Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ZELENÝ ÚDĚL: Vážná hrozba pro svobodu

Green Deal příliš často vnímáme především ekonomickou optikou. Nejde ale jen o cestu k devastaci hospodářství a pádu životní úrovně. Jde také o masivní útok na lidskou svobodu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JR

J75a41n 29R96á35ž

3. 9. 2023 17:22

Nikdy jsem nevěřil na nějaké konspirační teorie, ale začínám věřit té, která tvrdí, že Green Deal je výsledkem ruského lobbingu za účelem zničení "západu". Jinak si tu cílenou destrukci západní Evropy bruselskými zelenými nápady nejde vysvětlit.

0 0
možnosti
PS

Ruský lobbing je o panice z green dealu. Založen je na jediné věci: neznalosti faktů.

0 0
možnosti
MP

"Vážnou hrozbou pro svobodu občanů v ČR je nekonkurenceschopná ekonomika této země."

Tento nadpis knihy bych od Václava Klause považoval za poctivější sdělení, než dvě knihy, na které se odvolává článek Břicháčka.

Cituji ty knihy, které jsou mimo kompetenční obor (autora knih):

- Klaus V.: Modrá, nikoli zelená planeta, Dokořán, Praha [2007], s. 12–13, 124;

- Klaus V.: Zničí nás klima, nebo boj s klimatem, Cosmopolis, Praha [2017], s. 7, 22–23, 156, 195.

0 0
možnosti
PS

Jak to ? Pan Klaus přece rozumí všemu, ne ? :-)

Jinak boj za/o klima je jen iluze. Skutečnost je pouze o tom, že se zpřísňují limity na vypouštění toho či onoho, ale podle aktuálně dostupné technologie. Tj. aby nikdo nemohl vydělávat na překonaných technologiích, čili fakticky na drancování životního prostředí. Na tom, omlouvám se, ale nevidím nic špatného a už vůbec nebezpečného.

Konkrétně: elektrifikace aut není ani tak o boji za klima, ale nevyhnutelný důsledek technického pokroku. Mít veterána to nikomu nebrání.

0 0
možnosti
MP

Neznám sice přesně dokumenty Zelené politiky EU a nejsem rovněž zodpovědný za činnost politiků, kteří se chtějí zviditelnit čímkoliv. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že téma tzv. zelené politiky si zaslouží hlubší prozkoumání.

Původně jsem měl v úmyslu si nestranně článek přečíst. Nicméně, když jsem si hned na počátku přečetl politicky zaštíťovací větu "Václav Klaus už před mnoha lety varoval, že ...", ztratil jsem důvěru v serióznost přístupu k serióznímu tématu.

Nevidím žádný rozumný důvod, proč by nemohli a neměli držitelé byznysů starých technologií prodělat nějaké peníze, a proč by nemohly vzniknout nové formy s novou technologií.

Závěr: Neviditelný pes se proměnil v informační stoku.

0 0
možnosti
PD

A vy jste čím dál, tím více nechápavý.

0 0
možnosti
PK

Green Deal se mění v Green Disaster. Zabitím konkurenceschopnosti evropských firem vyrábí nezaměstnané jako na běžícím pásu a tak obě strany tržního řetězce firmy i pracující staví Brusel proti sobě. Neschopnost efektivně řídit projekty vyvstala jako mene tekkel v době kdy je třeba ukrajinská vojska podporovat municí, není Evropa schopna vyrobit ani objednat tento artikl. To je signál Kremlu jak slabá Evropa ve své podstatě je. Stačí fouknout a svíčka projektu EU zhasne. Zabití základních hodnot tržního hospodaření, svobody a demokracie je v tomto prostředí naprostého diktátu Bruselu naprosto zřejmé. Proto také nikdo z občanů unie nebude tyto "nové hodnoty" dobrovolně bránit, naopak, občané půjdou proti unii v jednom šiku s tím, kdo jim návrat tržních principů a svobod slíbí. Brusel ani Washington to ale nebudou, ty svou možnost zvrátit pád Evropy na dno promeškaly.[>-]

0 0
možnosti
PS

Pan Kozelský nepochopil, že opak je pravdou. V naší škole bylo na sloupu napsáno: "Nevědomost je démon." Jak je vidět, je to pravda. :-)

0 0
možnosti
Foto

P49a79v11e41l 63R28a11d59a

3. 9. 2023 8:07

Pan Břicháček si zřejmě plete Svobodu se Svévolí.

Pomíjí, že od dob Spinozy je svoboda obecně chápána jako poznaná nutnost.

0 0
možnosti
Foto

...a co je nutost určíme my. Vy držte hubu a krok!

0 0
možnosti
VC

Vstupem do EU jsme se octli pod tvrdou knutou diktátu bruselské byrokracie. Skončila svoboda rozhodování o vlastním osudu. Bruselská byrokracie "vytýčila" rozměr našeho osudu a běda tomu, kdo by si dovolil jeho hranice překročit. Zkrátka a dobře, dostali jsme se z komunistického deště pod bruselský okap. Komunismus pohřbil sám sebe, jde o to, zda bruselská diktatura skončí podobně. Jen aby to to netrvalo také tak nesnesitelně dlouho. !!Rv :-/

0 0
možnosti
VP

Jenže, snaha zmírnit komunismus skončila okupací z 21.8.1968. Brusel ale nemá prostředky k tomu, aby nám poskytl "bratrskou pomoc" a je jen na nás, budeme li mít vůli a odvahu z toho šíleného spolku vystoupit!

0 0
možnosti
JJ

J90u37r98a 11J15u83r78a11x

2. 9. 2023 16:30

A co probůh čekáte od těch rudozelených blbečků z brusele a jejich tuzemských přisluhovačů?

Mmch už jsem viděl reklamu na paštiku, jež prý je vyráběna ekologicky šetrným způsobem! A Radegast spotřebuje jen 1,2 litru vody na jeden půllitr piva, čímž se stává ekologicky udržitelným!

0 0
možnosti
Foto

Ekologicky udržitelným se stane teprve tehdy, až na výrobu půl litru piva spotřebuje 0,4 l vody.

0 0
možnosti
PS

Pan Klaus vychází z teorie, že každý občan má právo vypouštět libovolné množství čehokoli, co splňuje nějaké limity a brát si rovněž neomezené množství čehokoli a na tom vydělávat. Bohužel tak to nelze dělat. A proto je nutná regulace, která má ovšem dávné kořeny. Jen se rozšířila z těžby i na odběr vody a vypouštění smradů do vzduchu. Jelikož kouř z komína může jít k sousedovi, tak žádné neomezené právo na komín neexistuje stejně, jako na produkci hluku.

0 0
možnosti
JJ

J15u56r36a 84J38u66r70a51x

2. 9. 2023 16:50

Pan Klaus vychází z teorie, že každý občan má právo vypouštět libovolné množství čehokoli, co splňuje nějaké limity a brát si rovněž neomezené množství čehokoli a na tom vydělávat. Bohužel tak to nelze dělat. A proto je nutná regulace, která má ovšem dávné kořeny, pravíte.

Ano, co splňuje nějaké limity - takže je potřeba je zeleně zpřísnit. A pak zase zeleně zpřísnit. No a pak zakázat, pokud to to zpřísnění ještě přežilo! Třeba spalovací motory nebo uhelné elektrárny. A další se chystají. Vše ku větší slávě zeleného boha! Kdo to zaplatí a z čeho, to už zelený blbeček neřeší.

A brát si neomezené množství čehokoliv - to už je fakt blbá demagogie. I když vlastně - brzo to bude neomezené množství lithia na aku pro zelenými blbečky oktrojovanou elektromobilitu :-)

A proto všechno je nutná regulace osvícenými zelenými blbečky z brusele! Vzorem budiž odborník na francouzskou literaturu Timmermans!

A když jsme u tech regulací, svezou se s tím i kvóty pro LGBTQ+, ženy a utlačované menšiny. Pro naše dobro!

0 0
možnosti
IL

I28v93o 59L15y78č74k28a

2. 9. 2023 10:30

Jestli proti tomu nezačne něco dělat mlčící většina, budeme možná jednou emigrovat do Číny nebo do KLDR. 😥

0 0
možnosti
PS

To byste si nepomohl. Tam sice nemusíte být eko, zato tam ale musíte mít souhlas strany, která někdy eko chce a někdy ne. :-)

0 0
možnosti
RT

Greendeal a klimahysterie maji jediny cil-zchudnuti obyvatelstva. Tim podle uvahy zelenych mozku dojde ke snizeni spotreby a zachrane planety.

Je to nova totalita. Ta, narozdil od diktatury, vyzaduje alespon predstirane nadseni obyvatel. Je to uplne stejne jako za bolsevika, jen pod jinou vlajkou. Komunismus a socialismus v zelenem havu.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz