Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

JJ

J21u51r95a 26J16u14r90a88x

9. 7. 2024 21:40

Jo, hybridní a revizionistické zneužití historie jsem zažil už mnohokrát.

Okupace byla internacionální pomoc, naše území osvobodila Rudá armáda, přičemž o Američanech a taky Rumunech se cudně mlčelo, první vystoupení československých vojáků v boji proti fašismu bylo u Sokolova (samozřejmě pod vedením KSČ), odsun sudetské páté kolony se dnes nazývá vyhnáním, SSSR zaútočiv 17. září 1939 na Polsko vzal tak v ochranu obyvatele východního Polska před fašismem (a posléze z těchže důvodů obsadil i Litvu, Lotyšsko a Estonsko), kdežto USA zaútočily na Afghánistán, neboť skýtal ukryt saúdskemu Arabovi bin Ládinovi, strůjci 11. září. A sametovou revoluci u nás vyvolal lid a disidenti (akorát ten zastřelený nezastřelený student Šmíd tam nějak hapruje). A tak dál ...

A co myslíte, jak se slovutná komis v budoucnu postaví k výroku „Kdekdo se zaklíná Evropou, spoléhá na nějaké bruselské recepty. Znáte nějaký, který opravdu funguje? Já tedy ne. Když se něco nedaří, tak je to proto, že jsme ještě málo evropští. Zajímavé ale je, že to, co funguje na národní úrovni, na úrovni Bruselu selhává,“ který vyslovil Petr Fiala v září 2014? Jestli připomenutí tohoto výroku nebude hybridní a revizionistické zneužití historie?

JP

Žáček, to je ten pravej pro výklad historie.

Jj. To už zde bylo za vlády jedné strany. V 89 jsme ji poslali " na dosah ruky". Nebojme se pošleme tam i tuto. Jak to bylo tenkrát ?

Nechme samet sametem pánové a dámy, buďto s nimi zametem, nebo oni s námi. Jà jsem pro tu první polovinu a co vy ?

LP

fialovci, zvoucí sami sebe jedinými skutečnými demokraty, běží mílovými skoky k diktatuře. Je to nechutné a nebezpečné

MK

Je to čistě propagandistický souboj,o pravdu tady nejde ani jedné straně. Naše Ministerstvo pravdy na tom nic nezmění, neboť co je pravda,a co ne,o tom již nyní rozhodují mainstreamová média,a stejně orientovaný Brusel. "Pravda" z východu či z jihu je stejně škodlivá. Od Rakušana bych podobnou capovinu čekal, od Žáčka nikoliv.

FN

Máme čtyři cenzurní úřady, Foltýnovo komando Pravdy a nyní ještě úřad paměťové agendy. Něco jako spolek pro opravu románových příběhů z Jirotkova Saturnina. Bohužel nový úřad to bude myslet vážně.

Foto

Ale co když mám každý bude tvrdit něco jiného? Neměl by být zřízen ještě vrchní cenzurní úřad kontrolující ty podřízené?

VK

V48. 81K76u79h44a82j

9. 7. 2024 8:41

Lidé, kteří proti totalitě bojovali a byli jí perzekvováni, sem krůček po krůčku zavádějí totalitu. Co dodat?

Foto

Proč tam chybí ten šašek, co nám má napovědět, že že se máme smát?

JV

. . . . protože to fakt neni k smíchu! Ideálem hodně Čechů je, se přisát ke státnímu aparátu a ke státním penězům.

Takový Čech ale nemůže o sobě říkat jsem pijavice č.158976 nebo č. 897454, ale může říci jsem nositel pravdy. To je už takové důstojné, ne?

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz