21.6.2018 | Svátek má Alois


21.6.2018 Merkelová zavrtěla psem

Ani válka s Albánií by nemohla tandemu Babiš - Zeman prospět víc, než výrok německé kancléřky o tom, že pro poválečné vyhnání Němců nebyl ani politický, ani morální důvod. Výrok se samozřejmě netýká jenom Čechů a Slováků, Němců bylo po válce vyhnáno celkem dvanáct miliónů i z dalších zemí, nicméně...
více


20.6.2018 Ponižování trvá

Andrej Babiš rokoval s Janem Hamáčkem a Vojtěchem Filipem o chystané vládě. Na stole je takzvaný problém Poche. Jednání nikam nedospělo a během dne jen problesklo pár zvěstí, že by snad měl toho ministra zahraničí dělat někdo jiný, třeba jako vedlejšák sám Babiš, anebo Zaorálek, který se už v...
více


19.6.2018 Až na dno ponížení

Jan Hamáček nyní sází vše na to, že až se Miloš Zeman potká s Miroslavem Pochem, vše se vyjasní. Možnosti jsou dvě. Buď je Jan Hamáček naprosto mimo a mentálně je na úrovní třetí obecné, když věří, že Zeman racionálně uvažuje a opravdu si myslí, že Miroslav Poche v roli ministra zahraničí otevře...
více


18.6.2018 Osudová hodina ČSSD

Možná udělal Jan Hamáček chybu, když nominoval na post ministra zahraničí Miroslava Pocheho. Má pověst šíbra v pražské organizaci strany, a ta má pověst tu nejhorší možnou, a je kladen na roveň Karlu Březinovi a tady se o pověsti snad už ani nedá mluvit.
více


16.6.2018 Šedesát na čtyřicet

Zhruba šedesát na čtyřicet dopadlo vnitrostranické referendum – při šedesátiprocentní účasti. Je to dost prostoru k interpretacím, nicméně celkový výsledek je jasný, Jan Hamáček má dostatečné oprávnění k tomu, aby se zúčastnil koaliční vlády s ANO, navzdory sjezdovému usnesení.
více


15.6.2018 Plameny nad Hradem

Zatímco poslední sociální demokraté vkládají svoje lístky s ANO a NE do uren, aby stvrdili to, co jejich momentální šéf Jan Hamáček dohodl s Milošem Zemanem a Andrejem Babišem, na Pražském hradě se odehrála epochální událost. Miloš Zeman, za asistence svého kancléře Mynářem, parlamentně...
více


14.6.2018 Neslavné výročí

Před pěti lety došlo k policejnímu ataku na Úřad vlády. Ten měl za následek pád Nečasovy vlády, v důsledku toho i úpadek důvěry veřejnosti nejen v Občanskou demokratickou stranu ale v politické strany vůbec a nahoru šly strany protestní.
více


13.6.2018 Referendum skoro upečené

Výsledek budeme znát oficiálně v pátek, jasný už je dnes, členové strany rozhodli poměrem 6:4, aby sociální demokracie šla do vlády. Václav Klaus to pojmenoval trefně: hnutí ANO je entita bez tvaru a názoru. Teď je nucena se stáčet doleva.
více


12.6.2018 Summit Kim – Trump

Samo o sobě je to setkání neuvěřitelné. Svědčí o tom, jak neuvěřitelné má pravomoci prezident Spojených států. O pravomocích Kima III. nemá smysl ani uvažovat, to je prostě absolutní moc.
více


11.6.2018 Tma iluzí

V dnes uvedeném vydání týdeníku Spiegel připouští Angela Merkelová, že kvóty byly chyba. Její prohlášení je u nás přijímáno s uspokojením, protože kvóty neprosazovala žádná relevantní politická síla.
více


9.6.2018 Jak je to s těmi radary?

Od okamžiku, kdy se přešlo od válčení kamenem a klackem k vyšším stupňům výzbroje, začaly tahanice o dodavatele a s nimi nastoupila korupce. Nicméně i tyto nejasnosti by měly mít nějakou úroveň. Zdá se však, že se kolem radarů pro naši armádu děje cosi, co obvyklou míru převyšuje.
více


8.6.2018 Paroubku, skoro vše odpuštěno

Bývalý předseda sociální demokracie Jiří Paroubek získal podporu Jana Hamáčka ve snaze kandidovat jako nezávislý do senátu. Dlouho chodila sociální demokracie kolem Paroubka jako kolem hodně ošklivé věci.
více


7.6.2018 Komunisté k válu

Tisíce lidí na dvou stech místech republiky protestovaly proti tomu, co se odehrálo ve středu. Prezident Miloš Zeman jmenoval podruhé Andreje Babiše premiérem, jak slíbil
více


6.6.2018 Dnes pověření pro Babiše

Pokud nedojde k něčemu nepředvídatelnému, pověří prezident Miloš Zeman podruhé Andreje Babišem úřadem premiéra. Babiš bude mít za úkol sestavit vládu a předstoupit s ní před parlament se žádostí o projevení důvěry.
více


5.6.2018 Dobrá zpráva pro ČSSD

Není jich v poslední době mnoho, a tak tedy postup v preferencích ze 7,3 na 13 procent jistě potěšil. Polepšila si ve výzkumu CVVM i ODS, byť o fous, a dělí se teď se sociální demokracií o druhé místo za ANO, které lehce kleslo na 29 procent. Pod laťku se propadli Starostové a Topka, pokles...
více


4.6.2018 S nádechem komiky

Jsou na koni, ale nepevní v sedle: stačilo jedno hlasování a komunisté se svým zásadním tvrdým a neměnným stanoviskem vyměkli: tolerance Babišově vládě, pokud se vzdáme aliančních závazků a uděláme ze sebe křiváka a černého koně v NATO. Tak tohle nevyšlo a stačilo k tomu jedno hlasování a z tvrdého...
více


2.6.2018 Silný mandát pro Armádu ČR

Výraznou většinou 140 hlasů proti 29 schválila Poslanecká sněmovna program vysílání zahraničních misí. Je to program dlouhodobý, kryje časové období aktuální vlády nevlády, takže nebude nutno pro jednotlivé mise žádat parlament o schválení
více


1.6.2018 Babiš u Zemana

Andrej Babiš navštívil prezidenta Miloše Zemana na zámku v Lánech a odvezl si příslib, že bude jmenován premiérem příští středu ve 14 hodin odpoledne. Bude jmenován bez ohledu na to, zdali členové ČSSD mu v referendum dají 100% hlasů anebo nahážou hlasovací lístky do kanálu.
více


31.5.2018 Medvědí služba

O rozruch se zasloužil server Aktuálně, když zveřejnil návrh výroční zprávy ministerstva vnitra o extremismu. Vyplývá z ní, že Okamurova SPD je větší hrozba než pravicoví extremisté.
více


30.5.2018 Protikuřácký zákon trvá

Osmašedesát poslanců ze 172 přítomných si přálo zákon změnit, jednadevadesát jich ho podrželo. Zákon se tedy měnit nebude. Nápad na zřízení kuřáren v restauracích byl jako z Marsu, změna v tom smyslu, že by se zrušila odpovědnost hostinských za to, že podají alkohol dospělé osobě, u níž panuje...
více


29.5.2018 Premiér do patnáctého

Prezident Miloš Zeman vzkázal prostřednictvím televize, že Babiše jmenuje premiérem do patnáctého června, tedy to termínu socdemáckého referenda. Tím ovšem velmi snížil váhu tohoto referenda. Otevřel tím dvířka k podpoře ze strany komunistů a okamurovců, čímž by se sociální demokracie dostala...
více


28.5.2018 Umění a politika

Miroslav Sládek opět vyvstal z politického hrobu, blíží se úplněk a zombie mají pohotovost. Exponoval se na festivalu Divadelní svět Brno a figuroval v exhibici, která narušila představení divadelní hry Naše násilí a vaše násilí.
více


26.5.2018 Limity pro sněmovnu

Laťku pro přeskok navrhují Piráti – do sněmovny by se podle nich měly dostat subjekty dosahující aspoň čtyř procent hlasů, nikoli pěti jako dnes. Dále navrhují zrušit ustavení, že by koalice měly mít násobky této hranice.
více


25.5.2018 Ode dneška GDPR

Od dnešního dne platí evropská směrnice GDPR zaměřená na ochranu osobních údajů. Jednotlivé členské státy Unie mají mít svoje adaptační zákony, některé mají, Česká republika nikoli.
více


24.5.2018 Babiš bude

Přinejmenším bude jmenován premiérem, děj se co děj, i kdyby dráteníci padali. Oznámil to Miloš Zeman na Žofínském fóru, kde také prozradil, že Ferdinand Peroutka byl antisemita, přestože se článek Hitler gentleman nepodařilo najít.
více


23.5.2018 Pátá kolona

V poslanecké sněmovně se v úterý odehrál souboj, který je mnoha lidmi podceňovaný co do významu anebo dokonce odsuzovaný. Šlo o to, zdali se má plénum zabývat Zemanovým extempore stran novičoku. Pokus prosazovaný jmenovitě Miroslavem Kalouskem neprošel přes hlasovací trio ANO, KSČM a SPD.
více


22.5.2018 Socdem referenduje

Referendum pořádané sociální demokracií je příklad rozumného užití referenda. Tedy: za předpokladu, že poražená strana výsledky uzná a bude je respektovat. To je totiž ještě větší a hlavně důležitější neznámá než odpověď na otázku, zda jít nebo nejít s ANO do vlády.
více


21.5.2018 Výborný nápad

Předseda komunistů Vojtěch Filip vzkázal v sobotu Andreji Babišovi, že pokud nezmění svoji politiku stran nasazení našich vojáků v cizině, ať si hledá podporu jinde. To je výborný nápad, protože podpora by se najít mohla velmi snadno.
více


19.5.2018 Další úkol pro Ovčáčka

Jsme už opravdu na prahu blázince. když je stranická nominace ministra zahraničí pokládána za akt odvahy. Předsednictvo sociální demokracie se usneslo na pěti nominantech a je mezi nimi Miroslav Poche, kterého den před tím Miloš Zeman veřejně odmítl.
více


18.5.2018 Stalo se nemyslitelné

Ondřej Neff
Koho by napadlo v roce 1990, že komunisté nejenže nebudou v roce 2018 zrušeni, ale budou si diktovat podmínky při sestavení vlády. Navíc si je budou diktovat po největší prohře ve své historii, kdy se ukázalo, že už za nimi jdou opravdu jen ti skalní. Navíc že ty podmínky se budou týkat naší...
více


17.5.2018 Poslední zhasne

Ondřej Neff
Zbude tam ještě někdo, chceme se ptát a držíme si čepici, aby nám při té vyhazovací smršti neuletěla. Odchází ministr dopravy Ťok a za sebou zanechal pět set metrů realizované dálnice za čtyři roky a ohromující vizi dálnice obkružující republiku a spojující krajská města: je to ministr dopravy,...
více


16.5.2018 Palestinská tragédie

V pekle by se měli navěky smažit ti, kteří štvou statečné a idealisticky založené mladé lidi k sebevražedným útokům. Dobře vědí, že Izrael bude své hranice bránit se zbraní v ruce. Tihle štváči se netají úmyslem vymazat Izrael z mapy a zahnat jeho obyvatele do moře.
více


15.5.2018 Správné slovo

Ondřej Neff
Dobře odpověděl předseda sociální demokracie Jan Hamáček na novou vyděračskou podmínku komunistů. Ti pohrozili, že vládu nepodpoří kvůli zahraničním misím. Hamáček jim přes média vzkázal, že kvůli komunistům neodepíše naše spojence.
více


14.5.2018 Pochmurná groteska

Situace kolem vládního porodu nabývá rysů pochmurné grotesky. Komunisté přizvaní k podílu na moci poté, co ostudně prohráli volby, si kladou podmínku podpory eventuální vlády – zradu aliančních závazků, odstoupení od našich povinností vůči spojencům, na které se máme spoléhat v době nouze.
více


12.5.2018 Jdeme k předčasným volbám?

Sociální demokracie se nám rozpadá před očima a to ještě na ni nikdo nezakleknul, aby zaplatila svoje dluhy. Páteční zasedání předsednictva odložilo schválení či neschválení koaliční dohody pod podmínkou, že chce znát jména nominovaných ministrů. Ta by měla být známa za týden, tedy příští pátek.
více


11.5.2018 Program bude znám až dnes

Bude znám v detailech, ve čtvrtek zvečera byly zveřejněny jen základní obrysové body programového prohlášení vlády a ty vypadají sympaticky. Odmítnutí uprchlických kvót souvisí s bodem o hájení zájmů ČR v Evropské unii.
více