10.2.2016 | Svátek má Mojmír


10.2.2016 MIGRACE: Pedofilní obohacení evropské kultury

Rudolf Polanecký 1
Takzvaní sluníčkáři prohlašují, že příliv islámských migrantů znamená obohacení evropské kultury. Myslí to vážně, bohužel.
více


10.2.2016 IZRAEL: Spravedlnost

Lubomír Stejskal
Minulý týden přinesl, na pozadí jedné nelidsky kruté záležitosti, další důkaz o tom, jak mylný a zaujatý úsudek má jistá skupina lidí. Hovořím o těch, kdo nenávidí Stát Izrael.
více


10.2.2016 EVROPA: Vinna je EU, ne národní státy!

Ivo Strejček
4. ledna 2016 uveřejnil europoslanec Pavel Svoboda v Lidových novinách text s názvem „Klaus a Robejšek nám záměrně lžou“, jehož obsah nelze přejít pouhým mávnutím ruky.
více


10.2.2016 FEJETON: Trapas v noblesním lyžařském středisku

Dana Emingerová
Ne že bych se nenamazala slunečním krémem s vysokým faktorem, ale po náročném lyžování ve volném terénu, kdy jsme s lyžemi na ramenou stoupali k opuštěným vysokohorským sedlům, abychom si pak užili kristiánky v neporušené prašanové peřině, jsem padla únavou ve vyhlídkové restauraci.
více


9.2.2016 EVROPA: Úskalí tzv. evropského řešení migrační krize

Jiří Weigl
Zdá se, že jediné, na čem se příznivci tzv. Willkomenskultur s odpůrci dnešní migrace do Evropy asi shodnou, je tvrzení, že migrační krizi může zastavit pouze evropské řešení. Hovoří o něm kancléřka Merkelová, neposlušní premiéři Orbán a Fico, náš předseda vlády Sobotka i bruselští předáci.
více


9.2.2016 MIGRACE: Izrael jako výzva pro Evropu

Jan Bartoň
Své štěstí zkoušejí zejména uprchlíci z Afriky i v Izraeli. Šance na získání azylu je asi 1 % (jeden ze sta!), po vyhoštění se migranti mohou stát i terčem útoku IS.
více


10.2.2016 MIGRACE: Skutečně Islámský stát už dávno prohrál?

Libor Popovský
Přečetl jsem si komentář Šádího Shanaáha Islámský stát prohrál už dávno, který vyšel 27.1.2016 na iDnes, a ohromně se mi ulevilo. Uklidnil jsem se a moje obavy z islámu se rozplynuly jako pára nad hrncem...
více


9.2.2016 USA: Vyznat se v americkém volebním utkání

Ota Ulč
Jako novic, v dávnověku před půl stoletím, jsem „Ameriku“ vnímal jako jeden homogenní útvar, ačkoliv ta firma USA upozorňuje na něco hodně jinačího: přece spojené STÁTY, v mnohém odlišné, jakkoliv s možností se v kterémkoliv z těch padesáti se usadit. (Však i nynější president Barack Hussein Obama...
více


8.2.2016 GLOSA: Radostná zpráva?

Zdeněk Rich
australian flag
Radostná zpráva zazněla ze sydneyské rozhlasové stanice ABC i ze všech ostatních stanic,a to že United Nations Working Group on Arbitrary Detension (Pracovní skupina OSN pro svévolné zadržování) seznala Australana Juliana Asaange nejen nevinným, ale navíc zasluhujícím odškodnění za léta strávená na...
více


8.2.2016 BLÍZKÝ VÝCHOD: Hamás, Izrael a útočné tunely

Gita Zbavitelova 1
V posledních týdnech přibývá zpráv o zborcených tunelech palestinského teroristického hnutí Hamás v pásmu Gazy – od konce ledna se propadly čtyři, z toho tři od minulého týdne, a zahynulo v nich nejméně 18 mužů a další se pohřešují.
více


8.2.2016 EVROPA: Evropské hodnoty musíme ubránit sami

Petr Robejšek
Itálie přestala blokovat vyplacení tří miliard eur pro Turecko. Ankara dostane peníze výměnou za to, že zbrzdí proud migrantů do Evropy. Obrana západních hodnot se však koupit nedá.
více


6.2.2016 EVROPA: Naše demokracie a islámská migrace

Miroslav Polák
Ve svých předcházejících úvahách jsem uvedl, že člověk, jako skupinový živočich, vytváří nejrůznější formy komunit. Jedním typem (charakteristickým pro euro-americký civilizační okruh) je demokratická obec, která je založená na vzájemném respektu příslušníků obce (občanů), kteří pravidla fungování...
více


