Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA: CO2 jako následek oteplování

Vypínání jaderných elektráren, emisní povolenky šroubující ceny energií nahoru, krachující průmysl, masové protesty farmářů, to jsou jen některé střípky zelené politiky EU, která je založená na představě, že lidské emise CO2 způsobují globální oteplování.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VD

USA neznesú, aby niekomu fungovala ekonomika lepšie ako im a tak sa snažia sabotovať všetky konkurenčné ekonomiky vrátane ekonomiky EU. USA nepodpísali Kjótsky protokol, lebo by to poškodilo ich ekonomiku. Boj proti klimatickým zmenám znižovaním emisií má oslabiť konkurenčné ekonomiky vrátane ekonomiky EU, predražiť výrobu a tým zabezpečiť lepšiu pozíciu Amerických výrobkov na svetových trhoch.

0 0
možnosti
PE

P21e57t89r 52E30l27i21á58š

29. 1. 2024 10:38

To je zase hromada starých známých blbostí. ;-D;-D

1. Analýza té královské společnosti je jedna velká blbost, viz. řada komentářů na netu;

2. Blábolení o tom, že se otepluje protože ,,vycházíme,, z doby ledové;

3. Blábol, že za to může Slunce;

4. Stupidní šermování s % CO2;

5. Vykládání o Moorovi jako o zakladateli GP;

6. Šermování papírem s podpisy 1600 ,,odborníků,,. Mezi kterými je Klaus (toho snad nemusím představovat) a dále pak Kalenda - borec podle kterého může za oteplování Jupiter a který z korelace průtoků Punkvy a požárů v USA dokáže vypočítat hmotnost planety X. ;-D

..

A Plimer? Desetiletí známý popírač a ředitel řady těžebních společností. Mimochodem také tvrdil, že se oteplování zastavilo už v roce 1998 - nějak mu to nevyšlo.;-D

Pane Pešta, opravdu vás tyhle bláboly baví?

0 0
možnosti

Tak nám tady napsal bláboly P. Eliáš.

Neuvedl jediný argument pro svá tvrzení a vylil kýbl blábolů na autora článku a "jakéhosi" Plimera.

A argument "viz. řada komentářů na netu;" - to je argument nevzdělaného hlupáka.

0 0
možnosti
JG

J19. 86G50a67n16a27u36r

20. 1. 2024 19:37

Pro pitomce (PoRaděnko a spol.).Další potvrzení, že klimatické změny jsou způsobeny periodicky proměnnám tokem geotermální energie.:-)https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-o-krok-bliz-k-pochopeni-vzniku-zivota-na-zemi-vedci-objevili-fosilie-stare-temer-dve-miliardy-let-40457018

0 0
možnosti
Foto

P22a73v46e20l 74R40a20d52a

21. 1. 2024 6:01

Už to nepijte.

0 0
možnosti
AT

A56l58e12š 58T25e43p85l25ý

20. 1. 2024 19:01

Existují oprávněné pochybnosti nad označováním zemního plynu (metanu) za "fosilní" palivo.

Na povrchu Saturnova měsíce Titanu se vyskytuje značné množství metanu v kapalné podobě (teplota −179,2 °C).

Kde se na tom Titanu bere "fosilní" palivo ?

0 0
možnosti
Foto

P74a92v85e62l 54R14a63d68a

21. 1. 2024 6:19

Spekulace, že na Titanu jde o fosilní původ je Vaše teze. Metan totiž může vznikat jak biologickou cestou tak fyzikálně chemickou. Ve vesmíru ho obsahují už zárodečná mezihvězdná mračna.

Na Zemi se s cca 90% tvoří biologickou cestou a "fosilní palivo" z něj dělají až lidé.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Methan

0 0
možnosti
MG

Vede se tu v diskuzi akademická debata o klimatu a nikdo neřeší poslední odstavec článku. Tedy jestli je nutno nekriticky vést Evropu k ekonomické zkáze, ať už kvůli jakýmkoli idejím či faktům.

0 0
možnosti
ZL

R^ A proto podpořme zkázu: [UA] Sláva Okrajině [UA] .

0 0
možnosti
MK

Co takhle se dohodnout, že ať už člověk na oteplování vliv má nebo ne, lidstvo se stejně není schopno dohodnout na nějakém smysluplném postupu (viz příklad s jaderným odzbrojováním), takže to klidně můžeme brát jako přírodní vliv, protože v celku se jako rozumné bytosti rozhodně nechováme a tudíž jsme přírodní síla jako každá jiná - nepredikovatelná a nezvladatelná.

0 0
možnosti
Foto

P56a13v65e90l 48R17a23d23a

20. 1. 2024 8:55

Proč předně nechcete zkusit navrhnout dohodu, na co možná se nevyhýbání věcnému poměřování, hodnocení a posléze ovlivnování těch přírodních jevů, procesů... které jsou naopak predikovatelné a dokonce zvladatelné?

0 0
možnosti
JM

J40. 73M34u87l31l48e57r

19. 1. 2024 20:15

Jsou nějak zmapované cykly aktivity sopečné činnosti na celé zemi? Ta může mít vliv na změny teplot. Zvýšené množství prachu urychlí tání ledovců, ovlivní i vertikální teplotní vrstvy atmosféry.

0 0
možnosti
JK

J64a22n 21K82a74v83a89l45í49r

19. 1. 2024 21:04

Vulkanická erupce obvykle znamená dočasné ochlazení vlivem prachu a oxidů síry (viz Pinatubo 1991).

0 0
možnosti
ŚS

Tisíce let změny se člověk změnám přizpůsoboval. Ten kdo se nepřizpůsobil, zahynul. Naše společnost se odmítá přizpůsobovat. Raději vyhlásí válku změnám. Zasloužíme si vyhynout.

0 0
možnosti
Foto

Ano, je to tak.

Vyhynou ale jen ti, kteří se adaptovat nechtějí nebo nemohou.

0 0
možnosti
JK

Je zcela bezpředmětné, zda a kolik lidé přispívají k růstu CO2 v atmosféře. Přínos nových technologií výroby energie a elektrovozů je zcela v něčem jiném: ve snižování závislosti na velkých producentech s oligopolním postavením. Proto se proti obnovitelným zdrojům zvedla a pořád ještě zvedá tak obrovská vlna odporu.

V ropném průmyslu se celosvětový obrat odhaduje na 3 biliony dolarů ročně, tedy 3 miliony milionů dolarů. Každý měsíc je to 250 miliard (!) dolarů. Každá kilowatthodina, která se vyrobí z obnovitelných zdrojů, samozřejmě snižuje výnosy a zisky "fosilních", ale i jaderných molochů. Přitom hrozí, že z OZE by mohly vyrábět desítky procent energie potřebné pro lidstvo. To jsou pak stovky a stovky miliard ušlého zisku jen za jeden rok.

Každý měsíc, týden nebo i den, o který se odloží výstavba i provoz zdrojů OZE, snižují tento ušlý zisk (tedy zvyšují zisky) o desítky a stovky miliard dolarů.

To pak stojí za to obětovat několik desítek, a možná i stovek milionů dolarů na kampaň proti OZE a elektrovozům. Náklady ve srovnání s přínosem jsou směšně malé a riziko žádné. Oficiálně klasičtí producenti energie podporují OZE, protože je to cool a dobrá reklama, ale v pozadí finančně štědře podporují kampaň proti OZE. Stačí si jen zaplatit reklamu v nějakém médiu, nebo podplatit (pardon finančně motivovat) několik málo lidí v novinách a lidi, kteří mají na internetu značný vliv.

A mnozí běžní lidé tomu ještě s nadšením tleskají. Jak jsou OZE fuj a jak je ropa, uhlí a zemní plyn cool. Vůbec jim přitom nevadí, že jsou nevolníci energetických monopolů. Musejí kupovat energie v různých formách za ceny, jaké si ty monopoly určí. (Snad nikdo nevěří tomu, že stát reguluje ceny na férovou úroveň.) Jen si spočítejte, kolik procent z vašich rodinných výdajů "sežerou" topení, teplá voda, elektřina, plyn a palivo do aut.

0 0
možnosti
JK

V "temném" středověku lidé museli vrchnosti odvádět tzv. desítky. Tedy deset procent z toho, co nahospodařili. Kolik procent odevzdáváme teď my, "svobodní" lidé svobodného světa ve formě daní, odvodů, DPH, spotřebních daní a nákupu ENERGIE v jejich různých formách? Když řeknu, že minimálně dvě třetiny, tak budu ještě veliký optimista.

V tomhle vidím já hlavní přínos OZE do budoucnosti: postupné odbourávání energetického nevolnictví a tím současně vytváření konkurenčního tlaku na velké producenty energie.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz