Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA: Protestujte proti Číně

Zažili jsme další stávku některých studentů za klima. Vzhledem k datu konání nevynechali zelení aktivisté příležitost přihlásit se k odkazu listopadu 1989, který podle nich nebyl naplněn.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

"Místo létání do Číny" Letadla produkují škodlivý CO2, takže sv. Gréta pojede na příští kongres Komunistické strany Číny na bicyklu. Tam jim pořádně vynadá, vypucuje jim žrádlo, oni jí zatleskají, rozpláčí se a napraví. Zruší všechny uhelky i atomky a pojedou jen a jen na Slunce. Jináče to být ani nemůže. Nepřipadá vám také, že to Zelené jurodivé šílení má za cíl 1) zlikvidovat Číně konkurenci v Evropě a USA 2) umožnit Číně vyrůst a nahradit USA coby ekonomického hegemona? Otázkou ale je, čím bude Evropa a USA platit za vše z Číny? Když v podstatě je obchod směna zboží, i když skrze peníze. Jistěže Čína uvnitř je obrovský trh, ale když si odpočtou export...? J.L. end

0 0
možnosti
LS

L66e41o93š 15S88ý75k37o69r18a

21. 11. 2023 16:09

A že Zdechovský nenapíše třeba o tom, jak hlasoval v evropském parlamentu pro emisní povolenky z dopravy a budov?

Musel bych zešílet, abych volil kandidátku, kde je Niedermayer a Zdechovský.

0 0
možnosti
Foto

P27a26v87e94l 10R62a80d42a

21. 11. 2023 16:48

Pokud jde o Vaše "zešílení" tak k tomu už nejspíše došlo protože za normální ve smyslu trvalé udržitelnosti považujete dál a dál spotřebovávat několikanásobek území a surovin než máme k dispozici.

Pokud by jste s nakoupeného, ba i třeba naloupeného v okolí, dokázal produkovat co možná násobně více jak jiní, mohl by jste si přesto takovou pozici mocensky udržet.

Příznačně ale právě "šílenci" nevědí, jaká je jejich reálná situace a co se se světem v okolí děje. Myslí si např., že to lze pohodlně měnit jen volbou ještě většího hlupáka/šílence... na kandidátce.

0 0
možnosti
VP

Pane Zdechovský, opět objevujete Ameriku. Že se u nás od roku 89 zlepšilo ovzduší, auta nesmrdí, elektrárny odsířily (a stálo to dost peněz) atd. ... to snad ví každý. A každému, kdo používá obsah mozkovny k přemýšlení a logickým úvahám, musí být jasné, že Evropa s 8% celosvětových emisí CO2 s celkovým množstvím nic nenadělá, ani kdyby byla na nule, což je technický nesmysl. Protože - zatímco Evropa si nasadila na krk zelenou smyčku a postupně ji utahuje, ostatní emitují o sto šest, takže nula od nuly pojde.

Takže ANO, máte pravdu, i s těmi levicovými studenty. Postěžoval jste si a jedeme zase dál. Močálem černým podél bílých skal, jak říkal pan Werich. A ještě jedno přirovnání nakonec: Víte jaký je rozdíl mezi demokracií a liberální demokracií? Asi takový, jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou.

0 0
možnosti
Foto

P46a20v71e91l 91R51a30d34a

21. 11. 2023 16:37

Pane Povolný argumentujete podobně falešně jak Zdechovský momentálními imisemi které ale s principu nemají okamžitý vliv na klima planety. Kumulativních imisí se přitom v Evropě od začátku průmyslové revoluce až doposud vyprodukovalo prakticky stejně jak za celou tuto dobu v Číně která ale je mnohanásobně lidnatější a dnes i neporovnatelně ekonomicky silnější.

Další problematika porovnávání těchto ekonomik dnes tkví ve faktu, že pro rozvinutější technologičnost už ze stejného množství imisí Čína produkuje na obyvatele vyšší HDP než průměrné evropské obyvatelstvo a my se tak dostáváme mezi civilizační odpadlíky.

I do budoucna je při lenivém lpění na zakonzervování výrobní struktury i namyšlenosti pravděpodobné, že Čína mezitím dostaví plynovody ze Sibiře a zároven pokročí dál technologicky i ve využívání OZE ... Celkově se jí proto s vyšší pravděpodobností může podařit udržet vyšší životní úroven při nižších měrných imisích což může předznamenat historický konec Evropské a tuplovaně České ekonomické i kulturní významnosti.

0 0
možnosti
VK

V38. 77K70u91h35a35j

21. 11. 2023 10:41

Transparent "Kapitalismus je ekocida" si vykládám jako přiznání, že aktivistům ve skutečnosti nejde o počasí, ale o změnu politického a hospodářského systému v dostupném okolí, jak tady, tak pokud možno v celé EU, a když se zadaří, tak i jinde. Chtějí ničit, takže si za heslo zvolili záchranu. To není první případ poťouchlého obracení a zneužívání zažitých termínů.

0 0
možnosti
Foto

P50a72v32e49l 58R60a41d79a

21. 11. 2023 17:28

Zkusil jste si vyložit jaký vliv má růst kapitálu na úroven životního prostředí?

Pokud Vám vyjde, že kladný - pak je to v rozporu s naměřenými daty která ukazují dokonce rostoucí překračování stability planetárních mezí, které je v korelaci s růstem kapitálu. Viz např. vývoj od roku 2009 do dneška.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Planet%C3%A1rn%C3%AD_meze

https://cs.wikipedia.org/wiki/Planet%C3%A1rn%C3%AD_meze

Takto ale rozhodně nevylučuji, že víru v blahodárnost kapitálu pro vše živé nemůžete "potouchle" preferovat.

0 0
možnosti
VP

Kdyby to s tím klimatem byla pravda ? Stejně je nám to hov...platný ? Energii kterou investujeme do nějaké iluze že to zastavíme je kontraproduktivní Rv Vykašlete se na to ...

0 0
možnosti
RL

Ano, s klimatem je to pravda. Mění se. Už milióny let, od vzniku Země. ;-)

0 0
možnosti
JZ

J58o48s75e91f 46Z27e23m64a93n

21. 11. 2023 10:12

Proti Číně bych za aktuální situace neprotestoval z mnoha důvodů. Tamní přírůstek výroby energie z obnovitelných zdrojů je naprosto bezprecedentní. Stejně jako rychlost nástupu elektromobility. V obojím za Čínou jen pajdáme. Obojí EU tlačí silou, ale bez rozumu. Čína staví i další uhelné elektrárny, protože energii pro rozvoj nutně potřebuje. Je to ekonomický rozjetý tank. Kdyby Evropa neoutsorcovala výrobu prakticky všeho do Číny a okolí, nic by neměla, nebo by musela šílené zelené sny zapomenout a také začít jednat pragmaticky. Likvidace těžkého průmyslu, chemických výrob a energeticky náročných výrob sice opticky Evropu ozelení, ale ty výrobky stále používáme. Nevznikly z ničeho. Musel je někdo vyrobit a sem dovézt. Takže zplodiny z výroby stejně vznikly. K nim se přidaly zplodiny z dopravy. Konečná bilance je tedy horší, než kdyby se vyrobily lokálně. K tomu likvidace ekonomiky a naprostá závislost na nám ne zrovna nakloněném režimu, jehož vzestup tímto financujeme.

0 0
možnosti
JD

J15a40n 97D16o44s30t60á78l

21. 11. 2023 15:46

Díky, že to takto nemusím psát sám. Ještě bych přidal, že někdo chce odstranit montovnu z ČR a myslí si, že se tím ozeleníme. My možná ano, ale svět ne.

0 0
možnosti
PK

P71e90t63r 97K62u55b90á27č

21. 11. 2023 9:38

Dotaz na rádio Jerevan : "Proč Čína nebojuje proti globálnímu oteplování...?" "Protože Čína už komunistickou vládu má."

0 0
možnosti
JG

J70. 96G96a80n92a62u29r

21. 11. 2023 9:27

Klimatické změny jsou způsobeny cyklicky proměnným tokem geotermální energie.Tedy tepelnými vlnami ze zemského jádra.:-)https://www.livescience.com/planet-earth/volcanos/times-finally-up-impending-iceland-eruption-is-part-of-centuries-long-volcanic-pulse

0 0
možnosti
VP

A pohyb sluneční korony , je ten hlavní oteplovatel ?! Co proti tomu klimablbečci udělají ? NIC!

0 0
možnosti
MP

"... bych na místě studentů protestoval především v Číně, protože ta dnes má zdaleka nejvyšší podíl na světových emisích (zhruba 30 %), což je více než celá EU dohromady, a to dokonce i v přepočtu na obyvatele!..."

Dobrá zpráva

V dnešní době z EU můžete protestovat i v Číně přes internet. Tzv. tele-přítomnost je dnes už možná.

Chudák protestující Greta která se plavila plachetnicí přes oceán a kvůli tomu zdržení požádala i o přerušení svých školních studií o jeden rok.

0 0
možnosti
VP

Chudák Gréta , netušila že létáním v soukromém tryskáči JET , přispívá k oteplování planety !?Ta nedovzdělanost , omladiny !§

0 0
možnosti
Foto

Já vždy říkám, že VŠ s humanitním a společenských vzděláním není nikdy dost.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz