16.12.2018 | Svátek má Albína


13.12.2018 KLIMA: Hysterie pokračuje v Katovicích

Zdeněk Lanz
Téměř na den tři roky po pařížské konferenci o „změně klimatu“ (COP21) v roce 2015 začala 2. prosince 2018 v Katovicích 24. konference OSN o „změně klimatu“ (COP24).
více


12.12.2018 KLIMA: Vzpoura

Vítězslav Kremlík
Obvyklá strategie alarmistů už ztrácí dech. Před klimatickou konferencí sice zinscenovali sérii „spontánních“ akcí pro média jako vždy, ale následovala srážka frází s realitou.
více


11.12.2018 KATOWICE COP24: Architektura globální loupeže

antimeloun
Teorie v rozporu s rozumem, jako je antropogenní globální oteplování, neměla reálnou šanci – pokud se nebude moci pochlubit relevantními výsledky - ve vědeckém světě prorazit.
více


30.11.2018 MÉDIA: Asociální klima-aktivisté

Vítězslav Kremlík
Aneb jak to vypadá, když někdo podporuje mocenskou ideologii OSN a EU za kterou stojí miliadový byznys... a přitom se pokládá za underground.
více


26.11.2018 KLIMA: Útok na široké frontě

Willis Eschenbach
antimeloun
Útok na svobody (a peněženky) občanů vedený pod „false flag“ svobody, demokracie, spravedlnosti, rovnosti či záchrany Zeměkoule, je rozprostřen na široké frontě. Médii prováděný „brainwashing“ je totální, prostor je zaplněn polopravdou i obyčejnými lžemi „postfaktické reality“.
více


25.10.2018 KLIMA: Příliš mnoho alarmismu najednou

Zdeněk Lanz
V pondělí 8. 10. 2018 přinesla média (např. ČTK) dvě pozoruhodné zprávy. Jistě jen kouzlem nechtěného vyšly v tentýž den. Přímo spolu sice nesouvisejí, obě však spojuje společné téma: klimatický alarmismus.
více


15.10.2018 KLIMA: Probuďme se...

Jan Bartoň
Pod titulkem „Probuďte se, globální oteplování se utrhlo ze řetězu, varují vědci“ se vědci vyjadřují k rychlosti oteplování planety Země. Pokud se nezačne jednat hned, bude pozdě cokoli změnit.
více


12.10.2018 KLIMA: Kde vězí ďábel

Zbyněk Petráček
Aktuální zpráva Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu byla tématem včerejška. Ale to téma se zdaleka nevyčerpalo. Má svou pokračující racionalitu – že v posledních letech narůstá četnost extrémních situací (vedra, sucha, povodně), nepopírá už nikdo rozumný.
více


20.9.2018 KLEMENTINUM: Opravdu nejtepleji za 244 roků?

Vítězslav Kremlík
Na rozdíl od novinářů, kteří se honí za senzacemi, racionální skeptik si musí počkat na data. Takže horké léto lze s odstupem ohodnotit až nyní.
více


15.9.2018 KLIMA: Mohou za sucho větrné elektrárny?

Pavel Bárta
Máme za sebou suché a horké léto, několikáté v posledních letech. S dozníváním malé ledové doby a nástupem klimatického optima (případně s katastrofálním přehříváním planety, kterou způsobuje spalování fosilních paliv a prdění hovězího dobytka – ať si p.t. čtenář vybere) dochází ke zvyšování...
více


10.9.2018 KLIMA: Sucho vs. oteplování

Vítězslav Kremlík
Kdykoli je mokrý nebo suchý rok a zemědělci naříkají, objeví se aktivisté a snaží se využít situace k prosazení zájmů energetické lobby. I po půl století ale solár a vítr stále dodávají méně než 2 % světové energie.
více


6.9.2018 INTERNET: Koho vypnou příště?

Vítězslav Kremlík
Když propukla aféra Climategate, velká média se rozhodla skandál ututlat. Ale díky svobodnému Internetu se o tom svět přesto dozvěděl. Příště už se to možná nebude opakovat.
více


31.8.2018 EKOLOGIE: Zelení blokují výstavbu přehrad…

Vítězslav Kremlík
V souvislosti s letošním suchem se vyrojily články o potřebnosti nových přehrad. Pokud však chceme vybudovat nové přehrady, budeme muset bojovat s ekology. Oni to sice myslí dobře, ale nedomýšlejí důsledky.
více


18.8.2018 KLIMA: Klimatický alarmismus není k smíchu

Jan Bartoň
Klimatický alarmismus dosahuje nových a nových výšin. NASA natočila časosběrné video o nárůstu teploty za posledních 140 let. Otázka - jaké družice létaly kolem Země v roce 1888? Nevíte? Že by UFO?
více


3.8.2018 KLIMA: Normální vedro

Zbyněk Petráček
Vlny veder přinášejí potíže, ale dá se na ně zvyknout. Či spíše musí. I naši předci si po zatím poslední době ledové, v období zvaném atlantik, museli zvykat.
více


3.8.2018 USA: Farmáři už nemusí úřadům hlásit každý prd

Vítězslav Kremlík
Ideologie globálního oteplování je využívána k vytváření nových regulací, pohodlných pracovních míst, formulářů a daní. K největším absurditám patří zdanění kravských pšouků. V Americe tuhle pitomost právě zrušili. No sláva.
více


30.7.2018 SVĚT: Klimatický šílenec spáchal sebevraždu

Vítězslav Kremlík
Známý právník proslulý propagací kompostů se v dubnu 2018 polil benzínem. A upálil se na protest proti fosilním palivům. Svůj čin David Buckel vysvětlil v dopise novinám New York Times.
více


7.7.2018 USA: Byla těžba fosilních paliv chybou?

Vítězslav Kremlík
Když agenturu pro životní prostředí USA dostal do rukou klimaskeptik Scot Pruitt, zoufalí klimatičtí aktivisté hledají jiné cestičky. Rádi by uhlobarony postavili před soud, aby pykali za zločiny proti klimatu.
více


23.5.2018 ÚVAHA: Lidstvo je stále stejné

Vratislav Hlubuček1
Vždy, když lidstvo čelí nějaké anomálii nebo pohromě, začne se divit a hledat viníka. Nejinak tomu bylo už v raném středověku, když přišla sucha, neúroda či morové epidemie.
více


17.5.2018 GLOSA: Apokalypsa nebude

Václav Klaus1
Apokalyptičtí předvídači všeho špatného, kteří si na tom vybudovali celé své živobytí, už dávno hrozí suchem. U nás i po celém světě. Stalo se právě teď něco kvalitativně nového? Co např. u nás nenastalo v roce 1947? Myslím, že nikoli.
více


13.4.2018 SVĚT: Stále stejná klimatická chyba

Luboš Smrčka 1
Einsteinova definice šílenství říká, že to je stav, kdy jedinec opakuje stále stejné jednání, ale očekává odlišný výsledek. Přesně takto se chováme ve vztahu ke klimatickým změnám.
více


5.4.2018 KLIMA: Eurokomise chce štítkovat finanční produkty jako ledničky

Michal Kašpárek
Nová opatření mají pomoci v boji proti změnám klimatu. Klienti si podle úředníků neuvědomují, že má volba investičního produktu podobný ekologický rozměr jako volba elektrických spotřebičů.
více


16.3.2018 VĚDA: Neobhajujte lední medvědy, nebo budeme zlí

Vítězslav Kremlík
Susan Crockfordová studuje evoluci druhů v polární oblasti. Svou kritikou profesní organizace medvědářů si ale vysloužila jejich hněv. Napsali o ní celý článek, který si za rámeček určitě nedá.
více


1.2.2018 KLIMA: Kolaps evropské energie

Rupert Darwall
ekologie
Protože Německo je zářným příkladem našich klimaalarmistů, dovolil jsem si čtenářům Neviditelného psa předložit tento pohled zvenčí:
více


2.1.2018 KLIMA: O změně klimatu na jedné noze

Tomáš Guttmann
Oznámení Spojených států amerických o odstoupení od pařížské klimatické dohody je to nejlepší, co se silám rozumu za uplynulý rok přihodilo. Ale zápas s temnými silami, které chtějí poručit klimatu a ohrožují celou západní racionální společnost, teprve začíná.
více


25.12.2017 KLIMA: Globální konec rovných příležitostí

antimeloun
Ve dnech 6. až 17. listopadu 2017 se v Bonnu konal alarmistický koncil zeleného náboženství pod záštitou OSN, eufemisticky nazvaný 23. konference zúčastněných (23rdConferenceoftheParties /zkratka COP23/, oficiální rámec: United Nation Framework Convention on Climate Change /zkratka UNFCCC/).
více


15.12.2017 KLIMA: Granty na oteplování v USA vysychají

Vítězslav Kremlík
Zatímco v roce 2009 bylo z NSF (National Science Foundation) rozděleno 783 grantů na výzkum „změny klimatu“ v roce 2017 jich bylo jen 302. Hlavně díky Donaldu Trumpovi, který požaduje škrty v rozpočtu.
více


22.11.2017 KLIMA: Aktivisty Greenpeace trefí šlak

Vítězslav Kremlík
Aktivisty Greenpeace mohla ranit mrtvice. Donald Trump na klimatickou konferenci COP23 v Bonnu vyslal... zástupce fosilního průmyslu. Aby se pochlubili, že Amerika snižuje své emise díky boomu těžby zemního plynu.
více


13.10.2017 KNIHA: Zničí nás klima anebo boj s klimatem?

Václav Vlk st.
Tuhle knížku jsem měl v ruce prvně někdy na začátku léta a přemýšlel jsem, že o ní napíšu něco čtenářům Psa.
více


10.10.2017 KANADA: Vyšetřování skeptiků „klimatické vědy“

Lorrie Goldstein
ekologie
Je to něco jako z Orwellova „1984“: kanadský protikartelový úřad, prodloužená to ruka ministerského předsedy Justina Trudeaua, je podporován 50 miliony dolarů ročně. Na základě udání jedné ekologické organizace vyšetřuje agentura již déle než jeden rok tři organizace, které jsou obviněny, že...
více


6.10.2017 KLIMA: Agung kontra klimahujeři

Václav Husák1
Tentokrát to asi budeme mít jednodušší. Alespoň s výslovností. Jméno jedné z největších indonéských sopek Agung půjde jistě snadněji vyřknout, než název islandského sopečného trpaslíčka Eyjafjallajökull. Ale i on nám relativně nedávno svou v podstatě nepa­trnou erupcí dokázal pěkně „zatopit“.
více


28.9.2017 GLOSA: Aby krávy nebzdily

Zbyněk Petráček
Když jsem se svého času ptal matky, zda si vzpomene, co dělala v napjaté chvíli mnichovského diktátu v září 1938, odpověděla: „Pásla jsem.“ „Husy?“ zněla doplňující otázka.
více


28.9.2017 MÉDIA: Klimatická lekce podle Ivana Hoffmana

Zdeněk Lanz
Pointa nedávného (19. 9. 2017) článku Klimatická lekce z rubriky Den Ivana Hoffmana deníku Deník je celkem prostá. Hoffman v něm naznačuje, jistě v nadsázce, že ničivějších hurikánů přibývá v reakci na rozhodnutí USA odstoupit od Pařížské dohody o klimatu.
více


6.9.2017 MÉDIA: Texas zasáhl hurikán lidské hlouposti

Vítězslav Kremlík
Když americké pobřeží zasáhne hurikán, pověrčiví lidé vždy začnou varovně zdvihat ukazováček. Že prý je to trest boží za náš hříšný život.
více


4.9.2017 KLIMA: Co řada našich poslanců neví

ekologie
Ještě před parlamentními volbami se bude Parlament ČR zabývat ratifikací Pařížské dohody. Podle výsledků z prvního čtení je zřejmé, že většina českých poslanců věří, že schvalují projekt prospěšný Česku i celému světu.
více


30.8.2017 USA: Trump rozpustil klimatickou komisi

Vítězslav Kremlík
Mediální korporace jsou zděšeny. Trump prý provedl další nezodpovědné rozhodnutí. Krátkozraké. Iracionální. Zrušil totiž jednu Obamovu komisi.
více