25.7.2021 | Svátek má Jakub


ŠAMANOVO DOUPĚ: Vytýkací články

10.4.2021

Na žádost pana státního prezidenta Miloše Zemana odvolal pan státní prezident Miloš Zeman ministra zdravotnictví pana Jana Blatného (nestraník za ANO). Odvolání bylo zdrženo asi o měsíc kolečkem, ve kterém premiér Andrej Babiš poslal panu ministrovi čtyři vytýkací dopisy. Vytýkací dopis, jak každý zaměstnanec dobře ví, je schůdek k tomu, aby vás váš zaměstnavatel vyhodil ze zaměstnání bez odstupného - a s okamžitou platností. (Zlaté sousloví „na hodinu“!) Zaměstnanec musí být na svá pochybení upozorněn třikrát. (Přesněji vizte v tomto článku, včetně judikatury.)

Neznám žádného zaměstnance, který by své prohřešky napravil včas, zejména jsou-li mu zaslány tři vytýkací dopisy během týdne. Hlavně proto, že zaměstnavateli v tomto případě nejde o nápravu chyb a zlepšení pracovního výkonu káraného, aby ho mohl „zákonně“ vyhodit. No, pan premiér ty vytýkací dopisy napsal nakonec během měsíce, ale hned čtyři. Čuměl jsem na to jako tele na nová agrofertní vrata. Co moje paměť sahá, nic takového se dosud nejen u nás, ale ani jinde ve vládní politice nestalo. Obvykle premiér svého ministra seřve za zamčenými dveřmi a pak mu dá možnost, aby důstojně - ze zdravotních nebo osobních důvodů - odstoupil sám. Jenže Babiš chce skutečně vést stát jako firmu, a zrovna dnes na tiskovce s novým ministrem zdraví opětně hořekoval, že to nejde. Přesto se snaží.

Já tedy nevím, ale v nové době přijímají firmy „etické kodexy“, ve kterých se vždy zdůrazňuje, že šéf svého podšéfa nebuzeruje před jeho podřízenými. I za sociku přežíval v lidové armádě předpis z doby c&k monarchie, který zakazoval, aby byli velitelé buzerováni svými fýry před mužstvem. Pravda však je, že ty etické kodexy vznikají hlavně proto, že těm velícím buzerantům chybí etika - i výchova příkladem. Pak „prokazatelné seznámení“ s etickým kodexem vypadá asi takto: „Přečtěte si tu hovadinu a podepište. A když se nebudete chovat eticky, tak vám, vy č.ráci nakopu pr.el“. A z mnoha svědectví bývalých (KDU-ČSL) i současných (ČSSD) koaličních partnerů pana premiéra (ANOfert) víme, že Andrej Babiš se ke svým spolupracovníkům chová právě takto hrubě.

Vytýkám Vám to, pane premiére Andreji Babiši. Napravte se. Nechovejte se už ve vztahu ke svým spolupracovníkům jako prase.

Rovněž Vám, pane premiére Andreji Babiši, vytýkám Vaši personální politiku. V době téměř válečné jste vyměnil už čtyři ministry zdravotnictví. A zrovna toho posledního vysloveně sprostě. A ještě mimo to dalších asi šest svých ministrů. Já vím, že ve Vašem hnutí nejsou téměř žádní další schopní lidé jako Vy, a proto musíte hledat ministry mimo ANO, případně slučovat ministerstva pod jednoho ministra, ale právě tato Vaše personální politika vede k tomu, že vláda nesplňuje požadavky pro řádný výkon práce.

V rámci Vaší nepěkné personální politiky jste rovněž bez řádného důvodu nedávno vyhodil z funkce vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla, který oponoval záměru vlivového agenta Ruské federace pana státního prezidenta Miloše Zemana prosadit při výstavbě nových českých jaderek ruskou státní korporaci Rosatom. To by mohlo vést až k tomu, že bychom se (po zrušení uhelných elektráren a „dočasném“ „ekologickém“ pálení ruského plynu) dostali (nejen) v energetice do područí imperialistického Ruska.

Vytýkám Vám, že jste tímto krokem právě v době, kdy ruská okupační mocnost natahuje své ruce k dalším oblastem Ukrajiny, přispěl ke snížení bezpečnosti naší země.

Ostatně na toto Vás soustavně upozorňují také české bezpečnostní složky, které zcela ignorujete! Také toto Vám vytýkám.

Ovšemže to nejsou první výtky, kterou jste kdy od občana České republiky obdržel. Ani jediné. Přitom tři nenapravené výtky během posledních šesti měsíců už jsou k důvodem k tomu, abych Vás jako menšinový akcionář českého státu vyzval, abyste odstoupil ze své funkce.

Jenom já sám jsem Vám jich prostřednictvím tohoto webového deníku poslal přehršel:

5.6.2019 jsem Vás upozornil, že jste ve střetu zájmu, což jste dosud neodstranil. (Článek Ach, ty střety.)

1.2.2020 jsem Vám pak v článku O těch střetech nestřetech vysvětlil, proč že jste ve střetu zájmu. Tak, aby to pochopil každý, kdo je ochotný chápat. Konstatuji že Vaše střety zájmu přesto nadále trvají.

4.9.2019 jsem Vám v článku Co se divíme vytkl, že svého střetu zájmu zneužíváte v kauze vlastního trestního stíhání kvůli neférovým dotacím do Čapího hnízda.

29.5.2019 jsem Vám v článku Makání pro Česko vytkl, že se k politickému hnutí ANO chováte jako ke svému vlastnictví. Ale podobně se chováte k České republice, ačkoli zde držíte jenom 30 % „akcií“ (podle Vaší logiky).

1. a 4.4 2020 jsem Vám v článcích Země bez vedení a Táhnout za jeden provaz vytkl, že v době pandemie řídíte stát chaoticky.

29.4.2020 jsem v článku Vesele, jen vesele kritizoval chaotické zavádění různých nelogických protiepidemiologických opatření Vaší vlády.

23.9.2020 jsem v článku Jistě, pane Moravče upozornil, že vedete zemi směrem ke korporátnímu fašismu a že jste v srpnu nedbal na názory epidemiologů o potřebě od 1. září nosit roušky a zavést další opatření.

14.10.2020 jsem v článku Čisté svědomí pana premiéra kritizoval Vaše zlehčování počtu úmrtí na covid a vytýkal jsem vám, že jste se se svými vyjádřeními dopustil strašení lidí, kteří pak mohli mít obavy jít do nemocnice třeba s pouhou mrtvicí.

24.10.2020 se v článku Kolo na virus! objevila výtka, že na tiskových konferencích nemluvíte konkrétně. Zároveň jsem vytkl vládě, kterou vedete, že „soubor opatření k zlepšení provádění nezbytných opatření“ není srozumitelný a je zavádějící.

25.11.2020 jsem Vám ve článku Koro-kuri pokračuje vytkl, že jste snížením daní vzal peníze z rozpočtu obcí. Tehdy jste se pyšnil, že ztráty obcím byly „kompenzovány“. V roce minulém - a ne zcela!

16.12.2020 jsem v článku Testy? Vyprodáno! popsal chaos, se kterým Vaše vláda „organizovala“ předvánoční testování národa, místo aby skončila s uvolňováním. V té době už Česko vyhlíželo první vakcíny, o kterých jste prohlásil, že očkování jimi budete organizovat sám. Přitom až do té doby jste nebyl schopen zajistit jednotný očkovací plán! A po té době také ne. Jednotlivé očkovací plány se rozeběhly na úrovních nemocnic a krajů - pokud jste jim v tom chaosu nesebrali vakcíny, na jejichž očkování již byli pozváni konkrétní pacienti.

12.12.2020 jsem ve článku Dynamická stagnace varoval Vaši vládu, že situace s covidem se už několik dní zhoršuje! Tuto výstrahu před rozvíjející se 3. vlnou jsem opakoval i 19.12.2020 ve článku Dobrá zpráva, špatné zprávy

Zde jsem zkritizoval i pomatený vládní dokument „STRATEGIE OČKOVÁNÍ PROTI NEMOCI COVID-19“ a Vaše pokusy instalovat zbytečného vládního zmocněnce pro očkování.

6.1.2021 varoval můj článek 839! před Vaším roztáčením inflační spirály kvůli nezodpovědným slibům důchodcům - a neprovedené důchodové reformě. Rovněž jsem kritizoval Vaši nezodpovědnost při dřívějším zrušení Národního fondu, jehož zbylé miliony jste v době růstu přelil do státního rozpočtu, aby vypadal opravdu růstově.

Vaše loňská selhání jsem stručně shrnul v přehledovém článku Přerazte mu ty ruce!, který na Psu vyšel 27.1.2021.

Vaše loňské papalášské chování, které si pak osvojili i další papaláši, jsem zmínil 30.1.2021 ve článku Chvála vládě.

6.2.2021 jsem ve článku Babišův startovní výstřel upozornil na Váš nevhodný útok proti Ústavnímu soudu i na to, jak jste proti osobě Pavla Rychetského poštval svůj stranický tisk.

Na to, co se děje v českých nemocnicích, jsem Vás upozorňoval 13.2.2021 článkem Selekce, pane premiére!, a to proto, že jste už od prosince 2020, v době, kdy bylo možné využít přeshraniční výpomoc, tvrdohlavě trval na tom, že čeští pacienti budou umírat jen v českých nemocnicích.

24.2.2021 jsem Vás v článku Dobré zprávy, sem tam špatná upozorňoval, že řešit problémy silou, řevem, pomluvami, výmluvami, tvíty, dezinformacemi, lžemi, házením vidlí do kompetence ministerstev a úřadů se opravdu nehodí pro dobu, kdy je v boku lodi díra, kterou se dovnitř valí voda. A kritizoval Vaši snahu prosadit pro očkování neschválené vakcíny, konkrétně Sputnik fau. Tehdy jste tvrdil, že ruské orgány už požádaly Evropskou lékovou agenturu o registraci. Citoval jste zprávy ruských samoděržavých médií, které citují sovětské ministry, že už požádali. Nebyla to pravda! Ukázalo se, že premiér této země věří více ruským státním desinformačním orgánům než vlastním občanům a evropským úřadům.

6.3.2021 jsem se ptal Proč to Babišovi stále prochází?. Zde jsem upozornil, že premiér se „bez ohledu na požadavky českého práva“ snaží Sputnik protlačit do očkování v podnicích - kde se tomu nebudou moci zaměstnanci tak vzpírat. Už neřekl, že ty vakcíny jsou dražší než ony schválené, a že neschválené vakcíny prostě nebudou zdravotní pojišťovny proplácet. Protože nesmí. Prý už český Státní úřad pro kontrolu léčiv „studuje“ dokumentaci k záchrannému Sputniku. Aby to studium bylo k něčemu, mělo by trvat 2 až 3 měsíce. Pokud ovšem nebude ředitelka SÚKLu taková milosrdná kráva, že rozkáže ruskou vakcínu „prostudovat“ a schválit přes víkend. Jo, to je možná důvod, PROČ Rusko o schválení včas nepožádalo Evropskou lékovou agenturu, Ta totiž na národní krávy prdí. A proto měla být krom ministra zdravotnictví vyhozena současná ředitelka SÚKLu, která není milosrdná kráva, ale zřejmě osoba na svém místě. Protože se na české - a evropské - právo ohlíží!

To se může změnit, protože Váš stranický tisk už zveřejnil článek, ve kterém popisuje, jak to právo jde ochcat. Místo abychom vyčkali verdiktu EMA, která se Sputnikem zabývá - a žádá ruskou stranu o dodání dalších informací. Sputnik chtějí vyrábět i Němci, a to přímo v Bavorsku - ale opět, až bude schválena evropskými autoritami. Nebo bavorskými. Teprve pak se může spustit očkování. Jiné než na vojácích a státních zaměstnancích, kteří v Rusku sloužili jako pokusná morčata.

Čerstvě Vám vytýkám, že jste na nátlak Hradu/Moskvy vyhodil ministra zdravotnictví, kterého jsem sám kritizoval, ovšem ve věci neočkování neschválenými vakcínami jsem stál za ním. To byl prezidentův argument. Vy máte také svůj - nakoupené hromady neschválených léků, které chcete aplikovat bez řádného schvalovacího procesu. A to pod neuvěřitelným heslem: „Jsme ve válce, je to přírodní katastrofa a úřad nemůže reagovat byrokraticky. Musí reagovat rychle, musí podporovat nové léky, které jsou povoleny, nejsou definitivně schváleny, ale používají se a zachraňují životy.“ Avšak co očekávat od spolupracovníka Eštébé, kterým jste býval - a svým chováním ještě jste.

Humorně v této souvislosti vypadá dnešní oslavná tiskovka ke generálce dalšího očkovacího centra v budově O2 Universum. Dnes, to jest 9. dubna 2011 se má ukázkově naočkovat tisíc lidí. Termín spuštění naostro je až 3. května! Proč tedy takové divadýlko skoro měsíc předem? Přece aby nový ministr zdravotnictví mohl ukázat jak je schopný. Však se také MUDr. Arenberger přítomnému panu premiérovi hned přilísal, když pravil, že za otevřením tohoto centra je „propojená zásluha všech zúčastněných pod vedením pana premiéra“. Že Vás hanba nefackuje, pane patolízalský ministře!

Pane trestně stíhaný premiére Andreji Babiši, protože jste nereagoval na mé vytýkací články, měl byste místo ministrů odejít sám. Nesplňujete totiž požadavky pro řádný výkon funkce bez zavinění Vašich voličů, které spočívají v neuspokojivých pracovních výsledcích. Byl jste v době posledních 12 měsíců mnohokrát písemně vyzýván k jejich odstranění a v přiměřené době jste je neodstranil.

Jinak: Jděte už do háje, Vy lodyho!

Převzato z Šamanovy hospůdky U hřbitova.LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.