Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

KLIMA : Klimatologové a média útočí a ohromují

diskuse (302)
Je to již jakousi „tradicí“, že se opět koná velmi důležitá konference o klimatické změně způsobené kysličníkem uhličitým v Dubaji a střední Evropa zažívá „překvapivý“ nástup zimy koncem listopadu.

Dostali jsme přímý zásah 240000000000000000000 elektronvoltů. Odkud, nevíme. Klima je nejteplejší za 100000 let.

Je to již jakousi „tradicí“, že se opět koná velmi důležitá konference o klimatické změně způsobené kysličníkem uhličitým v Dubaji a střední Evropa zažívá „překvapivý“ nástup zimy koncem listopadu. Ještě na počátku listopadu se modely přikláněly k tomu, že i zbytek roku bude „nadprůměrně teplý“ a nyní se modely kloní k tomu, že bude zima. To je život a realita.

Klimatologové a média je podporující mají ale skutečně jiné starosti. Zažíváme údajně nejteplejší období za posledních 100000 let. Července v posledních třech letech byly nejteplejšími měsíci, zaznamenanými na naší planetě. Podle vědců byly dokonce nejteplejší v rámci posledních více než 100 000 let, uvádí Mashable. Nedávná zpráva NASA uváděla, že letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem za dobu, kdy jsou vedeny spolehlivé záznamy o teplotě, tedy od roku 1880. Tepleji bylo jen v letech 2016 a 2017. Rekordní teplo je ale patrné v mnohem delším časovém horizontu.

To je samozřejmě hrubé zkreslení reality, protože ony modely jsou založeny pouze na koncentraci kysličníku uhličitého, která se zjišťuje ze sond v ledovém příkrovu dlouhého stáří. Protože klima je na Zemi ovlivňováno Sluncem a vliv kysličníku uhličitého je mantra posledních třiceti let, je takovéto tvrzení naprosto nevědecké, spíše pavědecké. Zapadá ale do role strašení lidstva klimatickou změnou a tvrzením, že je to věda. Pokud uvážíme, že měříme teplotu na Zemi satelity a moderní technikou pár desítek let, je to z pohledu jednoho sta tisíce let méně než promile. Navíc, modely odkazující na korelaci teploty a kysličníku uhličitého v atmosféře suverénně manipulující se stovkou tisíc let do minulosti, nejsou samozřejmě takové, aby dokázaly zachytit vliv Slunce, protože o množství tepla dopadajícího na povrch Země za uplynulé období sta tisíce let nemáme žádná měření. Elegantně se to obejde tím, že záření „bylo konstantní“ a vliv se nevěnuje ani albedu Země, tj. změnám v odrazivosti či propustnosti atmosféry, která se opět suverénně prohlásí za „konstantní“.

Příklad ohromující velikostí čísel je zde: Dostali jsme přímý zásah 240 000 000 000 000 000 000 elektronvoltů. Odkud, nevíme Energie záhadné částice byla podle vědců zhruba stejná, jako když si člověk upustí z výšky pasu na nohu cihlu. K nárazu částice do zemské atmosféry došlo už v roce 2021. Zaregistrovala ho soustava pouštních detektorů v americkém státě Utah.

240 Exaelektronvoltů dané částice je řádově asi 50 Joulů, což je kinetická energie rovná pádu cihly na zem z výšky asi jeden metr. Tak praví klasická fyzika. Ohromovat nulami je samozřejmě známá mediální praxe, jen se zamlčí, že ta energie není nijak omračující a Slunce září v naší střední vzdálenosti od Slunce řádově 150 milionů kilometrů energií asi 1366 J/s na čtvereční metr kolmo k záření Slunce. Takže zpráva by měla být komentována tak, že se jedná zcela jistě o velmi energeticky bohatou části, ale z hlediska Země a života na něm jde o zajímavý jev, který život nijak neohrožuje. Pokud bychom samozřejmě byly vystaveny toku takto vysoce energetických částic v řádově obrovském měřítku srovnatelném se zářením Slunce, už by to samozřejmě vliv mělo. A je možné, že Země již byla pod vlivem těchto extrémních energií, a to způsobilo vymírání druhů a jejich náhradu za nové druhy, spekuluje se o vymření velkých veleještěrů dinosaurů apod. (pády meteoritů o velké hmotnosti právě v kombinaci se zvýšenou radiací z kosmu).

Na bulvární titulky o „nejteplejším období za posledních sto tisíc let“ platí skutečná věda. Tu však je schopno bohužel dokonale pochopit jen několik procent ve fyzice vzdělaných klimatologů a ti se od alarmismu distancují. . Příkladem argumentace na vědecké úrovni je například stať Vítězslava Kremlíka zde. Je z roku 2012 a je na ní půvabné právě to, že není potřeba v argumentaci proti věrozvěstům klimatických změn způsobených lidskou činností nic zásadního dodávat. Stále platí, že tak zvané „skleníkové plyny“ jako kysličník uhličitý nemají podle zákonů fyziky vůbec šanci planetu Zemi ohřívat. A nejpůvabnější je to, že další tak zvaný skleníkový plyn, vodní pára, není v klimatických modelech vůbec uvažována, prostě proto, že je její obsah v atmosféře tak proměnlivý (podle zeměpisných šířek a rozdíl mezi pevninou a mořem), že se v modelech opět prohlašuje vliv vodní páry za „konstantní“. Přitom je střední koncentrace vodní páry v atmosféře o několik řádů vyšší než koncentrace kysličníku uhličitého.

Současná politika Západu je bohužel zcela pod vlivem klimatologických alarmistů. A tak zvané „rozvojové země“ využívají této situace. Obviňují Západ, že je to jeho uplynulé využívání fosilních paliv, které způsobilo dnešní „katastrofu“ a Západ tak má platit. A Čína dělá moudrou opici a tvrdí, že na jednoho Číňana vypustí o desítky procent méně emisí než západní ekonomiky, a přitom je to globálně stát, jehož emise kysličníku uhličitého jsou na špičce světa. A, bohužel pro Západ, doplácejí na to státy, které na Západ spoléhají. Víme dobře o jaké státy jde a že jim pomáháme přežít, ale ne zvítězit, protože by to „ohrozilo“ moudrou a „vyváženou“ politiku Západu.

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Ivo Fencl
15. 7. 2024

Od té doby, co zemřel Kennedy, neustalo rojení konspiračních teorií ohledně jeho smrti.

Neviditelný pes
15. 7. 2024

Dyktando, můj velký, rezavý přítel je stájový aristokrat

Daniel Vávra
15. 7. 2024

Jednoduchý návod, jak řídit stát

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Václav Vlk st.
12. 7. 2024

Jak by pravil nezapomenutelný major Terazky: „Herr, súdruh, tavarišč geněrál, som daký zmätený!“ Aj...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

pari Anna Pařízková
15. 7. 2024

V noci na pondělí došlo v Praze 3 v okolí Žižkova náměstí ke konfliktu mezi několika cizinci, který...

Miloš Balabán
15. 7. 2024

Druhé kolo francouzských parlamentních voleb přineslo překvapení. Zvítězil v nich levicový blok...

fuk Jana Fuksová, oh Ondřej Holubec
15. 7. 2024

Krajský soud ve Zlíně dnes zamítl žádost o obnovu řízení v případu brutální vraždy ve Slopném na...

Lidovky.cz, ČTK
15. 7. 2024

Růst čínského hospodářství zpomalil. HDP země v druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 4,7 procenta,...

Lidovky.cz, ČTK
15. 7. 2024

V Praze se v úterý uskuteční společné jednání české a ukrajinské vlády, oznámil Úřad vlády. Naváže...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz