6.7.2015 | Den upálení mistra Jana Husa


6.7.2015 UDÁLOSTI: Já nikomu Husa dělat nebudu!

Bohumil Doležal
V Právu jsem si přečetl, že v Česku pracuje tři sta tisíc cizinců, většinou manuálně. Naopak nekvalifikovaní čeští občané mají prý už většinou problém sehnat zaměstnání.
více


6.7.2015 GLOSA: 315 tisíc měsíčně

Pavel Kosorin
Generální ředitel Jaromír Gajdáček a jeho dvanáct apoštolů z managementu pojišťovny ministerstva vnitra si v roce 2014 vydělávalo v průměru 315 tisíc měsíčně.
více


6.7.2015 FILOSOFIE: Evoluce society – humanismus - stroj

Miroslav Vejlupek
Pazourek v ruce primitivního člověka to byl, co na úsvitu lidské society vyznačilo patrně nejpozoruhodnější jev ve Sluneční soustavě: koexistenci inteligentního fenoménu a nástroje.
více


6.7.2015 SPOLEČNOST: Ocásci

Martin Malý
Ve slušné společnosti se Deník Referendum nezmiňuje, ale udělám výjimku. Pan Bittner zveřejnil sloupek “Kdo všechno dělal ramena u Třech ocásků” a promlouvá k události, co se stala tuhle.
více


6.7.2015 FEJETON: Zrzavá návštěva

Petruška Šustrová
Překládám příručku o genocidách, takže tíhnu k poněkud pochmurným myšlenkám. A najednou se od okna ozvalo syčení a prskání. Obrátila jsem se a vidím, že na okně sedí Davídek s strnule hledí ven.
více


6.7.2015 SPOLEČNOST: Imigranti

Petr Holubec
islam
Jako pravidelný čtenář Neviditelného psa, od doby zahájení jeho provozu, si dovoluji připojit vlastní názor k záplavě příspěvků na téma migrantů do Evropy.
více


6.7.2015 MÉDIA: Chce televize lhát?

televize
V tradici normalizační Československé televize, která používala záběry zjevně problematických osob k tomu, aby zdiskreditovala protirežimní demonstrace, pokračují nyní hlavní česká masmédia.
více


6.7.2015 ESEJ: Jan Hus a současnost

Jiří Svoboda1
V prosinci roku 1999 bylo na papežské lateránské universitě v Římě uspořádáno světové sympozium o Janu Husovi.
více


4.7.2015 GLOSA: Hodnoty naší společnosti

Jiří Hrdlička
Dovolil bych si reagovat na článek Na téma Havlova mládež pana Bohumila Doležala z 2. 7. 2015, resp. na citaci v tomto textu obsaženou.
více


4.7.2015 SPOLEČNOST: Kdo nás ohrožuje

Radim Perlín
Začaly prázdniny. To je doba cest za novými zážitky. I přes velmi zjitřenou situaci stále mnoho Čechů pojede do oblastí, které jsou mírně řečeno riskantní.
více


3.7.2015 UDÁLOSTI: Padouši naší doby

Bohumil Doležal
Zřejmě v souvislosti s letošními bombastickými oslavami našeho osvobození z Hitlerova Německa do Stalinova Ruska realizovali v Českém rozhlase pod názvem Hrdina.cz internetovou anketu o tom, kdo jsou největší hrdinové českých dějin a kdo naopak jejich nejzápornější postavy.
více


3.7.2015 FEJETON: Spolu

jelen
Manželka i děti arcivévodovu zálibu sdílely a v okolí Konopiště tak někdy střílela celá rodina.
více


3.7.2015 SPOLEČNOST: Chucpe komunistické poslankyně

Tomáš Vodvářka
V úterý obdařila blog iDnes svým příspěvkem Kateřina Konečná, poslankyně Evropského parlamentu za KSČM.
více


2.7.2015 FEJETON: Dnes Světový den UFO!

Jakub Roth 1
Poněvadž někteří slaví Den UFO nikoliv 2. července, ale 24. června, tedy o týden dříve. Proč? Tak nějak se nemohou shodnout, které datum je důležitější.
více


2.7.2015 SPOLEČNOST: Co je a co není diskriminace

Petr Žantovský
V Praze se minulý týden konal 2. ročník Kongresu žen. Jedním z diskusních témat bylo téma ženy a média.
více


2.7.2015 SPOLEČNOST: Polarizace

Martin Malý
Rozdělení společnosti kvůli EU, Klausovi, Havlovi, Zemanovi a Rusákům je jen brnkačka proti tomu, co se děje kolem imigrantů.
více


2.7.2015 SPOLEČNOST: V hlavě i v údech

Radek Šebesta
jan hus brožík
Je a ještě bude na to téma proléváno nemálo inkoustu - dnes především elektronického. Osobnost, jakou byl charizmatický kazatel, reformátor a především člověk, který svým životem i smrtí podal důkaz opravdovosti toho, co hlásal, si tu pozornost jistě zaslouží.
více


2.7.2015 UDÁLOSTI: Na téma Havlova mládež

Bohumil Doležal
Když jsem se dozvěděl téma diskuse, k níž jste mne laskavě přizvali, zmocnily se mne jakési obavy, zda vůbec budu schopný k němu něco kloudného říci.
více


1.7.2015 ŠKOLSTVÍ: Invence místo kompilace

Jiří Payne
Od dob, kdy dnešní generace navštěvovala školy, došlo k podstatným změnám. Před dvaceti lety jsme žili v prostředí charakterizovaném nedostatkem informací, nyní žijeme v prostředí, kde nabídka informací převyšuje poptávku.
více


1.7.2015 SPOLEČNOST: Hrst citátů a fetiše doby

Luděk Frýbort
Prosím o prominutí; to víte, zprávy ze staré vlasti dostávám ze zpožděním, a já vám teď nevím: našel už pan Ovčáček ten ominózní Peroutkův článek, v němžto je figura jménem Adolf Hitler nazývána gentlemanem?
více


30.6.2015 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 327

Jan Čech
Vrátil jsem se z naší báječné dovolené. Báječná je v tom, že jezdíme se synovcem Matesem a mým Honzou na „pánskou jízdu“ - od roku 1990, kdy Matesovi bylo 14 a Honzovi 6.
více


1.7.2015 FEJETON: Prezident versus Lampedusa

Karel Hvížďala
Kdysi jsem v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes četl prezidentovu větu: „Neumím se vůbec pohybovat v dvaašedesáti místnostech zámku v Lánech. Nedovedu mít kávu v jedné místnosti, počítač v druhé, postel ve třetí, oběd ve čtvrté a tak dále.“
více


1.7.2015 GLOSA: Za všechno může opět Rakousko-Uhersko

Petr Andrle
Nedávno se mi dostal do ruky text, který vypadal, jako by ho zcela nedávno uvedla některá naše média. Na to ovšem byla ta stránka novin, na níž byl text zveřejněn, příliš zažloutlá.
více


30.6.2015 SPOLEČNOST: Adoptujte syrské sirotky. Samozřejmě dobrovolně

Pavel Strunz
Neobracím se na vládu. Obracím se na solidaristy: Pomozte vládě splnit její dobrovolné kvóty. Dobrovolně.
více


30.6.2015 OSOBNOST: Josef Toufar, 65 let poté

Tomáš Vodvářka
Dne 12. července bude v Čihošti pohřben páter Josef Toufar. Tento den nebude významný jen pro rodáky z obce, ale pro celou společnost
více


30.6.2015 SPOLEČNOST: Dáme jídlo

Pavel Kosorin
V Brně jsme před lety založili projekt Meníčka pro bezdomovce. Můj kamarád, podnikatel, tak dlouho obcházel představitele samosprávy (přesně pět let), až získal na svoji stranu jednoho primátorova náměstka.
více


29.6.2015 MÉDIA: Lháři ve fraku každý věří

Václav Vlk st.
To zpívali pánové V+W v písni o tom, že „šaty dělaj člověka“. To platí do dneška. Ovšem v naší rozežrané euroamerické civilizaci vlastně už skoro neplatí ona další část písně, v níž se zpívá: „kdo v čeká v hadrech na štěstí, ten se načeká“.
více


29.6.2015 EVROPA: Přistěhovalci? Uprchlíci?

Petruška Šustrová
Nepíšu o tom proto, že bych si chtěla postěžovat; každý, kdo se vyjadřuje veřejně, musí počítat s tím, že se někomu jeho názory nebudou líbit a že mu to dá, třeba i pádně, najevo.
více


27.6.2015 MÉDIA: Dítě, smrt a mediální boj o pravdu

Elisabeth Hausenová
camera
Původně chtěli zjistit, jak je izraelskému vojákovi, který zastřelil palestinské dítě. Pak však tito redaktoři ARD (Asociace veřejnoprávních televizních společností Spolkové republiky Německo) Georg Hafner a Ester Schapirová narazili na houští rozporů a náhle i na zavřené dveře.
více


26.6.2015 MÉDIA: Česko zahaluje smrdutá mlha politické korektnosti

Ivan Brezina
Mělo jít o podvod za úplatu ve výši 8 500 liber (zhruba 320 000 Kč), spáchaný pomocí českých pasů Evropské unie.
více


25.6.2015 SPOLEČNOST: Proč mi vadí islám

Radim Valenčík
V jedné diskuzi padla otázka, proč nenávidíme islám. Moje odpověď narostla do velikosti článku. Co se týče jednotlivých bodů, myslím si, že hodně lidí to vnímá podobně.
více


25.6.2015 SPOLEČNOST: Digitální Moloch

Marian Kechlibar
„Dámy a pánové, každý z nás aspoň jednou v životě onanoval. Kdo tvrdí, že ne, onanuje dosud!“
více


25.6.2015 FEJETON: Neobnovitelný zdroj

Ondřej Neff
Pojem „obnovitelné zdroje“ se skloňuje ve všech pádech, láme se a ohýbá, skáče se kolem něho i po něm, je vzýván jako boží slovo i popliváván.
více


25.6.2015 GLOSA: Mlžením k hysterii

Zbyněk Petráček
K normě civilizovaného Západu patří zvyk, že slušná média potlačují národnost, rasu, víru a jiné znaky skupinové identity pachatelů (podezřelých).
více


24.6.2015 SPOLEČNOST: Sociální stát ničí rodinu

Petr Mach2
Zatímco v roce 2006 se mimo manželství narodilo 33 procent dětí, loni to bylo 47 procent. Dochází k rozpadu rodiny a na vině je sociální stát.
více


24.6.2015 MÉDIA: Jen logo mají jiné...

František Matějka
„Nacházíme se v období naprosto neregulovaného kapitalismu, kdy je potřeba, bohužel, takovéto mezery v morálním chování lidské společnosti eliminovat.“
více