KONFIKT: Pravda a lži o válce v Gaze
Mnohá mainstreamová média poskytují zkreslený a neobjektivní pohled na pohnuté události v Gaze, ale je nade vší pochybnost jisté, že Izraelci vedou ryze spravedlivou válku za záchranu své země a svého bytí a nebytí. Nyní nastíním nejrozšířenější lži, které rozšiřují propalestinští stoupenci o válce mezi Izraelem a palestinskou teroristickou organizací Hamás.
Lež: „Izrael okupuje Gazu“.
Před 7. říjnem 2023 žily v Izraeli přes dva miliony Arabů, zatímco v Gaze nežijí již od roku 2005 žádní Židé. O rok později si Gazané zvolili Hamás, aby jim vládl. Teroristé z Hamásu všechny své konkurenční rivaly z Palestinské samosprávy pozabíjeli. Hamás zrušil jakékoliv další budoucí plánované volby. Zavedl islámskou náboženskou diktaturu a ukradl stovky miliard dolarů mezinárodní pomoci na vybudování rozsáhlého podzemního labyrintu vojenských zařízení. Gazu tak již dvě desetiletí okupuje Hamás, nikoli Izrael.
Lež: „Izrael je zodpovědný za příliš velké vedlejší ztráty v Gaze“.
Zabijáci z Hamásu zahájili válku proti Izraeli záměrným a obzvlášť krutým útokem na Židy, žijící v kibucech poblíž Gazy. Zmasakrovali je dne 7. října 2023 na židovské náboženské sváty Simchat Tóra. Na izraelská města vypálili více než 7 000 raket, jejichž jediným cílem bylo vraždit nebojující civilisty. Hamás nerozlišuje mezi izraelskými vojáky a civilisty, protože se domnívá, že smrt každého Žida za jakýchkoli okolností je důvodem k bujaré oslavě. Pravdou také je, že bojovníci Hamásu umísťují svá teroristická centra poblíž obytných domů, nemocnic, škol a mešit a zneužívá gazanské civilisty jako živé štíty.
Lež: „Izraelská reakce je nepřiměřená“
Mainstreamové sdělovací prostředky tvrdí, že Izrael používá nepřiměřenou sílu k odvetným opatřením v Gaze. Za zmínku však stojí, že Američané za druhé světové války kobercově bombardovali německá a japonská města s tam žijícími civilisty, aby ukončili válku, kterou začaly nacistické Německo spolu s Japonským císařstvím. Američtí vojáci v Iráku téměř srovnali se zemí Fallúdžu a Mosul, aby vymýtili islámské ozbrojence skrývající se mezi nevinnými lidmi. Hamás má námitky proti nepřiměřenému násilí - ale pouze tehdy, když ho uplatňuje Izrael a ne on sám.
Lež: „Dvoustání řešení je cestou k míru mezi Izraelci a Palestinci“.
Před 7. říjnem 2023 existovalo de facto třístátní řešení, protože Izrael, Palestinská samospráva a Gaza byly de facto samostatné státy řízené vlastními vládami, z nichž dvě byly nelegitimní bez plánovaných voleb.
Nebyl to Izrael, ale arabští obyvatelé Gazy a Palestinské samosprávy a jejich zastánci na celém světě, kteří institucionalizovali program „Palestiny od řeky k moři“, jehož konečným cílem je zničení Izraele, které by vedlo k vyhlazení či vyhnání více než 7,2 milionu tamějších Židů.
Lež: „Izrael musí přistoupit na okamžité příměří“.
Mezinárodní společenství požaduje, aby Izrael souhlasil s „příměřím“. To však bylo uzavřeno již před 7. říjnem 2023, avšak Hamás ho porušil tím, že bestiálně vyvraždil 1 200 Židů a zajal přes 250 rukojmích.
Hamás nyní požaduje další příměří, protože se domnívá, že již nemůže zabíjet další neozbrojené Židy. Místo toho se nyní obává, že ho Izrael zničí způsobem, jakým se on sám pokusil zničit Izrael, ale nepodařilo se mu to. Nabízí se otázka, zda žádal Hamás o příměří po prvních 500 Židech, které zmasakroval 7. října?
Lež: „Izrael musí zastavit palbu na muslimský svátek Ramadán“.
Americký prezident Joe Biden se domnívá, že pravidla vedení války vyžadují, aby na muslimský náboženský svátek Ramadán Izrael souhlasil s příměřím.
Ovšem respektoval někdy Hamás nebo jiná arabská armáda židovské - nebo dokonce své vlastní - náboženské svátky?
Genocidní pogrom ze 7. října 2023 operativci Hamásu záměrně načasovali tak, aby zastihl Izraelce v nevědomosti, když o šabatu slavili židovské náboženské svátky Simchat Tóra, Šemini Tóra a Šemini Atzeret.
Překvapivý úder teroristé z Hamásu záměrně naplánovali na dobu, aby připomínal dřívější zákeřný arabský útok na Izrael o 50 let dříve.
Dne 6. října 1973 se Izraelci stali terčem nečekaného napadení při oslavách náboženského svátku Jom Kipur. Arabské armády také předpokládaly, že dosáhnou většího překvapení, když zaútočí během svého vlastního náboženského svátku Ramadánu.
Arabští vojáci tedy oportunisticky bojují jak během židovských, tak během svých islámských svátků. Egypťané a Syřané se dodnes chlubí svým překvapivým útokem na Izrael v roce 1973 jako „ramadánovou válkou“. Pouze lidé na Západě, nikoli Arabové, se domnívají, že během Ramadánu by se nemělo válčit.
Lež: „Izrael zabil příliš mnoho palestinských civilistů“.
Izrael riskuje životy svých vojáků, aby zabránil zbytečným úmrtím gazanských civilistů, zatímco Hamás dobrovolně obětuje životy svých civilistů, aby ochránil své bojovníky. Izrael to považuje za tragické selhání, ale Hamás to pokládá za velmi žádoucí, když umírá více civilistů než jeho vojáků.
Bidenova administrativa vyhrožuje, že Izraeli přeruší pomoc, pokud bude pokračovat v odvetných úderech proti Hamásu, přestože Izrael tuto válku nezačal. Biden tedy slibuje, že po masových vraždách Židů ze 7. října 2023 poskytne Gaze ještě více pomoci než kdy předtím.
Lež: „Izrael porušuje práva palestinských vězňů“.
Mezinárodní společenství, které je Hamásu velmi příznivě nakloněno, nicméně ví, že by bylo pro každého člověka bezpečnější být vězněm Izraele než Hamásu. Rovněž je mu jasné, že ženy nebudou ve vazbě znásilňovány Izraelci, ale příslušníky Hamásu. A neozbrojení lidé budou zmrzačeni a sťati hrdlořezy z Hamásu než Izraelci.
Avšak je mnohem pravděpodobnější, že mezinárodní společenství obviní z válečných zločinů Izrael než palestinské nacisty z Hamásu, přestože se židovský stát se snaží zamezit utrpení civilistů, jak jen může, kdežto na druhé straně Hamás považuje civilní oběti za přínosné.