1.9.2015 | Svátek má Linda, Samuel


29.8.2015 MOBY DICK: Močálem temným

Moby Dick
Nejdůležitější domácí zpráva dne: Pražské předsednictvo strany ANO se zabývalo situací na magistrátu a pražské primátorce Adrianě Krnáčové „vyjádřilo nepodporu“. Menažerie se tetelí blahem.
více


26.8.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Hoří!

Jan Kovanic
V sobotu 22. srpna jsme se vraceli s přítelkyní Janou z pěkného vejletu. Po výstupu z metra jsme se kochali podvečerním modrojasem nad Kobylisy. Obloha byla na západě ozdobena bílými mráčky, z nichž však jakoby vypadávaly nečekané vodní srážky.
více


22.8.2015 MOBY DICK: Pravdivě a s chladnou hlavou

Moby Dick
Uprchlíci hrozí. Česko jich přijme 1500. (Psáno právě před týdnem.) 1500 jest počet ilegálů, kteří přimigrují do Maďarska za – 1 den.
více


19.8.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Shalom Winton!

Jan Kovanic
Nejznámějším se stal díky tomu, že zachránil stovky (převážně) židovských dětí z českých (ale i německých a rakouských) rodin. Ke svým loňským 105. narozeninám dostal různé ceny i dárky.
více


15.8.2015 MOBY DICK: Horký vzduch z Afriky

Moby Dick
Uprchlíci hrozí. Česko jich přijme 1500. „Ty si přivezeme z uprchlických táborů mimo území EU.“ (Žena Moby Dicka) Výběr provede naše ministerstvo vnitra.
více


12.8.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: V Liberci je ZOO

Jan Kovanic
V onom stinném a vlhkém údolí Jizerského potoka, kousek nad Labutím jezírkem, postavili členové místního ornitologického spolku velkou voliéru už v roce 1904.
více


8.8.2015 MOBY DICK 2005: Pražská výzva

Moby Dick
Zrušit NATO, podpořit NATO, zapojit dělnické aktivy a svobodné odbory, zavést demokracii na Kubě a v Evropě, hrát ping-pong v Bohnicích – a dostat se do Parlamentu.
více


5.8.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Karavan v Jezerní kotlině

Jan Kovanic
Jedním z oblíbených cílů jejich vycházek se stal Červený lom u Opatřilky v dalejském údolí. Zatímco hoši prozkoumávali jeho prolákliny, obdivovali kamenné slunce a potom sbírali dříví na oheň, seděl Jestřáb na nevysoké zídce, pozůstatku již tehdy zbořeného domu, a psal své příběhy.
více


1.8.2015 MOBY DICK 2005: Věrni ideálům

Moby Dick
Díky, čest a sláva těm, kteří při každodenní službě vlasti stáli na straně zákona, těm, kteří vydrželi a přes všechny urážky a hanobení zůstali věrni ideálům, jimž sloužili. Chránili mír, životy, majetek a budovatelskou práci lidu.
více


29.7.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Horolezec v bazénu

Jan Kovanic
Horolezcem se Valerian Karoušek (*1929) stal už ve svých jedenácti letech, tedy v mizerném roce 1940.
více


25.7.2015 MOBY DICK 2005: Vyzývavé norské ženy

Moby Dick
Tentokrát si ale nevymýšlím vůbec. Inspiraci mi poskytla naše média a stránky Ministerstva vnitra. Norská kráva se jmenuje přesně. První a poslední věta v uvozovkách v pátečním zápisu jsou citáty.
více


18.7.2015 MOBY DICK 2005: VUML po španělsku

Moby Dick
Uvedu všechny významné skutečnosti, které jsou mi známy a ohlásím, s jakými nepřátelskými osobami jsem se stýkal.
více


15.7.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Výstavní smrt

Jan Kovanic
Jde o jednu z výstav smrtného cyklu, ale nebyl jsem než na této. Nebyla vůbec pochmurná, a zvěděl jsem na ní mnoho užitečných informací.
více


11.7.2015 MOBY DICK 2005: Jak zajistit spokojenost zaměstnanců

Moby Dick
Zatím budete muset vzít zavděk jeho právě deset let čerstvými příspěvky. Tady je hned první prázdninový.
více


8.7.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Co najdeš v ječmeni

Jan Kovanic
Batoh jsem si nesl na zádech i minulý týden, když jsem se byl koupat v Jezerní kotlině. (Dnes je tam už bezpečnostní služba – koupání a potápění zakázáno!)
více


4.7.2015 MOBY DICK: Konec pomalé smrti

Moby Dick
Prezident Mlhoš Zeman se včera omluvil za to – že nenašel článek hrdiny druhého i třetího odboje novináře Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“. Ten článek, co četl na svý vlastní oči.
více


1.7.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Zmrvený Karlák

Jan Kovanic
V parku na Karlově náměstí se u severního výstupu z podchodu metra na tři týdny rozprostřely panely výstavy Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha) o probíhající revitalizaci náměstí.
více


27.6.2015 MOBY DICK: Dobrý základ pro pokrok

Moby Dick
„No, uprchl. Obul se, vzal si klíče a odešel k přistavenému autu s řidičem.“ (Mrtvá Kočka) „V době, kdy policisté z proti-korupční policie přepočítávali nalezených pět miliard korun...“
více


24.6.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Nesiem Vám materiály na pána Bureša

Jan Kovanic
Dovolil jsem si (zejména pro mlaďochy) ze slovenštiny převést část složky, kterou si ve své době na Ing. Andreje Babiše vedlo slovenské ministerstvo vnitra.
více


20.6.2015 MOBY DICK: Kulturní revoluce

Moby Dick
Řecký premiér Alexis TsiPras přibyl na pracovní a přátelskou návštěvu do Brusele, kde hodlá předložit papalášům z Evropské komise nový návrh na řešení řeckých dluhů:
více


17.6.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Stalinova hlava

Jan Kovanic
Žulová socha z místní liberecké žuly, ze stejné, jako stála podobná socha J. V. Stalina na pražské Letné.
více


13.6.2015 MOBY DICK: Game over

Moby Dick
Dva radní Caracasu drží od včerejška hladovku na svatopetrském náměstí ve Vatikánu. A to za propuštění svého starosty z vězení, kam ho dal uvrhnout venezuelský socialistický diktátor Mikuláš Maduro.
více


10.6.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: 3g

Jan Kovanic
Na výstavě Gateway to space, jež se koná na Výstavišti Praha - Holešovice v Bubnech (aneb v Juldě-Fuldě) mají pro zájemce krom jiných atrakcí připraven i gyroskop, který se otáčí ve třech osách.
více


6.6.2015 MOBY DICK: Prezident jsem já!

Moby Dick
Tak FIFA si do svého čela nakonec nepostavila předsedu FAČR Miroslava Peltu, jak předpovídala Mrtvá Kočka včera, ale přes hrozbu bojkotu ze strany Anglické fotbalové asociace a UEFA zvolila už popáté prezidentem Seppa Blattera. J
více


3.6.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Paměť stromu

Jan Kovanic
Data dávných událostí se stále hlouběji noří do času, až zapomínáme, že před těmi časy byly ty dějinné události současností.
více


30.5.2015 MOBY DICK: Radost ze života

Moby Dick
Je samozřejmě velmi důležité mít radost ze života. Třeba takoví lidé, jako jste vy, kteří se věnují oblíbené práci a dosahují vynikajících výsledků.
více


23.5.2015 MOBY DICK: Energetická impotence

Moby Dick
Po naší včerejší poznámce, že se náramně zvýšila čtenost tohoto blogu v Rusku, které se v měsíčním přehledu dostalo aktuálně na druhé místo (za domovskou ČR), se dramaticky snížil počet přístupů z území RF.
více


20.5.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Fantom průměrného platu

Jan Kovanic
Odbory nyní vyhlásily boj za zvýšení minimální mzdy, který by měl vést k tomu, že narostou až na 40 % platu průměrného.
více


16.5.2015 MOBY DICK: Krvavý Puťka

Moby Dick
Stádní prezident Mlhoš Zeman se včera večer dostavil na pracovní (nikoli přátelskou, jak by se podle srdečných úsměvů mohlo zdát) návštěvu do ruské stolice Moskvy.
více


13.5.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Mír v Kuřeti, mír ve Světě

Jan Kovanic
Když jsme s ženou Ivanou na konci dubna 2006 přiletěli do země izraelské, první, co mne překvapilo, byl pocit absolutního míru.
více


9.5.2015 MOBY DICK: Nová česká šťastná budoucnost

Moby Dick
Rudá armáda společně s československými tankisty dobyla Ostravu. Američané jsou už od včerejška v Chebu.
více


6.5.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Pražské povstání německýma očima

Jan Kovanic
Ferdinand Seibt (*9.5. 1927 ve Střižovicích na Litoměřicku, +7.4. 2003 v Mnichově), profesor Rúrské univerzity v Bochumi, první předseda Collegia Carolina v Mnichově, medievalista, husitolog, životopisec Karla IV., autor obsáhlých dějin evropského středověku.
více


2.5.2015 MOBY DICK: Čekání na signál

Moby Dick
Nepál zasáhlo ničivé zemětřesení, které zabilo tisíce lidí. Spadlo 90 % budov, postavených z rozvojové pomoci.
více


29.4.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Krev, stíny a naděje

Jan Kovanic
Osvobození Československa nepředstavuje pouze Pražské povstání, šeříky a sovětské tanky jako doznívající akord již ukončené II. světové války v Evropě.
více


25.4.2015 MOBY DICK: Co budeme dělat, ...

Jan Kovanic
"Řecko a Rusko hodlají podepsat bilaterální dohodu, v rámci které by Řecko mohlo obdržet zálohu ve výši 5 miliard euro za stavbu plynovodu Turkish Stream, kterým přes Turecko a Řecko do Evropy poteče ruský plyn.“
více


22.4.2015 ŠAMANOVO DOUPĚ: Pochod slušných lidí

Jan Kovanic
Ve čtvrtek 16. 4. 2015 si Izrael a všechny civilizované země připomněly památku šesti milonů zavražděných Židů během šoa (holokaustu).
více