26.6.2017 | Svátek má Adriana


26.6.2017 JUSTICE: Prezident jako tribun lidu

Zdeněk Jemelik 1
Dne 22. června 2017 proběhl v Poslanecké sněmovně odborný seminář k problematice milosti prezidenta republiky.
více


24.6.2017 FEJETON: Jak si šlapu po štěstí

Tomáš Vodvářka
Život jsou výhry a prohry. Za mnohé si můžeme sami, za některé ne. Poslední dobou mám dojem, že si všechno kazím tak nějak sám.
více


24.6.2017 ÚVAHA: K čemu slouží právo a jak ho nepoužívat

Václav Vlk Jr.
Není na škodu si připomínat stále dokolečka nad každým rozhodnutím soudu, nad každým úkonem správního úřadu a nad každým rozhodnutím zákonodárného sboru, čemu slouží právo.
více


24.6.2017 SPOLEČNOST: Všichni do trenek aneb Dívčí válka

Ivana Burešová Marková
Ve švédské školce Egalie se snaží ze všech sil odstranit genderové stereotypy. Neuslyšíte tam „on/ona“, natož „chlapeček/holčička“, všichni si říkají „přátelé“. Bezpohlavnost - nový fenomén současnosti.
více


24.6.2017 HISTORIE: Mýty kolem „sociálního demokrata“ Masaryka

Petr Andrle
Já jsem o tom již mnohokrát psal, jenže to zřejmě nepomáhá. Tak například se neustále omílá mýtus o tom, že T. G. Masaryk byl vlastně sociální demokrat. Svého času si dokonce Miloš Zeman ve své pracovně v Lidovém domě pověsil na zeď jeho obraz. Nic proti tomu, stále je třeba více Masaryka než...
více


23.6.2017 FEJETON: Až

Emil Bratršovský
Emil Bratršovský
Téměř před měsícem bylo zakázáno kouření v restauracích. Nedávno jsem se v jednom periodiku dočetl, jak se zlepší zdravotní stav obyvatelstva a prodlouží se průměrná délka života.
více


22.6.2017 DEKRETY: Kdo nejvíc křičí, z toho to fičí

Michal Kašpárek
Miloš Zeman i Václav Klaus blahovolně přehlížejí, že jejich ideologičtí spojenci v Německu i Maďarsku požadují zrušení Benešových dekretů.
více


22.6.2017 FEJETON: Výročí

Ondřej Neff
Slavíme u nás ve Zvoli sedmistépadesáté výročí založení obce. Založil ji z vůle krále Přemysla Otakara II. jeho truksas, pan Diviš z Všechrom. Vedení naší obce vynaložilo na oslavy velikou péči a prostředky, oslavy jsou to důstojné i radostné.
více


22.6.2017 VÝROČÍ: Kdysi jediné letiště v Československu je stoleté

Ladislav Jakl 1
Jako malé dítě jsem o chebském letišti dobře věděl. Jakby ne. Každou chvíli bylo vidět nějaké vyhlídkové nebo práškovací letadlo, které z něj odstartovalo.
více


21.6.2017 MÉDIA: Putin na Prima Zoom

Petr Štěpánek
Kdybychom žili v normální zemi, byl by ten rozhovor s Vladimirem Putinem úplně normální, tuctová, banální věc. Prostě rozhovor s prezidentem jedné velké země. Nic víc, nic míň.
více


21.6.2017 SPOLEČNOST: Československá Masada

Milena Kozumplíková
Vrch Masada je stolová hora na břehu Mrtvého moře. Je známa méně svojí počáteční historií, ale více posledním tvrdým odporem Židů proti Římanům po zboření Druhého chrámu.
více


21.6.2017 SPOLEČNOST: Slušnost na miskách vah

Martina Bártová
volební urna volby
Jsem na volné noze a pracuji z domova. Tedy prozatím. Než ve volbách zvítězí někdo, kdo mi hodně znepříjemní podmínky podnikání, případně znárodní počítač a slovníky a pošle mne – kupředu levá – pracovat někam do továrny ke stroji.
více


21.6.2017 SPOLEČNOST: Prý tady politikům chybí „silná výzva“

Pavel Krčmář
rodina family
Silná výzva, která by získala (až nadchla) velkou většinu voličů, zejména pak „pracantů“.
více


20.6.2017 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 420

Jan Čech
Opět jsem trávil několik dní za volantem. Mám dojem, že nepatřím mezi řidiče, kteří si musí za každou cenu dokazovat, jací jsou chlapáci, a nejsem soutěživý typ. Nevlastním tudíž žádné auto ze ze stáje koncernu VW a mám dojem, že ani nikdy takové auto mít nebudu. Není to šálek mého čaje, jak se...
více


19.6.2017 HISTORIE: 18. června v Praze

Milena Kozumplíková
Toto datum je letos již 75. výročím dne, kdy v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje ukončilo svůj život sedm statečných. Sedm statečných parašutistů, kteří splnili úkol - odstranit říšského protektora Reinharda Hendricha.
více


20.6.2017 PRÁVO: Soud soudí soudce II.

Zdeněk Jemelik 1
Pokračování ostudného procesu proti bývalému soudci Vlastimilu Matulovi, které dle mého článku z 10. května 2017 mělo proběhnout 11. května 2017, se nakonec uskutečnilo až 15. června 2017
více


17.6.2017 ÚVAHA: Ohrožení demokracie

Karel Hvížďala
Naše civilizace zažívá asi druhou největší změnu od doby průmyslové revoluce: státy a tradiční centra ztrácejí svou moc díky novému způsobu komunikace a sociálním sítím, jak to před smrtí předpověděl Helmut Schmidt ve své knize Co bych chtěl ještě říci.
více


22.6.2017 GLOSA: Je mikrotén onou demokracií?

Petr Andrle
Onehdá jsme seděli s mým přítelem Bedřichem, který je nejen starší, ale i vzdělanější a zkušenější než já. To, že jsme seděli v hospodě, nijak nevadilo, ani to, že jsme pili červené, což se do venkovské hospody konec konců moc nehodí.
více


16.6.2017 ÚVAHA: Jakou cenu má lidský život?

Lubomír Stejskal
Nejdek v Krušných horách, dva mediálně známé kriminální případy, diametrálně odlišné rozsudky. Nabádají k vážnému zamyšlení.
více


17.6.2017 SPOLEČNOST: Budu volit komunisty

Tomáš Vodvářka
„Budu volit komunisty,“ sdělil mi v diskusi jeden kolega zde na blogu. Oproti jiným, kteří zde na blogu jen adorují bolševismus, však stojí jeho názory za přečtení. Dle mého jsou myšleny poctivě a zaslouží komentář.
více


15.6.2017 JUSTICE: U Moravce (nejen) o Rathovi

Zdeněk Jemelik 1
Veřejnoprávní televize, kanál ČT24, se Otázkami Vymývače mozků (pardon, Otázkami Václava Moravce) ze dne 11. června 2017 zapojila do nenávistné kampaně proti znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem republiky.
více


15.6.2017 HISTORIE: Nemilé pocity z přečtení svých dřívějších výtvorů

Ota Ulč
Vyhýbám se jejich prolistování. Některé po letech připadají trapně neohrabaně, jiné naopak dělají dojem, že se povedly a dnes už bych to třeba neuměl. Jiné překvapí již zapomenutými podrobnostmi.
více


15.6.2017 FEJETON: Dnešní včera

Ondřej Neff
Stalo se to včera a to včera bylo před pětasedmdesáti lety. Šlo to ráz na ráz, likvidace Reinharda Heydricha, masové vraždění korunované vystřílením Lidic. Jak je to včera, jsem si nedávno ověřil s mrazivou intenzitou.
více


14.6.2017 SPOLEČNOST: Kuřák smrdí

Pavel Mareš
Hlasů ve prospěch i neprospěch nového protikuřáckého zákona již zaznělo bezpočet. Že kouření škodí zdraví, je mimo diskusi, stojí to ostatně na každé krabičce cigaret. Zdraví ovšem škodí i auta, bůček a dorty, hájí svého koníčka kuřáci.
více


15.6.2017 SPOLEČNOST: Podivný svět

Tomáš Vodvářka
Žijeme v podivném světě. Lež, o níž všichni vědí, že je lží, je nazývána pravdou a pravda, o které všichni vědí, že je pravdou, je nazývána lží.
více


13.6.2017 MÉDIA: ČT opět manipuluje o směrnici o zbraních

pistole zbraň
Česká televize v pořadu Reportéři ČT odvysílala 5. 6. 2017 reportáž Jiřího Lechtiny o zbraňové směrnici EU. Celý pořad uvedla na svém webu a v upoutávkách jasným soudem.
více


13.6.2017 SPOLEČNOST: Kajínek

Jiří Berger
Předem podotýkám, že se nemíním nějak vměšovat do soudních rozhodnutí, nicméně v Kajínkovo zastřelení dvou mafiánů, a tedy i vinu moc nevěřím.
více


13.6.2017 GLOSA: Zákaz kouření je zločin proti nekuřákům

Václav Husák1
Za blbost by se mělo platit. Výjimku by neměli mít ani zákonodárci a za své „blbé“ rozhodnutí, které zásadním způsobem dlouhodobě negativně ovlivní život mnoha občanů této země, by měli nést plnou odpovědnost.
více


13.6.2017 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 419

Jan Čech
„Co to tady máte, vyndejte to!“ řekla mi sekuriťačka, když jsem šel v noci do práce. V kapse bundy viděla jakýsi podlouhlý předmět. „Co by to bylo, to je kouzelná hůlka, kterou mi dala Amálka a tu nesmím ztratit!“
více


12.6.2017 GLOSA: Co měli slyšet sudetští Němci na svém sjezdu

František Vízek
Povltaví a blízké Polabí se rozkládají uprostřed prostoru, který už v prvohorách příroda chránila pohořími.
více


12.6.2017 SPOLEČNOST: Dvojí metr ekoaktivistů

Luboš Zálom1
Zákaz kožešinových farem podle mého názoru jasně ukazuje skutečné úmysly levicových dobrodějů, kteří za tímto zákazem stojí a po dlouhá léta pro něj lobbovali.
více


12.6.2017 FEJETON: Přestupovat!

Petruška Šustrová
Nastoupila jsem do tramvaje a padla na mne malomyslnost. Trefila jsem na výpravu mladých turistů; bylo jich asi deset, ale protože neseděli všichni vedle sebe, dělali dojem, že je jich padesát: hulákali na sebe anglicky přes celou tramvaj.
více


12.6.2017 SPOLEČNOST: Medvědí služba občanských iniciativ

Stanislav Křeček
Vládu „tradičních politických stran“ prý spojuje „strach z aktivního občanství, jak dokazuje odpor k občanskému centru Klinika na Žižkově nebo k občanským iniciativám týkajícím se plánů developerů“, tvrdí Václav Bělohradský.
více


10.6.2017 SPOLEČNOST: Pět důvodů, proč ukončit zákazy kouření

Bill Wirtz
cigareta
Několik posledních desetiletí se vlády snaží důrazně zakročit vůči spotřebě tabáku, v což zahrnuly zákaz kouření na mnohých místech, jako jsou bary nebo restaurace. Ale v průběhu posledních let jsme se dozvěděli více o efektech této politiky, a nyní nadešel čas na přehodnocení.
více


10.6.2017 SPOLEČNOST: Šílenost propagandy

Miroslav Haňka
volební urna volby
Existuje mnoho definic propagandy, její specifikací a dělení. Od rozlišování propagandy na bílou, černou a šedou, po její specifikaci na politickou, sociologickou, agitační a integrační.
více


10.6.2017 JUSTICE: U soudu hřmělo

Zdeněk Jemelik 1
V článku Prezidentův Rath (6.6.) jsem se okrajově dotkl problému zdlouhavosti některých soudních procesů. Zmínil jsem se v té souvislosti o přerušování hlavního líčení překážkami na straně obžalovaných a jejich obhájců.
více