30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


26.10.2020 BEST OF HYENA: Keby nás viděli pán minister Hamáček…

Hyena - Best of
Sekal jsem trávu na louce, kterou chceme s Ljubou změnit v rajský koberec. Ljuba s pejsky se na mě přišla podívat zrovna ve chvíli, kdy jsem končil. Pomohla mi půjčovňáckou bubnovou sekačku naložit do auta (ve dvou je to hračka, v jednom to nejde, jak jsem později zjistil) a že půjde s pejsky domů...
více


21.10.2020 BEST OF HYENA: Když nastanou deště

Hyena - Best of
Dneska ustaly, ale trvaly docela dlouho – podle mého měřáku umístěného na zahradě napršelo za dva dny 29 mm a to je docela dost: když jaksi normálně prší, obvykle to dá pět milimetrů.
více


14.10.2020 BEST OF HYENA: Na výletě v Průhonickém parku

Hyena - Best of
Máme permanentní rodinnou vstupenku, ale chodíme tam brankou vzadu v parku, vsazenou ve zdi. Tuhle tam fachmani natahovali elektrický kabel, říkali jsme si: aha, to bude čidlo na tu permanentní kartu.
více


2.10.2020 BEST OF HYENA: Na terasu vstup zakázán

Hyena - Best of
Máme dřevěnou terasu. Jednou dvakrát za rok je třeba ji napustit speciálním olejem. Kdybyste si náhodou chtěli takovou terasu pořídit, ničema obchodník vám bude tvrdit, že je dřevo ošetřené na věky věků a nemusíte s ním nic dělat. Lže. Musí se to dělat, jednou, lépe pak dvakrát ročně.
více


23.9.2020 BEST OF HYENA: Chráněný chov slepic

Hyena - Best of
V našem parlamentě se jednalo o klecovém a podestýlkovém chovu slepic. Jsou i jiné metody. Někdy chodíme s pejsky až při okraji Oleška a tam na zahraě jednoho domu chovají slepice.
více


18.9.2020 BEST OF HYENA: Jako za stara

Hyena - Best of
Bylo dnes u nás na zahradě velké bubnování, přijeli moji přátelé a kolegové Michal Houdek a Radek Holan a točili jsme povídání o foťácích. Pejskové byli nadšení, běhali kolem nás, když jsme tahali sedačku a, na které si budu s Michalem povídat a Radek si rychtoval stativ a usazoval kameru.
více


11.9.2020 BEST OF HYENA: Souhra

Hyena - Best of
Norina nemůže běhat tak rychle a svižně jako dřív, nicméně na mazanosti neztratila vůbec nic. Gari je svižná a běhací, nicméně poněkud roztěkaná.
více


4.9.2020 BEST OF HYENA: Běhání s pejsky

Hyena - Best of
Po našem lese hodně lidí běhá, ono to tu má charakter spíš parku, než aby to byl takový ten lesní les, jaké bejvaly. Běhají mladí staří, kluci holky – a někdo běhá s pejskem. Zrovna večer jsem jednoho takového pána potkal.
více


28.8.2020 BEST OF HYENA: Čumění se přísně zapovídá

Hyena - Best of
Ono to vypadá prapodivně. To takhle stojí Nora na plácku před barákem, zadní nohy pokrčené, vypadá to, že by chtěla každou chvíli udělat bobek. Čumí při tom do křoví. Proč si toho všímat? Bobek se uklidí, máme na to specialistu, to jsem já. A čumění nikomu nevadí.
více


24.8.2020 BEST OF HYENA: Nové stanoviště

Hyena - Best of
Nora objevila, že se nemusí válet jenom na svém křesílku anebo na lehátku na zahradě. Zajímavé je stanoviště na rohožce před domovním vchodem a taky to není špatné na trávníku v předzahrádce.
více


17.8.2020 BEST OF HYENA: Příběh stožárový

Hyena - Best of
Všichni jste někdy viděli stožár vysokého napětí. Vídáme ho až příliš často. Kolem jednoho takového chodím pejsky na procházku, když se motáme kolem Oleška. V sobotu ráno jsme tudy šli a vida, u stožáru auto a chlápek si připravoval štětky a kýble. Dal jsem se s ním do řeči. Byl to Ukrajinec a jak...
více


10.8.2020 BEST OF HYENA: Zvláštní tvorové

Hyena - Best of
Jsem rád, že prší, mám rád déšť a chválím vodu na nebi i na zemi, amen. Ale jsem z toho trochu umordovanej a to trvá ta potopeň teprve dva dny. A jak pejskové?
více


4.8.2020 BEST OF HYENA: Pomocník

Hyena - Best of
Bylo nutno ostříhat (sestříhat) skalník. To je keř, který roste jako blázen, a tudíž je třeba ho držet u huby. Stříhám ho dvakrát, třikrát za sezónu. Nora mi pomáhá. Lehne si k němu a já musím chodit kolem a obkračovat ji. Nejraději pak leží v osekaných větvičkách. Jsou měkké a příjemně voní.
více


29.7.2020 BEST OF HYENA: Psí promluvy

Hyena - Best of
Když jsme se vrátili domů, povídala našim pejskům: “Potkali jsme dva hodné chytré pejsky. Necpali se pod auto jako vy, z nich si vezměte příklad!“
více


23.7.2020 BEST OF HYENA: Cvičení v dešti

Hyena - Best of
Máme tu ve Zvoli oddíl čínského cvičení taiti. Od podzimu tam chodím každé úterý. Po koroně jsme cvičili na hřišti dokonce dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek. Teď jsou prázdniny, nicméně cvičení jsme si zachovali, bez našeho pana šéfa, v hantýrce taiti se mu čínsky říká šifu.
více


17.7.2020 BEST OF HYENA: Začarovaný kruh

Hyena - Best of
Nora se zlepšuje. Běhá líp, skáče líp. Ano, do patra i z patra ji musíme pořád ještě nosit v náručí a do auta jí pomáháme už tradičně. Ale ve volném prostoru už pobíhá tak, že by neznalec myslel, že takhle běhá normální pes. To jenom kdyby přiběhla Garina a předvedla mu své běhání, pochopil by, co...
více


9.7.2020 BEST OF HYENA: Noře dorůstá srst

Hyena - Best of
Norince vyholili srst na dvou místech. Nejdřív vzadu na krku, když jí píchali do páteře kontrastní látku (brr), aby zjistili, v jakém stavu páteř má (brrr…). Podruhé, když jí tu zhuntovanou páteř pan doktor operoval.
více


2.7.2020 BEST OF HYENA: Mimochodník Nora

hyena
Byli jsme s Norou na kontrole a pan doktor jí vytáhl štychy. Tedy jeden - na měla ránu zašitou vstřebávací nití a měla tedy jen jeden štych normální. Že by dva, ten druhý, na opačném konci rány, jí vypadl? To už je jen nepodstatná část historie. Konstatovali jsme, že divně chodí, mimochodně: obě...
více


26.6.2020 BEST OF HYENA: Sotva to chodí...

Hyena - Best of
Tlapy se jí pletou, sotva chodí, ale zmizet mi už dovede docela slušně! Mám samozřejmě na mysli Noru, před 12 dny jí operovali plotýnku a je v rekonvalescenci.
více


22.6.2020 BEST OF HYENA: Nora je po operaci

Hyena - Best of
Noc z pondělka na úterý klidná, mám matraci vedle jejího pelíšku, a tak ležíme v obýváku vedle sebe a Nora je spokojená.
více


10.6.2020 BEST OF HYENA: Zrádný kocour

hyena
Tedy, on není zrádný, je to prostě kocour, navíc zrzavý. Nora ho honila při návratu z procházky. Šli jsme takzvané áčko, to je nejmenší okruh, který s pejsky podnikáme, dvoukilometrový.
více


5.6.2020 BEST OF HYENA: Bum do hlavy

Hyena - Best of
Mám nové kanape! Koupili jsme ho s Ljubou v IKEA a včera jsme ho montovali, slušný výkon za pět hodin, čtyři krabice a tři pytlíky šroubků, to vše za pomoci dvou elektrických šroubováků.
více


29.5.2020 BEST OF HYENA: Taková ztráta Gariny

hyena
Na procházce s pejsky byla Ljuba, já jel na kole (elektro) nakoupit. Vracím se a vidím padesát metrů před sebou Ljubu s Norou. Dojedu ji a ptám se, kdepak má Gari.
více


22.5.2020 BEST OF HYENA: Bolení

hyena
Nora měla v noci na včerejšek bolení a vyhnalo ji to na zahradu – nejdřív v prvním kole za mé asistence, druhému kolu asistovala Ljuba. Ani jedno, ani druhé kolo nebylo nic pěkného na koukání. Zkrátka, dospělo to k léčbě a léčba byla stejná, jakou jsem coby chlapeček podstupoval já, když jsem měl...
více


15.5.2020 BEST OF HYENA: Blamáž se lvem

hyena
Psal jsem tu, jak jsme potkali leonbergera Ronnyho a zabředl do úvah, že leonberger vypadá jako lev a že se podle svého zevu jmenuje, jak se jmenuje. Upozornil mě náš čtenář velmi laskavě, že jsem vedle jak ta jedle, jelikož pes dostal název své rasy podle německého města Leonberg.
více


6.5.2020 BEST OF HYENA: Pes? Ne! Prase!

Hyena - Best of
Ano, tentokrát je to Gari. V neděli jsme byli na výletě na kopci Závist a tam někde v křoví našla Gari hromadu něčeho tak strašně smrdutého, že to tam snad zbylo po Keltech, co tu měli to svoje oppidum.
více


27.4.2020 BEST OF HYENA: Normální

Hyena - Best of
Garina někdy dovede překvapit svými válecími zálibami. V obýváku má své křesílko, právě tak jako Nora. Zatímco Nora na něm leží stočená do klubíčka a když něco řeší, tak je to jen levotočivost a pravotočivost, Gari se zmítá kolem tří os.
více


20.4.2020 BEST OF HYENA: Přibyli strávníci

hyena
Ne že by jich bylo málo. Největší strávníci jsou samozřejmě Gari s Norou. Nicméně co do počtu vedou ptáčkové. Máme na zahradě krmítko, dokonce dvoupatrové. Potivě ho zásobuju semínky každé ráno.
více


14.4.2020 BEST OF HYENA: Jak jsem dělal škandál

Hyena - Best of
Ten náš satelit ve Zvoli, říká se tomu Šmoulov, je velmi úhledný a lidé tu dbají i o úpravu okolí. Sekají trávu na obecním pozemku, vysazují stromky a keře – s Ljubou jsme před lety vysadili čtyři smrky, jeden uschnul, ale z tří jsou už pořádní smrkouni.
více


6.4.2020 BEST OF HYENA: Zlaté časy pro pejsky

Hyena - Best of
Chápu, jak kde, někde mají krušné časy. U nás ve Zvoli ale platí to, co je v titulku, pejskové se tu mají dobře soudě podle toho, kolik lidí potkávám na pejskovské procházce. Před koronou to byl jeden, dva nanejvýš.
více


27.3.2020 BEST OF HYENA: Štěkání na nepravý strom

hyena
Ljuba podezírá Noru, že si vymýšlí, když – zpravidla ráno – vyletí s pelechu a sápe se na dveře a chce do zahrady honit kocoura. Není tam žádný kocour. Naopak, stává se, že kupříkladu já - všechno, jen ne ostrovid - vidím na zahradě kocoura a ani Nora, ani Gari o něm nemají potuchy.
více


20.3.2020 BEST OF HYENA: Jak se na to dívají pejskové

Hyena - Best of
Ljuba našila roušky – zavčas objednala jakousi látku z nanovláken, ještě minulý týden to bylo možné. Vyrukoval jsem s rouškou. Můj telefon mě nepoznává… musím se hlásit kódem. A pejskové?
více


13.3.2020 BEST OF HYENA: Nedokonané stěhování

Hyena - Best of
Nora našla v alejce za Šmoulovem plyšového medvídka. Nebo ho našla Gari? Je to jedno. Chvílemi ho nesla jedna a druhá jí ho chtěla sebrat a pak se vystřídaly. Podstatné je, že hubou nerozdílnou dopravily medvídka až na sám práh naší zahrady.
více


9.3.2020 BEST OF HYENA: Gari s Norou v nové roli

Hyena - Best of
Ano, jsou v roli učitelů. Malý Eliášek (koncem dubna mu budou dva) naše pejsky miluje a oni vůči němu projevují ostražitou něhu. V neděli odpoledne si s ním hráli v prostoru, který bude jednou zahrada kolem domku Anny a Radka.
více


2.3.2020 BEST OF HYENA: Potmě se nekouše

Hyena - Best of
Přišel jsem večer domů. Ljuba hlídala Elíska, dům byl pod ochranou dvou psů a elektronického zabezpečení. Odjistil jsem a pokročil dovnitř. Všude ticho. Pokročil jsem dál. Ze tmy se ozvalo štěkání.
více


21.2.2020 BEST OF HYENA: Výhled na Třeštibok

Ondřej Neff
Je to moc pěkné místo. Na pravém břehu Sázavy, kousek před Pikovicemi, vede od Petrova k Bohulibům cesta, nejdřív lesem a pak po hraně skalnatého srázu spadajícího do sázavského údolí. Je to pěkný okruh, asi čtyřkilometrový, rádi tudy občas s Ljubou a pejsky chodíme.
více