17.9.2021 | Svátek má Naděžda


13.9.2021 BEST OF HYENA: Pěkně v ose

hyena best
Už jsem tu referoval, že Ljuba vysela travičku kolem zahradní cesty, kterou jsem vyskládal dle japonského vzoru z placatých kamenů. Aby pejskové do trávy nehamtali, zatloukl jsem tyčky a Ljuba pak provázkem vymezila zapovězené území.
více


6.9.2021 BEST OF HYENA: Milovník silných aromat

Hyena - Best of
Každý pes je milovník silných aromat, nicméně Gari je speciální případ. S jinými pejsky sdílí nadšenou vášeň pro smrdutá aromata, nemusím to snad rozebírat. V tom si mohou s Norou podat tlapky.
více


30.8.2021 BEST OF HYENA: Věčně mokrá Eminka

Hyena - Best of
Potkáváme Eminku. Je to fenečka, která uznává právo staršího, takže se ke Gari a Noře chová uctivě. Ne že by si snad lehla na záda a odhalila bříško, to dělá jiná fenka ze sousedství a Noru to rozčiluje a Gari je v rozpacích.
více


23.8.2021 BEST OF HYENA: Nech tu vosu

Hyena - Best of
Kolikrát jsem to říkal Gordonovi a po něm Bartovi a po něm Irisce a po ní Garině s Norou. Nech tu vosu, štípne tě. Mám v zásobníku málo tak rozumných rad, jako je tato, a málokterá má rozumná rada se potká s tak absolutním nezájmem.
více


16.8.2021 BEST OF HYENA: Kašel ustupuje

Hyena - Best of
Usilovně léčíme. Chodíme jen na malinkaté procházky, šetříme se, bereme prášky – a psincový kašel ustupuje. Už se nevrátila La Noche Triste (noc, kdy Aztékové bezmála zahubili Cortézovy zabijáky, bohužel se jim to nepodařilo důsledně).
více


9.8.2021 BEST OF HYENA: Ranní vstávání

Hyena - Best of
Vezl jsem brzy ráno vnučku na letiště, budík na třetí, žena je na prázdninách, co se psy, až začne ten příšerně brzký ranní tanec?
více


2.8.2021 BEST OF HYENA: Vítání po dvou týdnech

Hyena - Best of
Byli jsme s Ljubou dva týdny mimo dům, o pejsky se starali mladí. Přilétali jsme v pátek v půl sedmé večer, někdy kolem šesté strčila Anna pejsky k nám do baráku… to bylo divení, to byl úžas a pak, když jsme konečně přijeli, nastalo vítání.
více


12.7.2021 BEST OF HYENA: Superbání

Hyena - Best of
V pondělí ráno jsme se báli bouřky, ale v úterý večer, to bylo pořádné bání, to jsme se báli super, aspoň někteří. Napadlo mě, že mě Nora pokládá za odpuzovač blesků. Jako že je hromosvod a ten blesky přitáhne a odvede do země, já že je ženu někam pryč.
více


30.6.2021 BEST OF HYENA: Zase jednou pořádná bouřka

hyena
Pořád se nic nedělo, až někdy kolem desáté začalo ve Zvoli pršet. Ljuba odjela za maminkou, zůstal jsem v domě sám. Pořádně to začalo někdy po jedné, bouřka se vším všudy.
více


24.6.2021 BEST OF HYENA: Zklamání

hyena
Včera jsem měl nějaké jednání ve městě. Pejskové poznají, že se někam jde, a hned se začnou chystat na výpravu. Znají slovo zůstanete, takže Gari se nechá – skoro – přemluvit.
více


17.6.2021 BEST OF HYENA: Na výletě

hyena
Jak jinak to mohlo dopadnout na výletě? Prase Nora objevila někde svinstvo a vyválela se v něm. Klasika. Naštěstí jsme nedaleko objevili tůňku. Byla jako dělaná na očistu zpraseného psa. Jak to dopadlo?
více


9.6.2021 BEST OF HYENA: Léto je tu, hýml!

Hyena - Best of
Sedím takhle u mašiny a píšu a najednou mi něco přistálo na ksichtu a ošiju se a vyskočím a on sršán sedí na sedáku. Kudy se tam dostal, ví on sám. Nebyl to moc čilý sršán, jako byl ten, který mi dal předloni během půl vteřiny tři žihadla a byl jen jeden.
více


2.6.2021 BEST OF HYENA: Letecký den

Hyena - Best of
V tuhle dobu ptáci vyvádějí mladé, u nás doma se těm mladým říká prvoletci. Dnes jich bylo na zahradě snad patnáct, špačkové i kosáci v jednom chumlu.
více


26.5.2021 BEST OF HYENA: Zase mi zmizly

Hyena - Best of
Není to nic neobvyklého – jakmile Gari s Norou objeví pootevřená vrátka, vniknou na pozemek. Už jsem tady líčil příhodu, kdy jsem musel psy s pomocí sousedky stěhovat přes plot, protože vlítly na pozemek v okamžiku, kdy se zavírala automatická brána.
více


20.5.2021 BEST OF HYENA: Nora nechce běhat

Hyena - Best of
Druhého května jí bylo deset, to zase není na ohaře nic moc, s koeficientem sedmkrát je pořád mladší než já. Jenom už to vypadá, že není na velké výpravy a budeme muset okruhy upravit, ty kratší s Norčou, delší s Garinou.
více


12.5.2021 BEST OF HYENA: Bestie jedny nevymazlený

Hyena - Best of
Jdeme po ulici, někde stojí nějací lidé a Gari s Norou tam hned běží a nechávají se hladit a šmajchlují hlavami o nohy. Vůči dětem jsou tedy ostražitější – Gari vždycky stojí jako socha nebo jako vycpanina, kdežto Nora jde stranou.
více


5.5.2021 BEST OF HYENA: Poučila se

Hyena - Best of
Pravidelní čtenáři vědí, že Gari a Nora mají v obýváku svá křesílka. Na nich leží a necpou se na moje křeslo a k Ljubě na pohovku. Aby křesílka neusvinily, jsou křesílka krytá dekou, takže sviní deku a ta se dá vyprat.
více


27.4.2021 BEST OF HYENA: Abnormálně čisté nosy

hyena
Venku není zrovna sucho a pejskové se navracejí domů s blátivými punčoškami na tlapkách. Ale jak je tak meju a suším, všiml jsem si, že obě holky měly celý den naprosto čisté frňáky.
více


21.4.2021 BEST OF HYENA: Kdo za to může

Hyena - Best of
Máme za sebou už třetinu procházky, jsme na místě zvaném Chodníček a kde se vzal, tu se vzal, pejsek rodu výmarák, nám dobře známý. Na vodítku. Problém v tom, že na lidském konci vodítka nikdo nebyl.
více


13.4.2021 BEST OF HYENA: Gari a drvoštěp

hyena
Putovali jsme tím bláznivým počasím, chvilku svítilo (a hřálo) sluníčko, chvilku byla vánice, až jsme se dostali k miniosadě zvané Hůrkovo pole. Tam mají svoje stanoviště lesáci, naskládali si tam kmeny pokácených stromů.
více


7.4.2021 BEST OF HYENA: Žebra a co dál

Hyena - Best of
Je to čtrnáct dní (v pondělí bylo), co jsem sebou seknul na ledu a zlomil si dvě žebra. Zpětně si vybavuji, jak se chovali v té chvíli pejskové, samozřejmě, že byli se mnou. Gari se přiběhla na mě podívat a Nora se potulovala opodál.
více


24.3.2021 BEST OF HYENA: Zatracený měřáky!

Hyena - Best of
Sleduju v mobilu měřák kroků. Nachodím toho hodně – ne dobrovolně, ale díky tomu, že musím chodit s pejskama. Jak byly nedávno ty sněhy a pak ledy, klesnul mi měsíční průměr na 8,7 km. Zatracená práce! Takže chodím teď deset a víc denně. K radosti pejskům?
více


2.3.2021 BEST OF HYENA: Bacha, von de

Hyena - Best of
Gari ví, že Nora má lepší pelech než ona, kdežto Nora ví, že Gari má lepší pelech než ona. Není to žádná novinka, vždyť to už spolu táhnou sedm let! Večer tedy musím zjednávat pořádek.
více


22.2.2021 BEST OF HYENA: Koeficient

hyena
V mobilu mám appku, která má pekelný název ZDRAVÍ. Počítá kroky a od nich odvozuje nachozené kilometry, Začínal jsem na šesti denně. Snažím se nachodit nějakou rezervu, abych si mohl ulevit, kdyby na to přišlo.
více


10.2.2021 BEST OF HYENA: Jako koza na ledě

Hyena - Best of
Co s tím počasím? Svišť nemá vidět svůj stín a sedlák prý raději uvidí na Hromnice vlka na dvoře, než slunce na obloze. Slunce bylo na Hromnice na obloze asi pět minut, přinejmenším to tak bylo u nás ve Zvoli.
více


3.2.2021 BEST OF HYENA: Gari, čtenář myšlenek

Hyena - Best of
Máme v kuchyni pikslu na kafe, plechovou, s patentním zavíráním. Jak už to s patenty bývá, někdy se seknou, jako zrovna teď. Už se mi to několikrát stalo a vždycky se s tím hmoždím a trochu u toho nadávám.
více


29.1.2021 BEST OF HYENA: Petflaškový hokej

Hyena - Best of
Nora by měla dostat řád Za zásluhy o čistotu lesa. Nedokážu spočítat, kolik petflašek už nalezla a kolik se jich díky jejímu úsilí dostalo do tříděného odpadu. Naposledy to bylo včera – objevila nedopitou půldruhalitrovou petflašku od magnézie.
více


22.1.2021 BEST OF HYENA: Jak to prasklo

Hyena - Best of
Večer jsem šel do tříděného s pytlem plastu, jen tak nalehko, na nohou kroxy. U popelnic se už lopotil s odpadem nějaký pán a kolem něho pobíhal pejsek s červeným svítícím obojkem.
více


15.1.2021 BEST OF HYENA: Paní Ňafíková

Hyena - Best of
Lidi s pejskem tvoří specifickou subkulturu. Patřím k ní od roku 1983, to už je pěkná řádka let. Tady ve vsi, ve Zvoli, je to specifická komunita docela soudržná. Známe se vzájemně, známe i jména psů. Neznamená to ale, že známe i jména pánů.
více


7.1.2021 BEST OF HYENA: Vyhaslé bludičky

Hyena - Best of
Vysmál bych se tomu, kdo by mi před pár lety tvrdil do očí, že budu mít na psa obojek na elektriku.
více


21.12.2020 BEST OF HYENA: Věřte nejhoršímu

Hyena - Best of
O víkendu jsme byli v Třeboni. Máme to tam rádi, město je skvostné, všechno tam funguje, příroda kolem je super. Takže i tentokrát jsme se vydali na Novořeckou baštu (podle Nové řeky, s Řeckem to nesouvisí) a pak po žluté k usedlosti U Dušáků.
více


14.12.2020 BEST OF HYENA: Snadný přehmat

Hyena - Best of
Potkali jsme rodinku, pána s paní a dětičkami, Gari se nechala hladit, Nora míň, ale přece.
více


7.12.2020 BEST OF HYENA: Balkonová scéna

Hyena - Best of
Balkonová scéna v jejím podání by vypadala tak, že ona, Julie, by dotírala na Romea tak, že by vyšplhal na balkón, aby se zachránil a volal odtud o pomoc.
více


30.11.2020 BEST OF HYENA: Dvě světýlka

Hyena - Best of
Pro večerní probíhačky mají Gari i Nora svítící obojky. Mívaly je už v minulých sezónách, Gari nosila červený, s ohledem na čertíkovskou povahu, kdežto Nora měla modrý, protože je andílek. Tentokrát mají obě modré.
více


24.11.2020 BEST OF HYENA: Jsou to hovada, no a co?

Hyena - Best of
Stane se, že se ocitnete v lese vy a ještě někdo jiný. Vy – pejskař a ten někdo jiný je nepejskař. Jdete, pejsek se šmrdolí, dáváte na něho pozor, to se musí. Najednou vidíte, jak někam zaplul a něco horlivě zkoumá.
více


18.11.2020 BEST OF HYENA: Gari ochlasta

Hyena - Best of
Naši pejskové mají společnou misku na vodu. Snažím se ji průběžně doplňovat, taky Ljuba doplňuje, když si všimne, že je miska prázdná. Mám v poslední době pocit, že víc a častěji lemtá Garina.
více