24.4.2024 | Svátek má Jiří


Mimořádná schůze skončila, chystá se další

23.3.2024

Pokud Petr Fiala nevysvětlí jak to bylo s jeho podílem v kampeličce, ANO svolá další mimořádnou schůzi poslanecké sněmovny. Jelikož se dá těžko čekat, že premiér ke kampeličce sdělí něco jiného než dosud, můžeme se těšit na další nekonečné hodiny a zbytečné mlácení prázdné slámy. Jako minule, jako předminule… Server Novinky spočítal, že se dosud konalo 97 chůzi za vlády Petra Fialy a z nich byly 52 mimořádné, 29 jich svolala vláda a opozice 23. Zvlášť produktivní byla ta poslední.

Podařilo se odhlasovat, že vedoucí figura nejsilnější politické formace v zemi je bezpečnostní riziko. Příspěvek ke skvělému obrazu České republiky: vůdce nejsilnější strany a pravděpodobný vítěz příštích voleb je bezpečnostní riziko, copak je to vlastně za stát ta Česká republika? Má smysl se s ní vůbec bavit, když je takto poznamenaná? Mimořádně pikantní ovšem je na tom všem, že původní popud pochází s blábolu ministra zahraničí Jana Lipavského, který plácl v televizi, že je Babiš bezpečnostní riziko. Proč? Je ruský špion? Sabotuje dodávky zbraní? Horuje pro odchod z NATO? Ne. Přimlouvá se za mírové rozhovory, což je v poslední době takřka mainstreamový názor a dříve či později k realizaci dojde.

Věc je uzavřena, rezoluce přijata, takže ANO dostalo oficiální punc sabotéra. Teď to Fialovi bude vracet i s úroky. Ze sněmovny se tedy stává kolbiště k vyřizování účtů. Vládní sestava je ve výhodě, protože na své straně má rozhodující média. Tím pádem ale rozhodující média ztrácejí na popularitě a důvěryhodnosti, to jsou ty paradoxy, pane Vaněk!

Sněmovna tedy zase nebude řešit nic rozumného, jenom špínu. Ale, střízlivě uváženo, vzhledem ke kvalitě výsledků, není to tak nakonec lepší?

Aston Ondřej Neff