30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


hyena

BEST OF HYENA: Opicoidní příšerky

30.9.2023
Vracíme se z procházky, poslední fáze je takzvaný Cíp, kus křoví hned vedle bývalého Prasečáku, dnes je tam dětské hřiště a všechno možné.
více


hyena

BEST OF HYENA: Triko v křoví

23.9.2023
V křoví má Nora brloh… a v brlohu, já si nevšiml, měla ukryté moje triko! Známý to jev, pejskové dávají najevo příchylnost tím, že přenášejí kusy prádla z místa na místo, onehdy jsem našel svoji košili na trávníku.
více


hyena

BEST OF HYENA: Přežili jsme Brody

16.9.2023
Brody, to je název cyklistického závodu, který má start a cíl u nás za barákem, trochu přeháním, ale ne moc. Je to náramná akce, různé kategorie, ta nejvyšší má tuším 50 km po cestách a hlavně necestách všude v okolí.
více


hyena

BEST OF HYENA: Divočina za plotem

9.9.2023
Byla to velkolepá podívaná: po ulici jely dvě slečny na skejtech, jedna to uměla, druhá se to učila. S nimi pak běžel velký černý pes, očividně nadšený dobrodružstvím. Trio zahnulo za roh a zmizelo mi z očí, takže jsem se mohl vrátit k rochání a Nora k pomáhání.
více


hyena

BEST OF HYENA: Když hodně prší

2.9.2023
vyšli jsme na procházku za mírného deště, jenže v půli cesty svatý Petr přitvrdil a byl to liják docela výživný. Nora se zastavila a začala Garince olizovat hřbet.
více


hyena

BEST OF HYENA: Gari není barvoslepá

12.8.2023
Gari dává najevo vztah k barvám jinak. Naši pejskové mají k disposici celý prádelní koš plyšáků, mezi nimi je i legendární zelený krokodýl od Vaška Větvičky, starý možná deset let – nerozkousaný.
více


hyena

BEST OF HYENA: Co je tohle?

22.7.2023
To víte, Garině je všechno fuk, ta se udělá pro sebe. Jenže Nora nás chce mít pohromadě.
více


hyena

BEST OF HYENA: Pokažená pozdní výchova

15.7.2023
Víkend byl plný zahradních prací. Dokonce jsem i dobýval pařezy, musel jsem srazit jedli a malý smrk hnízdivec. Přitom, jak se ukázalo, pařez toho mrňouse byl mnohem pernější než pařez nebožtíka jedle.
více


hyena

BEST OF HYENA: Zase kornout

1.7.2023
Gari to snáší statečně. Není to poprvé a jak ji znám, magora, nedá se počítat, že to je naposled. Kdo leze kam nemá? Gari. Kdo má kornout na hlavě? Gari. Říká se tomu osudová spravedlnost.
více


hyena

BEST OF HYENA: A je to v pořádku

24.6.2023
V neděli tam bývá fronta a ne jinak tomu bylo i teď. Před vchodem seděl uvázaný pejsek a štěkal. Byla mu dlouhá chvíle. Není divu, v neděli se u nás nakupuje dlouho.
více


hyena

BEST OF HYENA: Byla slyšet

17.6.2023
To se přišla Gari podívat, kam Nora šla. Čtu dál a Nora zjistila, že se nic zábavného neděje a buch, vyšle z pracovny – ona je ta pracovna o jeden schod pod úrovní chodby.
více


hyena

BEST OF HYENA: Univerzální jet lag

10.6.2023
Spousta lidí si stěžuje na přechody mezi zimním a letním časem a zpět. Hůř ale jsme na tom my co jsme postiženi tím, čemu se říká jet lag: vrátil jsem se od východu jak ten biblický mudrc a když tam bylo jedenáct večer, je u nás čtyři odpoledne a mně se tíží víčka.
více


neff

BEST OF HYENA: Bojíme se

27.5.2023
Večer byli pejskové sami doma. Ljuba hrála v Písku své představení Margarite (monodrama – jedna samotná herečka na jevišti, hodně zajímavé představení) a já byl ve zdejší tělocvičně na tai-ti, jako každé úterý.
více


hyena

BEST OF HYENA: Nepoznaná rozkoš

6.5.2023
Zakouší ji Gari a bohužel o ní nedovede vyprávět: běhá v mladém osení v širokánských kruzích obrovskou rychlostí.
více


hyena

BEST OF HYENA: Carpe diem, čokle pitomá!

29.4.2023
Zařekl jsem se, že si dám den bez práce, čímž myslím den bez počítače, a sluníčko je mi svědkem, že jsem slib splnil. A pejskové?
více


hyena

BEST OF HYENA: Pršelo, hodně

22.4.2023
V lese opět vzniklo jezero, k velké radosti našich pejsků. Bývá tam jen když opravdu nastává to, čemu jedna moje známá říkala s vážnou tváří „potopeň‟.
více


hyena

BEST OF HYENA: Nora a pomlázka

15.4.2023
Koledníci byli čtyři, tatínek a tři chlapečkové, tatínek neozbrojen, chlapečkové třímali pomlázky. Ljuba mě vybavila košíčkem z barevnými vajíčky a čokoládovými bonbóny, koledníci spokojeni, ale Nora – krajně znepokojena.
více


hyena

BEST OF HYENA: Podceňovaná Gari

1.4.2023
Přidal jsem do kroku a hned zamířil do kuchyně. Tam bezvadný pořádek, žádné smetí na podlaze. Nahlédl jsem do koše na běžný odpad.
více


hyena

BEST OF HYENA: Nora v ilegalitě

18.3.2023
k úkrytu před povinností nechat si umýt zabahněné tlapky uchýlila se do křoví a snažila se v něm splynout s vegetací. Zahnal jsem ji do sprchového kouta v garáži a nemilosrdně jí tlapky opláchl.
více


hyena

BEST OF HYENA: Šikovná holka a šéf KGB

11.3.2023
Je nutno Garinku pochválit. Tedy, je to pochvala trochu jako v tom vtipu, jak chválili humanistu šéfa KGB za to, že potkal holčičku a řekl jí „zdravstvuj, děvuška‟ - mohl ji nechat zastřelit. Takže jak je to s tou zásluhou.
více


hyena

BEST OF HYENA: Zmýlená neplatí

4.3.2023 12:10
Už se mi to několikrát stalo, že se pes splete v autě. S typem si není jistý, řídí se barvou. Ano, vím, že psi nemají výbavu na vnímání barev. Ale auto podle barvy rozeznají, to je doložené. Zrovna teď.
více


hyena

BEST OF HYENA: Jak přišli o procházku

25.2.2023
Původně to bylo tak, že půjdu s pejskama ráno, pak je naložím do auta, naberu vnučku Domču a společně pojedeme na výlet. Sraz měl být v deset na Zbraslavi. No jo, ale v devět lilo a Dominika volala že leje a tak jsme se rozhodli, že na výlet se vypravíme jindy.
více


hyena

BEST OF HYENA: Žárlení

11.2.2023
Mezitím se Nora připlete k tomu pánovi, otírá se mu o nohy a nechává se hladit. Když si toho setr všimne, nechá mě být a nacpe se mezi svého pána a Noru.
více


hyena

BEST OF HYENA: Jedna volební

4.2.2023
V sobotu jsme sledovali vyvrcholení prezidentských volem u přátel. Naši pejskové zůstali doma, přátelé mají taky pejsky a kde jsou pejskové, jsou i pelechy.
více


hyena

BEST OF HYENA: Širší paleta bání

28.1.2023
Ráno jsem zavelel jde se ven. Gari se div nepřirazila horlivostí, s jakou se drala z deky, do které byla zamotaná. Nora váhavě odešla do předsíně a tam se zastavila a dala jasně najevo, že nemá zájem.
více


hyena

BEST OF HYENA: Zase jsem se splet

21.1.2023
Co to může být? Ve tmě se kolem mě mihotají světélka, jedno červené, jedno modré. To je v porádku. Pejskové svítí, nikam neutíkají, mám je pod dohledem…
více


hyena

BEST OF HYENA: Bílá paní

14.1.2023
Aby pejskové křesílka neničili, k tomu slouží deky, barvy bílé, rozhodla Ljuba. Já bych byl doporučoval barvu šedohnědou, tušíte proč. Zvítězila bílá, tušíte proč.
více


hyena

BEST OF HYENA: Raketnice

7.1.2023
Připadá mi případné, že na věci která terorizovala v noci pejsky je hvězda teroru a přední komunistický terorista a vrah.
více


hyena

BEST OF HYENA: Pukrle

31.12.2022
Nora to řeší odchodem do křovin. Nemám námitky. Gari přičapne. Je to jako byla na šlechtických dvorech figura „pukrle“ neboli „kniks“. „Mě neoklameš!“ zahřmím. Načež Gari zajde za roh a za chvilku se vrátí a tváří se vyčuraně.
více


hyena

BEST OF HYENA: Zvláštní úkaz

24.12.2022
Samozřejmě že nenechávám pejsky doma, nicméně do Jílového jsme je s Ljubou nevzali. Vyjeli jsme si s kamarády k Florianovi na oběd – cestou vysvitlo sluníčko a nadělilo neobyčejný jev.
více


hyena

BEST OF HYENA: Priority

17.12.2022
Nora svítí modře, Gari má čertovský červený obojek. Jdeme, načež na druhé straně ulice vidím, že se z práce vrací autem Ljuba. Pejskové její auto bezpečně poznají, hned k ní běží a vítají.
více


hyena

BEST OF HYENA: Popletené barvy

10.12.2022
Gari fasuje čertovský červený svítící obojek, Nora andělský modrý, abych pěkně potmě rozeznal, která je která. Ono se to snadno pozná jaksi podle rozkmitu. Nora ťapká spořádaně, kdežto Gari kmitá podle pravidel Brownova pohybu. V podstatě tedy bych nemusel mít dvě barvy, stačilo by jedno,...
více


hyena

BEST OF HYENA: Dva odlišné přístupy

3.12.2022
Dva odlišné přístupy Garině a Noře nevadí sníh, bláto, brodění v ledové vodě. Sprchování zabahněných tlapek ve psím sprcháči v garáži nesou nelibě. Nora, ta se vmáčkne co nejvíc do rohu, chtěla by se vpasírovat do stěny (kohoutek máme vyvedený v koutě, vedle garážových vrat.
více


neff

BEST OF HYENA: Zase všichni dohromady

26.11.2022
Příkaz zněl, že mám vyprat ručníky. Zahrnul jsem do toho i psí ručníky. Chyba! Navíc jsem do várky z ekologicko-energeticko-finančních důvodů zařadil koupací plášť, naštěstí jen můj.
více


neff

BEST OF HYENA: Jako hvězdy jasné

19.11.2022
Koupil jsem Garince a Noře nové svítící obojky. Gari nafasovala opět červený, Nora modrý podle kulturního stereotypu čert versus anděl, čert červený, anděl budiž nebesky modrý.
více


neff

BEST OF HYENA: Nefunguje kotel

12.11.2022
Normálně kotel přestane fungovat, když je venku mínus patnáct, teď je venku plus patnáct, tak bych měl děkovat kotli za milosrdnost. Neudělám to, protože také uvnitř je patnáct (kecám, je sedmnáct, ale stejně..). Štěstí je, že Ljuba není doma a já sedím v malé cimřičce, píšu knížku, přitápím si...
více