24.2.2024 | Svátek má Matěj


Ladislav Jakl 1

PROTEST: Doktor traktor přišel léčit klimafanatiky

23.2.2024
Dotace přestaly být dárečkem, ale staly se vlastně platbou za veřejnou zakázku. Stát si jako by objednával (ve skutečnosti nařizoval) plnění mimohospodářských funkcí, které prohlásil za pozitivní externality.
více


Stanislav Křeček

NAVALNÝ: Když Rusové necítí k protestům důvod

22.2.2024
Věznění Navalného škodilo Putinovu režimu více, než kdyby bylo Navalnému umožněno veřejně vystupovat.
více


Radim Perlín

PROTEST: Seberme jim pole

21.2.2024
Apokalypsa před dveřmi. Dopadlo to tak nějak česky. Něco mezi tragédií a komedií s prvky absurdna.
více


bar

PIRÁTI: K zemědělství a protestům

20.2.2024
Problémy bereme velmi vážně a o řešeních se intenzivně jedná s relevantními zemědělskými organizacemi jako je Agrární komora, Asociace soukromého zemědělství, Zemědělský svaz a další.
více


neff

NÁPAD: Konstruktivní návrh

20.2.2024
Pomocí traktorů se má zablokovat centrum Prahy a tím pádem celá Praha. Cíl protestu je mimo jiné Brusel a jeho Green deal.
více


Milena Kozumplíková

PROTESTY: Selské bouře

20.2.2024
Současnému ministru zemědělství nezávidím. Tato doba je jeho Rubikonem. Překročit by ale bylo velmi riskantní. Znamenalo by to se pochlapit a přivézt z Bruselu výsledky.
více


hraba

ZEMĚDĚLCI: Podporu zemědělcům, ne, kdo se na nich přiživují

20.2.2024
Čeští zemědělci si podporu zaslouží. Ne tak už ti, kdo se na nich dnes přiživují.
více


vod

ČSSD: Danse macabre

19.2.2024
Jiří Paroubek je opět na scéně. Stal se předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, jejíž zkratka ČSSD samozřejmě vůbec nic neevokuje.
více


Jan Bartoň

ŠKOLSTVÍ: Vyšší princip

16.2.2024
Když sleduji kličky ministra školství ve vztahu k financování školství obecně a základního školství zvláště, nemohu se ubránit dojmu , že jde o jakýsi „princip“.
více


neff

PROTEST: Sedláci na Klárově

15.2.2024
Stačilo by jeden jediný roček počkat a mohli bychom mluvit o pěkné tradici s periodou čtvrt tisíciletí. Ano, před 249 lety táhli rozhněvaní sedláci na Prahu.
více


Jan Bartoň

HHC: Jak je to možné?

15.2.2024
Takže po alkoholu se u nás bude „svobodně“ šířit užívání konopí, protože je to „méně nebezpečné“. Otravy HHC jsou tak vlastně jen „mráček“ na jinak čistém nebi? Otřesné!
více


Ladislav Jakl 1

DOBA: Němcům bliká kontrolka, nás zachrání stíhačky

14.2.2024
Německé zkušenosti jsou evidentně nepřenosné, i my stojíme ve frontě, abychom si také mohli sáhnout na rozpálená kamna. Ale možná má naše vláda tajný plán.
více


POLEMIKA: Co je to Havlíčkovo odfializování

14.2.2024
ODBENEŠIT nebo ODFIALIZOVAT republiku jedno jest. Historie se bude opakovat a bude to opět naše vlastní lůza, která bude terorizovat náš národ.
více


10

VZTAHY: Žena jako nástroj

14.2.2024
Poslanci minulou středu ve druhém čtení debatovali o zákonu umožňujícím manželství stejnopohlavních párů, kde hlavním cílem pokrokářských zákonodárců je umožnit gayům a lesbám osvojení dětí.
více


Václav Vlk st.

VIZE: Vidím něco velikého

15.2.2024
Vždycky když má „sprostý lid“ (tak se to česky původně psalo) plno řečí a chodí a huláká po ulicích, případně v ruce třímá vidle či jiný zemědělský nástroj, přijde čas, aby známá a významná osoba pronesla zásadní projev.
více


mar

ANO: Sjezd politické frakce Agrofertu

12.2.2024 7:23
Tak to zase na sjezdu politické frakce nadnárodního korporátu vyhrál Andrej Babiš, to vám bylo překvapení, toto.
více


Lubomír Stejskal

POLITIKA: K „výzvě osmdesáti“ Fialově vládě

10.2.2024
Signatáři výzvy uvádějí, že v politice Fialovy vlády (ve vztahu k arabsko-izraelskému konfliktu; ještě se o tom zmíním níže) čemusi nerozumí.
více


Milan Smutný

ZELENÁ EU: Volby ji mohou změnit

12.2.2024
O personálním složení nové Evropské komise v Bruselu rozhodnou červnové volby do Evropského parlamentu ve všech 27 zemích EU.
více


chyl

POLITIKA: Kdo dostal „kartáč“, Dvořák, nebo Fiala

12.2.2024
Otázka čtenářům připadne možná zbytečná, ale není, protože ten „kartáč“ dostal ve skutečnosti premiér, jen o tom neví.
více


doc

SACHAROV: Jaderná energetika a svoboda Západu

8.2.2024
Svou jadernou esej napsal sovětský jaderný fyzik a disident Andrej Sacharov v Moskvě v roce 1977 a o její publikaci na Západě se postaral na jaře 1978 jeho přítel, český disident a jaderný fyzik František Janouch
více


Mirek Topolánek

TOPOLÁNEK: Nemíšaj sa mezi otruby, nebudú ťa svině žhrať

8.2.2024
Budou to nakonec politické či geopolitické hrozby spolu s vydíráním bruselské věrchušky a tlakem ESG korporací, nikoli ekonomické „výhody“ a překonání mentálních bariér, které nás k euru přinutí.
více


Tomáš Jirsa

ENERGIE: Z vývozce dovozcem

9.2.2024
Od odborníků zazněly obavy z rychlého odchodu od uhlí, kdy zejména pro teplárny nemáme adekvátní náhradu. A nejpozději od roku 2026 se staneme dovozcem elektřiny s tím, že ji možná nebude odkud dovážet.
více


Jan Bartoň

STAN: Bez cenzury a bez respektu k premiérovi

7.2.2024
Vytvořením zmocněnce pro zavedení eura na naprosto nepotřebném Ministerstvu pro evropské záležitosti dovršili politici STAN komplot proti vládě, v níž sedí.
více


fer

PŘEKVAPENÍ: A vládním zmocněncem je... Zahradník!

7.2.2024
Těmito slovy na sociální síti X včera oznámilo koaliční hnutí STAN svým politickým partnerům a svému šéfovi, předsedovi vlády, jmenování Petra Zahradníka „zmocněncem“.
více


mat

DISKUSE: V čem má Vít Rakušan pravdu

6.2.2024
Mnoho voličů uznává fakt, že bez práce nejsou koláče a to platí i při studiu. Proto zírají na snahy zakázat domácí úkoly, aby se chudáčci žáci nemuseli doma stresovat opakováním anglických slovíček.
více


Jan Ziegler

MONARCHISTÉ: Zrušme zákaz šlechty

6.2.2024
Je konečně na čase, abychom zrušili nesmyslný zákon zakazující knížata, hrabata atd. V současné době je to kontraproduktivní a zbytečné už z toho důvodu, že ze šlechtictví žádná privilegia nevyplývají.
více


kov

SENÁT: Jak dál po Istanbulu, aneb Demokracie je jen když vyhrajeme my“

6.2.2024
Podle všech ústavních a parlamentních zvyklostí je tím proces ratifikace ukončen a pozice České republiky k této mezinárodní konvenci je odmítavá.
více


neff

CERMAT: Organizace na dvě věci, nejlépe na zrušení

6.2.2024
Organizace při ministerstvu školství s rozpočtem čtvrt miliardy korun (údaj z roku 2020) je produkt sociálního inženýrství posedlého myšlenkou „jednotnosti‟.
více


vod

POLITIKA: Zombie nejsou jen v béčkových filmech

5.2.2024
Taky se občas díváte na béčkové |(či spíše céčkové atd.) filmy, kde se nočními ulicemi pohybují podivné mátohy s trhavými pohyby a upřeným vyhaslým zrakem? Většinou končí špatně....
více


neff

POJMY: Je Okamura dezinfo?

18.8.2023
V čem je tedy problém s takzvanou dezinformační scénou? Toho pojmu se používá běžně a stal se z něho terminus technicus politické hantýrky.
více


Bohumil Doležal

UDÁLOSTI: Kočkování vypasených králíků

24.5.2007
Jiří Paroubek se v těchto dnech vyjádřil k osobnosti odcházejícího britského premiéra Blaira: „Tony Blair, pokud vím, nikdy hrubým způsobem neurážel novináře... jestli bych chtěl mít nějaký politický vzor v kontaktu s veřejností, tak je to právě Tony Blair.“ A neopomněl dodat na adresu svého...
více


neff

ŘEŠENÍ: Jak schválit Istanbulskou úmluvu

3.2.2024
Do března roku 2022 úmluvu ratifikovalo 36 států. Je tedy dost zkušeností s tím, jaké má v těchto zemích pozitivní dopady na postavení žen a jak je to s domácím násilím.
více


kol

PRÁVO: Od aktivismu k pasivismu

1.2.2024
V Brně sídlí nejvyšší soudní instance. Včetně soudu všech soudů, tedy soudu Ústavního. Na který se v těchto dnech soustředily zraky (zejména) seniorů z celého Česka.
více


bar

PROJEKT: Zastavme Green Deal dokud je čas

1.2.2024
Projekt zemí Západu na snížení emisí oxidu uhličitého (CO2), v Evropě známý jako Green Deal, zasahuje čím dál negativněji do našich životů.
více


chyl

ROZPOR: Ústavní soud o valorizaci aneb Baxa kontra Rychetský

31.1.2024
Má-li si Ústavní soud podržet důvěryhodnost široké veřejnosti, musí být jeho nálezy srozumitelné a nesmí záviset na jeho složení. Rozhodnutí ÚS o valorizaci důchodů tuto důvěryhodnost ohrožuje.
více


pek

KORUPCE: Rok od kauzy „Katargate“

31.1.2024
Předloňský korupční skandál Katargate otřásl Evropským parlamentem v základech. Reakce Parlamentu a Komise na korumpování europoslanců třetími zeměmi ale byly velmi vlažné.
více