3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 22.11.2023 7:36

"Místo létání do Číny" Letadla produkují škodlivý CO2, takže sv. Gréta pojede na příští kongres Komunistické strany Číny na bicyklu. Tam jim pořádně vynadá, vypucuje jim žrádlo, oni jí zatleskají, rozpláčí se a napraví. Zruší všechny uhelky i atomky a pojedou jen a jen na Slunce. Jináče to být ani nemůže. Nepřipadá vám také, že to Zelené jurodivé šílení má za cíl 1) zlikvidovat Číně konkurenci v Evropě a USA 2) umožnit Číně vyrůst a nahradit USA coby ekonomického hegemona? Otázkou ale je, čím bude Evropa a USA platit za vše z Číny? Když v podstatě je obchod směna zboží, i když skrze peníze. Jistěže Čína uvnitř je obrovský trh, ale když si odpočtou export...? J.L. end

L. Sýkora 21.11.2023 16:09

A že Zdechovský nenapíše třeba o tom, jak hlasoval v evropském parlamentu pro emisní povolenky z dopravy a budov?

Musel bych zešílet, abych volil kandidátku, kde je Niedermayer a Zdechovský.

P. Rada 21.11.2023 16:48

Pokud jde o Vaše "zešílení" tak k tomu už nejspíše došlo protože za normální ve smyslu trvalé udržitelnosti považujete dál a dál spotřebovávat několikanásobek území a surovin než máme k dispozici.

Pokud by jste s nakoupeného, ba i třeba naloupeného v okolí, dokázal produkovat co možná násobně více jak jiní, mohl by jste si přesto takovou pozici mocensky udržet.

Příznačně ale právě "šílenci" nevědí, jaká je jejich reálná situace a co se se světem v okolí děje. Myslí si např., že to lze pohodlně měnit jen volbou ještě většího hlupáka/šílence... na kandidátce.

S. Rádl 21.11.2023 17:18

Kromě perel jazykových je opravdu perlou tvrzení, že můžete spotřebovat něčeho více než máte k dispozici. A jak se spotřebovává území je také na Nobelovu cenu.

P. Rada 21.11.2023 17:33

Zkusme si bez ohledu na jazykové bariery k diskusi ujasnit pojmy poměřující zatěžování prostředí organismem - např nosná kapacita a nebo spíše s hlediska člověka ekostopa:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nosn%C3%A1_kapacita

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekologick%C3%A1_stopa

P. Sura 21.11.2023 18:07

Pae Rado, já vím, že je to jako bušit hluchýmu na vrata, ale nedá mi to. Vy tady ze sebe furt děláte kdovíjakého znalce problematiky, ale vůbec nechápete tu zásadní piromost celého toho kolotoče ekopošuků. Pokud mají celosvětové emise klesnout na úroveň před 200 lety, kdy jak jste se usnesli, ještě byla rovnováha zachována, musely by veškeré ekologické stopy jak obyvatel, tak průmyslu klesnout o 78 %. Protože počet obyvatel planety od roku 1850 do dnes stoupl z 2 miliard na 9, spolu s jejich ekologickými stopami a exhalacemi průmyslu, který zajišťuje jejich spotřebu. A z toho jenom ekologická stopa primitiva z Afriky, tedy bez jakéhokoli průmyslu je skoro 50% ekostopy občana EU, který má do své stopy započítány exhalace průmyslu a to i toho, který toho primitiva v Africe vyživuje.

P. Rada 21.11.2023 18:59

Pokud jde o " zásadní piromost celého toho kolotoče ekopošuků" ... pak děkuji za to jak sebeobětavě jste ji předvedl:

..."ekologická stopa primitiva z Afriky, tedy bez jakéhokoli průmyslu je skoro 50% ekostopy občana EU"...

Nebo ji ze sebe dokážete smýt tím že uvedete zdroj?

P. Rada 21.11.2023 19:09

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekologick%C3%A1_stopa#/media/Soubor:%C3%96kologischer_Fu%C3%9Fabdruck.png

J. Anděl 21.11.2023 18:22

Emisní povolenka neomezí spotřebu. Jen někomu umožní zisky.

A mimochodem jakmile spotřeba klesá, ekonomové panikaří, že lidé neplatí daně a nebude na důchody a imigranty.

P. Rada 21.11.2023 19:06

https://forbes.cz/emisni-povolenky-pro-zacatecniky-jak-funguji-a-proc-jejich-cena-roste/

J. Anděl 21.11.2023 19:11

Přesně tak, "spekulanti", to je to slovo, co jsem měl na jazyku a nemohl jsem si vzpomenout. Díky!

J. Jurax 21.11.2023 19:55

Ano.

Váš odkaz ukazuje, že jsou jednak zdrojem peněz pro spekulanty a pro záměry zelených magorů a jednak zouplna na ho√no. Ovšem zelené.

J. Jurax 21.11.2023 19:39

Souhlas.

V. Povolný 21.11.2023 12:57

Pane Zdechovský, opět objevujete Ameriku. Že se u nás od roku 89 zlepšilo ovzduší, auta nesmrdí, elektrárny odsířily (a stálo to dost peněz) atd. ... to snad ví každý. A každému, kdo používá obsah mozkovny k přemýšlení a logickým úvahám, musí být jasné, že Evropa s 8% celosvětových emisí CO2 s celkovým množstvím nic nenadělá, ani kdyby byla na nule, což je technický nesmysl. Protože - zatímco Evropa si nasadila na krk zelenou smyčku a postupně ji utahuje, ostatní emitují o sto šest, takže nula od nuly pojde.

Takže ANO, máte pravdu, i s těmi levicovými studenty. Postěžoval jste si a jedeme zase dál. Močálem černým podél bílých skal, jak říkal pan Werich. A ještě jedno přirovnání nakonec: Víte jaký je rozdíl mezi demokracií a liberální demokracií? Asi takový, jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou.

P. Rada 21.11.2023 16:37

Pane Povolný argumentujete podobně falešně jak Zdechovský momentálními imisemi které ale s principu nemají okamžitý vliv na klima planety. Kumulativních imisí se přitom v Evropě od začátku průmyslové revoluce až doposud vyprodukovalo prakticky stejně jak za celou tuto dobu v Číně která ale je mnohanásobně lidnatější a dnes i neporovnatelně ekonomicky silnější.

Další problematika porovnávání těchto ekonomik dnes tkví ve faktu, že pro rozvinutější technologičnost už ze stejného množství imisí Čína produkuje na obyvatele vyšší HDP než průměrné evropské obyvatelstvo a my se tak dostáváme mezi civilizační odpadlíky.

I do budoucna je při lenivém lpění na zakonzervování výrobní struktury i namyšlenosti pravděpodobné, že Čína mezitím dostaví plynovody ze Sibiře a zároven pokročí dál technologicky i ve využívání OZE ... Celkově se jí proto s vyšší pravděpodobností může podařit udržet vyšší životní úroven při nižších měrných imisích což může předznamenat historický konec Evropské a tuplovaně České ekonomické i kulturní významnosti.

V. Církva 21.11.2023 23:48

"pro rozvinutější technologičnost už ze stejného množství imisí Čína produkuje na obyvatele vyšší HDP než průměrné evropské obyvatelstvo"

Vy jste zdá se Číňan a děláte tu propagandu. Rozvinutější technologie se pořád netýká většiny fabrik v Číně, maximálně části high-tech, ale v Číně jsou i technologicky zaostalé fabriky. Navíc, pokud Čína pořád staví uhelné elektrárny, zatímco Německo tlačí na OZE a Energiewende, máte tam nějaký renonc. Možná někde tupě spočítali že má Čína HDP xxx a emise yy a proto za stejných emisí vytvoří víc HDP. To jsou ale statistické nesmysly, možná tam ani nejsou skutečné emidse, nezohledňují způsob života lidí. Donedávna měla Čína naopak výrobu emisně náročnější.

Pochybuji, že by šlo o porovnání výrobce praček BSH v Německu živenou z OZE a stejnou výrobou třeba Gree v Číně.

Ale hlavně, proč se asi Čína tak rychle vyvíjí, protože ji zelení jako vy nekomplikují život. Samozřejmě že ekologii a snižování emisí ano, ale bez vašich zelenosocialistických metod.

"Čína mezitím dostaví plynovody ze Sibiře a zároven pokročí dál technologicky"

Tak to ale snad nejsou obnovitelné zdroje energie, dokonce se dnes odhaduje že metan co produkuje Rusko ze Sibiře znamená že uhlí je na skleníkový jev stejný nebo lepší zdroj energie než plyn.

Jinak Čína samozřejmě výrobu a technologie poměrně rychle zlepšuje, OZE i jádro staví, jenže to se jim to investuje když evropský kapitál kvůli buzeracích vás ekologistů a socialistů utíká z Evropy pryč.

J. Jurax 21.11.2023 19:33

Souhlas.

Evropa si vědomě nasadila na krk zelenou škrticí smyčku a zelení blbečkové z brusele i tuzemští ji fest utahují. Evropa ale ještě furt, byť s obtížemi dýchá, produkujíc tak zločinný kysličník. Bude třeba ještě přiškrtit, soudruzi! Čím bude hůř, tím líp - i soudruh Lenin to kdysi napsal!

No a dozelena zblblí studenti to podporují, efektivně tak podrývajíce životní úroveň svou i ostatních ve jménu rudozelené ideologie. Aniž by jim došlo třeba to, že ona životní úroveň jim umožňuje studovat zadarmo, dokonce i zhola zbytečné obory typu gender studií.

V. Kuhaj 21.11.2023 10:41

Transparent "Kapitalismus je ekocida" si vykládám jako přiznání, že aktivistům ve skutečnosti nejde o počasí, ale o změnu politického a hospodářského systému v dostupném okolí, jak tady, tak pokud možno v celé EU, a když se zadaří, tak i jinde. Chtějí ničit, takže si za heslo zvolili záchranu. To není první případ poťouchlého obracení a zneužívání zažitých termínů.

P. Rada 21.11.2023 17:28

Zkusil jste si vyložit jaký vliv má růst kapitálu na úroven životního prostředí?

Pokud Vám vyjde, že kladný - pak je to v rozporu s naměřenými daty která ukazují dokonce rostoucí překračování stability planetárních mezí, které je v korelaci s růstem kapitálu. Viz např. vývoj od roku 2009 do dneška.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Planet%C3%A1rn%C3%AD_meze

https://cs.wikipedia.org/wiki/Planet%C3%A1rn%C3%AD_meze

Takto ale rozhodně nevylučuji, že víru v blahodárnost kapitálu pro vše živé nemůžete "potouchle" preferovat.

J. Jurax 21.11.2023 19:38

Jo, a ten kapitalismus jim umožňuje vyšší životní úroveň než kdy v dějinách a mj. i možnost studovat podle vlastní libovůle i zbytečné obory typu gender studií.

Mladí, blbí, woke ... inu pfilozófové ...

V. Pavelka 21.11.2023 10:29

Kdyby to s tím klimatem byla pravda ? Stejně je nám to hov...platný ? Energii kterou investujeme do nějaké iluze že to zastavíme je kontraproduktivní Rv Vykašlete se na to ...

R. Langer 21.11.2023 12:01

Ano, s klimatem je to pravda. Mění se. Už milióny let, od vzniku Země. ;-)

J. Zeman 21.11.2023 10:12

Proti Číně bych za aktuální situace neprotestoval z mnoha důvodů. Tamní přírůstek výroby energie z obnovitelných zdrojů je naprosto bezprecedentní. Stejně jako rychlost nástupu elektromobility. V obojím za Čínou jen pajdáme. Obojí EU tlačí silou, ale bez rozumu. Čína staví i další uhelné elektrárny, protože energii pro rozvoj nutně potřebuje. Je to ekonomický rozjetý tank. Kdyby Evropa neoutsorcovala výrobu prakticky všeho do Číny a okolí, nic by neměla, nebo by musela šílené zelené sny zapomenout a také začít jednat pragmaticky. Likvidace těžkého průmyslu, chemických výrob a energeticky náročných výrob sice opticky Evropu ozelení, ale ty výrobky stále používáme. Nevznikly z ničeho. Musel je někdo vyrobit a sem dovézt. Takže zplodiny z výroby stejně vznikly. K nim se přidaly zplodiny z dopravy. Konečná bilance je tedy horší, než kdyby se vyrobily lokálně. K tomu likvidace ekonomiky a naprostá závislost na nám ne zrovna nakloněném režimu, jehož vzestup tímto financujeme.

J. Dostál 21.11.2023 15:46

Díky, že to takto nemusím psát sám. Ještě bych přidal, že někdo chce odstranit montovnu z ČR a myslí si, že se tím ozeleníme. My možná ano, ale svět ne.

J. Jurax 21.11.2023 19:47

Ano.

Ó blbosti, zde konkrétně zelená blbosti, tvé jméno je Evropská unie!

Dlužno dodat, že euroblbost se neomezuje jen na tu zelenou. Třeba nelegální imigrace a neschopnost chránit vlastní hranice, na tzv. Západě neschopnost zatočit s nepřizpůsobivými novoevropany muslimského ritu a tak dál a podobně.

P. Kubáč 21.11.2023 9:38

Dotaz na rádio Jerevan : "Proč Čína nebojuje proti globálnímu oteplování...?" "Protože Čína už komunistickou vládu má."

J. Ganaur 21.11.2023 9:39

R^

M. Kocián 21.11.2023 10:18

R^

V. Kuhaj 21.11.2023 10:49

R^

R. Langer 21.11.2023 12:02

Tak ten je skvělěj! R^ ;-D