Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

OZ

Pane autore, nikoli "zlatý", ale "svatý" grál měl být kalich, ze kterého pil Kristus při Poslední večeři, jak to napsal ve 12. století Robert Boron. Srovnání s jedničkovým vysvědčením tedy nesedí, ale jinak máte pravdu. Zaznamenala jsem dokonce i zprávu, že státnice budou jen písemné (aby je blbci mohli opisovat) neb ústní zkoušky stresují. Navrhuji - abych byla ještě pokrokovější europoradkyně pŕo vysoká studia, aby se v budoucnu nastávající lékaři prokázali jen znalostí obvázat nastydlý krk a vyjmenovat aspoň 2 projímadla. To by jejich křehká nervová soustava možná unesla. Bylo by méně sebevražd mladých nadaných trulantů!

JJ

J35u25r74a 95J16u80r14a92x

9. 7. 2024 20:18

No, před 57 lety jsem maturoval z matiky a fyziky; ta matika byla tehdy ovšem povinná. A ve svatém týdnu mi záludný tatínek donesl ku poučení příklady k maturitě na reálném gymnáziu z roku 1936.

Odmaturoval jsem samozřejmě za jedna a pak jsem si zkusil příklady z toho tehdy 31 let vzdáleného roku 1936. Poctivě řečeno - s dobře třetinou jsem naprosto nehnul. Ale za tři bych to snad i v tom šestatřicátém uhrál ... :-)

Tak mne napadá, jak by dnešní maturanti z matematiky dopadli u matury na SVVŠ v roce 1967.

OM

O83. 30M58.

9. 7. 2024 20:07

S článkem celkem souhlasím. Ne, že by na prvním stupni jedničky dostávali i lemplové, ale zaslouženou čtyřku aby člověk pohledal (však taky MŠ prosazuje do škol ten wellbeing...). Druhý stupeň už je o něco tvrdší, ale průměrně chytré a snaživé dítě ho dá "s prstem v nose". O to tvrdší náraz je pak na střední škole, kde už jsou na žáky kladeny vyšší nároky, samo to do hlavy neleze a puberťák zjišťuje, že se vlastně neumí učit.

K tomu nutno spravedlivě dodat, že to není všude stejné, jsou školy, kde se známky zadarmo nedávají.

A technická na závěr: že jsou na socsítích samá skvělá vysvědčení, není nic divného, trojkami a čtyřkami "toho našeho lajdáka" se rodiče chlubit nebudou.

JJ

J15u30r79a 63J26u81r62a33x

9. 7. 2024 20:05

Velmi výstižné.

Děti holt nesmí být stresovány a musí být motivovány výhradně kladně. I žák osmé třídy, který jen s bídou slabikuje, nepřečetl dosud jedinou knihu, pravopis jej obloukem minul a nesečte zpaměti dvě dvouciferná čísla má nárok na šťastné dětství nezkalené čtyřkami či nedej bůh propadnutím! Vždyť by nej mohli nevzít na střední školu s maturitou!

MK

Však je to dobře vidět, když se ministerstvo školství holedbá,jak vysoké máme procento úspěšných maturantů. Možná by ti skutečně schopní,a chytří, kteří získali své diplomy vlastní pílí,měli by je protestně roztrhat a zahodit, jelikož již mají hodnotu pouze toho papíru,na kterém jsou vytištěny.

VT

Jo, jo, a pak se najde jeden kantor, pamatující staré časy, a rozhodne se známkovat jako za starých časů....takže za dva, ale i tři nebo čtyři...a pak jeho žáci, díky léty dokonale propracovanému systému přijímacího řízení na střední / vysoké školy nemají šanci při zkouškách vůbec uspět....:-/

MM

Známí z řad učitelů tento trend potvrzují. Spokojenost studentů ve škole je důležitým kritériem hodnocení školy inspekcí.

MP

"Článek by byl dobrý, kdyby byl předložen nějaký reálný doklad, ideálně statistika, že známky jsou ve škole lepší než byly dejme tomu před 30 lety. Takhle vzniká podezření na dojmologii, jakkoliv základní myšlenka zní věrohodně."

na to nepotrebujete zadnou statistiku, na to staci Gaussova krivka, % tech co jsou schopni zvladnout vysokou skolu je +/- stejne, bez ohledu na poledniky/rovnobezky rasy/narody. % vysokoskolaku/maturantu zvysite pouze tak ze snizite naroky. Uroven vzdelani/skolstvi za komunistu urcite upadla ve srovnani s prvni republikou, ovsem dnes je uroven vzdelani/skolstvi ve srovnani s dobou komunismu uz naprosto tragicka.

LZ

L41u97i15s 66Z64í25d72e98k

9. 7. 2024 10:19

Jedničky, inkluze, 69 pohlaví, ........jak lépe udělat z lidských bytostí tupé stádo ?

VM

Které vlastně ho.../bobek ví, zná, že !

AK

Konečně někdo poctivě napsal o snižující se úrovni školství.

Děkuji za tento článek. Škoda, že lidé to nechtějí vidět.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz