26.7.2021 | Svátek má Anna


26.7.2021 OSOBNOST: Petr Kellner, Karel Gott českého byznysu

Karel Hvížďala
Příměr použitý v titulku jsem převzal od Iva Lukačoviče, majitele společnosti Seznam.cz, který je citován v knize Kellner, na níž se podílí 18 renomovaných autorů a která se právě objevila na knižních pultech.
více


26.7.2021 ZDRAVOTNICTVÍ: Musíte se zeptat jinde…

Tomáš Vodvářka
Tento blog je jistou reflexí na článek JUDr. Marka Steinera, který vyšel dne 21.7. na serveru Neviditelný pes (zde). Jak z článku, tak i z diskuse plyne, že mnoho občanů se v našem systému zdravotnictví vyzná jen málo.
více


24.7.2021 PRÁVO: Brusel nám to zakázat nemůže

Zdeněk Koudelka
Parlament schválil změnu ústavní Listiny základních práv a svobod a na ústavní úrovni uznal právo na obranu i se zbraní.
více


24.7.2021 POLITIKA: Napomádované knihy místo programů?

Lukáš Jelínek
Kdo z politiků aspoň jednou za život nevydá vlastní knihu, ten jako by nebyl. A je jedno, jestli ji poskládá ze svých článků, projevů, vizí, veselých historek nebo kuchařských receptů.
více


23.7.2021 JUSTICE: O sebechvále Igora Stříže

Zdeněk Jemelik 1
Některé komentáře ke jmenování Igor Stříže nejvyšším státním zástupcem jsou nesouhlasné. Lidé připomínají jeho minulost vojenského prokurátora a člena KSČ, často s dovětkem, že ve sboru státních zástupců je dost osvědčených jedinců bez předlistopadové zátěže, takže vládou schválený výběr Marie...
více


23.7.2021 POLITIKA: Kdo nesdílí Babiše, není Čech!

Pavel Jégl
Ve svém snění číslo dvě vidí Andrej Babiš zemi bohatstvím a vládními dary oplývající. Nepíše ale, na kterých stromech rostou peníze, ze kterých to vše zaplatí.
více


23.7.2021 ROZHOVOR: Přílišné obavy jsou horší než covid

Václav Klaus1
Vláda už by se na nás měla vykašlat, už by nás měla nechat normálně žít, umožnit nám, aby každý volil svou míru rizika, svou míru odpovědného chování vůči blízkým, světu.
více


23.7.2021 PRÁVO: Jsme národ zločinců

Markéta Šichtařová 5
Nevinným nelze dost dobře vládnout. Necítí se dost provinile na to, aby se nechali sekýrovat. Navíc stát vládnout ani neumí. Stát ale umí dokonale jednu věc: Trestat ty, kdo poruší zákon.
více


23.7.2021 PRÁVO: Ministerstvo zdravotnictví – dva výroky, jeden klam

Zdeněk Koudelka
Ministerstvo zdravotnictví je spojeno s kampaní podporující covidové očkování: Udělejme tečku za koronavirem. Ale ve svých opatřeních uznává imunitu z očkování jen 9 měsíců po očkování. Jeden výrok vylučuje pravdivost druhého.
více


21.7.2021 ŠAMANOVO DOUPĚ: Nestřílejte na prokurátory

Jan Kovanic
Tak máme nového generálního prokurátora. Vlastně – nejvyššího státního zástupce. Stal se jím první náměstek byvšího nejvyššího státního zástupce JUDr. Igor Stříž. Ten na svém dosavadním bidýlku seděl už deset let.
více


22.7.2021 KORONAVIRUS: Česko může rozvolňovat

Jan Bartoň
Česko je na tom z pohledu statistik počtu očkovaných a počtu zemřelých podobně jako Singapur a Velká Británie. V obou těchto státech už skončily tvrdé restrikce, mohou skončit i u nás.
více


22.7.2021 ROZHOVOR: O kovidistických zákazech

Zdeněk Koudelka
Rozhodující nejsou soudy, ale říjnové volby. Pokud voliči podpoří strany, které zavíraly společnost a zakazovaly cestování mezi okresy, což je vládní ANO a sociální demokracie, ale také piráti, ODS, KSČM, lidovci a TOP 09.
více


22.7.2021 POLITIKA: Ruce pryč od justice!

Petr Kolman
Blíží se podzimní sněmovní volby. Jako právníka mne zaujala kampaň ODS, která kandiduje v rámci koalice Spolu, věnující se mj. tématu justice a státního zastupitelství.
více


21.7.2021 PRÁVO: Snížit komunistům důchody

Michael Pánek
Předseda KDU-ČSL Marián Jurečka navrhl v Poslanecké sněmovně snížení důchodů lidem, kteří se aktivně podíleli na komunistických zvěrstvech.
více


21.7.2021 POLITIKA: Žádná nová vlna epidemie u nás neprobíhá

Václav Klaus1
Veřejně známá, oficiálními orgány České republiky publikovaná data ukazují, že u nás epidemie covidu radikálně ustoupila. Přesto vláda, alarmističtí experti a média, zejména veřejnoprávní, rozehrávají hru o její nastupující nové vlně.
více


21.7.2021 POLITIKA: Nafta pro espéďáka

Josef Mlejnek jr.
Strana Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury zahájila volební kampaň přímo bombasticky: v Praze na Letenské pláni, kde představila i jeden z hlavních taháků kampaně, volební kamion zvaný „espéďák“.
více


21.7.2021 ZDRAVOTNICTVÍ: Rozpad zdravotní péče?

Marek Steiner
Dětská psychiatrie hlásí akutní nedostatek lůžek i lékařů. Na určení termínu návštěvy v ambulanci nebo na lůžko v nemocnici čekají děti i dlouhé měsíce.
více


20.7.2021 ROZHOVOR: Orbán si od EU nenechá nic diktovat

Luboš Zálom1
Kdyby šlo jen o pouhé výroky, mohli bychom nad tím mávnout rukou. Ale bohužel jsme se za poslední dva roky přesvědčili, že mnohé podobné výroky jsou něčím jako pátracími balónky, které mají prověřit náladu ve společnosti a vůli přijmout další omezení svobody.
více


19.7.2021 POLITIKA: Co udělá Čech za 500 korun

Petr Holub1
Představme si českého důchodce. Je to člověk, který sedí nešťastně v kuchyni svého panelákového bytu, případně chátrající chaloupky na kraji vesnice. T
více


19.7.2021 POLITIKA: Posedlost Pavlem Zemanem

Zdeněk Jemelik 1
Podle veřejných zdrojů (např. zde) podala Marie Benešová kárnou žalobu na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, a to kvůli způsobu, jakým zasahoval ve prospěch svého známého do soudního sporu.
více


17.7.2021 JUSTICE: Nový nejvyšší žalobce budí vášně

Jan Bartoň
Vláda ČR rozhodla na návrh ministryně spravedlnosti Marie Benešové jednomyslně o jmenování dosavadního náměstka nejvyššího státního zástupce Igora Stříže do funkce nejvyššího státního zástupce.
více


17.7.2021 POLITIKA: Piráti při „vyvracení lží“ tak trochu lžou

Kateřina Lhotská
Piráti se chtějí zbavit nálepky „strany pro mladé“ a v honbě za voličskými hlasy se snaží oslovit i seniory. Dokonce pro ně vytvořili webový projekt, kde se mimo jiné pokoušejí vyvracet některé „lži“, které o nich kolují.
více


17.7.2021 ÚVAHA: K ozvěně osmdesátin Václava Klause

Lubomír Stejskal
Institut, v jehož názvu je jméno druhého českého prezidenta, vydal u příležitosti jeho 80. narozenin knihu „Václav Klaus: Myšlenky“. Chvalozpěv na ni publikoval na Neviditelném psu 14. července Jiří Weigl.
více


19.7.2021 POLITIKA: O negativní inspiraci

Karel Hvížďala
Uvedu nejprve jeden konkrétní příklad. Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický, který kandiduje z druhého místa za sociální demokracii v Praze, prohlásil, že označení premiéra Andreje Babiše (ANO) za muže, který ohrožuje demokracii u nás, je pouhé PR. Babiš je podle něj obyčejný byznysmen.
více


17.7.2021 POLITIKA: Směřuje Hamáček a ČSSD k poslední bitvě?

Radko Kubičko
Když politická strana nesplní ve volbách očekávání nebo pak udělá nějakou zásadní chybu ve vyjednávání o vládě, její vedení odchází a hlavní odpovědnost přebírá předseda.
více


16.7.2021 VOLBY: Sliby se slibují...

volby
Nejdříve bychom si snad měli ujasnit: Jak se pozná inteligentní volič? Jak prosté, milý čtenáři: každý volič, který jde k volbám, je inteligentní. Pro toho, kdo nejde k volbám a nechce nikoho volit, postrádá tento průvodce smyslu
více


16.7.2021 POLITIKA: Stavební zákon je protlačen silou

Jan Bartoň
Demokratická opozice, zejména lidovci, se zle pustila do komunistů kvůli jejich obratu ve věci stavebního zákona. Třešničkou na dortu je tvrzení o tom, že vláda protlačila zákon silou.
více


16.7.2021 PRÁVO: Ministr Vojtěch vydírá a útočí na děti

Zdeněk Koudelka
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch chce, aby i děti od 12 let hradily testy na čínskou chřipku. Je to nejpodlejší útok státu na děti a rodinu od pádu totality 1989.
více


15.7.2021 POLITIKA: Střížovo křeslo se možná brzy rozhoupe

Lukáš Jelínek
Křeslo nově jmenovaného nejvyššího státního zástupce Igora Stříže nebude pevné ani náhodou. A to přesto, že je převezme po dlouhých deset let sloužícím Pavlu Zemanovi, jemuž dělal prvního náměstka.
více


15.7.2021 POLITIKA: Důvod k hrdosti

Lubomír Stejskal
V pondělí 12. července odpoledne se na Twitteru českého ministra zahraničí Jakuba Kulhánka objevilo sdělení, že ČR se nezúčastní letošní Durbanské konference na okraj Valného shromáždění OSN.
více


14.7.2021 POLITIKA: 110 miliard na boj s covidem

Petr Holub1
Dosud nikdy nebyla tuzemská veřejnost tak přístupná požadavkům, ať se zvýší veřejné výdaje na zdravotnictví. V obavách z nebezpečné pandemie měli vláda a zdravotníci fakticky otevřený účet, s jehož pomocí zachraňovali zdraví a životy.
více


14.7.2021 KNIHA: Myšlenky

Jiří Weigl
Osmdesáté narozeniny jsou významnou příležitostí k ohlédnutí za životem a dílem jubilanta. V případě prezidenta Václava Klause to platí dvojnásob, přestože veřejný prostor je jeho hlasu stále plný a on sám se na žádný zasloužený odpočinek rozhodně nechystá.
více


12.7.2021 KORONAVIRUS: „Kdo bloudícímu vlídně cestu ukáže…“

Oldřich Hein
Epidemie koronaviru zaskočila všechny a všude. Nikdo o covidu nic nevěděl, a proto se množily protichůdné informace, které však byly pouze zčásti pravdivé a v naprosté většině případů se jednalo o ničím nepodložené bludné představy anebo přímo lži motivované především patologickou záští vůči...
více


12.7.2021 POLITIKA: Co budu dělat, až budu dospělý, maminko?

Petr Andrle
Kdysi dávno, v hluboké totalitě, jsem v jedněch novinách našel “vtip“, který měl být dokladem nemohoucnosti kapitalistického systému. Někde v Bronxu se ptá dítě maminky: A co budu dělat, maminko, až budu dospělý? Inu, co bys dělal, chlapče, odpovídá maminka. To, co dědeček a tatínek. Budeš žít ze...
více


10.7.2021 POLITIKA: Rozhodnutí hraničící s vlastizradou

Ivana Kerlesová
JE Temelín
Tak si dovoluji označit přístup českých zákonodárců k dostavbě tuzemských jaderných bloků.
více


10.7.2021 POLITIKA: Naděje pro Kasandru

Kasandra
Rád bych krátce navázal na úvodník z 5.7. Smutný osud Kasandry a na svůj předchozí článek Budou volby, co vy na to?.
více