3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Tomáš Jirsa

OTŘES: „Holandský Trump“ straší Evropu

2.12.2023
že Green Deal byl od začátku koncipován tak, že životní úroveň Evropanů půjde dolů. Jeho záměrem bylo a je, aby energie byly drahé a ekonomika prošla zásadní obměnou. Abychom se obětovali za klima.
více


neff

PROTESTY: To mi hlava nebere

2.12.2023
Boj dělnické tříd proti ukrutnostem kapitalismu byl ve školních osnovách, mám ho tedy jaksi zažitý. Čtu, že pondělek 27. listopadu bude Dnem hněvu. To už je něco. Co se o něm bude psát v učebnicích, jaké poselství bude vysláno?
více


Milan Smutný

ENERGIE: Bezpečně, soběstačně a za dostupné peníze

29.11.2023
Spolek Realistická energetika a ekologie sepsal petici,v níž návrhem konkrétních kroků vyzývá vládu, aby přijala všechna nezbytná opatření pro zajištění bezpečné, soběstačné a cenově dostupné elektrické energie v České republice.
více


Milena Kozumplíková

ŠKOLY: Stávka!!!

28.11.2023
Učitelé, kuchařky, školníci, uklízečky, ale i Škodováci budou protestovat proti vládním opatřením, která by snad? měla snížit strašný dluh našeho státu. Státu, který patří nejen voličům vládního pětiuskupení, ale který je státem nás všech.
více


Daniela Kovářová

REALITA: Důchody aneb Jak funguje můj stát

28.11.2023
Přestavte si, že vám bylo pětašedesát, čímž jste dosáhli věku, v němž můžete žádat o důchod. Jste-li takhle staří, máte skoro jistě důvěru ve stát a v jeho instituce, protože vás to tak v mládí naučili.
více


Lubomír Stejskal

HLADOVKA: Český politický Kocourkov

27.11.2023
Vláda odvolala usnesení o tom, že se hlásí k jistým hodnotám, aby vzápětí řekla, že navzdory tomuto odvolání se k těmto hodnotám hlásí ještě intenzivněji. To není kompromis, to je fraška.
více


doc

DOKUMENT: Fialovo prohlášení ke stávce

27.11.2023
Jedním ze základních slibů naší vlády a všech politických stran, jež ji tvoří, bylo dát dohromady veřejné finance. Tedy zejména zvrátit nebezpečný trend neustále se prohlubujících dluhů, který nastartovala předchozí vláda Andreje Babiše.
více


Markéta Šichtařová 5

EURO: Věda dostává nakládačku

28.11.2023
Důvodem má být zpráva o ekonomické sladěnosti Česka s eurozónou, kterou připravuje odborná skupina zástupců ministerstva financí (MF) a České národní banky (ČNB). Zpráva objektivně konstatuje, že Česko bude zřejmě příští rok plnit některá z takzvaných maastrichtských kritérií pro zavedení eura.
více


Marian Kechlibar

PŘÍVAL: Jak se ubránit

23.11.2023
Demografie určuje charakter státu a společnosti. Pokud někde žije významné procento muslimského obyvatelstva původem z Blízkého východu nebo severní Afriky, samozřejmě tamní politika začne připomínat tu blízkovýchodní nebo severoafrickou, včetně všech tamních patologií.
více


Lubomír Stejskal

HLADOVKA: Gruntorád vs Jurečka

23.11.2023
Jsem ten poslední, kdo by nechoval úctu k disidentům. Signatářů a aktivistů Charty 77 jsem si vždy vážil a vnímal je jako morální veličiny.
více


Jan Bartoň

HROZBY: Rusko a jaderné zbraně

23.11.2023
Již v době studené války mezi Západem a Východem bylo reprezentantům USA a tehdejšího SSSR jasné, že případný jaderný konflikt by byl válkou, v níž by byli nakonec poraženi všichni.
více


neff

SPOLEČNOST: Ta naše totalita česká

22.11.2023
Debatuje se o tom, který svátek je významnější, jestli 28. říjen nebo 17. listopad. 28. říjen je vyhrazen státnickým projevům a důvtipným komentářů na téma, že je to oslava vzniku neexistujícího státu.
více


Jan Bartoň

PRÁVO VETA: Německo tlačí na zrušení

22.11.2023
V rozhovoru s německým velvyslancem v Česku se jasně ukazuje plán na výrazné posílení federalizace EU. Je potřeba zrušit právo veta a „odstranit tak zdání suverenity členských států“.
více


Jan Bartoň

NUTELLA: Fialův nákup v Německu má „dohru“

20.11.2023
Poté, co premiér Petr Fiala zabrousil do Německa na nákup a nestačil se divit nad cenami v německých supermarketech, se ozval i ministr zemědělství Marek Výborný.
více


František Novotný

PÁTEK: Zpověď sametového milionáře

17.11.2023
V tom roce 1991 ještě fabrika nebyla moje – hrozilo nebezpečí, že ji schramstne zahraniční kapitál. To se stalo chudákům kolegům v mladoboleslavské automobilce. Jenže pak přišel Klaus a vyhlásil „kupónku“.
více


Petr Kolman

JEDNOTA: Národní fronty si naši otcové a dědové užili až, až…

17.11.2023
V posledních letech slýcháme, že naše společnost je rozdělená jako nikdy. Říkají to čelní Lidovci, Piráti, ODSáci, lidé ze STANu, i TOP 09. Ale paradoxně to konstatují i subjekty z druhé (či třetí, až n-té) strany pomyslné barikády.
více


Jan Bartoň

KLIMATICKÝ ALARMISMUS: Thunbergová už není IN

15.11.2023
Ještě před několika měsíci byly aktivity klimatické alarmistky Grety Thunbergové naprosto košer. Nyní se postoj médií radikálně mění a převažují zprávy o jejích potyčkách s policií a jinými jí podobnými aktivisty.
více


Tomáš Zdechovský

EVROPSKÁ UNIE: Velké české vítězství

14.11.2023
Evropský parlament schválil výrazně změkčenou verzi legislativy omezující emise automobilů, známé jako Euro 7, u níž původní návrh Evropské komise budil v očích zástupců automobilového průmyslu od počátku velké obavy.
více


Jan Frank

VÝROČÍ: Listopad 89, příliš vzdálený ráj

17.11.2023
Dává ještě pořád smysl snažit se na listopad – již trochu uměle – navazovat? Nezměnil se už svět? Kolik z dnešních politiků ještě opravdu ví a ctí, jaký rozdíl byl mezi pozdním komunismem a svobodou?
více


Václav Vlk st.

POHLED: Měl pravdu Patton, nebo Netanjahu

13.11.2023
Němcům se za pomoci tzv. „rozumných novinářů“ a různých mezinárodních organizací – jako Červeného kříže viz Terezín, podařilo vtisknout obyvatelům Západu, představu že se nejedná o nic strašného.
více


Zdeněk Joukl

MÍSTNÍ POLITIKA: Začíná diktatura v našich obcích?

14.11.2023
Demokracie je diskuse a právo projevu. Občané však mají dnes možnost projevit se na jednání zastupitelstva často velmi omezenou. A tak tu vlastně pomalu nenápadně začíná nová diktatura, podobná té za komunistů. O tu jsme po roce 1989 rozhodně neusilovali.
více


neff

POJMY: Je Okamura dezinfo?

18.8.2023
V čem je tedy problém s takzvanou dezinformační scénou? Toho pojmu se používá běžně a stal se z něho terminus technicus politické hantýrky.
více


Bohumil Doležal

UDÁLOSTI: Kočkování vypasených králíků

24.5.2007
Jiří Paroubek se v těchto dnech vyjádřil k osobnosti odcházejícího britského premiéra Blaira: „Tony Blair, pokud vím, nikdy hrubým způsobem neurážel novináře... jestli bych chtěl mít nějaký politický vzor v kontaktu s veřejností, tak je to právě Tony Blair.“ A neopomněl dodat na adresu svého...
více


Jan Bartoň

ODS: Osudová ztráta identity

11.11.2023
Vládě snad nahrává jen to, že opozice ANO a SPD je řadou voličů vlády vnímána ještě stále jako větší zlo, nicméně odpadlíci z voličstva vlády hledají eventuality, a pokud by se nějaká nová strana či hnutí pokusila tento potenciál využít, mohla by mít šanci.
více


Tomáš Jirsa

KANDIDÁTKA: Spolu do eurovoleb je problém pro ODS

9.11.2023
Proto kandidátka ODS, TOP09 a KDUČSL do europarlamentu nedává smysl a bude pouze mást voliče. Voliče ODS. A může se ve výsledku stát dalším vnitřním problémem politické integrity ODS. Howgh.
více


Václav Vlk st.

PŘÍPAD FERI: Na férovku!

6.11.2023
Televizní diskuse týden nebyla žádnou diskusi ale pouhou částí mediální štvanice proti obžalovanému a ve skutečnosti proti všem doposud v otázkách sexu a kontaktů normálním lidem.
více


silueta

EUROVOLBY: Spolu nebo jinak

4.11.2023
Jakkoli s aktuálním rozhodnutím vedení SPOLU osobně nesouhlasím, oceňuji snahu o dlouhodobé uvažování a ochotu ke kompromisu.
více


Kateřina Lhotská

HESLO: Nikoliv více, ale méně Evropy!

4.11.2023
Heslo „více Evropy“ není nikterak nové. Před deseti lety si dokonce nechal tehdejší Evropský parlament zpracovat „studii“, jakou hromadu peněz by jeho naplnění přineslo. Je vyčíslen i finanční přínos, který měl v úhrnu dělat 800 miliard euro ročně.
více


Marian Kechlibar

POLITIKA: Veto hrozí už jen svojí přítomností

2.11.2023
Veto je zbraň a zbraně po drtivou většinu své existence odpočívají ve skladištích nebo v pouzdře připnutém k opasku. Žijete-li v podmínkách, kde se zbraně musejí používat každou chvíli, žijete v pekle; v civilizovaném světě se zbraně ke slovu dostanou extrémně vzácně, ale každý ví, že jsou...
více


Jan Bartoň

CENY ENERGIÍ: Opozice lže, tvrdí Fiala

2.11.2023
Pokud pan premiér tvrdí, že náklady stoupnou o jednotky procent, má zřejmě namysli „drobné“ spotřebitele, kteří mají dvouletou fixaci, kterou podepsali letos.
více


Jan Bartoň

HÁDKA: Faul jako hrom

1.11.2023
Opět se nám, divákům politické vřavy v poslanecké sněmovně, představila Markéta Pekarová Adamová jako „bojovnice“ za práva nás, obyčejných smrtelníků a vyčetla Andreji Babišovi oběti covidu.
více


Lubomír Stejskal

OSN: Okamžik historické hanby

31.10.2023
Dva dny (26. a 27. října) rokovalo Valné shromáždění OSN o situaci v Pásmu Gazy. Středobodem rozpravy byl jordánský návrh podaný jménem 22 arabských států vyzývající k okamžité a trvalému humanitárnímu příměří.
více


neff

ZÁKAZY: Křeček kontra Evropská unie

31.10.2023
Takže co s křečky? Hrozí obdobná situace, že se přemnoží a selžou pokusy nasadit proti nim predátory?
více


seb

EUROVOLBY: Programové desatero a neb Past na Spolu

30.10.2023
Možnost, že by programově značně nesourodý slepenec tří stran kandidoval společně, vyvolávala zdvižené obočí a krčení ramen i u komentátorů příznivě nakloněných této vládě. Obecně se předpokládá, že vše drží pohromadě odpor k Andreji Babišovi, a strach Lidovců a TOPky z toho, že neprojdou přes...
více


doc

SPOLU: Programové desatero do eurovoleb

30.10.2023
Prosperita otevřené, proexportní české ekonomiky se přímo odvíjí od našeho svobodného přístupu na vnitřní trh EU. Blahobyt české společnosti se odvíjí od možnosti našich občanů svobodně po Evropě cestovat, studovat, pracovat a podnikat.
více


Jan Bartoň

POCHYBENÍ: Hon u Pavla nebo na Pavla?

30.10.2023
Transparency International – tak často kritizující poměry na Hradu za zemanovské éry – si dovolí naznačovat, že celá akce měla být utajena? To je další rána pro čistého Petra Pavla.
více