Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA: Hysterie a klimatická rozvážnost

Symbolem této hysterie jsou stále častější výroky o „prohlubující se klimatické krizi“. Velmi hlasitě zaznívají od některých klimatických aktivistů, kteří jimi ospravedlňují svoje extrémní kroky. Jde většinou o mladé lidi. Ti vždycky chtěli měnit radikálně svět a jsou také lehce manipulovatelní.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PE

P70e58t94r 79E97l27i24á84š

4. 9. 2023 11:55

Divím se, že se paní Lhotská raději nevěnuje něčemu, čemu rozumí. Ať už je to cokoliv. Takto se akorát zesměšňuje.;-)

0 0
možnosti
RT

A CLINTEL? Fakt není nutné, aby klimatické prohlášení připravili jen klimatologové. Ani mezi autory IPCC nejsou jen klimatologové. Ale tento zcela nesmyslný text, sepsali autoři, mezi kterými je jediný atmosférický fyzik (Lindzen, zaměřený na střední atmosféru), jinak tam není nikdo, kdo by o atmosféru alespoň nějak ve svých výzkumech zavadil. A klimatolog ANI JEDEN.

0 0
možnosti
VM

Som rád, že sa ozývate. Budte teraz naozaj konkrétny a napíšte kde sú v tomto vyhlásení nezmysly. Je to absolútne triezvy text perfektne vystihujúci situáciu. https://clintel.org/there-is-no-climate-emergency-a-message-to-the-people/

0 0
možnosti
RT

Celý ten článek je snůškou nesmyslů, viz např. "političky tvrdící, že za změny klimatu mohou muži" s odkazem na článek, kde o něčem takovém není ani slovo :-)

0 0
možnosti
JB

Ano, muži mohou za všechny špatné věci na celé zeměkouli. A to zejména ti bílí heterosexuální :-).

0 0
možnosti
RL

Jak ti klimatičtí sedmilháří lžou, to je prostě neuvěřitelné. Tedy doufám, že už jim to brzy nikdo věřit nebude! ;-)

0 0
možnosti
LZ

L27u84i21s 22Z11í15d45e33k

31. 8. 2023 17:47

Stejné, jako Phiserův Covid. Jde jen o prachy a oblbování lidí !

0 0
možnosti
JB

No, tak na covid umřelo několik milionů lidí, takže taková sranda to zase nebyla. Já, jako jeden z prvních jsem prodělal omikron, a musím říci, mněl jsem už v životě výrazně lepší zážitky. A to přesto, že jeden kamarád hlásal heslo (pravdivé), že zážitky nemusí být vždy kladné, musí však být silné. Byl to siný zážitek, ale moc kladný, tak to tedy nebyl.

0 0
možnosti
JJ

J69u98r40a 51J63u69r34a72x

31. 8. 2023 14:44

Inu, vyvolat hysterii je dobrá cesta jak vydělat a/nebo dostat se k moci.

Protože máme demokracii, hysterií zblblí voliči odhodí racionální uvažování do WC, spláchnou a volí ty, kdož hysterii vyvolali a průběžně ji přiživují.

Platí obecně, ne jen pro právě aktuální hysterii klimatickou.

0 0
možnosti
JB

Jojo, ovce se přece musí stříhat, jinak jim srst přeroste.

0 0
možnosti
VC

Klimaalarmisté usilují záměrně o likvidaci ekonomiky. Už nyní jejich působnost stála lidi biliony doslova vyhozené tak řečeno oknem. A bude hůř, pokud se nepodaří jejich řev zastavit. Nejde jim totiž o záchranu planety, biliony promrhané na tak zvanou uhlíkovou neutralitu si cpou do svých nenasytných kapes ve formě dotací. Zkrátka klimaalarmisté patří za mříže, jinak nás všechny dokážou doslova zbídačit. !!Rv:-/

0 0
možnosti
VK

Klimatická krize je pouze jiný název pro energetickou krizi kterou zavinili zelení svou politikou. Patří sem likvidace JE, podpora OZE, povolenky, sázka na ruský plyn a jak to dopadlo každý vidí.

0 0
možnosti
PS

Problémy JE souvisí hlavně s praktickou aplikací této technologie: zjevně nedostatečná bezpečnost a neschopnost po sobě uklidit z hlediska odpadu, kdy problém Černobylu stále trvá a problém Fukušima rovněž.

Odpověď jaderné technologie na tyto problémy je v podobě pasivně bezpečných modulárních reaktorů a v recyklaci paliva.

Po řešení akumulace energie velkého rozsahu není poptávka, pokud nejsou zdroje, které vyrábějí kdy chtějí a ne když je třeba: OZE. Proto se zavedly OZE a akumulace se dočasně nahradila vykrytím plynem. Je to prosté, logické a jasné.

Dopadlo to tak, že Rus prodává plyn přes Čínu, což mu nutně a značně snižuje příjmy. Jinak se nestalo nic.

0 0
možnosti
Foto

Americký experimentální fyzik dr. John Francis Clauser získal v loňském roce Nobelovu cenu za fyziku říká.Obsah CO₂ v atmosféře se v současnosti pohybuje kolem 0,04 procenta. Měření ukazují, že obsah CO₂ se zvyšuje. Příroda však přibližně 96 procent CO₂ produkuje sama, například prostřednictvím sopek nebo přírodních zdrojů CO₂, tzv. mofet. Historické vzorky Země navíc odhalily, že již před několika miliony let měla Země ve své atmosféře mnohonásobně vyšší množství CO₂ než v současnosti. Stejně tak tato dávná data ukazují, že CO₂ nemá žádný znatelný vliv na globální teplotu.Clauser není ve svém názoru zdaleka osamocen. Do srpna 2022 podepsalo více než 1 100 vědců a odborníků z 15 zemí „Světovou klimatickou deklaraci“, v níž se uvádí, že neexistuje žádná klimatická nouze.

0 0
možnosti
Foto

Ano. Mezi signatáři není prakticky žádný klimatolog, logika uvažování je poněkud podivná - prostě zase do klimatologie kafrají lidi, kteří se v ní nevyznají.

0 0
možnosti
JR

Bez ohledu na to jestli se klima naší planety hroutí nebo nehroutí je třeba i vzhledem k rostoucí populaci a její spotřebu, snižovat naší závislost na fosilních palivech, snižovat energetickou a materiálovou náročnost naší existence. Bude to bolet a bude to náročné, ale musí to proběhnout. Ať už z donucení okolnostmi nebo s rozmyslem a předstihem.

0 0
možnosti
JH

J37a22n 97H65a84j98s42k58ý

31. 8. 2023 14:51

Píšete o rostocí populaci. Je třeba tuto rostoucí populaci (hlavně v Africe a střední Asii) radikálně snížit. Tím se sníží i celková energetická náročnost Země. Vždyt tito dosud poměrně primitivně (vzledem k civilizované Evropě a Americe) žitící domorodci také chtějí žít co nejdříve jako lidé v Evropě a v Americe. Takže žádní lékařská a potravinová pomoc. Ať si pomohou sami. Evropě a Americe, když byli její obyvatelé na jejich úrovni také nikdo nepomáhal. A ať se tolik nemoží, když se nedokáží sami uživit.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz