25.6.2016 | Svátek má Ivan


25.6.2016 BREXIT: Sir Humphrey o tom mluvil už v roce 1980

Vítězslav Kremlík
Aby si Británie udržela nezávislost, vždy bojovala proti snahám o vytvoření velkého impéria, které by pohltilo evropský kontinent. Proto bojovala proti Napoleonovi i Hitlerovi.
více


25.6.2016 CHTIP: Proč je dneska takový horko?

Chechtavý tygr
Přišla v Torontu blondýna do banky a nechala se uvést k úředníkovi přes půjčky. Řekla mu, že jede obchodně do Evropy a potřebuje si na dva týdny půjčit 5000 dolarů. Úředník jí řekl, že banka potřebuje nějakou záruku, takže blondýna mu předala klíčky od nového Rolls Royce.
více


18.6.2016 CHTIP: EU je něco jako Jiří Dienstbier

Chechtavý tygr
Muž si čte v klidu noviny, když se najednou ozvou kroky a jeho blonďatá manželka jde ze schodů, otevře venkovní dveře, přejde zahradu, odemkne poštovní schránku, zakroutí hlavou a zase jde zpět.
více


11.6.2016 CHTIP: Hodinky Jamese Bonda

Chechtavý tygr
Sebejistý James Bond se vrátil do Anglie, na letišti vejde do baru a sedne si vedle velmi atraktivní ženy. Rychle si ji prohlédne a tradičně se podívá na hodinky na ruce. Žena to zpozoruje a zeptá se: „Vaše přítelkyně má zpoždění?“
více


4.6.2016 CHTIP: Nazdar, Toníku!

Chechtavý tygr
Vysvětlovala učitelka španělštiny, že na rozdíl od angličtiny má španělština mužský a ženský rod. Tak například „house“ (dům) je rodu ženského - „la casa“. „Pencil“ (tužka) „el lapiz“ je rodu mužského...
více


28.5.2016 CHTIP: Tos tam nemohl zavolat?

Chechtavý tygr
Pacientka u lékaře začne líčit, co ji trápí: „Víte, pane doktore, mě tady vlevo bolí ...“
více


21.5.2016 CHTIP: Počkej, malý ještě nespí!

Chechtavý tygr
Muž se ženou v ložnici najednou dostane žízeň, a protože leží u stěny, opatrně překračuje ženu a chce se jít napít.
více


14.5.2016 CHTIP: Babičky jsou chytré

Chechtavý tygr
Byla jsem na procházce s vnukem. Zvedl něco se země a dával si to do pusy. Sebrala jsem mu to řekla ať to víckrát nedělá.
více


7.5.2016 CHTIP: Byl jsem ve vězení!

Chechtavý tygr
Dva staří devadesátiletí kamarádi, Karel a Franta, se každý den scházeli v parku, krmili holuby, sledovali veverky a diskutovali o závažných světových problémech a jejich řešení.
více


30.4.2016 CHTIP: Nepil jste náhodou Okenu?

Chechtavý tygr
Jdou dvě kamarádky městem. Najednou jedna povídá: „Musím se někam schovat, tamhle stojí můj starej a baví se s mým milencem.“ Druhá na to odpoví.
více


23.4.2016 CHTIP: Teda kterej debil...

Chechtavý tygr
Máš pocit, že jsi každému lhostejný? Zkus tento rok nevyplnit daňové přiznání.
více


16.4.2016 FEJETON: Na Hradě řádí inkluze

Zbyněk Halousek new
Česká republika je mezinárodními organizacemi často kritizována za údajně špatné výsledky v oblasti sociální inkluze, tedy v “začleňování postižených nebo znevýhodněných jedinců do společnosti a jejích institucí“ (wikipedie)
více


16.4.2016 CHTIP: Vaše paní upadla do komatu

Chechtavý tygr
Polovinu nezaměstnaných tvoří ženy, dramaticky teď v Událostech hlásila ČT. Kdo tvoří tu druhou polovinu, to asi řeknou příště...
více


9.4.2016 CHTIP: Vyděračka

Chechtavý tygr
Dlouho nezaměstnaný inženýr se rozhodl začít dělat něco „jiného“, a tak si otevřel svou lékařskou kliniku. Venku vyvěsil reklamu: Za 500 dolarů vám vyléčím jakoukoli nemoc, v opačném případě vám vrátím 1000 dolarů.
více


2.4.2016 CHTIP: Ani jeden žid!

Chechtavý tygr
„Šéf, prepáčte, dnes nemožem prísť do roboty, pokazilo sa mi auto.“ „A čo takto prísť autobusom?“
více


28.3.2016 ZÁBAVA: Zpráva o průběhu deratizace v městečku M.

městečko na dlani
Naše městečko udělalo za posledních 25 let opravdový skok kupředu. Avšak jak už to tak bývá, na všem se najdou nějaké ty chybičky. Ani nám se nevyhnuly. Od dob, co jsme my komunisté byli svrženi námi demokraty, sice městečko prohlédlo, ale také se nám tu přemnožili škůdci.
více


28.3.2016 CHTIP: Izraelský archeolog 37

Chechtavý tygr
Paní Kohnová navštíví svého gynekologa. Ten ji prohlédne, starostlivě svraští čelo a zakáže jí na tři měsíce intimní styky.
více


26.3.2016 CHTIP: Izraelský archeolog 36

Chechtavý tygr
Levicový řečník horlí z tribuny proti vládě: „Styďte se, zaprodali jste Izrael Američanům!“ Rosenzweig nadšeně tleská.
více


25.3.2016 CHTIP: Alzheimer a průjem

Chechtavý tygr
Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření. Ožralovi, že z chlastu. Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu. U chcípáka na podvýživu. Když v práci dře nebo je sportovec, tak to prohlásíš za přetížení nebo přetrénování.
více


19.3.2016 CHTIP: Invalidní vozík

Chechtavý tygr
Byli jsme oblečeni a připraveni odejít na oslavu. Rozsvítili jsme noční světlo, zapnuli telefonní záznamník, zakryli klec s andulkou a vyhnali kočku na dvůr. Zavolali jsme do taxislužby a objednali taxík.
více


12.3.2016 CHTIP: Nemáte někdo gumu?

Chechtavý tygr
Zemřel muslim a dostal se před nebeskou bránu. Byl velmi rozrušen, protože celý svůj život toužil po setkání s prorokem Mohamedem. Došel až k bráně a tam narazil na muže s plnovousem.
více


5.3.2016 CHTIP: Po sexu mě děsně pálí oči!

Chechtavý tygr
Tak jsem se vydal na úřad práce, abych získal sociální dávky pro svého psa. Paní u okénka mi řekla, že to nejde, že psi nemůžou dávky dostat.
více


27.2.2016 CHTIP: Udělám, co budete chtít

Chechtavý tygr
Zahlédla jsem i diplom, který uváděl celé jméno svého majitele. Najednou jsem si vzpomněla - vysoký, hezký, tmavovlasý kluk stejného jména se mnou chodil na gympl, už je to nějakých čtyřicet let.
více


20.2.2016 CHTIP: Přítelkyně mi doma leží...

Chechtavý tygr
Sára sedí v hotelovém baru v L.A. a čeká na přítelkyni, když tu se k ní přitočí jakýsi fešáček a s lascivním přízvukem se jí ptá.
více


13.2.2016 CHTIP: Ježíš tě vidí!

Chechtavý tygr
Mladá, čerstvo vyštudovaná blonďavá psychologička, nastupuje do prvej práce. Stala sa psychologičkou na základnej škole. Hneď od rána behá a hľadá nejaký „problém“. Vyjde na školský dvor a tam vidí skupinku chlapcov, akosa hrajú.
více


6.2.2016 GLOSA: Nečekané souvislosti s novými tarify za elektřinu

Ladislav Pecka
JE Temelín
Je to opravdu nepořádek. Lidi si nastavěli solární panely, větrníky, malé vodní elektrárny. Zmatek nad zmatek, kdo to má furt hlídat. Navíc když v dobách temného útlaku rostla distribuční síť, tak ty pacholci bolševický s ničím takovým nepočítali.
více


6.2.2016 CHTIP: Chlap v ložnici

Chechtavý tygr
Paní učitelka zadá dětem úkol, aby vymyslely větu, která bude obsahovat slova „jelikož“ a „pravděpodobně“.
více


30.1.2016 CHTIP: 80 milionů uprchlíků!

Chechtavý tygr
Sedí DJ u vody a chytá ryby. Co se nestane, chytí zlatou rybku. Znechuceně ji vysvobodí z háčku a hodí zpět do vody.
více


23.1.2016 CHTIP: Tři čtvrtě na tři!

Chechtavý tygr
Dcéra sa pozerá na mamu, ako si nanáša pleťovú masku a pýta sa jej: „Mami, prečo to robíš?“
více


16.1.2016 CHTIP: Proboha, ten je ale obrovský!

Chechtavý tygr
Karel a Boženka už jsou rok svoji a prožívají docela běžné manželství. Boženka jednou přijde domů a doma nikdo. Udělám si z Káji legraci.
více


9.1.2016 CHTIP: Odvezu tě do Norska!

Chechtavý tygr
Tatínek, který se kdysi přestěhoval z Ostravy do Prahy, posílá na prázdniny k dědečkovi svoji dcerku. Než ji posadí na Pendolino, nařizuje jí.
více


2.1.2016 ZÁBAVA: Svéráz bulharského lovu

Václav Vlk st.
Kdeže jsou doby Tuzemského rumu, her a malin nezralých. Kdeže jsou všechny ty předpovědi ideologů, politiků, futurologů a prognostiků. Dneska vím jen jedno. Ať se dočtu v novinách jakoukoli předpověď, co prý se v budoucnosti určitě stane, jasný je jen to, že to bude určitě jinak. Ta nejistota je...
více


2.1.2016 CHTIP: Kolik je tvojí přítelkyni?

Chechtavý tygr
V parku uprostřed města pracují dvě blondýnky. Jedna vždy vyhloubí jámu a druhá, která jde za ní, zase vykopanou jámu zaplní hlínou. Pracují tak s vervou celý den bez odpočinku, jedna vykopává díry, druhá je zahazuje.
více


1.1.2016 CHTIP: Káva vyvolává agresivitu!

Chechtavý tygr
Přijde chlapík na chirurgii a doktor se ho zeptá: „Tak co máte za problém?“
více


31.12.2015 HISTORIE: Jak to bylo s těmi kruhy

Chechtavý tygr
Obzor rudě žhnul. Syrakúsy hořely. Nevšímal si toho. Nevnímal ani řev matek, jejichž děti zůstaly uvězněny v hořícím gymnasiu. Přeslechl i hromové zadunění, když se zřítil nádherný strop v chrámu Pallas Athény.
více


31.12.2015 ANALÝZA: Jediho cesta k džihádu

Comfortably Smug
SW poster
Premiéra nového dílu Hvězdných válek je tady, a tak se mnozí filmoví fandové znovu vracejí k předchozím dílům, aby si připomněli, co vše se událo před dávnými lety v daleké, předaleké galaxii.
více