29.1.2023 | Svátek má Zdislava


hyena

BEST OF HYENA: Širší paleta bání

28.1.2023
Ráno jsem zavelel jde se ven. Gari se div nepřirazila horlivostí, s jakou se drala z deky, do které byla zamotaná. Nora váhavě odešla do předsíně a tam se zastavila a dala jasně najevo, že nemá zájem.
více


hyena

BEST OF HYENA: Zase jsem se splet

21.1.2023
Co to může být? Ve tmě se kolem mě mihotají světélka, jedno červené, jedno modré. To je v porádku. Pejskové svítí, nikam neutíkají, mám je pod dohledem…
více


hyena

BEST OF HYENA: Bílá paní

14.1.2023
Aby pejskové křesílka neničili, k tomu slouží deky, barvy bílé, rozhodla Ljuba. Já bych byl doporučoval barvu šedohnědou, tušíte proč. Zvítězila bílá, tušíte proč.
více


hyena

BEST OF HYENA: Raketnice

7.1.2023
Připadá mi případné, že na věci která terorizovala v noci pejsky je hvězda teroru a přední komunistický terorista a vrah.
více


hyena

BEST OF HYENA: Pukrle

31.12.2022
Nora to řeší odchodem do křovin. Nemám námitky. Gari přičapne. Je to jako byla na šlechtických dvorech figura „pukrle“ neboli „kniks“. „Mě neoklameš!“ zahřmím. Načež Gari zajde za roh a za chvilku se vrátí a tváří se vyčuraně.
více


hyena

BEST OF HYENA: Zvláštní úkaz

24.12.2022
Samozřejmě že nenechávám pejsky doma, nicméně do Jílového jsme je s Ljubou nevzali. Vyjeli jsme si s kamarády k Florianovi na oběd – cestou vysvitlo sluníčko a nadělilo neobyčejný jev.
více


hyena

BEST OF HYENA: Priority

17.12.2022
Nora svítí modře, Gari má čertovský červený obojek. Jdeme, načež na druhé straně ulice vidím, že se z práce vrací autem Ljuba. Pejskové její auto bezpečně poznají, hned k ní běží a vítají.
více


hyena

BEST OF HYENA: Popletené barvy

10.12.2022
Gari fasuje čertovský červený svítící obojek, Nora andělský modrý, abych pěkně potmě rozeznal, která je která. Ono se to snadno pozná jaksi podle rozkmitu. Nora ťapká spořádaně, kdežto Gari kmitá podle pravidel Brownova pohybu. V podstatě tedy bych nemusel mít dvě barvy, stačilo by jedno,...
více


hyena

BEST OF HYENA: Dva odlišné přístupy

3.12.2022
Dva odlišné přístupy Garině a Noře nevadí sníh, bláto, brodění v ledové vodě. Sprchování zabahněných tlapek ve psím sprcháči v garáži nesou nelibě. Nora, ta se vmáčkne co nejvíc do rohu, chtěla by se vpasírovat do stěny (kohoutek máme vyvedený v koutě, vedle garážových vrat.
více


neff

BEST OF HYENA: Zase všichni dohromady

26.11.2022
Příkaz zněl, že mám vyprat ručníky. Zahrnul jsem do toho i psí ručníky. Chyba! Navíc jsem do várky z ekologicko-energeticko-finančních důvodů zařadil koupací plášť, naštěstí jen můj.
více


neff

BEST OF HYENA: Jako hvězdy jasné

19.11.2022
Koupil jsem Garince a Noře nové svítící obojky. Gari nafasovala opět červený, Nora modrý podle kulturního stereotypu čert versus anděl, čert červený, anděl budiž nebesky modrý.
více


neff

BEST OF HYENA: Nefunguje kotel

12.11.2022
Normálně kotel přestane fungovat, když je venku mínus patnáct, teď je venku plus patnáct, tak bych měl děkovat kotli za milosrdnost. Neudělám to, protože také uvnitř je patnáct (kecám, je sedmnáct, ale stejně..). Štěstí je, že Ljuba není doma a já sedím v malé cimřičce, píšu knížku, přitápím si...
více


hyena

BEST OF HYENA: Na tebe jsme čekali

5.11.2022
Už je to hodných pár pátků, kdy jsem na zahradě vybudoval cestičku e placatých kamenů, podle japonského vzoru. Před tím tam byly kostičky, pohodlná cesta, ale ne podle japonského vzoru. Teď je to podle japonského vzoru, ale blbě se po tom chodí.
více


hyena

BEST OF HYENA: Nora coby pečeť

29.10.2022
Ráno bývají mlhy. Líbí se mi fotit je mobilem – mám ho ustavičně u sebe a to je základ fotografického úspěchu. Přesvědčil jsem se, že když se to pak vytiskne na pohlednicové formáty, vypadá to velmi dobře.
více


hyena

BEST OF HYENA: Co jsem vezl

22.10.2022
Posledně jsem tu psal, že jsem kousíček svezl v kufru auta dva pejsky mého syna Davida a že Gari s Norou, až příště se povezou v autě, budou čmuchat ve stylu „čuchám čuchám člověčinu, koho to tu babo máš“.
více


hyena

BEST OF HYENA: Ona mě nechtěla

15.10.2022
Je to už dávno, co se mi to občas taky dělo, hodně dávno, zamlada, když jsem se zakoukal a ona ne a ne opětovat. Vzpomínal jsem na to o víkendu, když jsem byl na scifistickém setkání v Bílovci, je to na severní Moravě, kousek od Studénky. Jedna kamarádka tam měla pejska, fenečku. Chodila mezi námi,...
více


hyena

BEST OF HYENA: Psi v mlze

8.10.2022
Na ranní mlze není na podzim nic divného. Však se taky nedivím, jen konstatuju, že bílí psi jsou v mlze hůř vidět než na sluníčku, tak je to prosté. Že by snad využívali situace a ztráceli se s větším nadšením než obvykle? Nemyslím si to.
více


hyena

BEST OF HYENA: Příliš mnoho pejsků

1.10.2022
Na vysvětlenou, ten les u nás za vsí je něco jako park, zvlášť v neděli. Kolaři, maminky s kočárky a samozřejmě lidi s pejskem, prostě, živo je tu. Někdy až hodně.
více


hyena

BEST OF HYENA: Kde je ten štrůdl?

24.9.2022
Jakmile se zmíním o štrůdlu a přidám, že se kolem motala Gari, je všechno jasné a pointa je prozrazena. Štrůdl upekla Anna a ta umí štrůdl líp, než co popisují báje o dokonalosti všech těch Magdalen Rettigových.
více


hyena

BEST OF HYENA: Koně, toho se bojíme

17.9.2022
Sem na naši stranu moc koní nezabrousí. Občas tažní koně vytahují kmeny z lesa, nicméně na naší louce U vrbiček jsem zahlédl jezdce poprvé, co tudy s pejsky chodíme. Viděl jsem ho zdaleka, i já vidím jezdce zdaleka a dokázal jsem i to postřehnout, že se Gari s Norou blíží ke koníkovi velmi, velmi...
více


hyena

BEST OF HYENA: Taky chtěla

10.9.2022
Večer byla Ljuba v práci. Gari si šla lehnout nahoru, já zůstal s Norou dole a četl jsem si. Naprostý klid. Nastala chvíle, kdy našinec zatouží po tom, čemu se říká bílý sex, reálně vzato je to vyžírání ledničky v pozdních večerních hodinách. Odebral jsem se tedy k ledničce, ukrojil si kousek...
více


hyena

BEST OF HYENA: Nedělní odpoledne

3.9.2022
Mám vedle dřevníku něco jako ponk, je to deska na pantech, dá se k ní přidělat svěrák, zkrátka, je to pro mě zařízení, kde se mohu přesvědčovat o tom, jak jsem nešikovný.
více


hyena

BEST OF HYENA: V lijáku

27.8.2022
Šli jsme kolem rybníka. Malý pěkný rybník s důkladnou hrází, zpevněnou dnes už vzrostlými stromy. Jeden z nich je jabloň. Nora zahlédla ve vodě jablko. Ano, na vodě plavalo skutečně jablko, bylo pěkně nahnilé a hnusné a břeh blátivý, zkrátka, bylo to pro Noru neodolatelné lákadlo.
více


