21.5.2022 | Svátek má Monika


8.4.2022 SVĚT: Dodělejte už tu klimatickou zprávu!

Milan Šálek
Člověk by si myslel, že zpráva IPCC o fyzikálních základech klimatické změny je dávno hotová, když máme už půl roku po vydání jejího Shrnutí pro politiky. Pro leckoho je to asi překvapivé, ale není tomu tak.
více


22.2.2022 EVROPA: Hra na záchranu klimatu je bohapustá lež

Přemysl Souček
Je nejvyšší čas si přiznat, že státy EU globální klima nezachrání. A vysvětlit to v Bruselu. Dalším krokem pak musí být – logicky – zpomalení celé „zelené transformace“ v dotčených evropských státech.
více


21.2.2022 KLIMA: Smrtící utopické fantazie

Vítězslav Kremlík
Zatímco svět řešil čínskou chřipku, v tichosti vyšla další zpráva IPCC o klimatu (Assessment Report 6). Ne že by to ještě někoho zajímalo. Děsivé zdražení energií nám ukazuje, že klimatismus už dávno překročil hranici pouhého neškodného blábolení.
více


15.2.2022 GLOSA: Zvítězí politici s ekology nad přírodou?

Josef Dufek
CO2
Je to již mnoho let, co ekologové s politiky společně vyhlásili viníka, který způsobuje oteplování. Je jím podle nich oxid uhličitý. Ostatní vlivy zavrhli. Nejzajímavější na tom je, že nejaktivnější ze všech států v boji s oxidem uhličitým jsou země Evropské unie.
více


20.1.2022 KLIMA: Budou ještě zítra ledovce?

Hans Hofmann-Reinecke
ledovec
Autor, fyzik z Kapského Města, se zabývá vlastnostmi ledovců, které se vedle ledních medvědů těší zvláštní pozornosti klimatických alarmistů.
více


18.12.2021 KLIMA: Zastavte to zelené šílenství

Pavel Mareš
Už téměř dvě desetiletí se traduje, že údajně 97 % všech vědců se shoduje na tom, že lidská činnost ovlivňuje klimatické změny a je hlavní příčinou globálního oteplování. S tím číslem přišla v prosinci 2004 Naomi Oreskesová v časopise Science Magazine.
více


15.12.2021 SVĚT: Diplomat předvedl zelené lakování

antimeloun
Diplomat John Murton působí jako britský vyslanec pro klimatický summit COP26. V rozhovoru pro Seznam Zprávy nechtěně odkryl zásadní slabiny celého klimatického hnutí.
více


2.12.2021 ROZHOVOR: Výbuch zelených plánů

Milan Šálek
Osobně v tom žádnou „historičnost“ nevidím, protože konferenci COP26 považuji spíše za podivné divadlo, jehož herci na poslední chvíli tleskají sami sobě, zatímco stále větší množství nedobrovolných diváků této show má spíše starost, čím v zimě zatopí, zda zvládne zaplatit faktury za energie a zda...
více


29.11.2021 KLIMA: Glasgow a „Gréta 17. století“

Robert Troška final
S velkou slávou a perspektivou krásných bezuhlíkových zítřků skončil obří summit v Glasgow, kam se sjely světové celebrity politického i společenského života v tryskáčích, aby mohly kázat o restrikcích a omezování svobody ve jménu nového klimanáboženství.
více


26.11.2021 KLIMA: Prozíravé varování spisovatele sci-fi

Jaroslav Petr
Problémy vyvolané změnami klimatu a složitost jejich řešení může široké veřejnosti přiblížit i vědecko-fantastický román či jeho filmová adaptace. Platí to i o nejnovějším kinohitu Duna, který byl natočen podle románu amerického spisovatele Franka Herberta.
více


25.11.2021 ENERGETIKA: Lži protijaderného aktivisty

Milan Šálek
V Senátu zazněla od ekologického aktivisty slova, že máme stejné přírodní podmínky pro obnovitelnou energii jako Německo. Podle jeho představ zde zřejmě máme větrné mořské pobřeží.
více


25.11.2021 KLIMA: Zelený úděl, černá budoucnost

Vladimír Zouzalík
Zakladatel Svědků Jehovových Charles Taze Russell prohlásil: „Chcete-li se státi milionáři, založte si vlastní náboženství.“ Myslel patrně v americké měně dolaru, což byly na přelomu 20. a 30 let minulého století ještě peníze.
více


23.11.2021 SVĚT: Falešný poplach

Alexander Tomský (2)
V Glasgow skončila dvanáctidenní konference 197 států, většího počtu, než má členů OSN (193), a je tedy zřejmé, že obavy z globálního oteplování sdílejí elity celého světa. Alespoň to prohlašují.
více


22.11.2021 SVĚT: O nebezpečí klimatického alarmismu

Milan Šálek
Na senátním semináři „Musí být ekologie alarmistická?“ zazněl na dnešní dobu politické (klima)korektnosti velmi odvážný příspěvek, který si zasluhuje větší popularitu.
více


20.11.2021 KLIMA: Konsenzus 99,9 %! A není to málo?

Kateřina Lhotská
Časopis Environmental Research Letters zveřejnil závěry studie, podle které existuje 99,9% vědecký konsenzus na tom, že příčinou klimatické změny jsou emise CO2 vypouštěné člověkem. 99,9 % je hodně. Až to vyvolává pochybnosti.
více


19.11.2021 SVĚT: Největší podvod v historii

James Delingpole
James Delingpole
„Jak to zastavíme?“ ptá se Spiegel na obálce aktuálního vydání, v pozadí seschlý, prasklý, špatně vypadající glóbus, jehož celý kousek vpravo dole chybí. „Planeta se hroutí,“ říká se nám, jako by to byl nezpochybnitelný fakt a ne hysterická spekulace.
více


18.11.2021 COVID: Generální zkouška na klimatický lockdown

Vítězslav Kremlík
Za covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?
více


16.11.2021 KLIMA: Sucho

Milan Šálek
Vědecká práce zveřejněná v Nature / Communication Earth & Environment autorky M. Ionitové má zajímavý název: Minulá extrémní sucha ve střední Evropě byla delší, drsnější a [zároveň] méně horká oproti současným suchým obdobím.
více


13.11.2021 POVÍDKA: A pak se tomu smál…

Michal Adler
Bylo to těžší, než očekával. Už to byly skoro čtyři roky, co opustil svou rodnou zemi. Vznešeněji řečeno svou vlast, která si ráda přivlastňovala roli matky a vyžadovala bezpodmínečnou věrnost, zatímco se k němu chovala spíš jako pohádková zlá macecha.
více


8.11.2021 SVĚT: Co vám klimatičtí propagandisté neřeknou

Milan Šálek
Změna klimatu je složitý proces, jehož mediální interpretace se omezuje na zjednodušený a zavádějící popis pouze negativních důsledků, většinou bez zmiňování nejistot. Navrhované řešení je spíše horší než samotný (pseudo)problém.
více


3.11.2021 KLIMA: Když lidstvo zblbne

Jan Bartoň
Po summitu G20, který přijal právně nezávazné výzvy k udržení teploty na Zemi maximálně na hodnotě 1,5 stupně Celsia ve srovnání s „předindustriální érou“, se koná klimatická konference – poslední možnost záchrany lidstva.
více


1.11.2021 GLOSA: Kapitán Kirk pokárán za dobývání vesmíru

Vítězslav Kremlík
William Shatner proslul rolí kapitána Kirka z kosmické lodi Enterprise v seriálu Star Trek. Teprve letos se ve věku devadesáti let ale podíval do vesmíru doopravdy. Vezla ho raketa společnoti Blue Origin podnikatele Jeffa Bezose
více


29.10.2021 KLIMA: Nová studie z USA

environmental
Je všeobecně uznávaným faktem, že většina věcí na tomto světě má nejen výhody, ale i nevýhody. U racionálních lidí...
více


27.10.2021 ÚVAHA: Je současná posedlost klimatickou změnou podfuk?

Peter Hilff
ekologie
Záchrana planety se stala obsesí posledních třiceti let a zdrojem politického alarmismu založeného na přehnané interpretaci nebezpečí vyplývajících z doktríny klimatické změny.
více


25.10.2021 EVROPA: Zelená zima přichází

Vítězslav Kremlík
„The winter is coming,“ slogan ze seriálu Hra o trůny, kde se ovšem míní zima, která může trvat mnoho a mnoho let.
více


18.10.2021 KLIMA: Jakýpak jediný viník

Milan Šálek
Výzkumníci F. Vahrenholt a R. Dübal ve své práci naznačují, že za klimatickou změnou v posledních desetiletích nemusí stát pouze zvýšená koncentrace oxidu uhličitého, ale také - a možná i dominantně - změna propustnosti oblačnosti.
více


15.10.2021 KLIMA: S nadšením do doby kamenné

Pavel Strunz
Indoktrinace klimatickým alarmismem prostoupila i u nás mnohé až do morků kostí. Dosavadní vědecké poznatky neopravňují ke spuštění panických opatření na záchranu před globálním oteplováním, znamenající zchudnutí a ztrátu svobody.
více


23.9.2021 GLOSA: Spláchne nás?

Zbyněk Petráček
Kdo chce parodovat alarmisty, může položit řečnickou otázku: Co když vybuchne Říp? Ano, i české území bývalo vulkanicky živé. Doupovské hory jsou zbytkem třetihorního stratovulkánu.
více


23.9.2021 ROZHOVOR: Oni vydělají, vy zmrznete

Milan Šálek
U politiků a některých novinářů, kteří hledají příčinu letošního silného moravského tornáda a povodně na řece Ahr v Německu v klimatické změně, se jedná buď o neznalost, nebo přímo o manipulaci, která má za cíl odvést pozornost od případných selhání v oblasti varovné služby, nebo podpořit vlastní...
více


21.9.2021 KLIMA: Další klimatistický omyl. Nebo rovnou lež?

Přemysl Souček
Když přestaneme vypouštět CO2, tak za 20 let již uvidíme výsledky. Tohle tvrzení se objevilo při srpnovém zveřejnění Hodnotící zprávy IPCC. Odporuje však přírodním zákonitostem.
více


18.9.2021 ENERGETIKA: Green Deal šílenství

Jindřich Plzák
Lidstvo nemůže nikdy zvrátit chod přírody. Snaha o změnu klimatu se podobá starověké stavbě babylonské věže – ale, v důsledku globalizace, s horšími následky.
více


15.9.2021 NĚMECKO: Klimatické plány jsou nereálné

Přemysl Souček
Největší investice do obnovitelných zdrojů uskutečňuje Německo. Jejich nespolehlivost mu však stejně neumožňuje dodržet „uhlíkový rozpočet“ na množství vypouštěného CO2. Cesta k „uhlíkové neutralitě“ je zjevně delší, než si zelení aktivisté z Bruselu přejí.
více


9.9.2021 EVROPA: Ani ekologisté už nevědí, co je cíl

Přemysl Souček
Tvrzení o tom, proč musíme vynulovat produkci oxidu uhličitého, se začínají víc a víc rozcházet. Podle většiny členů Zelené fronty je potřeba skoncovat s produkcí CO2 co nejdřív. Jinak se prý klima nenávratně změní.
více


6.9.2021 SVĚT: Jak funguje klimatická propaganda

Milan Šálek
Strašením nebezpečnými povětrnostními jevy údajně spojenými s klimatickou změnou si evropská byrokracie buduje pověst zachránce podnebí, který si ovšem za tuto službu bude vybírat odpustky i za cenu chudnutí většiny svých občanů.
více


3.9.2021 GLOSA: Bankéři ztrácejí soudnost

Přemysl Souček
Některé západní banky chtějí skupovat asijské uhelné elektrárny a předčasně je uzavírat. Ještě před začátkem akce ale narazily na její limit.
více


3.9.2021 KLIMA: Slunce – zdroj energie a života

Jan Bartoň
V souvislosti s bludnou doktrínou IPCC při OSN o tom, že za růstem teploty na Zemi je rostoucí koncentrace kysličníku uhličitého v atmosféře, se v tomto příspěvku zaměřením právě na Slunce.
více