4.2.2016 MIGRACE: My jsme to říkali taky

Dan Drápal
Jiří Pehe kritizuje ve svém komentáři na serveru Novinky.cz (My jsme to říkali, 2. února t. r.) určité zadostiučinění českých politiků, kteří věštili neblahé důsledky německého a švédského postoje k migrační vlně.
více


5.2.2016 USA: Ohlédnutí za Iowou aneb Šťastný den

Lubomír Stejskal
Nebudu zastírat: v USA sympatizuji s republikány, nicméně Donald Trump není můj šálek čaje. To, že mu vyjádřila podporu Sarah Palinová, která naopak mým šálkem čaje je, na tom nic nemění.
více


5.2.2016 USA: Když vítěz prohrává

Zbyněk Petráček
Trump prohrál, zní hlavní poselství z Iowy. Z přísně logického hlediska má malou hodnotu. Jaké závěry chcete vyvodit z únorových primárek v jednom malém státě unie pro srpnové jmenování prezidentských kandidátů, natož pro listopadové finále voleb?
více


4.2.2016 GLOSA: Proč jsou teroristé suroví

Tomáš Guttmann
Mnozí političtí analytikové, často subjektivně sympatizující s Izraelem, včetně mnoha Izraelců, doporučují izraelské vládě, aby přijala nějaké vstřícné kroky vůči Palestincům, které by situaci uklidnily.
více


5.2.2016 EVROPA: Na tahu je premiér

Petr Mach2
Británie chce získat v EU další výjimky. Jinak budou voliči v referendu hlasovat pro vystoupení země z EU. Pro Českou republiku je to skvělá příležitost, jak za svůj souhlas také něco získat.
více


4.2.2016 EVROPA: Junckerových sto milionů

Pavel Strunz
Než začne prosazovat plány na celoevropské přerozdělovací řešení imigrační krize, měl by si předseda Evropské komise Juncker vyzkoušet absorpční schopnost Evropy pro imigranty z Afriky a Blízkého východu v pilotním projektu.
více


4.2.2016 EVROPA: Frontová linie v zemi tulipánů

Josef Mlejnek jr.
Okřídlené, původně komunistické tvrzení z doby španělské občanské války „U Madridu se bojuje také za Prahu“ má mnoho podob a variací. Šestého dubna letošního roku budou Nizozemci v referendu rozhodovat o asociační smlouvě Ukrajiny s Evropskou unií, tedy o dokumentu, jehož odmítnutí prezidentem...
více


5.2.2016 SVĚT: Podivné cestičky dobré vůle

Luděk Frýbort
Čistou pravdu díš, svatý Tomáši, nelze se dost vynadivit jasnozřivosti, s jakou jsi už ve století třináctém formulovat tuto souvislost, již my si po mnoha neštěstích a na prahu snad největší katastrofy dějin neradi a zdaleka ne všichni teprve začínáme uvědomovat.
více


4.2.2016 SVĚT: Zlaté staré časy – byly nebo nebyly 2

Ota Ulč
V předchozí polovině tohoto textu jsem se dost věnoval první polovině dvacátého století jako dějišti dvou světových válek - rekordně krvelačných jatečních obřadů. Na nich se nejvíc svým katastrofickým podílem podepsali tvůrci totálně zničeného nacismu a druhým byl ovšem přeživší komunismus.
více


3.2.2016 MIGRACE: Islámská invaze je organizovaná

Pavel Chrastina
Průměrný občan, který má své každodenní starosti a o politiku se zajímá jen okrajově, musí být v posledních dnech zmaten. Nejprve president země národu potvrdí, že emigrace muslimů do Evropy zvenčí organizována je, a doloží také zdroje své informace.
více


3.2.2016 MIGRACE: Prozření Angely Merkelové?

Rudolf Polanecký 1
„Čekáme, že až skončí válka, vrátíte se domů,“ řekla německá kancléřka Angela Merkelová na adresu migrantů, kteří zaplavili Německo.
více


3.2.2016 EVROPA: Obrat? Nenechme se obelhat

Viktor Lošťák
Od počátku roku dochází ke stálému posouvání rétoriky médií i politiků směrem od proimigračních postojů a v příštích měsících to bude pokračovat. Ti samí lidé, kteří dříve v imigraci viděli příležitost, budou nyní mluvit o nepřijatelném riziku.
více


3.2.2016 SVĚT: Evropské konflikty neskončily

Roman Joch
Evropané chtějí trvalý mír a prosperitu. Chtějí zvítězit, ale nechtějí riskovat. Chtějí mít úplnou bezpečnost, ale nechtějí se bránit. Podle amerického zpravodajského experta a odborníka na národní bezpečnost George Friedmana je být bohatý a slabý jako Evropa nebezpečnou kombinací.
více


3.2.2016 SVĚT: Lze od muslimů očekávat, že se změní?

Karel Wágner
Až do silvestrovských sexuálních útoků, ke kterým došlo v Německu, se o negativních stránkách muslimského prostředí, ve kterém vyrůstala většina imigrantů, neslušelo hovořit.
více


2.2.2016 BLÍZKÝ VÝCHOD: Pan Pan se hluboce mýlí

Lubomír Stejskal
Hovoříme o teroru palestinských Arabů. Pan Ki-mun hovoří o „útisku“ : je prý přirozené a v lidské povaze na útisk reagovat. Obecně snad ano, otázka ovšem je, o jaký útisk jde a jak reakce vypadá.
více


2.2.2016 EVROPA: Stockholmský syndrom

Marian Kechlibar
Centrum Stockholmu už není bezpečné město. Hlavní železniční nádraží a jeho okolí okupují gangy nezletilých přistěhovalců marockého původu, kteří okrádají kolemjdoucí, sexuálně obtěžují ženy a napadají pracovníky ostrahy.
více


2.2.2016 GLOSA: Padne Merkelová?

Zbyněk Petráček
Jestli má nějaké německé heslo spontánní ohlas u nás, je to „Merkel muß weg“. Merkelová musí pryč, skanduje se na demonstracích Pegidy. A u nás to až překvapivě hodně lidí pokládá za známku naděje.
více


2.2.2016 SVĚT: Zlaté staré časy – byly nebo nebyly 1

Ota Ulč
Každý z nás zná řadu myslících tvorů, kteří jsou přesvědčeni, že Západ je tak naivní a nepoučitelný, že už to horší ani být nemůže. Prohrabávám se velemnožstvím své dokumentace, v níž se ovšem nedovedu pořádně vyznat, a jsem nakloněn si odpovědět, že dřív nikdy moc líp nebylo - značně to zásluhou...
více


1.2.2016 SVĚT: Sochy jsme zahalili, víno neotevřeli

Lubomír Stejskal
Je to absurdní. Nešlo přece o nějaké dekandentní výstřelky moderní sexisticky pojaté reklamy na billboardech, s čímž mohou mít problém i někteří našinci (myšleno obyvatelé Západu), ale o staletími prověřené umělecké hodnoty.
více


1.2.2016 NĚMECKO: Paralelní společnosti a záblesk naděje

Luděk Frýbort
Jo, jo. Čas oponou trhnul a změněn svět, pravdu díš, básníče. A když ne rovnou svět, aspoň všelijaké představy a iluze jako u nás v Německu po událostech silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, o nichž netřeba se obšírně rozepisovat.
více


1.2.2016 GLOSA: Írán už nesmrdí

Zbyněk Petráček
O tom, že skutečným vítězem arabského jara je nearabský Írán, už jsme psali. I o tom, že titul mu udělil Barack Obama, když prosadil dohodu velmocí o tlumení jaderného programu Íránu výměnou za zrušení protiíránských sankcí.
více


30.1.2016 MIGRACE: Černého Petra vyhrává... Řecko!

Libor Pavel
To jsou kotrmelce. Je to jen pár měsíců, co se imigranti valili Evropou zcela volně přes Maďarsko do Německa. Paní Merkelová pozvala imigranty a nastartovala vítací politiku.
více


30.1.2016 IZRAEL: Pan Ki-mun podporuje palestinský terorismus

Gita Zbavitelova 1
Počet obětí vystoupil tento týden na 28 a raněných na 350. Při pokusech o vraždu a dalších násilnostech bylo také zabito přes 150 Palestinců a zhruba tisíc bylo zraněno.
více


30.1.2016 UDÁLOSTI: Evropskou unii je třeba reformovat

Bohumil Doležal
Před časem se na mne obrátil šéfredaktor Konzervativních listů Jak Kubalčík s prosbou: „Rád bych se vás dotázal na to, co uvádíte v samém závěru vašeho článku o migrační krizi – totiž že nutným krokem je další integrace EU.
více