15.10.2019 | Svátek má Tereza


15.10.2019 POLITIKA: Komunistické spojence si Babiš hýčká

Lukáš Jelínek
Užuž to vypadá, že se zde rodí nová tradice – v pátečních schůzkách premiéra Andreje Babiše s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem.
více


14.10.2019 POLITIKA: A kolik svých úředníků si živíš ty?

Markéta Šichtařová 5
Nápady státu řídit chod světa bývají blbé a blbější. Nápad, se kterým se vytasil zhruba před týdnem, je z té kategorie třetí; jest z nápadů nejblbějších.
více


14.10.2019 POLITIKA: Fikce a odcházení české levice

Pavel Kopecký
Kdysi u nás vyšla knížka Kdo ve stínu čeká na moc. Pojednávala o mocichtivosti a nebezpečnosti KSČM. Podobné publikace jsem vždycky považoval za neadekvátní, strašící neexistujícími riziky.
více


12.10.2019 ODS: Na cestě od modré k červené

Petr Štěpánek
ODS nazvala svůj nový program Země, která vítězí. To je vskutku mimořádně legrační. Skoro to vypadá, jako by občanští demokraté velebili éru Andreje Babiše. Oni to tak samozřejmě nemyslí, ale tahle marketingová zmatenost je fakt kouzelná.
více


11.10.2019 POLITIKA: S Čínou na věčné časy a nikdy jinak

Tomáš Vodvářka
Omlouvám se za jistou modifikaci hesla, které bylo v dobách ne až tak dávných rozvěšeno po našem Československu. Staré časy se vracejí.
více


10.10.2019 PRAHA: Hřib a Babišovo údajné panelákové ghetto

Rudolf Mládek
Už začíná být doslova trapné, jak opoziční politici (zde ale i s podporou vládního ministra Zaorálka) hovoří o pražské plánové výstavbě pro vládní pracovníky jako o „panelákovém ghettu“.
více


9.10.2019 ÚSTAVA: Lidé mají právo se bránit i se zbraní v ruce

Tomáš Zdechovský
Možnost bránit se proti agresorovi je základním principem právního státu. Kdo se nebrání a nebojuje, vždy prohraje. A platí to v právu, politice i v osobní sebeobraně. Proto podporuji změnu Ústavy na právo bránit se zbraní.
více


7.10.2019 ZDRAVOTNICTVÍ: Nedostatek peněz? Snadná pomoc

Petr Holub1
V jednom ohledu se tuzemskému zdravotnickému systému těžko rozumí. Lékařů v něm pracuje stále víc, přesto se jich nedostává a musí dělat dlouhé přesčasy.
více


7.10.2019 POLITIKA: Proč chtějí vzít batolatům pohlaví?

Markéta Šichtařová 5
Mysleli jste si, že svět dosáhnul vrcholu svého blouznění, když přišel se 64 pohlavími? Tak to jste měli slaboučkou fantazii.
více


7.10.2019 EVROPA: Zde levice, tam pravice

Luděk Frýbort
„Levice umírá,“ stěžuje si v 37. čísle týdeníku Respekt pan Erik Tabery, dodávaje: „A je to špatně.“ Nuže, jestli je to dobře nebo špatně, k tomu bych se zdržel komentářů; v každém případě se však levicovost jako politicko-společenský postoj přežila.
více


5.10.2019 POLITIKA: Trikolóra se vybarvila?

Jan Bartoň
Tomáš Flaška napsal před ustavujícím sněmem hnutí Trikolóra svou úvahu nazvanou Tak se nám pěkně vybarvuje ta Trikolóra. Vytýká tomuto novému hnutí, že chce být pro všechny a straší Benešovými dekrety.
více


5.10.2019 VZPOMÍNKA: Diplomacie v Africe

Černín 1
Předání pověřovacích listin velvyslance je významným aktem v rámci diplomatické praxe. Znamená potvrzení politických a diplomatických vztahů mezi dvěma státy na nejvyšší úrovni a předznamenání zájmu o jejich zachování i do budoucna.
více


5.10.2019 ÚVAHA: Co činí většina evropských politiků?

Miroslav Haňka
Jde o umění záměrného váhání, kombinaci lhostejnosti, odmítnutí a přitom být jaksi pro, domnívám se. To je základem jejich postojů v dobách nejenom čistě krizových. Váhání je prostředkem donucení – je to, řekl bych, velice promyšlená, sofistikovaná metoda maximalizace politického vlivu.
více


4.10.2019 POLITIKA: Ženy v domácnosti jsou podle ČSSD paraziti!

Tomáš Zdechovský
Tento týden mě skutečně nadzvedl návrh ministryně sociálních věcí Jany Maláčové. Požadovat zrušení slevy na dani pro nepracujícího manžela a nazvat to kapesným, které stát dává těm, co nepracují, je nejen nesmysl, ale naprostá urážka těch, kdo zůstali v domácnosti.
více


4.10.2019 POLITIKA: Trikolóra na kraji světa

Josef Mlejnek jr.
Hnutí Trikolóra si v sobotu 28. září zvolilo na ustavujícím brněnském sjezdu vedení, v pondělí mu ale průzkum agentury Median přisoudil bídné 1,5 procenta. Podle srpnového šetření společnosti Kantar CZ by Trikolóra získala 3,5 procenta hlasů.
více


3.10.2019 POLITIKA: Benešová vs. státní zastupitelství

Karel Hvížďala
V návrhu předsedy jejich poslanců Jakuba Michálka stálo, že by vedoucí státní zástupce mohl být odvolán pouze rozhodnutím kárného soudu v kárném řízení, zatímco dnes může být odvolán vládou, a to dokonce bez udání důvodů.
více


2.10.2019 POLITIKA: Impeachment je špína – v ČR i v USA

Jan Bartoň
Alena Schillerová vzbudila řadu kritických komentářů a čelila výzvě k rezignaci, když při projednávání ústavní žaloby na Miloše Zemana prohlásila, že za žalobou je senátorská špína.
více


2.10.2019 POLITIKA: Z čeho těží Klaus jr.

Lukáš Jelínek
Věštit, jak Klausova Trikolóra dopadne v příštích volbách, by bylo předčasné. Zájem, který při svém vzniku vzbudila, ale dokládá, jak se v posledních letech posunuly štěpné linie a voličské priority v české společnosti.
více


1.10.2019 POLITIKA: Dynamický rozjezd hnutí Trikolóra

Martin Mařák
Jako eurofederalista a příznivec větší integrace Evropské unie směřující k budoucí evropské federaci, nebo alespoň ještě pevnější konfederaci, než tomu je doposud, bych neměl být z dynamiky hnutí Trikolóra příliš nadšen, nicméně opak je kupodivu pravdou.
více


30.9.2019 POLITIKA: Hrana zvoní poslancům

Lukáš Jelínek
„Nikdy se nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě,“ napsal už v roce 1624 anglický básník John Donne.
více


30.9.2019 ROZHOVOR: Komické! Podjatá média

Stanislav Křeček
Také jsem na Facebook napsal, že kauza Čapí hnízdo bude vizitkou, jen zatím nevíme čeho.
více


28.9.2019 POLITIKA: Blbý zákon, žádný zákon

Petr Štěpánek
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je hlupák, pokud tvrdí, že zákonem o nulové toleranci k alkoholu se podařilo zachovat nulu alkoholu v krvi vodáků a cyklistů. Nic není vzdálenějšího pravdě!
více


28.9.2019 POLITIKA: Ministryně chystá velkou pojistnou loupež

Tomáš Zdechovský
Vládní ANO 2011 opět ukazuje, že slogan „bude líp“ je jen předvolební trik, kdy se na jedné straně setkáme s populistickým rozhazováním, na straně druhé se zvýšením daní a obíráním tam, kde to jen nebude tolik vidět – tak trochu v duchu hesla „dáme vám stovku, postupně si za to od vás ale vezmem...
více


27.9.2019 POLITIKA: Deklarace konce pravice ve sněmovně

Jan Polanecký
V médiích a komentářích se v poslední době objevují zprávy o připravované koalici zmíněných stran. Mnozí tleskají, že se „pravice“ konečně dává dohromady, já se ale spíš ptám, proč se tyto strany stále ještě označují za pravicové.
více


27.9.2019 POLITIKA: Proč tolik lidí stále volí Babiše a Zemana?

Pavel Černocký
Ono je to vlastně prosté a snadno pochopitelné. Tedy pokud jsme ochotni opustit to útulné prostředí pražské pseudointelektuální kavárny a vyrazit mezi „prostý“ lid. Běžný občan, který není zatížen neomarxistickou výchovou z našich liberálních vysokých škol, to vidí plně jinak než vysokoškolák,...
více


27.9.2019 POLITIKA: Titanic sociální demokracie

Pavel Kopecký
Sociálně demokratický proud troubí na ústup. Toť víceméně celoevropský proces, ale jeho středoevropská odnož patří k nejmarkantnějším.
více


26.9.2019 POLITIKA: Hry v ČSSD málem zamíchaly i poměry ve Sněmovně

Lukáš Jelínek
Nechybělo mnoho a sociální demokracie se nedávno zasloužila o změnu poměrů v Poslanecké sněmovně. Jenže – jak se jí často stává – záměry do konce nedotáhla.
více


25.9.2019 PRÁVO: Zeman Zemanovi abolicí vlastně pomohl

Kateřina Lhotská
Oznámení Miloše Zemana o případném udělení abolice panu Babišovi vyvolalo vlnu rozhořčení. Mimo jiné mu je vyčítáno, že tím svazuje ruce nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. A co když mu je tím naopak uvolňuje?
více


1.7.2019 POLITIKA: ČSSD v koncích

Jan Bartoň
Podle Josefa Chvojky, předsedy poslaneckého klubu ČSSD, by měla ČSSD sebrat zbytky „hrdosti“ a z vlády odejít. ČSSD si však všechny problémy zavinila sama vstupem do vlády a poznáním, že jí to v očích voličů nepomohlo.
více


24.5.2007 UDÁLOSTI: Kočkování vypasených králíků

Bohumil Doležal
Jiří Paroubek se v těchto dnech vyjádřil k osobnosti odcházejícího britského premiéra Blaira: „Tony Blair, pokud vím, nikdy hrubým způsobem neurážel novináře... jestli bych chtěl mít nějaký politický vzor v kontaktu s veřejností, tak je to právě Tony Blair.“ A neopomněl dodat na adresu svého...
více


24.9.2019 POLITIKA: My máme Luboše. Ó, my se máme

Zdeněk Holásek
Známý politický drak Lubomír Zaorálek, který si naložil na hrb křeslo ministra kultu, se znovu zapsal do dějin české politiky. Učinil tak výrokem, že by nemohl být členem vlády, jehož premiéra by zbavil trestního stíhání Miloš Zeman milostí.
více


24.9.2019 POLITIKA: Zeman stvrdil spojenectví s Babišem

Lukáš Jelínek
Prezident Miloš Zeman nemá důvod ani potřebu tlačit na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby se už v kauze Čapí hnízdo nešťoural.
více


23.9.2019 POLITIKA: Zemana má „vyřešit“ příroda

Jan Bartoň
Europoslanec Stanislav Polčák není prvním, který si přeje smrt Miloše Zemana. Něco velmi podobného prohlašoval nedávno režisér Václav Marhoul na iDnes.
více


23.9.2019 POLITIKA: Vaše peníze jim vadí

Markéta Šichtařová 5
Už dnes slyšíme mnoho argumentů, proč by měly fyzické peníze zaniknout. Boj s terorismem, praní špinavých peněz, kriminální činnost, vyhýbání se daním – to jsou nejčastější pseudoargumenty.
více


23.9.2019 ROZHOVOR: O Babišovi a jeho Jourové

Ivo Strejček
Žádný další speciální komentář k tomuto rozhodnutí nemám. O některých státních zástupcích či policii si po „policejně-prokurátorském“ státním převratu, který proběhl v Čechách v souvislosti s odstraněním premiéra Nečase, příliš iluzí nedělám, přesto vždy obhajuji, že justice v našem státě je...
více


21.9.2019 PRÁVO: Zemanova abolice pro Babiše

Jan Bartoň
Velké zděšení mezi českým lidem způsobilo prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že v případě, kdy by nejvyšší státní zástupce rozhodl o pokračování stíhání Andreje Babiše, udělil by mu milost.
více