6.7.2015 | Den upálení mistra Jana Husa


6.7.2015 POLICIE: „Teroristé“

Václav Mach
uooz logo
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu se na konci dubna pochlubil tím, že odhalil plánovaný teroristický útok, který měli připravovat levicoví radikálové.
více


6.7.2015 POLITIKA: Zeman ztrácí poslední zábrany

Lukáš Jelínek
Jeho kancléř dřív obroste mechem, než dostane bezpečnostní prověrku a veřejnosti se podrobně svěří se svými majetkovými poměry. Prezident mlčí
více


4.7.2015 UDÁLOSTI: Chudáci Američané!

Bohumil Doležal
V Právu informují o průzkumu CVVM, podle něhož skromnost a šetrnost stojí až na posledním místě v pořadí ctností, které by měly být v rodinách a ve škole vštěpovány dětem.
více


4.7.2015 ŠKOLSTVÍ: Co vy na to, senátoři a poslanci?

Petr Andrle
Když dnes čtu o tom, že většina učitelů musí na prázdniny odejít k milosti pracovního úřadu, jsem trochu v pochybách, zda bych neměl požadovat rehabilitaci ministra Nejedlého, Kahudy či jejich jiných komunistických kolegů.
více


3.7.2015 PRÁVO: Konec široce pojímané indemnity

Karel Hvížďala
Poslanci se radovali a s nimi někteří politici stejně jako někteří novináři, kteří se postavili proti údajné posedlosti státních zástupců kriminalizovat politické dohody, a naopak s rozhodnutím senátu nesouhlasila ani předsedkyně tohoto soudu Iva Brožová a značná část odborné veřejnosti.
více


2.7.2015 POLITIKA: Ke změnám Ústavy

Zdeněk Jičínský
Vládní návrh změn Ústavy ČR se jistě stane předmětem sporů mezi koalicí a opozicí. Mám za to, že některé úpravy nebudou ani bezvýhradně přijímány poslanci vládních stran.
více


1.7.2015 PRÁVO: Porušení rozpočtové kázně

František Matějka
Představitelé státní moci utratili neefektivně 230 milionů z veřejných peněz za projekty na zefektivnění práce státní moci. Ta věta je sama o sobě vlastně absurdní. Ne však tady a teď.
více


1.7.2015 UDÁLOSTI: Čas kameny rozhazovat

Bohumil Doležal
Základní nebezpečí, které dnes české společnosti hrozí, spočívá v tom, že výsledkem VPKR (Velké protikorupční revoluce) bude politické uspořádání, které připomíná orwellovskou hospodu.
více


30.6.2015 GLOSA: Sobotka to ustál

Zbyněk Petráček
Migrační krize v Evropě je takový průšvih, který znemožňuje ideální řešení. To ani neexistuje. Znemožňuje i řešení, které by mělo praktické dopady a na němž by se zároveň shodl i konsenzus členských států Evropské unie.
více


29.6.2015 POLITIKA: Zdraví a peníze

Pavel Pafko
Připlácení na zdravotní péči, na kterou stát (naše pojišťovny) nemají finanční prostředky, parlamentem opět neprošlo.
více


27.6.2015 ESEJ: Politika v asymetrickém světě

Petr Robejšek
Belgie byla až do druhé poloviny 2013 (celkem 535 dní) bez vlády a belgický stát se v té době ani nerozpadl, ani nebyl obsazen nepřáteli.
více


26.6.2015 PRÁVO: Dávky, bydlení… a varování vládě

Stanislav Křeček
V současné době vyvolává mnoho negativních reakcí aktuální problém spojený s vyplácením sociálních dávek, především dávek spojených s bydlením.
více


26.6.2015 JUSTICE: Jak si Rychetský se Zemanem notovali

Zdeněk Jemelik 1
ČT 24 se v části pořadu Otázky Václava Moravce dne 21.června 2015 opět věnovala problematice justice v širším slova smyslu.
více


26.6.2015 UDÁLOSTI: Drobné poznámky

Bohumil Doležal
Ministerstvo zahraničí před časem (nakonec) projevilo ochotu pomoci 14 rodinám syrských uprchlíků z Jordánska (celkem cca 70 lidí) s vážně nemocnými dětmi.
více


25.6.2015 POLITIKA: Babiš cvičí s koalicí

Lukáš Jelínek
Poslanci vadilo, že na schůzku s ním přišel ministr vybaven složkou nadepsanou jeho jménem a začal jej tepat coby korupčníka. J
více


25.6.2015 UDÁLOSTI: Papež a globální oteplování

Bohumil Doležal
Pan Babiš podal především pozoruhodný výklad o tom, jaké povahy jsou informace, které o panu Šinclovi získal.
více


24.6.2015 UDÁLOSTI: Nejvyšší státní zástupce se zlobí

Bohumil Doležal
Je velmi zábavné sledovat, jak o tom píše na jedné straně Právo (v pátek tak, jak se náleží, podrobné zpravodajství z několika ohledů a sloupek plus komentář, v sobotu velký rozhovor s Andrejem Babišem, do značné míry věnovaný tomuto případu), a obě babišoviny.
více


23.6.2015 GLOSA: Státní PR

Martin Malý
Chybí tu někdo, kdo bude odpovídat lidem na jejich obavy, otázky a strachy. A ty odpovědi nesmí být propagační, povýšené ani tendenční.
více


22.6.2015 UDÁLOSTI: Politici a žurnalisté kapitulují před Babišem

Bohumil Doležal
Nemám žádný bezprostřední vztah k pojišťovnictví a nikdy by mě ani nenapadlo uzavírat životní pojistku.
více


22.6.2015 OSOBNOST: Před 66 lety byl popraven generál Heliodor Píka

Tomáš Vodvářka
Heliodor Píka (jeho nezvyklé křestní jméno je po řeckém biskupovi, na jehož svátek se narodil), byl tím, čemu se říká sice přiléhavě, avšak česky nezněle selfmademan.
více


22.6.2015 POLITIKA: Všechno je jinak

Jaroslav Sochor
peníze koruna
Samozřejmě, že jde o peníze. O velké peníze. A veký balík peněz rovná se velký spor. Nový zákon má rozhodnout, zda každoročně bude 16 miliard vráceno pojišťovnám nebo lidem, kteří ty peníze u pojišťoven složili a pojistku ukončili.
více


22.6.2015 POLITIKA: Prezidenti bez vizí

Lukáš Jelínek
Když média na sousedním Slovensku hledala, co by Andreji Kiskovi o prvním výročí úřadování v prezidentském paláci vytkla, přišla na tři body.
více


22.6.2015 POLITIKA: Sněmovna proti mafiím, kouření, živnostníkům, chodcům

Petr Holub1
Zemanovo vystoupení se opíralo o argumenty, které byly evergreeny v nedávno minulých dobách.
více


23.6.2015 UDÁLOSTI: Nová husitská revoluce

Bohumil Doležal
Otázku reportéra Práva, co je pravdy na tom, že vyzval Mládka k rezignaci, nechal premiér Sobotka bez odpovědi.
více


19.6.2015 POLITIKA: Babiš přestřelil - nebo dobře mířil?

Jan Bartoň
Poprask kolem údajného vydírání poslance ČSSD Ladislava Šincla místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem není podle Bohuslava Sobotky „koaliční spor“.
více


20.6.2015 UDÁLOSTI: Nejlepší forma obrany

Bohumil Doležal
Výzbroj má být určena pro americké vojáky, kterých může být až 5000. Má to být jakási morální podpora pro země, které se cítí být ohroženy agresivními choutkami Putinova Ruska.
více


20.6.2015 POLITIKA: Perverzní nevyváženost

Roman Joch
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který v Černínu přivítal svého palestinského protějška Rijáda Malkího, při nedávné návštěvě Gazy a Izraele použil dosti ostrá slova na adresu Izraele; ne už tak ostrá na adresu Hamásu, jenž Gazu terorizuje.
více


19.6.2015 UDÁLOSTI: O Lidicích nelze beztrestně žertovat

Bohumil Doležal
Sobotní Právo přineslo u příležitosti slavného výročí (tentokrát nejde ani o Osvobození, ani o upálení kostnického mučedníka, ale o zteč, kterou provedly před dvěma lety „orgány“ na Úřad vlády, a její následky, tj. o „Dva roky kauzy Nagyová“).
více


18.6.2015 UDÁLOSTI: Vítězná válka byrokracie s demokracií

Bohumil Doležal
Nemají o ně zájem ani strany, které raději své lidi obsazují do míst náměstků „odborných“ (ti mohou chod ministerstva reálně ovlivnit), ani adepti.
více


18.6.2015 POLITIKA: Nevzdávat to předem

Zbyněk Petráček
Americké tanky v bojové formě jsme naposledy v tuzemsku viděli před 70 lety. Uvidíme je opět? Ta otázka je ve vzduchu.
více


17.6.2015 POLITIKA: K Ježíšku dostanu šest stovek

Jan Bartoň
Česká vláda rozhodla, že na konci letošního roku vyplatí všem důchodcům částku 600 Kč plošně, nezávisle na výši důchodu. Bude to stát jednu a půl miliardy a půjde to na dluh státu.
více


16.6.2015 ŠUMAVA: Bude Brabcův zákon o ochraně přírody dobrý?

Jan Stráský
forrest
Do Parlamentu České republiky míří návrh zákona o ochraně přírody a krajiny, který má upravovat poměry ve všech stávajících i budoucích národních parcích v České republice.
více


16.6.2015 GLOSA: Zemanův duch nad profesory

Jan Bartoň
Miloš Zeman dosáhl svého cíle. Odmítl podepsat jmenovací dekrety tří navržených profesorů a na jmenovacím aktu se místo slavnostní atmosféry skloňovalo jeho jméno ve všech pádech.
více


16.6.2015 UDÁLOSTI: Šest stovek k vánocům

Bohumil Doležal
Dostal jsem (zatím jen předběžně) k vánocům 600 Kč. Nadělili mi je pánové Sobotka, Babiš a Bělobrádek.
více


15.6.2015 GLOSA: Výročí kauzy Nagyová...

Josef Havránek
Na Novinkách shrnují dosavadní výsledky téhle monstrózní kauzy odstartované 6. ledna 2012, na které se podílely stovky policistů, bylo provedeno 31 domovních prohlídek.
více


15.6.2015 ÚSTAVA: Návrh změn by měli poslanci vyladit

Zdeněk Jičínský
Vláda poslala Sněmovně návrh změn ústavy. Nepůjde samozřejmě o běžné parlamentní jednání; k získání 120 hlasů se musí koalice dohodnout se zástupci opozice.
více