18.6.2024 | Svátek má Milan


Geniální řešení ve stylu STAN

18.6.2024
V úvahu připadal současný ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, ale také volební maskot STAN, pohledná Danuše Nerudová.
více


Konference, aby byla konference

17.6.2024
Prezident Petr Pavel řekl, že mírový summit naplnil původní očekávání. Jsou to opravdu ta pověstná zlatá slova, jen do mramoru tesat.
více


To jim nikdo neodpáře

15.6.2024
Z Ruska pochválené partaje se ohradily, ale co je to platné, objektivně jdou na ruku ruské straně, která hrozí Evropě válkou.
více


Zaplať pánbu za ten bordel

14.6.2024
Jde o to, že před sídlem vlády v paláci Strakovy akademie vyrostlo cosi jako protestní městečko. Smysl unikal běžnému uvažování, bylo to cosi oku nevábného a kolemjdoucí obtěžující.
více


Vyhodí ho? Nevyhodí.

13.6.2024
Řeporyjský starosta Pavel Novotný vyvolal na jaře skandál, když na Twitteru napálil Felixe Slováčka za jeho bratříčkování s komunisty a zmínil se o jeho nemocné dceři.
více


Pětikoalice usiluje o novou roli

12.6.2024
Skládá se ze dvou částí, z nevýhry SPOLU a fiaska pro STAN a zejména pak pro Piráty. Teď pětikoalici hrozí, že v roli zmoklé slepice bude mít na hlavičce šaškovskou čepici.
více


Je po volbách, bouřka začala

11.6.2024
Nerudová se sice do EP dostane, ale je to Pyrrhovo vítězství – v české politice se už nikdy neuplatní.
více


Evropské politické tsunami – jak kde

10.6.2024
Nesplnilo se přání mnohých, aby Babiš prohrál třetí volby po sobě, nicméně žádné oslnivé vítězství to nebylo, drží si to svoje zavedené a z krajíce mu ujedli jiní.
více


Až bude po všem…

8.6.2024
Česká televize uspořádala televizní debatu ve formátu 5:2, kde do Havlíčka a Okamury bušila celá demokratická pětka, přičemž ve volbách kandidující SPOLU se změnilo v cosi jako tříhlavou saň z pohádky.
více


Volby jako jednohubka

7.6.2024
Na podzim se budou konat volby krajské a 1/3 senátní, to bude předkrm. Eurovolby můžeme při tomto srovnání vnímat jako jednohubku.
více


Fico vstal z mrtvých a jede bomby

6.6.2024
Poté, co jsme slyšeli Vladimíra Iljiče Zaorálka hřímat, že má Česko vládu kolaborantů, je to jen otázka času, místa a osoby, kdy se dozvíme, kdo z našich politiků je americká kurva.
více


Eurovolby coby hra na kroužkovanou

5.6.2024
Na každém volebním lístku je uchazečů o křeslo europoslance víc. Na kandidátce je pořadí, kdo je nahoře, spíš v Bruselu mele než ten poslední.
více


Malý předvolební povzdech

4.6.2024
Slyšíme volání po autenticky realistické straně (konzervativní je hloupé označení, protože není co konzervovat, a pojem „pravicový‟ se podařilo tak umatlat, že se ho málokdo neštítí uchopit).
více


Před námi je duel Kena s Barbie

3.6.2024
K historickému střetu dojde na CNN Prima News v pondělí večer. Mimochodem, všimli jste si, že v poslední době se zajímavé politické debaty odehrávají na půdě CNN Prima News?
více


Proč bych si nezavzpomínal… jak mě okradli

1.6.2024
Na netu vyskočila připomínka, že 31. května 1953 byla oznámena takzvaná „měnová reforma‟.
více


Za týden eurovolby – pár poznámek

31.5.2024
U silnice vídám billboardy, kde ctihodní mužové a ušlechtilé ženy slibují kde co, například zrušení Green Dealu. Nejdříve tedy několik čísel, nebojte, je to hodně jednoduchá matematika.
více


Jak vznikl nápad zdanit mobily

30.5.2024
Až se vyhlásí soutěž, jaký nápad z vládní dílny nejvíc občany vytočil, bude to opravdu dlouhá hitparáda a na předních místech nastane přetlak.
více


Penze, nekonečný příběh

29.5.2024
Rozpravu zahájil ministr práce Marian Jurečka prohlášením, že úpravu nelze odkládat.
více


A je to tady, dalo se to čekat

28.5.2024
Oč jde výmluvně vypovídá titulek z nedělního vydání portálu iDnes.cz: EU už umí brzdit migraci. Systém má i temné stránky, Afričané končí v poušti.
více


Bitva o naše zuby

27.5.2024
Amalgámové plomby končí, protože nám je zakázala Evropská unie a vposledku už taky víme, že se nebude vrtat, ale rovnou trhat.
více


Danuše mimo hru, jak to teď vypadá

25.5.2024
Pozice v Bruselu nemá být jen odměna za věrné služby (jako bývají posty velvyslanců). Že a) na Bruselu hodně záleží, b) jsou lidé z Česka, kteří se tam dovedli prosadit.
více


Tak konečně pravicový nápad

24.5.2024
ODS deklaruje sama sebe jako pravicovou stranu a kdybychom měli hodně drsně shrnout do pár slov, co to znamená, pak by to znělo asi jako „každý na svoji odpovědnost‟.
více


Chyba s hrozivými důsledky

23.5.2024
Je to ještě větší nehoráznost než čerstvé rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu Karima Khana požádat soud o zatykače na předáky Hamásu, tak i na premiéra napadené země
více


Dejme prostor slovu prdel

22.5.2024
Historie používání tabuizovaných slov je ovšem bohatá a do hluboké minulosti shající, připomenu slavné merde generála Cambronna v bitvě u Waterloo.
více


Izrael jako ostrůvek Západu

21.5.2024
Takzvaný „případ Palestina‟ už je ve fázi vyšetřování – na stejné úrovni, jako válka na Ukrajině, ale také válka v Afghánistánu nebo v Libyi.
více


Orel (motýl) přistál (dva motýli)

20.5.2024
Na Černého dílo se sesypali lidé toho typu, jak jim říkal můj tatínek „suchoprdi‟.
více


Slovensko – a co bude dál

18.5.2024
Fico je silná osobnost, srovnatelný s ním byl Vladimír Mečiar, paralely jsou až zarážející. Taková osoba se v politickém systému nenahrazuje snadno.
více


Rozdíl v pozici Pavla a Babiše

17.5.2024
Prezident Pavel nabádal k realismu ještě v době, kdy Ukrajinci měli úspěchy v osvobozování napadeného území.
více


Atentát na Fica a co potom

16.5.2024
Asi všichni nadaní schopností aspoň minimálního odhadu budou toho názoru že vypjatá atmosféra na Slovensku bude ještě vypjatější. Podle prvních zpráv by atentátníkem měl být 71letý spisovatel Juraj Cintula.
více


Migrační pakt a co dál

15.5.2024
Premiér Petr Fiala klade důraz na strategická partnerství se státy, ze kterých do Evropy migranti přicházejí.
více


Vyhoďte Novotného, je terrible

14.5.2024
Proslul svým úmyslem postavit pomník Vlasovcům (později narozeným připomínám, že šlo o Rusy kteří za války přešli na stranu nacistů, nicméně v květnových událostech roku 1945 velmi pomohli povstalecké Praze).
více


Koho ještě vyměnit, co všechno zrušit

13.5.2024
Chudák pan Tuleja dopadl, jako kdyby mu ve své době měl prezident Zeman dát vyznamenání. Že já v*l do toho šel, tato myšlenka mu asi táhla hlavou.
více


Vědci, politika a hokej

11.5.2024
Co chce vláda a co chce opozice? Vláda, to je pět stran, přičemž dvě jsou otevřeně eurohujerské a jenom se vzájemně hádají.
více


Na stole zase jeden casus belli

10.5.2024
Fiala má zřejmě vrozený sklon dělat sebevražedné činy a odůvodňuje je tím, že je slíbil: takto vznikl nesmysl se zrušením superhrubé mzdy.
více


Ústavní soud a volba pohlaví

9.5.2024
Pohlaví je to, s čím se narodíme, kdežto gender, jak se stává normou, si volíme.
více


Jsme po uši v době předválečné

8.5.2024
Mladé generaci je to nejspíš jedno, asi jako moje generace neprožívala žádné výročí první světové války. Každopádně je 8. května svátek.
více