29.1.2023 | Svátek má Zdislava


syr

KLIMA: Průměrná teplota na Zemi posledních sedm let klesá

28.1.2023
Podle oficiálních a veřejně přístupných údajů americké meteorologické agentury je trend průměrných teplot na celé zeměkouli včetně moří a oceánů od roku 2015 klesající.
více


Zdeněk Opatrný

GENOVÁ EDITACE: Šance evropského přežití

24.1.2023
Čerstvě se s ním mohla i veřejnost seznámit v rámci jedné z posledních českých europředsednických akcí. Její příprava se neobešla bez nesnází, ale organizační tým z odboru potravinové bezpečnosti Ministerstva zemědělství vše nakonec skvěle zvládl.
více


jay

KLIMA: Slepota proti realitě

16.1.2023
Klimatičtí demonstranti, kteří ničí umělecká díla a lepí se na ulice, aniž by poskytli sebemenší důkaz o svém strašení, projevují zhoubnou hloupost, slepou vůči skutečnému stavu světa.
více


zinga

KLIMA: Zázrak větrné energie? Jak pro koho...

10.1.2023
Toto je ošklivá realita větrné a solární energie. Jsou masivně dotovány daňovými poplatníky bez ohledu na to, kde jsou instalovány. Dotace jsou přímé i nepřímé. Nepřinášejí žádné peníze, nejsou ekonomicky konkurenceschopné, kromě horečných zelených snů ekologů, kteří je vnucují chudým daňovým...
více


Václav Vlk st.

KLIMA: Ta paní se mi snad jenom zdá

5.1.2023
Úžasné byly její výroky, jak se změnou klimatu musíme bojovat, protože na nás doléhá tak jako nikdy. Jako příklad uvedla jako důsledek klimatické změny tornádo na Moravě.
více


Milan Smutný

MRÁZ: Nový rok 1979

2.1.2023
Tak se nám kolem letošního mimořádně teplého Silvestra a Nového roku zase vyrojila hejna zeleně indoktrinovaných „klimatologů“, kteří chtějí dokazovat, že nastává klimatická katastrofa na celé planetě.
více


Zdeněk Roller

ENERGIE: Hezké a nehezké zdroje

31.12.2022
Šetřit je normální, plýtvat je z pohledu lidské společnosti hloupé. Nepleťme do toho planetu - je spousta druhů, které z lidské plýtvavosti profitují, a spousta druhů, kterým naše plýtvání škodí. Totéž se ale dá říci i o „zelených“ technologiích. Plýtvání čímkoli je však znevažováním práce spousty...
více


doc

KLIMA: Minulost děsivé budoucnosti

29.12.2022
Vedoucí pracovník sekce životního prostředí OSN uvedl, že celé národy mohou zmizet z povrchu zemského z důvodu stoupající hladiny oceánů, pokud nebude trend globálního oteplování zastaven do roku 2000.
více


Ladislav Jakl 1

KLIMA: Budou léky? I na klimatickou blbost?

23.12.2022
Válka. Zeptáme se pana ministra Válka. Zeptali jsme se. Léky prý budou. Nojo, léky budou, my nebudeme. Ale co, jsme asi rozmazlení. A ještě kverulanti. Léky prostě nejsou. Tedy jsou, ale někde jinde než v našich lékárnách. A neptejte se po nich pořád. Dejte si slivovici. A na sebe svetr.
více


syr

KLIMA: Green deal a Hernán Cortés

21.12.2022
V boji s klimatickou změnou se západní civilizace rozhodla spálit všechny ústupové cesty: zbavte se uhlí, přestaňte těžit ropu, plyn je neekologický, zavřete jaderné elektrárny. Navíc investuje nemalé peníze do ovlivňování veřejného mínění prostřednictvím médií a vzdělávacích institucí.
více


Tomáš Jirsa

KLIMA: Zelení jako rudí

15.12.2022
Záchrana klimatu za cenu jakýchkoli obětí se stala novou ideologií, kterou progresivistická levice bourá kapitalismus. Není to jen kulturní válka, jsme přímo ve válce náboženské.
více


Milan Šálek

KLIMA: Ukázka zelené energetiky

9.12.2022
Ubližuje se lidem, životnímu prostředí, přičemž na klima to nebude mít měřitelný vliv.
více


Radovan Dluhy-Smith

KLIMA: Geo-inženýrství a hrozba jeho zneužití

8.12.2022
Geo-inženýrství může nepředvídatelným způsobem změnit naši planetu a negativně ovlivnit přírodu a lidské zdraví
více


Tomáš Břicháček

KLIMA: Se Zeleným údělem jako kůl v plotě

7.12.2022
Konference OSN o změně klimatu v Šarm aš-Šajchu (COP 27) ukázala, že EU stojí se svými přepjatými klimatickými ambicemi ve světě osamocená. Radikální Green Deal jako příklad netáhne. Potáhne ovšem Unii ve světové konkurenci dolů.
více


neff

PROTESTY: Před sezónou, po sezóně

6.12.2022
Naše klimatické hodiny budou alarmovat do dvanáctého prosince, nikoli tedy sedm let, teď už šest a skoro celý rok, do osudného momentu, kdy nastane zlom a svět ze zřítí do kataklyzmatu.
více


syr

RÁDIO JEREVAN: Ta nejtěžší otázka

2.12.2022
Rádio Jerevan je pověstné svojí schopností najít na každou otázku tu správnou odpověď
více


syr

ENERGETIKA: Zelená trojčlenka

1.12.2022
Bez bateriových úložišť je energie z obnovitelných zdrojů obtížně řiditelnou složkou energetického mixu. Co o nich psali minulý týden v Evropě. Kompletní zdroj na konci článku.
více


bech

KLIMA: Je CO2 skutečně tím viníkem oteplování Země?

1.12.2022
Klimatický model, ve kterém zásadní vliv emisí skleníkových plynů (kromě vodní páry) na globální oteplování prezentuje Mezivládní panel pro změnu klimatu IPCC , český Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i. i drtivá většina sdělovacích prostředků je zcela dominantní.
více


Kateřina Lhotská

KLIMA: Zelený tunel

25.11.2022
Zhruba stovka měst ze zemí EU se před časem zavázala, že do roku 2030 dosáhnou tzv. „uhlíkové neutrality“. Ovšem poté, co „dozněl potlesk na otevřené scéně“ a svoje plány začaly uvádět v život, přišla srážka s realitou.
více


Tomáš Guttmann

COP27: Další kopnutí do západní demokracie

24.11.2022
Konference za účasti všech států světa byla prodloužena o dva dny, když protagonisté boje proti oteplování nebyli spokojeni s dosaženými výsledky.
více


Tomáš Jirsa

KLIMA: Nenechme se dále strašit !

24.11.2022
V roce 2005 vydal britský autor Nigel Lawson, dlouholetý člen kabinetu Margaret Thatcherové, knihu „Vraťme se k rozumu“ o pseudovědecké propagandě, zeleném náboženství, útočné ekománii až po politické dopady těchto fenoménů. Od té doby všechny tyto faktory akcelerovaly až do současné energetické a...
více


Milan Smutný

KLIMA KONFERENCE OSN: Jarmark marnosti a planých slibů

22.11.2022
Zástupci 200 členských zemí OSN potřebovali na konferenci o klimatu COP27 v egyptském Šarm aš-Šajchu dva dny navíc, aby se v neděli nakonec po 14 dnech dohodli na kompromisním znění závěrečného dokumentu. Výsledek je ale jalový.
více


syr

EGYPT: Mírně cynická reportáž z klimatické konference

19.11.2022
Na konferenci přijel rekordní počet lobbistů za fosilní paliva. Celkem se jich podle organizace Global Witness NGO registrovalo 627. Tvořili druhou nejpočetnější skupinu za delegací Spojených arabských emirátů.
více


Milan Smutný

ENERGETIKA: Vina Martina Bursíka

18.11.2022
Někdejší předseda dnes naprosto marginální Strany zelených a exministr životního prostředí vlády Mirka Topolánka Martin Bursík vyslovil podporu probíhající klimatické stávce některých českých vysokoškoláků. Mají chtít konec uhlí.
více


Milan Smutný

KLIMA: Od záškoláctví ke stávce

17.11.2022
Tak se nám také v Česku rozproudil aktivismus dětí a studentů, kteří se domnívají, že jejich vláda toho dělá málo v boji proti klimatickým změnám. Někteří vysokoškoláci proto stávkuji a využívají k tomu výročí 17. listopadu.
více


Vratislav Hlubuček1

EVOLUCE: Pasteurův bod

11.11.2022
Vzdouvající se mořské vlny měly příjemnou teplotu a proháněly se v nich biliony bakterií. Dnes se jim říká archebakterie, ale tehdy to byla většinová populace. Požíraly ty menší a pochutnávaly si na nich. Nasávaly minerály.
více


syr

KLIMA: Čerstvé zprávy z Egypta

11.11.2022
V egyptském letovisku Sharm El-Sheikh se koná další světová klimatická konference. Začala v neděli a potrvá dva týdny. Zahrnuje široké množství témat, která se dotýkají klimatu včetně například sekce „Gender a klima“.
více


Tomáš Jirsa

KRAJINA: Bezobsažný a gumový pojem „bezzásahovost“

7.11.2022
Bezzásahovost je pouze o tom, že do bývalé kulturní a lidmi užívané krajiny zakážeme vstup, kůrovce necháme sežrat člověkem vysázené staleté vzrostlé lesy, které tvořily v době vyhlášení parku zelenou střechu Evropy (oficiální pojem), a tuto současnou džungli oslavujeme jako návrat k nedotčené...
více


le

ENERGIE: Kde ji vzít

4.11.2022
Málokdo z nás dnes dokáže opravit motor auta jako mnozí z nás v minulosti. To, co bývalo jednoduchým strojem, je nyní řízeno řadou počítačových programů, obecně nazývaných aplikace, které jsou vzájemně propojeny. Jedná se o speciálně vyvinuté programy, které převezmou konkrétní úkol ve vašem voze.
více


Robert Troška final

KLIMA: EU zakazuje stavět klasické rodinné domy od roku 2030

2.11.2022
Vzpomínáte na rok 1989, jak se cinkalo klíči, abychom byli jako na Západě? A jeden z nejsilnějších argumentů byla bezesporu DOSTUPNOST BYDLENÍ. Pokud v nynější těžké době občané doufali v rozumnější přístup ze strany evropských elit k plnění ambiciózních klimatických cílů, šeredně se mýlili.
více


Vratislav Hlubuček1

NIMBY: Ano, ale ne na mém dvorku

31.10.2022
V poslední době se množí protesty lidí a obcí proti tomu, aby se u nich postavila nějaká veřejně potřebná a prospěšná stavba. Není to fenomén jen český a existuje mezinárodní akronym NIMBY (Not in My Backyard). Charakterizuje postoje lidí, kteří odmítají, aby byla v blízkosti jejich domova...
více


Ivo Cerman

KLIMA: Demonstrace klimatických tyranů v Praze

29.10.2022
I tahle demonstrace v Praze 21. 10. je snahou nedemokraticky, přes hlavy občanům, státu něco vnutit. Organizátoři chtějí rozkazovat vládě ČR, jakou politiku má prosazovat na setkání ministrů životního prostředí zemí EU, která bude v pondělí 24. 10. v Lucemburku.
více


polemika

KLIMA: Globální změnu zkoumejme vědecky, ne ideologicky

25.10.2022
V úterý 11. října jsme předali na Akademii věd ČR otevřený dopis paní předsedkyni, v němž upozorňujeme na neudržitelnost expertního stanoviska Ústavu výzkumu globální změny AV ČR (ÚVGZ) ke klimatickým změnám.
více


Kateřina Lhotská

KLIMA: Zelená argumentační nouze

21.10.2022
„Musíme zachránit klima...“ „Potřebujeme energetickou nezávislost...“ Podobnými argumenty zdůvodňují aktivisté a s nimi spříznění politici nutnost „zelené transformace“. Ukazuje se však, že jde o argumentaci falešnou.
více


Milan Šálek

KLIMA: Šéf meteorologů vítá válku na Ukrajině

17.10.2022
Titulek je v trendu dnešní doby poněkud zavádějící: Přesněji to generální tajemník Světové meteorologické organizace řekl takto: „Válka na Ukrajině by mohla být požehnáním pro klima“.
více


fer

HLAS ROZUMU: Tentokrát Greta Thunberg!

14.10.2022
Po neúspěšném pokusu o comeback s podporou palestinských Arabů se švédská aktivistka Greta Thunbergová nedávno opět objevila na veřejnosti. Veřejně podpořila prodloužení provozu ještě fungujících jaderných elektráren v Německu.
více