26.6.2019 | Svátek má Adriana


25.6.2019 KLIMA: Dopis mladé dámě

Luděk Frýbort
Tak prosím, tadyhle to máme černé na bílém: lidstvu hrozí záhuba následkem klimatických změn. A vědecká komunita, akademici, universitní profesoři a jiní takoví, místo aby zahltili politické representace svých zemí konkrétními fakty, jen tak opatrnicky kejvají hlavami.
více


24.6.2019 KLIMA: Nepohodlná pravda

Jan Vitek
Nepohodlná pravda zeleného hnutí je, že předpovědi o nevyhnutelných ekologických pohromách se nenaplňují.
více


21.6.2019 KLIMA: Globální oteplování, nebo globální lež?

Jan Kalíšek
Převládající teorie o globálním oteplování způsobeném emisemi skleníkových plynů (AGW) není uspokojivě podpořena reálnými pozorováními.
více


18.6.2019 ROZHOVOR: Éra vědy založené na důkazech skončila

Vítězslav Kremlík
Udílení Nobelových cen a čestných doktorátů různým bláznům a lumpům je něco, na co jsme si už zvykli. Nobelova cena pro palestinského řezníka Jásira Arafata nebo pro soudně uznaného klimatického lháře Ala Gora.
více


13.6.2019 KLÍMA: Greta zachránila svet, berie si voľno

Richard Sulík
Šestnásťročná školáčka Greta Thunberg, okolo ktorej vypukol medzinárodný ošiaľ, prestane na rok chodiť do školy, lebo ide zachrániť svet, menovite našu klímu. V septembri má v pláne ísť do New Yorku na Klima samit Organizácie spojených národov a v decembri do Čile na Svetovú klimatickú konferenciu.
více


12.6.2019 FEJTON: Malá recenzia na Fond pre antihurikánové technológie

Pavel Krivulka
tornádo
Nemáme dôkaz, že klímu vie človek zmeniť, ale máme dôkaz, že sa jej vie prispôsobiť. Evolučným dôkazom sme my sami, i keď straty na komforte môžu byť vysoké. Občas si však treba pripomenúť takú triviálnu pravdu, že ľudia sami sebe spôsobili viac príkoria ako príroda.
více


27.5.2019 KLIMA: Dopis z lásky

Zdeněk Roller
Neboj se, nejsem zamilovaný do tebe. Tento dopis píšu z lásky k politicky nezávislému a poctivému vědeckému poznávání světa kolem nás.
více


23.5.2019 EVROPA: Automobilky a řidiči, Brusel s vámi zatočí

Vítězslav Kremlík
Ambiciozní plán EU, který ohrozí automobilový průmysl a bude stát miliardy, sníží globální emise o... neuvěřitelných a obrovských... necelé 1 procento.
více


22.5.2019 KLIMA: Věda vs. aktivismus

Vladimír Wagner
V poslední době jsou díky stávkám za klima stále více slyšet se svými požadavky mladí aktivisté. V
více


20.5.2019 SVĚT: Co zamlčují velekněží

Luděk Frýbort
Nakonec je to pořád stejné. Už šamani a velekněží dávných věků věděli, že hloupý lid je třeba něčím vystrašit, aby poslouchal a nevzpouzel se, ledaže jej strašili plameny pekelnými, kdežto současní velekněží straší klimatickými změnami.
více


13.5.2019 EKOLOGIE: Smrtelně nebezpečné omyly

Allan MacRae
antimeloun
6. prosince 2018 jsem obdržel dopis z Association of Professional Engieers and Geoscientistis of Alberta (APEGA), ve kterém mi oznámili, že mi byl propůjčen „Cenntennial Leadership Award 2019“.
více


8.5.2019 SPOLEČNOST: Vyplašená mládež brání klima

Jan Bartoň
Indoktrinace klimatickou změnou a škodlivým kysličníkem uhličitým se již naplno projevuje. Středoškoláci chtějí konec éry uhelné.
více


