7.3.2021 | Svátek má Tomáš


5.3.2021 GLOSA: Hororový model

Petr Robejšek
Německé ministerstvo vnitra zadalo v březnu 2020 vědcům z několika výzkumných ústavů a univerzit zakázku pro politické účely. Vědci z Institutu Roberta Kocha a dalších institucí měli výpočítat model vývoje nákazy.
více


4.3.2021 IZRAEL: Byla dodávka vakcín ilegální?

Lubomír Stejskal
Mezi zeměmi, které obdržely v minulých dnech - či obdržet měly - z Izraele několik tisíc očkovacích vakcín proti covidu, je i Česká republika. Měli jsme štěstí, protože dodávky jinam byly ve čtvrtek 25. února zmrazeny.
více


5.3.2021 NORSKO: Brali byste takové vězení?

Andrej Ruščák
Jak je to v Norsku s vězením? Na obrázcích vidíte vězení v Haldenu (Halden fengsel, kdybyste chtěli googlit), spuštěné v roce 2010, které je jedním z největších penologických experimentů dnešní doby.
více


4.3.2021 USA: Liberální střet s realitou

Matyáš Zrno
Kolik neozbrojených černochů zastřelila za rok policie v USA? To se ptala společnost Sceptic Mag lidí po celých Spojených státech.
více


3.3.2021 GLOSA: Deutsche Welle přišla s novinkou

Zoltán Kovács
Deutsche Welle
Vzhledem k nedávným agresivním výpadům jiného německého veřejného vysílání týkajícím se vnitřních záležitostí Maďarska nás nanejvýš zaujala novinka stanice Deutsche Welle: programy v maďarštině.
více


6.3.2021 SVĚT: Hon na čínského draka

Peter Schweizer
Peter Schweizer
Během svého prvního pracovního dne ve funkci podepsal prezident Joe Biden rozsáhlý prezidentský dekret, který mimo jiné zastavil výstavbu plynovodu Keystone XL. V tomto dekretu se také skrývají dvě krátké věty, které čínské vládě umožní proniknout do americké elektrické rozvodné sítě.
více


5.3.2021 SVĚT: Soud legalizoval znásilňování dětí

Raymond Ibrahim
29. října 2020, muslim třímající v ruce nůž vstoupil do katedrály Notre Dame v Nice a za provolávání „Alláhu Akbar“ (“Alláh je veliký“) uřízl hlavu křesťance a dvě další osoby ubodal k smrti. Podle jedné zprávy:
více


4.3.2021 SVĚT: Írán nelze zkrotit appeasementem

Richard Kemp
surface-to-air missile
S neochvějnou předvídatelností přispěchal se svým prohlášením také mluvčí EU pro vnější záležitosti Peter Sano a další evropští zastánci appeasementu s Íránem odsoudit cílené zabití íránského jaderného vědce Mohsena Fachrízadeha 27. listopadu 2020.
více


2.3.2021 USA: Budete teprve koukat...

J. Christian Adams
american flag
H.R.1 sjednocuje do jednoho 791stránkového návrhu zákona všechny špatné nápady, jak uspořádat volby, a nařizuje jednotlivým státům zavést všechno to, díky čemu byly volby v roce 2020 tak chaotické.
více


6.3.2021 TURECKO: Erdogan podněcuje nepřátelství vůči Západu

Uzay Bulut
Uzay Bulut
13. září 2020 protestovala na istanbulském náměstí Beyazit skupina islamistů proti francouzskému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi. Protestující nesli cedule s hesly varujícími, že Macron a satirický francouzský časopis Charlie Hebdo „zaplatí velkou cenu“.
více


6.3.2021 TEXAS: Dotační kanibalismus

american flag
„Ochrana klimatu“, jakožto politický panel světové levice, vykazuje úplně všechny znaky sektářství. Hlásá konec světa, který prý můžeme vhodným životním stylem oddálit a učí bojovat s přírodními živly, které chce spoutat v životadárnou energii. Středobodem klimatického kléru je trojjediný bůh a...
více


3.3.2021 USA: Velká americká transformace

american flag
Pro oprávněný vstup do dívčí šatny bude pedofilovi bohatě stačit čestně prohlásit, že se cítí být rozpustilou školačkou. Jednotlivci totiž nesmí být odepřen přístup do sdíleného zařízení včetně toalety, sprchy a šatny, které je v souladu s jeho genderovou identitou.
více


2.3.2021 SVĚT: Je Palestina stát?

Alan M. Dershowitz
Alan M. Dershowitz
Vysoce zpolitizovaný Mezinárodní trestní soud (International Criminal Court) právě vyhlásil státnost Palestiny. Udělal to bez jakéhokoliv jednání s Izraelem, bez jakéhokoliv kompromisu a bez jakýchkoliv uznaných hranic.
více


3.3.2021 AUSTRÁLIE: Olympiáda 2032 v Brisbane?

Voyen Koreis 2
V nedávno uplynulých dnech proběhla světovým tiskem celkem bez povšimnutí zpráva o rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (dále MOV). Třetí největší australské město a už téměř po půl století mé bydliště si MOV vybral jako preferovaného partnera pro vyjednávání o nejbližší volné letní...
více


2.3.2021 IZRAEL: Jak zabránit pátým předčasným volbám

Lubomír Stejskal
Víme to asi všichni. V Izraeli se budou konat 23. března parlamentní volby. Čtvrté předčasné od dubna 2019. Mohou skončit patem? Co mohou politické strany udělat, aby se tak nestalo?
více


1.3.2021 SVĚT: Obhájce neonacistů

Marian Kechlibar
O principech občanských svobod se krásně kecá v abstraktní formě, ale když dojde na zcela konkrétní případy a události, zjišťuje hodně lidí, že na to nemají žaludek.
více


1.3.2021 NĚMECKO: Soud s válečným zločincem

Jan Fingerland
Německo napjatě sledovalo proces s mužem, který se měl podílet na zabíjení, věznění a mučení lidí za války.
více


2.3.2021 KORONAVIRUS: Mapa po roce

Zbyněk Petráček
Lze říci po roce něco nového ke koroně? Ale ano, třeba při pohledu na mapy. Můžeme-li něco závidět německým médiím, je to grafické zveřejňování aktuálních dat.
více


27.2.2021 MROŽOVINY: Progresoři, urychlovači pokroku

František Novotný
K tomu nejlepšímu, co se dalo v 70. a 80. letech z literární fantastiky číst, patřila díla bratří Arkadije a Borise Strugackých. Vysoce erudování autoři, Arkadij byl původně orientalista japanolog a Boris fyzik astronom.
více


27.2.2021 IZRAEL: Kritika dodávky vakcín (nejen) do ČR

Lubomír Stejskal
V úterý 23. února toho byla plná média. Izrael daroval České republice 5 tisíc dávek proticovidové vakcíny od americké společnosti Moderna. Ta má ústředí v Cambridgi v americkém státě Massachusetts.
více


27.2.2021 SVĚT: Klimatičtí aktivisté chtějí firmy „vyhladovět“

Kateřina Lhotská
Klimaaktivistům zřejmě připadá, že odklon od „fosilní“ energetiky k „obnovitelné“ formou politických a legislativních opatření probíhá příliš pomalu, a tak přišli s jinou taktikou. Chtějí nechat firmy finančně „vyhladovět“.
více


26.2.2021 FRANCIE: Boj s diverzní ideologií z USA

Jan Bartoň
Francie schválila zákon proti separatismu, který pod tímto „krycím“ názvem usiluje o izolaci islamistů ve francouzské společnosti. Současně se brání importu ideologie z amerických univerzit.
více


25.2.2021 BLÍZKÝ VÝCHOD: Jak svět podporuje vrahy

Lubomír Stejskal
Kolik za teror, vraždy, invaliditu a psychické následky, které si nesou nevinní lidé po zbytek života? Nemyslím počet let za mřížemi, ale množství peněz pro strůjce těchto hrůzných činů. Odměna pro vrahy? To snad ne.
více


25.2.2021 LIBANON: Snaha zbavit se jha íránské okupace

Khaled Abu Toameh
Khaled Abu Toameh
Nedávné oznámení Íránu, že má v úmyslu použít Libanon jako „předpolí“ pro svoji válku s Izraelem, rozzuřilo mnoho Libanonců, kteří tvrdí, že pro Libanon nastal čas zbavit se jha íránské okupace.
více


