1.8.2021 | Svátek má Oskar


31.7.2021 POLITIKA: Okamurův zločin

Zdeněk Holásek
Poslední středu kolem 16:30 hodin na ČRo (tuším Dvojka - jel jsem v autě a nějak jsem to nezaznamenal) zpovídala redaktorka pana Petra Nováčka. A když jsem to pustil, zrovna se zabýval hlasováním ve Sněmovně ohledně návrhu SPD ve věci kompenzace pokut za závazné přestupky.
více


31.7.2021 ROZHOVOR: Exministr Herman je teď dlužníkem SdL

Jan Keller
Pokud vím, žádný z členů Evropské komise není odborníkem ani na ekologii, ani na energetiku. Mohou si samozřejmě platit celé týmy odborníků. Nemohou však vědět, nakolik jsou výstupy těchto týmů věrohodné či sporné, realistické či iluzorní.
více


31.7.2021 POLITIKA: Střet zájmů ve Švejkolandu

Zdeněk Jemelik 1
Každá vláda je svým způsobem špatná. Přesto není naděje, že bychom se někdy dožili zlatého věku, v němž bychom se bez takové instituce obešli. Platí to i o vládě v demokratickém zřízení, jež je nejpřijatelnější ze všech špatných způsobů vládnutí.
více


30.7.2021 KORONAVIRUS: Fotbal pro očkované

Jan Bartoň
Kdyby hloupost nadnášela, létali by ministr zdravotnictví a hlavní hygienička jako holubička a vrkali by svá moudra z pořádné výšky.
více


29.7.2021 POLEMIKA: Kandidatura radních vadí jen někdy

Petr Štěpánek
Ondřej Neff se ve svém úvodníku (27. 7. 2021) na Neviditelném psu zamýšlí nad kandidaturou Hany Lipovské do poslanecké sněmovny za Volný blok. Při té příležitosti zmiňuje také Trikoloru.
více


29.7.2021 POLITIKA: Impérium vrací úder

Lukáš Jelínek
Impérium vrací úder. Andrej Babiš (ANO) se rozjel a oponentům nedá svou kůži lacino. Dozvěděli jsme se, že v půlce května podal žalobu na městský úřad v Černošicích, který s ním z podnětu Transparency International vede řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů kvůli vlastnictví mediálních...
více


30.7.2021 ROZHOVOR: Když nemá být uhlí, musíme přejít na plyn

Přemysl Souček
I kvůli unijnímu plánu Green Deal chce Trikolóra uzákonit nadřazení českého práva právu EU. Tento plán totiž považuje jen za prostředek, jak vytáhnout z unijních a národních rozpočtů neuvěřitelné peníze, které se utopí v nesmyslných a nepromyšlených projektech.
více


28.7.2021 POLITIKA: Znovu se blíží rok 1948

Petr Štěpánek
Historie se nikdy neopakuje stejně, spíše v poťouchlé, lehce pozměněné dějinné spirále. Lidé jsou totiž nepoučitelní. Prosím, nechytejte mě za slovo, v roce 2021 je samozřejmě spousta věcí jinak.
více


28.7.2021 JUSTICE: „Nad Tatrou sa blýska“, ale u nás je ticho

Zdeněk Jemelik 1
V těchto dnech slovenská Národní kriminální agentura zadržela dalšího soudce Nejvyššího soudu. Je to ojedinělý dozvuk mohutných otřesů, kterými od volebního vítězství strany Igora Matoviče procházejí slovenské orgány vynucování práva. Zadržený soudce je již třináctý v řadě.
více


28.7.2021 ROZHOVOR: Naše Ústava je nadřazena právu EU

Zdeněk Koudelka
Listina byla přijata v roce 1991, tedy před 30 lety. Dosud byla změněna jen dvakrát, včetně nynější změny zahrnující právo na obranu i se zbraní. Každá novela Listiny je tedy nejen ústavně významná, ale i vzácná, v průměru jednou za 15 let.
více


27.7.2021 POLITIKA: Jde sice o kampaň, ale...

Lukáš Jelínek
Skandál! Dva kandidáti ČSSD v říjnových volbách narušili chod soukromé firmy, zdržovali zaměstnance od práce a ještě se u toho drze fotili. To je jeden pohled, který na sociálních sítích podepřely stesky na zdivočelou levici a leninské metody.
více


27.7.2021 LESNICTVÍ: Podobnost čistě záměrná

Vladimír Simanov
V minulém týdnu se v našich zprávách mihla informace ze Slovenska, že k pátku 16.7.2021 byl z pozice generálního ředitele státního podniku Lesy Slovenskej republiky odvolán Tomáš Čuka a že minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) Samuel Vlčan pověřil vedením podniku Tibora...
více


26.7.2021 OSOBNOST: Petr Kellner, Karel Gott českého byznysu

Karel Hvížďala
Příměr použitý v titulku jsem převzal od Iva Lukačoviče, majitele společnosti Seznam.cz, který je citován v knize Kellner, na níž se podílí 18 renomovaných autorů a která se právě objevila na knižních pultech.
více


26.7.2021 ZDRAVOTNICTVÍ: Musíte se zeptat jinde…

Tomáš Vodvářka
Tento blog je jistou reflexí na článek JUDr. Marka Steinera, který vyšel dne 21.7. na serveru Neviditelný pes (zde). Jak z článku, tak i z diskuse plyne, že mnoho občanů se v našem systému zdravotnictví vyzná jen málo.
více


24.7.2021 PRÁVO: Brusel nám to zakázat nemůže

Zdeněk Koudelka
Parlament schválil změnu ústavní Listiny základních práv a svobod a na ústavní úrovni uznal právo na obranu i se zbraní.
více


24.7.2021 POLITIKA: Napomádované knihy místo programů?

Lukáš Jelínek
Kdo z politiků aspoň jednou za život nevydá vlastní knihu, ten jako by nebyl. A je jedno, jestli ji poskládá ze svých článků, projevů, vizí, veselých historek nebo kuchařských receptů.
více


23.7.2021 JUSTICE: O sebechvále Igora Stříže

Zdeněk Jemelik 1
Některé komentáře ke jmenování Igor Stříže nejvyšším státním zástupcem jsou nesouhlasné. Lidé připomínají jeho minulost vojenského prokurátora a člena KSČ, často s dovětkem, že ve sboru státních zástupců je dost osvědčených jedinců bez předlistopadové zátěže, takže vládou schválený výběr Marie...
více


23.7.2021 POLITIKA: Kdo nesdílí Babiše, není Čech!

Pavel Jégl
Ve svém snění číslo dvě vidí Andrej Babiš zemi bohatstvím a vládními dary oplývající. Nepíše ale, na kterých stromech rostou peníze, ze kterých to vše zaplatí.
více


23.7.2021 ROZHOVOR: Přílišné obavy jsou horší než covid

Václav Klaus1
Vláda už by se na nás měla vykašlat, už by nás měla nechat normálně žít, umožnit nám, aby každý volil svou míru rizika, svou míru odpovědného chování vůči blízkým, světu.
více


23.7.2021 PRÁVO: Jsme národ zločinců

Markéta Šichtařová 5
Nevinným nelze dost dobře vládnout. Necítí se dost provinile na to, aby se nechali sekýrovat. Navíc stát vládnout ani neumí. Stát ale umí dokonale jednu věc: Trestat ty, kdo poruší zákon.
více


23.7.2021 PRÁVO: Ministerstvo zdravotnictví – dva výroky, jeden klam

Zdeněk Koudelka
Ministerstvo zdravotnictví je spojeno s kampaní podporující covidové očkování: Udělejme tečku za koronavirem. Ale ve svých opatřeních uznává imunitu z očkování jen 9 měsíců po očkování. Jeden výrok vylučuje pravdivost druhého.
více


21.7.2021 ŠAMANOVO DOUPĚ: Nestřílejte na prokurátory

Jan Kovanic
Tak máme nového generálního prokurátora. Vlastně – nejvyššího státního zástupce. Stal se jím první náměstek byvšího nejvyššího státního zástupce JUDr. Igor Stříž. Ten na svém dosavadním bidýlku seděl už deset let.
více


22.7.2021 KORONAVIRUS: Česko může rozvolňovat

Jan Bartoň
Česko je na tom z pohledu statistik počtu očkovaných a počtu zemřelých podobně jako Singapur a Velká Británie. V obou těchto státech už skončily tvrdé restrikce, mohou skončit i u nás.
více


22.7.2021 ROZHOVOR: O kovidistických zákazech

Zdeněk Koudelka
Rozhodující nejsou soudy, ale říjnové volby. Pokud voliči podpoří strany, které zavíraly společnost a zakazovaly cestování mezi okresy, což je vládní ANO a sociální demokracie, ale také piráti, ODS, KSČM, lidovci a TOP 09.
více


22.7.2021 POLITIKA: Ruce pryč od justice!

Petr Kolman
Blíží se podzimní sněmovní volby. Jako právníka mne zaujala kampaň ODS, která kandiduje v rámci koalice Spolu, věnující se mj. tématu justice a státního zastupitelství.
více


21.7.2021 PRÁVO: Snížit komunistům důchody

Michael Pánek
Předseda KDU-ČSL Marián Jurečka navrhl v Poslanecké sněmovně snížení důchodů lidem, kteří se aktivně podíleli na komunistických zvěrstvech.
více


21.7.2021 POLITIKA: Žádná nová vlna epidemie u nás neprobíhá

Václav Klaus1
Veřejně známá, oficiálními orgány České republiky publikovaná data ukazují, že u nás epidemie covidu radikálně ustoupila. Přesto vláda, alarmističtí experti a média, zejména veřejnoprávní, rozehrávají hru o její nastupující nové vlně.
více


21.7.2021 POLITIKA: Nafta pro espéďáka

Josef Mlejnek jr.
Strana Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury zahájila volební kampaň přímo bombasticky: v Praze na Letenské pláni, kde představila i jeden z hlavních taháků kampaně, volební kamion zvaný „espéďák“.
více


21.7.2021 ZDRAVOTNICTVÍ: Rozpad zdravotní péče?

Marek Steiner
Dětská psychiatrie hlásí akutní nedostatek lůžek i lékařů. Na určení termínu návštěvy v ambulanci nebo na lůžko v nemocnici čekají děti i dlouhé měsíce.
více


20.7.2021 ROZHOVOR: Orbán si od EU nenechá nic diktovat

Luboš Zálom1
Kdyby šlo jen o pouhé výroky, mohli bychom nad tím mávnout rukou. Ale bohužel jsme se za poslední dva roky přesvědčili, že mnohé podobné výroky jsou něčím jako pátracími balónky, které mají prověřit náladu ve společnosti a vůli přijmout další omezení svobody.
více


19.7.2021 POLITIKA: Co udělá Čech za 500 korun

Petr Holub1
Představme si českého důchodce. Je to člověk, který sedí nešťastně v kuchyni svého panelákového bytu, případně chátrající chaloupky na kraji vesnice. T
více


19.7.2021 POLITIKA: Posedlost Pavlem Zemanem

Zdeněk Jemelik 1
Podle veřejných zdrojů (např. zde) podala Marie Benešová kárnou žalobu na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, a to kvůli způsobu, jakým zasahoval ve prospěch svého známého do soudního sporu.
více


17.7.2021 JUSTICE: Nový nejvyšší žalobce budí vášně

Jan Bartoň
Vláda ČR rozhodla na návrh ministryně spravedlnosti Marie Benešové jednomyslně o jmenování dosavadního náměstka nejvyššího státního zástupce Igora Stříže do funkce nejvyššího státního zástupce.
více


19.7.2021 POLITIKA: O negativní inspiraci

Karel Hvížďala
Uvedu nejprve jeden konkrétní příklad. Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický, který kandiduje z druhého místa za sociální demokracii v Praze, prohlásil, že označení premiéra Andreje Babiše (ANO) za muže, který ohrožuje demokracii u nás, je pouhé PR. Babiš je podle něj obyčejný byznysmen.
více


17.7.2021 ÚVAHA: K ozvěně osmdesátin Václava Klause

Lubomír Stejskal
Institut, v jehož názvu je jméno druhého českého prezidenta, vydal u příležitosti jeho 80. narozenin knihu „Václav Klaus: Myšlenky“. Chvalozpěv na ni publikoval na Neviditelném psu 14. července Jiří Weigl.
více


17.7.2021 POLITIKA: Piráti při „vyvracení lží“ tak trochu lžou

Kateřina Lhotská
Piráti se chtějí zbavit nálepky „strany pro mladé“ a v honbě za voličskými hlasy se snaží oslovit i seniory. Dokonce pro ně vytvořili webový projekt, kde se mimo jiné pokoušejí vyvracet některé „lži“, které o nich kolují.
více