16.12.2018 | Svátek má Albína


15.12.2018 GLOSA: Klimatická konference

Jiří Weigl
Příklad tzv. Migračního kompaktu, který na poslední chvíli naše vláda spolu s řadou dalších zemí odmítla podepsat, ukázal nepřijatelnou dosavadní praxi sjednávání a přijímání mezinárodních smluv dohod a na jejich základě vnucování signatářským státům povinností a závazků, o nichž jejich občané nic...
více


15.12.2018 POLITIKA: Bude mít Babiš 50?

Václav Vlk st.
Čeho padesát? No přeci procent hlasů ve volbách! V Česku totiž dělá kdekdo kdeco pro to, aby se sen každého politika - dostat víc než 50 % hlasů voličů - Babišovi splnil. Antibabišismus kypí a vzkvétá, tedy alespoň mezi novináři a „opozičními“ politiky a počty hlasů pro ANO, tedy pro Babiše, rostou...
více


15.12.2018 GLOSY: Dvakrát ze Štrasburku

Petr Štěpánek
Mnohokrát jsem – ať už na facebooku, nebo jinde – psal o konfliktu zájmů Andreje Babiše, respektive o nebezpečích, která se ukrývají v kumulování politické, ekonomické a mediální moci.
více


15.12.2018 POLITIKA: Antibabiš v europarlamentu

Jan Bartoň
Soustředěná práce českých opozičních politiků a neziskových organizací přinesla své plody. Agrofert podle evropského komisaře Oettingera „do vyjasnění případu“ nedostane žádné dotace.
více


14.12.2018 POLITIKA: Jak porazit Babiše?

Jaroslav Míth
Babiš je druhý nejbohatší Čech. Má vlastní politickou stranu, mediální impérium, bezpečnostní divizi a ke svým cílům zneužívá státní aparát. Nebude snadné ho porazit. Ale porazitelný je. Musí se k tomu však použít správná taktika.
více


14.12.2018 POLITIKA: A jsme opět světoví

Tomáš Vodvářka
Evropský parlament šetří oprávněnost dotací, které EU poskytuje České republice. Hlavní postavou těchto diskusí je pan Andrej Babiš.
více


13.12.2018 POLITIKA: Volno presidenta Zemana

Tomáš Vodvářka
Dle oznámení tiskového odboru kanceláře presidenta Miloše Zemana bude až do konce tohoto kalendářního roku hlava státu odpočívat. Myslím, že jde o unikátní příležitost.
více


14.12.2018 POLITIKA: Jen okopávání kotníků

Jan Bartoň
V Senátu PČR se opět ozývají hlasy o tom, aby byla na prezidenta Miloše Zemana podána ústavní žaloba. Tyto hlasy se objevily poté, co Zeman nazval BIS „čučkaři“. Údajně tím podrývá bezpečnost státu.
více


13.12.2018 POLITIKA: Slučování, nebo nasávání?

Josef Mlejnek jr.
Od loňských parlamentních voleb často zaznívá volání po sloučení či alespoň po „koalování“ menších politických stran. Zejména těch v prostoru od středu doprava, kde se nacházejí největší adeptky na případný politický sňatek.
více


12.12.2018 POLITIKA: Podle BIS se ve školách učí „sovětské dějiny“

Jan Bartoň
BIS svou výroční zprávou nijak nepřekvapila. Utvrzuje českou veřejnost v tom, že se to u nás hemží ruskými a čínskými špiony a její zprávu v tomto duchu papouškují i veřejnoprávní média.
více


12.12.2018 POLITIKA: Proč (ne)má smysl volit Babiše?

Martin Mach
ANO 2011 logo
Dávno měl padnout. Ale on přežívá a jeho příznivců, zdá se, dokonce přibývá. Český premiér se stává zajímavým evropským úkazem, na jehož definitivní konec si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.
více


11.12.2018 POLITIKA: Prezidentova BIS

Vlastimil Podracký
Zemanův komentář na televizi Barandov ohledne výroční zprávy BIS jistě vyzněl pro mnoho lidí přesvědčivě právě proto, že takové napůl tajné a napůl veřejné zprávy jsou nesmysl a lze je různě vysvětlovat.
více


11.12.2018 POLITIKA: Bolševici versus církve - never ending story

Tomáš Vodvářka
Tento týden bude parlament opět řešit bolševický evergreen. Hrstka pohrobků zločineckého systému zvedá hlavu a tentokrát i ruku s nožem pod krk hnutí ANO.
více


11.12.2018 GLOSA: Špioni mezi námi

Zbyněk Petráček
Zasít nedůvěru ke zpravodajským službám své země není složité. Tedy za předpokladu, že jste buď defektorem, jenž pro ty služby pracoval a pak utekl s balíkem citlivých informací (Edward Snowden).
více


10.12.2018 ÚVAHA: Demokracie bez demokratů

Dan Drápal
Začnu tento článek banálním konstatováním: Naše země je stále rozdělenější. Žádným objevem není ani tvrzení, že v tom nejsme sami – platí to i o Slovensku, Spojeném království a dalších zemích, a zejména o Spojených státech.
více


10.12.2018 POLITIKA: Jak ve špatném snu

Lubomír Stejskal
Stále se nemohu zbavit šoku z vyjádření prezidenta českého státu na adresu české tajné služby. Kdyby něco takového pronesl šéf nepřátelského režimu, bylo by to pochopitelné. Ale takto?
více


10.12.2018 POLITIKA: BIS jsou podle Zemana „čučkaři“

Jan Bartoň
Prezident Miloš Zeman podrobil zdrcující kritice práci BIS. Označil její zprávu za svého druhu „plácání“ a kritizoval, že BIS za šest let , co je ve funkci prezidenta, neodhalila žádného ruského nebo čínského špiona.
více


10.12.2018 ROZHOVOR: Tajná služba vydává veřejnou zprávu?

Andor Šándor
Podle mne se ukazuje, jaký je rozpor mezi tím, že tajná služba vydává veřejnou zprávu. Tajná služba má být tajná, má vydávat tajnou zprávu těm, kteří na jejím základě mají jednat, tedy vláda, a ta má žádat BIS a vojenské zpravodajství o důkazech těchto tvrzení.
více


10.12.2018 HISTORIE: Jak se prosadil nový stát

Zbyněk Petráček
Máte-li pocit, že se to dnes všude hemží separatisty, ohlédněte se o sto let nazpět. Až měsíc po vyhlášení státu, od konce listopadu do konce prosince 1918, obsadila armáda celé území Čech, Moravy a Slezska.
více


8.12.2018 POLITIKA: O Babišově střetu zájmů jinak

Zdeněk Jemelik 1
Nebýt pohoršení nad frackovitým nakládáním Jakuba Železného s Jaroslavem Faltýnkem a Ivanem Bartošem v Událostech, komentářích ČT dne 3. prosince 2018 (neuctivě jim skákal do řeči, kdykoli hrozilo, že řeknou něco, co nechtěl slyšet), asi bych se po vydání článků Úder na solár a Úlety opozice už...
více


8.12.2018 POLITIKA: Populismus je světové hnutí

Pavel Chrastina
Populismus není vůbec nic nepřístojného. Je to totiž tak, že není populismus jako populismus. Naše hlavní sdělovací prostředky už léta toho výrazu běžně používají jako hanlivé nálepky.
více


7.12.2018 POLITIKA: Krize ČSSD

Jan Bartoň
Jana Maláčová, která aspiruje na místopředsedkyni ČSSD, přichází s nápadem uzákonit povinnou školní docházku do 18 let. Ministr školství Robert Plaga se „diví“, já ne. ČSSD už skutečně neví co dělat.
více


8.12.2018 MIGRACE: O nenápadném pohybu

Marian Kechlibar
Národní centrála proti organizovanému zločinu upozorňuje na nekontrolovatelný vstup lidí praktikujících islám do Česka a označuje jej za nebezpečí.
více


6.12.2018 POLITIKA: Věříme BIS, nebo ruským tajným službám?

Jakub Roth 1
Podle reakcí na zprávy Bezpečnostní informační služby a Vojenského zpravodajství by se snad dalo říct, že naše tajné služby jsou prolhané a ruské FSB a SVR etalonem pravdy.
více


6.12.2018 PRŮZKUMY: Překvapení?

Ivan Emr
poslanecká sněmovna parlament
Poslední průzkumy, v kterých hnutí ANO posílilo, opět ukázaly, že prvoplánové, často zahraničními PR agenturami řízené kampaně v Česku nefungují. Čeští voliči, podle Heydricha „smějící se bestie“, jsou od Bachova absolutismu zcela imunní, respektive spíše opačně naladění k jakémukoliv direktivnímu...
více


6.12.2018 POLITIKA: Andrej a my

Tomáš Vodvářka
I ti, kterým se politika zajídá, jsou proti své vůli stavěni do nepříjemné reality, která se jmenuje premiér České republiky Andrej Babiš.
více


6.12.2018 POLITIKA: Poměry na stranickém kolbišti se zpřehledňují

Lukáš Jelínek
Žádný průzkum preferencí ani volební model nemá patent na pravdu. V tom lze s politiky, zpravidla odmítajícími komentovat závěry sociologů, souhlasit.
více


5.12.2018 SPOLEČNOST: Už nejde o dotační kauzy Babiše

Karel Hvížďala
Pakliže neobhájíme nestrannou policii, justici a svobodná média, ocitneme se po třiceti letech opět ve zlomovém bodě, v němž není ohrožena pouze vláda, ale právní stát, a tím pádem celý režim.
více


5.12.2018 POLITIKA: Babišův střet zájmů?

Jan Bartoň
Uniklá analýza právníků Evropské komise má jasný cíl. Poškodit českého premiéra Andreje Babiše a Česko v jednáních o rozpočtu EU na další plánovací období. Nicméně stojí za úvahu, kdo podle ní není ve střetu zájmů.
více


5.12.2018 POLITIKA: Druhořadá volební nuda?

Josef Mlejnek jr.
Andrej Babiš označil vyšetřování svého střetu zájmů ohledně dotací Evropské unie pro Agrofert za kauzu načasovanou kvůli blížícím se volbám do Evropského parlamentu (EP).
více


4.12.2018 POLITIKA: Babišovo ANO dál výrazně dominuje

Jan Bartoň
Politická situace se ani po aféře únosu syna Andreje Babiše nezměnila. I průzkum pro ČT ukázal, že aféra preferencemi ANO směrem dolů nezamávala, roste i podpora Pirátů a ODS, ostatní strany směřují k hranici vstupu do sněmovny.
více


1.12.2018 POLITIKA: Petříček naštval Zemana

Jan Bartoň
Rozhodnutí o změně postavení několika ambasád z nejvyšší politické důležitosti na „obyčejné“, se hrubě znelíbilo prezidentu Miloši Zemanovi, který se dokonce omluvil maďarskému premiérovi Orbánovi.
více


1.12.2018 ROZHOVOR: Šašci, lži a kvákání

Václav Vlk st.
A jaké že důvody? Tvrzení, že nikde „ve vyspělých státech“ by nemohla být předsedou vlády žalovaná osoba? Vzhledem k malé znalosti cizích jazyků a celkovému nezájmu o svět, z hlediska mnoha „polykačů senzací“, většina lidí baští tuto lež, chodí s nadšením demonstrovat a fungují jako hloupé loutky.
více


1.12.2018 POLITIKA: ANO je pokračování ODS jinými prostředky

Michal Kašpárek
V časech každotýdenních protivládních demonstrací přerůstají řeči o „rozdělené společnosti“ do řečí o „studené občanské válce“. Takový patos nám brání vidět, kolik společného toho vlastně mají ANO a ODS, která na antibabišovské rétorice postavila své úspěšné kampaně do Sněmovny i do obecních...
více


30.11.2018 ROZHOVOR: Copak Slonková s Kubíkem něco vypátrali?

Petr Štěpánek
Z té celodenní sněmovní diskuse jsem neviděl vůbec nic, protože jsem zavřený ve studiu a nahrávám vánoční album. Ale jsem si jistý, že jsem vůbec o nic nepřišel, a tak jako tak vím, co kdo říkal, protože to lze snadno předvídat.
více


30.11.2018 POLITIKA: Hřích strakonického starosty

Petr Holub1
Žít dnes ve Strakonicích vyžaduje občanskou vyspělost a v každém případě dobré nervy. Ve čtvrtém největším městě jižních Čech byly zrušeny komunální volby, a budou se tedy v příštím roce opakovat.
více