24.4.2017 | Svátek má Jiří


22.4.2017 CHTIP: Morální dilema

Chechtavý tygr
Pepíček neustále tyká svému učiteli. Nic nepomáhá, prosby, výhrůžky, nic. Učitel se rozhodne, že chlapce potrestá postaru. Do druhého dne musí napsat stokrát „Nesmím tykat svému učiteli“.
více


20.4.2017 POVÍDKA: Golem

Vratislav Hlubuček1
Ulicí Starého Města pražského kráčela mužská postava. Byl Svatojanský večer r. 1603 a řada křesťanů ho pilně oslavovala v krčmách. Smrákalo se a mihotavá světla za okny domů vytvářela v ulici pitoreskní stíny.
více


17.4.2017 CHTIP: Chcete něco rajcovního?

Chechtavý tygr
„Dnes budete vybírat do kasičky hned při příchodu,“ říká kněz babičce, která má na starosti vybírání peněz.
více


17.4.2017 EEČZ: Elektronická evidence čištění zubů

Jiří Hrdlička
Před časem jsem zachytil jakýsi návrh, že lidé, kteří si poctivě čistí zuby, by měli být při stomatologické péči finančně zvýhodněni oproti špindírům, kteří si zuby nečistí. Zaslechl jsem i slova nějakého zubaře, že zkušený stomatolog umí rozlišit čištěný chrup od nečištěného.
více


15.4.2017 CHTIP: O mrtvých koních

Chechtavý tygr
Oproti Indiánům z kmene Dakota my v profesionálním životě často prosazujeme jiné strategie.
více


14.4.2017 CHTIP: Sex na lodičce

Chechtavý tygr
„Doktore, co dělám špatně?“ skučel, „žena se se mnou nebaví, můj syn jakbysmet, pro své přátele nejsem, společník mě přehlíží. Číšník mi nepoděkuje za tringelt, holič mi nedá ani drb, taxikář mi neřekne ani nejlacinější fór.
více


12.4.2017 FEJETON: České prostitutky posílí naše vztahy s Němci

Tomáš Zdechovský
Všímám si už delší dobu toho, jak se v Česku neustále nadává, na co ta EU dává peníze. Popravdě se tomu ani příliš nedivím. Obvinění z nesprávného užívání evropských dotací by se dalo nalézt bezpočet.
více


8.4.2017 CHTIP: Zavinily to dveře!

Chechtavý tygr
Děda uvažuje před návštěvou zubaře: „Když nezaplatím, nebudu mít čím kousat. Když zaplatím, nebudu mít co kousat...“
více


8.4.2017 VÍKENDOVINY: Složitý úkol pro závodní radu

Václav Vlk st.
Vlk a beránek. To je všeobecně známá dvojka. V pohádkách, v bájích, v příslovích, ba dokonce snad i v bibli. Vlk a beránek. Ovšem Vlk a Beránek se také mohou sejít z důvodů naprosto prozaických, například proto, že spolu učili na jednom učňáku v dramatických letech kolem roku 1968.
více


1.4.2017 CHTIP: Tři nymfomanky

Chechtavý tygr
Americká televize si pozve význačného izraelského myslitele. Jedna z otázek zní: „Kdybyste měl jedním slovem charakterizovat situaci v Izraeli, jak byste ji popsal?“
více


25.3.2017 CHTIP: Dítko na brigádě

Chechtavý tygr
Tento příběh se údajně stal, je o vztahu, který se vytvořil mezi skupinou zedníků a malou holčičkou ze sousedství.
více


20.3.2017 FEJETON: Jak jsme sestavovali vládu

pivo beer
Blíží se parlamentní volby, stranické týmy a různé neziskové nátlakové skupinky a media šťourají, kde by se dalo na koho co vyšťourat, kandidáti na presidenta vyskakují jak houby po dešti a my se nestačíme divit.
více


18.3.2017 CHTIP: Neruš, babi, bude jízda!

Chechtavý tygr
Měl jsem v noci sen. Tak hrozný, že jsem se až zpotil. Zdálo se mi, že se zaváděním inkluze do škol by se mělo jít dál, až do státní správy.
více


11.3.2017 CHTIP: Škoda zmařeného života

Chechtavý tygr
Stařičká židovská babička vyhraje v loterii osm milionů eur. Novináři se k ní seběhnou a ptají se: „Co s tolika penězma budete dělat?“ „No, víte, mám tři vnoučata a tak jim postavím domy.“
více


8.3.2017 FEJETON: Jak mi málem ohořel

Václav Husák1
„Bylo léto, zrály maliny...“ zpíval mi do ucha Karel Hála a jeho Matylda se toulala někde kolem mne. Ale nebylo léto a ještě nezrály maliny. Bylo 4. března 2017 a v Sadské byl před­jarní „pařák“.
více


4.3.2017 CHTIP: Proč jste zabil svoji tchyni?

Chechtavý tygr
Sedí bača u Liptovského Mikuláša a pozoruje krajinu. Prichadzaju dvaja imigranti a ten jeden sa pýta: Máš z nás strach?“
více


25.2.2017 CHTIP: Táto, pojď na oběd!

Chechtavý tygr
Päťdesiate roky, ľudovodemokratické Československo Teda hlavne Slovensko... Na fare zvoní telefón.
více


18.2.2017 CHTIP: Recept v lékárně

Chechtavý tygr
Jak pociťují klesající teplotu lidé a automobily v různých částech světa.
více


11.2.2017 CHTIP: Mužská deprese

Chechtavý tygr
Moše přijde na radu k rabínovi: “Co mám dělat, syn fetuje, dcera šlape, žena mi utekla a vyhodili mě z práce. Poraď!”
více


11.2.2017 ZÁBAVA: Tohle jsme v Čechách věděli již dávno...

Petr Andrle
Známý britský deník Guardian přinesl 14. prosince minulého roku poměrně senzační zprávu, uvedenou titulkem Why don’t humans have a penis bone? Scientists may now know (Proč nemají lidé kost v penisu? Vědci to možná nyní vědí).
více


4.2.2017 FEJETON: Moje žena, sprinterka

Václav Husák1
Když jsem byl mlád, bývala Ascalona... Ále, co to blbnu – když jsem byl mlád, bývala mým vozidlem bájná, žlutá Škoda 100. Jezdila kupředu i pozpátku a navíc ji dokonce bylo možné někdy i amatérsky opravit.
více


4.2.2017 CHTIP: Na co umřela Roubíčkova žena?

Chechtavý tygr
Na smrtelné posteli leží osmdesátiletý milovaný manžel, otec, dědeček. Blíží se jeho poslední chvíle na tomto světě a kolem něj se shromáždila celá rodina, žena, všechny děti, skoro všechna vnoučata a dokonce několik pravnoučat.
více


28.1.2017 CHTIP: Není to tvůj otec

Chechtavý tygr
Manžel: „Podvádíš mě! Ty děvko!“ Manželka: „To není pravda.“
více


21.1.2017 CHTIP: Skupinka krásných mladých slečen...

Chechtavý tygr
Chlapík stojí v supermarketu ve frontě u pokladny, když si všimne, že na něj opodál mává nějaká blondýna a mile se usmívá.
více


14.1.2017 CHTIP: Smrtka u cesty

Chechtavý tygr
„Gladiátoři, dneska budete mít zápas ve vodním pólu. Mužstvo, které vyhraje, dostane svobodu!“
více


7.1.2017 CHTIP: Postupný tok informací

Chechtavý tygr
Psychologové z University Notre Dame (stát Indiana, USA) objevili, že projití dveřmi způsobí v mysli proces, který nazývají “ohraničení události”.
více


31.12.2016 CHTIP: Vzkaz od manželky

Chechtavý tygr
Jela jsem právě domů, když vtom jsem náhodou stoupla namísto na brzdu na plyn. Dveře od garáže jsou trošku ohnuté, ale náš teréňák to zvládl a zastavil ješte před stěnou, trošku mu k tomu napomohlo i tvé auto.
více


29.12.2016 FEJETON: Nešel bys se mnou koupit boty?

Tomáš Vodvářka
Už Miroslav Horníček kdysi zjistil, že jeho žena neříká nedůležité věci, když ji předtím prosil, aby vždy, když bude mít na jazyku cokoli podstatného, byl na to předem upozorněn.
více


27.12.2016 GLOSA: Zpráva z říše snů

Tomáš Zdechovský
Je to jak zpráva z říše snů. Kuba se konečně rozhodla splatit svůj dluh vůči České republice – rumem. Podle BBC by v případě přijetí tohoto návrhu mělo Česko zásoby rumu na 100 let.
více


26.12.2016 ZÁBAVA: Porod ještěrky

Chechtavý tygr
Stalo se to takto: Jednoho dne, hned po večeři, za mnou přišel náš syn a řekl mi, že se děje „něco špatného“ s jednou z ještěrek, které chová ve svém pokoji. „Leží tam a vypadá, že je nemocná,“ řekl mně. „Vážně, tati. Mohl by ses na něj podívat?“
více


24.12.2016 CHTIP: Dva pacienti

Chechtavý tygr
Jaký je rozdíl mezi 8letou, 18letou, 28letou, 38letou a 48letou? Matematik by odpověděl, že vždy 10 let. Podstata správné odpovědi však tkví ve vztahu k pohádkám a posteli.
více


23.12.2016 BIG BEN: Chanuka – ta správná verze

Benjamin Kuras
Nejnovější historický výzkum potvrzený nejvyššími světovými autoritami ujišťuje, že drama, z něhož vznikl židovský svátek světel zvaný Chanuka (letos přesně souběžný s Vánocemi), se neodehrálo tak, jak sděluje kniha Makabejských.
více


21.12.2016 GLOSA: Spisovatelstvím proti zločinu

Petr Andrle
Kdysi jsem popsal, jak mě napadla naprosto otřesná myšlenka, což se mi občas stává. Inspirací mi tenkrát byla zpráva z novin, která sice nebyla na předních stranách, avšak i ona sama byla hrůzná.
více


17.12.2016 CHTIP: Chvála češtiny

Chechtavý tygr
Elektrikář je nadrátovanej, soudce je jak zákon káže, klempíř je na šrot,.
více


10.12.2016 CHTIP: Inženýři vs. manažeři

Chechtavý tygr
Konečně je to tady! Pro ty, kteří rádi a bezpečně cestují, je tu společnost CATA! Vítejte u Certificated AntiTerorist Airlines.
více


3.12.2016 CHTIP: Alzheimera, nebo Parkinsona?

Chechtavý tygr
Jednou v noci, po čtyřiceti letech manželství, byl jeden pár v posteli, když žena ucítila, jak ji její manžel počal hladit tak, jak to již dlouhá léta neudělal.
více