19.5.2024 | Svátek má Ivo


KATASTROFA: Boží přímluva nepomohla

12.4.2024

Zabránit protržení přehradní hráze měl pravoslavný kněz, kterého si pozvali místní, aby modlitbou odvrátil katastrofu. Nějak se to však nepovedlo. Jako katolík si myslím, že je to hodně opovážlivé spoléhání se na Boha.

Tady by spíš mělo platit staré křesťanské přísloví, „člověče přičiň se, Pán Bůh ti pomůže.“ O tragické situaci v Putinově říši svědčí kromě této příhody i i to, že podle webu ceskenoviny.cz provozovaném ČTK, policie v Orsku, nacházejícího se v Orenburské oblasti místo toho, aby zabránila rabování, rozháněla demonstranty, kteří protestovali proti tomu, že jejich opuštěné domovy nejsou dostatečně střeženy proti rabování. To nevymyslíš. Inu, Rusko je zemí neomezených možností.

Ruská policie musí samozřejmě plnit jiné potřebné úkoly. Když v Rusku na ulici zakřičíte Slava Ukrajiny, tak jsou u vás speciální jednotky OMON do pěti minut. Také Navalného pohřeb byl střežen stovkami policistů a je přece jasné, že tisíce strážců zákona musí být nasazeny na okupovaném území Ukrajiny, aby zde zajistily pořádek proti rozkladným živlům. Všichni rozumní lidé jistě uznají, že to jsou důležitější záležitosti než hlídání opuštěných domů při povodní. Ale abychom nekřivdili, tak prý už policejní posily, které mají bránit v rabování, do Orska dorazily.

Lidé dostanou odškodnění a hráz prý bude opravena tak, aby zadržela další povodňové vlny a neprotrhla se. Sláva. Současný malér prý zavinili hlodavci, kteří prokousali díru do hráze. Tak to je jasné. Vyšetřovatelé FSB jistě brzy přijdou na to, že tito nebezpeční hlodavci tady byli vysazeni zákeřnými ukrajinskými záškodníky.

Skutečnost bude ovšem jiná a vůbec ne veselá, jak již naznačili diskutující pod článkem na iDNES.cz. Vzhledem k masivní ruské korupci, která podle statistiky Transparency International dokonce překonává tu ukrajinskou je velmi pravděpodobné, že peníze na údržbu hráze skončily na kontech politiků a oligarchů, jak je tomu v Rusku obvyklé. Tuto možnost připustil i ruský podnikatel žijící v České republice Vitalij Ginzburg.

Napadá mne také takový totalitní vtip, jak soudruzi z KSČ vyšetřují, proč stavba spadla. Vyslýchají jednotlivé položky, až přišel na řadu cement. Ptají se ho, „tak co nám k tomu soudruhu cemente můžete říci.“ On na to, „nic, vždyť já tam vůbec nebyl.“ Mám obavy, že v přehradní hrázi v Orsku toho chybělo ještě víc.

Ono také, peníze musí Kreml utrácet hlavně za zbraně a munici, když válčí na Ukrajině. A takové „prkotiny“ jako jsou údržby přehradních hrází musí jít nyní stranou.

Zdroje:

Obyvatelé ruského Orsku demonstrují kvůli záplavám, policie je rozhání | ČeskéNoviny.cz (ceskenoviny.cz)

Situace v zaplaveném ruském Orsku je kritická, uvedly ruské úřady - Deník.cz (denik.cz)

Povodňová vlna dorazila do Orenburgu, firma viní z protržení hráze hlodavce - iDNES.cz

Povodně v Rusku pokračují, Kazachstán evakuoval téměř 100.000 lidí (ceskenoviny.cz)

https://hlidacipes.org/vojtech-razima-korupce-ma-svuj-den-v-cesku-na-ukrajine-i-v-rusku/