17.10.2019 | Svátek má Hedvika


14.10.2019 BEST OF HYENA: Našli jsme chlapečka

Hyena - Best of
Odpoledne jsem byl s pejsky na louce u Oleška. V neděli tam bývá živo, hodně lidí s pejsky i bez pejsků. Tentokrát tam byl chlapeček jen tak.
více


7.10.2019 BEST OF HYENA: Vítání

Hyena - Best of
Není to tak, že mě pejskové bouřlivě vítají pokaždé, kdy se z pole role vrátím domů. Ano, když není nikdo doma a vrátím se dejme tomu odpoledne, to skáčou a kroutí se a povykují a dávají najevo náramnou radost.
více


2.10.2019 BEST OF HYENA: Poprvé potmě

Hyena - Best of
No, nebude to úplně potmě, nicméně vyrážíme na procházku brzy ráno a sluníčko je ještě hluboko za okrajem zemské desky. Pejskové už dostali svůj ranní příděl granulí a podřimují v křesílkách, zatímco píšu tyhle řádky.
více


18.9.2019 BEST OF HYENA: Marná snaha

Hyena - Best of
Gari a Nora mají svoje křesílka a aby křesílka netrpěla víc než nutno, jsou krytá dekami. Pejskové se do deky rádi zavrtají. Moc jim to nejde a je třeba jim v tom pomoci. Postup je už praxí zavedený. Nejdříve je třeba psa vyzvat, aby slezl.
více


12.9.2019 BEST OF HYENA: Případ s houbami

Hyena - Best of
Houby teď rostou tak náruživě, že se jim nelze vyhnout. I já najdu houbu, dokonce i bez brejlí! V poledne z nich Ljuba udělala smaženici. Udělal jsem si k ní topinku, z černého chleba a nahoru ovčí sýr, ten já moc rád.
více


4.9.2019 BEST OF HYENA: Noční migrant

Hyena - Best of
Probudilo mě kvílení, naříkala Nora. Copak se stalo? Vylezl jsem z postele (jsem ještě dnes s pejsky sám, Ljuba je na soustředění taj-ji) a heleme, Gari není ve svém pelechu. Nezbylo než ji najít. Objevil jsem ji v přízemí, na psím křesílku v obýváku.
více


30.8.2019 BEST OF HYENA: Neklidný stilnox

Hyena - Best of
Stilnox je prášek na spaní a dnes v noci bych ho potřeboval. Probudil jsem se ve tři, pak ne a ne zabrat, nakonec jsem usnul a probudil se klaustrofobickým snem.
více


23.8.2019 BEST OF HYENA: Mají hodinky

hyena
V pět hodin ráno je pořád ještě tma. Vzpomínám na chmelové brigády, na tyto donucovací práce, kdy jsme za mizernou mzdu makali – už nevím v kolikahodinových směnách – na jezedáky, kteří v tu dobu jezdili na nakupovací výlety do Prahy.
více


16.8.2019 BEST OF HYENA: Gari a její fanklub

hyena
Gari ležela na trávníku před domem. Malý Eliášek se batolil kolem ní. Náramně ho zajímá její ucho. Málo platné, tihle pointři mají pořádné visací uši a Eli je zkoumá ručičkama. Maminka ho nabádá, aby dělal malá.
více


9.8.2019 BEST OF HYENA: Osm let

hyena
A je to tady – osm let je Nora u nás, ano, před osmi lety jsme si ji přivezli! Trvalo to déle než půl roku po smrti Irisky. To byla taky fenečka rasy pointer a my nejdřív váhali, zdali ještě vůbec někdy budeme chtít psa.
více


2.8.2019 BEST OF HYENA: Zmizela Nora

Hyena - Best of
Byla to taková patálie – snažili jsme se s Ljubou narovnat kamennou lampu, ta spadla, drobátko se poškodila (víte o dobrém lepidle na kámen?) a radostná nálada z toho nevznikla.
více


26.7.2019 BEST OF HYENA: Osudová otázka

Hyena - Best of
Měl jsem řízení ve městě. Když jsem se vrátil, pejskové byli na svých křesílkách v obýváku a na zemi pod nimi ležel roztahaný pytel na odpadky. Ten pytel opravdu nemá být v obýváku na koberci. Jeho místo je v truhlíku a ten má své místo ve vysouvacím šupleti pod dřezem.
více


19.7.2019 BEST OF HYENA: Kdo se bojí, má jít do lesa

hyena
Na běhání po Woodstockové louce procházím s pejsky lesem. Letos ho napadly bekyně, je skoro sežraný, stromy bojují o život. Mají pupeny a mohly by nasadit nové listy, ale kéž by zapršelo, na dnešek je déšť hlášený.
více


12.7.2019 BEST OF HYENA: Složitá léčba

hyena
Je třeba prohlédnout pejsky, zda nechytili klíště. Povolám je do obýváku a oznámím, že nastane vyšetření. Gari usedne na psí křesílko a nastavuje tlapku k prohlídce. Nora si lehne pod stůl a dělá neviditelného psa.
více


8.7.2019 BEST OF HYENA: Placatí pejskové

Hyena - Best of
V jídelně máme dlažbu, chvála bohu! Profitují z ní hlavně Gari s Norou, protože po procházce se na ni rozplácnou, takže vypadají jako ty exotické předložky před krbem, jak je známe ze zobrazení šlechtických interiérů: kůže tygra s vypreparovanou hlavou a na ní spočívají aristokratovy revmatické...
více


24.6.2019 BEST OF HYENA: Pojď se léčit

Hyena - Best of
Naši pejskové mají protiklíšťové obojky, avšak nějak se to ke klíšťatům nedoneslo, takže obojek neobojek, vesele na naše pejsky skáčou. Na Norinku asi víc než na Gari.
více


14.6.2019 BEST OF HYENA: Barva nosu

Hyena - Best of
Norina je hnědobílá, Gari černobílá. Všiml jsme si, že Nora má nos hnědý důstojně, trochu zašle, má barvu koženého křesla v důstojném pánském klubu, v klubu toho typu, jaké dnes už neexistují, protože důstojnost je pojem archaický.
více


7.6.2019 BEST OF HYENA: Princezna na hrášku

hyena
Probudila mě, jak sebou mlela a funěla a mlaskala a přešlapovala a plácala ušima, prostě byla hlučná.
více


31.5.2019 BEST OF HYENA: Jako ve Švejkovi

Hyena - Best of
Pamatujete, jak se Švejk pokoušel skamarádit kocoura s papouškem? Já jsem opakoval pokus s plyšovým pingvínem a Norou. Zažene znovu ten zběsilý pingvas naši statečnou Noru od jejího křesílka?
více


24.5.2019 BEST OF HYENA: Nová polízanice

Hyena - Best of
Zdánlivě je to stará nová polízanice – krvavou nohu má tentokrát Nora. Ranku objevila Ljuba, nalezla krvavé stopy na koberci, odtud vedlo pátrání k tlapám, prohlídka Gari s výsledkem negativním a přišla na řadu Nora, samozřejmě ranka byla na té poslední, čtvrté noze, pečlivě schované.
více


17.5.2019 BEST OF HYENA: Nechutný objev

hyena
První to viděla Gari, pak Nora a já naposled, ovšem zuřil jsem nejvíc (pokud pejskové zuřili): černá skládka, docela čerstvá. Je to ve Zvolském lese, kousek od odbočky na Hůrkovo pole.
více


10.5.2019 BEST OF HYENA: Šlo to rychle

hyena
Vraceli jsme se s Ljubou a pejsky z procházky, zastavili na kus řeči se známými. Jak je to zvykem u nás na vsi, v podstatě uprostřed křižovatky. Klábosíme, pejskové se metelí kolem nás, načež přijde pán s pejskem v náručí a že prý ho našel na zahradě a jestli nevíme, komu patří.
více


3.5.2019 BEST OF HYENA: Marťanova otázka

hyena
Ljuba dnes vstávala v pět (ano, pro herce není budík nastavený na čtyřku nebo na pětku žádná anomálie). Já vstávat nemusím, ale co je to platné, už v půl šesté jsem byl na nohou také. Teď je půl sedmé a dávám dohromady nové číslo Hyeny. A pejskové?
více


26.4.2019 BEST OF HYENA: Obřad v předsíni

hyena
Není pravda, že starého psa nenaučíš novým kouskům. Je to snad měsíc, co jsem zavedl povinné sušení tlapek. Přijdeme do předsíně a postupně Noře i Gari osuším tlapky, ať je sucho mebo mokro, teď je pořád sucho (začíná to bejt blbý…) a teprve pak poběhnou do kuchyně k miskám.
více


17.4.2019 BEST OF HYENA: Tak co, vstávat se nebude?

Hyena - Best of
Píšu tento odstavec jako aktualitu. Je sedm ráno. Ljuba odjela do práce. Mám za sebou už svůj první článek do Digineffu. Ptáci řvou už dvě, možná tři hodiny. Klube se sluníčko. A kde jsou Gari s Norou?
více


10.4.2019 BEST OF HYENA: Jako v Císařově pekaři

Hyena - Best of
Odvolávám se na tu scénu, kdy císař (Werich) a pekař (Werich) hrají etudu se zrcadlem, takové to koukání sem a koukání tam… Převedeno do psí polohy.
více


2.4.2019 BEST OF HYENA: Máš přednost

Hyena - Best of
Gari je do všeho hrrr a musí být všude první. Dokonce i do psího sprcháče v garáži se žene jako první, samozřejmě do auta nebo z vrátek a pak zase do vrátek, když se vracíme z procházky.
více


27.3.2019 BEST OF HYENA: Za kandíkem

Hyena - Best of
Na úbočí kopce Medník, nedaleko Pikovic, kvete na jaře kandík psí zub, vzácná a tudíž velmi přísně chráněná liliovitá rostlinka. Jako Japonci chodí obdivovat sakury, tak lidé putují za kandíkem, aby se pokochali jeho skromnou krásou.
více


18.3.2019 BEST OF HYENA: Potvory ochrápané

Hyena - Best of
Píšu tuhle poznámku v půl osmé ráno. A kdepak jsou pejskové? Zalezlí v pelechu! Neuvěřitelně ochrápaná pakáž.
více


8.3.2019 BEST OF HYENA: Tuláček

hyena
Onehdy se k nám připojil velký černý pes, běžel bez pána. Choval se naprosto nenuceně. Dával najevo, že tudy prostě jen tak jde a že je to shoda na něm nezávislých okolností, že po stejné trase jdou dvě psí slečny.
více


1.3.2019 BEST OF HYENA: Rituál

hyena
Gari má svoji misku a Nora právě tak. Ranní rituál vypadá tak, že nasypu Noře, ta už je na místě a okouní. Pak počítám vteřiny a nejpozději do pěti vteřin se objeví Gari. To už má nasypáno.
více


19.2.2019 BEST OF HYENA: Lstivý Odyseus

hyena
Nora mám poraněnou packu a léčení je vždycky dlouhé. Jednak Nora běhá, jednak si ji líže. Běhat smí, lízat nesmí. Hlídáme to, nasazujeme jí kornout, ale ona je lstivá jako Odyseus.
více


1.2.2019 BEST OF HYENA: Nový kamarád

Hyena - Best of
A vyloupnul se pejsek a ne pejsek ledajaký, pejsek běžec, v pěkném kabátku! Vedla ho slečna na provázku a před slečnami s psíkem na provázku dlužno míti se na pozoru, lépe jít stranou, bývají nedůtklivé.
více


25.1.2019 BEST OF HYENA: Kořist

hyena
Jeden soused na trase našich procházek dostal pro svého pejska takzvaně nevhodný dárek. Krabici s psími sušenkami. Jeho pejsek je dosud štěňátko a neví si se sušenkami rady. Takže je ten soused nosí za humna k volnému použití.
více


18.1.2019 BEST OF HYENA: Trpělivý pacient

Hyena - Best of
Návštěvník z Marsu podrobený intenzivnímu kurzu češtiny by mohl usoudit – pokud by se učil česky u nás –, že slovo pacient nějak souvisí s pacičkou: máme doma pacienta, Garinku, s nemocnou packou.
více


11.1.2019 BEST OF HYENA: O čtyřnožce víc

Hyena - Best of
Eliášek už úspěšně leze po čtyřech a když je s maminkou a tatínkem u nás na návštěvě, je to třetí čtyřnožec v rodině. Dobrosrdečná Gari ho bere tak, jak to je – prostě čtyřnožec, a není důvod, proč se s ním nekamarádit.
více