26.9.2023 | Svátek má Andrea


Když á, tak bé až po zet, prosím BIS

26.9.2023
Generál Koudelka chtěl dát najevo, že jím vedený útvar je aktivní, přinesl výsledek a odhalil celou škálu putinovských poskoků. Sklidí za to potlesk a generál si zaslouží o hvězdu navíc.
více


Pokus o jednoduchou úvahu

25.9.2023
Mohla by to být i zábavná podívaná nebýt toho, že nám politická scéna nenabízí změnu k lepšímu. O programu přímo demokratického Tomia Okamury nemá smysl se bavit. Největší formace v zemi je ANO vedené Andrejem Babišem.
více


Už je to naprosto dětinské

23.9.2023
Už jsme klesli na úroveň ani ne obecné školy“ nýbrž školy mateřské, už si hrajeme s plyšáky. Každý přece ví, že k aktuální katastrofě přispěli oba géniové, Babiš i Fiala, zrovna tak.
více


Zelenský: Sprdunk od Černochové

22.9.2023
Jestlipak svoje extempore na sociální síti konzultovala s ministrem zahraničí Lipavským? S premiérem Fialou, zdalipak mu zatelefonovala: „Péťo, mám chuť proplesknout Ukrajince, prima nápad, že jo?‟ Byl avizován náš velvyslanec v Kyjevě, že by si měl od rána navléknout azbestovou rukavici, až...
více


Kdy nastane náraz do zdi

21.9.2023
Mnohahodinový blábol Andreje Babiše v parlamentu poskytl dostatek inspirace. Nevyčerpatelnou studnicí humoru jsou Piráti s jejich permanentním referendem, na výsledky odpovídají koaliční partneři, že to Fialovi vyříděj. Také Fiala je v tomto směru produktivní, naposledy svým rétorickým výkonem na...
více


Důvěra, to je oč tu běží

20.9.2023
Jak k tomu přijde francouzská společnost EdF, která, zdá se, podmínky plní? Co je jí do toho, že Westinghouse má spory s Korejci? Proč Westinghouse nedodal? Aby dal najevo, že už to má v kapse?
více


Dva Piráti chyběli

19.9.2023
Protože dva chyběli, jen 331 Pirát ve stranickém referendu rozhodli, že je třeba odvolat ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Důvod je prostý.
více


Šalba vizuální prezentace

18.9.2023
Co z toho plyne? Deset ku jedné? Papouškování kremelské propagandy na Václaváku? Závěr vidím jediné: držet principy parlamentní zastupitelské demokracie.
více


Ať každý každého žaluje

16.9.2023
Babí léto vede k poklidnému pohledu, až na samém pomezí podřimování. Napůl sevřenými víčky pozorujeme postavy na politické scéně. Co se to tam děje? On každý každého žaluje.
více


Úvaha o stíhačkách páté generace F35

15.9.2023
Plánujeme šinkansen v době, kdy z Brna do Prahy jedeme vlakem (bez stálého připojení mobilu) tři hodiny, chceme provrtat tunel z Prahy do Berouna (padesát kilometrů). Chceme atomové elektrárny a též i stíhací letectvo vybavené F35. Potud plány. Jak dopadne realizace?
více


Strašidlo eurofederalismu

14.9.2023
Naše politická reprezentace zatím úspěšně čelí federalistickým tendencím a není to jednoduchý zápas. Tlak ovšem bude sílit a to je třeba mít na paměti i v nadcházejících eurovolbách.
více


Rozsévači větru

13.9.2023
Nejde o standardní parlamentní projednávání zákonné předlohy. Jde o aplikaci unijních pracovních pravidel ze směrnic o předvídatelných pracovních podmínkách a sladění práce a rodiny – cituji eurojazyk.
více


Námět pro ministra

12.9.2023
Na území Česka by mělo podle něho vzniknout deset zón, kde, jak to chápu, by neměla platit obvyklá ochromující buzerace státu, jeho dominantní realizace.
více


Nenechali se koupit

11.9.2023
Firma (jistě ne výrobce, větrníky se převážně vyrábějí v Číně) slíbila obci dva miliony korun plus na každý další rok příspěvek 1,2 až 1,4 milionů s inflačním navyšováním.
více


Česko na křižovatce, nebo snad jinde

9.9.2023
Česko na žádné křižovatce není. Vězí v hluboké jámě a není ani ta nejmenší perspektiva, že se z ní v dohledné době vyhrabe. Není to vina Fialovy vlády, není to vina Babišovy vlády, třebaže to Fialova vláda vytrvale tvrdí.
více


Všichni mají vždycky pravdu

8.9.2023
Před parlamentními volbami všichni říkali, že to vítězství jedné dvou a jedné trojkoalice spojené do pětikoalice (anebo dvou-superkoalice, berte jak chcete) dopadnout dobře.
více


Že já nekoupil Blesk...

7.9.2023
Politici nemají vlastnit média a nemá jim v tom bránit zákon (jak se to stalo u nás, na míru usneseným zákonem), ale prostá lidská soudnost.
více


Žvanění ovládlo parlamentní scénu

6.9.2023
Dva lídři opozice, Andrej Babiš v čele nejsilnější politické strany v zemi a Tomio Okamura v čele systémově nejostřejší parlamentní formace, měli příležitost předložit alternativní program.
více


Komtesa dupla nožkou

5.9.2023
Podiv obecně, veselí u někoho a hněv u jiných vyvolalo zjištění, že čtyřiadvacetihodinové pozdržení prezidentova podpisu vyvolalo návaly a fronty žadatelů o předčasnou penzi.
více


Bizár na Letné

4.9.2023
Před rokem dostal Ladislav Vrabel na Letnou sedmdesát tisíc lidí. Osvědčila se stará moudrost, že nikdy nevstoupíš na stejnou Letnou: letos se jich tam sešlo stokrát méně, velmi hrubým odhadem. Informační vyprahlost letní sezóny dodávám podobným akcím na důležitosti, protože o čem pořád psát?
více


Oni tu republiku mají na hraní

2.9.2023
Zatím to vypadalo tak, že je vláda loď bláznů, která pluje neví kam bez kormidla a bez plachet a parlament opičinec zablokovaný obstrukcemi a paralelními agendami.
více


Daň z vína opět na tapetě

1.9.2023
Je to otázka politická i ekonomická, nulovou daň prosazují lidovci, politický ochránce jižní Moravy. Nesmyslnost je očividná, ze všeho se platí daně, proč by se neměla platit z vína?
více


Úvaha nad jedním billboardem

31.8.2023
Jsem taky pro Evropu bez nesmyslů. Kdybych se nechal vyfotit a koupil si flek na zakázaném billboardu (jako se to dělalo: TATÍNKU, VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM) a svou touhu po Evropě bez nesmyslů (za daného stavu věcí nesplnitelné přání), co by to bylo?
více


Ramaswamy horší Turka, pardon, Trumpa

30.8.2023
Z neznáma se vynořil nad hladinu americké politiky republikán Vivek Ramaswamy. V mladém věku osmatřiceti let se rozhodl ucházet se o prezidentský úřad za republikánskou stranu. Svými kritickými výpady proti levičácké woke ideologii si rychle získal pozornost a v průzkumech nyní stoupl z pěti na...
více


Co nás posiluje

29.8.2023
Výčet perspektivních zemí je zajímavý. Sympatické jsou silné vazby Fialovy vlády na Polsko, které hraje vlastní sebevědomou politiku a opravdu se nemusí obávat o obraz „silného člena bloku‟.
více


Co nás čeká, to vládu nemine

28.8.2023
Vláda přestane dotovat příplatky na občasné zdroje energie. Od roku 2006 stál experiment s takzvanými OZE, tedy větrníky a soláry, půl bilionu korun. Za tu dobu by se za ty peníze už mohl dostavovat renovovaný Temelín, ekologicky čistý nezatěžující zdroj elektrické energie.
více


Máte na vybranou, rozčilení nebo smích

26.8.2023
Je tu i varianta třetí. Koupit si zmrzlinu a jít na plovárnu. Jenže začíná pršet. Lze se nad tím rozčílit, nebo se tomu smát.
více


Čiň čertu dobře, raketou se ti odmění

25.8.2023
Takové poměry tedy panují ve státě, který podle mínění putinovsky příznivé části veřejnosti aspiruje na významnou roli v rodícím se multipolárním světě.
více


Indie slaví, Rusko mlčí

24.8.2023
Opravdu nemám radost, že výsledek nemalého umu a úsilí přišel vniveč. Mám ale ohromnou radost, že pátá kolona – a je to vážná politická síla, nenamlouvejme si, že jsou to nějací pobláznění dezinformátoři – přišla o příležitost k naparování.
více


O dělení společnosti

23.8.2023
Celý život byl Pavel voják ,a od vojáka se nikde nežádá nezávislá politická profilace – je naopak nežádoucí. Jeho vítězství v druhém kole bylo přesvědčivé, navzdory minulosti. I to ale nyní slouží jako munice k ostřelování: bolševik, ruský špion, marketingový produkt, to jsou kazetové bomby...
více


Železný dóm nad evropské nebe

22.8.2023
Představte si, jak vy v roce 1945 dopadl věštec, který by prorokoval, že židovský stát pomůže Německu bránit se proti hrozbě ruských leteckých a raketových útoků. Nejspíš by se na něho vrhli zřízenci ústavu pro duševně choré a ve svěrací kazajce by ho odvlekli do polštářované cely.
více


Před pětapadesáti lety jako dnes

21.8.2023
Nechápu lidi, kteří zcela vážně opakují tezi, že válku na Ukrajině vyprovokoval Západ. Vždyť je to naprosto jasné přitakání doktríně o „sféře vlivu‟, je to legitimizace ruského nároku. Až do roku 1989 jsme žili ve stínu nikdy nepodepsané Jaltské dohody o rozdělení kontinentu. Má snad tato...
více


Případ zapomenutého deštníku

19.8.2023
Bavili jsme se kokainem na brněnské radnici, pak jsme se ve Fremrově aféře zabývali temným spárem komunismu, který momentálně má dvě a půl procenta podpory a jinak nulový vliv na to, že máme nejhorší v Evropě (teď si dosaďte pro přehlednost jen patnáct bodů, ať to není moc dlouhé), a teď je na řadě...
více


Letní osvěžení

18.8.2023
Udělil hraběcí rady, jak ze snadno zrušit strukturální deficit (kdyby mělo na jeho slova dojít, ulice by konečně byly plné rozběsněných občanů, protože dvousetmiliardové břemeno by podle Zemanova receptu dopadlo výhradně na jejich záda.
více


Jsou i dobré zprávy

17.8.2023
Byli jsme zvyklí i na ostudné referáty o stametrových úsecích a o dálniční propojení s Rakouskem, ve směru na Vídeň a na Linec jsme se už rezignovaně přestali zajímat. Takže informaci o stovce nových kilometrů můžeme brát s uspokojením a dodáme jen výhradu, že až po nich pojedeme, pak vidíme a...
více


Kdo může za drahotu

16.8.2023
Ono to tedy s těmi cenami platí už hodně dlouho, jak v čem: kvalitnější oblečení si kupuju jenom v Německu (= kupoval jsem, dokud jsem si kupoval saka). Nepočítám do toho džíny a trička.
více