2.12.2015 | Svátek má Blanka


2.12.2015 POHÁDKA: Jak staré a špatné nahradí krásné a nové

Václav Vlk Jr.
Debata odstranění fotek žen z knihovny Akademie věd je vskutku povznášející. Argumenty obou stran jsou vynikající směsicí skrytého pokrytectví a sociálního inženýrství v té nejesenciálnější podobě.
více


2.12.2015 SPOLEČNOST: Přirozené důsledky multikulturalismu

Břetislav Jeník
australian flag
Hrůzné, ale naneštěstí tak předvídatelné události ve Francii jen znovu podtrhují hlavní problém západního světa. Přítomnost elit, které mají své zájmy, jež jsou až příliš často jiné než zájmy občanů. Elit, které mají moc své zájmy prosadit.
více


2.12.2015 EVROPA: Jen opatrně s tou xenofobií a rasismem

Zdeněk Holásek
Už po dobu posledních dvou let a v zostřené podobě po celý rok 2015 jsme bombardováni v médiích vytvářením atmosféry, že Češi jsou xenofobové a rasisti. Toto známkování je velmi populární mezi těmi, kteří se považují za bytostné demokraty.
více


1.12.2015 SPOLEČNOST: Ještě jednou o třech pánech

muslimka
Poslední dobou není snad ani jediný den, kdy by se na Psu neobjevil alespoň jeden článek na téma migrace muslimů do Evropy.
více


1.12.2015 PRÁVO: Jak probíhá monstrproces (9)

Zdeněk Jemelik 1
Trestním řízením u Krajského soudu v Brně, veřejnosti známým jako proces s předsedkyní Energetického regulačního úřadu Alenou Vitáskovou, ač se jí z větší části vůbec netýká, se soustavně zabývám od jeho začátku.
více


1.12.2015 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 346

Jan Čech
Za okny vítr honí podzimní listí. Do toho ještě sem tam nějaká sněhová vločka. Je celodenní šero. Dnes nehlídám Amálku, mám volno. Počasí je jako stvořené na to ležet v posteli a číst si, třeba Tři mušketýry.
více


30.11.2015 FEJETON: Co je Mephisto?

Mirek Toms1
Každého asi napadne Goethův Faust a jeho ďábel Mephisto. Myslím si však, že už dobrá polovina čtenářů nebude vědět, co to byly inkoustové tužky. Vynálezem kuličkových propisek se tzv. inkoustové tužky přestaly používat a dnes už to jsou jen na dně starých šuplíků, hodně vzadu zakutálené zbytky...
více


30.11.2015 PRÁVO: Kde končí svoboda slova

Karel Hvížďala
Jak známo, severočeská státní zástupkyně podala obvinění na jednoho z účastníků Martina Konvičku hned druhý den za výroky, které v minulých letech učinil na svém facebookovém profilu.
více


1.12.2015 ÚVAHA: Jak úspěšně integrovat muslimy

Pavel Chrastina
Muslimové se k nám valí a roztahují se tu především proto, aby splnili příkazy své středověké válečnické a ideologické brožury zvané Korán. Ale které příkazy?
více


30.11.2015 PRÁVO: Opatrovničtí soudci nestíhají

Daniela Kovářová
Vzájemné manželské povinnosti, které nový občanský zákoník podstatně rozšířil, dopadají jen na polovinu populace, jež své soužití formalizuje, a možná i proto značná část společnosti oficiální svazky odmítá.
více


30.11.2015 GLOSA: O vzdělání

Petruška Šustrová
Sice jsem si už dávno umínila, že nebudu psát o Miloši Zemanovi, ale jistě víte sami, jak je to s dobrými předsevzetími...
více


28.11.2015 PRÁVO: Dva nálezy, více pochybností

Stanislav Křeček
Dva nálezy Ústavního soudu z nedávné doby vzbudily mimořádnou pozornost nejen proto, že se dotýkaly skutečností, se kterými je spojen velký veřejný zájem, ale také proto, že jejich mediální obraz - tedy to jak byly presentovány veřejnosti - zcela neodpovídal jejich obsahu a právnímu významu.
více


28.11.2015 EVROPA: Migranty jednou přijmout musíme

Vlastimil Podracký
Jiní tuto vizi nemají, Merkelová ji má. Ví, že uprchlíci se mohou za určitých okolností integrovat, stát se Němci a později pomoci integrovat dalším. Bránit se donekonečna nevyhnutelnému? Kdo vizi zániku nesdílí, musel by vysvětlit, jak mu zabrání.
více


27.11.2015 ALBERTOV: Kdo organizoval oslavy 17. listopadu

Karel Hvížďala
Teprve koncem minulého týdne se podařilo zjistit, kdo organizoval oslavy Dne boje za svobodu a demokracii v Praze na Albertově, kam nebyli dvě a půl hodiny před příjezdem prezidenta vpuštěni studeni.
více


28.11.2015 VZPOMÍNKA: Podzimní dobrodružství

Richard Preiss
jelen
Otec byl nadšeným nimrodem a tímpádem členem několika mysliveckých společností. Jednoho dne se mně zeptal: „Potřebujeme někoho jako lodivoda, který by ukazoval cestu pár pozvaným hostům na hon o nadcházejícím víkendu.“
více


27.11.2015 KNIHA: Atentát na Heydricha (sv. 2)

Václav Vlk st.
Padla nejprve nacisty, pak komunisty a následně pomatenými „hledači pravdy“ hlásaná teorie o statisících českých udavačů. Dokumenty o likvidaci Heydricha popsané v takzvané Panwitzově zprávě dokládají, že i přes do té doby nevídaná opatření a výhružky obyvatelstvu si nacisté zoufali. Kriminální...
více


26.11.2015 GLOSA: Spravedlnost nebo politická razie?

Benjamin Kuras
V Rakousku byl v polovině listopadu odsouzen člen malé německé strany Die Freiheit a brilantní řečník Michael Stürzenberger za zločin „nenávistného projevu a znevažování náboženských doktrín“ k pokutě 960 eur a čtyř měsíců podmíněně.
více


26.11.2015 SPOLEČNOST: Když se jde do války...

samopal Kalašnikov
Aniž bych měl v úmyslu výrok francouzského prezidenta nějak bagatelizovat, přesto mně to připadá, jako žonglování se slovíčky. Chápu, že šok z útoku islámských teroristů v Paříži může slovní vyjádření zformulovat do podoby, kdy si plně neuvědomujeme jeho pravý význam.
více


26.11.2015 KNIHA: Atentát na Heydricha (sv. 1)

Václav Vlk st.
Doba se mění nejen k horšímu, jak je přesvědčena už od věků hlavně starší část generace, ale také k lepšímu. Již od svého útlého mládí poslouchám, že naše problémy s Německem a s Němci jsou navěky vyřešeny.
více


26.11.2015 FEJETON: Úhlavní nepřítel zvířecí říše

Evžen Korec
Chovám řadu živočichů, od kaprů koi po koně. Letos jsem se stal majitelem táborské zoo. Zvířata, to je prostě moje vášeň. Přesto ze mě brzy bude úhlavní nepřítel zvířecí říše.
více


25.11.2015 FEJETON: Pohled do křišťálu

Ondřej Neff
Intenzivněji než kdy jindy bych si přál vlastnit křišťálovou kouli a s ní i schopnost nahlédnout do budoucnosti, třeba té blízké. Píši totiž tento sloupek jaksi dopředu. Zatímco čtete tyto řádky, jsem na druhé straně zemské koule na jedné malé fotoexpedici.
více


26.11.2015 SPOLEČNOST: Kardinál přispívá k fašizaci země?

Stanislav Křeček
Podle oficiálního sdělení pražského arcibiskupství pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka navštívil 20. listopadu 2015 v Lánech prezidenta republiky Miloše Zemana.
více


25.11.2015 GENDER: Obyčejné kolo...

Ivan Brezina
Podle iDnes pražští radní schválili milion korun na podporu ženské cyklistiky. Čtete správně: nikoli na podporu cyklistiky jako takové, ale na podporu ženské cyklistiky.
více


25.11.2015 ALBERTOV: Děkuji za tu explozi zájmu o pietu

Ladislav Jakl 1
V neděli 22. listopadu se na pražském Albertově sešli ti, kdo chtěli uctít památku 17. listopadu. Museli použít náhradní termín, protože v den výročí byl Albertov obsazen jen příznivci prezidenta Zemana a ti, kdo se k nim nepočítají, tak neměli šanci. Tolik oficiální mediální verze.
více


25.11.2015 HATE FREE: Světlé zítřky diktatury

Viktor Lošťák
hate free culture logo
Když se jeden můj článek před několika týdny umístil na devátém místě ankety Sexistické prasátečko, poděkoval jsem všem hlasujícím a zalitoval, že jsem nevyhrál. Omlouvám se, bylo to nemístné.
více


25.11.2015 SPOLEČNOST: Proč musel být slaven náhradní 17. listopad

Radko Kubičko
Svátky většina občanů spíše ignoruje a využívá k volnočasovým aktivitám, ale že by měl někdo náladu slavit podruhé? Studenti a jejich učitelé se k tomu odhodlali a byla to více než symbolická demonstrace. Ti, kteří překazili tu jejich původní, vyšli z tohoto morálního měření poraženi.
více


24.11.2015 TEROR: Výzva dne

Lubomír Stejskal
Cestovat nebo necestovat letadlem tam či jinam? Toť dilema mnoha bližních mezi námi. A také nás samotných.
více


24.11.2015 SPOTŘEBITEL: Fitko Holmes Place se chová stejně jako „šmejdi“

Ivan Brezina
Firma, pro kterou jsem před časem pracoval, mi v rámci zaměstnaneckých benefitů věnovala kartu s kreditem na využívání služeb fitness a relaxačního Holmes Place na pražském Smíchově.
více


24.11.2015 SPOLEČNOST: Dělají z nás blbce

Libor Popovský
Libor Popovský
V úterý 17. listopadu 2015 večer jsem byl moc smutný. Cítil jsem, že masivní ofenzíva, kterou proti většině našeho národa vedou politici a mainstreamová média, se ještě znásobila.
více


24.11.2015 SPOLEČNOST: Jak umlčet pana Normálního

Ivan Rychtr
immigration
Mnohé jsem četl o migraci, teroristech, islámu, muslimech. Také jsem mnohé četl o humánnosti, právu na azyl, o naší povinnosti pomáhat bližním v tísni, a tedy i migrantům.
více


24.11.2015 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 345

Jan Čech
Vím, že herec má podivné povolání: představuje někoho. Ne sebe, ale postavu. A my si někdy velmi mylně myslíme, že ten či onen takový skutečně je. A je pro nás šok, když zjistíme, že ten, který úspěšně představuje ve filmu intlektuály, je ve skutečnosti úplný blbec - je jen dobrým hercem.
více


23.11.2015 MIGRACE: Překrucování skutečnosti

Adam Votruba
immigration
Evropu se snaží ovládnout zhoubná ideologie. Je pro ni obtížné najít výstižné označení, protože všechna slova, která se nabízejí, nevystihují její podstatu dostatečně. Mohli bychom mluvit o multikulturalismu, levicovém liberalismu, antinacionalismu, antixenofobismu, antidiskriminacionismu či...
více


23.11.2015 GLOSA: Slovo ke mši za prezidenta

Lubomír Stejskal
Odsloužil ji v pátek (20/11) v Lánech kardinál Duka. Nejvyšší hodnostář české katolické církve se ovšem dle zprávy ČTK nemodlil pouze za Miloše Zemana.
více


23.11.2015 SPOLEČNOST: Zatím tu válku projíždíme

Markéta Šichtařová 5
Radikální islamistická organizace nazývající se Islámský stát samozvaně vyhlásila na dobytých územích takzvaný chalífát. Tedy rádoby státní útvar, který si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy světa.
více


21.11.2015 ÚVAHA: Vyměnit politiky

Pavel Chrastina
Zaujal mě totiž plakát s poselstvím VYMĚŇME POLITIKY DŘÍV, NEŽ VYMĚNÍ OBYVATELE. Odešel jsem domů a otevřel jejich stránky.
více


21.11.2015 SPOLEČNOST: Sjednotitel

Michaela Payeur
Sjednotil velkou masu lidí, kteří v něm našli zastání. Po mnoha desítkách let opět slyší, že oni jsou ti, kteří jsou v právu, kteří nemusí nic měnit, protože nic špatného neudělali.
více