14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 2.4.2024 0:20

Dementní komouši a spol. denně vytrubují na NP ruskou propagandu. Mnoho z nich systematicky téměř každý den, zbytek občas. Jediným kritériem výběru do seznamu je vědomé šíření ruské propagandy a lží:

Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech:

L. Kolman , P. Odložil = P. Dachmeister , A. Renjascu , I. Pávek , J. Černý , P. Černý , V. Zadák , D. Laurencikova , V. Machálková, P. Spáčil , V. Čermák , K. Filip , V. Pavelka , F. Pavelka , J. Novak , O. Vorálek , V. Kuhaj , K. Nový , J. Vlček , L. Beneš , L. Zídek , P. Brich , J. Drobný , J. Pšenička, D. Hubáčková , K. Křivan , J. Karza , M. Varadinková , M. Moravcová , Z. Linda , I. Kučerová , R. Sorge , J. Rybník , D. Černý , A. Mohela , P. Pepax , J. Rejzek , A. Jaroš , Z. Babek , P. Boublíková , P. Boleloucký , J. Sedláček , P. Brecík , J. Bárta , I. Teren , F. De Winter , Z. Babek , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Krásenský , L. Hančar , J. Nevrkla , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , J. Dvořák , M. Grundmann , P. Vychodil , J. Fialová , J. Krejčová , L. Píchová , T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , V. Mokrý ("Kotaz") , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , O. Hávová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , O. Seliger , Š. Hašek , R. Nešpůrek , P. Kozelský , L. Svoboda , J. Matuška , J. Červený , J. Kalina , V. Petr , M. Pesat , L. Frydryšek , R. Pavlik , I. Krahula , P. Marcín , ...

;-O

P. Černý 1.4.2024 23:18

Izrael bombami zaútočil na íránské velvyslanectví v Sýrii, zabil dva velitele...

****

Penzionovaný generál Čeřovský bydlí ve Slaném a v knihovně má mimo jiných i všechny své knihy. „Ty rozpaky nad Putinem mě překvapují. Je to normální agrese, válka, a je jedno, jestli Hitlerova proti Polsku, nebo teď Putinova proti Ukrajině. Ta je od roku 1991 samostatným státem. V Severoatlantické alianci máme dvaatřicet zemí. Kdyby se vzchopily, tak by Putin už dávno prohrál."

****

Nejmenovaný sovětský generál na odpočinku: "Ty rozpaky nad Netanjahu mě překvapují. Je to normální agrese, válka, a je jedno, jestli Hitlerova proti Polsku, nebo teď Netanjahuova proti Sýrii. Ta je od roku 1946 samostatným státem. Čína, Rusko Írán, kdyby se tyto státy vzchopily, tak ten Netanjahu by už dávno prohrál."

****

Poznámka. Zdá se mi, že tady něco prohrává i Západ. Právo někomu vykládat cosi o mezinárodním právu.

P. Han 1.4.2024 23:27

"Izrael bombami zaútočil na íránské velvyslanectví v Sýrii, zabil dva velitele..." - Nebylo to velvyslanectví, ale konzulát, v tom je jistý rozdíl. Ale hlavně moc nechápu, proč by měl být konzulát, tedy spíš obchodní zastupitelství, plný vojáků včetně generálů...

P. Diviš 1.4.2024 23:49

Vaše sny mají takový ruský nádech.

J. Fridrich 2.4.2024 7:15

On má sny jen o ruských bohatýrech - zločincích.

A. Renjascu 1.4.2024 23:17

Ať přijdete na jiné myšlenky a netrápí vás jen Ukrajina...

To, co na kauze Assange šokuje nejvíc, je skutečnost, že je pojednávaná tak, jako by byl Assange americkým a nikoli australským občanem . Původním odsuzujícím výkřikem směrovaným na jeho osobu byla „zrada“, která se nyní převádí na „špionáž“.

K žádné špionáži ovšem nedošlo. Nezisková mediální společnost WikiLeaks, Assangem založená, zveřejnila a dala k dispozici listům New York Times, the Guardian i dalším médiím tzv. uniklé informace. Uvedená média, stejně tak jako samotná WikiLeaks, tyto informace zveřejnila, píše v komentáři Paul Craig Roberts, americký publicista.

Nejsou však obviněna. A ani společnost WikiLeaks není obviněna. Obviněn a obžalován je pouze Julian Assange. A to, čemu je v současnosti vystaven, nelze nazvat legitimním stiháním. Jde o tyranii..

Podívejme se nejdříve na onen termín „špionáž“. Špionáž je funkcí každé ambasády kdekoli na světě. Účelem ambasád není jen zastupovat obchodní a politické zájmy země v zemi cizí, ale jde též o sběr informací, který ambasáda v této cizi zemi provádí. A čím citlivější tyto informace jsou, tím lépe.

A. Renjascu 1.4.2024 23:20

Když je personál ambasády při špionáži přistižen, musí zemi opustit. A není trestně stihán. Je všeobecně známo, že na amerických ambasadách pracují agenti CIA, vydávající se za diplomaty. Podle protokolu, kterým se dnes řídí kauza Assange, mohlo Rusko, Čína a daší země zatknout členy amerických ambasád a postavit je před soud Nebyl by to problém a mnoho zemí si to mohlo navzájem provést. To, co tomu bránilo a mimo USA dodnes brání, není jen zdravý úsudek, ale hlavně ta skutečnost, že cizí občané nepodléhají zákonům zemí cizích. A pouze USA, které si samy sebe představují jako výjimečný druh celosvětové univelmoci, prosazují též celosvětové prvenství svých zákonů. Což je samozřejmě absurdní výklad bez jakéhokoli základu právního.

Zorganizovaná a právně chybná kauza proti Assangeovi není založena na ničem jiném než na požadavku Washingtonu na pomstu. Assange je vinen tím, že: zveřejnil uniklé informace, které přesvědčivě prokázaly, že vláda USA je lhářka, válečný zločinec a že své spojence podvádí. A dalším smyslem kauzy pak je Assangeovi se pomstít. A všechny novináře upozornit na to, že zveřejňování informací nepříznivých pro vládu, se nevyplácí.

Či řečeno jinak: Smyslem kauzy je už navždy skoncovat se schopnosti médiíí volat vládu zoddpovědnosti.

Kauza Assange se tak stává základním kamenem tyranie. Jakmile bude ustaven, bude mít tyranie volnou cestu

Tak se vraždí svoboda.

S. Lazárek 1.4.2024 23:32

A nestačil by odkaz, sidestreamový specialisto?

P. Han 1.4.2024 23:36

Assange není člen personálu žádné ambasády.

A. Renjascu 1.4.2024 23:39

Ne je to australský novinář, aktivista, ale hlavně politický vězeň, který je pronásledován a vězněn západem kvůli zveřejnění pravdivých informací.

P. Han 1.4.2024 23:41

Pokud vím, tak je stíhán pro špionáž.

S. Lazárek 1.4.2024 23:44

To jo, ale i špionáž je vlastně takové zveřejňování pravdivých informací a ten chlapík si myslel, že to zůstane bez trestu. Nezůstalo. Polonium to sice nebylo, ale asi z toho taky jako tehdy Litviněnko není zrovna moc nadšenej.

P. Diviš 1.4.2024 23:53

No jo, ale Ranjascu ví, že je to zveřejnění pravdivých informací. S tím nic nenaděláte, on ví. :-P

A. Renjascu 2.4.2024 0:08

Poprvé se server dostal do povědomí v roce 2010, kdy zveřejnil video z iráckého Bagdádu, na kterém americká armáda z vrtulníku zastřelila 18 civilistů.

Za svoji práci s WikiLeaks Assange obdržel několik novinářských ocenění, např. v červenci 2010 ho deník The New York Times označil za „nejvýznamnějšího světového novináře“.

Že se k tomu budete vyjadřovat zrovna vy pane Diviši a že budete proti Assangovi mě vůbec nepřekvapuje, protože lidé jako vy ani po 34 letech od plyšáku nejsou schopni pochopit co je to svoboda slova a že svinstva se schovávat nemají. Možná, kdyby třeba ten výše zmíněný vrtulník zastřelil někoho z vašich blízkých, tak by vám to došlo a přestal byste hájit podobná svinstva.

P. Diviš 2.4.2024 0:11

nemají, ale schovávají. Momentálně mne více zajímají mnohem početnější a horší svinstva, páchaná Rusáky, ta zase nezajímají vás. Taktéž nepřekvapivě.

A až někde najdete, jak hájím svinstva, tak se přihlašte o flašku.

A. Renjascu 2.4.2024 0:17

A o těch minimálně 4,5 milionů mrtvých v důsledku invazí USA jen za posledních 23 let jste se také zajímal a nebo to bylo také pod vaší rozlišovací schopností...

A. Renjascu 1.4.2024 23:54

Špionáž? Zveřejněním pravdivých informací o amerických svinstvech? To by musel jít sedět každý investigativní novinář a pak je veškerý křik a sankce západu vůči zemím, kteří pronásledují své investigativní novináře jen dalším pokryteckým činem. Ještě, že Seymour Hirsch psal své nejdůležitější články v jiné době, protože jinak by nám May Li a další svinstva zůstaly utajené...

P. Diviš 1.4.2024 23:59

Zveřejňování utajovaných informací je riziko zveřejňovatele.

Rusáci si to občas i vymyslí, když se jim někdo v Rusku nelíbí, mají pak osobu na výměnu.

A. Renjascu 2.4.2024 0:15

Proč máte nutkání do každého příspěvku vrazit rusaky je mi záhadou. Netuším, zda jste placen od kusu za každou zmínku o Rusku či se jedná jen o obyčejnou obsesi s kterou si nevíte rady... Dnes ani včera jsem diskuzi nečetl, ale nedivil bych se, kdybyste ty rusaky vrazil i do pomlázky..

P. Diviš 1.4.2024 23:55

Podobně chytá Rusko cizí novináře, zvlášť americké. Taky vědí, že špionují. A i pokud ne, stejně musí počkat, až je za někoho vymění (pokud se toho ovšem dožijí).

P. Diviš 1.4.2024 23:57

Personál ambasády (zřejmě máte na mysli diplomaty, ne i místní zaměstnance), je samozřejmě chráněn diplomatickým protokolem. Novináři ne. Ať už lžou, nebo zveřejňují utajované informace. Jejich riziko.

A. Renjascu 2.4.2024 0:10

Pro vás je zveřejnění svinstev špionáž a pro jiné, svobodomyslné lidi je to záslužná investigativní novinařina...

P. Diviš 2.4.2024 0:13

"Jsme lidé různé ...", jak praví klasik.

On toho Assange zveřejnil víc, takže bude po zásluze taky odměněn.

A přeji dobré noci, bez snů o proradných Američanech. :-P

A. Renjascu 2.4.2024 0:21

USA mám rád, jen mi vadí klika kolem Obamy, Bidena, Clintonových a to zas tolik lidí není, jen mají příliš velkou moc a mají na rukou příliš krve nevinných. Kromě pásu kolem NY, LA a Chicaga jsou USA super a lidé mimo tyto pásy rovněž. Takže vaše obavy jsou zbytečné

J. Bárta 1.4.2024 23:12

Kdyby to nebylo k pláči, je to k smíchu. Ještě že nás Řehka upozornil, že se máme připravit na válku. Tedy, koupil jsem si vepřovou ve vlastní šťávě a klobásu s fazulou. Teď nevím, jestli mám smůlu, že ta válka blyštivého Péti nezačala o rok dříve, kdy konzerva stála 41,- Kč, nebo štěstí, že začala později, ale zase ti vládní krotitelé za rok inflaci zkrotili tak dokonale, že už ta samá konzerva stojí bratru 95,- Kč. Tedy Řehko, i když nevím kdo a kde mi dá kvér, což napovídá, jak jsi připraven ty, já jsem připraven

P. Diviš 2.4.2024 0:01

Tak dobrou chuť, když kupujete takové blafy a navíc se domníváte, že ceny určuje vláda. Já bych to nekoupil ani za těch 41,- Kč. Asi nejsem dost připraven.

L. Kolman 1.4.2024 23:03

A něco povzbudivého speciálně pro Jirkovského na dobrou noc.

NATO propadá panice kvůli ruským úderům na rozhodovací centra ukrajinské armády. Vojenský expert Drago Bosnic v článku pro InfoBRICS uvedl, že velení NATO je velmi znepokojeno rostoucí schopností RF zasáhnout klíčová rozhodovací centra ukrajinských ozbrojených sil pomocí střel Zircon. Díky výraznému navýšení arzenálu těchto hypersonických střel získala RF výhodu v provádění cílených úderů na strategicky důležité nepřátelské cíle. Jejich vojáci měli ukázat světu, jak s Rusy zametou, zatím se vracejí domů v rakvích. Kdo by z toho nebyl v panice?

"Nyní Pentagon a NATO čelí dilematu, jak zajistit bezpečnost svých vlastních sil na Ukrajině," uvedl vojenský odborník Drago Bosnic. Ať je pošlou domů a nebudou mít dilema.

P. Han 1.4.2024 23:12

Kdyby Putin poslal domů ty svoje, tak by byl klid i v Rusku.

L. Kolman 1.4.2024 23:19

Připomínám . USA 850 vojenských základen po celém světě, agresivní Rusko 2. Stačí se podívat na mapu základen, kdo koho ohrožuje, a Ukrajinou už překročil tu pomyslnou červenou čáru. Čeho je moc, toho je příliš. Putin není z těch, co by si nechal nas**t na hlavu. Měl dostatečný příklad z Gorbačova, Majdanu a následných kroků kolektivního západu. Rozhodně to nebylo tak, že by se jednoho rána probudil, podíval z okna Kremlu, a řekl si, že je docela hezky, takže by mohl napadnout Ukrajinu!

V. Zadák 1.4.2024 23:25

Hane, tak to jste byl Vy kdo Amíkům poradil aby z Afgoše zdrhli?