Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKOFANATISMUS: Miliarda lidí zemře - strašení lidí pokračuje

Cílem této doslova otřesné kampaně v médiích je samozřejmě lidi vyděsit a tím způsobit, aby se v politice prosazovali politici, kteří věří v klimatické změny působením kysličníku uhličitého a provedly se „radikální změny“, tj. rozuměj zcela se odešlo od spalování fosilních paliv.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Vzhledem k přemnožení lidské populace by to chtělo vzrůst teploty alespoň o čtyři stupně.

0 0
možnosti
OM

O25. 10M96.

16. 10. 2023 20:24

Už aby to bylo, čím méně lidí, tím lépe pro přírodu ;-)

0 0
možnosti
MK

Lidé jsou jedni z nejadaptibilnějších tvorů na Zemi. Nevím přesně, co tou přírodou myslíte (lidi zjevně ne), ale to, co uškodí lidem, zdevastuje všechny a všechno ostatní mnohem víc. A netýká se to jen ledních medvědů.

0 0
možnosti
Foto

Je to sice pravda, ale kdo je u moci? Kdo může určit kdo šíří "poplačné zpravy" A kdo je zvolil???

0 0
možnosti
PS

Asi by bylo dobré odlišit domněnky od rozvoje techniky a technologií. Rovnice klima = zákaz spalovacích motorů nebo klima = zákaz uhlí, prostě neplatí. Zákaz uhlí víc než s klimatem souvisí se smradem, který je u malých zařízení nevyhnutelný. Zákaz spalovacích motorů víc než s klimatem souvisí s rozvojem technologie, kdy spalovací motor prostě přestává být efektivním zdrojem energie. Samozřejmě můžeme to nechápat, můžeme proti tomu i protestovat, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Takové protesty připomínají hnutí rozbíječů strojů, které lidem údajně braly práci.

0 0
možnosti
Foto

Taky se divím, kolik je tady odpůrců elektromobility. Přitom ve městech je elektromobil ve všech parametrech lepší, než vůz se spalovacím motorem.

0 0
možnosti
JH

J16a11n 82H33a49j44s38k81ý

16. 10. 2023 10:00

Nevím jak ve světě, ale u nás je šíření poplašné zprávy trestné. Pan Bartoň sice poplašnkou zprávu ScienceAlert převzal a zveřejnil, ale zároveň ji podrobil zdrcující kritice. Ale ti, co pplašné zprávy o smrti miliard lidí nekriticky šíří by měli být trestáni.,

Sám takovou "polašnou" zprávu, ale podloženou desetitisíci let zkušenosti lidstva a lékařskou vědou (tedy 100% pravdivou) teď napíšu: VŠECH 8 MILIADR LIDÍ V SOUČASNOSTI ŽIJÍCÍCH NA ZEMI (A TAKÉ VŠICHNI TI CO SE V BUDOUCNU NARODÍ) JEDNOU ZEMŘE.

0 0
možnosti
PS

To, že se někdo domnívá, na základě nějakého výzkumu , že je něco špatně a zveřejní to, ještě nenaplňuje skutkovou podstatu šíření poplašné zprávy. Samozřejmě pokud někdo, kdo nerozumí právu, napadá jiného, že nerozumí klimatologii, je to zábavné.

0 0
možnosti
PB

P39e43t63r 68B59u51r95d96a

16. 10. 2023 9:11

Jsou vědci (ti, kterým v posledních letech politici nenaslouchají) a "vědci". Je jisté, že lidstvo má vliv na vývoj klimatu. Tak, jako má vývoj klimatu vliv populace krtonožek, nosorožíků, lelků, kaprů... Tedy, lidstvo má navíc techniku, která jeho vliv násobí. Můžeme se dohadovat, jestli je vliv lidstva na klima v promile, nebo v procentech.

Klimatičtí aktivisté by udělali nejlépe, kdyby šli sázet stromky - strom pro svůj růst potřebuje CO2, které mění na O2 a cukr a ten postupnou přeměnou na další stavební prvky svého těla. Jenže to je práce a od té bolí ruce.

0 0
možnosti
MK

Kam přesně by je měli jít sázet?

0 0
možnosti
Foto

ScienceAlert, na který se odvolává český internetový bulvár ČtiDoma, rozhodně není vědecké periodikum. Citují tam nějakého profesora, který ale není klimatolog. Přesně takto ale vznikají alarmistické fámy.

Poslední čtyři měsíce letošního roku jsou globálně o 3 desetiny stupně teplejší, než bylo doposud v minulosti naměřené. Takovýto teplotní skok v globální teplotě nemá v minulosti obdoby.

Podle pochybných zdrojů, uvedených panem Bartoněm, by mělo tedy zemřít kvůli oteplení za tyto 4 měsíce 75 milionů lidí . Nic takového se ale neděje , protože takové brutální pandemie by si určité všichni všimli. ;-)

0 0
možnosti
JM

J75. 90M12u91l90l62e53r

16. 10. 2023 13:09

....Poslední čtyři měsíce letošního roku jsou globálně o 3 desetiny stupně teplejší, než bylo doposud v minulosti naměřené. Takovýto teplotní skok v globální teplotě nemá v minulosti obdoby.....

Jaké to byly teploměry v globální minulosti? ?

0 0
možnosti
JZ

J46a15n 80Z67d69v29o25r82a

16. 10. 2023 8:55

Osobně budu mít tíseň až začne množství CO2 v atmosféře klesat,rostliny začnou chřadnout a živočichové nebudou mít co do huby.

0 0
možnosti
Foto

Pan Bartoň opět nezklamal. ;-D

Znovu bloudění o významu sluneční aktivity a o tom, že není konstantní. Nikdy nepochopí, že z hlediska současného stavu klimatu je aktivita Slunce opravdu konstantní.

Energetický příkon že Slunce osciluje v 11-letém cyklu mezi 1365 až 1368 W/m2. Takže rozdíl mezi minimem a maximem jsou pouhé dvě desetiny procenta. Proto vědci považují Sluneční záření za konstantní.

Pokud si expert na Slunce, pan Bartoň, myslí, že globální oteplování způsobuje Slunce, měl by předložit důkazy, že globální teplota se mění v jedenácti letech cyklech. :-P

0 0
možnosti
FN

Ustrašení lidé se nejlépe ovládají. Ve středověku se strašilo peklem a rohatým Belzebubem. Od té doby jsme výrazně pokročili. Straší se klimatickými změnami a roli satanáše převzal CO2. Hlavní je platit desátky a budovat svatostánky. Tedy platit emisní povolenky a budovat zdroje občasné energetiky.

0 0
možnosti
JJ

J67u79r58a 88J55u41r12a85x

16. 10. 2023 11:14

Výstižné.

A za obojím je moc, kšeft a zisky.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz