27.2.2017 | Svátek má Alexandr


27.2.2017 KAUZA ZADEH: Justiční stráž nejen proti veřejnosti

Zdeněk Jemelik 1
Dne 22. února 2017 pokračovalo u Krajského soudu v Brně hlavní líčení v kauze „Zadeh & spol.“, sp. zn. 46T 5/2015. Na jeho průběhu se projevily obvyklé handicapy rozsáhlých procesů s velkým počtem obžalovaných, obhájců a svědků.
více


27.2.2017 SPOLEČNOST: Čím zklidnit rozhádané rodiče

Daniela Kovářová
Lidové noviny přinesly v pondělí v článku Německá metoda krotí spory o děti stručnou informaci o tzv. cochemské praxi a z textu na čtenáře zavanulo kouzlo zázraku, jenž zklidní hádavé rodiče a ochrání křehkou duši nezletilých dětí.
více


27.2.2017 UDÁLOSTI: Vyrovnávejme se hlavně s přítomností!

Bohumil Doležal
Ve čtvrtečních Babišových Lidových novinách (rubrika Poslední slovo) píše Jan Rejžek mj. o televizním seriálu „Bohéma“ a nazývá ho „neskutečným nactiutrhačným škvárem, v němž vám mohlo být pouze líto pitvořících se dobrých herců“.
více


25.2.2017 ÚVAHA: Svobodu vodě, gravitaci dík!

Stanislav Ulčák
Nedávno jsem v jednom zamyšlení o totalitě četl, že mladí lidé ani nevědí, jak je hrozná, jak zasahuje do všech oblastí života, provází člověka na každém kroku, člověk se před ní nikde neschová, všude ho dohoní!
více


25.2.2017 GLOSA: Zdál se mi hrozný sen...

Jan Payne
Bylo to strašné. Zdálo se mi, že skoro všichni naši politici se dohodli na přiškrcení demokracie u nás - všeho moc škodí a škodí (hlavně jim) příliš demokracie ve společnosti.
více


25.2.2017 ESEJ: Realisté a skutečná elita

Petr Robejšek
Na mou kritiku elit reagují někteří odkazem na to, že prý k nim také patřím. Chtějí tím zřejmě říci, že vlastně kritizuji i sám sebe. Dlouho jsem tento argument považoval za tak očividně chybný, že jsem ho nebral vážně.
více


24.2.2017 ŠUMAVA: Neetická kampaň ekologistů

Antonín Schubert
Míra demagogie ekoaktivistické kampaně podporované některými vládními politiky, státními úředníky, vědci, herci, zpěváky a všemi veřejnoprávními médii, má svou historickou paralelu v roce 1938.
více


23.2.2017 SPOLEČNOST: Ještě k básničce o matičce

Vlastimil Podracký
Je směšné, jak se individualisté přou o tom, zda by dítě mělo samo rozhodovat, jakou chce básničku, nebo jestli by mělo být ohlupováno hned na začátku života výchovou k univerzální bytosti bez pohlaví.
více


22.2.2017 SPOLEČNOST: Společné toalety, ekonomická volba

Michal Kašpárek
Nekorektní pravda o unisex toaletách, kterou vám alternativní média tají: mají pánské a dámské toalety doplnit, ne nahradit. Tím většina argumentů proti padá, pro jich je naopak několik.
více


23.2.2017 HISTORIE: Utajená událost z dějin Ostravy

Aleš Uhlíř
V tomto roce tomu bude 750 let od první zmínky Ostravy v historickém dokumentu. O počátcích Ostravy se na Neviditelném psu psalo 2. 2. 2017 v článku Nejstarší dějiny Ostravy, která letos slaví 750 let.
více


22.2.2017 SPOLEČNOST: Přínos Jakuba Čecha národu

crowd
Se zájmem sleduji nejnovější mediální bouři ve sklenici vody, totiž vymezování se ctihodných kmetů a stařešinů vůči nezodpovědnému, nezkušenému a nezralému mládí, které si troufá dělat věci, na které se nezmohli ani mnozí opoziční zastupitelé, novináři nebo Kancelář veřejného ochránce práv.
více


21.2.2017 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 404

Jan Čech
Nejspíš se pouštím na tenký led, jsem leteckým mechanikem, celý život jsem nedělal nic jiného a filosofické úvahy bych měl přenechat někomu jinému. Ale po několika příkladech z posledních dní se do toho stejně pustím.
více


20.2.2017 PRÁVO: Čeští lodníci versus děčínský finanční úřad

Josef Novotný
Zpěněná voda bičuje břehy řeky Mázy. Voda jemně šplíchá kolem sebe a vláhou smáčí listopadový vzduch nedalekého průmyslového města Venlo ve východním Nizozemsku. Remorkér tlačící před sebou člun má namířeno severně do Nijmegenu, pak západně do Utrechtu.
více


20.2.2017 PRÁVO: Shahram Zadeh a spolupracující obvinění

Zdeněk Jemelik 1
Hlavní líčení trestního řízení soudního má určité prvky divadelního představení různorodé povahy s mnoha improvizacemi: střídají se scény smutné, dramatické, ale někdy i veselé, směšné až trapné.
více


20.2.2017 FEJETON: Běžkaři v Čechách

Martin Regner
Určitě jsem lepší běžkař než pan prezident, mohu tedy o tomto lyžařském odvětví trochu rozumovat. Vlastně nevím, proč se tomuto střídavému šoupání levou a pravou říká běh, když přece při něm obě nohy nejsou ve vzduchu zároveň.
více


20.2.2017 PRÁVO: Tu Krejčovou nakonec stejně potrestali

Lubomír Stejskal
Kateřinu Krejčovou, v době incidentu s policií, tedy 1. 7. 2015, studentku FAMU.Tehdy se zúčastnila povolené demonstrace proti odpůrcům imigrace, kteří demonstrovali opodál na Václavském náměstí – a doplatila na to.
více


20.2.2017 SPOLEČNOST: Národní park není park

Zbyněk Petráček
Když jsem byl v roce 1999 v Albánii, jeli jsme po dálnici z letiště do Tirany. Jedeme, leč náhle se vynoří ocelový sloup vysokého napětí ukotvený přímo v dálnici a objížděný auty.
více


20.2.2017 MÉDIA: Kdo nekritizuje Trumpa, není IN

Patrik Nacher
Česká verze titulku by mohla znít „Kdo nekritizuje Zemana, není Čech, hop hop hop“, ale zpět k tématu. Není snad dne, abychom se nedozvěděli něco nepříjemného, dehonestujícího či přímo odsouzeníhodného na adresu Donalda Trumpa.
více


18.2.2017 EKOLOGIE: Kdy budeme na řadě my?

Petr Andrle
Asi vás, milí přátelé přírody a svobodných moří, nenechávají v klidu zprávy o tom, kolik nám umírá vorvaňů a jiných mořských živočichů kvůli tomu, že jejich žaludky jsou plněny umělými hmotami.
více


17.2.2017 GLOSA: Dozenemezapad.cz

Zbyněk Petráček
Svatým grálem politických snah u nás je dohánět Západ. „Vyrovnání životní úrovně se sousedním Německem“ slibuje TOP 09 ve vizi pro rok 2030. Přitom totéž napájí i motor frustrací.
více


16.2.2017 FEJETON: Za dalších pětadvacet let

Ondřej Neff
Tak dlouho je někdo průkopník, až je z něho pamětník. Ve věci internetu to šlo hodně rychle, na dnešek připomínáme pětadvacáté výročí, že to ale uteklo!
více


16.2.2017 GLOSA: Věříte ještě Západu?

Zbyněk Petráček
Kdy ž začala z Prahy vysílat Svobodná Evropa, byl to svátek. Stanice, která pro lidi žijící v komunismu ztělesňovala svobodný svět a volný přístup k informacím, stanice, kterou právě proto nesvobodné režimy rušily, vysílá z Prahy!
více


15.2.2017 VZPOMÍNKA: Harry

Vladimír Karpenko
Spíš, jako senior, jsem se pokusil vybavit si dobu před mnoha lety, kdy jsme jako patnáctiletí byli také v deváté třídě, ale tehdejší jedenáctiletky.
více


15.2.2017 PRÁVO: Návrat Shahrama Zadeha

Zdeněk Jemelik 1
Když jsem odcházel 24. listopadu 2016 od Krajského soudu v Brně z hlavního líčení ve věci Shahrama Zadeha & spol., podivoval jsem se rozhodnutí předsedy senátu Aleše Novotného přerušit hlavní líčení do 8. února 2017.
více


15.2.2017 SPOLEČNOST: Prokletí levičáckého myšlení

Vlastimil Podracký
V levičáckém myšlení je stále přítomen názor, že občan není zodpovědný sám za sebe, za všechno je zodpovědný stát. Levičákovi ovšem nic nevyhoví, i kdyby pečení holubi padali samovolně do úst, nebylo by to pravé ořechové, nejspíše by chyběla omáčka.
více


15.2.2017 SPOLEČNOST: Osudy národního sebevědomí

Fr. Filip Dvořák
Charakteristiku národa vytvářejí procesy starší než dějiny samy, a přesto se mění od generace ke generaci podle toho, jakými zkouškami byli jedinci tvořící tuto množinu nuceni projít. Toť jedna stránka věci.
více


15.2.2017 GLOSA: Obhajoba genderových stereotypů

Jiří Weigl
V bláznivém světě, který kolem nás levicoví pokrokáři budují, jsou mužská a ženská identita sociálními konstrukty a mezi oběma pohlavími podle nich v zásadě žádné přirozené rozdíly nejsou.
více


14.2.2017 SPOLEČNOST: Kdy začne mít ČR problém s imigranty?

dav
Vzhledem k dynamice nedávného vývoje se zdá téměř jisté, že i Česká republika začne mít dříve či později problémy s neintegrovanými přistěhovaleckými komunitami. Rozdíl mezi námi a Západem je nějakých 20 až 30 let, za což může nenáviděný komunismus.
více


14.2.2017 ŠKOLSTVÍ: Baku. Je to vyvážené?

školství tabule
Kde jsou ty časy, kdy si desetileté školačky hrávaly s panenkami, opatrně zkoušely matčiny šminky nebo lítaly s kluky venku a hrály si na kde co. Dnes je jiná doba. Například desetiletá Jana píše organizaci BESIP pohoršený dopis.
více


13.2.2017 MÉDIA: Televizní poplatky

Aleš Uhlíř
Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by se na poště odhlásil jako poplatník televizního poplatku. Znám však několik lidí, kteří o tom alespoň uvažují. Jak jste na tom coby evidovaní poplatníci televizního poplatku vy?
více


13.2.2017 PRÁVO: Žít a nechat žít

Josef Bouška
Josef Bouška
Dobro a Pokrok opět vítězí. Tentokrát nad vyznavači zoufale nemoderního životního stylu – totiž nad kuřáky.
více


13.2.2017 SPOLEČNOST: Jsem ženská!

Markéta Šichtařová 5
Když jsem tu zprávu četla poprvé, zarazila jsem se a pomyslela si cosi o hoaxu. A víc jsem tomu nevěnovala pozornost. Pak jsem na ni ale za pár dnů narazila znovu. A hned z několika zdrojů a v různých jazycích.
více


13.2.2017 MÉDIA: Stop nenávisti - neporovnávat Trumpa s Hitlerem!

dutsche zeitungen
Lidové noviny 8. února 2017 zveřejnily téměř neuvěřitelný článek svého redaktora Petra Zídka s názvem „Konec jistoty“, který je postaven na srovnávání Trumpa s Hitlerem a který končí slovy „zvolení Trumpa znamená pro Čechy to samé, co nástup Hitlera“.
více


13.2.2017 SPOLEČNOST: Cesty na letiště

Petruška Šustrová
Byla jsem se svým kamarádem H. v Düsseldorfu, kde berlínské České centrum uspořádalo výstavu fotografií Karla Cudlína a debatu o Chartě 77 – či spíš o disentu, protože tam přijel také jeden dřívější polský a jeden východoněmecký disident.
více


14.2.2017 GLOSA: Zakažme Sněhurku a sedm trpaslíků!

Tomáš Zdechovský
Jsem pro rovnoprávnost mužů a žen, ale tzv. genderová vyváženost je opačným extrémem, který vytváří potíže tam, kde nejsou. Dělat problémy například z průkazu cyklisty s tím, že není také průkaz cyklistky, nebo z pohádek Walta Disneyho, kde údajně nejvíce závadná je Sněhurka a sedm trpaslíků, je...
více


11.2.2017 PRÁVO: Neblahé dozvuky „solárního boomu“

Zdeněk Jemelik 1
Pole fotovoltaických panelů se stala nedílnou součástí české krajiny a zdá se, že většina národa si zvykla a vnímá je jako nezajímavou samozřejmost.
více