21.2.2024 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

KLIMA : Klimatologové a média útočí a ohromují

Je to již jakousi „tradicí“, že se opět koná velmi důležitá konference o klimatické změně způsobené kysličníkem uhličitým v Dubaji a střední Evropa zažívá „překvapivý“ nástup zimy koncem listopadu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 6.12.2023 20:20

Autor doteď nepochopil, že ty teploty x CO2 nejsou z žádného modelu, ale historická, a tedy prakticky prokázaná závislost. Modely jsou věc další.

Fakticky se klima neřeší, protože se řeší budoucnost energetiky, kde by docházelo ke změnám tak jako tak. Takto ale můžeme nadávat na green deal. :-)

Jinak je to ale o tom, že dnes provozovat uhelnou elektrárnu s účinností 33% se prostě nepovažuje za technicky správné. Stejně jako nikdo nechce socialistické Krušné hory a tehdejší ranní čerstvý smog. Prostě eauta a život u silnice, to je jiná liga. Zkuste si ráno stoupnout na rušnou křižovatku a zjistíte to sami. :-)

J. Plzák 6.12.2023 20:03

V době, kdy klimatické běsnění propuklo v Německu, kolem roku 1985, ale ještě i dlouho potom, se vše ohledně klimatu hodnotilo ve třicetiletých periodách.

Dnes stačí, když v Horní Dolní naměří o 2°C víc než před týdnem a je to neklamná známka globálního oteplování způsobeného lidmi.

Buďme konkrétní: Ač, Tolasz, Metelka, Bursík, Cílek, nebo Moldán, to všechno jsou klimaalarmističtí pomatenci. A to je hodnotím ještě mírně.

P. Rada 6.12.2023 21:55

Třicetiletá perioda je doporučení světové meteorologické asociace k hodnocení klimatických změn WMO a platí doposud proto aby se vyloučil vliv periodických vlivů na glob. klima. vývoj.

To, že Vy bez dokladů tvrdíte něco jiného, je projev jak dnešní svobody slova, tak osobní možnosti se presentovat pomluvami.

P. Eliáš 7.12.2023 8:21

Plzáku. Ty jsi zase ignorantský hlupák. Stejně jako kopa dalších místních poloopic se sníženým intelektem žvaníš nesmysle protože máš vygumováno a nemáš nic, čím by jsi mohl oponovat. :-) A to tě hodnotím ještě mírně. :-)

M. Pivoda 6.12.2023 17:21

Zpráva ze dne 6. prosince 2023:

Země se potácí směrem ke katastrofickým klimatickým bodům zlomu. Jakmile je porušíme, odborníci varují, že to způsobí nevýslovné, nevratné škody. (Earth is lurching toward catastrophic climate tipping points. Once we breach them, experts warn it’ll unleash untold, irreversible damage. )

P. Rada 6.12.2023 17:55

Potácí???! Vždyt teplota narostla od předindustriálu už o 1.2C, průběžně jen roste a gradient glob. teploty vzduchu navíc už přesahuje 0.2C/dekádu!

Pro porovnání za dobu 5tis let co zde jsou civilizace se glob teplota nezměnila o více jak +-0.5C při gradientu více jak TISÍCKRÁT menším!

I na konci poslední doby ledové, byl glob gradient teploty stokrát nižší jak dnes.

J. Plzák 6.12.2023 20:05

"Planeta hoří", tvrdí všechny německé televizní stanice. A Rada, ten to ví. Je to k breku.

P. Skřivan 6.12.2023 20:21

Kapitalistická média milují poplašné zprávy. :-)

P. Rada 6.12.2023 22:15

Hořet může jen za adekvátních předpokladů. Jeli ohně více než bývalo běžné, může se takto projevovat posun podnebních pásem. To se také děje. Na pouštích už šance není a to jak pro ohen tak na úrodu která by nasytila... Zatím jde častěji jen o ztráty rekreačního pohodlí a jen tu a tam i o životy:

https://www.denik.cz/galerie/rozsahle-pozary-ve-stredomori.html

"K breku" je to, že kdejaký jen trochu vyvinutější organismus si zřetelně hledí ochrany svých mládat /potomků - ale dnešní, kapitálově zahledění lidé, tuto přirozenost už zřejmě začínají ztrácet analogicky, jak drogově závislým jde jen a jen o další co možná rostoucí dávku.

M. Zasazabanovaný 6.12.2023 11:52

A jediná spása spočíva v zavedení globálnej uhlíkovej dane za auto a nemovitosť + elektronické identita + digitálna mena (=čínsky kreditný sociálny systém pre Západ)

„Máme velký zájem na vytvoření nejsilnější možné pobídky pro dekarbonizaci, což je cena za uhlík,“ řekla Georgievová na summitu ve Spojených arabských emirátech.

„Tato cena musí jít nahoru, nahoru, nahoru, pokud chceme urychlit dekarbonizaci.“

Georgieva je elitářská globalistka, která sedí na COP28 pod hlavičkou MMF a Světové banky a otevřeně přiznává, že globalisté chtějí globální daň, která trestá lidi za řízení aut na benzín, vytápění domů, vaření na plynových vařičích, konzumaci masa, vlastnictví nemovitostí, létání letadlem a tak dále.

Pokud si globalisté prosadí své, budou si tyto věci moci dovolit pouze bohatí. My ostatní budeme muset přežít v chladných, vlhkých malých sdílených bytech, chodit pěšky nebo jezdit na kole a doma si pochutnávat na večeři z moučných červů a cvrčků.

https://leohohmann.com/2023/12/05/imf-boss-says-governments-need-to-impose-global-carbon-tax-on-citizens-to-punish-them-for-using-energy/

P. Rada 6.12.2023 12:46

Typuji, že budoucnost dalších generací vidíte příliš optimisticky.

L. Novák 6.12.2023 15:45

"Typuj" si co chceš, na tvých blábolech vůbec nezáleží. :-P

A najdi si konečně významový rozdíl mezi slovem typovat a tipovat... :-)

J. Plzák 6.12.2023 20:10

(=čínsky kreditný sociálny systém pre Západ)

To chce Schwab - WEF, marxistický terorista Gebrejesus já nevím jak - WHO, Soros, Gates, Rockefelerský klan a Charles III. To je ten, co v mládí chtěl být vložkou v pochvě své dnešní manželky, královny.

M. Zasazabanovaný 6.12.2023 10:59

Ver grantovému klimatológovi.

Narativ o "klimatické nouzi způsobené člověkem" se hroutí.

https://rumble.com/v3zj057-narativ-o-klimatick-nouzi-zpsoben-lovkem-se-hrout.html

P. Rada 6.12.2023 12:42

Zkuste víc věřit sobě. Zdravým "narativem" se může stát např. studium fyziky, meteorologie.... a obecněji rozvoj kritického myšlení.

Posléze můžete začít méně "věřit", že se samo od sebe zhroutí něco stále více nepohodlné až život ohrožující.

L. Novák 6.12.2023 15:48

Tys ještě na fyziku nesáhnul, magore dementní! ;-D

M. Pivoda 6.12.2023 15:41

Hroutí se "Princip předběžné opatrnosti".

P. Rada 6.12.2023 16:36

Se situací která klima-globálně nadchází, nemá lidstvo prakticky žádnou zkušenost a v tomto globálním významu se žádná širší zkušenost vytvořit ani nemohla - natož zažitý systém "předběžné opatrnosti".

Tento termín sice používá věda a obecněji lidé s nadhledem ale události tak vleklé, že společenský vývoj přesahují, prakticky nikdo adekvátně nevnímá a to i když v dalších generacích může jít o životy.

Glob.-klimaticky totiž pravidelně nejde pro setrvačnost systému o ohrožení v té samé generaci. Poslední glob klimatická událost strmostí i amplitudou přesahující dnešní trend totiž nastala před 65miliony let, když homo s.s. ještě zdaleka neexistoval. Prví nám mentalitou podobní hominidé se totiž datují před cca 70tis.

Existují sice archeologicky potvrzené klima-události s fatálními dopady na lokální civilizace - ale tam pravidelně platilo, že kdo migroval - což bylo tehdy velmi rozšířené počínání - ten mohl přežít a předat zkušenost - které však vzdálenější společnosti nemusely věřit protože je to nepostihlo.

M. Pivoda 6.12.2023 17:18

Civilizace lidské společnosti je založena na dělbě práce. Tzn. lidé se specializují. Každý pracující člověk se nemůže věnovat studiu klimatu, musí se tedy spoléhat na experty.

Velký problém není jen s možnými negativními dopady klimatických jevů. Velký problém ale také je, jak rozpoznat poctivého experta, v tomto případě na klimatologii.

Velký problém je také uvědomit si, že naše lidské poznání se stále/furt vyvíjí (zatím nevíme všechno), takže lidé pragmaticky uplatňují "Princip předběžné opatrnosti".

Pokud ale zjistíme lživého/klamavého experta (na cokoliv), pak při dodržení "Principu předběžné opatrnosti", měli by lidé takového experta preventivně zahubit, aby falešnou expertní zprávou nedošlo k záhubě celého lidstva.

P. Rada 6.12.2023 17:34

Zhoubná je pro lidstvo spíše přebujelá egoistická chtivost - než "falešní experti". Souhlasím ale s tím, že zlo tkví v konání na základě falešného poznání.

Pokud jde o klimatologii pak zde lze sledovat míru expertní pravdivosti už po více jak tři desetiletí srovnáním výsledku s předpovědí zpráv IPCC které se navíc průběžně upřesnují.

M. Pivoda 5.12.2023 19:47

Dnes je nepříjemná doba pro obnovitelné zdroje energie. Její náklady prudce rostou a průmysl má potíže. Nicméně, máme dostatek materiálů na to, abychom poháněli svět (planetu Zemi) obnovitelnými zdroji energie.

L. Novák 6.12.2023 15:47

Dementní StBák a komouš Pivoda už se zase posral... :-P

M. Pivoda 5.12.2023 19:36

Emise z fosilních paliv jsou více než milionkrát vyšší než úsilí o odstranění uhlíku z ovzduší.

J. Hajský 5.12.2023 15:50

Udělal jste mi radost první větou druhého odstavce, kde jste použil pěkné ČESKÉ slovo KYSLIČNÍK míslo oxid, které je teď používáno. Proč je používáno? Je to módní záležitost přejatá do spisovné češtiny z odborných termínů? Jestliže ano, proč se dosud používá termín kyslík míslo oxygenium i v jiných než odborných textech?

P. Diviš 5.12.2023 16:12

Kyslík je pro nás dříve narozené.

R. Langer 5.12.2023 18:23

Kyslík je pořád stejný.

V. Petr 5.12.2023 16:30

Oxid se místo kysličník používá v důsledku oficiálně přijaté názvoslovné změny, která nás má přiblížit zahraniční terminologii. Je to už více, než 40 let!

J. Hajský 5.12.2023 17:29

To chápu, ale jak se zahraniční terminologii přibližuje název plynu kyslík?

V. Petr 5.12.2023 17:33

To nevím, já jsem tu terminologii nedělal.

M. Kocián 6.12.2023 14:07

Jen nehledejte logiku v jazyce. Není tam - hlavní hledisko je, co se ujme a co ne.