19.4.2021 | Svátek má Rostislav


19.4.2021 ŠKOLSTVÍ: Školy nejsou zdrojem čínské chřipky

Petr Bouda
Česká republika je zemí, jejíž vláda kvůli údajné hrozbě „nekontrolovatelného šíření“ covidu zavřela školy – a to všechny druhy, mateřskými a základními školami počínaje, vysokými školami konče – nejdéle nejen ze všech členských států EU, ale rovnou nejdéle z celé Evropy.
více


19.4.2021 TERORISMUS: Když to bouchne a proč zrovna teď

Zdeněk Holásek
Diskurs o tom, jestli směřujeme na Západ, jestli tam vůbec jsme nebo snad směřujeme zpět na Východ, nebo tam ještě jsme, trvá nejméně od doby, kdy se Miloš Zeman stal presidentem.
více


19.4.2021 TERORISMUS: Rusko vyhlásilo Česku válku

Jan Ziegler
Agenti ruských tajných služeb způsobili výbuch muničního skladu ve Vrběticích. Tento teroristický útok a vražda dvou nevinných lidí je de facto válečným útokem Ruska na Českou republiku v době míru.
více


19.4.2021 GLOSA: Vláda opět šlápla vedle...

Ivo Valenta
Nákaza se ve školách téměř nešíří. Konkrétní čísla hovoří jasně. Například v Praze vyšel pozitivní test pouze patnácti dětem z téměř 36 tisíc testovaných! Učitelů bylo z více než 13 tisíc pozitivních 5.
více


19.4.2021 VZPOMÍNKA: ODS - 30 let v komunální politice

Milena Kozumplíková
V druhém květnovém týdnu 1991, byla to tuším středa, se v hotelu Tichý na dnešní Seifertově třídě, sešli snad všichni členové Občanského fóra Prahy 3. Snad všichni do jednoho
více


19.4.2021 POLITIKA: Vakcína a důvěra

neff
Rozdíly v efektivitě očkování budí podiv a také politické vášně. Předáci Evropské unie nás i sebe utěšují, že je na tom Unie líp než většina zemí světa, ale co naplat, z Unie vystrnaděná Británie má se svými 47 procenty občany naočkovanými aspoň jednou dávkou hodně víc než dvojnásobek úhrnu Unie.
více


19.4.2021 POLITIKA: Vítěz nadcházejících voleb je již znám!

Petr Fiala
Zajímá vás, kdo zvítězí v příštích volbách? Snažíte se to vyčíst z předvolebních průzkumů, nebo je dokonce financujete? Neztrácejte čas a neutrácejte peníze!
více


19.4.2021 FEJETON: Jednohlasně?

Petruška Šustrová
Poslechla jsem si v rozhlase před nějakou dobou rozhovor s Tomášem Petříčkem, který byl v té době ještě ministrem zahraničí. Mluvil o tom, jak by si představoval budoucnost sociální demokracie – a musím říct, že se mi to líbilo.
více


17.4.2021 PRÁVO: Kde jsi 18 let byla, Česká televize?

Petr Štěpánek
Vzpomínáte si, jak to bylo před 18 lety, když poslanecká sněmovna hlasovala o odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání?
více


17.4.2021 POLITIKA: Chybí už jen Storová

Petr Fischer
Petr Fischer
Blatný a Petříček skončili. Ze seznamu prezidenta Zemana, na němž byli lidé, kteří by měli odejít kvůli tomu, že brzdí očkování ruskou vakcínu Sputnik V, chybí už jen šéfka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová.
více


17.4.2021 POLITIKA: ČSSD po sjezdu - zábava pokračuje

Zdeněk Holásek
Rozhořel se tady nový požár, a sice krize v ČSSD, povolební chaotické kroky Jana Hamáčka, který si to chlapsky vypořádal se stejně komickým a neperspektivním Tomášem Petříčkem.
více


16.4.2021 POLITIKA: Jeden podvodný totalitní projekt

Jan Ziegler
Ve Straně přímé demokracii jsou lidé zastrašováni a vyhazování na dlažbu, její šéf Tomio Okamura šíří nenávist a vládne diktátorsky. Uvedl to bývalý místopředseda pražské SPD Robert Vašíček.
více


16.4.2021 POLITIKA: Opravdu všemocný Petr Kellner?

Matyáš Zrno
Když vrtulník Petra Kellnera narazil do skalní stěny na Aljašce, byl to pro českou veřejnost nejen šok, ale také příležitost zhodnotit osobu nejbohatšího Čecha.
více


16.4.2021 POLITIKA: Dětinské chyby

Lukáš Jelínek
Jsou režimy a jsou strany, pro něž je pevná ruka signifikantní. Stejně tak jsou země, v jejichž vládách ministři rotují, aniž by měli k momentálně svěřenému resortu nějaký vztah.
více


16.4.2021 GLOSA: Do závěrečného boje proti covid-19 bez psychopatů!

Zdeněk Joukl
Co je to za lidi, kteří vedou boj s pandemií tak, že máme nejvíce mrtvých na 100.000 obyvatel na světě? (Celkový počet mrtvých se v ČR už blíží třiceti tisícům !) Jsou vůbec tito lidé normální?
více


16.4.2021 POLITIKA: Byl Blatný odvolán na pokyn z Kremlu?

Michael Pánek
Ministr zdravotnictví Jan Blatný byl odvolán a nahrazen zřejmě poslušnějším Karlem Arenbergerem.
více


15.4.2021 PRÁVO: Jiří Paroubek aneb Přiznání lumpa

Jan Urban
Začněme s logickým axiomem, tedy výrokem, jehož platnost je tak zjevná, že ji není potřeba dokazovat: „Kdo provádí lumpárny, je lump. Kdo lumpárny kryje a s lumpy kšeftuje, je také lump. Organizovaná trestná činnost je lumpárna popsaná jazykem trestního práva.“
více


15.4.2021 POLITIKA: Petříčkova tragická (ne)politika

Jan Bartoň
Tomáš Petříček předvedl neuvěřitelný kotrmelec před sjezdem ČSSD. Pod heslem „Již nikdy s ANO“ se mu podařilo ČSSD jen více rozklížit a byl posléze po právu odvolán z vlády.
více


15.4.2021 PRÁVO: Politické strany nemají 100% kontrolu voleb

Josef Zbořil
Vzhledem k nyní probíhající novelizaci volebního zákona, a i snahy o zavedení korespondenčního hlasování, bych rád přispěl do této diskuse připomenutím mého zjištění.
více


14.4.2021 POLITIKA: Babiš, nebo Bartoš?

Jan Bartoň
Václav Klaus poskytl rozhovor pro MF DNES. V něm kritizuje ČPS - piráty – jako stranu extrémně levicovou. A klade otázku – je lepší Babiš, nebo Bartoš?
více


15.4.2021 POLITIKA: Šance dát ČSSD dohromady se odkládá za volby

Lukáš Jelínek
Kdo od sjezdu sociálních demokratů čekal převratné výsledky ve vztahu k vládě nebo podzimním volbám, musel být zklamán.
více


15.4.2021 ROZHOVOR: O novém ministru zdravotnictví

Václav Klaus1
O dosavadních opatřeních vlády jsem si nemyslel nic dobrého a říkal jsem to vždy nahlas. Teď, kdy jsme čekali pozitivní změnu, kdy jsme předpokládali, že vláda ví, že už je akutní fáze epidemie covidu víceméně za námi.
více


13.4.2021 KORONAVIRUS: Epidemiologové ztratili soudnost i důvěru

Jan Bartoň
Za doslova skandální považuji změnu v parametrech rozvolňování. Jestliže ministr zdravotnictví něco v pátek slíbí a v sobotu odvolá, je to známkou jeho bezradnosti a neschopnosti.
více


14.4.2021 POLITIKA: Pětitýdenní dovolená

Martin Mařák
Socky, nefachčenka a důchodci, což byli klasičtí voliči sociální demokracie, se přesunuli k ANO, ti skalní z této občanské subkultury zůstali u komunistů, pivní redneck národovci sociální demokracii nevěří, jsou pevně zakotvení u Okamury a jeho SPD.
více


14.4.2021 POLITIKA: Potácení na kraji propasti

Josef Mlejnek jr.
Dubnový sjezd ČSSD se určitě zapíše do skoro již stopadesátileté historie strany, poněvadž proběhl celý online.
více


15.4.2021 POLITIKA: Diagnóza viny Andreje Babiše

Karel Hvížďala
Nejprve prokazatelná fakta: Z první kvóty vakcín, která nám byla přidělena, České republika objednala pouze 81,1 procenta. A to proto, že vláda od firem AstraZeneca a Johnson & Johnson neobjednala ani polovinu z toho, co mohla.
více


14.4.2021 POLITIKA: Hamáček vítězí, ČSSD prohrává

Pavel Jégl
Nemá smysl dělat totéž se stejnými lidmi a čekat jiný výsledek. Jenže vysvětlete to sociálním demokratům.
více


12.4.2021 PRÁVO: Taškařice ministra Arenbergera

Zdeněk Koudelka
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger po nástupu do funkce ukázal, že chce pokračovat v zákazech a omezeních svého předchůdce Jana Blatného a bude se chovat ještě hůře.
více


12.4.2021 POLITIKA: Média záměrně poškozují Trikolóru

Petr Štěpánek
Ponechme pro tentokrát stranou, jak přesné, či nepřesné jsou průzkumy volebních preferencí.
více


12.4.2021 ROZHOVOR: K 30. výročí vzniku ODS

Václav Klaus1
Za A, nešel jsem na hostivařský sjezd s plánem stát se předsedou OF. Mě tam odchytávali lidé z regionů, dovlekli mě do podzemních šaten a tam mě strašně přemlouvali, abych kandidoval. Myslím, že to bylo symbolické pro celou ODS.
více


12.4.2021 POLITIKA: Když Piráti kádrují...

Petr Bařinka
Obecní samospráva v moderním pojetí má na našem území tradici už od roku 1849, zaručuje ji také naše současná ústava.
více


10.4.2021 POLITIKA: Přispěje k vládní nestabilitě sjezd ČSSD?

Lukáš Jelínek
Jedním z veřejně nepřiznaných důvodů, proč se ve středu musel poroučet ministr zdravotnictví Jan Blatný, mohl být propad předvolebních preferencí hnutí ANO.
více


13.4.2021 GLOSA: Rošády a jedy

Pavel Kopecký
Na webu Pražské botanické zahrady je reklamní nápis tohoto znění: „Celý rok 2021 se nese v duchu Jedovatých rostlin.“
více


10.4.2021 POLEMIKA: Cesta do ruského chomoutu?

Jan Bartoň
Aston napsal úvodník, v němž využil dostavbu jaderné elektrárny Dukovany jako příklad toho, že Česko opět leze do ruského chomoutu. Nesouhlasím, a nejen kvůli paralele s Finskem.
více


10.4.2021 GLOSA: Jak se vyrábí viník

Petr Fiala
Výrobu viníka neutěšené zdravotní situace máme právě za sebou. Dělalo se to tak: Vybral se ten jediný, který to byl ochoten vzít (takže vlastně o žádný výběr nešlo). V té době ovšem nebylo ještě jasné, že se vybírá viník.
více


12.4.2021 POLITIKA: Spojenectví dvou „podniků“

Josef Mlejnek jr.
Ústřední výbor KSČM rozhodl jasnou většinou, že podpora vládě Andreje Babiše má skončit. Poslední šanci, jak přízeň komunistů vládě udržet, představuje dohodovací jednání.
více