Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

COP 28: Cirkus jalových proklamací

Delegáti z 200 států jedou domů. Poprvé v historii konferencí COP se v závěrečném dokumentu hovoří o nutnosti konce fosilních paliv. Jejich spotřeba však ve světě roste.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J43u66r40a 43J26u30r34a49x

18. 12. 2023 20:52

Přesné.

Zelené magory by měli věšet na lucerny nebo aspoň defenestrovat. Včetně těch usádlených v bruseli i u nás ve vládě a politických stranách a samozřejmě včetne zelených aktivistů.

Ono to tak stejně jednou dopadne.

0 0
možnosti
PB

P39e86t73e 81B16r43i73c55h

18. 12. 2023 17:42

Vypadá to, že na besídce zvláštní školy v Dubaji byl emír jediný, kdo měl všech pět pohromadě;-D

"To bude znamenat, že Česku a hlavně jeho průmyslu bude hlavně v zimním období chybět pětina až třetina stabilních zdrojů elektřiny za situace (nemluvě o centrálním vytápění 1,6 milionu domácností teplem z uhlí) ..."

Pětina až třetina stabilních zdrojů energie chybět nebude. Většina výroby používající elektrickou energii bude zavřena a dělníci budou zaměstnáni pletením svetrů. Ostatně jako většina obyvatelstva. Alespoň se při tom trochu zahřejí, když radiátory budou studené:-/;-€

0 0
možnosti
IS

Celý boj proti změnám klimatu je za prvé výrazné politikum, za druhé státní dotační byznys s velkým obratem. Ne, racionální ekonomická rozhodnutí ve prospěch klimatu bych zde opravdu nehledal. Racionální chování zúčastněných směřující ke zvýšení jejich vlastního ekonomického profitu je tam naopak přítomno v nadměrném množství. Takový příjemný ekologický raut pro vyvolené.

0 0
možnosti
JN

Němcům platíme Gas Storage neutrality charge za každou MWh plynu, kterou bereme přes Německo. Souvisí s průšvihem, kolem zásobníků Gazpromu, v principu jde o narušení trhu, když musíme platit za jejich chyby. Od 1.11 to je 1,86 EUR/ MWh, což při české spotřebě 80+ TWh je docela pěkné číslo, kterým naše domácnosti a podniky dotují Německý rozpočet.

Tolik k té víře, že elektřinu budeme v klidu dovážet, či dokonce levně dovážet.

https://www.tradinghub.eu/en-gb/Publications/Prices/Fees-and-neutrality-charges

0 0
možnosti
FN

Tak nám kongres v Dubají odkýval snížení teploty zeměkoule prostřednictvím omezení fosilních paliv. Příští kongres odhlasuje proklamaci o omezení zeměstřesení zákazem tanců, jako je kankán.

0 0
možnosti
FN

Studuje posun teplotních gradientů v závislosti na použití husitských houfnic v bitvě u Lipan.

0 0
možnosti
JL

"v Česku dominantně soláry." A ví o tom bůh Helios? Byl tam také pozván? Že by jako přidal drobet Sluníčku na výkonu, hlavně v zimě a v noci.... J.L. end

0 0
možnosti
RL

Ty proklamace NEJSOU JALOVÉ! Ty nám bohužel ničí život v přímém přenosu... ;-€

0 0
možnosti

Už mne to unavuje. Pořád se dokola pídím po tom, kde se měří těch 1,5 stupně. 2m nad zemí? Kolik takových budek je pro stanovení průměrné teploty? Ze satelitů? Kolik jich měří ne plochu Země? Jak se měří teplota moří a kde? Bez CO2 se zastaví růst rostlin. Opravdu po nás chtějí přestat dýchat? Kdo na tom všem vydělává?

0 0
možnosti
MK

A jak dlouho se měří takto metodicky.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz