Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VÝZVA: Zachraňme klima i za cenu zničení evropské civilizace

Němci nedělají malé chyby. Když v roce 2011 havarovala kvůli zemětřesení a přílivové vlně jaderná elektrárna Fukušima, v Německu začali pytli s pískem obstavovat vnitrozemské jaderné elektrárny a rozhodli o ukončení jejich provozu. Urychlili tím své Energiewende a záchranu klimatu dekarbonizací vnutili Evropě jako New Green Deal.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

To ne: ...v Německu začali pytli s pískem obstavovat vnitrozemské jaderné elektrárny a rozhodli o ukončení jejich provozu....

To ne Němci. To rozhodla diktátorka Merkel, na kterou už dávno měl být vydán evropský zatykač.

Největší kiks Německa je fakt, že něco takového nechali vládnout šestnáct, nebo kolik let.

0 0
možnosti
JS

J91a77n 29S93v39a76r38d81a

3. 9. 2023 10:10

Klima nezachrání Evropa, svoji civilizaci si zničí. Ostatní světadíly budou migrovat, bojovat a plodit potomky.Taky vraždit.A jako melouch ničit civilizaci tak, jako Rusko a Ukrajina se budou vzájemně ničit!

0 0
možnosti
PS

Asi jste si nevšiml, že co dělá EU, dělají i GB a v podstatě všechny vyspělé státy světa.

Samozřejmě ruská propaganda, kterou možná nevědomky šíříte, předpokládá neznalost u cílové skupiny, která zjevně odpovídá skutečnosti. Jinak byste to konečně nemohl opakovat.

0 0
možnosti
PS

Je pozoruhodné, kolik lidí tu fandí stavbě reaktoru za peníze z daní, i když stejně budou kupovat elektriku za ceny z německé burzy a vydělá na tom akorát jeho vlastník, tj. ČEZ. To jako si myslí, že když je to radioaktivní, že nebudou muset svítit ? :-))) Nebo co jako si myslí, že z toho budou mít ? Dukovany měly mít teplo zdarma, údajně ho mají za polovic. Za to ale mají v lékárničce jodové tablety. No super. Proč jenom žádná obec nestojí o úložiště. Asi proto, že je to tak bezva.

Pak prý že Němci jsou blázni ! :-)))

0 0
možnosti
VK

Maně si vzpomínám, že když se začalo uvažovat o stavbě jaderných elektráren, měly "mluvící hlavy" plná ústa prohlášení, že BUDEME MÍT po jejich dostavbě UŽ NAFURT LEVNÝ PROUD a že budou odstaveny kouřící a smrdící uhelné elektrárny na severu Čech!

Realita: Elektrická energie je stále dražší a dražší - a tepelné elektrárny čoudí dál:-(:-(:-(:-(:-(

0 0
možnosti
PS

Po Anglii, která je ostrovem a bývalou svět ovládající říší a kde se drbnou na makovici, co to jako udělali, rozhodně. S našimi politiky by to byla výhra ruské okupace. Takže víme, za koho kopete, což ostatně víme celou dobu.

0 0
možnosti
VK

Opakovaný vtip přestává být vtipem;-D;-D;-D

0 0
možnosti
Foto

Budoucnost má prý, pouze Asie 😉

0 0
možnosti
PV

P54a89v32e80l 79V70é80b37r

2. 9. 2023 9:14

Ten titulek je špatně. Měl být:

"Předstírejme, že zachraňujeme klima. I za cenu zničení evropské civilizace!"

0 0
možnosti
PK

To je jak z jiného světa. Nevěřím, kam jsme došli. Jsou tady lidi, co si myslí, že je možné změřit průměrnou teplotu světa a porovnat ji s průměrnou teplotou změřenou před rokem. To se mi snad zdá. Kde a kolik budou mít měřících stanic, aby dostali robustní a použitelná data? Vůbec si neuvědomují, jaký je to technický problém, když se teplota na pár km mění i o několik stupňů v závislosti na terénu, aktuálním proudění, tlaku vzduchu, oblačnosti a ještě asi 50 dalších proměnných. Zdá se, že studovali na Googlu. A ty řeči o akumulaci energie pomocí gravitačních zařízení. Možná by jim mohlo dojít, kolik vody je v přečerpávacích elektrárnách a kolik by tedy muselo vážit to zařízení, aby to vůbec mělo minimální ekonomický smysl. Jsem starý, vystudovaný a je mi z toho smutno. V Bruselu, mám dojem, má Evropskou jadernou bezpečnost na starosti právník. To je jakoby učitel jazyků dělal doktora medicíny. Děs.

0 0
možnosti
PS

V čem je problém s evropskou jadernou bezpečností ? Není to starost výrobce reaktoru ? Vy nějaký vyrábíte ?

0 0
možnosti
PS

Pan Jirsa viditelně nemá ty správné informace. Trochu to zároveň připomíná předpovědi konce světa.

Reaktory Německo neodstavilo jen tak, ale z konkrétních důvodů. Stručně řečeno nejprve odstavilo ruskou technologii v NDR, kam by muselo investovat do zabezpečení podobně, jako ČEZ investoval do zdejších elektráren. Po Fukušimě odstavili i ty reaktory západní, které neměly pasivní bezpečnost, což je to, co by jedině zabránilo nehodě ve Fukušimě. Šlo tedy o reaktory, které byly potenciálně ohrožené Fukušimským syndromem také stejně, jako jsou ty naše. Proto také Němci připouštějí modulární reaktory, které mají všechny zásadní problémy těch klasických vyřešeny: pasivní bezpečnost a snazší likvidaci nebo náhradu rektorem novější konstrukce.

Nebylo to tedy z bláznovství, ale zcela pragmatické rozhodnutí.

Kombinace OZE + vykrytí plynovými elektrárnami v kombinaci s kogenerací, není žádná hloupost, ale zcela reálně proveditelné řešení, a to i ekonomicky. Pokud někdo vyvine akumulaci, jako např. staví švýcarská firma v Číně, ubude ten špičkový plyn, tj. toto řešení obsahuje i motivaci pro výzkum a vývoj.

Samozřejmě říct, že Němci jsou blázni je snazší, než si zjistit informace a trochu si to promyslet.

0 0
možnosti
VP

Samozřejmě, že Němci jsou blázni a ještě k tomu svině, protože své zhovadilosti vnucují i nám (a Slepenec je následuje.) Fukušima byla zničena kombinaci zemětřesení a 14 m vysoké vlny tsunami, což třeba v Bavorsku opravdu nehrozí. Fukušimě by se nic nestalo, kdyby ji Japonci nepostavili tak blízko od břehu, že ji tsunami částečně zaplavila.

0 0
možnosti
JJ

J27u96r32a 20J68u76r49a50x

1. 9. 2023 18:20

Jako celoživotnímu optimistovi se mi jeví volby do Europarlamentu jako možnost zastavit zničení evropské civilizace, praví autor.

Nuže, mně se to nejeví. Špína je už moc zažraná. Nakonec jediným úkolem putovního cirkusu je odkejvat peachoviny vymyšlené pitrýsky v Evropské komisi trůnícími.

A u nás - neexistuje politický subjekt, za nějž kandidující reprezentanti by byli do cirkusu volitelní. Z pětikolky nic - je eurohujerná, více či méně nazelenalá až zelená a místy i hodně narudlá. Opozice dtto; kromě snad marginálních Svobodných a SPD.

A nezávislého euroskeptického zelenému magoření nenakloněného kandidáta nevidět.

Paradoxně do putovního cirkusu by bylo nejlépe volit kandidáty za SPD - ta je aspoň hubou euroskeptická, pronárodní a zeleně nezmagořená; jak by zvolenci činili v praxí je ovšem otázka.

A nakonec - i kdybychom si do cirkusu zvolili semknutou skvadru bránící zájmy naší vlasti, odporující grýndýlu, povolenkám a zelenému magoření a kvótám na cokoliv včetně migrantů a vůbec hovadinám, co si eurokomisaři navymýšlí - což je arciť představa pohádková a reálné naprosto nemožná - tak i tahle skvadra snů by měla v putovním cirkuse celých 2,9787234042553191 procenta hlasů. Takže nezabrání ničemu a neprosadí nic.

Ono v putovním cirkuse chybí něco jako byla u nás sněmovna národů, aby i hlas nelidnatých států měl váhu. (Sněmovna národů Federálního shromáždění byla jednou ze dvou rovnoprávných komor parlamentu ČSSR a ČSFR Federálního shromáždění v letech 1969–1992.)

0 0
možnosti
VP

Pokud bychom zvolili Okamuru doma, vyhlásil by referendum o odchodu z EU. Pak bychom se těch šílenců zbavili!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz