
A najednou je tady sníh! Nemáme ho tady ve Zvoli mnoho, sotva pár čísel, ale o zábavu je postaráno. Když napadl, vedl jsem pejsky na procházku – obvyklá cesta: naší ulicí, pak zahnout doprava, po cestě přes pole k lesu.
více


27.12.2016 BEST OF HYENA: Na druhé straně

hyena
Garina není milovník zimy. Den zahajujeme ráno – vypouštím pejsky z domu, tedy z domovních dveří, na přední zahradu. Ta je jaksi obětována či vyhrazena psím tělesným potřebám.
více


20.12.2016 BEST OF HYENA: Konec neúplatného

hyena
Konec neúplatného, respektive neúplatné. Garinka opravdu není asketa a misky si neodpírá, ale venku, tam ona spěchá. Na přivolání přiběhne, to ano, ale frolíčka si nevezme, na to nemá čas. Spěchá někam jinam, je v ustavičném pohybu.
více


13.12.2016 BEST OF HYENA: Když Podger parkuje

hyena
V krátké době tu mám druhou podgerovskou historku. Včera jsem byl na tiskovce firmy Zoner o nové verzi jejich Photo Studia X. Zaparkoval jsem u tramvaje na nábřeží v Podolí u zastávky Kublov. Pravda, zaparkoval jsem jaksi naknap a na férovku u přechodu, ale čumákem jsem byl mimo přechod, takže jsem...
více


7.12.2016 BEST OF HYENA: Možná mimozemšťan

hyena
Nevšiml bych si toho, kdyby Nora nezačala trojčit. Chovala se, jak to dělával nebožtík Gordon s ježkem. Moc rád by si s ním pohrál, jenže píchal ho do tlapek. Ta věc taky měla na sobě ostny.
více


2.12.2016 BEST OF HYENA: Nasazena mastička

hyena
Je to s Gari tak: když nespěchá, běhá po všech čtyřech. Když spěchá, bere to po třech. Potíž spočívá v tom, že spíš spěchá než nespěchá. Garinka je pejsek, který má naspěch.
více


25.11.2016 BEST OF HYENA: Následky oteplení

hyena
U nás je to větší spotřeba vody. Ze zmrzlých procházek se holky vracely suché. Teď přivádím domů bahňáky. Ony mají u zadních nohou takové faldíky a odtud bych mohl kutat zeminu zednickou lžící.
více


18.11.2016 BEST OF HYENA: Zase ve sněhu

hyena
Nebylo ho u nás ve Zvoli mnoho, spíš to byl poprašek. Každopádně se pejskové vracejí z procházek spíš jako bahňáci než sněhuláci. Sníh je ale třeba zaznamenat, je to důležitý mezník v toku času.
více


11.11.2016 BEST OF HYENA: Zpátky ke kamnům

hyena
Gari se nikdy nehrnula ráno ven. Nora ano, ta vyběhne a udělá, co je třeba, však se to pozná podle fleků na trávníku. Gari je decentní. Ta jen opatrně vykráčí a zase zakráčí a když se chce vyčůrat, tak kupodivu (skoro) vždycky na cestičce vydlážděné žulovými kostičkami.
více


4.11.2016 BEST OF HYENA: Dvojka

hyena
Vraceli jsme se z procházky v podvečer. Už padlo šero, lampy ještě nesvítily. Bílá Nora se mi batolila kolem nohou. Kde je ale Gari? Ulice vypadala jako temný tunel. Neměl jsem obavy.
více


28.10.2016 BEST OF HYENA: Ach, my muži

hyena
Obvykle ve čtvrtek chodíme na procházku s Ronym. Tento milý hodný leonbergr má vždycky radost, když nás vidí. Dneska ho Gari hned seřvala, ještě na jeho pozemku, před jeho kotcem.
více


21.10.2016 BEST OF HYENA: Asistent

hyena
Večer jsem si připravoval ilustrační fotky k článku o nočním focení v mém Digineffu. Potřeboval jsem na ulici stativ postavit s odstupem dvaceti minut na přesně stejné místo. Fotil jsem u nás v ulici, před domem, Gari s Norou asistovaly.
více


12.10.2016 BEST OF HYENA: Ranní vstávání

Hyena - Best of
Což o to, ráno se vstává. Ovšem je sakra rozdíl, jestli vás probudí sluníčko anebo zdali budík drnčí do černočerné tmy. Dnes jsme vstávali milosrdně, v sedm. Tma už nebyla černočerná, spíš tak nějak šedočerná, ovšem po sluníčku ani stopy. A bude hůř.
více


7.10.2016 BEST OF HYENA: Molekuly

hyena
Byl to moc hezký výlet. Vyrazili jsme ze Štěchovic podle vody, já s Ljubou a oba pejskové. Sluníčko svítilo, příroda pestrá a šumivá, všude pohoda. Na břehu řeky, přímo v osadě Ztracenka, ležela mrtvá ryba. Objevila ji Gari a vyválela se v ní.
více


30.9.2016 BEST OF HYENA: Kostička

hyena
Původně byla jedna. Kostička, tedy objekt tvaru spíše kulového, původu zřejmě hovězího, kus kloubu nebo tak něco. Kde se to vzalo u nás na pozemku a posléze doma, to opravdu netuším. Ta věc byla jedna, teď tu vídám dvě. Překously tu prakost a udělaly z ní dvě dceřiné kosti?
více


22.9.2016 BEST OF HYENA: Zapovězeno

Hyena - Best of
Pejskové jsou konzervativní a vyznávají rituály. To, co je dnes, má být stejné jako včera a předevčírem, zkrátka odjakživa, jak si myslí tříletá Gari a pětiletá Nora. Nebylo tedy slýcháno, aby nesměly vyběhnout dveřmi kuchyně ven do zahrady.
více


16.9.2016 BEST OF HYENA: Batolení s Ronym

hyena
Rony je veliký chlupatý pes. Ne snad, že by nedokázal běhat, to on se dovede rozběhnout a upaluje za Garinou velmi zdatně a překvapivě dlouho. Dnes mu to upalování moc nešlo.
více


9.9.2016 BEST OF HYENA: Ještě o homeopatikách

Hyena - Best of
Psal jsem tu několikrát, jak Garině mizí následkem aplikace homeopatik Graffites a Thuya Occidentalis ředění 9 bolák na noze. Červíček ve mně hledal a vyhlodal pochybu, že to mizení je důsledek toho, že se bolák zmenšil natolik, že si ho přestala všímat a okusovat.
více


2.9.2016 BEST OF HYENA: Učenliví psi

Hyena - Best of
Jeli jsme autem na výlet, já s Ljubou a vzadu pejskové v jejich celkové vaničce, připoutaní ke kovovým chytátkům na kšandičkách. Jak má být. Bylo horko a otevřel jsem jim okno, jen tak napůl, aby jen frňáky, vystrčili, ale nic víc.
více


29.8.2016 BEST OF HYENA: Léčba pokračuje

Hyena - Best of
Garině se výrazně zmenšilo to ošklivé místo, které vzniklo, když jí otekl vpich po injekční jehle a jak ji to svědilo, kousala si to a olizovala. Dokonce říkala paní doktorka, že by bylo třeba to vyříznout a že až jí jednou necháme čistit zub, dělá se to pod narkózou, udělá se to při jednom.
více


23.8.2016 BEST OF HYENA: Výlet s koncem nikoli ideálním

hyena
Podnikli jsme ho včera: zprvu ideálně vypadal. Výlet na kolech, směr Řitka, tam je v lese u silnice na Řevnice parkoviště. Odtud se jede po moc pěkné asfaltové lesní cestě na Skalku, to je barokní památka, kostelík Maří Magdaleny, klášter s poustevnou a křížovou cestou.
více


17.8.2016 BEST OF HYENA: Houbaření

hyena
Našel jsem už tři houby a to znamená, že houby rostou zběsile. Však je také nás zvolský les (a jistě i jiné lesy) plný nahrbených postav. Pak ty lidi potkáváte na cestě domů, ve tváři výraz blaženého vytržení, v ruce bachratou tašku.
více


12.8.2016 BEST OF HYENA: Rušná neděle

hyena
Máme hodně zakamenovanou zahrádku, skromně tomu říkáme zahrada japonského typu. Ale je to v podstatě japonská zahrada jak má být a od neděle je ještě japonštější, protože jsme usadili poslední zásadní kámen.
více