Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

1600 VĚDCŮ: „Klimatická nouze“ je podvod

Více než 1 600 vědců, včetně dvou laureátů Nobelovy ceny, podepsalo prohlášení, že „neexistuje žádná klimatická nouze“. To, že by toto prohlášení získalo pozornost mainstreamových médií, je bohužel nepravděpodobné, ale je velmi důležité, aby si lidé uvědomili, že masová klimatická hysterie a destrukce americké ekonomiky ve jménu změny klimatu musí skončit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PE

P79e53t90r 72E89l36i25á61š

16. 10. 2023 11:20

No jo - starý známý Koonin. ;-D;-D

A třešnička na konci: Odborník na klima Lomborg

Opravdu někdo považuje toho exota za odborníka na klima? ;-D;-D

Clauser - teoretický fyzik 80 (kvantová mechanika, nobelovka 2022 ), Giaever - fyzik 94 let (tunelový jev, nobelovka 1973). No, nějak u nich nevidím, že by se věnovali klimatologii.:-)

Článek je prostě další z řady recyklatů, jakých jsou na popíračských webech kupy. Bohužel místní redakci je to buřt a jen krmí své trochu natvrdlé čtenáře popíračským sajrajtem.:-)

0 0
možnosti
RT

Já jsem k tomu své napsal už v roce 2020. A nemám důvod cokoliv dodávat. https://www.tolasz.cz/news/a500-scientists/

0 0
možnosti
Foto

Původně měly kotle a kamna na uhlí, antracit a koks v nabídce českých obchodů definitivně skončit od ledna 2025. Teď si to ale ministerstvo životního prostředí rozmyslelo a od chystaného zákazu prodeje ustoupilo. ;-D

0 0
možnosti
JK

Inu, asi jim konečně došlo, že na venkově často jiná možnost není. I kdyby byly dotace na TČ 100%, náklady na topení by vzrostly minimálně na dvojnásobek. A to si řada lidí nemůže dovolit.

0 0
možnosti
VK

Nějak mi to "pozemské třeštění s CO2" nezapadá do souvislosti, porovnám-li podíl CO2 v zemské atmosféře 0,04% (možná jsem vynechal jednu nulu za desetinnou čárkou;-D) s atmosférou planety Mars, obsahující 97%!!!!!! CO2.

I když vezmu v úvahu, že atmosférický tlak na Marsu je velmi nízký (asi jako na Zemi ve výšce 30km) a Mars je "o něco" dále od slunce, přece jenom by se tam nějaký silnější skleníkový efekt (dle mého skromného mínění) měl projevit, pokud má CO2 "tak podstatný" vliv na teplotu podnebí - jak se domnívají někteří klimatologové.

Proto se i já (ač laik) přikláním k názoru, že se jedná o grandiózní podvod.

0 0
možnosti
PE

P36e89t30r 45E82l56i70á84š

16. 10. 2023 11:05

A nebude to třeba tím, že atmosféra Marsu je strašně řídká? ;-D;-D

Já vím no, jako laik tomu nerozumíte a proto to máte za podvod. ;-D

0 0
možnosti
MP

Conservative here. How is destroying the Canadian economy going to help climate change? The example you gave acid rain was a perfect example of see a problem find a solution. A collaborative effort of government and industry finding a solution. Having a strong economy gives Canada the ability to solve any climate problem. Putting the government and its people in massive debt is no solution.

Miroslav Pivoda: Let me make your statement more precise: Having a strong economy gives any country on Earth the potential to solve any climate problem. How do measure the strenght of economy, however?

Do you include all possible costs in you calculations? Do you cover total costs? In any economy, there are not only shareholders but also stakeholders. Combination of a sound economy and sick/ill citizens represent a low potential to fight any climate problem.

Překlad do češtiny: Tady konzervativní. Jak zničení kanadské ekonomiky pomůže změně klimatu? Příklad, který jste uvedl kyselý déšť, byl dokonalým příkladem toho, jak problém najít řešení. Společné úsilí vlády a průmyslu najít řešení. Silná ekonomika dává Kanadě schopnost vyřešit jakýkoli klimatický problém. Masivní zadlužení vlády a jejích lidí není řešením.

Miroslav Pivoda: Dovolte mi upřesnit vaše tvrzení: Silná ekonomika dává každému státu na planetě Zemi potenciál vyřešit jakýkoli klimatický problém. Jak však měříte sílu ekonomiky?

Zahrnujete do svých kalkulací všechny možné náklady? Pokryjete celkové náklady? V každé ekonomice nejsou jen akcionáři, ale také zainteresované strany. Kombinace zdravé ekonomiky a nemocných/nemocných občanů představuje nízký potenciál pro boj s jakýmkoliv klimatickým problémem

0 0
možnosti
PJ

To jste si dovolil dost. Budete popraven a poté mučen.

0 0
možnosti
PS

Je načase skončit nesmyslnou válku proti CO2

0 0
možnosti
Foto

P70a47v15e90l 49R22a35d34a

4. 10. 2023 0:43

Souhlas! - vždyt válčení s neživým plynem je nesmyslnost.

Daleko větší smysl by mohla mít "válka" vyhlášená přebujelé lidské chtivosti, která dnes rozvrací optimální životadárné hodnoty biogenních prvků na planetě (N,C,P,..) a mnohastranným překračováním bezpečných planetárních mezí ohrožuje jak biosféru tak i dlouhodobou civilizační perspektivu:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Planet%C3%A1rn%C3%AD_meze

0 0
možnosti

No dobře. Ale ti chytřejší vládnou...

0 0
možnosti
PZ

Že je to velkolepý podvod ví téměř každý (kromě s. P, Rady a p. Metelky). Přesto je potěšitelné dočíst se něco o skutečnosti.

0 0
možnosti
Foto

P62a61v18e61l 61R51a40d91a

4. 10. 2023 1:26

Když už se o mě otíráte, pak opatrně připomínám "NĚCO O SKUTEČNOSTI". Psychologicky opodstatněné úzce sebezáchovné jednání rozumných bytostí totiž bývá takové, že čím je pro ně situace vlekle-nebezpečnější a obtížněji řešitelná - tím méně na ni VĚŘÍ.

Proto si lidé obecně v dlouhodobě obtížných situacích rádi vymýšlejí racionalizační triky - jen aby se konfrontaci s realitou co možná vyhnuli.

Od věků si takto lidé pravidelně usnadnovali život fantaziemi o posmrtném životě.... - jen aby konfrontaci s nevyhnutelností vlastního konce unesli snadněji.

Ohledně klimatu funguje úhybné racionalizační fantazírování ještě daleko spolehlivěji, protože více ohroženy jsou až vzdálenější generace. Zejména egoisté pak svým "PODVODNÝM" úletům "VELKOLEPĚ" věří.

0 0
možnosti
JK

J24i79ř61í 53K42o85u72k

3. 10. 2023 18:51

Stačilo by vypnout všechny klimatizace?

0 0
možnosti
PH

P31e63t66r 66H36a57n

3. 10. 2023 19:09

A všechny lidi, pak už by to snad šlo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz