Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA : Klimatologové a média útočí a ohromují

Je to již jakousi „tradicí“, že se opět koná velmi důležitá konference o klimatické změně způsobené kysličníkem uhličitým v Dubaji a střední Evropa zažívá „překvapivý“ nástup zimy koncem listopadu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

Autor doteď nepochopil, že ty teploty x CO2 nejsou z žádného modelu, ale historická, a tedy prakticky prokázaná závislost. Modely jsou věc další.

Fakticky se klima neřeší, protože se řeší budoucnost energetiky, kde by docházelo ke změnám tak jako tak. Takto ale můžeme nadávat na green deal. :-)

Jinak je to ale o tom, že dnes provozovat uhelnou elektrárnu s účinností 33% se prostě nepovažuje za technicky správné. Stejně jako nikdo nechce socialistické Krušné hory a tehdejší ranní čerstvý smog. Prostě eauta a život u silnice, to je jiná liga. Zkuste si ráno stoupnout na rušnou křižovatku a zjistíte to sami. :-)

0 0
možnosti
JP

V době, kdy klimatické běsnění propuklo v Německu, kolem roku 1985, ale ještě i dlouho potom, se vše ohledně klimatu hodnotilo ve třicetiletých periodách.

Dnes stačí, když v Horní Dolní naměří o 2°C víc než před týdnem a je to neklamná známka globálního oteplování způsobeného lidmi.

Buďme konkrétní: Ač, Tolasz, Metelka, Bursík, Cílek, nebo Moldán, to všechno jsou klimaalarmističtí pomatenci. A to je hodnotím ještě mírně.

0 0
možnosti
Foto

P35a16v62e56l 91R91a93d89a

6. 12. 2023 21:55

Třicetiletá perioda je doporučení světové meteorologické asociace k hodnocení klimatických změn WMO a platí doposud proto aby se vyloučil vliv periodických vlivů na glob. klima. vývoj.

To, že Vy bez dokladů tvrdíte něco jiného, je projev jak dnešní svobody slova, tak osobní možnosti se presentovat pomluvami.

0 0
možnosti
MP

Zpráva ze dne 6. prosince 2023:

Země se potácí směrem ke katastrofickým klimatickým bodům zlomu. Jakmile je porušíme, odborníci varují, že to způsobí nevýslovné, nevratné škody. (Earth is lurching toward catastrophic climate tipping points. Once we breach them, experts warn it’ll unleash untold, irreversible damage. )

0 0
možnosti
Foto

P47a75v65e69l 83R13a95d58a

6. 12. 2023 17:55

Potácí???! Vždyt teplota narostla od předindustriálu už o 1.2C, průběžně jen roste a gradient glob. teploty vzduchu navíc už přesahuje 0.2C/dekádu!

Pro porovnání za dobu 5tis let co zde jsou civilizace se glob teplota nezměnila o více jak +-0.5C při gradientu více jak TISÍCKRÁT menším!

I na konci poslední doby ledové, byl glob gradient teploty stokrát nižší jak dnes.

0 0
možnosti
MZ

A jediná spása spočíva v zavedení globálnej uhlíkovej dane za auto a nemovitosť + elektronické identita + digitálna mena (=čínsky kreditný sociálny systém pre Západ)

„Máme velký zájem na vytvoření nejsilnější možné pobídky pro dekarbonizaci, což je cena za uhlík,“ řekla Georgievová na summitu ve Spojených arabských emirátech.

„Tato cena musí jít nahoru, nahoru, nahoru, pokud chceme urychlit dekarbonizaci.“

Georgieva je elitářská globalistka, která sedí na COP28 pod hlavičkou MMF a Světové banky a otevřeně přiznává, že globalisté chtějí globální daň, která trestá lidi za řízení aut na benzín, vytápění domů, vaření na plynových vařičích, konzumaci masa, vlastnictví nemovitostí, létání letadlem a tak dále.

Pokud si globalisté prosadí své, budou si tyto věci moci dovolit pouze bohatí. My ostatní budeme muset přežít v chladných, vlhkých malých sdílených bytech, chodit pěšky nebo jezdit na kole a doma si pochutnávat na večeři z moučných červů a cvrčků.

https://leohohmann.com/2023/12/05/imf-boss-says-governments-need-to-impose-global-carbon-tax-on-citizens-to-punish-them-for-using-energy/

0 0
možnosti
Foto

P34a58v27e51l 81R78a95d62a

6. 12. 2023 12:46

Typuji, že budoucnost dalších generací vidíte příliš optimisticky.

0 0
možnosti
MZ

Ver grantovému klimatológovi.

Narativ o "klimatické nouzi způsobené člověkem" se hroutí.

https://rumble.com/v3zj057-narativ-o-klimatick-nouzi-zpsoben-lovkem-se-hrout.html

0 0
možnosti
Foto

P18a88v96e26l 27R15a50d33a

6. 12. 2023 12:42

Zkuste víc věřit sobě. Zdravým "narativem" se může stát např. studium fyziky, meteorologie.... a obecněji rozvoj kritického myšlení.

Posléze můžete začít méně "věřit", že se samo od sebe zhroutí něco stále více nepohodlné až život ohrožující.

0 0
možnosti
MP

Dnes je nepříjemná doba pro obnovitelné zdroje energie. Její náklady prudce rostou a průmysl má potíže. Nicméně, máme dostatek materiálů na to, abychom poháněli svět (planetu Zemi) obnovitelnými zdroji energie.

0 0
možnosti
LN

Dementní StBák a komouš Pivoda už se zase posral... :-P

0 0
možnosti
MP

Emise z fosilních paliv jsou více než milionkrát vyšší než úsilí o odstranění uhlíku z ovzduší.

0 0
možnosti
JH

J98a97n 22H83a20j37s17k79ý

5. 12. 2023 15:50

Udělal jste mi radost první větou druhého odstavce, kde jste použil pěkné ČESKÉ slovo KYSLIČNÍK míslo oxid, které je teď používáno. Proč je používáno? Je to módní záležitost přejatá do spisovné češtiny z odborných termínů? Jestliže ano, proč se dosud používá termín kyslík míslo oxygenium i v jiných než odborných textech?

0 0
možnosti
PD

Kyslík je pro nás dříve narozené.

0 0
možnosti
VK

V12. 83K91u72h52a51j

5. 12. 2023 15:49

To byl zásah neurodegenerátorem z Epsilon Eridanu. Už se na to tady nemohli dívat, tak nám dali ránu z milosti. Vezme to tady za nás šimpanzi. Impuls 800 kvadrilionů elektronvoltů, které jim otevřou jistá centra v mozku, již byl vyslán také. S počasím to nemá nic společného.

0 0
možnosti
VC

Klialarmisté jsou falešní proroci, nemají kouska svědomí. Je jim jedno,, že tím svým grýndýlem přivedou evropské státy na buben, protože bilionové výdaje, které to bude stát položí ekonomiku na lopatky. !!

0 0
možnosti
OK

Oni ti muslimové v Evropě tu green-rozkrádačku zruší a bude pokoj. Ti nebudou řešit jestli se o půl stupně oteplilo nebo ochladilo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz