Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

LZ

L34u33i59s 61Z91í88d80e85k

8. 7. 2024 20:51

Na rozdíl od dřívějška dnešní studenti zase ví, že si mohou vybrat z 69 pohlaví, zchudnout pro záchranu planety je povinnost a hlavní je wellbeing ! A vo to go !

PD

Chápu nářky nad současným školstvím. Chválu toho minulého, socialistického, už ne. Asi všichni zapomněli ...

Foto

Já tím socialistickými prošel.

Bývaly časy, kdy jsem pro své pobavení strkal pod nos úlohy, které jsem řešil během přijímacích zkoušek na gympl. Doba a vzdělávání se změnilo. Dnes tím ztrapňuji bakaláře z technických oborů a studenti z MatFyzu na to také koukají dost zmateně.

MP

"Přitom stačilo jen vyházet marxismus a přidat angličtinu."

marxismus zustal jen se dnes jmenuje jinak, kamaradova dcera vystudovala politoligii, hodna holka, dela v IKEA, nejakou vedouci oddeleni, na neco takoveho za rudochu stacil ucnak

MP

"A na učitele to neházejte. Celé roky byl každý, kdo proti devastaci školství něco namítl, kdo se opovážil ceknout, že by dítě mělo něco umět, pro vás hned "soudruh"."

Jak byl, proc minuly cas ? Kazdy kdo vlastni nazor, znaci v rozporu s oficialni linii EU/NATO/modrobolsanu/slunicek/party lzi a nenavisti je "soudruh"/putinovec-orbanovec-ficovec-trumpovec/dezinformator/prorusky etc. Drtiva vetsina dnesnich tzv. vysokoskolsky "vzdelanych"by za rudobolsevika nezvladla maturitu, ti co maji maturitu s odrenyma usima dvoulety ucnak

PH

P87e89t88r 36H96á84k

8. 7. 2024 9:44

Hlavním problémem není systém řízení, ale to, že v 90. letech se prosadil názor, že vzdělání není potřeba. Ty kecy o "biflování" sdíleli svorně pravice a progresívní levice; jediný, kdo měl stran vzdělávání trochu rozumu, byli - a nerad to říkám - tradiční levičáci, komunisté a zemanovci.

Echtpravičáci šli v čele rozbíjení vzdělávání ruku v ruce s Kartousovými a Feřtekovými eduíny. Nosná myšlenka - "Dejte dítěti svobodu, v osmi letech samo nejlíp ví, co bude za 15 let potřebovat".

Takže se dětem dostalo svobody, ony ji použily úměrně svému věku a rozvoji mozku, a takhle to dopadlo.

A na učitele to neházejte. Celé roky byl každý, kdo proti devastaci školství něco namítl, kdo se opovážil ceknout, že by dítě mělo něco umět, pro vás hned "soudruh".

PH

P32e94t95r 20H49á81k

8. 7. 2024 9:35

"Ministerstvo základní školy řídí pouze nepřímo prostřednictvím metodik a neziskových, většinou progresivistických organizací, jimž předalo „kompetence“ v oblasti obsahu výuky."

No, tak to zas ne.

1) Do řízení zasahuje Česká školní inspekce, která prosazuje představy ministerstva. Rovněž Rámcový vzdělávací plán stanovuje ministerstvo.

2) Zaplaťkomenský, že do toho mluví kraje a obce. Být to úplně na ministerstvu, které je od Plagy pod vlivem aktivistů, tak už se neučí vůbec nic kromě LBGT, multikulti a věrnosti pětistraně a vládě. Největší tlak na "redukci učiva" jde z centra. Největší pitomosti se prosazují z centra. Politizace školství jde z centra.

Kdyby MŠMT řídilo školství více, by bylo pozitivní jen za předpokladu, že v Praze mají rozum. Jenže nemají.

JJ

J42u13r40a 44J32u24r34a46x

8. 7. 2024 12:58

Jak Vás tak čtu, tak do to ho blbě mluví všichni - od obcí, krajů až po ministerstvo a všelijaké aktivistické neziskovky.

Výsledek je očekávaný - absolventi získají kompetence, ale zůstanou nepolíbeni vědomostmi a vzděláním.

Ale ještě není tak zle - ti s maturitním papírem pořád vesměs umí číst a psát a nezřídka znají i trojčlenku.

SR

Blíží se doba, kdy bude 100 % mladých lidí absolventy vysoké školy a minimálně 50 % z nich bude umět číst a psát...

FN

Od dob Marie Terezie určovali obsah a kvalitu výuky praktici, kteří přihlíželi k využitelnosti vzdělání. V současnosti diktují podobu vzdělávání teoretici z výzkumáků, ideologové z parazitických neziskovek a v neposlední řadě se do tvorby osnov zapojil i šéf státní bezpečnosti Koudelka se svým převratem v oblasti národního obrození. Při redukci učiva a vzdělání vychází fialová vláda z toho, že manipulační dělník ve velkoskladě či montovně nepotřebuje vzdělání. Ostatně vzdělaní lidé jsou potížisté a obvykle, hrůza pomyslet, mohou přemýšlet a mít vlastní názory. Naštěstí máme na takové ptáčky zaklínače dezinformací Foltýna.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz