18.2.2018 | Svátek má Gizela


17.2.2018 Kauza skončila, zapomeňte

Dva dny před sjezdem sociální demokracie zveřejnil Jiří Zimola informace o svém očištění. Policie odložila ad acta případ stavby rekreačního domu na Lipně, přičemž tu bylo podezření na korupci. Případ je uzavřen, zapomeňte. Až na to, že Jiří Zimola kvůli tomu není hejtmanem a vedení strany ho...
více


16.2.2018 Kde je Zaorálek?

Blíží se sjezd sociální demokracie, kupodivu jenom jednodenní, kupodivu v neděli a ne v sobotu, kupodivu za zavřenými dveřmi po většinu doby svého trvání. A kupodivu o post nového předsedy se ucházejí figury dobře známé, nicméně nikoli oblíbené.
více


15.2.2018 ODS podpořila Dominika Duku

Je dobře, že se Občanská demokratická strana postavila proti denunciantské kampani – když to domyslíme, jde o žádost papeži, aby připravil Dominika Duku o práci.
více


14.2.2018 Bureš je Bureš

Krajský soud v Bratislavě odmítl žalobu Andreje Babiše založenou na tvrzení, že je veden ve svazcích někdejší StB neoprávněně. Babišovo ztvrzení se opíralo o prohlášení dvou někdejších důstojníků StB, že záznam zfalšovali.
více


13.2.2018 Pryč s Dominikem Dukou

Zítra se dozvíme, co vlastně je napsáno v dopise skupiny českých katolíků papeži Františkovi. Bude zveřejněn na Popeleční středu a v ten den se bude před arcibiskupským palácem v Praze na Hradčanech konat demonstrace, zřejmě též proti kardinálovi, primasovi českému.
více


12.2.2018 Pic do kolena

Chovanec chce vyhodit Okamuru. Je to úmysl chvályhodný vzhledem k tomu, že člověk jako Okamura se neměl do sněmovny dostat už v minulých volbách a tím hůř, že v těch posledních posílil.
více


10.2.2018 Rázný, ale nejasný

Milan Chovanec je vážný kandidát na předsedu strany, kterou provizorně vede jako krizový manažer. Pár dní před sjezdem se obrátil na spolustraníky dopisem, který je na první pohled rázný a jasný, nicméně obsahuje mnoho neurčitého.
více


9.2.2018 Nepotřebný parlament

Miloš Zeman to vyložil v Soukupově TV Barrandov velmi jasně: vláda parlamentní podporu nepotřebuje. Osmdesát procent její činnosti je mimoparlamentní, vykonává svoji vůli podzákonnými normami.
více


8.2.2018 Babiš se distancoval od Okamury

Před týdnem jsem tu prorokoval, že se Babiš bude muset odříznout od Okamury. Vedla mě k tomu prostá logika, ta zřejmě chybí všem těm, kdo se i před tím týdnem zalykali nadšením nad tím, jak si ANO musí nutně padnout do náručí s komunisty a okamurovci. Realita je jinde.
více


7.2.2018 Sejdeme se v nekonečnu

Okamura je momentálně nejnebezpečnější postava na naší politické scéně. Sérií chybných tahů se podařilo ho dostrkat tam, kde by neměl vůbec být, tedy nejen do sněmovny, ale dokonce do jejího vedení.
více


6.2.2018 Pád v přímém přenosu

Jak se blíží datum 18. února, tak se zostřuje pozornost na to, co se děje v sociální demokracii. Sjezd se blíží a je to i termín, kdy by strana měla udělat zásadní rozhodnutí. Zvolí předsedu, to především, s ním i nové vedení.
více


5.2.2018 Chodí pešek okolo

Není to pešek, je to hrozba předčasných voleb a o víkendu ji použil Andrej Babiš. V nedělním politickém striptýzu na TV Prima si na to téma zanaříkali Milan Chovanec za ČSSD a Jiří Pospíšil za TOP 09 s tím, že jde ze strany Babiše o taktický krok.
více


3.2.2018 Kauza lančmít

Provalilo se, že jeden a ten samý lančmít obsahuje na západ od Chebu vepřové maso a na východ od Chebu kuřecí separát: to se vezmou kosti už opracovaných kuřat a pod tlakem se od nich odstraní zbytky a ty se pak zahustí a to je pak v tom separátu a následně v lančmítu. Jo, a ještě jeden rozdíl se...
více


2.2.2018 Atmosféra houstne

Tři rakouští politici veřejně diskutovali minulý týden o budoucnosti EU, dva lidovci, Othmar Karas a Reinhold Lopatka, a jeden sociální demokrat Jorg Leichtfried. Pan Lopatka měl za to, že země visegrádské čtyřky jsou zbloudilé, ale je možno jim napravit hlavu.
více


1.2.2018 Trhlina se šíří

Známky různoběžnosti kurzu Andreje Babiše a Miloše Zemana se v posledních málo dnech a týdnech objevily několikrát, naposledy při Babišově rozhovoru s listem Welt. Babiš řekl, že nemá se Zemanem téměř vůbec nic společného. Budí to podiv, ale je to pravda.
více


31.1.2018 Co je podstatné

Zatím se bavíme o nesmyslech a Reportéři bez hranic řeší světaborný problém, že při oslavách Zemanova vítězství novinář natáčející ožralého zemanistu dostal pár facek. Holt, když budete na veselce fotit strejdu, jak blije, nakopou vás, toto tajemství by měl někdo Reportérům bez hranic prozradit.
více


30.1.2018 První a nadlouho poslední jistota

Volbu hlavy státu máme za sebou a to je ta jistota – na Hradě zůstává nadále Miloš Zeman. Za současné situace jakéhosi podmíněného vládí bezvládí to není málo. Průběh dalších dějů hodně závisel na tom, zda Zeman bude pokračovat ve funkci, anebo zda ho nahradí Jiří Drahoš.
více


27.1.2018 16:22 Zeman vyhrál

Miloš Zeman porazil Jiřího Drahoše, vyhrál o 150 tisíc hlasů. Nad slušností a argumenty zvítězily lži o Drahošově vítačství.
více


26.1.2018 Zcela jiná debata

S úterní debatou na Primě měla čtvrteční společného jen to, že se jí účastnili stejní hlavní aktéři. Toto nebyly gladiátorské hry, to byla důstojná debata dvou důstojných pánů. Jiří Drahoš se pokoušel útočit, přesvědčivý v roli atakujícího jestřába nebyl.
více


25.1.2018 Zeman vydírá voliče

Miloš Zeman dokáže zaskočit toho, kdo si myslel, že míra podraznictví už dosáhla vrcholu: tentokrát spojil se svým zvolením způsob fungování naší parlamentní demokracie. Pohrozil, že pokud nebude zvolen, tedy: pokud bude zvolen Jiří Drahoš, využije zbytku funkčního období (končí 8. března) a...
více


24.1.2018 Fake news? Fake television!

Budu dnes osobní, tedy mimo žánr politické glosy, kterou vždy ladím neutrálně. Když po skončení duelu Drahoš – Zeman na TV Prima, mám pocit, že jsem si omylem přepnul kanál na nějakou fake television, vyrobenou ruskou tajnou službou FSB. Zatímco na iDnes čtu o vyrovnaném souboji s převahou Drahoše...
více


23.1.2018 ANO pro Babiše a Zemana

Voličská sestava ANO a Miloše Zemana není totožná, nicméně je si hodně podobná. Tak aspoň o tom vypovídají sondáže veřejného mínění. S dělením na levici a pravici to asi nemá mnoho společného. Pro mě srozumitelně mi to vyjádřil jeden čtenář Neviditelného psa. Napsal mi, že bude vždycky volit jak...
více


22.1.2018 SPD bude jednat o vládě v Německu

Jde o německou SPD soudruha Martina Schulze. Na nedělním sjezdu strana rozhodla, že bude pokračovat v jednání s CDU/CSU Angely Merkelové a půjde do vlády, pokud se Německo vzdá horní hranice pro příjem uprchlíků. Pravicová vlna v Evropě může být zastavena německou vládou, která se k demokracii,...
více


20.1.2018 Ticho po pěšině

V prezidentské volbě je ticho po pěšině. Jiří Drahoš putuje někde po Plzeňsku, jistě ví, co dělá, ale třeba v Ústeckém kraji nedostal ani 22 %. Hnojomety jedou na plné pecky a bude na nerozhodnutých, jak rozhodnou a co bude příště: zvolí Zemana, aby zabránil Drahošovi otevřít dveře migrantům, anebo...
více


19.1.2018 Žádná, dvě nebo čtyři

Nějak nám ta předvolební kampaň kulhá. K urnám vyrazíme za týden a kde nic, tu nic. Jiří Drahoš byl slyšet v Klatovech, Miloš Zeman v nemocnici na Homolce, jenom skrze své věrné dal najevo, že volbou Drahoše otevřou vrata imigraci. Fakta analyzovat nelze, protože jich je pomálu.
více


18.1.2018 Budeme rozhodní, ale až za měsíc

Sociální demokraté jednali s ANO o eventuální účasti na vládě. K ničemu se nedospělo a jediné konkrétní datum je – za měsíc, až bude po sjezdu strany. Konkrétní požadavek je zřejmý především jeden, že v té vládě nesmí být Andrej Babiš.
více


17.1.2018 Vláda bez důvěry dnes odstoupí

Občan aby nevěděl, co dřív sledovat, zdali peripetie Babišovy vlády anebo prezidentské volby. Nejspíš udělá to, že hodí všechno za hlavu a bude koukat, aby se ráno na neposypané silnici nenaboural. Politická scéna je natolik náročná na koukání, že ji vydrží sledovat jen velmi otrlý divák.
více


16.1.2018 Hlas rozumu z ministerstva

V době, kdy rozum nemá vůdčí roli, je rozhodnutí ministra vnitra Lubomíra Metnara osvěžující. Rozhodl se nezbavit bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti. Pan Komárek se tedy dostaví na zasedání imunitního výboru a dá se tedy odhadnout, že tam poslancům sdělí, že jim nemůže nic říct.
více


15.1.2018 Do druhého kola

První kolo prezidentských voleb máme chválabohu za sebou a nastupujeme do kola druhého. Výzkumné agentury tentokrát daly pauzu, ono to předvídání je problematické, zvlášť týká-li se budoucnosti. První Zeman, druhý Drahoš, to se dalo prognostikovat od piva. Agentury pro vytváření veřejného mínění...
více


13.1.2018 Zeman vyhrál, Drahoš je druhý

Do druhého kola prezidentských voleb postoupili Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Před pěti lety byl rozdíl mezi prvním Zemanem a druhým Schwarzenbergem těsný, bylo to 24,21 % proti 23,40 %, tentokrát je to zaokrouhleně 39 % ku 27 % ve prospěch Zemana proti Drahošovi.
více


12.1.2018 Dnes k volbám

Ve dvě odpoledne se otevřou volební místnosti. Kdo věří Andreji Babišovi, půjde volit Miloše Zemana, tak zní doporučení premiéra bez důvěry. Volby začínají na pozadí frašky, kdy poslanci ANO a okamurovců prosadili, aby se ke slyšené imunitního výboru dostavil bývalý detektiv Komárek. Tím se hra...
více


11.1.2018 S nedůvěrou k volbám

Všechno se to nakupilo, hlasování o důvěře i prezidentské volby. Prezident Miloše Zeman navštívil ve středu dopoledne zasedání poslanecké sněmovny a podpořil důvěru vládě premiéra Babiše. Sněmovna se zatím definitivně nevyjádřila, zasedání bylo ve večerních hodinách odročeno na úterý a pokračuje...
více


9.1.2018 Dopady zprávy OLAF

Pozvolna, jako když se v pytli rozbije flaška s rybízovým moštem, objevuje se na povrchu obsah zprávy OLAF.
více


8.1.2018 Klaus podpořil politiky

Václav Klaus se nevyjádřil přímo a připustil dokonce, že by doporučení mohlo zapůsobit jako polibek smrti. Jeho volba plyne z definice toho, kdo by měl být prezidentem, tedy měl by to být politik. V tomto pohledu je politikem Zeman a také Topolánek a napůl Pavel Fischer. Podpora Topolánka je zde...
více


6.1.2018 Už jen týden

V pátek se otevřou volební místnosti a není ani to vyloučeno, že v sobotu budeme znát jméno nově zvoleného prezidenta, pokud dostane Miloš Zeman přes padesát procent hlasů. Nezdá se to být pravděpodobné, nicméně vyloučit se to nedá.
více


5.1.2018 Slonovi malinu

Tři odstavce ze zprávy OLAF o aféře Čapího hnízda zveřejnilo ministerstvo financí. Kdyby někdo před týdnem předpovídal, že s ministerstva vyhřeznou tři odstavce, všichni by se mu vysmáli, že dělá tak hloupé vtipy.
více