26.6.2019 | Svátek má Adriana


26.6.2019 POLITIKA: Protesty dělají těžkou hlavu sociální demokracii

Lukáš Jelínek
Politici hnutí ANO se tváří, že s nimi zaplněná Letná nic nedělá, prý jde jen o zlomek voličů a podstatné jsou volební výsledky. Ovšem sociální demokraté vědí, že si podobné soudy dovolit nemohou.
více


26.6.2019 POLITIKA: Nemusí pršet. Stačí, když kápnou miliardy

Pavel Jégl
Koaliční politici vymýšlejí způsoby, jak vám vytáhnout peníze z účtů, abyste se mohli mít líp. Tady jsou ty nejnovější. Nepřehlédli jste je?
více


26.6.2019 POLITIKA: Dávám Zemanovi za pravdu

Michael Pánek
Komunističtí poslanci ruské státní Dumy připravili novelu zákona, který uráží Českou republiku a Slovensko.
více


26.6.2019 POLITIKA: Je po Letné

Zdeněk Holásek
Tak máme happening na Letné za sebou, uhlíková stopa díky dopravě a všemu tomu kolem byla jako sviňa, telefonní operátoři v okolí kolabovali, servery spalovaly mnohokrát více energie, aby se uchladily, a jede se dál.
více


25.6.2019 JUSTICE: Kdo brání Marii Benešovou?

Zdeněk Jemelik 1
Web Česká justice vydal dne 17. června 2019 pod názvem Kdo se bojí Marie Benešové?, laudatio na současnou dočasnou ministryni spravedlnosti z pera Jaroslava Fenyka, místopředsedy Ústavního soudu.
více


25.6.2019 GLOSA: Podaří se Klausovi založit dynastii?

Petr Fiala
Četl jsem si články o nově vzniklé Trikoloře a říkal si, že taková strana by pro Babiše mohla být ideální náhražkou nejisté a permanentně ‚na odchodu‘ ČSSD. Ta navíc zabírá pět ministerstev, i když je téměř bez voličů!
více


24.6.2019 POLITIKA: Čekání na českou Zuzanu Čaputovou

Tomáš Vodvářka
Návštěva presidentky Slovenské republiky přinesla vedle přítomnosti sympatické osoby i možnost zamyšlení, jak jsme na tom v současnosti my.
více


24.6.2019 POLITIKA: K pražské klimatické nouzi

Marian Kechlibar
Městská část Praha 7 má už za sebou vyhlášení klimatické nouze. Podle slov radnice budou sázet stromy, podporovat pěší dopravu, nepoužívat jednorázové plasty atd.
více


24.6.2019 POLITIKA: Dnešní KSČM

Pavel Černocký
Jaká vlastně ta „komunistická“ strana je? Soudnému člověku je jasné, že je úplně jiná, než byla za první republiky, za války, v roce 1948, za Gottwalda, Dubčeka anebo Husáka. Ona se totiž mění doba a lidé s ní…
více


22.6.2019 GLOSA: Zuzanina pomsta

Zdeněk Jemelik 1
Pamatuji si řev rozvášněných davů v únoru 1948 na podporu politiky Klementa Gottwalda. Od té doby jsem vůči masovým vystoupením lidu zdrženlivý, neboť často následuje Krysaře, aniž by přemýšlel nad směrem, kterým jej vede.
více


22.6.2019 POLITIKA: Nátlak na Českou televizi?

Karel Hvížďala
Je to sice spekulace, ale v době masových protestů proti premiérovi a jeho ministryni spravedlnosti z hnutí ANO s největší pravděpodobností zůstane jen u verbálních útoků na ČT. Proto asi i bod programu o schvalování výročních zpráv ČT nebyl minulý týden projednán a zřejmě se nedostane ani na...
více


22.6.2019 POLITIKA: Sýčkové straší matematikou

Pavel Jégl
Kdepak, sýčkové z rozpočtové rady nás žádnou temnou předpovědí nevyděsí. Máme se skvěle a na matiku nevěříme.
více


21.6.2019 POLITIKA: Babiš není příčina, ale produkt

Jaroslav Bernkopf
peníze koruna
Je správné usilovat o to, aby Andrej Babiš (AB) skončil. Ničí krajinu, okrádá nás všechny, špatně hospodaří s našimi penězi. Svými aférami kazí jméno našeho státu, snižuje jeho věrohodnost, vystavuje zemi posměchu.
více


21.6.2019 POLITIKA: Neuvěřitelné vyjádření ministra vnitra

Petr Štěpánek
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček pro Českou televizi uvedl, že zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie Michala Semína do Rady ČTK by byl obrovský koaliční problém.
více


21.6.2019 POLEMIKA: Střet (zájmů) s politikou

Jan Bartoň
Petr Štěpánek na Neviditelném psu hovoří o jasném střetu zájmů Andreje Babiše od jeho vstupu do politiky.
více


20.6.2019 POLITIKA: Antibabišovská koalice zve ČSSD do svých řad

Jan Bartoň
Opoziční strany vyvolají hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše po shromáždění Milionu chvilek na Letné v Praze. Vyzývají ČSSD, aby už konečně dostala rozum a hlasovala proti vládě, v níž sedí.
více


20.6.2019 POLITIKA: Co s Babišem

Roman Kříž
Zažíváme nebývalé vzepětí občanské společnosti proti premiéru Babišovi. Ano, i já si myslím, že je to nehorázný lump a půjdu si stoupnout na Letnou.
více


20.6.2019 ROZHOVOR: Babiš a Milion chvilek? Jde o Brusel

Ladislav Jakl 1
Ono zpochybňování útoku tu ale bylo hned od momentu, kdy věc pronikla do médií. Toho si všimněte. U některých lidí se jejich výroky berou, jak jsou, jen se v článku dodá, že to řekl ten a ten.
více


19.6.2019 POLITIKA: Má Česko skutečně důvody k optimismu?

Karel Hvížďala
Timothy Garton Ash, profesor z Oxfordu, který před třiceti lety s Václavem Havlem stál na Václavském náměstí, minulý týden na mezinárodní konferenci v Bratislavě Globsec prohlásil, že Česko má velmi silné důvody k optimismu.
více


20.6.2019 POLITIKA: Rodí se Babišovi nový partner?

Lukáš Jelínek
Nové strany a hnutí rostou jako houby po dešti. Ale ne každá se může chlubit zvučným jménem zakladatele.
více


18.6.2019 POLITIKA: Mistr zástupných problémů

Jan Bartoň
Předseda ČSSD Jan Hamáček hrozí odchodem z koalice s hnutím ANO, pokud by se do rady ČTK dostal předseda sdružení D.O.S.T. Michal Semín. Hamáček je mistr zástupných problémů!
více


19.6.2019 ROZHOVOR: Tady se někdo opravdu bojí

Petr Štěpánek
V roce 1999 byl Václavák také plný. Děkujeme, odejděte! Odejít měli Klaus a Zeman. A výsledek? Oba se posléze stali prezidenty. Aby se dnešní demonstranti, kteří volají po odchodu Babiše, ještě nedivili.
více


17.6.2019 PRÁVO: Nesmyslná žaloba na prezidenta

Michael Canov
Ústavní žaloba se skládá ze 7 bodů. Pět z nich (A, B, C zcela a D a G zčásti) jsou činy z minulého volebního období, které jsou dle mého právního názoru po uplynutí tohoto volebního období nežalovatelné (žaloba se musí v tomto období podat).
více


17.6.2019 POLITIKA: Klimatické ohrožení v Praze 6

Jan Bartoň
Není lepšího důkazu o „progresivním“ pohybu ODS v české politice, než je její podíl na vyhlášení stavu „klimatické nouze“ v Praze 6.
více


17.6.2019 POLEMIKA: Astone, Astone

Pavel Janda
Pražský hrad
Dne 14/6/2019 ve svém úvodníku Aston komentuje reakci prezidenta Miloše Zemana na návrh jednoho z poslanců ruské dumy uznat účastníky srpnové okupace roku 1968 za válečné veterány.
více


17.6.2019 POLITIKA: Než důchodovou reformu...

Markéta Šichtařová 5
Když na podzim loňského roku vyšla první zpráva Národní rozpočtové rady, dostala od premiéra čočku. Prý je neseriózní a lidi jen straší. Za „ne zcela korektní“ ji označilo i ministerstvo financí.
více


14.6.2019 POLITIKA: Krysař Mikuláš a politický aktivismus ČT

Zdeněk Jemelik 1
Krysař je virtuální postava, která dokáže hlasem své píšťaly svést davy ke skoku do propasti za vidinou věčné blaženosti. Mikuláš Minář vede davy k demonstracím za vidinou života v právním státě bez nenáviděného Andreje Babiše a nebezpečné Marie Benešové a za jeho vábením jde stále více lidí...
více


14.6.2019 POLITIKA: Nestane se z Babiše hlavní bojovník proti EU?

Lukáš Jelínek
Každý obžalovaný má právo hájit se před soudem, jak uzná za vhodné. Také v politice je běžné, že ti, jež dohnaly jejich kauzy, hledají vinu u opozice a novinářů.
více


13.6.2019 POLITIKA: Parlament zkriminalizoval polistopadovou éru

Institut Václava Klause
Poslanecká sněmovna svým hlasováním z 6. června 2019 většinově vyhlásila, že privatizaci prý provázely excesy i zločiny se stamiliardovými škodami. Požaduje také, aby tyto zločiny mohly být i nadále vyšetřovány.
více


12.6.2019 GLOSA: ODS je mrtvá, ať žije Trikolóra

Tomáš Břicháček
ODS se už nevzpamatovala. Trpěliví jsme byli dlouho. Teď je načase otevřít novou kapitolu. Trikolóra je projekt, který vzbuzuje naději. Má to, co ODS chybí: charismatického šéfa, dobrý program a životní elán.
více


13.6.2019 POLITIKA: Takových už bylo…?

Jan Bartoň
Předseda ODS Petr Fiala na dotaz ke vzniku nového politického hnutí Trikolora prohlásil, že k tomu „neříká nic“. Bylo přitom jasné, že vyloučení Václava Klause juniora z ODS k tomuto vývoji povede.
více


14.6.2019 PRÁVO: Slepá ulička české justice i politiky

Stanislav Křeček
V souvislosti s rozsudkem Nejvyššího soudu, kterým byly zrušeny dřívější rozsudky týkající se dluhu ČSSD, se někteří ptají, zda je justice vůbec schopna v reálném čase najít právo a zda ve dnech, kdy se demonstruje jakoby za nezávislost justice, to s tou nezávislostí tak slavné není.
více


12.6.2019 PRÁVO: Trestuhodný David Rath

Tomáš Vodvářka
Blíží se finále. Po téměř sedmi letech kličkování, odvolávání se, srdceryvných projevů před kamerami, záplavy slov a pevných pohledů do kamer.
více


12.6.2019 POLITIKA: Nápad ministra Seehofera

Jan Bartoň
Sudetoněmecký sněm by se měl podle nápadu Horsta Seehofera, ministra vnitra SRN, konat v budoucnosti v Česku. Podle novinek.cz by takovou akci přivítali lidovci a Piráti.
více


11.6.2019 POLITIKA: KDU-ČSL a hrátky s čertem

KDU-ČSL logo
Obdržel jsem od brněnského vedení KDU-ČSL e-mail, ve kterém nám prostřednictvím organizačního pracovníka, pana Bc. Jakuba Hrušky, nabízí pan Mgr. Petr Hladík zájezd klimatizovaným autobusem na nedělní (23.6.) pražskou demonstraci na Letenské pláni.
více


11.6.2019 DOTACE: Nejproblémovější země v Evropě

Petr Holub1
Proběhl týden s audity Evropské komise a atmosféra v zemi se změnila, jak ji ještě podtrhla stotisícová demonstrace na Václavském náměstí. Podstatné na tom je, že změna má mezinárodní rozměr.
více