29.2.2024 | Svátek má Horymír


pan

2050: Jak to u nás bude vypadat

27.2.2024
Čistá nula bude vyžadovat příkazovou ekonomiku a masivní pokles životní úrovně, říká profesor z Cambridge. A k čemu?
více


Milan Smutný

BANK OF AMERICA: Atom jde nejlevněji k bezemisním cílům

22.2.2024
Zatímco v Česku a v EU někteří ještě pochybují o správnosti další výstavby jaderných reaktorů, BofA, druhá největší banka USA má jasno: budoucnost je v atomu jako zdaleka nejlevnějším druhu energie s nejlepší návratností investic.
více


Přemysl Souček

KLIMA: Rýže, krávy, oxid uhličitý a Evropané

19.2.2024
Záchrana klimatu se prý neobejde bez toho, abychom jedli méně masa. Možná. Ale v tom případě se neobejde ani bez toho, abychom přestali pěstovat rýži. Je to reálné?
více


Přemysl Souček

KLIMA: Nejen OSN uvažuje o spuštění „chemtrails“.

26.2.2024
Na základě zprávy Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) nabývají na významu úvahy o rozstřikování oxidů síry či hliníku do stratosféry. Kromě OSN se těmito záměry zabývá i EU a také Spojené státy .
více


12

PROTESTY: Příprava na teror

13.2.2024
Protestující dav tu ale není od toho, aby okolostojící přesvědčoval, ale aby na ně vychrlil svou nenávist. Společným jmenovatelem všech těchto rebelií je žhavá touha zničit vše kolem sebe.
více


Robert Troška final

KLIMA: Záchrana planety v Kauflandu

8.2.2024
Před nedávnem jsem byl nakupovat v Kauflandu a hlasatelka příjemným a uklidňujícím hlasem sdělovala, že přepravky v oddělení ovoce/zelenina jsou recyklovatelné a že Kaufland usiluje o ekologickou udržitelnost.
více


syr

KLIMA: Otazníky kolem průměrné teploty Země

7.2.2024
Průměrná teplota Země a její vývoj za posledních více než sto let je klíčový údaj, podle kterého lidstvo posuzuje, zda bude investovat největší sumy peněz ve své historii a zda zničí dlouhá léta prosperující průmyslové obory.
více


pli

KLIMA: CO2 jako následek oteplování

19.1.2024
Vypínání jaderných elektráren, emisní povolenky šroubující ceny energií nahoru, krachující průmysl, masové protesty farmářů, to jsou jen některé střípky zelené politiky EU, která je založená na představě, že lidské emise CO2 způsobují globální oteplování.
více


Milan Smutný

DOPRAVA: Elektrická auta emise nesnižují

17.1.2024
Dnešních 35 aut s moderním dvoulitrovým TDI motorem VW s touto normou produkuje dohromady jen tolik emisí, jako jediné 20 let staré dieselové auto.
více


pek

KLIMA: Evropa už není sama

5.1.2024
Evropa (už) není v boji s klimatickou změnou osamocená. Fosilní paliva končí globálně
více


Milan Smutný

ELEKTROMOBILITA: Peníze došly, nastává soumrak

21.12.2023
Německo, vůdčí země přechodu na světlé zelené zítřky, narazila. Došly dotační peníze. S tím současně nastává soumrak násilně prosazované elektromobily v celé Evropské unii.
více


pek

KLIMA: Křetínský a politika EU

21.12.2023
Dlouhodobou strategií druhého nejbohatšího Čecha je skupovat špinavá aktiva za nízké ceny od energetických firem, které usilují o dekarbonizaci.
více


neff

COP28: Dobře utajené jádro

19.12.2023
V soudních bitvách může ta malá pasáž sehrát roli, přece jen je to mezinárodní dokument. To, že se ty bitvy protáhnou za rok 2050, to je už zase jiná věc.
více


Milan Smutný

COP 28: Cirkus jalových proklamací

18.12.2023
Delegáti z 200 států jedou domů. Poprvé v historii konferencí COP se v závěrečném dokumentu hovoří o nutnosti konce fosilních paliv. Jejich spotřeba však ve světě roste.
více


Jan Bartoň

KLIMA : Klimatologové a média útočí a ohromují

5.12.2023
Je to již jakousi „tradicí“, že se opět koná velmi důležitá konference o klimatické změně způsobené kysličníkem uhličitým v Dubaji a střední Evropa zažívá „překvapivý“ nástup zimy koncem listopadu.
více


Přemysl Souček

EU VERSUS ČÍNA: Vítězství, ale čí?

28.11.2023
Zelení politici v EU napříč stranami i zelení aktivisté dokola opakují, jak musíme stále rychleji odstavovat uhelné zdroje energie. Jen tak je, podle nich, možné zachránit „klima“. A dělají pro to, co mohou.
více


Kateřina Lhotská

PROBLÉM: Kdo zaplatí klimatický mejdan?

25.11.2023
Předpokládalo se, že peněz bude vždycky dost. Jenomže erár není bezedný a opadá i nadšení soukromých investorů konat „dobro“. Velký klimatický mejdan tak není z čeho platit.
více


Tomáš Zdechovský

KLIMA: Protestujte proti Číně

21.11.2023
Zažili jsme další stávku některých studentů za klima. Vzhledem k datu konání nevynechali zelení aktivisté příležitost přihlásit se k odkazu listopadu 1989, který podle nich nebyl naplněn.
více


Milan Smutný

KLIMA: Co škodí planetě

16.11.2023
Prestižní studie USA: LNG je pro planetu emisně mnohem horší než spalování uhlí
více


Milan Smutný

ELEKTŘINA: Lži a manipulace

2.11.2023
Drahé posílení sítě a její sofistikované správa povede k nutnému zdražení ceny elektřiny se stále větší kapacitou solárních a větrných zdrojů
více


Milan Smutný

KLIMA: Komu patří baterka

21.10.2023
U dveří mého domu zazvonila komise a přinesla si dva kanystry. „Vaši spoluobčané nemají benzín, takže se s nimi musíte podělit,“ prohlásili, odčerpali mi z nádrže 40 litrů a také zaplatili. Zůstalo mi tak sotva na dojezd k nejbližší pumpě.
více


suk

IDEOLOGIE: Politické zdroje klimatického alarmismu

18.10.2023
Mezi klíčové autority v oboru boje proti průmyslové civilizaci patří Římský klub. ŘK je globální klub světových elit, který byl založen v dubnu 1968 v Rockefellerově sídle v Bellagiu v Itálii.
více


Jan Bartoň

EKOFANATISMUS: Miliarda lidí zemře - strašení lidí pokračuje

16.10.2023
Cílem této doslova otřesné kampaně v médiích je samozřejmě lidi vyděsit a tím způsobit, aby se v politice prosazovali politici, kteří věří v klimatické změny působením kysličníku uhličitého a provedly se „radikální změny“, tj. rozuměj zcela se odešlo od spalování fosilních paliv.
více


Kateřina Lhotská

BRUSEL: Zvoní Green Dealu hrana?

14.10.2023
Z Bruselu sice stále zaznívají slova o nutnosti docílit „uhlíkové neutrality“ a „zachránit“ tím klima. Nicméně se také objevuje čím dál více náznaků ochabujícího nadšení z této politiky. Green Deal to má zkrátka nejspíš spočítané.
více


silueta

ALARM: Golfský proud se má zastavit! Pokolikáté?

7.10.2023
Hlavní myšlenka údajného kolapsu Golfského proudu spočívá v tom, že voda z tajících ledovců natolik zředí slané vody severního Atlantiku, že nebudou moci klesnout ke dnu.
více


silueta

1600 VĚDCŮ: „Klimatická nouze“ je podvod

3.10.2023
Více než 1 600 vědců, včetně dvou laureátů Nobelovy ceny, podepsalo prohlášení, že „neexistuje žádná klimatická nouze“. To, že by toto prohlášení získalo pozornost mainstreamových médií, je bohužel nepravděpodobné, ale je velmi důležité, aby si lidé uvědomili, že masová klimatická hysterie a...
více


Milan Šálek

KLIMA: Zbourají družice klimatologické dogma?

30.9.2023
Desetiletí nás velká část zelených politiků a aktivistů přesvědčuje, že člověk emisemi oxidu uhličitého nebezpečně otepluje planetu zvyšováním skleníkového efektu. Družicová data ale ukazují v poslední době poněkud jiný obrázek.
více


Tomáš Zdechovský

ODCHOD TIMMERMANSE: Dobrá zpráva pro Evropu

28.9.2023
Evropská komise přišla zvláště zásluhou dnes už bývalého místopředsedy EK a komisaře pro klimatickou změnu, nizozemského socialisty Timmermanse s řadou návrhů, které by měly naprosto zničující dopady na evropskou ekonomiku.
více


bri

ZELENÝ ÚDĚL: Degradace lidské důstojnosti

15.9.2023
Průvodním jevem nynější vlny klimatického alarmismu je hojně rozšířené chorobné blouznění, které zasahuje různé sféry společnosti, zvláště pak mládež. Vyděšení a pomatení jedinci či celé kolektivy se urputně dožadují na politicích rychlé akce, jinak prý hrozí apokalypsa.
více


hav

EROZE: Přípravy, které nikam nevedou

2.9.2023
Snižovat rizika vodní a větrné eroze patří nejen v ČR, ale i v rámci EU a na celém světě mezi opatření, která jsou v zájmu jak hospodařících zemědělců, tak celé společnosti. V naší zemi se ale připravuje pro prevenci rizik eroze systém, který nemá na celém světě ani v EU obdoby, nejen pro...
více


bri

ZELENÝ ÚDĚL: Vážná hrozba pro svobodu

2.9.2023
Green Deal příliš často vnímáme především ekonomickou optikou. Nejde ale jen o cestu k devastaci hospodářství a pádu životní úrovně. Jde také o masivní útok na lidskou svobodu.
více


Tomáš Jirsa

VÝZVA: Zachraňme klima i za cenu zničení evropské civilizace

1.9.2023
Němci nedělají malé chyby. Když v roce 2011 havarovala kvůli zemětřesení a přílivové vlně jaderná elektrárna Fukušima, v Německu začali pytli s pískem obstavovat vnitrozemské jaderné elektrárny a rozhodli o ukončení jejich provozu. Urychlili tím své Energiewende a záchranu klimatu dekarbonizací...
více


Kateřina Lhotská

KLIMA: Hysterie a klimatická rozvážnost

31.8.2023
Symbolem této hysterie jsou stále častější výroky o „prohlubující se klimatické krizi“. Velmi hlasitě zaznívají od některých klimatických aktivistů, kteří jimi ospravedlňují svoje extrémní kroky. Jde většinou o mladé lidi. Ti vždycky chtěli měnit radikálně svět a jsou také lehce manipulovatelní.
více


Milan Smutný

ZELENÁ IDEOLOGIE: Expert na pranýři

30.8.2023
Jak už je několik let jeho zvykem, někdejší člen ČNB, europoslanec L. Niedermayer, jenž svým zeleným levičáctvím dělá (snad ještě) středopravicové TOP09 medvědí službu, se zase kriticky obul do skutečného experta na energetiku.
více


Milan Smutný

OZE: Efektivita energetického parku klesá

18.8.2023
Zavedení obnovitelných zdrojů závislých na počasí do elektroenergetiky Německa, Francie a Británie zhoršilo celkovou produktivitu celého jejich energetického sektoru s následujícími výsledky: Německo: celková produktivita elektroenergetického výrobního parku se snížila na 30 procent.
více


gut

POŽÁRY A ŽRALOCI: Zničí oteplování naši civilizaci?

14.8.2023
Pomocí nejzákladnějších logických úvah, jakými se odvozují rovnice pro rychlost chemické reakce, lze ukázat, že k žraločím útokům dojde v oblasti, kde plave v moři 1000 lidí, více než v oblasti, kde plave jen 10 lidí (když je koncentrace látky větší, více jí zreaguje).
více