Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

VH

V98á95c10l25a50v 18H61l47a87d

20. 6. 2024 11:14

"

L. Frydryšek 19.6.2024 14:01

. Ta území která dobyly, tak okupují a nejsou to malá území a navíc pálí rakety, granáty i mimo okupovaná území a dělají tím Ukrajině obrovské škody, jak na obývaných oblastech, tak na infrastruktuře. Elektrárny, které jsou cílem agresora jsou některé v dezolátním stavu a bude trvat roky, než se opět zprovozní, jsem se dočetl."

Pokud si vzpomínám, tak první, co naši padesátihvězdičkoví a třináctipruzí braři ve zbrani rozesračkovali v Srbsku, byly elektrárny.Naprosto záměrně, ještě se tím chlubili, že je 70 % Srbska bez proudu. Tož tak.

LN

Dron odhalil horor na bojišti. Rusové uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi

Ukrajinská generální prokuratura uvádí, že ukrajinská armáda objevila během leteckého průzkumu na jedné z bojových pozic v Doněcké oblasti obrněné vozidlo ukrajinských ozbrojených sil a na něm hlavu ukrajinského vojáka. Zprávu úřad doplnil fotografií vozidla, která je částečně rozmazaná v místech kapoty vozu.

„Je to strašlivé barbarství, které nemá v 21. století místo,“ uvedl ukrajinský generální prokurátor. „Je to další důkaz, že válečné zločiny, které páchá agresor, nejsou ojedinělé incidenty, ale plánovaná strategie ruského režimu,“ dodal Kostin, podle něhož ukrajinské úřady zjišťují okolnosti případu a vyšetřují ho na základě podezření z porušení zákonů a zvyklostí války v kombinaci s úkladnou vraždou.

https://www.lidovky.cz/svet/ukrajina-rusko-obvineni-muceni-vojak-steti-hlava.A240618_182029_ln_zahranici_lsva

JH

J34i82ř59í 10H71r73b77e30k

19. 6. 2024 23:18

Při tomhle pranýřování "chcimírů" je člověku hned víc jasné, jak to vypadalo v předválečném Hitlerovském NěmeckuRv

DM

Spíš jak to vypadalo v Československu po obsazení Sudet.

LN

To byste nevěřili, kolik kopií polského filmu Katyň /

Катынь (2007) Andrzeje Wajdy cestovalo po ruském Internetu. Napadlo mě podívat se na torrenty, jestli je k mání i v Rusku, a byl jsem mile překvapen. Nenašel jsem sice oficiální ruský dabing, asi nikdo neměl v Putinově Absurdistánu odvahu, ale Rusové si vyrobili simultánní dvou nebo jednohlasé tlumočené překlady na orig. zvuku a titulky a film masově viděli ve velkém množství. Takže mi udělali radost, že s ruskými občany to ještě není tak hrozné, jak by se mohlo zdát. ;-)

https://www.csfd.cz/film/234129-katyn/

SL

Katyň jsem zbaběle vyměnil za Dunu druhý díl, na který právě koukám a je to.....skvěle udělaná věc. Jak teen age jsem jí četl ale tohle......

Foto

A62. 93R21e74n77j31a29s40c59u

19. 6. 2024 22:26

Zajímavý rozhovor s jedním z architektů našeho vstupu do NATO Jaromírem Novotným...

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=oWLAZXcLy_Y

Foto

Kolovratník blije v Událostech. A tihle diletanti mentálně uvízlí v komunismu by to tady chtěli řídit!

LN

Tak jsem vsadil 3 tikety za drobné v kurzu 2 a více, dva už jsou vyhrané (9 rohů a více, remíza o poločasu) a jeden prohraný (méně než 3 branky a každý tým dá gól - NE) - kdo by čekal, že si Švýcaři dají vlastňáka, že... :-P

PD

A někteří/některé i bez očkování! :-P

VM

TY VLASTŇÁKY SE

na tom ME, nějak množej.

JM

Konec „ticha“: Češi zatím opatrně oživují vztahy se Slováky. Na tahu jsou premiéři Fiala a Fico

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/cesko-slovensko-sousedske-vztahy-navsteva-bratislava-sef-diplomacie-lipavsky-prezident-pellegrini.A240619_193537_ln_domov_lvot

Dostane Ondřej Thor slovenské občanství?

PD

S tím jménem by mohl zkusit i norské nebo dánské! :-P

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz