19.4.2018 | Svátek má Rostislav


19.4.2018 ZDRAVOTNICTVÍ: Bude hůř...

Tomáš Vodvářka
Pravil kdysi Václav Klaus o nespokojených lékařích, že pokud se jim jejich práce nelíbí, ať jdou dělat taxikáře.
více


19.4.2018 POLITIKA: Komunisté spěchají na pomoc

Tomáš Kubín
V době, kdy Írán vyhrožuje zničením izraelských měst, kdy testuje nové balistické rakety, kdy jeho prezident prohlašuje, že si nakoupí a opatří jakékoliv zbraně bez ohledu na mezinárodní společenství, se do Poslanecké sněmovny dostává návrh na ZRUŠENÍ zákona zakazujícího dodávky pro jadernou...
více


19.4.2018 GLOSA: Jak je důležité míti Filipa

Karel Bečka
Nebudu se ve svém příspěvku zabývat mou oblíbenou divadelní komedií Oscara Wilda, ale spíše komediálními peripetiemi kolem sestavování vlády, a tudy vede cesta ke zcela jinému hrdinovi na scéně.
více


18.4.2018 GLOSA: „Cambridge Analytica“ aneb Fantomas se vrací

Jaroslav Míth
Přístroj profesora Lefévra na dálkovou hypnózu byla rekvizita z francouzských komedií o Fantomasovi. Dnes však bohužel hodně lidí věří, že něco podobného funguje i ve skutečnosti.
více


18.4.2018 POLITIKA: Revolucionáři, nebo obchodníci s mocí?

Lukáš Jelínek
Kdyby vojenský zásah nepomohl ničemu jinému, tak aspoň dokázal spojit české komunisty, v jejichž řadách to hned z několika důvodů vře. Ovšem pohled na zahraniční politiku je spojuje.
více


17.4.2018 POLITIKA: Nějaký čas jsem se v tom ztrácel, pane premiére

Lubomír Stejskal
Andrej Babiš vystoupil v neděli (15/4) před půl pátou odpoledne v Lánech před novináři, když předtím jednal na tamním zámku s prezidentem republiky. Jeho vystoupení mělo část vnitropolitickou a zahraničněpolitickou.
více


17.4.2018 HISTORIE: Jak Herzl potkal Masaryka

Zbyněk Petráček
Sedmdesát let Izraele nám připomíná, že dějiny moderní české a židovské státnosti se prolínají. Ale pozor na přehnané paralely.
více


16.4.2018 POLITIKA: Pakt Zeman-Babiš nefunguje?

Jan Bartoň
Naše „demokratické strany“ již nejméně půl roku hovoří o paktu mezi Milošem Zemanem a Andrejem Babišem. Jsem zvědav, jak vysvětlí neuposlechnutí Zemanovy rady Babišem a pokus o návrat k jednání ANO s ČSSD.
více


16.4.2018 PRÁVO: Kauza Čapí hnízdo byl podvod!

Tomáš Zdechovský
Premiér v demisi se často chlubí, jak a co udělal v Evropské unii. Nyní si může připsat další úspěch. Díky tomu, jak „čerpal“ dotaci na projekt Čapí hnízdo, se změní pravidla v celé Evropské unii.
více


16.4.2018 POLITIKA: ANO zavírá svou kavárnu

Michal Kašpárek
Andrej Babiš se přestal snažit, aby bylo jeho hnutí legitimní v očích těch, kterým je blíž Robert Pelikán než Tomio Okamura.
více


14.4.2018 POLITIKA: Když dva dělají totéž…

Petr Štěpánek
Dne 6. 1. 2018 nedostala Babišova jednobarevná koblihová vláda důvěru poslanecké sněmovny. V pondělí 16. 4. 2018 už to je právě 100 dní, více než čtvrt roku (!!!).
více


16.4.2018 EVROPA: Právo na vlastní chutě

Jiří Payne
Středoevropané chtějí být rovnoprávní se Západoevropany. Jenže vyrazili opačným směrem, takže se jim to nepovede.
více


14.4.2018 POLITIKA: Ven z obchodů. Marš slavit!

Pavel Jégl
Ještěže máme stát. Jinak by nám neměl kdo připomínat rodinné hodnoty i křesťanské tradice a usměrňovat naše konzumní choutky.
více


14.4.2018 POLITIKA: Půl roku od voleb

Petr Holub1
Brzy to bude půl roku od voleb a Česko dosud nemá vládu s důvěrou sněmovny. Přesto se většině Čechů žije relativně dobře, ekonomika roste, veřejné služby fungují do té míry, na kterou jsme zvyklí, bezpečnostní rizika se připomínají málokdy.
více


13.4.2018 ROZHOVOR: Hybridní válka ztrácí dech

Jan Schneider
Vzpomínám, kolikrát se asi sociální demokracie zapřísahala, že její ministr vnitra nikdy do policejního vyšetřování nezasahoval a jako ostříž chránil procesní samostatnost a nedotknutelnost policejních orgánů.
více


13.4.2018 POLITIKA: Zemanova past na Babiše

Karel Hvížďala
Prezident Miloš Zeman se opět předvedl jako dobrý šachista, který myslí o několik kroků dopředu, a zároveň jako ten, který nikomu nic neodpustí.
více


12.4.2018 POLITIKA: „Bureš, za katr pudeš!“

Jan Bartoň
Považuji heslo v titulku z demonstrace proti Andreji Babišovi za elementární postoj zejména mladých lidí. Jsou proti Babišovi jako premiérovi a vytýkají mu komunistickou a estébáckou minulost a trestně právní současnost.
více


12.4.2018 POLITIKA: Zdivočení sociálních demokratů

Pavel Kopecký
Sociální demokracie v České republice je pomalu bizarním politickým úkazem. Příkladným exemplářem toho, jak může hrstka nemotorů – bezmyšlenkovitě vzhlížející k „moderní evropské levici“ – ustrašeně vytěsnit vnitrostranickou opozici a posléze na pokraj politického hrobu dostrkat vládní partaj.
více


12.4.2018 GLOSA: Je trestně stíhaný premiér vůbec ještě stíhán?

Stanislav Křeček
Když již v srpnu loňského roku požádal vyšetřovatel o vydání poslanců Faltýnka a Babiše k trestnímu stíhání , měl již tehdy bezpochyby k dispozici dostatek podkladů k tak vážnému kroku.
více


12.4.2018 POLITIKA: ČSSD v Zemanově stínu

Lukáš Jelínek
Na první půlce sociálně demokratického sjezdu letos v únoru byl prezident Zeman osobně. Přivítal jej aplaus.
více


11.4.2018 POLITIKA: Bělobrádek vstupuje do dějin

Zdeněk Holásek
Konsternovaně jsem si přečetl, že náčelník Klídná síla Pavel Bělobrádek, nejvyšší to z lidovců, navrhuje a hodlá s tím nápadem oblažit presidenta republiky, že by sestavením vlády byly pověřeny demokratické strany, tj. ODS, Piráti, KDU-ČSL, STAN a TOP 09.
více


10.4.2018 POLITIKA: Nedostatečný Babiš

Zdeněk Holásek
Jestli v české politice není veselo, pak kde už jinde? Andrej Babiš, člověk a premiér v demisi, sdělil do veřejnoprávní bedny, že pokud president republiky pověří sestavením vlády jinou osobu z ANO, bude to respektovat.
více


10.4.2018 POLITIKA: Kdo ohrožuje reprezentativní demokracii?

Petr Robejšek
Hodně se mluví o krizi a ohrožení reprezentativní demokracie a kdekdo ji chce bránit i vlastním tělem.
více


10.4.2018 POLITIKA: Čekání na Marťany?

Josef Mlejnek jr.
Jiří Paroubek nebyl premiérem moc dlouho, proslul však mimo jiné obcházením koaličních partnerů při prosazování legislativy v parlamentu. Konkrétně takto lidovcům a Unii svobody „zahýbal“ s komunisty.
více


10.4.2018 POLITIKA: Paralelní životy Andreje Babiše

Lída Rakušanová
Kdyby Andrej Babiš chtěl, může vytvořit respektovaný kabinet se solidní většinou v parlamentu okamžitě: stačilo by vzdát se křesla ve vládě. A hned by si jeho hnutí ANO mohlo z demokratického tábora koaliční partnery vybírat.
více


10.4.2018 POLITIKA: Generál bez vojska

Roman Joch
Vše nejlepší k narozeninám, prababičko! Před sto čtyřiceti lety byla v hostinci U Kaštanu založena česká sociální demokracie. ČSSD je tak prababičkou mezi českými politickými stranami a integrální součástí našeho politického národa.
více


9.4.2018 POLITIKA: Babiš prý ČSSD zesměšňoval

Jan Bartoň
Jiří Zimola si delegátům etapového sjezdu ČSSD postěžoval, že je Andrej Babiš při jednáních o vládě zesměšňoval a dělal z nich malé děti. Když vezmu do úvahy volební výsledek ČSSD, je možné lídry ČSSD ještě více zesměšnit?
více


9.4.2018 PRÁVO: To whom it may concern

Milan Hulík
Je to skandál, nebo legrace? Premiér Andrej Babiš, prezident republiky Miloš Zeman a bývalá ministryně spravedlnosti, nyní poslankyně a profesorka trestního práva JUDr. Helena Válková tvrdí, že v ČR je možné si objednat u orgánů trestního řízení trestní šetření a z něj vyplývající trestní stíhání...
více


9.4.2018 PRAHA: Zpovykanost

Petruška Šustrová
Pražská primátorka u mne skončila, když prohlásila, že Pražané jsou poněkud zpovykaní městskou dopravou. Doneslo se to ke mně jako ke kdekomu po drsném kolapsu dopravy v pražském centru.
více


9.4.2018 EVROPA: Jak se lépe integrovat v euroobčánka

Markéta Šichtařová 5
Někdy mám pocit, že kam se podívám, tam „v rámci pokroku“ vidím snahu o rozmetání tradičních hodnot.
více


9.4.2018 POLITIKA: Špunt Andrej

Tomáš Vodvářka
Stojíme. Už půl roku. Žádná vláda s důvěrou, nicméně ta čistí veřejnou správu a dosazuje své satrapy.
více


9.4.2018 POLITIKA: Proč je dobré zvážit argumenty Miloše Zemana

Petr Holub1
Miloš Zeman vždy miloval polemiku a nezměnil se ani po nástupu do prezidentského úřadu. Jeho obvykle drsné bonmoty z pozice zdaleka viditelného pána Pražského hradu přirozeně vyvolávají stejně ostrou a široce sdílenou kritiku.
více


9.4.2018 POLITIKA: Pokusy na lidech

Petr Hampl1
Pamatujete ještě na ty řeči, že zákaz kouření zvedne počet návštěvníků restaurací? Pamatujete na novináře, údajné marketingové experty a odboráře, co informovali o jakýchsi zahraničních studiích, podle nichž měl být dopad zmíněného opatření pozitivní?
více


7.4.2018 POLITIKA: Děkujeme, pane Hamáčku

Jan Bartoň
Jan Hamáček, předseda ČSSD, nás svým „tvrdým“ požadavkem na neúčast Andreje Babiše ve vládě zachránil od nejlevicovější vlády v historii České republiky. Srdečně mu za tuto službu pro Česko děkuji.
více


9.4.2018 ÚVAHA: Vrtěti psem

Radim Perlín
Se zájmem sleduji náš domácí okresní přebor v soutěži vrtěti psem. Do finále postoupili trestně obviněný předseda ANO a premiér v demisi Andrej Babiš, údajný agent StB, a na druhé straně mu velmi kvalitně sekundují pánové Hamáček a Zimola z druhdy levicově liberální ČSSD.
více


9.4.2018 POLITIKA: Zemanova mocenská svévole

Petr Štěpánek
Volby do Poslanecké sněmovny se konaly 20. a 21. 10. 2017. Dne 31. 10. 2017 pověřil prezident Miloš Zeman Andreje Babiše sestavením vlády. Dne 6. 12. 2017 byl Andrej Babiš prezidentem Milošem Zemanem jmenován předsedou vlády.
více