Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

RD

Ono to má ještě jeden háček. U některých aut, vykazujících nadměrnou míru vlastní inteligence, se při ručním přepnutí z automatiky na potkávací ztmaví displeje na noční režim, bez ohledu na okolní úroveň osvětlení. Takže, když třeba za denní mlhy zapnete plná světla, tak automaticky ztratíte tachometr a všechny ostatní ukazatele, včetně navigace.

MH

Péťa popleta nám chtěl říct, že se ráno vykakal?

IL

I54v98o 94L17y31č19k85a

13. 6. 2024 10:42

Nikoliv. To jen Hoblík se pokakal. Ošetřovatel mu zapomněl dát pleny.

OV

Denní svícení u nových aut je již celkem zřetelné (samozřejmě nenahradí potkávací světla). Ale co jsem nepochopil, proč svítí jen pření světla? To je takový problém dát těch pár červených diod i dozadu? Je to jeden z důvodů, proč i na Octavii IV "automaticky" přepínám automatiku na potkávací. :-)

Foto

1) Protože svítící přední světla dřív a líp uvidí ten, kdo se k vám blíží v autě relativně vysokou rychlostí z protisměru a to je při svítících světlech sakra rozdíl.

2) Protože svítící přední světla dřív a líp uvidí ten, kdo vám z vedlejší má dát přednost.

3) Protože svítící přední světla dřív a líp uvidí chodec, ke kterému se blížíte.

Ve všech třech případech, i když budete mít vzadu reflektor, tak vás nikdo líp neuvidí.

POZOR! V případě řidičů AUDI, vzhledem k jejich způsobu jízdy a rychlosti, se kterou vás zezadu dojedou, nepomůže ani zadní reflektor. Již dávno tomu, kdy se to oprávněně mohlo říkat o řidičích BMW.

FS

Pomohl by zákaz používání denních světel protože dnes jdou ze škol lidé s VŠ vzděláním ale s menší inteligencí a bez vlastního rozumu a tak jim nedojde jak světla používat

Foto

Proto mají moderní auta zařízení, že současně se zapalováním se rozsvítí denní světla ;-D

OM

O83. 83M84.

13. 6. 2024 0:56

Bohužel, nedojde. Už jen proto, že ti, co by ro nejvíc potřebovali, to tu nečtou.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz