Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

LW

Dobrý den,

Světe div se, popsána technologie už je nějakou dobu na trhu, právě tak jak praví nadpis, pro pozorování ptáků. Za cca 4000 eur se dá koupit dalekohled, který v reálném čase rozpozná a označí pozorovaného opeřence. Sen každého ornitologa. Zdraví LW

MP

Aktualizace vývoje oznámeného konfliktu (dobrá zpráva):

Elon Musk stáhl svou žalobu proti firmě OpenAI. Jen několik hodin před plánovaným slyšením v San Franciscu.

Komentář

Spor s ředitelem firmy OpenAI, Sam Altmanem, asi zatím úplně nevychladl, ale inovátor Elon Musk se nenechal vtáhnout do zbytečně vysilujícího soudního konfliktu. Životním posláním Elona Muska jsou přece jen důležitější osobní cíle.

DZ

D95a98v44i75d 71Z18á74m94e93k

12. 6. 2024 10:37

Takovy dalekohled uz existuje:

https://m.zive.cz/clanky/chytry-dalekohled-

swarovski-dokaze-pomoci-ai-identifikovat-zvirata-a-ptaky/sc-3-a-226085/

Foto

Ale přece stačí fotku předat Google Lens? Jo ale on ten dalekohled není smart... Inu chce to rovnou fotit mobilem.

MP

Článek v rubrice "Umělá inteligence" začíná následovně. Cituji:

"Mobilní telefony byly tenkrát těsně po svém technologickém přerodu. Už to nebyly ty velké kufry, co stály bambilión a za jeden hovor jste platili jako dnes za večeři u Polreicha. ..."

Upřesnění: Bambilion stojí tento stát, ČR, pozdní poznání významu technologie umělé inteligence, AI. Bylo by z toho delší povídání.

Příchod umělé inteligence, AI, u firmy Apple, Inc.: Současný ředitel firmy Apple, Inc. neskromně oznámil "Apple umělou inteligenci". Do nedávné doby doby, firma Apple totiž veřejně hovořila jen o tzv. strojovém učení. Teď ale Apple, Inc. shrábla všechno pod sebe. To ale silně rozčílilo inovátora workoholika Elona Muska.

Proč?

Fakticky firma Apple dokonale integrovala software firmy OpenAI. V tom ÚSPĚŠNĚ pokračuje vize/dědictví Steve Jobse. Jenže! Jenže asi 100 miliony dolarů rozjížděl firmu OpenAI právě Elon Musk, aby byl z ní později vyštván kvůli tzv. konfliktu zájmů. Nyní se chce Elon Musk soudit s firmou Apple, Inc.

Výhled do budoucnosti (na médiu významného českého sci-fi spisovatele):

- Obávám se, že dnes už ne nejmladšího workoholika Elona Muska by z toto všeho mohl trefit šlak. Praktické důsledky (Tesla, Starship, Starnet internet, ...) si domyslete sami. Ale také:

- Otevírá se zjevný boj o moc mezi politiky (tj. včetně EU) a velkými světovými IT/AI firmami. Mimochodem, toto bude i nové téma budoucích článků a Úvodníků pro štěkajícího Neviditelného psa.

Konec. Vyčerpal jsem povolený počet znaků diskusního příspěvku na tomto médiu.

RL

;-D ;-D ;-D

Oblíbené bláboly naší malé hloupoučké UI. jako obvykle je úplně mimo.

ZL

Dotaz skoro až nezdvořilý: zkusil jste někdy k mobilu v režimu foťáku přiložit dva prsty a udělat "takhle"? Ono to má docela slušný zoom.

A přes zobrazení fotky v celé velikosti a snímek obrazovky bych tušil ptáčka dostatečně samostatného a velikého, aby si s ním Google nebo někdo poradil...

Ale uznavam: dalekohled, který mi do zorného pole napíše, co vidím (Je úterý, tedy musíme být v Bruselu), je MNOHEM poetičtější.

MP

Svatopluk Čech citát: „Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru, a malý ten, kdo zná jen malý cíl."

Ondřej Neff: "... Už se dostávám k věci. Uvažuji, že koupím ještě jeden dalekohled, ale s foťákem. ...."

MP

Dalekohled s foťákem je malý cíl, básnicky řečeno.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz