Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA: Evropa už není sama

Evropa (už) není v boji s klimatickou změnou osamocená. Fosilní paliva končí globálně
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VD

Ak by slávny Mannov hokejkový graf ktorý používa IPCC ako dôkaz o vplyve CO2 na klimatické zmeny nebol podvod, súdny spor Michaela Manna z Timom Ballom by vyhral Michael Man a nie Timon Ball, ktorý tento graf kritizoval. Podobne sú sfalšované všetky dokumenty, ktoré vydalo IPCC ku klimatickým zmenám. Obchod z emisiami je iba výborní biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami.

Družicové merania jasne preukázali, že nedochádza k zosilňovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme, ale k stenšeniu atmosféry. Cez tenšiu atmosféru dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia a preto meteorológovia pri predpovedi počasia v letných mesiacoch upozorňujú na nebezpečnosť zdržiavať sa v popoludňajších hodinách na priamom slnku. Viacej žiarenia = viacej tepla a to je hlavná príčina klimatických zmien! Hoci americký vedci vedia, že v dnešnej dobe atmosféra Zeme stratí každú sekundu 3 kg vodíka a 50 g hélia, tvária sa že je to prirodzený jav, hoci neexistuje žiaden dôkaz že k tejto strate ľahkých plynov dochádzalo aj v minulosti, keď na obežných dráhach okolo Zeme neboli žiadne družice. Vďaka nesprávnemu gravitačnému zákonu vedci ignorujú vplyv družíc na hrúbku atmosféry i vplyv družíc na klimatické zmeny!

0 0
možnosti
Foto

Bohužel ještě je dost lidí, pro které je člověk všemocným nad všemi přírodními i fyzikálními zákony. Jenže Země je planeta a Slunce je motorem klimatu Země. Precese Země i její Nutace jsou základní kameny vývoje klimatu Země spolu s Precesí Slunce. Všechny snahy "zachránců klimatu by měli být co nejdříve nahrazeny snahou o minimalizaci důsledků změn klimatu.Zatím však tyto jen nahrávají bohaté části populace Země k ještě většímu zbohatnutí na úkor většiny lidstva.

0 0
možnosti
JV

Žijeme v revoluční době. Proč ti, co dávají peníze politikům, co se do Dubaje sletěli na malých tryskácích, si tam nechali střílet do ropného byznysu, který jim přinesl absolutní moc? Za potlesku médií, které nota bene také všechna vlastní? Protože v roce 2008 zjistili, že moc se dnes nechá udržet daleko, daleko snadněji. Stačí chybějící peníze natisknout. Green deal bude.

0 0
možnosti
MS

Když je někdo aktivistický zelený pirát a šéf pirátské unijní internacionály jako pan Peksa, tak i z ubohých výsledků dubajské konference chce udělat propagandu, že zelenou idiocii EU jménem Green Deal ještě někdo prý následuje. https://medium.seznam.cz/clanek/milan-smutny-klimaticka-konference-osn-v-dubaji-pokrytecky-cirkus-jalovych-proklamaci-35330 Byl to krásný výlet pro 97 000 delegátů v Dubaji zaplacený daňovými poplatníky. Kdyby zůstali doma, udělali by místo šílené emisní stopy svého "turismu" pro planetu větší službu. Ale když ona je ta ideologie pro její protagonisty tak příjemná i výnosná.

0 0
možnosti
LN

Německá CDU se distancuje od Merkelové a chce zpátky jádro

Mezi německými politiky se množí hlasy, aby se největší evropská ekonomika vrátila k jaderné energetice. Německé energetické firmy ovšem s jadernými zdroji už nepočítají. ...

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/nemecka-cdu-se-distancuje-od-merkelove-a-chce-jadro

0 0
možnosti

Blbec a ještě k tomu aktivistickej.

0 0
možnosti
Foto

Doufejme, že se tohle zvířátko a jemu podobní už do Evropského parlamentu nedostanou.

0 0
možnosti
JH

J75i51r10i 83H66u21m44l

6. 1. 2024 3:56

Blahopreji panu Neffovi k uverejneni tohoto clanku. Vetsinou zlucovite, vztekle, a bezduche reakce mistnich "diskuteru" jsou pouhym dukazem jejich intelektualni omezenosti.

0 0
možnosti
LN

Pachuť z oslavných tirád na německé občasné zdroje energie

Milan Smutný

... Výsledkem je doslova explozívní informace (kterou česká mainstreamová média velkoryse přehlédla, protože nezapadá do převládajícího narativu optimistické zelené tranzice), že již zmiňovaná Spolková agentura agentura pro sítě (BNA) koncem roku 2023 dle zprávy deníku Die Welt zakázala nejméně do března 2031 plánované odstavení 26 německých uhelných elektráren. BNA tak učinila s předstihem kvůli plánování ekonomiky a zajištění personálů provozovatelů elektráren. Tím se také hroutí ale i plány daných provozovatelů na dosažení jejich deklarovaných cílů omezení emisí. ...

(podrobnosti v článku)

https://medium.seznam.cz/clanek/milan-smutny-pachut-z-oslavnych-tirad-na-nemecke-obcasne-zdroje-energie-38532

Green Deal narazil na fyzikální principy, které "zelený" EP nedokáže přehlasovat... ;-D

Zelený ;-O magor a Pirát Peksa NESMÍ PROJÍT VOLBAMI DO EP v zájmu budoucnosti naší země i okolních států! Kolaja, Niedermayer a spol. taky ne!!! [>-]

0 0
možnosti
KV

Á jé, "zelené klimakterium" se nám v plénu probudilo, tedy pan P.Rada. To bude zase samý "gradient" z dob historie měření. Ale nic, zelený strejc se alespoň exibicionuje, když je postižený (zeleně).

0 0
možnosti
Foto

P42a50v90e76l 50R57a70d72a

5. 1. 2024 22:29

Když spolknu špinavé pomluvy, tak zbývá konstatovat, že věcně k tématu ani k mým náhledům, odkazům... nic nenamítáte. I za takové přitakání děkuji.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz