30.5.2016 | Svátek má Ferdinand


24.5.2016 BEST OF HYENA: Honba za kocourem

hyena
Včera jsem tu psal o našich psích holkách a o jejich zálibě v pronásledování kocourů. Ljuba nafotila vyvrcholení té akce. Je z toho vidět, že i ten kocour má z honu potěšení.
více


18.5.2016 BEST OF HYENA: Solidarita

hyena
Nora už běhá bez svorek na ráně v třísle. Paní doktorka jí svorky vytahala, Nora při tom stála na stole a třásla se, až kolem sněžilo, jak jí bílé chloupky lítaly. Gari jsme vzali s sebou jako duchovní oporu.
více


11.5.2016 BEST OF HYENA: Věci se vracejí do normálu

hyena
Tenhle týden by snad měli Noře vytáhnout ty ocelové svorky z rány, má jich tam snad dvacet. Dohlížíme na ni a když to není možné, musí nosit na hlavě trychtýř – a chudák Gari taky, protože by jí ránu lízala.
více


4.5.2016 BEST OF HYENA: Zdravotní buletin - že by znovu?

hyena
Vás už to může nudit, ale já se nebavím: při odpolední procházce se na Noru vrhli čtyři psi a roztrhli jí kůži na slabině na levém boku. Takže znovu veterina, Anna si odvezla domů Garinu, aby Noře nepomáhala léčit ránu a máme o zábavu postaráno.
více


8.4.2016 BEST OF HYENA: Gari je po operaci

hyena
Je mi líto, žádné legrační příhody ze života pejsků neposkytnu. Gari se zotavuje po čtvrteční operaci, kdy jí vytáhli z těla kusy dřeva zaražené před měsícem do těla. Moc si přejeme, aby tam už žádný kus nezůstal.
více


1.4.2016 BEST OF HYENA: Jedna miska, druhá miska

hyena
Má svoji misku a Nora má svoji misku. Dostane svůj příděl a Nora taky dostane svůj příděl. Jedí a dojedí. Pak se jdou vzájemně podívat, jestli v té druhé misce něco nezbylo.
více


23.3.2016 BEST OF HYENA: Statečná

hyena
Dopoledne jsem vezl Gari na kontrolu na veterinu. Zastavili jsme, zaparkovali. Otevřel jsem jí dveře.
více


16.3.2016 BEST OF HYENA: Už běhá po čtyřech

hyena
V pátek návštěva veteriny - rána se zatáhla od čtvrtka večera na polovinu. Paní doktorka povolila - ba dokonce doporučila - vycházky, i delší. Navštívili jsme tedy zase tu louku za Oleškem.
více


11.3.2016 BEST OF HYENA: Jak se daří Garince

hyena
Jde to líp i hůř. Hůř v tom, že jsme měli jet na převaz v neděli a museli jsme tam i v sobotu i v neděli. Příští převaz by měl být v úterý, ale uvidíme, zda nebude nutné jet na veterinu i v pondělí. To dobré je, že se rána nezanítila, pejsek nemá horečku a zdá se, že začíná došlapávat i na tlapku...
více


4.3.2016 BEST OF HYENA: Zastrčený nos

hyena
Ráno vysunula Gari nos ze dveří a hned ho zasunula: do toho nepůjdu! Ale šla. Byla to cesta hodně zarúbaná. O polámaných větvích a popadaných stromech asi nemusím laskavému čtenáři nic vykládat, chumelilo všude stejně.
více


2.3.2016 BEST OF HYENA: Šiška? Ne! Flaška

hyena
Pravda je, že šišku flaškou nenahradíš, to ví Nora velmi dobře, a tak jsme i dnes hráli šišku, tu kopanou / hokej na lesní cestě. Pak ale Nora kápla na opuštěnou flašku, třetinku, z plastu.
více


25.2.2016 BEST OF HYENA: Temná síla

hyena
Kdybyste u nás zazvonili a já bych seděl u počítače a pejskové by se mi pelíškovali za zády, vyslali byste signál, cosi jako povel. Gari i Nora by se vymrštily a běžely ke schodům a hnaly by se dolů, jak hezky píše Sienkiewicz, jako rozvodněná bystřina. Rozdíl by mezi nimi byl.
více


17.2.2016 BEST OF HYENA: Procházka předjarním lesem

hyena
Jdeme lesem, pejskové se mihotají kolem mne v okruhu deseti, dvaceti metrů. Ucítím závan hnoje. Zpozorním. Aha, nějaké prase zase vyvezlo sajrajt do lesa, musím dát pozor, aby se v něm Nora nevyválela.
více


10.2.2016 BEST OF HYENA: Legální kost

hyena
Nakonec se Garině podařilo kost ukradenou Roníkovi nejen pronést do domu, ale i uznat za legitimní součást výbavy domácnosti. Sám nevím, kolik to bylo pokusů, než se jí to podařilo. Bezpočtukrát jsem kost zabavil a vyhodil, ovšem nikdy ne do popelnice.
více


1.2.2016 BEST OF HYENA: Tak přece ona

hyena
Samozřejmě že mě napadlo, že třeba Garině křivdím. Psal jsme o rozkousaném jablku v pelechovitém oddílu mého auta a dodal k tomu, že jablko dovnitř zatáhla Gari. Na podání trestního oznámení to podezření opravdu nestačilo.
více


26.1.2016 BEST OF HYENA: To bylo leknutí

hyena
Ono je to všechno fyziologicko-fyzikálně pochopitelné. Prsty musí být zkřehlé v mínus sedmi. No a ten iPhone je teplý, protože byl celou dobu v kapse. Zapadl do sněhu, jeho teplý povrch natavil sníh kolem sebe, ale ten hned zmrzl.
více


19.1.2016 BEST OF HYENA: Pantofel a kost

hyena
Vrátím se k události páteční. To přišla Ljuba, částečně pobavena, částečně pohněvána, a že prý našla Garině v pelechu tu kost, kterou ukradla Ronymu a od té doby se ji snažila propašovat do domu.
více


12.1.2016 BEST OF HYENA: Nordická lest

hyena
Ljuba se včera uchýlila k nordické lsti. Zavedla Gari s Norou ke vchodovým dveřím – vedou do přední zahrady, ta je, podotýkám, oddělena plůtkem od té větší, zadní zahrady.
více


6.1.2016 BEST OF HYENA: Tichá noc? Zítra snad

hyena
Píšu tyto řádky večer – obvykle si nechávám líčení psích příhod na ráno. Jenže ráno jedu s autem do servisu na garanční prohlídku, a tak tedy pracuju v nestandardní hodinu.
více


30.12.2015 BEST OF HYENA: Ukradená kost

hyena
Tak je to nazváno naplno – Gari tu kost ukradla Roníkovi, když jsme byli předminulý čtvrtek společně na psí procházce v lese. Ronny má na zahradě svého domu nezjistitelný počet fragmentů hovězí kosti a Gari má neobyčejný talent na objevování podobných artefaktů.
více


21.12.2015 BEST OF HYENA: V zimě nečurám

hyena
Tedy, já ano, ale Gari ne, přinejmenším ráno. Teď v pondělí to už máme za sebou, ještě potmě.
více


14.12.2015 BEST OF HYENA: Ty di pryč

hyena
Včera jsem vzal holky na procházku za Okrouhlo. To je naše sousední vesnice, je tam kilometr dlouhá polní cesta k lesu, pak se jde podél lesa zase kilometr a třetí kiláček vede lesem zpátky k autu.
více


4.12.2015 BEST OF HYENA: Dnes Nora

hyena
Kdo má psa, si dovede představit, jak hledí. Jak hledí, nevysvětlím tomu, kdo psa nemá. Jen to podotknu, že když pes hledí, něco se musí přihodit.
více


12.11.2015 BEST OF HYENA: Pejskové v mlze

hyena
Když jsme měli jenom Noru, koupil jsem jí svítící obojek. Ten vydržel asi tři procházky, tedy, abych upřesnil – vydržel na psím krku.
více


4.11.2015 BEST OF HYENA: Kde je?

hyena
Najednou Nora zvedla hlavu a rozhlížela se. Pak Gari. Kde je? Neviděly mne u lesa. On nám utek! Musíme ho najít! Nechal nás samotné, na holičkách!
více


30.10.2015 BEST OF HYENA: Hlídání tlapky

hyena
Nora si poranila v lese levou zadní tlapku. Když řeknu někomu zasvěcenému do našich psích záležitostí, že máme ve smečce poranění, dotyčný pokýve hlavou: no jo, ta Gari, kdypak ta dojde k rozumu!
více


23.10.2015 BEST OF HYENA: První

hyena
Nora čeká, zda se vydáme vlevo nebo vpravo, ale Gari se už žene vpravo. Má to důvod, prakticky vždycky jdeme vpravo, ale kdybych se rozhodl opačně, zavolal bych ji, ona by se okamžitě vrátila a na rohu by zase byla první.
více


16.10.2015 BEST OF HYENA: Levitace

hyena
Den zahajujeme ranním čuráním. Nora se ho účastní poctivě, důkladně, ale Gari vystrčí nos, zkoumá kvalitu podkladu a málokdy ho shledá vyhovujícím. Mokrý a studený? To není nic pro ni.
více


13.10.2015 BEST OF HYENA: Ťapičky

hyena
Je to něco jako přírodní zákon: jakmile se někde betonuje a motá se kolem toho pejsek, dříve či později se v ploše čerstvého betonu objeví otisky. No a vidíte, u nás se včera betonovalo a ani Gari, ani Nora se do betonu nepodepsala.
více


6.10.2015 BEST OF HYENA: Banda nevděčná

hyena
Moc si to pejskové užili. Pak do toho nastoupila Sára se Sally a zatímco jsem opravoval plot, všechny čtyři řádily na zahradě, načež se vrátila Ljuba z pole role a šla s nimi na procházku.
více


29.9.2015 BEST OF HYENA: V pasti

hyena
Odvezl jsme auto do Zierovy autoopravny v sousedním Ohrobci. Vozívám s sebou pejsky, protože pak se vracíme oklikou do Zvole, jdeme cestou na Homoli a za zvolskými humny to zalomíme k fotbalovému hřišti a pak okrajem vesnice k lesu, až navážeme na obvyklou lesní trasu.
více


22.9.2015 BEST OF HYENA: Planetární systém

hyena
Tak jsme se konečně dočkali, Blanka už blankuje, sláva je ovšem pokažena vědomím, že se stavba nejdelšího městského evropského silničního tunelu opozdila o čtyři roky a že stála dvakrát tolik, než se počítalo původně.
více


15.9.2015 BEST OF HYENA: A my se bojíme

hyena
Gari i Nora jsou hodní, neprací pejskové. Salašníci a zlatí retrívři jsou také hodní pejskové, neprací. Naši neprací pejskové běželi lesní cestou Zvole-Březová a najednou se zastavili.
více


9.9.2015 BEST OF HYENA: Min jest

hyena
Dětství jsem strávil ve vesnici Slapy. Na místní márnici, hned u kostela, tam zbyl z konce války nápis azbukou: MIN NĚT. Bylo to takové uklidňující zjištění, že tam na cestě, kudy jsme chodil do školy, není žádné minové pole.
více


3.9.2015 BEST OF HYENA: Kdo hledá, najde

hyena
Léto je slunečné, horké a suché. Pátrám v paměti, kdy bylo teplejší a sušší, snad v sedmačtyřicátém, ale to mi byly dva roky a vzpomínky tedy nejsou dost živé.
více


28.8.2015 BEST OF HYENA: Kus svinstva

hyena
To svinstvo mělo černou barvu, bylo to slizké, ohebné a na jedné straně chlupaté. Viselo to Garině z tlamy a ta potvora se toho nechtěla vzdát. Musel jsme jí rozpáčit čelisti, svinstvo vypadlo a hned se ho zmocnila Nora.
více