21.11.2018 | Svátek má Albert


20.11.2018 POLITIKA: „Babiš to neustojí“

Jan Bartoň
Různí politologičtí experti se vyjadřují k osudu Andreje Babiše ve světle „bizarní“ kauzy Čapí hnízdo. Podle Daniela Kunštáta na lidovky.cz Babiš dříve nebo později padne. To jsou přímo „zlatá slova“.
více


20.11.2018 POLITIKA: Kdo nerespektuje výsledek voleb

Petr Bouda
K současnému „palermskému atentátu“ na stávajícího předsedu vlády Andreje Babiše, který nápadně připomíná „sarajevský atentát“ na tehdejšího předsedu vlády Václava Klause před 21 lety, už se vyjádřil kde kdo.
více


20.11.2018 POLITIKA: Opět pokus o barevnou revoluci

Vlastimil Podracký
Pokus o vyslovení nedůvěry vládě, lidé v ulicích a vyhazování věnců, které u památníku položil establishment, to všechno jsou revoluční činy. A o čem je tato revoluce? K čemu je, když občané rozhodují ve volbách?
více


20.11.2018 GLOSA: Podnět pro vládu

Ondřej Neff
Slovo solidarita se v souvislosti s naší zemí skloňuje v sedmi pádech. Že prý jsme solidární málo nebo dokonce vůbec ne, a jiní zase, že dost a možná až moc. Že máme být solidární doma anebo venku.
více


19.11.2018 POLITIKA: Sarajevo a Palermo

Zdeněk Lanz
K pochopení události, která se stala před více než dvaceti lety, musí mít člověk už nějaký ten křížek. Prostě musí být pamětníkem. V pátek 28. listopadu 1997 předstoupili před novináře „hrdinní“ členové ODS Jan Ruml a Ivan Pilip.
více


19.11.2018 POLITIKA: Gazdík bojuje senátem proti demokracii

Jiří Zahrádka
„Potřebuje Česká republika Senát, protože jak vidím teď některé báječné nápady ve Sněmovně, různá referenda, přímé volby či změny volebních zákonů, tak tam skutečně Senát funguje jako pojistka.“
více


19.11.2018 POLITIKA: Opozici chybí plán B...

Jan Bartoň
Parlamentní opozice se pokusí v pátek vyslovit nedůvěru vládě Andreje Babiše. ČSSD lavíruje a tvrdí, že opozice nemá „plán B“, a proto ona raději zůstane ve vládě než mimo ni. Není to celá pravda.
více


19.11.2018 POLITIKA: Kubera pokorně nabízel ruku, po síti se lila žumpa

Jakub Vosáhlo 2018
Seděl jsem ve středu v redakci a s kolegy sledoval, jaké další bizarní vysvětlení dění kolem Čapího hnízda předloží premiér Babiš. Po poledni ale přišla zpráva ze Senátu, kde se podařilo v druhém kole zvolit předsedu.
více


17.11.2018 POLITIKA: Nějak je těch pokusů o převrat už moc

Václav Vlk st.
Tak už zase udeřily síly „dobra“ a svou „dělnicko-pokrokovou pěstí“ drtí zločinnou vládu. Hlasem onoho Dobra, co chce vymýtit Zlo, je jako vždy určitá skupina novinářů, tzv. investigativců.
více


17.11.2018 POLITIKA: Na barikády!

Zdeněk Holásek
Abych uvedl do správných mezí to, co dále píši, tak zdůrazňuji, že Andrej Babiš není dobrý premiér.
více


17.11.2018 ROZHOVOR: Musíme si uchovat zbylou suverenitu

Jan Keller
V listopadu roku 1989 bylo hlavním požadavkem všech, kdo demonstrovali proti režimu, aby byly v naší zemi umožněny svobodné volby. Tento požadavek byl naprosto oprávněný, a pokud by zůstalo jen u něho, bylo by vše v pořádku.
více


17.11.2018 MIGRACE: Česko řeklo ne

Zbyněk Petráček
Migrace je pojem starý jako lidstvo. Všechny kontinenty kromě Afriky – naší jediné kolébky – vděčí za osídlení pouze migraci. Z Afriky přišli neandrtálci a později i kromaňonci, kteří je vytlačili.
více


17.11.2018 POLITIKA: Vaňkát a Indra

Jiří Smetana
V roce 1968 poskytl rektor mé školy a ministr školství profesor Vladimír Kadlec rozhovor deníku Mladá Fronta. Tázající věděl, že pan ministr umí čtyři řeči a hraje mariáš. Otázka zněla, jak by se pan ministr rozhodl, kdyby musel řešit dilema a obětovat buď mariáš, nebo jednu cizí řeč.
více


16.11.2018 ROZHOVOR: Nejen o Babišovi

Benjamin Kuras
Mám obavy o demokracii v celé Evropě. V době, kdy vláda Británie dokáže zamítnout politický azyl křesťance perzekvované islámským soudnictvím v Pákistánu, z obav, že by to mohlo provokovat britské muslimy, se potvrzuje bonmot, že „už jsme vyvezli tolik demokracie, že nám jí moc nezbývá“.
více


16.11.2018 POLITIKA: Trapné divadlo tradičních stran

Petr Hlávka
Petr Hlávka
Politici z tradičních politických stran s přehnanou teatrálností skandalizují a následně vyzývají premiéra k rezignaci na základě polohrané reportáže.
více


16.11.2018 POLITIKA: Únos reality Sabiny Slonkové

Jan Bartoň
Česká investigativní novinařina trpí bohužel stejnými problémy, jaké si bere na paškál u českých politiků. Vzbuzuje silné emoce a je stejně nedůvěryhodná jako politika.
více


16.11.2018 POLITIKA: Úder na solár

Zdeněk Jemelik 1
V posledních týdnech Andrej Babiš vychutnával plnými doušky svůj politický úspěch. Přecházel z jedné diplomatické akce na druhou a když už byl ve vlasti, bylo jej vidět na nejrůznějších veřejných shromážděních.
více


15.11.2018 POLITIKA: A pak že je všechno v řiti

Zdeněk Holásek
V druhém kole zvolili senátoři nového předsedu Senátu. Horní komora Parlamentu ČR tedy má nového šéfa - Jaroslava Kuberu.
více


15.11.2018 POLITIKA: Tajná nahrávka Babiše mladšího?

Jan Bartoň
Je-li možné podle Policie ČR tajně nahrávat ministra české vlády a toto nahrávání není trestným činem, je naprosto normální nahrát tajně premiérova syna. A nejvyšší státní zástupce to opět „prověří“.
více


15.11.2018 POLITIKA: Soudy jsou už ztrátou času

Jan Schneider
Reportérka a reportér z portálu Seznam.cz, jejichž osobnosti a renomé necháme v tuto chvíli stranou a budeme je pokládat za standardní, vyhledali ve Švýcarsku žijícího švýcarského občana Andreje Babiše, syna českého premiéra téhož jména.
více


16.11.2018 POLITIKA: Tvrdě do minulosti

Pavel Kopecký
Občanská demokratická strana se vzdaluje od hranic nebytí. Jejich překročení přitom předvídali i někdejší čelní členové. Leč trend je nastolen, zdá se, nakonec jiný. Přisvědčují tomu též dvoje poslední volby.
více


14.11.2018 POLITIKA: Únos z Čapího hnízda

Petr Štěpánek
V posledních dnech se v médiích objevily dva materiály týkající se vyšetřování kauzy Čapí hnízdo.
více


14.11.2018 POLITIKA: Ne globálnímu paktu o migraci

Jan Skopeček
Ministr zahraničí Tomáš Petříček má na nadcházející schůzi vlády přijít s návrhem postupu vedoucího k odmítnutí tzv. globálního paktu OSN o migraci.
více


14.11.2018 EVROPA: Zúčtování s levicí

Petr Robejšek
Až na Jana Hamáčka to už vědí všichni. Levice končí, a to nejenom u nás, ale i v Evropě. Ptám se, proč k tomu došlo a jestli pro ni existují východiska.
více


12.11.2018 POLITIKA: Strašný konec Jiřího Zimoly

Petr Holub1
Z krajských lídrů sociální demokracie dokázal málokdo tolik, co Jiří Zimola. Dnes sedmačtyřicetiletý politik vyhrál troje volby v Jihočeském kraji a třikrát po sobě se stal hejtmanem.
více


12.11.2018 POLITIKA: Nevyděláš, zaplatíš

Alois Sečkár
Snahy socialistů víc zdaňovat bohatší a úspěšnější už nikoho nepřekvapí. Nápad naší vlády na zavedení nové daně z chudoby je však novinkou.
více


10.11.2018 POLITIKA: Ovčáčkova svrchovaná drzost...

Eva Kislingerová
Zvýšit, či nezvýšit? A o kolik? To je, oč tu běží. Řeč je v tomto případě o poslaneckých platech. Jak jsem se dočetla, zákonodárci si chystají zvýšit platy o 20 %, tj. na 90 000 korun; ostatním se přidává jen zlomek.
více


10.11.2018 POLITIKA: Zachraňuje Zimola ČSSD, nebo jí škodí?

Petr Hartman1
Jiří Zimola se snažil po výprasku ve sněmovních, senátních a obecních volbách zachraňovat sociální demokracii. Pro prvního místopředsedu strany by to měl být samozřejmý úkol.
více


10.11.2018 PRÁVO: Konečně jsme se dočkali

Zdeněk Jemelik 1
Shodou náhod v předvečer výročí legendárního výstřelu z Aurory zazněla ve zpravodajství České televize zpráva o předpokládaném ukončení vyšetřování kauzy Čapí hnízdo do konce letošního roku, která přiměřeně malým českým poměrům může také mít vliv na dějiny.
více


9.11.2018 POLITIKA: Nový policejní prezident

Karel Hvížďala
Než na takovou otázku odpovím, je třeba si ujasnit, jaké jsou pravomoci policejního prezidenta.
více


8.11.2018 GLOSA: Z Afghánistánu je nutno okamžitě odejít!

Ladislav Jakl 1
Musíme odejít. A to nejen my, ale všechna cizí vojska. A nejen to, nikdy se tam nemělo jít. Je směšné tvrdit, že supermoderní robocopové kráčející pasteveckými vesnicemi chrání na konci světa bezpečnost České republiky.
více


8.11.2018 POLITIKA: Kdy nastane konec Babiše?

Petr Hlávka
Petr Hlávka
Ač mnozí politici a komentátoři nabyli po výsledcích posledních voleb dojmu, že Babišova hvězda zhasíná, není tomu zdaleka tak.
více


7.11.2018 POLITIKA: Myslí-li to Babiš vážně, podpořme jej!

Ivo Strejček
Na 10. – 11. prosince 2018 je do marockého Marakkéše „s nejvyšší vážností“ svolán „globální summit hlav států“, aby v zastoupení svých států „slavnostně“ připojily své podpisy (a své země tak zavázaly) pod tzv. „Globální kompakt pro migraci“.
více


7.11.2018 POLITIKA: Přestala být migrace lidským právem?

Lukáš Jelínek
Za Andreje Babiše by si praotec Čech ani neškrtl. Žádné rozhlížení z Řípu, žádné usazování se v zemi mlékem a strdím oplývající. Hlavně však žádné přesuny.
více


6.11.2018 POLITIKA: Evropská platforma proevropských poslanců

Jan Bartoň
Poslanci ze sedmi stran a hnutí v české poslanecké sněmovně utvořili platformu. Jejím cílem je prezentovat voličům Evropskou unii v dobrém světle.
více


5.11.2018 POLITIKA: Nevěřte, že důchody porostou

Markéta Šichtařová 5
Znáte ten večerníček o Dorotce? Papoušek jí vysvětloval, jak nebezpečné jsou sirky. Ale Dorotka si myslela, že je chytřejší než papoušek, a tak dlouho si se sirkami hrála, až začal dům hořet.
více