30.3.2015 | Svátek má Arnošt


30.3.2015 SPOLEČNOST: Odmítněme státní výklad rodinného práva!

Stanislav Křeček
Velmi častou námitkou, se kterou se setkávali zpravidla „laičtí“ účastníci nejrůznějších diskusí v této věci, bylo tvrzení, že lidé o věci vědí málo, resp. že existují nějaké jiné závažné a celou záležitost determinující informace.
celý článek


30.3.2015 SPOLEČNOST: Odstavený člověk

Ondřej Neff
Tragický výpadek lidskosti pilota Germanwings vyvolal mnoho emocí a z nastalé vřavy se stále silněji ozývají hlasy vyjadřující pochybnost nad spolehlivostí lidského faktoru.
celý článek


30.3.2015 FEJETON: Krásný den

Petruška Šustrová
Jen co jsem splnila své pracovní povinnosti, vyvezl mne kamarád na poutní místo s krásným kostelem.
celý článek


30.3.2015 SPOLEČNOST: Ochránkyně práv má v právech hokej

Markéta Šichtařová
Za dávných časů, ve kterých jsem mohla ještě být nazývána teenagerem, se mi občas zapalovala lýtka při pohledu na mladé pány podobného věku.
celý článek


30.3.2015 PRÁVO: Kdo kouří, je terorista

Jiří Rybář
Do vlády míří návrh protikuřáckého zákona, za který by se nemusel stydět ani Leoš Heger, ve své době také velký bojovník za zdraví národa a vyslanec armády Dobra, která vás má za nesvéprávné děti.
celý článek


28.3.2015 FEJETON: Jak kolonizace ČR americkou armádou rozdělila národ

Karel Kříž
Generál Vyvadil šikuje oddíly domobrany, mladí komsomolci se vyzbrojují rudými prapory a zbytky prvomájových mávátek, agent Falmer a soudruh Kováčik přísahají na Listinu lidských práv a svobod, že naši vlast nesmí nikdy nikdo proti naší vůli okupovat.
celý článek


28.3.2015 GLOSA: Masochismus svobodomyslného občana

Jan Polanecký
Za předkládané události a informace ČT v zásadě nemůže. Nicméně způsob jejich tendenční prezentace v rámci politicky korektního a nekritického zpravodajského mainstreemu je vážně zarážející.
celý článek


28.3.2015 POLEMIKA: Nad konzervativním čtením Marxe

Miroslav Polák
Neviditelný pes dne 21. 3. 2015 publikoval esej pana Davida Grosse pod názvem „Konzervativní čtení Marxe“. Sama esej, ale i diskutující mne inspirovali k této úvaze.
celý článek


27.3.2015 SPOLEČNOST: Pohrobci Karla Marxe

Josef Provazník
Na příkladu ombudsmanky Šabatové se velmi dobře ukazuje, že onen tolik vzývaný disent nebyl v mnoha aspektech lepší než komunisté, proti kterým všichni ti Petrové Uhlové, Anny Šabatové, Petrušky Šusterové a spol. bojovali.
celý článek


27.3.2015 SPOLEČNOST: Gesto laciné demonstrace

Roman Joch
Přes naše území budou projíždět američtí vojáci, když se budou vracet z Pobaltí na svou základnu v Německu. A mnohým našim spoluobčanům se to nelíbí a budou proti tomu protestovat.
celý článek


27.3.2015 SPOLEČNOST: Podivuhodná pouť jednoho růžence

Petr Andrle
A jedné rukavičky, chtělo by se napsat. Název obce Hážovice, která je dnes součástí Rožnova pod Radhoštěm, někteří odvozují od názvu říčky Hážovky.
celý článek


26.3.2015 ZAMYŠLENÍ: Let bez potlesku

Lubomír Stejskal
Některé letecké nehody nás zasáhnou víc než jiné. Pokud jde o mě, patří k nim, a já se mohu sám se sebou dohadovat proč, i ta úterní (24/3) ve Francii.
celý článek


27.3.2015 GLOSA: Role hlupáků ve vývoji lidstva

Vratislav Hlubuček1
O roli vynikajících, geniálních osobností v dějinách už toho bylo napsáno hodně. Stačí zmínit Chammurapiho, Karla Velikého nebo Napoleona.
celý článek


26.3.2015 FEJETON: Dítě

Martin Malý
Je vám třicet a nemáte dítě. Lidi se tváří starostlivě a chlácholí vás, že určitě brzy. “Ale já dítě nechci!” jim řeknete a oni se rozesmějí hlaholivým smíchem, že počkejte, uvidíte…
celý článek


26.3.2015 SPOLEČNOST: Neexistuje žádný zimní čas

Ladislav Jakl 1
Naši zástupci v „Evropském parlamentu“ záslužně otevřeli opomíjené, ale docela důležité téma, které se na rozdíl od těch hlasitěji přetřásaných skutečně týká nás všech.
celý článek


26.3.2015 ESEJ: Svobodná imigrační politika

Martin Pánek
Jakou imigrační politiku by měli zastávat liberálové (libertariáni) a konzervativci? Tvrdím, že na základě hodnot, které jsou liberálům i konzervativcům vlastní, by se měli zasazovat o stejnou imigrační politiku, a to politiku otevřených hranic neboli politiku volné imigrace.
celý článek


26.3.2015 MÉDIA: Vyváženost mezi pravdou a lží

Jan Payne
Česká média veřejné služby mají posunuté pochopení vyváženosti: vyváženosti mezi pravdou a lží dosáhnout nelze.
celý článek


25.3.2015 SPOLEČNOST: Strach aneb Rozděl a panuj

Marek Jaklovský
Mešita
Náboženský fanatismus, nacismus, fašismus, marxismus... vlastně autoritářství obecně, potřebují ke svému šíření mezi lidmi vyvolávat a udržovat pocit ohrožení - strachu
celý článek


24.3.2015 EVROPA: Nová vyšší střední třída

Václav Vlk st.
Už jsme zase v sobě. Jedni druhým nadávají do rusofilů, jiní do pohůnků kapitalismu.
celý článek


24.3.2015 MÉDIA: České paradoxy

Lubomír Stejskal
Otázka pro vás. Jaký byste měli vztah k novináři, který by natočil reportáž o vaší údajné korupci a vy byste se kvůli tomu dostali do vazby, aniž byste cokoli spáchali?
celý článek


24.3.2015 SPOLEČNOST: Stát by měl zakázat úplně všechno

Daniela Kovářová
Stát zakázal dětem prodávat ve škole cukrátka. Cukr je totiž nezdravý, jde na tloušťku a svádí malá neviňátka k domněnce, že život je sladký a neškodný jako cukrkandl.
celý článek


25.3.2015 ROZHOVOR: S Ladislavem Jaklem nejen o Praze

Alka Hájková
Pražský hrad
Žurnalista, spolupracovník Václava Klause se vyjádřil pro magazín VIPosobnosti.eu k aktuálním tématům, která se týkají nejen Prahy.
celý článek


24.3.2015 JUSTICE: Posvátné právo na lenost

Zdeněk Jemelik 1
Není žádným tajemstvím, že v trestním řízení dochází občas k přehmatům. Stát jejich oběti odškodňuje většinou neochotně, ale přece.
celý článek


24.3.2015 MÉDIA: Varovné signály omezování demokracie v ČR

Jiří Svoboda1
Reakcí na skončení II. světové války na evropském kontinentu bylo m.j. vnucení systému veřejnoprávních médií vítěznými spojenci Německu (ARD), či Rakousku (ORF).
celý článek


24.3.2015 Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 314

Jan Čech
Když jsem před dvěma roky řekl svým přátelům, že budu dědečkem, od několika z nich jsem slyšel posměšné: „No ty budeš pěkně poprděným dědečkem!“
celý článek


23.3.2015 KNIHA: Soukromá vzpoura

Petr Adler
Karel Hvížďala znal Pavla Landovského dobře. Tak dobře, že s ním pár let před pádem vlády jedné strany dalekosáhle pohovořil.
celý článek


24.3.2015 MÉDIA: Je tu čtvrtá revoluce a pátá moc

Karel Hvížďala
Naše vnímavost, naše mentální kapacita je vystavena mediálním procesům, které je nesnadné uchopit a definovat, protože jsou dynamické a tekuté.
celý článek


23.3.2015 KONVOJ: Táhněte, vrazi z vólstrýtu...

Karel Kříž
Neuvěřitelné divadlo se odehrává na politické, ale hlavně občansko-aktivistické scéně v souvislosti s průjezdem jednotek US Army přes naši republiku.
celý článek


23.3.2015 POLEMIKA: Hvížďalův justiční výlet

Zdeněk Jemelik 1
Vždy, když se setkám s výlety Karla Hvížďaly do světa justice, podivuji se nad bezostyšností psavce, který sice věci nerozumí, ale umně splete útržky informací, které mu někdo účelově podstrčil, a vypustí do světa matoucí úvahy.
celý článek


23.3.2015 FEJETON: Davídek trucuje

Petruška Šustrová
Ráno jsem cestou do koupelny šlápla Davídkovi na tlapku. Ne moc a bosou nohou, nic strašného.
celý článek


21.3.2015 SPOLEČNOST: Co Šabatová nedomyslela

Jana Šimonová1
Inspirovala jsem se článkem o tom, jak paní Šabatová v roli ombudsmanky tajně zkoušela realitky, jestli zprostředkují nájem nějaké Romce.
celý článek


21.3.2015 ESEJ: Konzervativní čtení Marxe

David Gross
us flag scrap
Dalajláma o sobě nedávno prohlásil, že je marxistou. U feudála to sotva překvapí. Ale může Marx být inspirací i progresivnějším třídám?
celý článek


21.3.2015 OSOBNOST: Kéž by všichni kantoři byli takto pilni

Petr Andrle
V roce 2014 se rozhodlo vedení Městské knihovny v Praze vydat stále aktuální knihu s názvem Listy matkám o výchově, jejímž autorem je pokrokový německý pedagog a spisovatel Ewald Haufe.
celý článek


20.3.2015 GLOSA: Měli bychom se víc bát?

Vratislav Hlubuček1
Žijeme si jako v bavlnce a mlčky předpokládáme, že svou bezstarostnost si kupujeme daněmi.
celý článek


20.3.2015 SPOLEČNOST: Aktivisté by měli sladit noty

František Matějka
Ředitel Romea Zdeněk Ryšavý se opřel svým článkem do Michala Malého. Ten se prý mýlí, vědomě manipuluje, případně dokonce lže.
celý článek


20.3.2015 FEJETON: Ta úžasná neinformovanost

Petr Andrle
Tenkrát to byl tedy nervák. Vlasta Řezníček i já jsme si mysleli na stejnou dívku. Nebyli jsme již tehdy žádní začátečníci, ale nadějní středoškoláci.
celý článek