30.6.2015 | Svátek má Šárka


30.6.2015 BEST OF HYENA: Strašlivé zlobení

hyena
Pejskové zlobili od rána. Tedy, ráno to s nimi ještě šlo, ale v poledne jsem na ně už musel hodně řvát. Nezdálo se, že by si z toho něco dělali.
více


24.6.2015 BEST OF HYENA: Učit se, učit se, učit se

hyena
Gari umí kumštík, kterému říkáme kuklík. Dovede se zavrtat do deky na svém křesílku tak, že si ho natáhne přes hlavu a dokonale se zakuklí.
více


19.6.2015 BEST OF HYENA: Prasátkův konec

hyena
Tak jsme se v tom střídali, první uviděla sele divokého prasete u nás za humny Ljuba, následujícího dne jsme ho potkal v lese já a včera byla řada na Ljubě.
více


12.6.2015 BEST OF HYENA: Chvála dvojrozměrnému životu

hyena
Pejskové toho moc nenačtou a kdyby četli, možná by ocenili novelu Jiřího W. Procházky o životě v dvojrozměrném světě.
více


8.6.2015 BEST OF HYENA: Autem

hyena
Občas se pejskové vezou autem. Ano, měli by sedět v kufru, v prostoru pro náklady. Jenže ony tam jsou většinou náklady, krabice, tašky a občas taky suché větve a někdy, pánbu mě netrestej, štěrk a písek.
více


2.6.2015 BEST OF HYENA: Já nic, já pes

hyena
Osivo už vzrostlo, jsou to deseticentimetrová stébla, a pole se táhne od nově založené aleje spojující Šmoulov s lesem až k rybníku a odtud dál, k Březové.
více


26.5.2015 BEST OF HYENA: Není nad originál

hyena
Ráno si pejskové mysleli, že jde o nějaký omyl. Ranní čurání? Vystrčili čumáky a že prý to počká. Nepočkalo, pršelo dál.
více


21.5.2015 BEST OF HYENA: Záhadné mizení

hyena
Poprvé se to takto záhadně stalo minulý týden a zjistil jsem to až po hodině. Včera jsem na to přišel hned. Ale po první zkušenosti se už snadněji hledala.
více


15.5.2015 BEST OF HYENA: Vyřešená záhada

hyena
Gari s Norou vběhnou do řepky, já na ně zavolám a ony vyběhnou. Jenže vyběhnou dvě stě metrů dál.
více


11.5.2015 BEST OF HYENA: Bezmoc

hyena
Jdete se svými pejsky na procházku. Jsou poslušní, dá se říci hodní, jako třeba naše Gari a Nora. Pobíhají, veselí se, čmuchají, zkoumají.
více


5.5.2015 BEST OF HYENA: Případ s matrací

hyena
V Břežanech mám ateliér a Nora v něm měla svůj pelíšek. Pak nastoupila na scénu Gari. Pelíšek zůstal a z psů v ateliéru hostujících se stal jeden pelíškový a jeden... ležel na dece.
více


29.4.2015 BEST OF HYENA: Už běháme, ale ofafrně

hyena
Gari už nekulhá, ovšem hlavně proto, že neběhá. Moc neběhá. Koupil jsem jí postroj, kšírečky, protože musí chodit na vodítku.
více


21.4.2015 BEST OF HYENA: První klíště

hyena
Dnes jedu s Gari na veterinu, aby se jí znovu podívali na nohu – chudák pořád ještě kulhá, i když míň. Takže chodím na procházky jen s Norou a tam taky Nora klíště nachytala.
více


15.4.2015 BEST OF HYENA: Zase malér

hyena
Hrom do police, to je charakteristika naší Gari. Už dvakrát pokousaná a teď pro změnu kulhá. Následek zápolení s Norou, tahaly se o míček.
více


3.4.2015 BEST OF HYENA: Solidarita

hyena
Nějak se stalo, že psice se začaly budit dřív, než měly ve zvyku. Po čtvrté se začnou mlít – podotýkám, že mají pelechy u nás v ložnici, ťapou a nechávají se zahánět do pelechu a zase ťapou.
více


27.3.2015 BEST OF HYENA: Rozpolcená bytost

hyena
Ten noční rituál už jsem tu jistě nejednou popisoval. Jdu sypat ptáčkům do krmítka semínka na ráno. Nora je z toho rozčilená.
více


23.3.2015 BEST OF HYENA: Nastal čas tajtrlíků

hyena
Myší louka je zorána a nyní dokonce uvláčena. Pejskové ji v tuhle roční dobu milují.
více


18.3.2015 BEST OF HYENA: Pěkný den, pěkný výkon

hyena
Slunečná neděle, teplota dosáhla čtrnácti stupňů na obou teploměrech, jak je máme na verandě vyvěšené.
více


9.3.2015 BEST OF HYENA: Konec prázdnin

hyena
Jarní prázdniny strávila moje vnučka Dominika zčásti u nás ve Zvoli. Uteklo to, skončily výlety s Gari a Norou do lesa, naposledy jsme vylezli na Anapurnu.
více


3.3.2015 BEST OF HYENA: Vytí na ptáčky

hyena
Když se setmí a ustává denní shon, je čas na dosypání slunečnicových zrnek do krmítka.
více


25.2.2015 BEST OF HYENA: Rozbalil jsem kornout

hyena
Tlapka se Garině už zahojila, nebo spíš skoro zahojila, takže si jí nelíže, nebo skoro nelíže. Ten kornout, to je umělohmotná zábrana, která se nasazuje pejskům a kočičkám.
více


18.2.2015 BEST OF HYENA: Hodná

hyena
Ráno byly Gari s Norou na procházce hodné. Pobíhaly kolem mne, pořád jsem je měl na očích, nikde nešmejdily a nemizely. Ani jednou jsem nemusel tahat píšťalku z kapsy. Pak kolem poledne s nimi byla venku Ljuba.
více


11.2.2015 BEST OF HYENA: Politicky korektní polibek

hyena
Ohlédnu se a ony se líbají! Obvykle se snaží chytit jedna druhou za obojek. Nekoušou se a obě zjistily, že obojek je vhodné uchopitadlo. Ještě lepší by bylo to plandavé ohaří ucho, ovšem to je uchopitadlo bolavé.
více


6.2.2015 BEST OF HYENA: Znovu s Roníkem

hyena
Po dlouhé době opět vycházka s Roníkem! Naposledy to bylo loni, pak byly Vánoce, cestování naše i cestování Roníkových pánů, Roník byl v psím hotelu. Teprve včera zase spolu.
více


30.1.2015 BEST OF HYENA: Je to bestie!

hyena
Je to bestie, rozkousala košík na plyšáky. Řeč jde samozřejmě o Gari. Seděl jsem u počítače a pracoval a za zády se ozývaly žvýkací zvuky. Nevšímal jsem si toho. V blízkosti pejsků pořád slyšíte nějaké zvuky a museli byste se uvšímat, kdybyste každému věnovali pozornost.
více


23.1.2015 BEST OF HYENA: Dva pomocníci

hyena
Hodně foukalo, vítr v lese nalámal spoustu suchých větví. Při procházkách s pejsky je nosím domů a opírám o stěnu před garáží, ba i autem jsem si pro ně zajel. Vysušené větve skvěle hoří v krbu. Postupně se z větví stala malá barikáda, a tak jsme se do nich s Ljubou pustili, pěkně v podvečer, s...
více


20.1.2015 BEST OF HYENA: Mládež vychovávati

hyena
Gari je už dospělá, je to mladá psí dáma se vším, co k věci patří. Nora je též psí dáma, o tři roky starší. Potkali jsme čtyřměsíční štěně. Křiklavé, hemživé, jak už štěňata bývají.
více


14.1.2015 BEST OF HYENA: Zpátky ze Srí Lanky

hyena
Minulou středu jsme se s Ljubou vrátili ze Srí Lanky – náladu jinak skvělou kazí ta šílená zpráva z Francie. Ze zážitků se pak vyloupne jen jeden, z posledních dnů, ty jsme trávili u moře – na vzpamatování po programu fyzicky dosti náročném.
více


26.12.2014 BEST OF HYENA: Podger v Benátkách

hyena
V uplynulých dnech jsme byli s Ljubou na cestách a to je vždy zdroj podgerovských příhod. Odjezd autem bez mobilu a chvatný návrat pro něj anebo o hodinu dříve zadaný odjezd z garáže na letišti, takže nás závora nechtěla kvůli vypršené parkovací době pustit, to jsou drobnosti pro Podgery...
více


18.12.2014 BEST OF HYENA: Jsou to slečinky

hyena
Někdy je to opravdu zarážející, jak si ty holky troufají na chlapáky bez přehánění třikrát i čtyřikrát těžší, než jsou ony. Nora si navykla na ně i štěkat a Gari, ta zatím moc neštěká, ale už jí to taky někdy uštěkne.
více


11.12.2014 BEST OF HYENA: Podger s hupcukem

hyena
Už dlouho jsem tu neměl žádnou podgerovskou, a tak tu to máme. Stalo se, že jsem objednal paletu dřeva do krbu. Vyschlého, tvrdého. Prodávají to tam v kubíkových a půldruhakubíkových paletách.
více


9.12.2014 BEST OF HYENA: Opět sníh

hyena
Nora je už otrlá sněhomilka, dalo by se říct sněžnice, kdežto Gari loví v paměti: kdepak já jsem to bílé viděla? Ale ano, viděla, ale byla tehdy malinká, pouhé štěňátko, když jsme ji přivezli z Měšínské hájovny a poprvé byla na procházce – 27. ledna tohoto roku.
více


3.12.2014 BEST OF HYENA: Gari v pasti

hyena
Je to výzkumnice a šmejdilka a jako taková se zatoulala na pozemek někdejšího prasečáku na okraji Zvole. Z prasečáku zbyla zvolna se rozpadající budova, ale kolem pozemku je pořád více méně souvislý plot.
více


28.11.2014 BEST OF HYENA: Rekord překonán

hyena
Celou procházku byly hodné, motaly se kolem mne, potkávaly pejsky a hrály si s nimi, na zavolání přiběhly, poslouchaly povely a pak, na dohled domova, zmizely, aby se objevily.
více


25.11.2014 BEST OF HYENA: Vidí pes televizi?

hyena
Mohu zodpovědně prohlásit, že naše pejsky naprosto nezajímá ani Miloš Zeman, ani Andrej Babiš, ani náš vztah k Tibetu a k ukrajinské krizi. Velmi byli zaujati pořadem Prima Zoom, kde se ukazoval život jezevců. Ani Nora, ani Gari nikdy nepotkala jezevce, a možná proto je dokumentární film o...
více


20.11.2014 BEST OF HYENA: Vyorané myši

hyena
Naše pejskyně mají mnoho dobrých vlastností a k těm nejlepším patří jejich nechuť k brzkému vstávání. V létě je to mírně horší než v zimě, protože je brzy světlo. V tuto dobu je tma skoro do sedmi, takže nehrozí nebezpečí vpádu horkých čenichů pod peřinu.
více