Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

JK

J68i68ř62í 82K96o36u48k

7. 7. 2024 16:10

já už se rozhodl nejít k volbám, atd za mne rozhodně ten, co 50 let žije jinde v korespondenční volbě..jediné že už neumí česky se primlouvám o volební lístek a pravidla v mnohojazyčném provedeni

VP

Příčinou současných ekonomických potíží je grýndýl a skoro nic jiného.

Existují sice dotace nemakačenkům, politickým neziskovkám, divadelní šmíře atd, ale to je jen zlomek toho, co nás stojí "dekarbonizace!"

JM

Kéž by byl svět tak jednovrstvý. Bohužel je realizace GD ideově i technologicky vpletena do celého systému EU. Jeho chapadla vedou do všech jeho finančních, technologických, dopravních, školských, uměleckých, stavebnických, normotvorných a zejména energetiku spravujících oblastí.

ZJ

Dobrý a podnětný článek ! Znechucení vede k neúčasti ve volbách a k nebezpečí, že budou zvoleni diktátoři - jak je uvedeno. A vše začíná neúčastí na jednáních místmních zastupitelstvech ! Kolikrát jste byli za posledních pět let na jednání svého zastupitelstva? Ani jednou? Tak, to se nad sebou zamyslete!

Proto jsem přišel z celostátní aktivitou:

Jednou ročně na jednání zastupitelstva

Jako správní demokraté chodíme pravidelně ke všem volbám. Tedy i k volbám do svého zastupitelstva obce – města. Jenže to v dnešní překotné době nestačí. Praxe ukazuje, že nejméně třetina zvolených po nějaké době „zvlčí“. Přestanou je zajímat problémy občanů a zajímá je především prospěch a zviditelnění sebe a své volební strany. A proto...Proto je zřejmě nutné občas zajít na veřejné jednání svého zastupitelstva a zkontrolovat, co tam „hoši“ řeší a s jakým výsledkem. A budete se možná divit! A nejen to, vidíte - li nějaké problémy ve svém okolí, tak je potřeba se nebát, klidně o nich na jednání mluvit a třeba i navrhovat řešení. Starosta a spol. sice nebudou nadšením nadskakovat na židlích, ale ze slušnosti vás nechají někdy i domluvit, a dokonce se celá věc ocitne i v zápise z jednání. Tím to, bohužel ale většinou skončí. To pak musíte ovšem přijít ještě jednou, nejlépe před volbami, a tehdy uslyšíte tolik slibů, že nebudete věřit svým uším (nebo naslouchátkům). Kdyby ovšem takových občanů, jako vy, bylo více, pak snad, možná, třeba i, kdoví....co by se stalo.

A tak mne napadlo, jak by to vše dopadlo, kdyby každý svéprávný volič jednou za rok přišel na jednání zastupitelstva města. To by byla mela! Jednání by se musela konat ve velkých sálech. Diskuse s občany by musela trvat nejméně jednu hodinu. A celé jednání by se muselo přenášet v přímém přenosu na webové stránky města.

JK

J79i80ř83í 66K65o82u95k

7. 7. 2024 16:14

myslíte se. já osobně nechyběl ani jednou a dám možnost místní volby zúčastnit se i jiným občanům než z ČR, tím že odmítám se napříště zúčastnit st žije mafie, co vládne na věčné časy . tedy nejmene

40 let

LN

Dementní komouši a spol. denně vytrubují na NP ruskou propagandu. Mnoho z nich systematicky téměř každý den, zbytek občas. Jediným kritériem výběru do seznamu je vědomé šíření ruské propagandy a lží:

Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech, Putinovo ostré komando v čele...

L. Kolman , P. Odložil = P. Dachmeister , A. Renjascu , I. Pávek , J. Černý , P. Černý , V. Čermák , J. Bárta , P. Spáčil , V. Zadák , D. Laurencikova , V. Machálková, V. Pavelka , F. Pavelka , K. Nový , K. Křivan , L. Beneš , J. Novak , L. Zídek , V. Kuhaj , J. Vlček , J. Drobný , P. Brich , J. Pšenička, D. Hubáčková , J. Karza , M. Varadinková , M. Moravcová , I. Kučerová , R. Sorge , D. Černý , O. Seliger , A. Mohela , J. Rejzek , A. Jaroš , Z. Babek , P. Boleloucký , J. Sedláček , P. Brecík , I. Teren , F. De Winter , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Rybník , P. Boublíková , O. Vorálek , K. Filip , J. Krásenský , L. Hančar , J. Nevrkla , P. Pepax , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , Z. Linda , J. Dvořák , M. Grundmann , P. Vychodil , J. Fialová , J. Krejčová , L. Píchová , T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , V. Mokrý ("Kotaz") , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , O. Hávová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , Š. Hašek , R. Nešpůrek , P. Kozelský , L. Svoboda , J. Matuška , J. Červený , J. Kalina , V. Petr , M. Pesat , L. Frydryšek , R. Pavlik , I. Krahula , P. Marcín , V. Cícha , V. Bartoš ...

LP

to jsou ale téměř všichni zdejší diskutující -minimálně většina. Možná je chyba na vašem přijímači:-)

JN

Jako pamětník osmašedesátého odmítám ze svých daní dotovat ukrajinské spoluokupany. A mimochodem, tehdá sovětskému svazu šéfovali především lidé napojení na ukrajinu a invazi velel ukrajinský generál. Pamětníci se Fialenkovi nehodí do krámu.

LP

V Hradčanech (u České Lípy) bylo velké vojenské letiště a byl tam kolem velký vojenský prostor. Tam v 68 mém vlítli velmi rychle -české letce a personál vykopli a nasáčkovali se tam ti"sovětští". Naši letci se postupně přesunuli do Hradce Králové a uvolnili tak vojenské byty - tam se též nasáčkovali okupanti. A na tom vojenském sídlišti to poté bylo smíchané - část Čechů, kteří do Hradce nechtěli, část okupantů. Takže Češi věděli, odkud jsou - velmi často Ukrajina. Celému tomu vojenskému okruhu velela okupační šajba jménem KLIČKO. Otec dnešního starosty Kyjeva Vitalije Klička -který tu se svým okupantským otcem žil a chodil tu i do okupantské školy. Na ČT svého času tklivě vzpomínal, jak tu zažil hezké dětství a jak na to rád vzpomíná - a reportéři málem slzeli dojetím, že se u nás tomu ukrajinskému okupantskému synkovi líbilo.

FN

Autor chválí fialovou vládu, že alespoň něco podnikla. A co podnikla? Okradla důchodce, kteří celý život pracovali a platili si důchodové pojištění. Daňovým balíčkem nejvíce poškodila pracující rodiny s dětmi. A co z občanů vyždímala, to (a ještě více) utratila na platy státních úředníků, výsluhy generálů, šavličky a fedrpuše, dotace pro parazitické neziskovky, dávky pro nefachčenky a na podporu sociální zahraniční turistiky. V tomto tažení proti občanům, kteří vytvářeli a vytvářejí hodnoty a vychovávají děti, bude Pětikolka pokračovat. Proto se tak vehementně brání zveřejnit před volbami parametry nového rozpočtu. Je to rozpočet, který má za cíl vytvořit co největší dluhy a závazky, které bude muset plnit a platit vláda, která neschopnou a nečinnou fialovou vládu vystřídá.

P46e56t22r 38Č92e83c39h

5. 7. 2024 18:24

Máte pravdu, pane Navrátile. Politici politických stran a hnutí STAN bědují, že se u nás rodí málo dětí. Odmítají si však přiznat proč tomu tak je. Já kdybych byl ve věku kdy se mladí lidé rozhodují v tomto směru, rozhodně bych děti nechtěl. Přivést je totiž do takového socialistickoanarchistického státu na svět je krajní nezodpovědnost. Ono to chce zcela zásadní a skutečně demokratickou změnu systému, nejen žvásty a kecy politiků socialistických (všech) politických stran a hnutí STAN. Pokud toto nenastane, budeme se stále plácat v bahnitém rtybníčku, kterému politici drze říkají demokracie.

LP

plky o tom, jak si "žijeme nad poměry" jsou únavné - kdo si žije nad poměry? Pracující, kteří dostávají za stejnou práci třetinovou mzdu, než v Německu? Ještě k tomu za násobky reálně odpracovaných hodin. Máme jedny z nejvyšších odvodů na sociální a zdravotní pojištění - to si tedy také z daní platíme. Dnešní důchodci 40 let pracovali a platili daně, z nichž se postavilo vše, co se následně za hubičku rozprodalo či rozkradlo nebo se z toho žije dodnes - viz např JE, dávno dnešními důchodci zaplacené, z nichž je dnes lidem a firmám prodávána elektřina za mnohonásobky výrobní ceny. Takže většina občanů si zcela určitě "nad poměry" nežije. Takže kdo? Kam mizí všechny ty prachy? Že by ty stamiliardy, které zahraniční korporace vydělají u nás, ale následně je od nás vytáhnou? Nebo že by nezřízené ještě větší bohatnutí zbohatlíků? Třeba takových energobaronů a solarbaronů? Nebo ty miliardy pro ideolgické neziskovky, pro Ukrajince u nás a posílané na Ukrajinu? Co to je, žít si nad poměry? Pracovat a ze mzdy si moci uhradit bydlení, jídlo a další základní životní potřeby? Milión našich občanů ani na to nemá - a tzv pracující chudoba narůstá.

PA

Nemyslím si, že kdyby se lidem předložily ty alternativy, že by volili moudře. To snad jenom ve Švýcarsku mají systém plebiscitů zavedený už tak dlouho, že se občané naučili volit s rozmyslem.

P92e58t85r 33Č72e49c28h

5. 7. 2024 9:35

Aby se občané mohli něčemu naučit, je třeba to především zavést. Bez toho se tomu nikdy nenaučí. I v tom Švýcarsku to zpočátku neuměli.

P95e70t72r 61Č92e17c90h

5. 7. 2024 8:47

" moderní technická společnost je velmi složitým systémem, kterému málokdo rozumí"????

To je sice pravda, ale. V podstatě jde o to, že tuto společnost řídí ten kdo to umí a rozumí tomu nejméně.Politické strany a hnutí. Politické strany za dobu svého ovládání občanů (více než 100 let)jednoznačně prokázaly, že stát řídit neumí, protože tak složitému systému prostě nerozumí. A nebo snad i rozumí, ale nechovají se podle toho. Dávají totiž přednost vlstnímu užitku, užitku naprosté menšiny občanů a navíc, tyto všelijaké (nejen politické) menšiny podporují a vyzdvihují. To ovšem je pravý opak skutečné (i zastupitelské) demokracie. Je to prachsprostá diktatura politických stran a jejich vláda nad občany.

RT

Problem neno v principu stran. Problem je v politikareni uvnitr stran. Nahoru ve stranicke strukture, a tudiz ke statni moci, doputuji ti nejméně vadici, bez chute a zapachu.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz