Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

EKOFANATISMUS: Miliarda lidí zemře - strašení lidí pokračuje

diskuse (65)
Cílem této doslova otřesné kampaně v médiích je samozřejmě lidi vyděsit a tím způsobit, aby se v politice prosazovali politici, kteří věří v klimatické změny působením kysličníku uhličitého a provedly se „radikální změny“, tj. rozuměj zcela se odešlo od spalování fosilních paliv.

Vědci podle webu ScienceAlert spočítali, že v důsledku klimatických změn vlivem kysličníku uhličitého zemře miliarda lidí.

Vědci tvrdí, že každých tisíc tun uhlíku, které lidstvo spálí, nepřímo odsoudí jednoho člověka k smrti. Řekli to pro web ScienceAlert. Každé oteplení planety o 0,1 stupně podle nich znamená 100 milionů mrtvých. Některé predikce přitom tvrdí, že během pár desítek let stoupne teplota o 2 stupně, jak také uvedl web ScienceAlert. (originál článku je zde).

Tento článek je uveden pod bombastickým titulkem v české verzi takto: Brzy zemře miliarda lidí, spočítali vědci. Naše děti nemají šanci. Cituji další výňatek:

Miliony mrtvých ročně

Organizace spojených národů uvádí, že negativní jevy v rámci životního prostředí každoročně připraví o život asi 13 milionů lidí. Přesto není jasné, kolik z těchto úmrtí je přímo či nepřímo způsobeno změnou klimatu. Někteří odborníci tvrdí, že abnormální teploty samy o sobě si mohou v dnešní době vyžádat až pět milionů životů ročně, uvádí web Science Alert. Jiné odhady jsou však mnohem nižší.

Cílem této doslova otřesné kampaně v médiích je samozřejmě lidi vyděsit a tím způsobit, aby se v politice prosazovali politici, kteří věří v klimatické změny působením kysličníku uhličitého a provedly se „radikální změny“, tj. rozuměj zcela se odešlo od spalování fosilních paliv. Vědci údajně nalezená „přímá linka“ mezi koncentrací kysličníku uhličitého v ovzduší a zvyšováním teploty na Zemi je tak doplněna jinými „studiemi“, které tvrdí, že při oteplování zemského klimatu budou umírat na změnu klimatu miliony lidí. Pokud se pak v titulku objeví zpráva, že „naše děti nemají šanci“, je to otřesné strašení doslova na druhou, chcete-li na desátou. Právě proto se mezi mladými lidmi šíří tak úspěšně názory „Poslední generace“ nebo hnutí, které se označuje kritiky za „gretenismus“, s odkazem na aktivitu Grety Thunbergové.

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová dostala v poslední době již druhou soudní pokutu za neuposlechnutí pokynů policie. Ani pokuta necelých 10 tisíc korun jí ale dle jejích slov neodradí od toho, aby se nadále účastnila klimatických protestů. „Na naší straně je věda a na naší straně je morálka,“ prohlásila s tím, že se soudů nebojí.

Výše uvedené zprávy je nutné podrobit zásadní kritice. Prvním krokem je samozřejmě použít skutečnou vědu, tj. fyziku a fyzikální termodynamiku zvláště, k totální porážce klimatologických věrozvěstů zkázy. Již přes 1600 vědců včetně nositelů Nobelovy ceny se podepsalo pod výzvu There is no climate emergency, Detailně je o této výzvě psáno zde . Uvádí se, že naprostá většina mladých Američanů věří tomu, že klimatické změny způsobuje člověk a že je jejich budoucnost i budoucnost jejich dětí vážně ohrožena. Je tu uvedena i podrobná argumentace odpůrců ekofanatismu a uvedeny hlavní důvody, proč je klimatický alarmismus a ekofanatismus tak nebezpečnou ideologií.

Druhým, neméně důležitým krokem, je návrat ke vědecké klimatologii, která neoperuje pojmy jako „konstantní sluneční záření“, ale obrací se skutečně k vážnému studiu soustavy Slunce-Země tak, jak se klimatologie jako věda vyvíjela než „tradiční“ postupy byly nahrazeny „pokrokovými“ a vliv Slunce na změny klimatu na Zemi byl doslova a do písmene „vynulován“. Jak upozorňují i autoři výzvy There is no climate emergency , změny klimatu jsou součástí přirozených cyklů v soustavě Slunce-Země, probíhaly v minulosti a budou probíhat i v budoucnosti. K tomu lze samozřejmě ještě dodat i to, co potvrzuji i historické události, které dnes známe jako „nevysvětlitelné“ odchody poměrně vyspělé civilizace z určitého území, kde se předpokládá právě vliv změny klimatických podmínek v daném místě. Je známo, že lidé si v minulosti vysvětlovali některé přírodní katastrofy jako trest boží za špatné činy. Dnes jsme se dostali do situace, kdy politici, kteří rozhodují o světovém pořádku, jsou pod tlakem údajných vědců, kteří jim říkají, že jsme to my, lidé, kteří klima měníme a díky tomu se budeme mít špatně a přírodní katastrofy jsou důsledkem toho, že „ničíme klima“. A další politici natahují ruku a říkají „plaťte nám, můžete za to, že u nás stoupá moře a jsou hurikány“.

Tato situace ohrožuje současnou společnost i tím, že napětí ve světě, válka na Ukrajině, nyní v Izraeli, a další konflikty jsou podceňovány, lidé se přestali bát důsledku použití atomových zbraní a hovoří se o počátku „globální“ války, protože „světová“ válka zní špatně. Rusko tak chce odstoupit od smlouvy o zákazu jaderných testů a tím si chce zřetelně vynutit , aby se Západ jaderným ruským potenciálem začal vážně zabývat.

Kysličník uhličitý tak vytěsnil jadernou apokalypsu doslova a do písmene a OSN a další údajní vědci hovoří o tom, že díky kysličníku uhličitému budou umírat miliardy lidí. Přitom pravda je taková, že miliardy lidí mohou zemřít v jaderné apokalypse, pokud by současné napětí ve světě přerostlo v jaderný konflikt mezi USA a Ruskem. Lidé tak vlastně nemají volbu, buďto zahyneme kysličníkem uhličitým nebo jadernou válkou! Vždyť je to jedno. Bohužel, tak to není a je mnohem pravděpodobnější, že se vyhubíme mezi sebou než tím, že nepřekonáme současné zvýšení teploty na Zemi o několik stupňů. Proto je ekofanatismus a klimatický alarmismus nebezpečný, protože oslabuje boj proti mnohem nebezpečnějšímu elementu případné zkázy lidské civilizace, a tím není kysličník uhličitý ani jaderná zbraň, ale, jak „překvapivé“, zase a jenom člověk sám.

Ondřej Neff
14. 7. 2024

Prezident Joe Biden okamžitě reagoval, zločin odsoudil a raněnému volebními soupeři popřál...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Neviditelný pes
13. 7. 2024

Veterináři a počasí

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa v červnu poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Aston Ondřej Neff
11. 7. 2024

Obruč ideologického dohledu má sevřít hustě osídlené území uprostřed Čech. Jádro ideje: člověk je...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Marian Kechlibar
11. 7. 2024

Každý tuší, že po příští epizodě srovnatelné s tou katastrofální debatou na konci června už nepůjde...

Přemysl Souček
11. 7. 2024

Evropští lidovci chtějí za opětovné získání postu předsedkyně Evropské komise po Ursule von der...

Tomáš Kazda
14. 7. 2024

Stejné obsazení, totožný vítěz, zcela rozdílný průběh. Carlos Alcaraz v repríze loňského finále...

Dan Hübsch
14. 7. 2024

Bránil se, počkal si a zaútočil. Tadej Pogačar potvrdil v patnácté královské etapě Tour de France...

Lidovky.cz, ČTK
14. 7. 2024

Muž považovaný za pachatele útoku na amerického exprezidenta Donalda Trumpa měl podle amerických...

ČTK, Lidovky.cz
14. 7. 2024

Historický osobní vlak, který v turistické sezoně jezdí mezi Břeclaví a Lednicí na Břeclavsku, v...

nh Nela Hořejší
14. 7. 2024

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz