Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

PB

Maličkosti. Důležité je podporovat [UA] za každou cenu a na věčné časy. Peníze pro zbrojovky si natiskneme. Energie + Suroviny dovezeme ze zámoŕí. A na CO2 Povlenkách si Brusel namstí kapsy a udrží svou maximální životní úroveň !!

LZ

L28u77i88s 16Z89í37d11e54k

8. 7. 2024 21:13

Fialenko neudělá nic, co by poškodilo jeho kádrový profil v Bruseli !

MZ

Otepľuje sa, len tak praští (v Austrálii).

https://necenzurovanapravda.cz/2024/07/globalni-oteplovani-v-australii-opet-padaji-mrazive-rekordy-mezitim-uhelne-elektrarny-zachranuji-nefunkcni-vetrniky/

Je to už snad každoroční praxe: Austrálie hlásí v posledních letech mrazivé i sněhové rekordy. Aktuálně je tam vlastně zima, tedy ekvivalent našeho ledna. Chladné počasí je tedy zejména v jižní Austrálii docela obvyklé, nicméně mrazy jsou údajně větší než průměr a očekává se, že hned tak neskončí.

Třeskutě chladné zimní systémy vysokého tlaku se shodují s nízkým výkonem větru. Již několik měsíců jsou problémy s výkonem větrných elektráren v Austrálii.

Bez ohledu na to, co přinese budoucnost, Austrálie by pravděpodobně trpěla dlouhodobými nočními výpadky proudu během nedávných mrazivých nocí se studeným větrem a suchem, pokud by skutečná energetická síť poháněná fosilními palivy nebyla připravena k okamžitému zapnutí, aby podpořila falešný systém obnovitelných zdrojů.

Udržování dvou systémů paralelně, falešného systému obnovitelných zdrojů a skutečného systému poháněného fosilními palivy, je to, co zvyšuje účty za energii.

To tedy platí i pro podobné šílenství v Evropě, kde také nastal boom větrníků a solárních elektráren, zatímco dosud spolehlivé zdroje energie se likvidují.

Zářným příkladem je zejména Německo, které vyřadilo z provozu všechny jaderné elektrárny a nyní je nuceno znovu spouštět dávno odstavené uhelné elektrárny, případně nakupovat energii v zahraničí...

JJ

J97u54r13a 21J95u72r22a24x

8. 7. 2024 13:31

Cílem našich severních sousedů má být odložení startu ETS 2 o jeden až dva roky. A také to, aby se braly v úvahu rozdílné situace v jednotlivých členských státech, jež by měly dostat prostor na hledání vlastních cest k tomu, aby splnily klimatické cíle, psáno v článku.

Tedy cílem je průser pouze odložit, na dva roky odsunout, nikoliv činit aby nebyl. Neboť klimatické cíle musíme splnit. Jak EUropské, jak politické, jak zrůdně pitomé! Jaké pozvání ke změně? Nad tímhle může jásat jen debil.

A mimochodem jaké rozdílné situace v jednotlivých členských státech, když požadavek je pro všechny stejně grandiózně blbý? A stejně blbečky z brusele všem přikazovaný?

A ano, jak psáno v článku, je rozumné řešení problému macechou naší EU způsobeného, cituji - k tomu vede cesta přes revizi či zrušení samotných emisních povolenek a také přes omezení bezbřehé podpory občasných zdrojů energie - konec citátu. Řečeno jemně a kulantně - podporu občasných zdrojů jen omezit, ne zrušit stejně jako povolenky. Jenže tohle je v EU nemožné! Planeta by podle blbečků z brusele i odjinud (i u nás takové máme, ba vládnou nám co pětikolka) bez toho nebyla spasena! A hlavně hodně subjektů, co na téhle i jiných peachovinách gryndýlem prosazovaných vydělávají, by přišlo o kšeft a zisky.

Foto

Tak si říkám, kolik lidí po spuštění dementního ETS2 bude stále ještě toho názoru, že naše setrvávání v tomto lehce šíleném spolku má více pozitiv než negativ. Ty polské požadavky jsou v podstatě jen kosmetická úprava minimálního významu a i u té ještě autor článku prorokuje těžké prosazování.

MZ

Podľa najnovších objavov sú zdrojom skleníkových plynov a jednou z príčin otepľovania, ľudia a ich dýchanie a prdenie. Takže v mene boja proti hrozbe CO2 treba depopulovať! Kto to odmieta pochopiť, pôjde prvý!

https://www.hlavnydennik.sk/2023/12/19/studia-ludia-prispievaju-ku-globalnemu-oteplovaniu-dychanim

Vedci z Centra pre ekológiu a hydrológiu v Edinburghu uviedli, že metán a oxid dusný vo vzduchu, ktorý vydychujeme, tvoria 0,1 percenta emisií skleníkových plynov v krajine. Vedci zistili, že pri započítaní grgnutia a prdnutia ľudia podporujú údajné globálne otepľovanie aj výdychom z pľúc.

https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0295157 -

Measurements of methane and nitrous oxide in human breath and the development of UK scale emissions.

Foto

Výborně. Konečně máme pořádný důvod znovu spustit koncentráky (tentokrát samozřejmě “udržitelné”). Plus tedy ještě nějaké to kritérium, podle kterého se bude vybírat do transportů.

LN

V Green Dealu nastane evoluce, nikoliv revoluce, říkají odborníci

Dávid Pásztor | EURACTIV.cz 5. 7. 2024

Většina evropských zelených opatření a cílů pro rok 2030 se již naplňuje v praxi, a pro revizi tak nezbývá moc prostoru, zaznělo v debatě o Green Dealu, kterou uspořádal server Euractiv.cz v rámci konference České priority v evropské politice.

Zelená dohoda Evropské unie vznikala v nevědomosti, co bude, uvedl diskusi Karel Havlíček (ANO), místopředseda Poslanecké sněmovny a bývalý ministr průmyslu a obchodu.

„Netušili jsme nic o energetické krizi, o nadcházející válce na Ukrajině a všech dalších negativních faktorech, které na nás dopadnou. Evropa tak měla velkou touhu skutečně udělat něco zásadního vůči klimatické změně a principiálně si myslím, že na tom, že se vytyčily nějaké cíle v oblasti budoucího klimatu, není nic špatného. Naopak, kdokoliv, kdyby toto popíral, tak si myslím, že není úplně při smyslech,“ říká Havlíček.

Právě za tehdejší vlády Andreje Babiše (ANO), ve které byl Havlíček ministrem, přijali lídři zemí EU strategii Green Deal, jejímž cílem je dosáhnout do roku 2050 klimatické neutrality. Stalo se tak v prosinci roku 2019, tedy ještě před pandemií covidu-19 a vypuknutím války na Ukrajině. Cíle nicméně lídři EU potvrdili opakovaně i v průběhu těchto dvou krizí. ...

LN

... 99 % zelených opatření pro rok 2030 je už schválených

S tezí o změně okolností oproti roku 2019 souhlasil i Jiří Koželouh, ředitel programu Klima, energie a odpady v neziskové organizaci Hnutí Duha. „Myslím si, že jsme opravdu v jiné situaci, než když byl (Green Deal) přijat. Vývoj nám ukázal, že se potřebujeme daleko více bavit o soběstačnosti nejen v energetice, ale i třeba v oblasti surovin,“ uvedl Koželouh.

Jak ale upozornil ředitel odboru energetiky a ochrany klimatu z ministerstva životního prostředí Pavel Zámyslický, i když je jiná realita, než byla v roce 2019 při schvalování cílů Green Dealu, prostor pro úpravu opatření už moc není.

„Co se týká období do roku 2030 a balíčku Fit For 55 (balíček opatření, které mají vést k 55% snížení emisí v EU do konce této dekády), tak je potřeba si uvědomit, že je víceméně 99 % věcí schváleno a prostor pro úpravy je poměrně malý. Zároveň je potřeba si uvědomit, a to často v diskuzích moc nezaznívá, že celý balíček dohromady se vlastně naplňuje,” řekl Zámyslický, který je na ministerstvu zároveň i zástupcem vrchního ředitele sekce ochrany klimatu.

Diskutující také reflektovali předvolební kampaň do evropských voleb. Podle nich se téma Green Dealu politizovalo a politici slibovali nesplnitelné body. Třeba Zámyslický v tomto kontextu uvedl, že sice očekává reflexi některých bodů zelené politiky, ale bude to podle něj „evoluce, spíš než revoluce”. ...

(další viz článek)https://euractiv.cz/section/klima-a-zivotni-prostredi/news/v-green-dealu-nastane-evoluce-nikoliv-revoluce-rikaji-odbornici/

Slovo "odborníci" v titulu berte s rezervou... :-P

PB

P13e81t70e 36B91r59i41c96h

8. 7. 2024 11:40

Zelení jsou škodná!! A škodná se má střílet!!;-€

JJ

J89u38r77a 47J80u25r77a62x

8. 7. 2024 13:42

Nelze.

Paláce EU by se vylidnily ... a Strakovka taky.

Mimoto i škodná má nezadatelná lidská práva, jež třeba ctít! Práva těch, jimž ta škodná škodí, jsou méně podstatná, ba až nedůležitá. Neboť planeta musí být spasena!

MK

Celý ten nesmysl je třeba zrušit,odklady a parametrické změny nic neřeší. Ale k tomu dojde až po opčanské válce,která je bohužel nevyhnutelná, jelikož stávající establishment své pozice dobrovolně neopustí, což je vidět jak v evropské unii,tak čerstvě ve Francii.

Petr Fiala? , že by se vláda vzdala zdrojů kterými může "působit dobro"? Jestli tihle "vzdělanci" něco umí tak to jedině rozhazovat peníze o které okradli lid této země. 😪

MZ

Green Deal sa nemá meniť, GD sa má zrušiť, to je jeho jediná zmysluplná zmena - zrušenie.

https://zdravyrozum.info/memorandum-za-zrusenie-green-dealu/

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz