22.9.2018 | Svátek má Darina


22.9.2018 POLITIKA: Pocheho epocha 2 - Sirotčí vojska

Pavel Kopecký
Pocheho bývalý asistent Petříček coby nominant na ministra zahraničních věcí je roztomilým kompromisem.
více


21.9.2018 POLITIKA: 50 „nepolitických“ sirotků

Jarmila Pospíšilová
imigranti
Mnoho dobrých lidí má za to, že dostatek hmotného zajištění, dostupnost vzdělání, lékařská péče, laskavé rodiny, obětavé neziskovky, otevřená srdce a psycholog po ruce nás předurčují k přijetí (pouhého) autobusu válečných sirotků, chceme-li se nadále považovat za lidské bytosti.
více


21.9.2018 POLITIKA: Nový kandidát na zamini

Jan Bartoň
Novým kandidátem ČSSD na post ministra zahraničí je Tomáš Petříček. V současnosti náměstek ministra zahraničí tak nahradil Miroslava Pocheho, kterého už zřejmě čekání přestalo bavit.
více


21.9.2018 ROZHOVOR: Blouznění paní europoslankyně

Petr Robejšek
Paní Šojdrová posiluje svoje argumenty tím, že nazývá ty, kteří mají jiný názor, hlupáky. Ve skutečnosti si o zesměšňující přívlastky velmi úspěšně koleduje sama. Její iniciativa ukazuje, že není schopna uvažovat ani o těch nejjednodušších politických faktech.
více


20.9.2018 MIGRACE: Pár nesrovnalostí u syrských sirotků

Robert Troška
Být či nebýt, v dnešní době vzít či nevzít, toť otázka. A nikoliv hamletovská, ale lidskoprávně bezpečnostní. Po nečekaném návrhu lidovecké europoslankyně Šojdrové a následném zamítnutí premiéra Babiše se v českomoravské kotlině rozhořel naplno spor o přijetí 50 „syrských sirotků“.
více


20.9.2018 MIGRACE: Jiří Pehe o vzorných Švédech a české hysterii

Petr Robejšek
Jiří Pehe nám v komentáři ke švédským volbám zase jednou pěkně vyčinil. Svůj článek podle toho i pojmenoval: Švédské volby nastavily zrcadlo české společnosti. A není to pěkný pohled. Chci zpochybnit jeho dva hlavní argumenty.
více


19.9.2018 MIGRACE: Ušlechtilá paní Šojdrová

Zdeněk Holásek
Návrh Michaely Šojdrové, europoslankyně za KDU-ČSL přijmout pět desítek sirot z Blízkého východu, které jsou kdesi v Řecku, je všechno jiné, než co je nám předkládáno.
více


19.9.2018 VOLBY: Politika podle Dietla

Josef Mlejnek jr.
Normalizační Československá televize kdysi vysílala dva – dnes nechvalně proslulé – seriály zaměřené na problémy komunální politiky, oba dle scénáře Jaroslava Dietla. V září 1976 měl premiéru Muž na radnici, v květnu 1981 pak Okres na severu.
více


18.9.2018 POLITIKA: Pocheho epocha

Pavel Kopecký
Švédská sociálnědemokratická dělnická strana hraje v desetimilionové skandinávské zemi bezpočet let prim. Bývaly volby, v nichž získávala přes 60 procent hlasů.
více


17.9.2018 POLITIKA: Úspěšná vzpoura Evropanů

Petr Robejšek
Před týdnem se ve Švédsku volilo. A stejně jako v Rakousku a v Itálii oslabily zavedené a posílila protestní strana.
více


18.9.2018 PRÁVO: A etika pláče...

Tomáš Vodvářka
Česká televize uvedla v pondělí v rámci pořadu Reportéři ČT případ senátorky profesorky Sykové, která vedla v minulých letech výzkum tzv. kmenových buněk. Doporučuji shlédnout.
více


17.9.2018 EVROPA: Stínový ministr Poche potopil Maďarsko

Jan Bartoň
Volně se pohybující ve strukturách Ministerstva zahraničí Miroslav Poche hlasoval pro zahájení sankčního řízení s Maďarskem. Pro hlasovali i poslanci za TOP 09, STAN a ČSSD. Odpadlíci z ANO se stali „zrádci“.
více


17.9.2018 ROZHOVOR: Skandální krok europarlamentu

Václav Klaus1
Krok Evropského parlamentu vůči Maďarsku je skandální. Je to zjevný příklad vrchnostenské arogance těch, kteří dnes EU ovládají, vůči menším a především postkomunistickým zemím.
více


15.9.2018 ROZHOVOR: Dvě hlavní témata

Ladislav Jakl 1
Nikdy v životě jsem žádný ohon nenosil. Někdy před deseti lety jsem se při nějaké debatě potkal s páterem Halíkem, který také říkal, že jsem změnil image. Jen jsem vyvalil oči. Nikdy jsem ohon nenosil, už asi pětačtyřicet let chodím tak, jako teď.
více


14.9.2018 SUCHO: O vodní sabotáži ekoteroristy Bursíka

František Roček
Občan senátor Valenta na Neviditelném psu vydal 29.8.2018 povídání o zemědělství aneb o příčinách sucha.
více


13.9.2018 POLITIKA: Až se prach usadí a začne se makat

Lukáš Jelínek
Léto je za námi a politický provoz, jehož klíčovým místem je Poslanecká sněmovna, se rozbíhá na plné obrátky. Teprve nyní půjde zodpovědně odhadnout manévrovací schopnosti Babišova kabinetu.
více


12.9.2018 POLITIKA: Sherwood

Milan Hulík
Mám advokátní kancelář na rohu Bolzanovy a Opletalovy ulice. Na strategickém místě mezi nádražím Hlavním a Masarykovým. Nádraží a jejich okolí jsou ve velkých městech vždy územím, pro které můžeme použít nyní moderní název no-go zóna.
více


13.9.2018 GLOSA: Chvíli mokro, chvíli sucho

Milan Vodička
Milan Vodička
Současná vláda ANO, ČSSD a předtím i vláda s KDU-ČSL si vytyčily, mimo jiné, jako jeden z cílů boj proti suchu. Tak teď budeme asi vesele budovat nádrže, přehrady a poldry za peníze daňových poplatníků.
více


11.9.2018 POLITIKA: Kauza Poche táhne ČSSD ke dnu

Petr Hartman1
Rčení o tom, že tonoucí se stébla chytá, si upravil místopředseda sociální demokracie Martin Netolický. Podle něj se tonoucí nechytá stébla, ale Miloše.
více


11.9.2018 ROZHOVOR: Co potřebuje školství

Michael Canov
Naše školství by potřebovalo Václava Klause juniora jako ministra školství. Jsem přesvědčený, že počínaje inkluzí byly poslední kroky Ministerstva školství prostě špatně. A je strašně velký počet vysokých i středních škol.
více


11.9.2018 ÚVAHA: Jaro a srpen 1968

Vladimír Cícha
Jaké to výročí! Padesáté! Zajímavé tím, že obsahuje naději, radost a stejně tak tragedii a katastrofu!
více


11.9.2018 POLITIKA: Někdo to musí prostě zařídit!

Pavel Kopecký
Střední Evropa v užším geografickém smyslu (ČR, SR, Rakousko, Polsko a Maďarsko) nikdy nepatřila do oblastí spontánní občanské angažovanosti a individuální svébytnosti. Po „roce zázraků“ byl proto drtivou majoritou populací očekáván jakýsi samospádný příchod ráje. Pro tentokrát „model Západ“.
více


10.9.2018 POLEMIKA: Jak pan Kuras začal plkat

Jiří Drahoš
Jiří Drahoš
Předesílám, že se s panem Kurasem osobně neznáme, nikdy jsme se neviděli ani spolu nehovořili, a jeden o druhém tudíž můžeme hovořit spíše povrchně. Jako čtenář Reflexu samozřejmě znám jeho sloupky – s některými jsem vcelku souhlasil, s řadou dalších ne, ale máme demokracii a svobodu slova, takže...
více


