Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

Něco z našich luhů a hájů:

Nevím, kdy se to stalo, ale cena za osobu za tento okruh už je 1 800 Kč! A to dokonce i pro dítě. Takže pokud jste čtyři, jako jsme my, tak vás to vyjde na krásných 7 200 Kč.

Pokud byste si chtěli připadat jó exkluzivně, můžete vyrazit na kávu s kastelánem hradu. Čtyřčlenná rodinka zaplatí za tento krásný zážitek 14 000 Kč, není to ironické?

Inu fialová drahota. Přitom výlet na Karlštejn by měl být pro každého Čecha nejméně jednou za život povinný a zadarmo, tak jako se chodí do Mekky!:-/

Foto

Pro připomenutí, kde hledá ruský krvavý režim inspiraci. Stalin, masový vrah, s krví milionů vlastních občanů na rukou. V něm se zhlédl krvavý Putler.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putin-obdivuje-stalina-chce-byt-jeho-reinkarnaci-rika-beloru/r~a4ca8066305c11eea3c0ac1f6b220ee8/

Foto

Špatně, inspirací jim bylo vraždění etnických Rusů na Ukrajině!:-(

JF

Ono je to jinak, tomu se říká politika Appeasementu, tedy ustupování agresorovi, který potom chce VÍC A VÍC, to udělal Chamberlain v Mnichově když dal naši zemi Hitlerovi :

Tři dny po návštěvě Kyjeva se maďarský premiér Viktor Orbán dostavil i do Kremlu. S mužem, který rozpoutal agresivní válku na Ukrajině, se srdečně zdravil. Kyjev v reakci vyzval všechny státy, aby o Ukrajině nejednaly bez ní. Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek krátce před polednem dorazil do Moskvy. Objednal se u ruského vůdce Vladimira Putina. Dopředu řekl, že s ním chce „diskutovat způsoby řešení konfliktu na Ukrajině“, jak novinářům tlumočil Orbánův tiskový tajemník Bertalan Havaši." -

Mám dotaz - kdo toho Maďara pověřil jednat o řešení agrese ruska proti Ukrajině ? Napadená Ukrajina ne, EU také ne. On je bezvýznamný a zrádný kolaborant s agresorem, který 2,5 roku terorizuje zemi svého suverénního souseda a chce ho pohltit. Orbán v Moskvě souhlasil s Putinem že si uloupí polovinu Ukrajiny, a zbytek ho bude poslouchat.

Foto

Zajímavé ovšem je, že jsem nějak nezaznamenal ukrajinský protest proti této Orbánovo cestě, ale naopak je nějaké podezřelé ticho...

JF

Po Anglii budou vládnout levičáci i ve Francii. Experiment s Evropou bude pokračovat.

Foto

No, jen aby se i u nás nedostal k vládě levičák Babiš a jeho loutky!

VZ

Střídá se to.

Nejdříve byl na smrt nemocný Zeman, později byl Putin v terminálním stadiu rakoviny. Nyní je na umření Lukašenko.

Kdo bude vylosován příště?

VZ

Ministra vnitra napadlo, že nedostatek policistů by se mohl vyřešit cizími státními příslušníky, kteří zde žijí aspoň 3 roky a umí česky.

Okavypulné!

Volební právo mít nemohou, ale policajty dělat mohou.

Foto

Podle mne OK. Kolektivističtí Le Pen národovci a Mélenchonovi ultralevicoví revolucionáři víceméně propadli. Vyhrál pravicový Macron, i když jeho strana hodně oslabila.

Skol!

Foto

J32a33n 68V84e87n20c

7. 7. 2024 22:10

Nesmysl.

By si zdejší národovčíci museli tu adrenalinovou injekci bodnout do (_!_), nikoli do srdce.

:-)

SG

Islámská socialistická džamahírije Francie bude mít vládu socialistů, komunistů, zelených. Tak to budou všichni na dávkách doma, popíjet Calvados a louskat ustřice. Francouzi užijte si svou pitomou volbu.

VM

Našlápnuto k tomu zřejmě mají, jenom jim nedochází, že budou mít po mnohém -

calvadosem počínaje. Bude jim přáno !

LN

Nečekané vítězství. Podle odhadů ve francouzských volbách vyhrál levicový blok

Druhé kolo parlamentních voleb ve Francii zřejmě nečekaně vyhrál levicový blok Nová lidová fronta. Podle povolebních odhadů by mohl získat 175 až 205 křesel, uvedla stanice BFM TV.

Na druhém místě je centristický vládní tábor prezidenta Emmanuela Macrona Spolu, který by mohl obsadit 150 až 175 křesel. Favorizované krajně pravicové Národní sdružení (RN), které jasně vyhrálo v prvním kole, skončilo podle odhadů třetí a získá zhruba 115 až 150 křesel. Žádné ze tří hlavních uskupení podle odhadů nezíská v 577členné dolní komoře parlamentu většinu 289 křesel.

Oficiální výsledky se očekávají až během noci či v pondělí ráno. Ústava prezidentovi neukládá, do kdy musí pověřit nového premiéra sestavením vlády. Podle médií mohou vyjednávání trvat přinejmenším několik dní.

Bezprostředně po uzavření volebních místností a zveřejnění odhadů ve 20 hodin se ujal slova Jean-Luc Mélenchon, lídr krajně levicové strany Nepodrobená Francie (LFI), která je nesilnějším hráčem levicového bloku. Výsledek voleb je podle Mélenchona obrovskou úlevou pro miliony Francouzů a levice zachránila republiku. Mélenchon žádal odstoupení premiéra Gabriela Attala a jmenování vlády levicového bloku.

Prezident Macron podle svého okolí vyzval ke zdrženlivosti, protože odhady výsledků podle něj neodpovídají na otázku, kdo bude vládnout, píše BFM TV. Prezident bude respektovat vůli lidu, počká ale na definitivní výsledky, uvedl podle Reuters Elysejský palác. Teprve na základě oficiálních výsledků hodlá Macron rozhodnout o jmenování premiéra. Podle Le Monde se Macron večer veřejně nevyjádří a zatím počítá s tím, že ve středu odcestuje na summit NATO do Washingtonu.

LN

"Francie dnes večer řekla ne nástupu RN k moci," prohlásil šéf Socialistické strany Olivier Faure. Odmítl, že by se jeho strana, která je členem levicového bloku, zapojila do jakékoliv názorově nejednotné vlády, čímž v podstatě stejně jako Mélenchon vyloučil spolupráci s Macronovým táborem, píše Le Monde.

Šéfka strany zelených, kteří jsou rovněž v levicovém bloku, Marine Tondelierová, uvedla, že ve volbách zvítězila společenská spravedlnost, životní prostředí a lid.

(pokračování v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/druhe-kolo-voleb-ve-francii-podle-odhadu-necekane-vyhral-lev/r~cc512f343c8d11efa1910cc47ab5f122/

VM

TO JE NAJEDNOU RADOSTI

" na starym bělidle " a přitom nejsou známé oficiální výsledky, natož povolební čachry o sesílka, že

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz