6.2.2023 | Svátek má Vanda


To jsou paradoxy

6.2.2023
Názory na věc jsou dva. Jeden zní, že s tím Andrej Babiš praští. Druhý míní, že s tím Andrej Babiš nepraští.
více


Prsty v mandlu a bude z toho cenzura

4.2.2023
Vládní zmocněnec pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma je mimo jakoukoli pochybnost demokrat a slušný člověk a osvědčil to za minulého režimu i veškerou svou činností po jeho pádu a jistě má ty nejlepší úmysly i teď. Měl by ale odložit brýle ,mámení a nahlédnout realitu: ať vznikne co...
více


Pavel neposeda a zlatej Zeman

3.2.2023
Usadil se v Hrzánském paláci, zvažuje policejní zásahy v prezidentské kanceláři, kde chystá i pátrání po štěnicích ve smyslu odposlechového zařízení a přijímá novináře ze zahraničí i tuzemska.
více


Zavinil to Prchal

2.2.2023
Jméno marketingového specialisty Marka Prchala proniklo do povědomí širší veřejnosti poté, kdy ho na tiskovce po volbách v roce 2017 Andrej Babiš představil jako svého gurua a políbil ho na čelo.
více


Jak dál s ANO

1.2.2023
předvolební: soudce Šott zprostil viny Andreje Babiše a Janu Nagyovou ve věci Čapí hnízdo. O kauze se mlčelo, do arzenálu ji nezařadil Babišův soupeř Petr Pavel, nepsala o ní média.
více


Další kuriozity a debata o známce

31.1.2023
Nejhlasitější je bublina kolem Babišova doporučení lidem, aby si na něho šli vsadit, protože vyhrají dvanáctinásobek. Doporučení, které jsem kupř. já bral jako dobrý fór vzala spousta lidí vážně a je z toho mrzutost. Jak vážné to bude se pozná, až to někdo zažaluje.
více


Povolební situace a některé kuriozity

30.1.2023
Babiš prohru uznal, vítězi blahopřál, neodpustil si tradiční kňu, že všichni byli proti němu, a pochválil se, že oproti prvému kolu získala jeho „kandidatura ANO‟ o půl milionu hlasů navíc.
více


Petr Pavel vyhrál. A co dalšího?

28.1.2023
Vítězství bylo očekávané každým kdo se spoléhal na průzkumy voličských preferencí a tentokrát se odhady pozoruhodně blíží konečnému výsledku. V následujících dnech se budeme, ptát jak se stalo že zvítězil muž, který je v politice nováčkem a jeho jméno znali jen specialisté zaměření na vojenskou...
více


Kuriozity těchto voleb a trest za blbost

27.1.2023
Sběr dat se odehrál v týdnu předcházejícím odpálení Babišovy atomovky. Výsledky mají hodnotu sněhu napadaného o minulém víkendu.
více


Předposlední debata, jak dopadla?

26.1.2023
Petr Pavel se žádné chyby nedopustil a při zvoleném stylu se chyby ani dopustit nemůže. V tomto ohledu je Andrej Babiš produktivnější.
více


Ruské notičky pro Babišovu válečnickou kampaň

25.1.2023
Aeronet News doporučuji ke studiu i bojovníkům proti cenzuře: čerstvě po přepadení Ukrajiny byl mezi zastavenými weby. Už tehdy jsem říkal, je to protiprávní, ale plakat kvůli tomu odmítám. Svůj názor jsem nezměnil, protože toho je hrubá diverze, připravující půdu k dalším agresivním krokům.
více


Zrada jako politika

24.1.2023
První televizní duel finalistů prezidentských voleb se odehrál v neděli večer v České televizi. Původně Andrej Babiš avízoval, že nepřijde, přišel na poslední chvíli. ČT měla technické kiksy, chraplavý zvuk a dokonce při přenosu z ponurého prostředí Národního muzea vypadl na chvíli obraz. Petr...
více


Co když Babiše (ne) zvolíme

23.1.2023
Byla by to druhá prohra v sérii. Parlamentní volby ho odsunuly do pozice opozičního politika, která mu nesedí. Druhá prohra by znamenala zásadní otřes jeho pozicí. V té parlamentní prohře, v té pomohl pětikolce k výhře Pánbůh tím, že si odskočil a nebyl doma.
více


Zpětný odřad

21.1.2023
O tom, že zpětný odřad bude fungovat dál také nemusíme pochybovat. Do osmého března je sice času dost, nikoli ale nazbyt.
více


Schován za barikádou paragrafů

20.1.2023
Server iRozhlas zveřejnil dva zajímavé dokumenty. Jednak je to pracovní verze akčního plánu boje proti dezinformacím, jednak je to vyjádření Jana Večeři, ředitele právního a kontrolního odboru Úřadu vlády.
více


Cenzura jako nové téma

19.1.2023
Celá debata byla temným příslibem toho, co nás čeká naostro příští týden na Primě a Nově (do ČT odmítá Babiš přijít). Budou to nudné monology, Babišův útočnější, Pavlův defenzivnější.
více


Vládní nebo nevládní

18.1.2023
Jak známo, vládní koalice nepostavila kandidáta, takže jen Babiš a Bašta se mohli pochlubit oporou strany respektive hnutí. Vládní sestava pouze doporučila trojici Fischer, Nerudová a Pavel pozornosti voličů. Vyvolalo to podiv, otazníky i námitky. Renomovaní komentátoři to vládě vytýkají dodnes...
více


Odchod slabé ministryně

17.1.2023
Dlouho se na ministerstvu neohřála, nastoupila 8. prosince 2021. Bylo by nespravedlivé jí naházet na hlavu katastrofální stav německé branné moci.
více


Cesta hnusu, díl druhý

16.1.2023
Andrej Babiš zahájil kampaň do finále tiskovkou po prohře s Petrem Pavlem. Jeho nenávistný projev plný lží vyděsil i mnohé jeho stoupence a spolustraníky. Ještě toho dne se potkal s Putinovým obdivovatelem, vlastizrádcem Jaroslavem Foldynou a od Tomia Okamury jsme se dozvěděli, že spolu...
více


Petr Pavel zvítězil v prvním kole prezidentských voleb

14.1.2023
Petr Pavel vyhrál před Andrejem Babišem. Pravda, o půl procenta (35,40 : 34,99), ale v politice jako ve sportu. Vyhrál. U nás ve Zvoli byla účast bezmála 88% a Pavel dostal přes 52%, v sousedním Ohrobci 55% a v Březové Olešku 52 procent. Bydlíme s Ljubou v dobré lokalitě. :-).
více


Tentokrát s Babišem

13.1.2023
O jedinou skutečně zábavnou epizodu se odpoledne postaral Marek Hilšer. Sice se dostavil, ale zaprotestoval, že debata je dělená na dvě části a na protest odešel.
více


Superdebata na Primě - Bez Babiše klid

12.1.2023
Odpoledne se mnoho lidí ptalo, zdali Babiš přijde nebo ne. Mělo by to svoji logiku. TV Prima NEWS má diváckou obec příznivou spíše zemanovsko-babišovskému světu, než aby fandila demobloku, nicméně i v tomto bloku diváků je jistě mnoho nerozhodnutých voličů a Babiš je mohl oslovit.
více


Koho v pátek a sobotu volit

11.1.2023
Po tom, co jsme deset let prožívali v éře Miloše Zemana, uvažuji o faktoru ostudy. Ať tak či onak, je to především reprezentativní funkce. Nejvíc mě zasáhlo buranství našeho prezidenta při audienci u královny Alžběty, kdy porušil nejen zásady etikety, ale základního společenského chování.
více


Babiš po soudu a před volbami

10.1.2023
Správně k věci během pondělních debat kdosi podotkl, že před soudem by měl stát sám princip dotací: proč sakra by měl stát (respektive Unie) dotovat stavbu jakéhosi kongresového centra?
více


Soudce Šott zprostil Babiše a Nagyovou viny

9.1.2023
Pozváno bylo všech devět kandidátů. Andrej Babiš se nedostavil, takže diváci si na sám závěr mohli užít třiceti vteřin ticha, to byl prostor pro poselství každého z nich. V pochmurném prostředí připomínajícím krematorium debatu moderoval Martin Řezníček.
více


Jít do toho, nejít do toho…

7.1.2023
Častý argument proti je následné zdražování po přijetí eura. Moji slovenští kamarádi mě sice ujišťovali, že na Slovensku to tak nebylo, ale kdo dnes ví jak to bylo.
více


Hora asi porodí podmínku

6.1.2023
Nejpřísnější podmínka navrhovaná státním zástupcem Šarochem zní po tolika letech (trestní oznámení od listopadu 2015) jako kanadský vtip. Zástupce Šaroch seznámil se svou představou trestu veřejnost už dřív, ale teprve teď, v záběru líčení před soudcem Šottem, je to tak říkajíc oficiálně, a v...
více


Zeman nezklamal

5.1.2023
čerstvé paměti zůstávají jeho obstrukce při jmenování ministra zahraničí v roce 2018, šlo o tehdy Miroslava Pocheho , o rok později sabotoval jmenování ministra kultury, až donutil Michala Šmardu se nominace vzdát.
více


První prezidentská debata

4.1.2023
Nepozvali Hilšera ani Baštu. Hilšer by neměl propást příležitost odstoupit, Bašta je případ pro psychiatra, ale svoji roli odsávače hlasů Babišovi plní. Blesk to vysvětlil, že pozval kandidáty podle preferencí, jenže Bašta má víc preferencí než Středula a Hilšer je si s Fischerem buď narovno, nebo...
více


Ještě větší blbec, než jsme si mysleli

3.1.2023
Sovětský svaz se zhroutil, jakmile jeho privilegovaná elita zjistila, že výhody režimem poskytované jim zajišťují horší životní úroveň, než jakou má servírka od stánku na hamburgry. A pokud si pan Bašta myslí, že je EU horší než bývalý Sovětský svaz, proč se tam tedy půlka zeměkoule chce...
více


Jaká bude příští éra

2.1.2023
Výsledek prezidentské volby budeme znát za měsíc. Odhady favorizují dva muže a jednu ženu, zbylé šestici přisuzují podružnou roli. Kdybychom tedy měli vyjít z výzkumu preferencí, jaká by byla éra Babišova, kdyby vyhrál? Éra Nerudové a éra Pavla?
více


Z historie do historie

31.12.2022
Ale s tou historií je to jako s dobrodružstvím, jak se o něm zmiňoval meziválečný světoběžník (tak se tomu tenkrát říkalo) Richard Halliburton: Dobrodružství je blbý, dokud trvá. S tou historií, dokud trvá, taky obvykle není o co stát, ne nadarmo se přirovnává k bouřkám, a ejhle, když bouřka...
více


Úvaha nad slibem pana Diviše

30.12.2022
Karel Diviš na serveru Novinky zaujal ve čtvrtek sentencí, že na rozdíl od Babiše by nedopustil, aby v covidu umírali nevinní lidé.
více


A je to tu zase

29.12.2022
O trampotách kolem zákona proti dezinformacím jsme tu na Psu psali na podzim. Obšírně jsem se o tom vyjádřil zde. Šlo tehdy o jakýsi hrubý nárys předložený k veřejné diskusi. Ta nastala, byla převážně odmítavá, nicméně je dobře, že se tak stalo, diskuse je podstata našeho světa.
více


Svět podle Medvěděva

28.12.2022
Podobné fantasmagorie tlačí Rusům do hlavy televizní mág Vladimír Sovoljoev. Medvěděv je ale na rozdíl od něho vysoký státní úředník, a dala by se tedy od něho čekat aspoň základní míra příčetnosti.
více


Kopání do Zemana na konci sezóny

27.12.2022
Miloš Zeman oslovil naposledy veřejnost ve vánočním projevu. Nic překvapujícího v něm nebylo, ale zase na druhou stranu, vánoční projevy nejsou tady proto, aby se v nich realizovaly dějinné zvraty. Za povšimnutí ale stojí i reakce politiků.
více