25.2.2021 IZRAEL: Lákání odmítačů vakcín

Gita Zbavitelova 1
Zatímco v Česku umírá denně až 150 lidí a počet mrtvých se blíží 20 000, v Izraeli množství zemřelých k pondělku nedosáhlo ani 5600. A zatímco u nás leží vakcíny ve skladech, třebaže je země naléhavě potřebuje, Izrael očkuje tak rychle, že mu už scházejí zájemci.
více


24.2.2021 USA: „America first!“ hlásí Biden

Jan Bartoň
USA se zatím nepodělí o zásoby vakcín proti covidu. Chtějí nyní prioritně očkovat své vlastní obyvatelstvo. Biden tak pokračuje v politice svého předchůdce.
více


23.2.2021 USA: Vaše vláda z vás má strach

Chris Farrell
Chris Farrell
Bažina je z Trumpa stále vyděšená. To vysvětluje její utkvělou snahu o zničení Trumpa i jeho hnutí. Tím okamžikem, kdy Joe Biden zvedl pravou ruku a stal se 46. prezidentem USA, „trumpismus“ nezanikl.
více


23.2.2021 GLOSA: Časovaná bomba?

Pavel Mareš
Dosud nikdo z těch, kdo se vysmívají Trumpovu „blouznění o ukradených volbách“, nedokázal vyvrátit dokumentaci, kterou shromáždil Michael Lindell a kterou YouTube důsledně maže a mainstreamová média svorně ignorují vytrubujíce, že „nejsou žádné důkazy“.
více


23.2.2021 IZRAEL: Lekce z demokracie a právního státu

Lubomír Stejskal
Do izraelských předčasných voleb zbývá něco málo přes měsíc (25/3). Byly zveřejněny kandidátní listiny stran – a na nich se objevují jména pro leckoho kontroverzní. Někdy natolik, že takový kandidát čelí stížnosti.
více


23.2.2021 KORONAVIRUS: Švédský model

Jan Fingerland
Kdyby Švédska nebylo, museli bychom si ho vymyslet. Na této nevelké, ale výrazné zemi si svět v duchu zkouší, jak se co dělá, anebo nedělá. Naposledy se to týká boje s koronavirovou pandemií.
více


22.2.2021 OSOBNOST: Kdo ještě zbývá?

Vladimír Cícha
V ten den, kdy měla být upevněna další čtyřletá cesta ze zajetí politické korektnosti, multikultu a snahy proměnit Ameriku podle přání prezidenta Baracka Obamy a do které vstoupil muž ztepilé postavy a zajímavých předvolebních slibů.
více


22.2.2021 GLOSA: Tři kanárci a ruskij malčik

Martin Tůma
Douglas Murray, Ben Shapiro, Candance Owens a Konstantin Bogomolov. Tak jako dříve kanárci v dole varovali horníky před nebezpečným plynem, tihle nás varují před nebezpečným ohrožením svobody slova.
více


20.2.2021 OSOBNOST: Zemřel Rush Limbaugh

Pavel Soltys
american flag
Rush Limbaugh (čti Raš Limbó), 1951-2021, americký politický komentátor, autor každodenní rozhlasové talk-show, vůdčí hlas konzervativního myšlenkového proudu v současných Spojených státech.
více


20.2.2021 SVĚT: Jak Facebook “unfriendnul” Austrálii

Marian Kechlibar
Facebook odstavil australské uživatele od možnosti sdílet zpravodajské články a celý svět od možnosti sdílet články z australských novin. Jelikož ani programátoři ze Silicon Valley nejsou neomylní, při spouštění železné opony to poněkud přehnali.
více


20.2.2021 CHILE: Na prvním místě

Veronica Diaz-Cerda
Veronica Diaz-Cerda
Na první pohled se může zdát, že závod o získání vakcín proti covid-19 vyhrály západní země. Vedle Velké Británie, Kanady, USA či EU si však vysoký počet dávek ve srovnání s její populací zajistila i další země - Chile.
více


20.2.2021 GLOSA: I ty, Bidene?

Zbyněk Petráček
Vzdalují se Amerika a Evropa, nebo se sbližují? Toť aktuální otázka. Chcete-li se přesvědčit sami, jeďte na Island, kde Středoatlantský hřbet vystupuje z oceánu, do lokality Thingvellir.
více