Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EU VERSUS ČÍNA: Vítězství, ale čí?

Zelení politici v EU napříč stranami i zelení aktivisté dokola opakují, jak musíme stále rychleji odstavovat uhelné zdroje energie. Jen tak je, podle nich, možné zachránit „klima“. A dělají pro to, co mohou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

V15a51ň56u22r23a 38P51e43t32r

28. 11. 2023 17:51

Jenže to chce volit "protievropské strany" a celý ten bruselský bor*del co nejdříve opustit!

0 0
možnosti
PS

Samozřejmě ne každý je schopen pochopit, že cesta vpřed nevede přes cestu zpět. A cesta vpřed není jasná, ale je o hledání. Jasné a prošlapané cesty jsou buď obvykle slepé, nebo vedou zpět. :-) Komunisti tomu říkali rozumné zaostávání.

0 0
možnosti
PB

P95e50t92e 34B69r49i30c87h

28. 11. 2023 11:41

Vědomosti jsou veteš!! S čistou hlavou (rozuměj vypláchnutou dutinou lebeční) a s ohněm v srdci si podrobíme vítr i déšť!!R^;-€EU;-O

0 0
možnosti
MH

Naložili jsme to Rusku, naložíme to i Číně! A naše jeskyně bude plná radosti a kouře z loučí!

0 0
možnosti
PS

Jak jste přišel na to, že to někdo chce Číně nakládat ? Myslím, že poslední vývoj je o tom, že s Čínou budeme přátelé na věčné časy, pokud bude pro nás vyrábět námi vymyšlené výrobky. :-)

0 0
možnosti
PK

P39e89t38r 37K54u15b28á87č

28. 11. 2023 9:04

Dotaz na rádio Jerevan : "Proč Čína nebojuje proti globálnímu oteplování?" "Protože Čína už komunistickou vládu má...."

0 0
možnosti
FDW

Čína si svou kulturní revoluci už prožila, teď čeká Západ. Doufám, že se od těch západních debilů stačíme včas oddělit. I když i teď už je pozdě.

0 0
možnosti
FN

Přesunout energeticky náročnou a špinavou várobu z Evropy do třetího světa s cílem záchrany klimatu, je projevem indolentní degenerace.

0 0
možnosti
MK

Ona je to jen záležitost pojmenování. Mezinárodní dělba práce, zpracovávání surovin tam, kde se těží, převážení pokud možno až konečného výrobku - a máte zaděláno na průšvih. Ovšem druhá varianta - nakupování a převážení suroviny, která u nás prostě není - taky není nic moc. Tak jak z toho ven?

0 0
možnosti
VC

Tady už chybí jenom Rada. A toho už taky podezřívám že je placený Čínou.

Skleníkový jev a problém emisí je realitou. Že nějak musíme řešit ekologii je pravda.

Ovšem "geniální" je třeba rovnostářské pojetí zelenorudých ekoteroristů o kumulativním pojetí emisí.

Protože od průmyslové revoluce jsme naakumulovali víc emisí než Čína musíme vypnout my!

Tak to nemůže vymyslet zelený mozek. To je mozek rudý! Že rovnou neřeknou nechat se Číňany vybombardovat! Ono to k tomu ale vede.

0 0
možnosti
JL

"ve jménu „záchrany klimatu“ co nejdřív vzdali uhlí?" No a když kupř. v zimě nebude Sluníčko ani větříčky a Občasné Zdroje budou smutně spinkat... tak se spustí plynové záložní elektrárny, nejlépe na ruský plyn. Ten totiž při spalování neprodukuje smrtelně jedovatý CO2 (něco jako zyklon B), ale jen a jen vzácný plyn heligonium (jak nás učil jeden s. major na vojně). No ale pravda je, že plynová elektrárna najede za půl hodiny, uhelka za 2 dny. J.L. end

0 0
možnosti
PS

... nepojede pořád a má účinnost 55 - 70%, na rozdíl od uhelné, kde běžná má 33% a špičková max 50%.

Jestli ten konec uhlí nesouvisí právě s tím, že potřebujete elektrárnu, co najede rychle a ne za den nebo dva. V tom nic lepšího, než ten plyn není.

Kromě toho: občasné zdroje jsou i kogenerace, čili vysoce efektivní výroba elektřiny. Ta funguje vždy, když topíte. Vy v zimě topíte ?

0 0
možnosti
JK

K tím uhelným elektrárnám v Číně. Ano, Čína pořád staví nové a nové uhelné elektrárny. Jen je třeba říct i ten zbytek: Čína v posledních 10 letech roste průměrným tempem 6 % ročně. Je přirozené, že růst potřebuje nové zdroje energie. Ovšem podíl uhlí na výrobě elektřiny trvale klesá: ze 78 % v roce 2014 na 60 % v roce 2021. Naopak roste podíl elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů: z 20 % v roce 2013 na 34 % v roce 2022.

zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Electricity_sector_in_China

Je to cca 1,5 procentního bodu ročně. Rok 2060 bude za 37 let. Vynásobme to 1,5 %. Výsledek je 56 %. Plus třeba přičíst 34 % v roce 2022 a dostaneme se na 90 %-ní podíl OZE v roce 2060. Pochopitelně to je jen matematika, realita může být, a patrně i bude výrazně jiná. Ovšem obávám se, že Číňané dovedou nejen plánovat, ale své plány také relativně přesně i plnit. Zvláště ty dlouhodobé.

0 0
možnosti
Foto

I kdyby podíl uhelných zdrojů v Číně klesl jen na 1%, kolik GWh ročně to bude a kolikanásobek proti EU?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz