29.4.2024 | Svátek má Robert


DOBA: Policisté na odstřel

10.4.2024

Vražda detektiva NYPD (New York City Police Department, Policejní sbor New Yorku) Jonathana Dillera rezonuje v celé zemi zmítající se v krizi. Centra mnohých amerických měst zpustla. V posledních letech byla v mnoha státech USA přijata řada zákonů, které narušují schopnost policie vykonávat její povinnosti. Na snímku: Pohřeb detektiva Jonathana Dillera v kostele St. Rose of Lima, 30. března 2024, Massapequa, Long Island, New York. (Foto: Michael M. Santiago / Getty Images)

V podvečer na Bílou sobotu lemovaly tichou ulici ve městě Massapequa v Long Islandu tisíce policistů. Přišli, aby uctili památku svého kolegy, který byl zastřelen při silniční kontrole. Přijeli ze všech koutů USA, aby vzdali hold další oběti ze svých řad v době, kdy zločinnost přestala být v USA efektivně potírána. V důsledku přijetí řady zákonů a legislativních opatření se naše země stala mnohem násilnější a mnohem nebezpečnější. Zločinci jsou dnes považováni za oběti a oběti za zločince. Progresivistické iniciativy – jako je např. tzv. „reforma systému kaucí“, která v podstatě znamená chyť a pusť – rozvracejí naši společnost.

Po detektivovi Jonathanu Dillerovi zůstala vdova Stephanie s ročním synem Ryanem.

Ve smuteční řeči Stephanie zaplněnému kostelu řekla: „Byl nadšený, že Ryanovo první slovo bylo ‚Dada‘. Z legrace jsem se Ryana snažila přimět, aby říkal ‚Mama‘ místo ‚Dada‘. Ale teď už to dělat nebudu. Teď budu moc ráda, když bude Ryan pořád říkat jen ‚Dada‘.“

„Dokud se před pěti dny všechno navždy nezměnilo, tak byly naše životy v podstatě dokonalé.... Jonathan říkal vždy vše na rovinu, takže to tak řeknu i já: To, co se stalo, je zničující, je to katastrofální, nesmyslná a tragická ztráta pro mnoho lidí – naši rodinu, naše přátele a celé město New York,“ pokračovala tato statečná vdova.

Stephanie se ve své řeči zeptala: „Kolik dalších policistů a jejich rodin bude muset přinést tu nejvyšší oběť, než naše město přijme zákony a opatření na jejich ochranu?“

Média uvedla, že po skončení její smuteční řeči „se zvedl bouřlivý potlesk od tisíců truchlících v kostele a stojících kolem něho.“

Bez ohledu na to, kde žijete a co jste zažili ve svých komunitách, tato tragédie rezonuje v celé zemi zmítající se v krizi. Centra mnoha amerických měst zpustla. V posledních letech byla v mnoha státech USA přijata řada zákonů, které narušují schopnost policie vykonávat její povinnosti.

Vlajky podporující policii – thin blue line flags – vlající v ulicích Dillerovy komunity jsou symbolem solidarity sousedů, kteří se snaží podpořit rodinu zničenou vražedným zločincem. Ani tyto vlajky však nedokáží vyjádřit vroucí hněv a upřímný smutek vyvolané smrtí Jonathana Dillera. Mnozí lidé, včetně autora tohoto článku, se si kladou otázku, proč bude vrah pravděpodobně odsouzen jen na doživotí. Proč nejsme připraveni odsoudit k trestu smrti ty, kteří připravili o život statečné muže, kteří denně riskují vlastní životy, aby ochránili naše rodiny, naše komunity a naši společnost? Proč vlastně?

Lawrence Kadish je členem správní rady Gatestone Institute.

Poskytl server Gatestone Institute.