31.1.2023 | Svátek má Marika


Václav Vlk st.

VOLBY: Jednou budem dál

31.1.2023
Podíváme-li se na dějiny Německa, Itálie, Rakouska či Francie, víme, že ještě 30 i více let po válce stáli ve vládách těchto států např. v Německu bývalí vysoce postavení nacisté, stejně tak jako v Rakousku. V Itálii Mussoliniho fašisté překabátění na nové demokraty ovládali Itálii až do 80. let.
více


fer

VOLBY: And the winner is… Mr. Petr Pavel!

31.1.2023
Pavla čeká ukončování války na Ukrajině a řešení míru v Evropě. Je to jistě práce především pro vojenské experty a diplomaty ze zemí vlivnějších, než je naše, ale bez té naší se to neobejde. A tu bude reprezentovat jistě také prezident.
více


Tomáš Vodvářka

POLITIKA: Miloš Zeman - fait accompli

31.1.2023
Používám jeho výrok, pronesený v OSN ohledně okupace Krymu. Do češtiny se dá přeložit jako hotová věc. Na rozdíl od jeho prognostických schopností doufám, že i v tomto se mýlil. Stejně jako řada voličů v něm.
více


Karel Wágner

VOLBY: Absurdní trik Andreje Babiše

31.1.2023
Andrej Babiš na závěr své rozehrané prezidentské partie nečekaně hodil eso mezi na stůl vyložené karty. „Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1000 Kč a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 000 Kč. Babiš vždycky pomáhá, za Babiše bude líp,“
více


Jan Bartoň

VOLBY: Babišova prohra s rozdílem třídy

31.1.2023
Výsledek druhého kola prezidentské volby ukázal, že taktika týmu Andreje Babiše totálně selhala. Ještě po duelu v ČT to vypadalo na těsný výsledek, pak se ale kampaň Babiše úplně rozpadla.
více


Zdeněk Joukl

VOLBY: Tolerance voličů

30.1.2023
Uznávám heslo „Nechť pravda a tolerance zvítězí nad lží a nenávistí“. Proto bych si dovolil připomenout nezbytnost tolerance při volbách. Buďme tolerantní k tomu, že někdo volil jinak než my.
více


Pavel Bouda

PŘEČIN: Torzo zpovědi II (povolební)

30.1.2023
Ze služebny Policie musím zajít ještě na Finanční úřad. Důvod se objevil stejně jako podnět ohledně přečinu ve smyslu trestního zákoníku ve finále předvolební kampaně.
více


Milan Smutný

VOLBY: Proč 2,4 milionu Čechů Babiše volilo?

30.1.2023
Mnozí z nás si po volbě P. Pavla prezidentem ČR oddychli. Agresivní kampaň plná obvinění z týmu Andreje Babiše, že penzionovaný generál na Pražském hradě zavede Česko do války a podobné podpásovky, se autorům vymstily.
více


Pavel Kosorin

VOLBY: Pavel na Hradě

30.1.2023
Život prezidentů Klause a Zemana by bylo možné zfilmovat jen velmi obtížně, přestože tihle muži napsali pár velmi zajímavých knih. Život Václava Havla zfilmovat šlo, protože ten kromě knih napsal také kus historie.
více


tur

VOLBY: Také se stydíte, že volíte Babiše?

28.1.2023
Zvláštní věc. Kdyby volební preference odpovídaly tomu, jak se ke své volbě vyjadřují lidé v médiích i v docela běžné komunikaci, bylo by po dramatu, neboť bychom očekávali drtivé Pavlovo vítězství. Ale tak to není.
více


Vratislav Hlubuček1

OTÁZKA: Bude třetí světová?

28.1.2023
My a naši spojenci pomáháme Ukrajincům humanitárně a i zbraněmi. Jinak by se statečný národ nemohl bránit silnějšímu. Je to jistě v pořádku a odpovídá to našim hodnotám a také obavám z imperiálních choutek Ruska. Pomalu se tak konflikt na Ukrajině stává opotřebovávací válkou Západu s Ruskem.
více


Pavel Bouda

TRESTNÍ OZNÁMENÍ: Torzo zpovědi věštce (předvolební)

27.1.2023
Nebude se týkat nového hradního pána ale jeho posledního soupeře cestou na Hradčany. Proč ? Vím v předstihu, jak to všechno dopadne, a toho je třeba využít.
více


Václav Regner

VOLBY: Proč budu volit Babiše

27.1.2023
Když se zaposlouchám do jeho proslovu, zase jsem mladý a z rádia mluví Jakeš. Doufám, že je stejně dokonalý i ve francouzštině a angličtině
více


Kateřina Lhotská

VOLBY: Fiasko průzkumníků preferencí

27.1.2023
Tyto volby jsou v mnohém opakováním řady voleb předchozích. Opět není z čeho vybírat, opět jsme svědky nebývalé agresivity těch, co mají plná ústa „demokracie“ a opět se úplně sekly agentury ve svých volebních odhadech.
více


Ladislav Jakl 1

VOLBY: Vyhraje muž, nebo nůž?

27.1.2023
Vypadalo by to asi jako alibistické vyhýbání se kardinálnímu tématu, tak k těm prezidentským volbám teda ještě něco napíšu. Ale že by se do toho člověku chtělo…
více


silueta

VOLBY: Zdál se mi sen

27.1.2023
Te Deum letos nebude. Jezulátko již svou úlohu splnilo a jeho strastiplná pouť se završila v kotli spalovny Malešice. Pokud bude za pět let znovu potřeba, koupíme nové.
více


Jan Ziegler

POLITIKA: Babiš odrovnal sám sebe, volby nevyhraj

26.1.2023
Jako prezident by Andrej Babiš ani nejmenoval Tomia Okamuru předsedou vlády a to z jednoho prostého důvodu, že SPD podle něj nikdy nedosáhne takového volebního výsledku, aby vyhrála sněmovní volby a mohla sestavovat vládu.
více


neff

HROZBY: Podíl kulky na vývoji systému

27.1.2023
No vida, volíme přímo už podruhé a kulek jsme se nezbavili. Ozval se Miroslav Kalousek, že taky dostal kulku, dokonce opakovaně, a žádnou aféru z toho nedělá. Danuše Nerudová sice poštou kulku nedostala, ale vyhrožovali jí vyražením předkusu basebalovou pálkou.
více


Pavel Bouda

ÚVAHA: Rozjímání válečníka (předvolební)

26.1.2023
Pryč jsou časy, kdy obraz války ztratil v mých představách nejprve jasné barvy a pak i ostré kontury. Úměrně tomu, jak začaly na světě mizet lokální konflikty. Sice se to nikdy nepovedlo úplně, ale bral jsem je už skoro jako nevyhnutelné zlo z rodu tažných ptáků. Protože se začaly postupně stěhovat...
více


ukraine flag

VOLBY: Spojenec přes palubu

25.1.2023
V zhoršené bezpečnostní situaci roku 2023 si volím generála a funkcionáře NATO, diplomata a vyznamenaného vojáka, byť s vědomím všech kroků, které v minulosti učinil. Pokud tento kandidát uspěje, symbolizuje tím Česko zahraničí jasný vzkaz, kde stojí a že je pevně odhodlané tam zůstat.
více


Lubomír Stejskal

VOLBY: Chceme na Hradě důstojného prezidenta?

25.1.2023
Prezidentská debata v České televizi (22. ledna) byla učebnicovou ukázkou Babišova komunikačního stylu. Na jasně položenou a opakovanou otázku (ohledně naší pomoci v případě agrese proti Polsku či Pobaltí) odpověděl na první pokus také jasně – jasně negativně. Asi za dvě hodiny se na Twitteru...
více


MACH

VOLBY: Je snad Pavel Babišovým kandidátem?

25.1.2023
Na letošní prezidentské volbě je zajímavá jedna otázka: proč do toho Andrej Babiš vůbec šel? Jak průzkumy, tak odhady sázkových kanceláří jednoznačně ukazují, že ve druhém kole prohraje. Tuto hypotézu podporují i výsledky posledních voleb do Senátu. Ale i kdyby vyhrál, co by tím získal?
více


doc

TV DEBATA: Co Babiš řekl o Polsku

24.1.2023
Moderátor: Já bych se rád vrátil k Ukrajině, pánové, jestli dovolíte. Pane Babiši, má Česko poslat vojáky do otevřeného konfliktu v případě útoku na Polsko nebo pobaltské státy? Babiš: Kam myslíte? Do války? Určitě ne.
více


Jan Bartoň

ČT: Duel Babiše s Pavlem „překonal“ všechno - i průzkumy!

24.1.2023
Zeman na rozdíl od Babiše chodil do předvolebních debat na ČT. ČT se finální duel rozhodla uspořádat 22.ledna. Dlouho nebylo jasné, zda Babiš do debaty přijde a Andrej Babiš na ní k překvapení samotného moderátora dorazil.
více


chad

TELEVIZE: Kdo povede jahodárnu

24.1.2023
Debata kandidátů na ředitele jahodárny se velmi vydařila
více


Tomáš Guttmann

PO VÁLCE: Musíme myslet dopředu

25.1.2023
Je jasné, že mír a láska nakonec musí zvítězit, protože jejich zastánci dostávají od filantropních miliardářů nejvíc peněz (komu připadá, že tento text není dost vážný, toho upozorňuji, že přesto může být závažný).
více


Pavel Bouda

ÚVAHA: O rovnováze (předvolební komentované zpravodajství)

23.1.2023
Narážky na válku, která je v těsní blízkost realitou i, lze bez přehánění označit za zastrašování. S cílem: vyvolat stres a pod jeho tlakem zbavit soudnosti co nejvíc lidi z cílové skupiny, tj. voličů. I když vyvolávání strachu je osvědčenou metodou v politice prakticky dennodenně.
více


ros

VOLBY: Otázka pro Babišova voliče

23.1.2023 20:03
Celý měsíc koukáš na pohádky, těšíš se, že dobro nakonec vyhraje a brečíš radosti, když to tak dopadne. Hned poté jdeš k volbám a hodíš to symbolu zmrdství, lži a chaosu.
více


Tomáš Guttmann

INICIATIVA: Mír a spravedlnost pro Putina

21.1.2023
Žádný geopolitik nemůže vymazat základní fakta o ukrajinském konfliktu: Ukrajina se nejdříve vzdala jaderných zbraní výměnou za ruské záruky územní celistvosti, a poté Rusko začalo anektovat části ukrajinského území. Iniciativa Mír a spravedlnost Jana Kavana, Václava Hořejšího a Matěje Stropnického...
více


Vladimír Karpenko

ÚVAHA: Zbožný politik

20.1.2023 15:15
Zatím Babišovy uplynulé dny připomínají zkrácenou Křížovou cestu. Nejdřív požehnání u Miloše Zemana, potom přijetí pana Foldyny. To je blíž náboženství, protože tento muž studoval v Prešově pravoslaví, nevím, zda to ukončil. Třetí zastavení, nápadné, v katolickém kostele.
více


Karel Wágner

HISTORIE: Má snad Andrej Babiš sklerózu?

21.1.2023
Po sečtení výsledků prvního kola prezidentské volby Andrej Babiš ihned odstartoval svoji negativní a také náležitě konfrontační kampaň.
více


Milan Hamerský

VOLBY: Andrej Babiš bez spojenců a se vzpourou v podpalubí

20.1.2023
Andrej Babiš přes obrovské množství hlasů v prvním kole strategicky neuspěl. Potřeboval v prvním kole porazit a rozdělit tábor svých soupeřů. Blahopřání, která dostává, připomínají blahopřání antickému válečníku Pyrrhovi.
více


Ladislav Jakl 1

POLITIKA: Volby bez volby

20.1.2023
Za dva týdny tu máme prezidentské volby. To by onou událostí měla žít celá země, ne? To bychom si o prezidentských volbách měli povídat u nedělních obědů, v hospodách, se sousedy přes plot, v tramvaji… Nezdá se, že by tomu tak bylo. A podle všeho ten klid není náhodný.
více


Kateřina Lhotská

VOLBY: Právo nevolit

20.1.2023
Tak už tu zase máme volby, ve kterých si máme vybrat mezi dvěma variantami, přičemž ani jedna nestojí za moc. A opět se kolem nás ozývá, že je třeba si ze dvou „zel“ vybrat to „menší“. Podle mne je to však cesta do pekel.
více


10

POLEMIKA: Oba kandidáti jsou zlem

20.1.2023
Mezitím pozornosti unikal skutečný nepřítel, který na našem kontinentě bují dlouhá desetiletí-neomarxistická ideologie.
více


Jan Ziegler

VOLBY: Směšné komunistobijectví

19.1.2023
O stycích kágébáka Putina z teroristickou organizací Frakce Rudé armády píšou mimo jiné i Konzervativní noviny. Ten jí měl i podporovat. To by nebylo nic divného, je známo, že komunisté ze všech zemí samozřejmě včetně té největší SSSR podporovali teroristické skupiny po celém světě s cílem škodit...
více