8.5.2019 EKOLOGIE: Lid stál a díval se

Jaroslav Petr
Pátek co pátek se studenti po celé Evropě snaží připomínat, že devastace domovské planety se blíží hranici, po jejímž překročení se nám na ní už moc dobře žít nebude. Moc se toho ale zatím nemění. Vypadá to, jako by nás představa přírodních katastrof už spíše nudila, než poháněla k činu.
více


8.5.2019 SVĚT: Klimatický alarmismus

Karel Šindelář
Klimatický alarmismus patří mezi nejnebezpečnější ideologie dneška. Proč si to myslím? Stačí domýšlet do důsledků jeho základy a premisy.
více


2.5.2019 KLIMA: Vstupujeme do temného věku

Vítězslav Kremlík
Časopis Respekt koncem dubna 2019 zveřejnil rozsáhlý rozhovor s německým klimatologem Hansem Joachimem Schellnhuberem. Článek má v titulku temné proroctví.
více


3.4.2019 ROZHOVOR: Klimatický jehovismus

Vítězslav Kremlík
Chci veřejnost varovat, že mocenská elita nepřestala s propagandou v roce 1989. I dnešní režim má svou propagandu a je třeba číst velmi skepticky, co čtete v médiích.
více


28.3.2019 KLIMA: Jak manipuluje dezinformační web Manipulatori.cz

Vítězslav Kremlík
Web Manipulatori.cz se prý snaží vyvracet fámy a dezinformace, což by byl sympatický cíl. Bohužel za webem zjevně stojí lidé, kteří neumí moc pracovat s informacemi.
více


26.3.2019 GLOSA: Klimatické šílenství zasáhlo už i děti a mládež

Zdeněk Lanz
Informaci v našich médiích, že v pátek 15. 3. 2019 se zapojily tisíce studentů v Česku do celosvětové stávky za důslednější ochranu klimatu a snižování emisí, nebylo snad ani možné přehlédnout.
více


22.3.2019 KLIMA: Proč začali zelení aktivisté lámat Gretu Thurnbergovou?

Vladimír Wagner
Greta Thurnbergová si dovolila vyslovit se proti démonizování jaderné energetiky. Hlavně němečtí zelení aktivisté tak okamžitě vystartovali proti jejímu „jadernému lobbismu“ a začali ji hned lámat.
více


16.3.2019 SVĚT: Vládci a chytrá Gréta

Petr Robejšek
Politici tvrdí, že vládnutí je tak složité, že na to mají jen takoví duševní obři jako oni sami. A zrovna tihle lidé teď poslouchají šestnáctiletou Grétu Thunbergovou.
více


7.3.2019 SVĚT: Od klimatického žalu k vyhlášení klimatické nouze

Vítězslav Kremlík
V horkém létě 2018 se patnáctiletá švédská holčička rozhodla, že místo školy v pátek půjde demonstrovat před parlament. Proti tomu, že je jí teplo. Stala se miláčkem médií.
více


19.2.2019 KLIMA: Přijde už konečně apokalypsa?

Jan Zahradník
Dovolte mi začít citátem, který mě zaujal. Stanislav Jerzy Lec prý řekl: „Vždycky se najdou Eskymáci, kteří vypracují pro obyvatele Konga pokyny, co dělat za velkých veder.“ Napadlo mě to, když jsem odpovídal jedné studentce gymnázia na její dotaz ohledně stavu naší planety.
více


7.2.2019 KLIMA: Novináře zaskočilo, že je v zimě zima

Vítězslav Kremlík
Pořádná zima globální oteplování nevyvrací, ale ani nepotvrzuje. A rozhodně není dokladem narůstající „extremity“ počasí. Rozmary počasí nevybočují z toho, co známe z historie.
více


6.2.2019 KLIMA: Bacha, sníh a mráz!

Zbyněk Petráček
Rádi se smějeme historkám, které šíří lidé po návratu třeba z Británie. Že když v Londýně napadly tři centimetry sněhu, byl přerušen provoz metra.
více


4.2.2019 KLIMA: Kam mizí racionalita?

Zbyněk Petráček
Trumpova Amerika je vděčné téma. Nelze nevidět narcismus, úlety i chaotičnost prezidenta, to, co leckomu připomíná hysterii. Média zase nadužívají válečné výrazy jako bojovat, zastavit či zachránit a fandí opozici.
více


15.1.2019 VĚDA: Klimatické změny v kvartéru

Miroslav Polák
Současná doba je doslova prosáklá všeobecně sdíleným přesvědčením o globálním oteplování, které je způsobené uhlíkovou stopou vyvolanou činností člověka. Tato představa je nám vnucována při jakékoli vhodné i nevhodné příležitosti.
více


2.1.2019 KLIMA: Falešné doktríny alarmistů

Timothy Ball
Timothy Ball
Ekologičtí aktivisté rozbíjejí ekolgický aktivismus a podstatně se na tomto ničení podílí IPCC (Mezivládní panel pro změnu klimatu), který falzifikuje vědu, aby mohl tvrdit, že lidé zapříčiňují globální oteplování.
více


1.1.2019 GLOSA: Krutý děda mráz

Zbyněk Petráček
Ve společenské paměti přežívají výrazné zimy i extrémní vlny mrazů. Historici vědí, že v kruté zimě zamrzl Rýn, v noci ze silvestra 406 na Nový rok 407 ho překročili Vandalové, čímž prorazili Limes Romanus a ohrozili římské impérium.
více


31.12.2018 KLIMA: Vadí vám zdražování elektřiny? Studujte středověk!

ekologie
Koho dějepis ve škole moc nebavil, bude asi překvapen sdělením, co nejvíc určovalo konání a myšlení středověkého Evropana. Z dochovaných písemností i reálných skutků to byla představa o posmrtném životě.
více


29.12.2018 KLIMA: Bojujte, alarmisti, ale za své!

Petr Štěpánek
Klimatické změny probíhají, co je svět světem. Jen dokonalý trouba proti nim bojuje. Jen ukázkový hlupák si myslí, že poručí větru a dešti.
více


27.12.2018 KLIMA: OSN volá po světové totalitě

Jindřich Pilc
Celá ta hysterie kolem působení člověkem vypouštěného CO2 je obrovský podvod. Nejde ani o klima, ani o záchranu planety, jde o prachy a o moc. Mnozí socialisté touží po světové vládě.
více


20.12.2018 KLIMA: Optimální provozní temperatura

Alex Baur
forest les
Na světové klimatické konferenci v Polsku je debatováno o následcích ohřátí Země. Pro Švýcarsko by to podle rozsáhlé studie Mezinárodního měnového fondu bylo pozitivní: méně nemocí, menší potřeba topení, vyšší produktivita.
více


13.12.2018 KLIMA: Hysterie pokračuje v Katovicích

Zdeněk Lanz
Téměř na den tři roky po pařížské konferenci o „změně klimatu“ (COP21) v roce 2015 začala 2. prosince 2018 v Katovicích 24. konference OSN o „změně klimatu“ (COP24).
více


12.12.2018 KLIMA: Vzpoura

Vítězslav Kremlík
Obvyklá strategie alarmistů už ztrácí dech. Před klimatickou konferencí sice zinscenovali sérii „spontánních“ akcí pro média jako vždy, ale následovala srážka frází s realitou.
více


11.12.2018 KATOWICE COP24: Architektura globální loupeže

antimeloun
Teorie v rozporu s rozumem, jako je antropogenní globální oteplování, neměla reálnou šanci – pokud se nebude moci pochlubit relevantními výsledky - ve vědeckém světě prorazit.
více


30.11.2018 MÉDIA: Asociální klima-aktivisté

Vítězslav Kremlík
Aneb jak to vypadá, když někdo podporuje mocenskou ideologii OSN a EU za kterou stojí miliadový byznys... a přitom se pokládá za underground.
více