19.5.2024 | Svátek má Ivo


KONFLIKT: Ruku v ruce

16.4.2024

V době. kdy Bidenova administrativa a Evropská unie pracovaly na vytvoření „Palestinského“ státu, se v Moskvě sešli zástupci Palestinské samosprávy, Hamásu a dalších teroristických skupin, aby se dohodli na detailech jednoho projektu. Tento „summit“ svolal do Moskvy náměstek ruského ministra zahraničí Michail Bogdanov. Na snímku: Setkání Bogdanova se zástupci Rady pro spolupráci zemí Perského zálivu v Moskvě 10. června 2023. (Foto: Natalia Kolesnikova / Pool / AFP prostřednictvím Getty Images)

V době, kdy Bidenova administrativa a Evropská unie pracovaly na vytvoření „Palestinského“ státu, se v Moskvě sešli zástupci Palestinské samosprávy, Hamásu a dalších teroristických skupin, aby se dohodli na detailech jednoho projektu.

Summit svolaný do moskevského Institutu orientálních studií Ruské akademie věd – někdejšího nástroje pro operace sovětského vlivu ve třetím světě – svedl dohromady člena výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Azzama al-Ahmada, vrcholného představitele Hamásu Mousu Abu Marzooka a zástupce Palestinského islámského džihádu, Lidové fronty pro osvobození Palestiny (PFLP), Demokratické fronty pro osvobození Palestiny (DFLP) a dalších teroristických skupin.

Cílem všech těchto teroristů je vytvořit „technokratickou vládu“.

Co je to „technokratická vláda“? Je to fasáda pro teroristy a budou v ní manažeři neziskových organizací, akademici a ekonomové schopní jednat s mezinárodním společenstvím a získávat zahraniční pomoc.

Hamás oficiálně součástí této „technokratické vlády“ nebude, ale bude tuto loutkovou vládu ovládat.

Velvyslanec Palestinské samosprávy ve Spojeném království Husam Zomlot deníku The Financial Times řekl: „Všichni se mě na mezinárodní úrovni ptají, jestli s tím souhlasí Hamás? Ale do toho vám nic není.“ A dodal: „Co se týče Hamásu, tak probíhají diskuse... ale v této technokratické vládě nebudou žádné politické frakce, na to teď není ten pravý čas.“

Přesně to chtějí Bidenova administrativa a EU slyšet, ale zatímco Katar pomáhá sestavit novou „technokratickou“ fasádu pro teroristy, tak moskevský summit jasně ukázal, že skutečnou agendou nové vlády bude teror proti Izraeli a USA.

Moskevský summit OOP, Hamásu a Palestinského islámského džihádu skončil společným závazkem k „národní jednotě, ke které se zavázaly všechny palestinské síly a frakce sdružené v Organizaci pro osvobození Palestiny (OOP).“ Jeho účastníci si stanovili hlavní cíle, mezi něž zařadili „boj proti izraelské agresi proti Palestincům v Pásmu Gazy, na Západním břehu Jordánu a v Jeruzalémě, která se děje za podpory, pomoci a účasti Spojených států amerických.“

Boj proti Izraeli byl pro islámské teroristické skupiny účastnící se summitu jediným skutečným sjednocujícím bodem. A boj proti Izraeli bude jediným posláním každého režimu, který tyto teroristické skupiny ustaví.

Podle zprávy libanonské televize Al-Mayadeen „účastnící summitu ve společném prohlášení vyjádřili podporu houževnatému palestinskému lidu a jeho odporu, zejména v Pásmu Gazy, na okupovaném Západním břehu Jordánu a v Jeruzalémě... a poskytování pomoci rodinám mučedníků.“ Přeloženo do normální řeči to znamená podporu útoků Hamásu na Izrael a poskytování finančních prostředků islámským teroristům a jejich rodinám.

Hamás nebude v popředí, ale nová „technokratická vláda“ pro něj bezpochyby bude pracovat.

Ministr zahraničí Palestinské samosprávy Rijád al-Málikí Asociaci korespondentů OSN řekl: „Nyní není ten pravý čas pro vládu s účastí Hamásu, protože taková vláda by byla bojkotována řadou zemí, jak jsme to už zažili. Do takové situace se nechceme znovu dostat. Chceme, aby byla naše vláda ostatními uznána a chceme se plně zapojit do mezinárodního společenství.“

Ještě nenastal ten správný čas pro to, aby byl Hamás součástí vlády, protože loutkový režim musí nejdříve získat od mezinárodního společenství peníze a diplomatické uznání. A Bidenova administrativa a EU mu s nadšením poskytnou obojí.

Jedinou otázkou je, zda na to bude Hamás tentokrát ochoten přistoupit. Každá předchozí výzva k jednotě se týkala stejného problému, ale tentokrát drží Izrael Hamás pod krkem a pro Hamás to může být jediný způsob, jak přežít. Hamás v Moskvě podepsal prohlášení o jednotě, které uznává OOP jako zástupce „palestinského“ lidu.

Všechno to zapadá do sebe – označení „Palestinci“ nebylo vymyšleno na Blízkém východě, ale v Moskvě starými sovětskými aparátčíky, z nichž někteří jsou aktivní dodnes. Patří mezi ně i Putinův náměstek ministra zahraničí Michail Bogdanov, který summit svolal. Prezident Palestinské samosprávy Mahmúd Abbás napsal svou diplomovou práci, v níž popřel holocaust, během studií na moskevské Univerzitě družby národů Patrice Lumumby, která vychovala celé generace teroristů z třetího světa. Abbás také údajně pracoval pod Bogdanovem jako agent KGB s krycím názvem „krtek“.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na moskevském summitu zástupcům OOP, Hamásu, Palestinského islámského džihádu a půl tuctu dalších teroristických skupin řekl, že Abbás „odvolal předchozí vládu, vládní činitele vyměnil a zahájil proces výběru nových technokratických ministrů. Lavrov vyjádřil naději, že to „přispěje k zintenzivnění dialogu mezi různými palestinskými frakcemi.“

Moskevský summit odhalil, že „mezipalestinský dialog“ bude veden jen mezi různými teroristickými skupinami. Ať už budou zasedat v „technokratické vládě“ jakékoliv loutky, tak vládnout budou ve skutečnosti teroristé.

Bidenova administrativa a mezinárodní společenství chtějí vyřešit problém vyvolaný 7. říjnem, izraelskou vojenskou kampaní proti Hamásu a protestujícími muslimy na Západě tak, že zdvojnásobí své úsilí o „dvoustátní řešení“ a v důsledku vytvoří „Palestinský“ teroristický stát. Zatímco ministerstvo zahraničí USA, představitelé OSN, katarští emisaři a další diplomaté diskutují o tom, jak by měl stát řízený Palestinskou samosprávou vypadat, Palestinská samospráva koordinuje v zákulisí svůj postup se svými kolegy teroristy, aby nepropásla svoji příležitost.

Palestinská samospráva (PS) poskytuje dvě sady vzájemně si odporujících ujištění. Západním diplomatům říká, že PS sjednotí „palestinský“ lid v Palestinském státu a ukončí konflikt. Hamás, Palestinský islámský džihád a další teroristické skupiny zase ujišťuje o tom, že je i nadále absolutně odhodlána vést válku za zničení Izraele.

Moskevský summit probíhal souběžně s jednáním USA a některých evropských zemí. Zatímco z Washingtonu, D.C zaznívaly optimistické přísliby míru, v Moskvě se vyhrožovalo válkou.

A historie nás učí, že válečné hrozby je třeba brát vážně.

Moskevský „summit“ byl o rozdělení budoucích výnosů z jakýchkoliv výhod, které technokratická vláda případně získá od Izraele, USA a zbytku světa, ať už se bude jednat o „Palestinský stát“, miliardovou zahraniční pomoc, zakázky na rekonstrukci Pásma Gazy nebo o dodávky zbraní a výcviku.

„Technokratická vláda“ poskytne Bidenově administrativě a dalším vládám věrohodné ospravedlnění, které bude krýt další financování teroristů.

S tím, jak bude kampaň za uznání technokratického loutkového režimu stále silnější, bude životně důležité si připomínat tento moskevský summit a jednotnou pozici jeho účastníků.

Moskevský summit jasně ukázal, že technokratická palestinská vláda se terorismu nevzdá, ale bude ho krýt. A díky tomu konflikt na Blízkém východě neskončí, ale naopak se vyostří.

Palestinské teroristické skupiny daly jasně najevo, že ‚Palestinský‘ stát bude státem teroristickým.

Daniel Greenfield je spolupracovník konzervativního think tanku David Horowitz Freedom Center sponzorovaný nadací Shillman Foundation. Tento článek byl původně publikován na webu Front Page Magazine.

Překlad původního textu: Palestinian Authority Forms United Front With Hamas To Fight Israel
Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská

Poskytl Gatestone Institute