30.7.2016 | Svátek má Bořivoj


29.7.2016 BIG EXPERT: Akcie

Aleš Charvát
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 25. 7. 2016.
více


29.7.2016 VELKÁ BRITÁNIE: Po brexitu nižší daně a prosperita

Petr Mach2
Rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie vyvolalo nejprve paniku. Padne libra? Zvýší se daně? Ztratí Británie přístup na trh EU? Nyní se vše vrací do normálu a Británii čeká dobrá budoucnost bez EU.
více


25.7.2016 EKONOMIKA: Dramatický příběh ARM

Pavel Kohout
Tato zpráva vzbudila v Británii největší rozruch od referenda: společnost ARM bude koupena japonským technologickým holdingem Softbank za 24 miliard liber – asi 780 miliard korun, tedy hodně přes půlku celého českého státního rozpočtu. Že neznáte firmu ARM? Ale ano, znáte.
více


23.7.2016 BIG EXPERT: Akcie

Michal Chrvala
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 18. 7. 2016.
více


22.7.2016 BIG EXPERT: Zahraniční trhy

Jan Bureš
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 18. 7. 2016.
více


21.7.2016 EKONOMIKA: Kupujte česká vejce! Ale proč?

Petr Holub1
Před dovozy laciných vajec z Polska varoval ministr zemědělství Marian Jurečka. Česká vejce jsou určitě stejně kvalitní a tuzemský zákazník by jim měl dát přednost už z patriotismu.
více


18.7.2016 EKONOMIKA: Hranice možností

Vladislav Trávníček
Kenworth
Na obrazovkách se dnes objevují moudře hovořící vzdělanci usazení v dobře honorovaných funkcích a mají velkou starost. Ekonomika roste a hleďme, začíná chybět kvalifikovaná pracovní síla.
více


16.7.2016 EKONOMIKA: Dotace a prdící krávy

Petr Havel
Upřímně řečeno, možnost uplatnit vratku spotřební daně z nafty používané v zemědělství (tzv. zelenou naftu) jako celku, tedy jak v rostlinné, tak živočišné výrobě, měla být zavedena hned od počátku uplatnění této formy dotací do zemědělství v ČR. Když už tedy tato podpora v ČR zavedena byla.
více


16.7.2016 BIG EXPERT: Akcie

Patrik Hudec
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 11. 7. 2016.
více


15.7.2016 BIG EXPERT: Zahraniční trhy

Libor Stoklásek
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 11. 7. 2016.
více


15.7.2016 EKONOMIKA: Bankovnictví po italsku

Pavel Kohout
Banka Monte dei Paschi di Siena byla založena roku 1472. Přežila stát, ve kterém vznikla (Sienská republika byla pohlcena Florencií roku 1555 po čtyřech stech letech existence), přežila řadu válek a jiných historických událostí.
více


11.7.2016 POTRAVINY: Tragédie trojhránků

Pavel Kohout
Tato zpráva je jen zdánlivě nepodstatná: podíl výdajů českých domácností na potraviny a nealkoholické nápoje poklesl z 19 procent na 17 procent. Ve skutečnosti ale nese hlubší význam. Jaký?
více


8.7.2016 EVROPA: Dostáváme 100 miliard ročně, tak držte ústa

Radim Smetka
V souvislosti s odchodem Velké Británie z Evropské unie se rozhořely debaty o členství České republiky a vůbec o formátu budoucího fungování evropské spolupráce.
více


4.2.2009 GLOSA: Jak ušetřit miliardy

Václav. J. Kunft
česká koruna
Je obecně známo, že za státní, potažmo krajské nebo obecní zakázky se platí úplatek ve výši od tří do deseti procent v závislosti na celkové hodnotě zakázky.
více


6.7.2016 EKONOMIKA: Rozpočtové hrátky

peníze koruna
Je to stejné jako každý rok, požadavky rezortů překračují potenciální příjmy rozpočtu a začíná přetahovaná o to, kolik kde slevit a na kolik se zadlužit. Vláda připomíná bývalou Ústřední radu odborů a co ministr, to odborový předák.
více


2.7.2016 BIG EXPERT: Zahraniční trhy

Martin Pecka
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 27. 6. 2016.
více


1.7.2016 EKONOMIKA: Exit strategie

Jiří Suremka
česká koruna
Několik dní po jmenování nového guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka se v plné nahotě ukazují výsledky nepokorné politiky ČNB a její manipulace s hodnotou české koruny.
více


1.7.2016 BIG EXPERT: Akcie

Michal Blažek
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 20. 6. 2016.
více


28.6.2016 EKONOMIKA: Dotace, dotace, dotace

Alois Sečkár
bo ne? Velké vášně vzbudila na sociálních sítích obrázek Svobodných z cyklu „Věděli jste že...“ o Evropské unii. Píše se tam, že vystoupením z EU bychom mohli okamžitě ušetřit 40 miliard korun, které tam posíláme.
více


25.6.2016 EKONOMIKA: Proč máme nízké mzdy

Radek Uchytil
peníze koruna
V poslední době se často objevuje srovnávání platů v různých zemích a následné nářky na nízkou úroveň českých platů. Následně se objevují různé sociálně-inženýrské recepty ve formě minimálních mezd, vysokých nepodmíněných příjmů, odborových aktivit... které nějak nefungují.
více


25.6.2016 BIG EXPERT: Akcie

Radek Pavlíček
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 20. 6. 2016.
více


24.6.2016 BIG EXPERT: Zahraniční trhy

Tomáš Menčík
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 20. 6. 2016.
více


23.6.2016 EKONOMIKA: Politika a rodinné finance

Pavel Kohout
Připadáte si letos bohatší než před rokem? Hodnota majetku evropských domácností vzrostla o 4,7 procenta během roku 2015, uvádí zpráva německé investiční společnosti Flossbach von Storch.
více


21.6.2016 EKONOMIKA: Snížit DPH na 14 procent

Petr Mach2
V ČR máme jedno z nejvyšších daňových zatížení na světě. Potraviny jsou zatížené daní z přidané hodnoty 15 %, ostatní věci sazbou 21 %. Pojďme snížit DPH na jednotných 14 %, omezíme tím daňové úniky a snížíme ceny v obchodech.
více


18.6.2016 EKONOMIKA: Banky byly za korunu

Václav Klaus1
Je 41 miliard málo nebo moc? Je to v době, kdy bankovní byznys v ČR jen „kvete“? Investují tyto banky v naší zemi dostatečně? Pomáhají rozhýbat naši ekonomiku? Otázek tohoto typu je mnoho.
více


18.6.2016 BIG EXPERT: Zahraniční trhy

Jaroslav Brychta
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 13. 6. 2016.
více


18.6.2016 EKONOMIKA: Římané, bolševici a záporné sazby

Pavel Kohout
Se znehodnocováním peněz si věděli rady antičtí Římané i sovětští bolševici. Dnes jejich praktiky přebírají ekonomové v centrálních bankách. Ideologie se změnila, cíl zůstává stejný – naše úspory.
více


16.6.2016 EKONOMIKA: Proč nebudovat evropské impérium

Roman Lenský
euro
Stále čteme různá vyjádření obav z možných imperiálních ambicí Ruska, Číny a dnes i Turecka. Když však vezmeme do úvahy pouze jeden ze základních imperiálních znaků, a tím je imperiální expanze, zjistíme, že zdaleka nejagresivnějším impériem je v posledních desetiletích Evropská unie.
více


15.6.2016 EKONOMIKA: Jak nás vidí OECD

Pavel Kohout
roste, vzhledem k Německu ale chudne Generální tajemník OECD Angelo Gurría prezentoval v Praze hodnocení české ekonomiky. Na konferenci v Lichtenštejnském paláci zněla převážně chvála: vždyť od roku 1995, kdy Česko vstoupilo do Organizace ekonomicky vyspělých zemí, jeho ekonomická výkonnost...
více


11.6.2016 BIG EXPERT: Zahraniční trhy

Aleš Charvát
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 6. 6. 2016.
více


10.6.2016 OBCHOD: Supermarkety vítězí, drobný obchodník pláče

Vladimír Saifr
V menších městech mizí malé obchody, a to i z náměstí. Kdo si myslíte, že to způsobil? Odpověď je zřejmá: globální řetězce a jejich zákazníci a někdy také trochu svým přístupem místní radnice.
více


10.6.2016 BIG EXPERT: Akcie

Libor Stoklásek
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 6. 6. 2016.
více


8.6.2016 EVROPA: O daňových rájích a jednom Otesánkovi

Luděk Frýbort
Propukl nedávno skandál s tzv. Panama Papers, jak je nazýván složitý, obtížně proniknutelný systém, umožňující mimořádně bohatým lidem ulít své penízky někam mimo dosah berňáku.
více


7.6.2016 EKONOMIKA: Strastiplná cesta k potvrzení o nulové dani

Vladimír Saifr
Už zase mohu vyrábět medovinu na stejném místě, ale pod jinou firmou. To se v životě někdy stává, že se společníci rozdělí a každý chce jít svojí vlastní cestou.
více


7.6.2016 PRAHA: Začínají ANO-čistky?

Milan Tausch
tramvaj 2
Je už to sice asi dnes v ČR standardem, že když někdo umí, je profesionálem ve svém oboru s praxí a zkušeností, tak nemá co pohledávat na vedoucím postu nebo v tzv. manažerské pozici.
více


4.6.2016 BIG EXPERT: Zahraniční trhy

Patrik Hudec
KURZY CZ LOGO
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 30. 5. 2016.
více