18.8.2017 | Svátek má Helena


18.8.2017 SPOLEČNOST: Ona byla dívka chudá (4)

Václav Vlk st.
„Otec a matka jsou základní vodítka a jistoty v životě každého člověka, jsou právem různí a hrají odlišné role. To nejsou žádné genderové stereotypy, jak blouzní popletené feministické fanatičky, které nám dnes vládnou, to je základ zdravé rodiny i společnosti,“ pravil Jiří Weigel.
více


18.8.2017 PRÁVO: Elektronický recept

Tomáš Vodvářka
Že nevěříte? Jeden můj kolega mi poslal svou úvahu, z níž vyplývá, že tomu bude skutečně tak. Stačila mu jedna návštěva dopravního policisty.
více


17.8.2017 SPOLEČNOST: Ano, i Charlottesville jsme my

Jan Schneider
V Charlottesvillu najel šílenec autem do davu demonstrantů, což mnoho komentátorů právem označilo za teroristický útok, neboť jeho cílem bylo způsobit všeobecnou hrůzu. Podotkli přitom, že nešlo o islamistický teror, že si tentokrát vystačili Američané sami.
více


17.8.2017 MÉDIA: Lži a polopravdy jako nástroj manipulace

Miroslav Polák
Tohle je dokonalá ukázka manipulativního psaní. Z jiných zdrojů vím, že lidé, kteří se v tom parku sešli už v pátek, protestovali proti ničení a odstraňování soch hrdinů občanské války. To je navíc v USA, tuším od roku 2015, zakázáno zákonem.
více


17.8.2017 SPOLEČNOST: Ona byla dívka chudá (3)

Václav Vlk st.
Jak vyplývá z dosavadního popisu, v zásadě tedy nešlo v parlamentu o setkání a diskuzi o nějakém nevýznamném problému. Ba naopak.
více


17.8.2017 GLOSA: Vltava pod Mánesem zrudla - studem!

Jan Bartoň
Média píší o akci „aktivistů“, kteří chtějí upozornit na „komercionalizaci“ Mánesu. Proto se rozhodli vylít do Vltavy desítky litrů rudého pigmentu a polili i fasádu Mánesu. Rudá barva údajně není nebezpečná.
více


17.8.2017 FEJETON: Jsem produkt

Ondřej Neff
Je to velké privilegium, být v týmu Posledního slova. Chodím si po světě, rozhlížím se, naslouchám, čtu, a byl by v tom čert, aby mě v toku týdne něco neoslovilo, ať ve smyslu kladném nebo záporném.
více


17.8.2017 SPOLEČNOST: Mě se to netýká aneb Cena lhostejnosti.

Tomáš Vaněk
Při svých diskusích o škodlivosti regulací se velice často setkávám s názorem „mě se to netýká“, já „to“ nemám zapotřebí nebo to nepotřebuji.
více


17.8.2017 Ć. BUDĚJOVICE: Povodeň větší než malá a menší než velká

Zdeněk Lanz
Že už ten nadpis vám připadá „poťouchle“? Nic si z toho nedělejte. Mně taky.
více


16.8.2017 SPOLEČNOST: Muslimem v Česku

Josef Janeček
1
Velmi mne zaujal článek v Respektu č. 31 zabývající se životem nepříliš veliké komunity muslimů v naší republice. Jde převážně o několik tisíc muslimů z mnoha muslimských zemí, kteří se v minulosti, často zcela náhodně ocitli v naší zemi.
více


16.8.2017 SPOLEČNOST: Ona byla dívka chudá (2)

Václav Vlk st.
Jak praví dnešní neomarxistická genderová ideologie, ženy jsou silně utlačovanou menšinou. Podíváme li se kolem sebe, podle statistiky připadá v ČR na 100 mužů zhruba 104 žen (viz). Ve světě to je většinou plus mínus tak nějak napůl, což nás vede k dotazu, jak může být většina či polovina...
více


15.8.2017 SPOLEČNOST: Ona byla dívka chudá (1)

Václav Vlk st.
Povídal jsem si tuhle s kamarádem, že jsem byl na jaře o „Dni bílého heterosexuálního muže“ na diskusním setkání organizovaném na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, ve čtvrtek 11. května 2017.
více


15.8.2017 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 427

Jan Čech
Je srpen a blíží se výročí vpádu loupeživých band. Tehdy jsem nevěřil, že se něco takového může stát. Pět údajně spřátelených armád k nám vpadlo. Nakonec tady zůstali na památku jen Rusové.
více


14.8.2017 SPOLEČNOST: Feministkám vadí reklama na pivo...

Tomáš Zdechovský
V srpnu se Praze uskuteční výstava Voayer, kde se lidé budou moci dotýkat skutečných nahých žen spoutaných v sexuálně „ponižujících“ pozicích. Ředitelka České ženské lobby Jana Smiggles Kavková s tím nemá problém. S akty ale měla.
více


14.8.2017 PENÍZE: Oddlužení už jen za 4 tisíce

peníze koruna
Pro předlužené lidi existuje často už jen jediná záchrana. Oddlužení, neboli osobní bankrot či insolvence. Místo, aby jim tento způsob řešení dluhů pomáhal, znamenal pro ně celý proces často velké riziko. Novela tato rizika minimalizuje.
více


14.8.2017 SPOLEČNOST: Kdy do školky?

Michal Kašpárek
Dogma „do tří let má dítě zůstat doma“ je sociální inženýrství. Konzervativní je naopak víra, že sami občané nejlíp poznají, co jejich rodiny potřebují. I kdyby to měla být školka.
více


14.8.2017 SPOLEČNOST: Zakažte Youtube!

Markéta Šichtařová 5
Když se objevil jazz jako nový hudební směr, starší lidé si stěžovali na nevycválanost mladší generace, která se spouští s něčím tak neslýchaným, jako je tahle nehorázná nová „hudba“.
více


14.8.2017 PRÁVO: Paragrafy na lavičkách

Stanislav Křeček
„Domnívají se snad představitelé dotčených obcí, že podobnými vyhláškami zvýší úctu občanů k právu, když sami jim tím, že na ÚS demonstrativně vystrčí zadek, dávají příklad právě opačný?“ táže se M. Hudec v článku Na občana přísnost, na soud vystrčený zadek (Právo 8. 8.).
více


14.8.2017 FEJETON: Dozvuk technoparty

Petruška Šustrová
Ta vedra, která nás sužovala minulý týden, těžce dolehla i na naše kočky. Ráno se znaveně připlazily ke svým miskám, ale pak se celý den neukázaly – našly si zřejmě v útrobách bytu chladnější koutek a tam přežívaly.
více


12.8.2017 ESEJ: Festival Prague Pride...

Luboš Zálom1
Hned na úvod bych rád učinil jedno důležité prohlášení: lidé minoritních sexuálních orientací a preferencí čelí politickému i společenskému útlaku, a já souhlasím s tím, aby se akce, jako je Prague Pride, konaly.
více


12.8.2017 KAUZA SRP: Zemanova politika v praxi

Lubomír Stejskal
Případ Karla Srpa v nejnovější polemice kolem jeho nezvolení do Rady ÚSTR není primárně o Karlu Srpovi, nýbrž o něčem docela jiném. Jde o další ilustraci obludné politiky Hradu, zejména ve vztahu k prezidentskému slibu.
více


11.8.2017 SPOLEČNOST: Nepokora Karla Srpa

Tomáš Vodvářka
České přísloví říká, že čím více se do lejna šlape, tím je zápach větší. Karel Srp na toto přísloví nejspíše zapomněl.
více


11.8.2017 SPOLEČNOST: Péče o dítě matku nediskriminuje

Jiří Weigl
Naše levicově pokrokářské MPSV zjistilo, že jeho úporná snaha zrušit rozdíl mezi otcem a matkou se míjí účinkem.
více


11.8.2017 SPOLEČNOST: Za brexit může „nevzdělanost“

Jan Bartoň
Britové, zejména ti, co se nesmířili s odchodem země z EU, neustále hledají důvody, pro které se britští voliči rozhodli v referendu tak, jak se rozhodli. Nyní objevili Ameriku.
více


10.8.2017 KNIHA: Ještě o Chaosu

Prigogine - Řád z chaosu
Nedávno byl na Neviditelném psu uveřejněn článek o knize Terapie chaosem od Milana Petráka. Autor článku Milan Štajer uvádí, jak chaos, tento podivný jev, dokázal ovlivnit myšlení lidí, ať už jednotlivců nebo celých skupin.
více


10.8.2017 FEJETON: Soudruh Sádlo

Ondřej Neff
Za čtrnáct dní bude jednadvacátého, to je doba, kdy za minulého režimu přicházeli do novin soudruzi z Úřadu pro tisk a informace (byly dva, český, respektive slovenský a federální), aby osobně dohlíželi na vše, co bude tištěno.
více


9.8.2017 KNIHA: Samomluvy Miroslava Macka

Václav Vlk st.
Použít pro titul svojí knihy slovo „samomluva“ je hodné právě a jen Miroslava Macka. Stomatologa, překladatele sonetů Shakespeara, zakladatele ODS, bývalého politika etc. etc.
více


9.8.2017 EKOLOGIE: Češi chtějí dýchat

Petr Holub1
Přišlo to dříve, než se čekalo. Koncem května byl v Česku bez milosti prosazen zákaz kouření a i když šlo o dost zásadní omezení svobody pro ty, kdo kouří, většina společnosti s tím bez problémů souhlasila.
více


8.8.2017 GLOSA: Proti všem

Marta Urbanová
Pravděpodobně to nebude „proti všem“, možná proti většině a nakonec společnost dospěje ke zralé úvaze a rozhodnutí, že i proti menšině.
více


7.8.2017 PRÁVO: Operátorův smutek

Monika Hájková
smartphone
Prezident podepsal novelu zákona o elektronických komunikacích. Ta má mimo jiné přinést vyšší ochranu pro zákazníky tuzemských operátorů a posílení jejich práv. Ulehčí výpověď smlouvy i přenesení mobilního čísla.
více


5.8.2017 SPOLEČNOST: Neziskové organizace

Eva Kislingerová
Na počátku tohoto týdne mě zaujal text, podle kterého se nevládní organizace Lékaři bez hranic, v mých očích velmi vážená a respektovaná, rozhodla neumožnit bezpečnostním složkám vstup na své lodě.
více


5.8.2017 SPOLEČNOST: Vojenská přísaha

ČSLA
Před krátkou dobou jsme vzpomínali na sté výročí bitvy u Zborova. Při této příležitosti Aleš Ulíř připomněl zde na Neviditelném psu i tu skutečnost, že Ostrava je jedním z mála míst (ne-li dokonce jediné), kde se zachoval původní památník na tuto událost.
více


5.8.2017 ÚVAHA: Falešná hra na sociální smír

Fr. Filip Dvořák
Vtipy o největším přání českého člověka - aby sousedovi chcípla koza - slýcháváme v naší domovině po generace. Tento princip ale platí v různé míře po celém světě.
více


5.8.2017 MÉDIA: Proč ta hysterie?

Jaroslav Míth
Nejstarší dochovaná zpráva na světě je tesána do kamene, a přesto je to pouze fake. Ty tu totiž byly vždy.
více


5.8.2017 POLITIKA: Dalibor Dědek a STAN

Jan Payne
Je těžké na něm něco najít. Vybudoval veleúspěšnou firmu a žije vlastně bezúhonně. Žádná spolupráce s StB a žádná pokoutní privatizace Unipetrolu či jiného postkomunistického gigantu za hubičku.
více


4.8.2017 SPOLEČNOST: Vládní úlet u Let pokračuje

Zdeněk Lanz
V lednu letošního roku jsem v článku S péčí řádného hospodáře? psal mj. i o táboře v Letech u Orlíku. Podstata problému zůstává stejná, a tak si dovolím stěžejní pasáže článku připomenout.
více