10.9.2018 ROZHOVOR: Výroky členů SPD mě nezajímají

Ladislav Jakl 1
Má své kouzlo, když se v jedné větě objeví vedle sebe slova „ve stručnosti“ a „dlouholetou“.
více


10.9.2018 FEJETON: Peníze, peníze…

Petruška Šustrová
Poslanci dalšího parlamentního výboru zdvihli ruce a máme zas o kousek blíž ke zdanění církevních restitucí. Prý jsou ale ochotni počkat (aspoň někteří), co na takovou věc řekne Ústavní soud. Nehodlám se do té kauzy obšírně pouštět, napsalo se o tom dost a dost – koho to zajímá, jistě si to přečetl.
více


8.9.2018 POLITIKA: Vláda přidá. Stačí sáhnout do cizí kapsy…

Pavel Jégl
ANO, zaměstnancům státu bude líp. Dostanou přidáno. Hůř zato může být těm, z jejichž kapes vláda peníze na růst platů vytáhne.
více


7.9.2018 ÚVAHA: Jak se nestát prezidentem

Vratislav Hlubuček1
Každá volba je ošidná, protože se nikdy nezavděčíte všem a nikdy netušíte, jakou maličkostí lidi naštvete.
více


7.9.2018 POLITIKA: Zeman potřebuje Babiše a Babiš Zemana

Karel Hvížďala
Teprve nyní se zřetelně ukazuje, proč si prezident Miloš Zeman vybral jako premiéra trestně stíhaného Andreje Babiše.
více


7.9.2018 MÉDIA: Nanebevzetí senátora Johna

Ladislav Jakl 1
V cizí zemi umřel poslanec. A v českých médiích (i na politické scéně) to vypadalo, že tu snad máme náš domácí státní pohřeb.
více


6.9.2018 GLOSA: Tragédie jménem Zeman

Petr Štěpánek
Jsou prostě věci, které prezident dělat nemůže a nesmí. Proč? Protože je to prezident. Hlava státu. Nejvyšší ústavní činitel. Osoba, jež má reprezentovat nás všechny.
více


6.9.2018 BIG BEN: Oblbovat je kumšt

Benjamin Kuras
„V politice mnohdy stačí jen oblbnout lidi a oni vám dají důvěru. Ve vědě to nejde,“ vyprávěl nedávno svým fanouškům hojně předpovídaný budoucí senátor profesor Jiří Drahoš.
více


6.9.2018 POLITIKA: Podlá pravda

Lubomír Stejskal
Čas od času zabrousím na Twitter prezidentova mluvčího. Tentokrát abych zjistil, zda a jak Jiří Ovčáček zareagoval na reakce na Milošem Zemanem šířený nesmysl, že se blboun nejapný vyskytoval na Madagaskaru.
více


6.9.2018 GLOSA: Dotace a kompenzace pro zemědělce?

Roman Kříž
Dalo se to čekat. Snad není dne, aby v médiích nepropuklo bědování kvůli suchu. Zpravidla je doprovázeno nějakým kreativním nápadem. Dotace na nádrže na dešťovou vodu.
více


6.9.2018 ROZHOVOR: Hrozba exitu urychlí konec EU

Ladislav Jakl 1
Svou kandidaturu stavím na kritice bruselské centralizace a na odmítání bruselských i domácích nápadů omezovat svobodu každého z nás. A jedním ze zásadních projevů bruselské centralizace je organizovaná masová imigrace.
více


5.9.2018 POLITIKA: Co by si přál premiér

Lukáš Jelínek
Sociální demokraté si myslí, že není dobré debatovat v čase předvolební senátní a komunální kampaně o tak citlivém tématu, jako je obsazení postu ministra zahraničí.
více


7.9.2018 POLITIKA: Vášně ve stojatých vodách

Josef Mlejnek jr.
Česká politická scéna v sobě podivuhodně snoubí velké vášně s poklidnou stabilitou. Je totiž rozdělena několika bytelnými příčkami na subscény, kdy na každém z jevišťátek dávají úplně jinou hru.
více