1.10.2023 | Svátek má Igor


Milan Šálek

KLIMA: Zbourají družice klimatologické dogma?

30.9.2023
Desetiletí nás velká část zelených politiků a aktivistů přesvědčuje, že člověk emisemi oxidu uhličitého nebezpečně otepluje planetu zvyšováním skleníkového efektu. Družicová data ale ukazují v poslední době poněkud jiný obrázek.
více


Tomáš Zdechovský

ODCHOD TIMMERMANSE: Dobrá zpráva pro Evropu

28.9.2023
Evropská komise přišla zvláště zásluhou dnes už bývalého místopředsedy EK a komisaře pro klimatickou změnu, nizozemského socialisty Timmermanse s řadou návrhů, které by měly naprosto zničující dopady na evropskou ekonomiku.
více


bri

ZELENÝ ÚDĚL: Degradace lidské důstojnosti

15.9.2023
Průvodním jevem nynější vlny klimatického alarmismu je hojně rozšířené chorobné blouznění, které zasahuje různé sféry společnosti, zvláště pak mládež. Vyděšení a pomatení jedinci či celé kolektivy se urputně dožadují na politicích rychlé akce, jinak prý hrozí apokalypsa.
více


hav

EROZE: Přípravy, které nikam nevedou

2.9.2023
Snižovat rizika vodní a větrné eroze patří nejen v ČR, ale i v rámci EU a na celém světě mezi opatření, která jsou v zájmu jak hospodařících zemědělců, tak celé společnosti. V naší zemi se ale připravuje pro prevenci rizik eroze systém, který nemá na celém světě ani v EU obdoby, nejen pro...
více


bri

ZELENÝ ÚDĚL: Vážná hrozba pro svobodu

2.9.2023
Green Deal příliš často vnímáme především ekonomickou optikou. Nejde ale jen o cestu k devastaci hospodářství a pádu životní úrovně. Jde také o masivní útok na lidskou svobodu.
více


Tomáš Jirsa

VÝZVA: Zachraňme klima i za cenu zničení evropské civilizace

1.9.2023
Němci nedělají malé chyby. Když v roce 2011 havarovala kvůli zemětřesení a přílivové vlně jaderná elektrárna Fukušima, v Německu začali pytli s pískem obstavovat vnitrozemské jaderné elektrárny a rozhodli o ukončení jejich provozu. Urychlili tím své Energiewende a záchranu klimatu dekarbonizací...
více


Kateřina Lhotská

KLIMA: Hysterie a klimatická rozvážnost

31.8.2023
Symbolem této hysterie jsou stále častější výroky o „prohlubující se klimatické krizi“. Velmi hlasitě zaznívají od některých klimatických aktivistů, kteří jimi ospravedlňují svoje extrémní kroky. Jde většinou o mladé lidi. Ti vždycky chtěli měnit radikálně svět a jsou také lehce manipulovatelní.
více


Milan Smutný

ZELENÁ IDEOLOGIE: Expert na pranýři

30.8.2023
Jak už je několik let jeho zvykem, někdejší člen ČNB, europoslanec L. Niedermayer, jenž svým zeleným levičáctvím dělá (snad ještě) středopravicové TOP09 medvědí službu, se zase kriticky obul do skutečného experta na energetiku.
více


Milan Smutný

OZE: Efektivita energetického parku klesá

18.8.2023
Zavedení obnovitelných zdrojů závislých na počasí do elektroenergetiky Německa, Francie a Británie zhoršilo celkovou produktivitu celého jejich energetického sektoru s následujícími výsledky: Německo: celková produktivita elektroenergetického výrobního parku se snížila na 30 procent.
více


Tomáš Guttmann

POŽÁRY A ŽRALOCI: Zničí oteplování naši civilizaci?

14.8.2023
Pomocí nejzákladnějších logických úvah, jakými se odvozují rovnice pro rychlost chemické reakce, lze ukázat, že k žraločím útokům dojde v oblasti, kde plave v moři 1000 lidí, více než v oblasti, kde plave jen 10 lidí (když je koncentrace látky větší, více jí zreaguje).
více


syr

OZE: Vítr vyhání peníze z kapes

11.8.2023
Německá firma Siemens Energy oznámila tento týden, že zahájila strategickou revizi své divize větrných elektráren z důvodu vysokých finančních ztrát. Problémy s rostoucími náklady a nízkou návratností větrných parků řeší i v USA a Británii.
více


Jan Bartoň

POČASÍí: Ztráta pokory aneb Počasí fakt nekolabuje

9.8.2023
Tak zvaná „klimatická změna“ fedrovaná progresivními západními státy na čele s USA a EU a doplňovaná katastrofickými předpověďmi panelu ICCP při OSN, je neustále podporována křiklavými zprávami z celého světa o „podivném“ počasí tu či onde.
více


Milan Smutný

KLIMA: Solární kanibalové chtějí garantované zisky

5.8.2023
Současné stesky solárních lobbistů Evropské komisi (EK), že jejich nadprodukce v důsledku zlobbované dotační podpory vlád řady zemí dle direktiv EK jim nezaručuje zisky (v dopise skryté pod neuvěřitelným pokryteckým voláním, že solární energií se „plýtvá“)
více


Alexander Tomský (2)

EMISE: Vítr se obrací

2.8.2023
Pochybovače o katastrofálních klimatických změnách zaviněných průmyslem a individuální dopravou se podařilo z veřejného diskurzu v podstatě vyřadit, automobilový průmysl přinutit k elektrifikaci a o konečném zákazu spalovacích motorů a kotlů na fosilní paliva nikdo nepochybuje. Až do chvíle, kdy to...
více


gode

PROGRAM ZELENÝCH: Sebevražda Evropy

1.8.2023
Nadřazenost bílé rasy? Možná se ptáte, co má bílá nadřazenost společného s ekonomikou? Zdálo by se, že v myslích mnoha environmentalistů jsou ekonomický růst a bílá nadvláda fakticky synonyma.
více


syr

SVĚT: Někde to drhne

19.7.2023
Fyziku a matematiku nelze přetlačit ideologií, ani když je zelená. Krátkodobě jistě, ale dlouhodobě ne. Po krk zadlužené státy proto musí začít vážně přemýšlet o tom, jak dál se zelenou transformací. Výběr ze světových zpráv.
více


Václav Vlk st.

NARCISY: Dějiny se prý opakují

14.7.2023
Dneska bojujeme za „Vítězství liberální demokracie na celém světě“, za „lidská práva všech lidí a zvířat a víme, že když zastavíme „neustálý růst ekonomiky „ a správně rozdělíme bohatství, zajistíme štěstí a blahobyt.
více


Milan Smutný

ZELENÝ ÚDĚL: Zrození stvůry

12.7.2023
Zelený úděl pod rouškou úsilí o záchranu Země před klimatickou katastrofou chce brutálně zničit a zbídačit současnou společnost se všemi jejími svobodami včetně podnikání. Cílem je rovnost v bídě.
více


Milan Smutný

KLIMA: Evropa uvázla v chřtánu čínského draka

8.7.2023
Dnes je Čína jako největší továrna světa současně největším exportérem s ambicí do několika let předstihnout USA a stát se nejmocnější ekonomikou na planetě.
více


Tomáš Procházka

KLIMA: Brusel zachráncem planety

4.7.2023
Dekarbonizace Evropy! Zaručeně čistý kontinent, jenž ukáže tu správnou a čistou cestu zemím jako je Čína, Rusko, Indie nebo Brazílie. Generace ekologických aktivistů o něčem takovém skutečně jen snily. Teď to mají takřka na dosah.
více


Milan Smutný

ENERGIE: Jak napálit Čechy solárními panely

3.7.2023
Média jsou zaplavena novinářskou i reklamní propagací solární energie, na kterou v kombinaci s nesmyslně velkými dotacemi státu naletěly už desetitisíce Čechů. Všem ostatním silně zdraží elektřina a stát asi nakonec na soláry uvalí daně.
více


mor

KLIMA: Uhlíková neutralita a realita

29.6.2023
Snižování emisí jakéhokoliv druhu, zdraví škodlivých plynů, částic, CO2 a například i hluku považuji za účelné a správné. Jde však o to, aby se při tom nenadělalo více škody než užitku.
více


bri

KLIMA: Kdo chce víc, víc a víc, nemívá nic

28.6.2023
Mnohokrát v dějinách se stalo, že různí jejich hybatelé nejprve úspěšně rozehráli velké partie, aby záhy pohořeli na tom, že neznali míru. V rozhodnou chvíli se nedokázali ovládnout, nedokázali se spokojit s tím, čeho dosáhli. Jejich nezřízené ambice, nenasytnost, nepokora a chiméra...
více


Lubomír Stejskal

KLIMA: K akci ekofanatiků na dole Bílina

27.6.2023
Pokud chceme uhlí těžit, v našich podmínkách (severní Čechy, Sokolovsko) povrchovým způsobem, tato činnost si vyžádá určité náklady a určitou daň. Primitivně vyjádřeno: chceme-li si dát k večeři hovězí steak nebo tatarský biftek, musí na počátku někdo tu krávu prostě zabít.
více


pal

PŘÍRODA: Otázky bez odpovědi a příliš mnoho nejasností

24.6.2023
AOPK usiluje o nastolení absolutní divočiny v horizontu desítek let až několika století, zatímco občané by chtěli žít v příjemné a dostupné kulturní krajině, které by vévodilo velké jezero, co nejdříve .
více


bri

KLIMA: Zelený úděl a klimatičtí extrémisté

23.6.2023
Bude tomu už pět let, co se vzedmula nová vlna klimatického alarmismu, která trvá dodnes a unáší nás dál a dál. Počínaje Gretou Thunbergovou s jejími záškoláky (Fridays for Future) je jedním z průvodních jevů tohoto procesu i působení různých aktivistických hnutí, která upoutávají pozornost svými...
více


Jan Bartoň

KLIMA: Země je zamořená kysličníkem uhličitým

22.6.2023
V této situaci se ale nesmíme a ani nemůžeme divit „aktivistům“, kteří se přilepují ke vzácným obrazům nebo ničí pneumatiky automobilů po celé Evropě tím, že se v celé Evropě přes noc ocitne několik set automobilů s vypuštěnými pneumatikami.
více


silueta

MOSTECKO: Rekultivace nebo sukcese?

22.6.2023
Přestože byly vytvořeny a schváleny rekultivační projekty, Ministerstvo životního prostředí se snaží tyto plán přerušit a vnutit společnosti a obyvatelům dotčeného regionu variantu tzv. samovolného vývoje krajiny.
více


Milan Smutný

HROZBA: Třetina zdrojů tepla a energie je v ohrožení

20.6.2023
Křeč klimatického šílenství v EU v podobě stále větších restrikcí stabilních zdrojů energie zejména z uhlí nikoli za 10 let, ale už v zimě 2026/27 v ČR zapříčiní výpadek třetiny elektřiny a také výpadek podstatné části centrálního vytápění.
více


Tomáš Zdechovský

DOPRAVA: Opravdu jsou elektromobily tak skvělou alternativou?

14.6.2023
Několik nedávných zjištění svědčí o tom, že elektromobily nemusí představovat zdaleka tak skvělou alternativu ke spalovacím motorům, jak se může na první pohled zdát.
více


gode

ZMĚNA KLIMATU: Strašení – lež, která musí skončit

10.6.2023
Od roku 1992 a zejména od Summitu Země v brazilském Riu de Janeiru je Západu neustále vyhrožováno „klimatickou nouzí“, která zatím ještě nikdy nenastala, ale která se pro klimatické alarmisty stala zaklínadlem.
více


Milan Smutný

ENERGIE: Evropa uvázla v chřtánu čínského draka

8.6.2023
Kdyby se zítra Čína rozhodla útokem definitivně připojit vzbouřeneckou provincii s demokratickou vládou na Tchaj-wanu, země EU by se kvůli své závislosti na Číně sotva mohly připojit k očekávané čínsko-americké konfrontaci.
více


Vladimír Wagner,

ENERGETIKA: Máme stavět velké fotovoltaické a větrné elektrárny?

7.6.2023
Organizace ČEPS zajišťující provoz energetické sítě varuje před budoucím nedostatkem energetických zdrojů v Česku a zároveň ČEZ připravuje s využitím dotací výstavbu velkých fotovoltaických a větrných elektráren.
více


Tomáš Zdechovský

POŽÁR LESA: Univerzální pachatel

7.6.2023
Nedávné dopadení pachatele požáru lesa v Českém Švýcarsku oživilo diskusi o dopadech klimatických změn. Fakt, že se debata stočila tímto směrem, by nás neměla překvapovat. Požár byl považovaný za jeden z projevů změn klimatu.
více


Milan Šálek

HYSTERIE: Opět nás straší klimatickou změnou

22.5.2023
Představte si tu hrůzu, když najednou budou teploty vyšší v průměru o 0,5 °C oproti dnešku. Třeba jenom tím, že se rozrůstají města, nebo že nastane efekt El Niño. Zimy budou (možná) v průměru o půl stupně mírnější (což mnoho lidí vzhledem k zelené politice úmyslného zdražování elektřiny a...
více


David Bařinka

ENERGETIKA: Když rozum zůstane stát a fyzika pláče

18.5.2023
Co je tedy tou pihou na kráse gravitačních elektráren? Toto: vezměme násobilku a fyziku druhého stupně základní školy, a počítejme.
více