30.3.2017 | Svátek má Arnošt






25.3.2017 CHTIP: Dítko na brigádě

Chechtavý tygr
Tento příběh se údajně stal, je o vztahu, který se vytvořil mezi skupinou zedníků a malou holčičkou ze sousedství.
více


20.3.2017 FEJETON: Jak jsme sestavovali vládu

pivo beer
Blíží se parlamentní volby, stranické týmy a různé neziskové nátlakové skupinky a media šťourají, kde by se dalo na koho co vyšťourat, kandidáti na presidenta vyskakují jak houby po dešti a my se nestačíme divit.
více


18.3.2017 CHTIP: Neruš, babi, bude jízda!

Chechtavý tygr
Měl jsem v noci sen. Tak hrozný, že jsem se až zpotil. Zdálo se mi, že se zaváděním inkluze do škol by se mělo jít dál, až do státní správy.
více


11.3.2017 CHTIP: Škoda zmařeného života

Chechtavý tygr
Stařičká židovská babička vyhraje v loterii osm milionů eur. Novináři se k ní seběhnou a ptají se: „Co s tolika penězma budete dělat?“ „No, víte, mám tři vnoučata a tak jim postavím domy.“
více


8.3.2017 FEJETON: Jak mi málem ohořel

Václav Husák
„Bylo léto, zrály maliny...“ zpíval mi do ucha Karel Hála a jeho Matylda se toulala někde kolem mne. Ale nebylo léto a ještě nezrály maliny. Bylo 4. března 2017 a v Sadské byl před­jarní „pařák“.
více


4.3.2017 CHTIP: Proč jste zabil svoji tchyni?

Chechtavý tygr
Sedí bača u Liptovského Mikuláša a pozoruje krajinu. Prichadzaju dvaja imigranti a ten jeden sa pýta: Máš z nás strach?“
více


25.2.2017 CHTIP: Táto, pojď na oběd!

Chechtavý tygr
Päťdesiate roky, ľudovodemokratické Československo Teda hlavne Slovensko... Na fare zvoní telefón.
více


18.2.2017 CHTIP: Recept v lékárně

Chechtavý tygr
Jak pociťují klesající teplotu lidé a automobily v různých částech světa.
více


11.2.2017 ZÁBAVA: Tohle jsme v Čechách věděli již dávno...

Petr Andrle
Známý britský deník Guardian přinesl 14. prosince minulého roku poměrně senzační zprávu, uvedenou titulkem Why don’t humans have a penis bone? Scientists may now know (Proč nemají lidé kost v penisu? Vědci to možná nyní vědí).
více


11.2.2017 CHTIP: Mužská deprese

Chechtavý tygr
Moše přijde na radu k rabínovi: “Co mám dělat, syn fetuje, dcera šlape, žena mi utekla a vyhodili mě z práce. Poraď!”
více


4.2.2017 FEJETON: Moje žena, sprinterka

Václav Husák
Když jsem byl mlád, bývala Ascalona... Ále, co to blbnu – když jsem byl mlád, bývala mým vozidlem bájná, žlutá Škoda 100. Jezdila kupředu i pozpátku a navíc ji dokonce bylo možné někdy i amatérsky opravit.
více


4.2.2017 CHTIP: Na co umřela Roubíčkova žena?

Chechtavý tygr
Na smrtelné posteli leží osmdesátiletý milovaný manžel, otec, dědeček. Blíží se jeho poslední chvíle na tomto světě a kolem něj se shromáždila celá rodina, žena, všechny děti, skoro všechna vnoučata a dokonce několik pravnoučat.
více


28.1.2017 CHTIP: Není to tvůj otec

Chechtavý tygr
Manžel: „Podvádíš mě! Ty děvko!“ Manželka: „To není pravda.“
více


21.1.2017 CHTIP: Skupinka krásných mladých slečen...

Chechtavý tygr
Chlapík stojí v supermarketu ve frontě u pokladny, když si všimne, že na něj opodál mává nějaká blondýna a mile se usmívá.
více


14.1.2017 CHTIP: Smrtka u cesty

Chechtavý tygr
„Gladiátoři, dneska budete mít zápas ve vodním pólu. Mužstvo, které vyhraje, dostane svobodu!“
více


7.1.2017 CHTIP: Postupný tok informací

Chechtavý tygr
Psychologové z University Notre Dame (stát Indiana, USA) objevili, že projití dveřmi způsobí v mysli proces, který nazývají “ohraničení události”.
více


31.12.2016 CHTIP: Vzkaz od manželky

Chechtavý tygr
Jela jsem právě domů, když vtom jsem náhodou stoupla namísto na brzdu na plyn. Dveře od garáže jsou trošku ohnuté, ale náš teréňák to zvládl a zastavil ješte před stěnou, trošku mu k tomu napomohlo i tvé auto.
více


29.12.2016 FEJETON: Nešel bys se mnou koupit boty?

Tomáš Vodvářka
Už Miroslav Horníček kdysi zjistil, že jeho žena neříká nedůležité věci, když ji předtím prosil, aby vždy, když bude mít na jazyku cokoli podstatného, byl na to předem upozorněn.
více


27.12.2016 GLOSA: Zpráva z říše snů

Tomáš Zdechovský
Je to jak zpráva z říše snů. Kuba se konečně rozhodla splatit svůj dluh vůči České republice – rumem. Podle BBC by v případě přijetí tohoto návrhu mělo Česko zásoby rumu na 100 let.
více


26.12.2016 ZÁBAVA: Porod ještěrky

Chechtavý tygr
Stalo se to takto: Jednoho dne, hned po večeři, za mnou přišel náš syn a řekl mi, že se děje „něco špatného“ s jednou z ještěrek, které chová ve svém pokoji. „Leží tam a vypadá, že je nemocná,“ řekl mně. „Vážně, tati. Mohl by ses na něj podívat?“
více


24.12.2016 CHTIP: Dva pacienti

Chechtavý tygr
Jaký je rozdíl mezi 8letou, 18letou, 28letou, 38letou a 48letou? Matematik by odpověděl, že vždy 10 let. Podstata správné odpovědi však tkví ve vztahu k pohádkám a posteli.
více


23.12.2016 BIG BEN: Chanuka – ta správná verze

Benjamin Kuras
Nejnovější historický výzkum potvrzený nejvyššími světovými autoritami ujišťuje, že drama, z něhož vznikl židovský svátek světel zvaný Chanuka (letos přesně souběžný s Vánocemi), se neodehrálo tak, jak sděluje kniha Makabejských.
více


21.12.2016 GLOSA: Spisovatelstvím proti zločinu

Petr Andrle
Kdysi jsem popsal, jak mě napadla naprosto otřesná myšlenka, což se mi občas stává. Inspirací mi tenkrát byla zpráva z novin, která sice nebyla na předních stranách, avšak i ona sama byla hrůzná.
více


17.12.2016 CHTIP: Chvála češtiny

Chechtavý tygr
Elektrikář je nadrátovanej, soudce je jak zákon káže, klempíř je na šrot,.
více


10.12.2016 CHTIP: Inženýři vs. manažeři

Chechtavý tygr
Konečně je to tady! Pro ty, kteří rádi a bezpečně cestují, je tu společnost CATA! Vítejte u Certificated AntiTerorist Airlines.
více


3.12.2016 CHTIP: Alzheimera, nebo Parkinsona?

Chechtavý tygr
Jednou v noci, po čtyřiceti letech manželství, byl jeden pár v posteli, když žena ucítila, jak ji její manžel počal hladit tak, jak to již dlouhá léta neudělal.
více


26.11.2016 CHTIP: Je tady tma, co?

Chechtavý tygr
„Vy jste dvojčata?“ „Proč myslíte?“ „Že vás maminka oblékla stejně, jste sladcí.“
více


19.11.2016 CHTIP: Lahvička

Chechtavý tygr
„Počúvaj ma, práve som sa dozvedel, že k nám do paneláku už dva mesiace chodí nový poštár, ktorý vraj u nás už pretiahol všetky ženy okrem jednej.“
více


17.11.2016 ZÁBAVA: Z kanadského tisku

anthropoid
Podezření vzbudil tím, že jeho dva kufry jen s velkou námahou smýkali čtyři urostlí zřízenci, zanechávajíce vyjeté koleje po kolečkách v mramorové podlaze příletové haly. Krátce předtím přitom obviněný tvrdil, že nemá nic k proclení.
více


12.11.2016 CHTIP: Sdělení od královny

Chechtavý tygr
S ohledem na vaši neschopnost jmenovat v posledních letech kompetentní kandidáty na prezidenta USA, a tak si sami vládnout, vám oznamujeme revokaci vaší nezávislosti s okamžitou platností.
více


5.11.2016 CHTIP: Když já chtěla holčičku!

Chechtavý tygr
Tajný agent FBI má za úkol prozkoumat jednu ruskou krčmu, jak jinak než v Rusku. Bohatýrsky vejde do dveří a ryze rusky říká: „Zdravstvujte!“
více


29.10.2016 CHTIP: Lež má krátké nohy

Chechtavý tygr
Přišel muž k doktorovi, že potřebuje viagru. Doktor mu ji napsal a požádal ho, aby se druhý den zastavil a řekl, jestli to pomohlo.
více


28.10.2016 FEJETON: Přeloženo z tajné zprávy...

Grig - Cvrček
Až příliš často je předmětem našich úvah otázka, co si o nás myslí jiné národy. Ovlivňuje to naše jednání, chceme se samozřejmě jevit jen v tom nejlepším světle, a sami sebe na mnoha příkladech ujišťujeme, že tomu tak je i ve skutečnosti.
více


22.10.2016 CHTIP: Mladá, brýlatá dívka

Chechtavý tygr
Vede Mojžíš svůj vyvolený národ z Egypta a na novém místě se lidí ptá: „Tak co, zůstaneme? Líbí se vám tady?“
více


15.10.2016 CHTIP: Kam nechodí slunce...

Chechtavý tygr
Majitel, Žid, známý jako velmi šikovný obchodník, podotkne, že se černé podprsenky těžko shání, že se málo objevují na trhu. Proto je jejich cena 50 dolarů za kus. Číňan koupí 25 kusů.
více


8.10.2016 CHTIP: Paní, svlékněte se!

Chechtavý tygr
Moje žena a já chodíme dvakrát týdně na večeři do nějaké dobré restaurace. Nejdřív si dáme nějaký aperitiv a potom obvykle místní specialitu.
více