13.4.2024 | Svátek má Aleš


Neviditelný pes přeje pěkné svátky

30.3.2024

Letos by se měly Velikonoce vydařit, přinejmenším co se počasí týče. Na sobotu se předpovídá plné sluníčko, pak polojasno a sprchnout by mělo až v pondělí večer, přinejmenším u nás ve Zvoli. Tak tedy vám přeji pohodu v duši.

Kdo by se chtěl rozčilovat, taky má příležitost. Jsou narejsována hned dvě hřiště. Jedno je klasické a opakuje se rok co rok, při přechodu ze zimního na letní čas (už ta označení budí u mnohých hněv, jakýpak zimní čas, je to středoevropský čas a letní čas je zrůdný vejmysl a buzerace) a pak zase na podzim, kdy se letní čas překlopí do zimního (středoevropského, čili je to návrat k normálu). Kdo se tedy chce hádat, má pole otevřené.

Druhé střetnutí se odehrává kolem zavírání obchodů o svátcích. Bojují zavírači a nezavírači, někdo hájí právo na volno pracujícího lidu, jiný volá po svobodě podnikání. I tady můžete bojovat do zcepenění, přinejmenším na sociálních sítích.

Jaká je moje pozice? Mě štve, že po pětatřiceti letech nového režimu jedu vlakem z Prahy do Brna tři hodiny a že je draho a nejsou byty a asi dalších osmdesát šest věcí. Pokud jde o čas, na mobilu se mi přenastaví sám. A na svátky jsem část nakoupil já ve čtvrtek a co jsem zapomněl, žena Ljuba dokoupila na Rohlíku. Takže máme perspektivu pohodových Velikonoc, jaké přeji i vám.

Aston Ondřej Neff