Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

JJ

J89u29r47a 43J75u27r94a36x

8. 7. 2024 13:52

Jojo, hezký. Akorát že srozumitelné leda pro ty soudce.

A mimochodem takové trochu úsměvné - soudci se čílí, ze je rozhodováno o nich bez nich. Ovsem pro nesoudce je to běžný stav - a nakonec samotní soudci rozhodují o nás bez nás, mají to v popisu práce ... :-)

Foto

Přesně tak - stále víc to vypadá, že se ze soudců stává nová elita lidstva. Jen doufám, že to nepovolí i státním zástupcům, to už by bylo na mašli.

JV

8.7.2024 n.p. právo

Zajímavé. Nepochopení práva v demokracii. Článek je o tom, jak se někdo rozhodl školit soudce zákonem, a že soudcům nebylo umožněno před legislativním procesem se k věci vyjádřit?! Nesmíme ze soudců dělat apriori blbečky. Má-li někdo rozumět s konečnou platností své práci, jsou to soudci. Školit by se soudci jistě měli – jako každý jiný , ale musejí to dělat pro sebe a nejlepší z nich sami.

Potom ukládat soudcům povinnosti, nebo co mají dělat a jak, je samo o sobě blbost, protože, jak tady už někdo poukázal, když se jim to nebude líbit, je v jejich moci to nedělat. Někdo se níže ptá, zda soudci smí mluvit do soudnictví. Blbost, soudci jsou soudnictví.

Mají-li si soudci na něco stěžovat, popřípadě to něco ignorovat, pak jsou to něčí pokusy jim zákonem ukládat povinnosti, a ne na nějaký legislativní proces.

Jediná povinnost moci soudní, tedy soudců, je správně soudit. A aby u toho nemuseli žebrat, společnost jim přizná odpovídající odměnu; rozhodně nemají právo ji pro sebe soudně vymáhat; to by bylo absurdní. Tím se kruh uzavře – něco za něco, nic za nic.

Foto

Víte

Já osobně si myslím něco jiného. Soudce by se měl bez neustále vzdělávat. Třeba jen proto, aby další odsouzené nepotkalo to, co mne.

Jednoho letního dne jsem potřeboval odbočit, požádal jsem řidiče auta, který mi blokoval cestu aby popojel o dva metry a došlo ke rvačce. Byl jsem tehdy odsouzen k podmínce. Za prvé proti všem pravidlům, k odsouzení stačil protokol z podání vysvětlení, vyšetřovatelé kulili oči, protože jsem narazil na recidivistu, který měl za sebou spoustu trestů za fyzická napadení, ještě k tomu jsem narazil já, 190cm a 115kg postavy aktivního sportovce na někoho o hlavu většího a třicet kg těžšího. Agresorem jsem byl podle soudkyně já. Agrese jsem se dopustil tím, že jsem opustil vozidlo a šel vznášet požadavek. To, že ten chlap vyletěl z auta a pral se, byla sebeobrana. Budiž. Chudák si u toho zlomil palec na pravé ruce, kterou mne škrtil. Podle něho to bylo způsobeno tím, že jsem jej držel v kravatě a mlátil jej pěstí. A on chudák se kryl a došlo k úrazu.

Nahrávka z kamery městské policie nebyla přijata, tvrzení znalce, že k fraktuře nedošlo nárazem, ale tlakem (mezi mou bradou a klíční kostí) také nebylo přijato, a má otázka k soudkyni, zda vůbec tuší, jak vypadá držení v kravatě a mlácení pěstí, že jde o situaci z akčních filmů v praxi neuskučitelnou, vedla soudkyni k tomu, aby mi přitížila tím, že jsem jí svým dotazem (konzultovaným s advokátem) vlastně vyhrožoval.

Na to by ani nepotřebovala vzdělávání. Stačil by dotaz položený třeba policajtovi ze zásahovky. I to je vlastně vzdělávání. A vlastně by stačilo, kdyby si ta dáma vzpomněla na to, jak se za jejího dětství prali kluci. Nebo sakra kdyby se jednou stěhovala, a nesla v podpaží balík s právnickými knihami. I to by stačilo, aby mi neudělila trest.

Ono to vzdělávání nemusí být náročné. Tím vzděláváním může být i jednoduchá aplikace vlastních zkušeností.

J47a77n 16Č98e49r14n49ý

8. 7. 2024 11:35

Proti korupci vzděláváním soudců. To je vono.

PH

Pan Vrcha si dělá zbytečně starosti.

Ono by šlo sice diskutovat o těch právních podrobnostech, které popisuje, jenomže výsledek by byl stejný, soudci s tím souhlasit nebudou (proč by si měli přidělávat práci?), takže to u Ústavního soudu skončí stejně a ten to zruší

FN

Zákony a právní úpravy neprojednává fialová vláda s nikým, koho se týkají. Projednávala snad s důchodci okradení důchodců o valorizaci? Projednávala snad s koncesionáři zvýšení koncesionářských poplatků? Proč by just soudci měli být výjimkou?

MK

Pokud vím, tak neznalost zákona neomlouvá - tak jaképak studium, natož školení v oblasti práva? S tím se přece podle výše uvedené zásady občan už rodí.

PN

Soudci by měli být hlavně voleni občany a jejich mandát potvrzován třeba po 7 letech. Rychlé by odpadla nevýkonnost a absurdní rozsudky. Odpovídá to původnímu poslání, kdy si občané vybrali někoho komu důvěřují aby je rozsoudil. To by ovšem zcela rozbilo současný systém, mafii atd.

VM

Soudci nepotřebují školení, ale pravidelné obhajování svého postu a nemusí to být každý rok, jako to mají i mnohé dělnické, technické profese - elektro počínaje a profi řidiči konce.

Tak by stačilo tak po 5 - 7letech, že !

MP

A co by ještě chtěla justiční mafie? Mají tolik času, aby se mohli věnovat nějakým návrhům na vzdělávání?

Foto

Pravidla nemají být podle zájmu kterékoli skupiny, včetně soudců, ale podle zájmu ČR jako celku. Tyto dva pohledy jsou neslučitelné a ten první vede do pekel. Analogicky by se pak měli soudci bavit o rozsudku na základě názoru pachatele, peníze na důchody by se přidělovaly dle názoru důchodců, ale daně na tyto důchody jdoucí by se snižovaly na základě názoru poplatníků tzv socpoj. Léčba by směla probíhat na základě posrojů výhradně lékařů atd. Nebo jsou soudci něco jiného a mají mít speciální práva mluvit do soudnictví? Toto je klíčová otázka.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz