18.12.2014 | Svátek má Miloslav


13.12.2014 CHTIP: Postarší dáma za volantem

Starší žena: „Nějaký problém, strážníku?“ Dopravní policista: „Ano paní. Obávám se že jste jela příliš rychle.“
více


6.12.2014 CHTIP: Vánoce z pohledu trestního práva

Řidičku, která je už léta v důchodu, ale přesto si potrpí na svůj mladistvý vzhled, zastaví dopravní policista: “Víte, že jste překročila šedesátku?!”
více


29.11.2014 CHTIP: Aerodynamické změny

ČVUT, zkouška z fyziky. Profesor se špatně vyspal... Ptá se prvního studenta: „Jedete autobusem a je hrozné horko, co uděláte?“ „Otevřu okno.“
více


24.11.2014 FEJETON: Mám rád ženy

Co, mám rád! Já je doslova miluji! Tedy pokud mi to dovolí ony a pokud mně to dovolí mé tělo - ale někdy je s nimi neuvěřitelná sranda. Občas, pokud to jsou političky, je s nimi sranda, až trnou zuby.
více


22.11.2014 CHTIP: Vám nestačí, že jste černoch?

Přijde žena do kuchyně a vidí svého muže s plácačkou na mouchy. „Co děláš?“ ptá se. Muž odpoví: „Zabíjím mouchy...“
více


17.11.2014 CHTIP: Co bude k večeři?

V klubu je na tanečním parketu chlapík, na kterém je vidět, že si život skutečně užívá. Break dancing, moon walking, back flips a kupuje rundy pro celý klub.
více


15.11.2014 CHTIP: Irská prostitutka

Dcera z irské rodiny se neukázala doma víc jak deset roků. Když se jednoho dne vrátila, otec na ni křičel: „Kdes celou tu dobu byla? Proč jsi nenapsala? Aspoň řádku. Proč jsi nezavolala? Dovedeš pochopit jak se tvá matka trápila?“
více


8.11.2014 CHTIP: Silniční kontrola, paní řidičko

Žil jednou jeden král a ten měl pěknou dceru. Jednoho dne se jim na zámku ucpala kanalizace, tak zavolali instalatéra. Když přišel, princezna mu nenápadně pošeptala...
více


3.11.2014 FEJETON: Ať pan režizér tepláky nesundává

Sem kouk na net a zírám, jak všichni komentujou vohoz pana režizéra, co dostal ten metál. Jako voni snad nic nepochopili, nebo co. Všechno je to vo tom, že se asi špatně dívaj kolem sebe, nebo se montujou jako do toho, a vůbec ničemu nerozuměj. Pan režizér je, jak se říká, naprosto konzistádní (nebo...
více


1.11.2014 CHTIP: Izraelský archeolog 35

“Hele, říká se o vás, že jste moudrej, rebe, že dovedete vysvětlit všechno. A teď mi tady říkáte, že to nemůžu pochopit, co to je, ten talmud. Vy to prostě nedovedete vysvětlit.“
více


28.10.2014 CHTIP: Kapitánovo hlášení z pilotní kabiny

Vážení cestující, věnujte mi, prosím, chvilku pozornosti. Hovoří k vám kapitán. V současné době kroužíme nad Kennedyho letištěm v New Yorku a čekáme na povolení zahájit sestup na přistání. Upřímně se vám za zdržení omlouváme.
více


28.10.2014 SPOLEČNOST: Europ - osoba třetího pohlaví

Michal Streubel, Michal Mašek
European Union flag
V souvislosti s rozsáhlými společenskými a ekonomickými změnami, které v rámci EU probíhají, je nutné sjednotit terminologii i ve zdánlivě podružných oborech. Zatím se pouze Švédsko pokusilo o zavedení pohlavně neutrálního výrazu hen, který se ovšem na mezinárodní úrovni dosud neetabloval.
více


25.10.2014 CHTIP: Izraelský archeolog 34

Pan Kohn se rozhodl, že vstoupí do katolické církve. „Ovšem než někam vlezu, zjistím si, kam vlastně lezu,“ řekl si. A tak si zašel do kostela na mši.
více


18.10.2014 CHTIP: Pohádka pro všechny ženy

Bylo, nebylo, jednoho bílého dne švadlenka šila u řeky a z ničeho nic její náprstek spadl do vody. Vykřikla a najednou se Bůh shora zeptal: „Proč pláčeš, mé dítě?“
více


11.10.2014 CHTIP: Je peklo exotermické?

Toto je údajně skutečná odpověď v testu střední úrovně z chemie na univerzitě ve Washingtonu. Odpověď jednoho studenta byla tak „hluboká“, že se profesor rozhodl podělit se o ni s kolegy na internetu.
více


4.10.2014 CHTIP: Otče, smilnila jsem...

Důchodce si stěžuje: "Mám stále větší potíže s pitím piva."
více


27.9.2014 CHTIP: Karlík má novou holku

Když jsem byl mladý, rozhodl jsem se jít na medicínu. Na přijímačkách nám řekli, abychom uspořádali náhodně seřazená písmena PNEIS a složili je do názvu důležitého lidského orgánu, který je nejužitečnější, když je vztyčený. Ti, co odpověděli SPINE (páteř), jsou dnes lékaři.
více


20.9.2014 CHTIP: Rozsudek

Soudce: "To je velmi brutální čin. Pokud chcete, aby vám byl trest poněkud zmírněn, musíte nám vysvětlit motiv svého činu." Obžalovaný muž: "Když ona byla tak omezená, že jsem ji prostě musel zabít."
více


13.9.2014 CHTIP: Persil a Ariel

Jeden doktor na stáži navštívil místo zvané honosně mentální institut a ptá se jednoho pacienta: “Jak jste se sem dostal? Jaká je povaha vaší nemoci?”
více


6.9.2014 CHTIP: V pohřebním ústavu je sranda

"Nechcete si sednout, dědečku?" "Ne, děkuji, chlapče, já jedu jen jednu stanici."
více


30.8.2014 CHTIP: A Bůh pravil...

Zaparkovala jsem auto u supermarketu a stáhla okénka, aby můj mladý labrador měl dost čerstvého vzduchu. Byl roztažený na zadním sedadle a já chtěla mít jistotu, že tam tak zůstane.
více


23.8.2014 CHTIP: U holiče

Muž nakoukne do holičství: „Jak dlouho budu čekat na ostříhání?“ Holič se rozhlédne po místnosti plné zákazníků: „Asi tak dvě hodiny.“
více


16.8.2014 CHTIP: Dobrá rada od pamětníka

Stařík nastoupí do taxíku. Mercedes vyrazí a dědeček se ptá řidiče: "Na copak tam vpředu máte tu hvězdičku?" Řidič odpoví: "To mám na cyklisty. Byl jste na vojně? To je zaměřovač, něco jako muška na pušce. „
více


9.8.2014 CHTIP: Jednoho dne se Bůh zeptal sv. Františka...

Franto, ty víš všechno o zahradách a přírodě, co se to děje tam dole na zemi? Co se to stalo pampeliškám, fialkám, sedmikráskám a těm dalším věcem, které jsem před věky vysázel? Měl jsem perfektní bezúdržbovej zahradní plán. Ty
více


2.8.2014 CHTIP: Extrémní sexuální vyčerpání

Ředitel velké společnosti potřeboval zavolat jednomu ze svých zaměstnanců ohledně naléhavé záležitosti. Vytočil jeho telefonní číslo domů a ozval se mu dětský šepot.
více


26.7.2014 CHTIP: Hlavně nelíbat!

Jak přinutit patnáctiletého synka k učení. "Sedni si, synu. Dáš si panáka?" "Jasně."
více


19.7.2014 CHTIP: Alík sežral dort

„Miláčku, než se vezmeme, musíš mi ještě slíbit, že mě budeš líbat na místech, kde mě ještě nikdy nikdo nelíbal.“ „Dobře, lásko moje, a na kterých?“
více


12.7.2014 CHTIP: Máte kostkový cukr?

Žena říká muži: „Igore, máš mě ještě rád?“
více


5.7.2014 CHTIP: Bezdomovec v milionářské čtvrti

Sedí si v izbe neurotik. Otvoria sa dvere a pomaly vojde flegmatik. Podíde k umývadlu, naberie kávovou lyžičkou vody a odíde.
více


4.7.2014 FEJETON: Skvělá budoucnost už je za dveřmi

Stane se v nedaleké budoucnosti: v zájmu zvýšení bezpečnosti na ulicích přikáže nový zákon osadit kamerami nejen každou křižovatku a školu, ale i všechny ostatní ulice, obchody, domy a nároží.
více


28.6.2014 CHTIP: Proč jsem se dnes probudil v nemocnici

"Co se to tam děje, na té Ukrajině?" "Ále… to jen Ukrajina válčí s Ruskem."
více


21.6.2014 CHTIP: Fekální vůz

Přijde devadesátiletý pán k doktorovi a sestřička s ním vyplňuje kartu. "Tak co, dědo, kouříte?" "Jo, jo, tak dvě krabičky denně."
více


14.6.2014 CHTIP: Sousede, nic ve zlým

Na narvaných Bazalech je mezi dvěma chlapy volné sedadlo. Jednomu z nich to nedá a povídá tomu druhému: "Tak to teda - do piče - nechapu, že kerysyk može kupiť listek a něpřijyt."
více


7.6.2014 CHTIP: Dva tucty krabů

"Človeče, keď som bol v Rusku, cestoval som vlakom do Vladivostoku. Bola so mnou v kupé perfektná ženská. Tá postava, tie boky, to poprsie! A keď sa vyzliekla, to ešte len bola nádhera. Tak sme si to rozdali, ale ona sa potom rozplakala, že má strašne dobrého muža, ktorého strašne miluje a ktorému strašne...
více


31.5.2014 CHTIP: Hříšnice ve zpovědnici

"Otče, odpusť mi, já jsem zhřešila." "Řekni mi, dcero, jaké jsou tvé hříchy?"
více


26.5.2014 FEJETON: Bůh existuje. Ne, že není

Pochopitelně, že když sedíme na pivě, občas se nám přihodí to, že se debata stočí na existenci Boha. Teď je docela módní o tom debatovat. Z dlouhých našich debat mi v paměti utkvěly dvě historky. Možná, že jsem již o nich psal, ale neškodí si je zopakovat znovu.
více