hyena

BEST OF HYENA: Opozdilec

20.8.2022
Občas (= často) se stane, že se Gari nebo Nora seknou někde vzadu, obvykle kopou v zemi díru. Musím zvednout hlas a zařvat: Gari! Alternativně Noro! Po třetím zavolání se Gari alternativně Nora vyřítí z neznáma, mine mě, běží padesát metrů dopředu a tam se otočí.
více


hyena

BEST OF HYENA: Šlinc na hubě

13.8.2022
Já to neviděl, všimla si toho Anna. Koukej, povídá, co to má ta Nora na hubě? A opravdu, má přes půl ksichtu flek. Že prý je to smůla ze stromu.
více


hyena

BEST OF HYENA: Ví, kam vejrat

6.8.2022
Jsme po večeři, rozumějte: i pejskové dostali do misek granule. Poté vejrají v kuchyni. Chápu ten pokyn. Je večer a zaslouží si dobrotu. Sáhnu tedy do pytlíku a dám Gari i Noře kousek sušeného masíčka. Nora odchází, Gari vejrá.
více


hyena

BEST OF HYENA: Kdepak ta holka je

30.7.2022
V pátek bylo divné počasí. Telefonoval jsem si s Davidem. Hlásil, že je v Praze bouřka, slejvák – ve Zvoli svítilo sluníčko a jsme vzduchem 20 km od sebe. No a bouřka přišla odpoledne.
více


hyena

BEST OF HYENA: Chytrost a důvtip

23.7.2022
Nora leží na rohožce před domovními dveřmi. Svítí sluníčko. Chápu, že je to velká blaženost, ležet na rohožce před barákem. Gari je chytrá a taky ví, jak slastné je ležení na rohožce před barákem.
více
hyena

BEST OF HYENA: Pomůže ječák?

9.7.2022
Nemůžu popřít, že Nora poslechne, když jí Ljuba nařídí ticho, kdežto já se můžu utichat a bestie štěká dál. Dneska mě napadlo, jestli to není tónem hlasu. Ne snad, že bych měl hluboký hlas jako operák barytonista, ale zase na druhou stranu netrpím fistulkou, mám prostě hlas, jaký mužští obvykle...
více


hyena

BEST OF HYENA: Pršelo

2.7.2022
O víkendu jsem jen naznačil, co se u nás dělo v noci z pátku na sobotu. Musím hned zkraje podotknout, že pejskové se o ničem nedozvěděli. Pravda, báli se, když se kolem Zvole točila bouře a blesky praly asi u nás v ulici také. To ale trvalo celkem krátce.
více


hyena

BEST OF HYENA: Taková ztráta psa

25.6.2022
Skoro se setmělo. Byl jsem v tu chvíli dole v kuchyni. Běžel jsem do patra, abych zkontroloval veluxová střešní okna a dveře na balkon. Gari pochrupovala na pelíšku v mé pracovně. Vrátil jsem se dolů a Nora zmizela.
více


hyena

BEST OF HYENA: Zvědavá jedenáctka

21.6.2022
Nora ráda pije z našeho zahradního jezírka. Podezírám ji, že pod záminkou pití si chce tajně lízat tlapu – ona jak je ohnutá a jede hubou nahoru, přejede jazykem kloub a ten má vylízaný do krve, už jsem tu o tom mockrát psal. Tak nebo onak, Nora pije ráda z jezírka.
více


hyena

BEST OF HYENA: Jsem veliká. Jsme veliké.

11.6.2022
Noře už je jedenáct, kde jsou ty její štěněčí časy! Trochu jsme si je připomněli. V těchto dnech zakončujeme jednu etapu Oázy klidu, kterou Ljuba založila na svém pozemku za zvolskými humny poblíž místa zvaného Hůrkovo pole.
více


hyena

BEST OF HYENA: To bylo radosti

4.6.2022
Přes víkend jsme byli s Ljubou na festivalu dětského filmu ve Zlíně a o pejsky se starala Anna s Patrikem a Elím. Vrátili jsme se v pondělí večer, cesta tam i zpátky vlakem, bylo to super, bez problémů
více


hyena best

BEST OF HYENA: Šlo to rychle

9.5.2022
Na Ljubu přišlo bolení v krku a kejchání a zvýšená teplota. Covid testy negativní, takže dobrý. Vpodvečer jsem byl s pejsky (oběma pejsky) dole v obývacím pokoji. Šel jsem se podívat nahoru, jestli Ljuba něco nepotřebuje.
více