Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ELEKTROMOBILITA: Peníze došly, nastává soumrak

Německo, vůdčí země přechodu na světlé zelené zítřky, narazila. Došly dotační peníze. S tím současně nastává soumrak násilně prosazované elektromobily v celé Evropské unii.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Aktuálně - VLÁDA ČR (1. 6. 2011)

Nečas: Odstoupení Německa od jádra zdraží proud v ČR o 30 %

Odstavení jaderných elektráren v Německu zvýší podle předběžných odhadů české vlády cenu elektřiny v Česku o 30 procent. Při návštěvě Drážďan to dnes prohlásil premiér Petr Nečas.

https://vlada.gov.cz/cz/media-centrum/aktualne/necas-odstoupeni-nemecka-od-jadra-zdrazi-proud-v-cr-o-30--84546/

:-) Stalo se... ;-D EU !! [>-]

0 0
možnosti
LN
PS

Elektromobilita je slepá ulička

0 0
možnosti
JK

Celá diskuze se dá uzavřít jednoduše 3 citáty:

Většina lidí mnohem více mluví o problémech než o jejich řešeních. (Henry Ford)

Optimistům patří svět. Pesimisté jsou v něm jenom diváci.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.

0 0
možnosti
LN

Zelený magor Kostelanský mele jenom kraviny... Rv!!

0 0
možnosti
LN

Pěkný článek a shrnutí problémové násilné elektromobility v kostce. Nejvíc zarážející je skutečnost, že tyto výsledky byly předvídány už řadu let pozpátku a nikdo z (nez)odpovědných politiků se jimi nezabýval, ani ten přitroublý ;-O Fiala s jeho zelenou partou. Pořád ještě vytrubují nesmysly o zlevnění elektřiny další masívní výstavbou OZE a chlubí se vysokou státní podporou na ně vyplacenou... Absurdistán II. EU :-) [>-]

0 0
možnosti
VK

Stručné a polopatické srovnání spalováku a E-mobilu:

"Spalovák" ma levnou nádrž a tankuje do ní VELMI DRAHÉ!palivo.

E-mobil "tankuje" z rozvodné sítě ZATÍM! levné "palivo", ale do VELMI!! DRAHÉ!!!!!! "nádrže", kterou je potřeba čas od času celou vyměnit!!!!!!

0 0
možnosti
LN

Bláboly.

Cena benzínu je nyní kolem 36,- Kč za litr a je spolehlivým zdrojem energie i v silných mrazech.

Elektřina kolem 10 Kč/kWh a problémy s provozem elektromobilu v zimě (elektřina převážně z fosilních zdrojů, nespolehlivý provoz akumulátoru při nízkých teplotách), odstavují elektromobily jenom na omezené použití ve městech a blízkém okolí. Navíc extrémně vysoká pořizovací cena...

0 0
možnosti
VK

Hlásání čeksloveslenského hlozrasu:

....."Pro dnešní den platí regulační stupeň číslo deset."

"Staříci nad hrobem" si na toto ranní hlášení československého rozhlasu z dob t.zv.: "reálného socialismu" jistě vzpomenou;-D;-D;-D

0 0
možnosti
JK

Vzpomínám si, jen ta desítka mi tam nějak nesedí. Pamatuji si číslo "jeden" a "pět". Ale jistě jich bylo víc.

A pak ještě zpravodajství o úrovni vody v řekách: Úroveň vody pádajet/ padnimájetsa/ bez peremén. kuan katr :-) Nivó stabl/ nivó bez :-)

0 0
možnosti
VK

Elektromobil si mohou dovolit bohatí lidé. Kamarádův švagr si ho pořídil, je úspěšný podnikatel, má barák a nabíjí ho z panelů fotovoltaiky.

0 0
možnosti
VK

Já si mohu dovolit tak maximálně elektrokolo.

0 0
možnosti
MS

Již v roce 2021 renomovaná Deutsche Bank v podstatě odsoudila dotovaný přechod na elektromobilitu, který za jedno jediné BEV německý státní rozpočet na dotacích a výpadcích daní přijde až na 20 000 eur. Přitom dekarbonizační cíle jsou plněny jen marginálně. Přitom chudí Němci vlastně financují bohatým nákupu BEV typicky jako 2. vůz do rodiny. https://greenspotting.de/deutsche-bank-studie-ueber-e-autos-unter-beschuss/

0 0
možnosti
JP

Nejhezčí ukázka elektromobility byla vyfocena koncem listopadu na německých dálnicích - úplně zacpaná dálnice v Bavorsku 3mi řadami zasněžených elektromobilů, kterým odešly baterky a nemohly se hnout, aby normální auta projely a zabránily úklidu sněhu údržbou dálnice. Bylo asi 10cm sněhu a -4C. Draze dotované elektromobily mrzly , jak to služby dálnice uklidili, ví Bůh, ale byl to výbuch těchto progresivních magorů.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz