24.10.2018 | Svátek má Nina


24.10.2018 GLOSA: Když hérečkám šibe

Zdeněk Holásek
Tak si to představte. Tento svět, který je opravdu zmítán mnohými problémy majícími globální charakter a tak trochu i apokalyptický rozměr, má další problém, který rozhnípala hérečka Keira Kinghtley
více


24.10.2018 SPOLEČNOST: Symbol svobody?

Zbyněk Petráček
Životní příběh komunistického poslance Zdeňka Ondráčka by vydal na filmový scénář. Jak se syn normalizačního policisty dal též k normalizační KSČ i policii a při výcviku se ocitl v pohotovostním pluku, právě když rozháněl protirežimní demonstrace. Jak byl i 17. listopadu 1989 u zásahu na Národní...
více


23.10.2018 ESEJ: Pehe a konzervatismus

Miroslav Krejčí
svět world
Článek Jiřího Peheho Globalizace teprve začíná, uveřejněný v Právu 4. října 2018, je demonstrací lesku i bídy ideologie multikulturalismu a levicového liberalismu. Je třeba říci, že autor projevuje schopnost kritického myšlení, ale při nedostatku argumentační racionality ani to nemůže zabránit...
více


23.10.2018 MÉDIA: TV Barrandov – alternativní názorová platforma?

Robert Troška
V posledních dnech i týdnech se nám začíná rodit nová alternativní názorová platforma na televizní obrazovce. Zprvu dost nenápadným, nyní již zcela zřetelným způsobem začíná publicistika a zpravodajství TV Barrandov zaplňovat chybějící názorový proud ve vodách českého mainstreamu.
více


23.10.2018 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 486

Jan Čech
Zuzana si předplatila časopis Vogue. Za dob mého mládí to byla ikona módních časopisů. Jaké bylo mé rozčarování, když přišlo první číslo české verze tohoto časopisu. Mám dojem, že se svět módy zbláznil!
více


23.10.2018 SPOLEČNOST: Skepse k elitám

Zbyněk Petráček
Je dobře, že se připomínalo 80 let od Mnichova a druhé republiky. Připomínalo se i to, že nešlo jen o diktát ve stylu „o nás bez nás“, o zbabělost západních mocností a zradu spojenců, ale také o české politické elity.
více


22.10.2018 SPOLEČNOST: Piťha a proroci

Dan Drápal
Česká ženská lobby podala na prof. Petra Piťhu trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy.
více


23.10.2018 BRNO: Parkování

Vladimír Vašek
„A jak se k vám letos o Vánocích dostaneme?“ zeptal se manžel mé dcery. Nedokázal jsem mu v tu chvíli odpovědět.
více


22.10.2018 GLOSA: V ráji sdílení

Zbyněk Petráček
Až bude lidstvo jezdit na kolech, vozítkách segway či elektrických koloběžkách, bude na světě ráj. Auta přestanou čmoudit, fasády vydrží déle čisté a lidé se na sebe budou usmívat.
více


22.10.2018 FEJETON: Chránit a chránit

Petruška Šustrová
Každou chvíli se mi stává – vám asi taky –, že mi v nějaké instituci, třeba v bance nebo v knihovně, podstrčí k podpisu asi dvoustránkový formulář a zamumlají něco, že se omlouvají, ale jejich instituce potřebuje můj souhlas k zacházení s mými osobními údaji.
více


20.10.2018 SVĚT: Kazatelská klání

Alexander Tomský (2)
Kázání Petra Piťhy v katedrále sv. Víta proti Istanbulské úmluvě (Rady Evropy) by českou veřejnost nijak nezaujalo a týden o něm nikdo ani nevěděl, kdyby tolik nerozčílilo feministky.
více


20.10.2018 MÉDIA: Nuda Václava Moravce

Karel Kříž
Jako „homo politicus“ sleduji televizní politické debaty již od dob Otty Černého a Zuzany Bubílkové. Tedy sem tam zhlédnu i současnou produkci ČT a jiných televizí v tomto oboru.
více


20.10.2018 PRÁVO: Křivé obvinění

Lubomír Stejskal
Jsou v České republice za mřížemi nevinní lidé? Samozřejmě. Nejnovějším důkazem je případ muže křivě obviněného z domácího násilí. Ve vazbě pobýval tři čtvrtě roku.
více


19.10.2018 PRÁVO: Velká „daňová“ kauza (1)

Zdeněk Jemelik 1
Tímto článkem navazuji na řadu „Kauza Zadeh – konečně svědci!“, jejíž 13. díl vyšel 26. června 2018. Protože řada je hodně dlouhá a od posledního článku uplynulo hodně času, považuji za vhodné stručně zopakovat, o co se v případu jedná.
více


19.10.2018 GLOSA: Dvakrát o pravdoláskovním pokrytectví

Petr Štěpánek
Pokrytectví českých moralistů, taktéž známých jako lepšolidi, pravdoláskaři, kavárna apod., je bezmezné.
více


20.10.2018 INTERNET: Doména svobody se mění

Jaroslav Míth
Moderní technologie jsou jako oheň. Dobře slouží, ale špatně vládnou. Navíc nebyly v době tvorby Ústavy ČR s vymezením našich občanských práv vůbec známé. Co teď s tím?
více


19.10.2018 SPOLEČNOST: Cti otce svého a matku svou...

Stanislav Křeček
Nerad čtu na poslední straně prvního sešitu sobotního vydání LN slova připomínající diskriminaci z důvodu věku. O prezidentu republiky zde (ostatně jako obvykle) píše Jiří Hanák jako o „mstivém starci“ a Tomáš Halík o kázání Petra Piťhy jako o projevu „zřejmé ztráty soudnosti“ omluvitelné „vysokým...
více


19.10.2018 VZPOMÍNKA: Jak jsme duchařily

Karpenková-chalupa
Už máte doma pořádnou dýni? A dlabete, dlabete? Ne? Už je čas, protože Halloween se nám nezadržitelně blíží!
více


19.10.2018 POLEMIKA: Pan Piťha už nemohl mlčet

Jan Krásenský
krucifix kříž
Přečetl jsem si článek pana Vodvářky Apokalypsa podle Msgre Petra Piťhy dne 15.10.2018 a musím na něj odpovědět.
více


18.10.2018 MÉDIA: Skandální lži nejen v ČT

Pavel Mareš
12. října uveřejnil NP páně Stejskalovu glosu Skandální lež České televize. Lhát o situaci v Izraeli je dnes v mainstreamových médiích bohužel běžné. Na serveru Novinky.cz můžeme najít např. takovýto zpravodajský klenot.
více


18.10.2018 PRÁVO: Hodně štěstí novomanželům přeje finančák

Pavel Jégl
Takové blahopřání by čerstvě sezdané sotva potěšilo. Patrně by znervózněli, co za ním vězí. A co teprve když novomanžele místo přání obešle finanční správa pokynem, aby jí poslali účty za svatební hostinu.
více


18.10.2018 FEJETON: Příliv a odliv

Ondřej Neff
Minulý týden jsem sledoval na portále info.cz rozhovor Pavla Štrunce s Michalem Vieweghem. Odehrával se – jak se domnívám – v obývacím pokoji chalupy pana Viewegha někde u Sázavy.
více


17.10.2018 SPOLEČNOST: K svatováclavskému kázání Petra Piťhy

Lubomír Stejskal
Kázání probošta Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském (nikoli Metropolitní kapituly u svatého Víta v Praze) Petra Piťhy z 28. září na téma Istanbulské úmluvy mělo jeden pozitivní efekt.
více


17.10.2018 MÉDIA: Zajímavá paralela

Pavel Chrastina
Stačilo mi jen letmo nějakou dobu poslouchat, jak se naše veřejnoprávní média chovají k novému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.
více


18.10.2018 VELKÁ BRITÁNIE: Dort pro jednoho gaye

Petr Robejšek
V době, kdy jsou lidé vystaveni rostoucímu tlaku politické korektnosti, jsem vděčný za každý příklad nezávislého a jasného myšlení. Jeden takový jsem minulý týden našel.
více


17.10.2018 MÉDIA: Mafra nebezpečně bobtná

Karel Hvížďala
Zatímco v politice Babišovo impérium má za sebou první prohry v Praze a v Brně, jeho mediální divize zaparkovaná ve svěřeneckém fondu se rozrůstá.
více


17.10.2018 FEJETON: Jak přežít politicky korektní manželství

Petr Hampl1
Aktivistická slepička, která se stala redaktorkou dámského časopisu, doporučuje čtenářkám, aby se rozvedly - v případě, že manžel podporuje Donalda Trumpa.
více


16.10.2018 PRÁVO: Manželství homosexuálů je jako suchá voda

Jan Bartoň
Probíhající debata o povolení manželství pro homosexuální páry jen potvrzuje, že takzvaná liberální společnost neuznává žádné limity pro konání dobra.
více


16.10.2018 SPOLEČNOST: Prodavači strachu

Tomáš Halík
Letošní svatováclavské kázání Petra Piťhy bylo skutečně skandální a fakt, že bylo proneseno v katedrále a navíc v den velké církevní i státní slavnosti, znamená, že tento skandál (opravdu „veřejné pohoršení“) nelze jen tiše přejít a „zamést pod koberec“ tak, jak se v církvi bohužel dlouho se...
více


16.10.2018 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 485

Jan Čech
Jan Werich říkával: „Když z jara, tak fujara, když podzim, tak fu podzim!“ No, a je tu fu-podzim! Sedím na zahradě, je nezvyklé teplo, kupodivu nikde neřve sekačka ani pila. Je ticho a jen datel velmi pilně pracuje na ořechu. Krásný podzim!
více


15.10.2018 SPOLEČNOST: Apokalypsa dle Msgre Petra Piťhy

Tomáš Vodvářka
Katolickou církev čekají turbulentní časy. Je více než jisté. že současný papež František stále více a více vadí tzv. „konzervativním“ kruhům zvyklým na staré dobré časy.
více


15.10.2018 ESEJ: Obhajoba zdravého rozumu

Petr Hlávka
Petr Hlávka
Historie se občas opakuje, to, co se děje dnes, je velmi podobné tomu, co se dělo při nástupu nacismu ve třicátých letech minulého století v Německu. A je tady jeden výrazný rozdíl. Místo hrubého násilí a uniforem tu patologickou manipulativní roli hrají nejrůznější sociální sítě.
více


15.10.2018 JUSTICE: Soudci hrají pingpong

Zdeněk Jemelik 1
V pátek dne 12. října 2018 zahájil Obvodní soud pro Prahu 1 hlavní líčení ve věci, v které obvinění převzali sdělení o zahájení úkonů trestního stíhání v březnu r. 2011 a k soudu pak napadla již 21. prosince 2011.
více


15.10.2018 DISKUZE: Na každou složitou otázku...

Václav Vlk st.
To mne napadlo při čtení článku Lapálie podle Václava Vlka st. od pana Tomáše Guttmanna.
více


15.10.2018 PRÁVO: Souzený policista, motorkář a informační asymetrie

Luboš Smrčka 1
Je dobře, že proběhl soud s policistou Šimonem Vaicem. Je dobře, že máme jasný rozsudek. A je špatně, že se věc stala politickým tématem.
více


16.10.2018 GLOSA: Pilot vs. zpěvák

Michael Pánek
Josef Koukal byl válečný hrdina a pilot RAF. Takových jako byl on, nemáme v našich dějinách mnoho.
více